Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AV Receiver

vivid.sk (11472)|22.6.2010 14:55
Evidentne necitas co pisem, no nechajme to. Ja o voze ty o koze.


ale ked uz si to nacal...
ako môže preboha nejaký 2.1
systém nahradiť plnokrvný 5.1 systém ?

Dokonca pritvrdim - dva kvalitne stereoduktory repro mozu nahradit lacny AIO 5.1 o tom niet pochyb. A aj ja osobne by som velmi rad vymenil moju zostavu za jeden par perfektnych bedni za 10.000

[quote=jarod72pm;286883] a kvalitní repro pro domácí kino lze koupit i za 5000.- (5.0)[/quote]
tak mi prosim ukaz take


P.S. Aby ma naozaj niekto nezacal obvinovat o com pisem. Za priestorovy zvuk naozaj nepovazujem chrcanie z nejakych pidi 5cm satelitikov umiestenych niekde provizorne na stene a umelo vytvoreny kvazy priestor. To, ze su hocijake repro rozmiestnene okolo posluchaca, este nutne neznamena ze bude zvuk perfektny.

Skutocny priestor u mna podavaju plnokrvne stlpove bedne, kde je presna lokalizacia nastrojov a hudby, ciste detaily, presne a nezahuhnane stredy. Ano, uznavam ze na film mozno netreba tak narocnu aparaturu ako pri hudbe, no vychadzam z toho, ze ziadne perfektne repro neurobia filmu hanbu a podaju ho presne ako treba.
vivid.sk (11472)|22.6.2010 15:18
[quote=vivid.sk;286874]vyhýbaj sa 2.1 systémom

Take ONKYO HTX-22HDX, ktore sa primarne predava ako 2.1 strci do vacku vsetky tipy na 5.1 AIO, ktore tu odzneli. [/quote]

fisik> Ale aby som dokoncil, co som zacal.

Onkyo HTX-22HDX + doplnujuci set dalsich 3 repro ONKYO SKS-22X (dokopy 5.1 repro) budu realne hrat lepsie ako samsung alebo LG. Neobsahuju DVD/BD player, ale maju HDMI a opticke/analogove vstupy pre rozne zariadenia. Pokial mas v notebooku SPDIF vystup je to riesenie pouzitelne aj pre teba.
fisik (29)|22.6.2010 15:47
Diky moc za rady ... uz je mi to trochu jasnejsi ... ty Geniusky by byly jen prechodny, ale koukam, ze to stejne nema cenu :) Ty Onkyo vypadaj fakt v pohode. Ohledne toho mediaplayeru jsem taky uvazoval, ale az tak do budoucna. Kazdopadne jeste jednou diky a uz aspon vim, na co se do budoucna soustredit :)
jarod72pm (841)|22.6.2010 15:48
[quote=vivid.sk;286885]Evidentne necitas co pisem, no nechajme to. Ja o voze ty o koze.


ale ked uz si to nacal...
ako môže preboha nejaký 2.1
systém nahradiť plnokrvný 5.1 systém ?

Dokonca pritvrdim - dva kvalitne stereoduktory repro mozu nahradit lacny AIO 5.1 o tom niet pochyb. A aj ja osobne by som velmi rad vymenil moju zostavu za jeden par perfektnych bedni za 10.000


tak mi prosim ukaz take


[/quote]
Třeba takové
http://www.korunka.cz/sestavy-reproduktoru/jamo-s-426-hcs-3?v=440276002
už jsem je poslouchal a na domácí kino bohatě stačí a člověk nemusí být audiofil :-)
vivid.sk (11472)|22.6.2010 16:04
jarod72pm: Ano. Na vyplnenie izby nabytkom ano. Ale na pocuvanie muziky ani nahodou.
Repro sa nehodnoti podla toho ako vyzeraju (a naozaj nevyzeraju zle), ale ako hraju. A ja tvrdim, ze za 5.000KC nekupis ani jeden kus poriadneho repro, a nieto este 5.
Podobny marketing tu predvadza Pure Acoustic, ktore tiez vyzeraju ako "repro", ale to je vsetko. Je to kus nalesteneho drevotrieskoveho prdu.

Ale ono je to asi ako bicykle z teska za 120-150e. Ano, vyzera to ako bicykel. Ale to je vsetko. Pre toho, kto 1x za rok nasadne na bicykel to mozno staci. Ale potom sa nerozpravajme o bicyklovani. (takychto prikladov mozem uviest mrte, ale myslim ze tento je zrozumitelny).

P.S. Ano, aby som nezabudol .... urcite to bude hrat lepsie ako repracik z TV. Ale predpokladam, ze ak uz niekto investuje do podobnej techniky, ktora ma naozaj dlhsiu trvacnost ako ktorykolvek LCD/PDP panel, tak uz by mohol ocakavat trosku vyssiu kvalitu.
jarod72pm (841)|22.6.2010 17:49
Mno nevím , má je tchán jako doplňek k Onkyu a LED TV Samsung a je spokojen.
Ne každý se narodil pro to aby jeho uši potřebovali zvuk z beden za 50000.-
A ne každý se třeba narodil aby potřeboval TV na obraz za 80 000.-(a to jsem hodně při zemi)
Mě stačí receiver Yamaha za 5000.- k tomu bedny od věže Kenwood + sub. logitech s primitivním výkonem 20W a filmy jedou na tom jedna báseň .
Ono není umění mít techniku za statisíce a myslet si že to hraje excelentně, ale umění je mít doma to co lahodí mému uchu za neuvěřitelný peníz.
ps: věř nebo ne mohu si dovolit lepší techniku ale na co? když to co mám hraje podle mých potřeb.
jarino1978 (8045)|22.6.2010 18:00
[quote=vivid.sk;286885]Evidentne necitas co pisem, no nechajme to. Ja o voze ty o koze.


ale ked uz si to nacal...
ako môže preboha nejaký 2.1
systém nahradiť plnokrvný 5.1 systém ?

Dokonca pritvrdim - dva kvalitne stereoduktory repro mozu nahradit lacny AIO 5.1 o tom niet pochyb. A aj ja osobne by som velmi rad vymenil moju zostavu za jeden par perfektnych bedni za 10.000


tak mi prosim ukaz take


P.S. Aby ma naozaj niekto nezacal obvinovat o com pisem. Za priestorovy zvuk naozaj nepovazujem chrcanie z nejakych pidi 5cm satelitikov umiestenych niekde provizorne na stene a umelo vytvoreny kvazy priestor. To, ze su hocijake repro rozmiestnene okolo posluchaca, este nutne neznamena ze bude zvuk perfektny.

Skutocny priestor u mna podavaju plnokrvne stlpove bedne, kde je presna lokalizacia nastrojov a hudby, ciste detaily, presne a nezahuhnane stredy. Ano, uznavam ze na film mozno netreba tak narocnu aparaturu ako pri hudbe, no vychadzam z toho, ze ziadne perfektne repro neurobia filmu hanbu a podaju ho presne ako treba.[/quote]

- počuj, čo tu stále meleš ? 9-)
- najskôr píšeš o tom, že 2.1 môže byť lepšia , ako 5.1 a potom to popieraš ? Si OK ? 9-)
- ak si si náhodou nevšimol, tak dotyčný nie je žiaden audiofil a ani hifista, takže tie tvoje balasty o 2 kvalitných stereo meničoch si nechaj na výstavu Hi-fi v Prahe a nie pre človeka, ktorý to nedokáže zaplatiť, oceniť....
- to, že nepovažuješ nejaké 5 cm meniče za prejav vhodný pre podanie surround systému je pre dotyčného dôležité asi tak, ako to, či sa dnes Obama poškriabal na nohe alebo ruke. :-E
- za jeho stanovený rozpočet si radšej kúpim uvedený set od LG, ktorý je zladený ( designovo, zvukovo a funkčne a má oveľa väčší benefit ), ako ísť cestou AVR + aktívne Geniusy.


[quote=vivid.sk;286903]
Repro sa nehodnoti podla toho ako vyzeraju (a naozaj nevyzeraju zle), ale ako hraju. A ja tvrdim, ze za 5.000KC nekupis ani jeden kus poriadneho repro, a nieto este 5.
Podobny marketing tu predvadza Pure Acoustic, ktore tiez vyzeraju ako "repro", ale to je vsetko. Je to kus nalesteneho drevotrieskoveho prdu.
.[/quote]

- počuj, tebe ešte asi ani nemohlo dôjsť, že svet technológií sa hodnotí aj na základe cenovky. Čiže v prvom rade si uvedom, do akej cenovej kategórie ideš a potom rieš, či sú Pure Acoustic prd, alebo nie. Čiže hodnoť výrobok v štýle : cena do 300 Euro, cena do 600 Euro a pod. Miešať to dokopy nejde.
- ale uniká ti fakt, že znova popieraš svoje vlastné tvrdenia o 2-3 príspevky hore...
vivid.sk (11472)|22.6.2010 18:02
Ne každý se narodil pro to aby jeho uši potřebovali zvuk z beden za 50000.-
A ne každý se třeba narodil aby potřeboval TV na obraz za 80 000.-(a to jsem hodně při zemi)

Suhlasim :) Zivot je vecou priorit. A kazdy mina rad peniaze na ine veci. Niekto si kupi auto za 1 mega (a za 4 roky ho preda za 350.000 tisic) a niekto za zlomok tych prachov kupi poriadne repro a uziva si ich .... mozno aj do konca zivota. Ale je to kazdeho vec, ako pre*ebe prachy.

a k tvojmu PS. ....aj ten, co sk kupi bike z Teska rychlo pochopi o com to je, ked sa ozvezie na normalnom. Ale voci gustu, ziaden disputat.
rado101k (298)|23.6.2010 14:08
[quote=jarod72pm;286901]Třeba takové
http://www.korunka.cz/sestavy-reproduktoru/jamo-s-426-hcs-3?v=440276002
už jsem je poslouchal a na domácí kino bohatě stačí a člověk nemusí být audiofil :-)[/quote]

Tiez som kupil tieto Jamo repro a hraju celkom dobre,mam k nim receiver model 2010/2011
Onkyo TX-SR508 s HDMI 1,4 s podporou HD audia a ked pustim z multimedialneho prehravaca(Dune HD Base 3.0) film s HD audiom tak ten rozdiel je naozaj velky a pocujem ho dokonca aj ja....a to som obycajny spotrebitel :-)
nemusi mat kazdy repro za 3000€ a receiver najvyssej rady.....jasne ,ze hraju drahsie systemy podstatne lepsie,ale mne to bohate staci....
jarino1978 (8045)|23.6.2010 14:48
samozrejme treba mať aj vhodnú miestnosť na DK. Drahé komponenty sa dokážu veľmi rýchlo dostať kvalitou prednesu na úroveň lacných komponentov len v dôsledku toho, ako vyzerá posluchová miestnosť, umiestnenie, odrazy, nábytok a pod.
rado101k (298)|23.6.2010 14:56
Ale hra mi to podstatne lepsie ako nejaky AIO system.........
a pri stereu su predne stlpy perfektne...
Mam na par rokov pokoj s muzikou na doma.... a filmy hraju jedna basen.. :-)
vivid.sk (11472)|23.6.2010 16:38
[quote=rado101k;287025]
...a ked pustim z multimedialneho prehravaca(Dune HD Base 3.0) film s HD audiom tak ten rozdiel je naozaj velky a pocujem ho dokonca aj ja....[/quote]

:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

a medzi cim pocujes ten rozdiel ?
jarod72pm (841)|23.6.2010 17:14
Tak nevím v domácích podmínkách rozdíl mezi HD audiem a obyč. DD nebo DTS je tak minimální že rozdíl je skoro neslišitelný.
Tento rozdíl vyzní ve velké místnosti na výkonných bednách a kvalitním receiveru což se o většině obyvácích a jejich výbavách říct nedá.
rado101k (298)|23.6.2010 21:30
No neviem,pokial prepnem zvukovu stopu z DD alebo DTS na DTS HD tak to normalne pocut,som fanusik akcnych filmov a ten rozdiel tam je.... :-)
vivid.sk (11472)|23.6.2010 21:40
Ano, rozdiel tam urcite je. Ale ten rozdiel co mas v "hlave" uz predtym ako prepnes.
Pozri si seriozne slepe testy na repro za par tisic eur. Alebo si sprav slepe testy sam. Skusenosti s takymi, ktori poznaju aj 320 kbs mp3 od originalu na repro za 200 euro uz bolo habadej ....


a pokial mas zaujem o seriozny test, pozri stranky hydrogenaudio.org, kde je vela ludi, ktori sa audiom zaoberaju. Prikladam zaujimavy slepy testik na slusnej audio zostave ktory potvrdil rozdiely. Ake velke su tie rozdiely najdes v teste.


http://www.hemagazine.com/node/Dolby_TrueHD_DTS-MA_versus_Uncompressed_PCM?page=0%2C0
rado101k (298)|24.6.2010 10:32
zaujimavy test........
Roman Jašek (65)|24.6.2010 12:29
[quote=rado101k;287094]zaujimavy test........[/quote]
Zdarec chlapi, teď úplně odbočím, mám AVR Onkyo 508, příjem FM rádia mně příjde na tu dodávanou "anténu" (slabounký drátek) celkem slabý. Dá se dokoupit nějaká lepší anténa anebo nějaká jiná vychytávka ? Díky za Vaše reakce a názory.
Roman
Roman Jašek (65)|24.6.2010 12:29
Zdarec chlapi, teď úplně odbočím, mám AVR Onkyo 508, příjem FM rádia mně příjde na tu dodávanou "anténu" (slabounký drátek) celkem slabý. Dá se dokoupit nějaká lepší anténa anebo nějaká jiná vychytávka ? Díky za Vaše reakce a názory.
Roman
jarod72pm (841)|24.6.2010 13:39
Roman Jašek (65)|24.6.2010 14:01
Super, díky za tip. Doma mně leží ta pokojová parabolka ze zesákem, myslel jsem, že je to jenom na TV vysílání, ale opak je pravdou :-) Zkusím a uvidím. Ještě jednou díky za radu.
Roman
ricos (47)|11.8.2010 16:56
Jaky byste doporucili FM tuner k sestave Onkyo HTX-22HD+SKS11? diky...
Millo78 (122)|22.10.2010 11:13
Uvazujem o vymene mojho AVR Yamaha za nieco novsie. Pozeral som nejake recenzie na Onkyo a Pioneer a bol by som rad keby najlepsie majitelia tychto zariadeni sem dali nejake postrehy, ale urcite budem rad akejkolvek rade, ktora mi pomoze pri vybere. Tieto 2 znacky su neni podmienkou..
PIONEER VSX-920
ONKYO TX-SR608
pripadne
PIONEER VSX-1020
U Onkya ma odradza prehrievanie a neviem ci som na nejakych obr. nevidel aj aktivny vetrak, po zvukovej stranke je zase hodnotene na vybornu, aspon co som sa docital.. Pioneer ma vraj zase lepsi procesor na upscaling (neviem ci to nejak vyuzijem, zdroj videa bude htpc a satelit vid popis).
Viem, ze sa tu riesila priepustnostost HDMI pri offline, ale neviem ako je to u tychto modelov.
dodomt (276)|22.10.2010 12:58
Ahoj ja mam 608 ale zatial poriadne neotestovanu tak moc toho o nej este neviem. Kolega ma vsak 606 a ten ma zasobuje infom a z toho co hovori tak je velmi spokojny. Priznam sa ze po kupe som este prechadzal nejake recenzie na 608 a ten ventilator ma zaskocil... Nepostrehol som vsak pri zapnuti ze by nieco hucalo alebo zneprijemnovalo zvukovy zazitok. Dnes sa pozriem ci sa vlastne ten vetrak toci a ci sa nahodou nezapina len pri vyssej teplote...

AV reciver som kupoval k repro Jamo vid popis a oproti plastovim yamaham je to sto a jedno viem ze sa ani Av ani repro nieje ta naj trieda aka sa da kupit a co citam po forach ze si normalny smrtelnik kupi AV aj za 1500€ tak mne to bohate staci a som spokojny. Mam k tomu pripojeny iba xtreamer a sluzi mi to iba ako domace kino kedze pozeram len filmy.

Ak budes chciet nieco konkretne ohladom Av tak napis

dodo
BitLife (28)|22.10.2010 13:55
Caute, planujem kupit Onkyo TX-NR808, ale z Ameriky. Co vlastne potrebujem k tomu A/V RC aby som ho mohol prevadzkovat na nasej 230V sieti? Viem, ze prevodnik, to mi je jasne, ale aky a ci zvladne aj 500W odber.

Dakujem vopred za rady...
tabaco (80)|3.11.2010 14:27
Dobrý den,prosím,mám otázku zda-li je zvuk přes HDMI kabel lepší než-li přes optický digitální kabel.
Mám Onkyo 607,zapojil jsem dig.optický kabel(kvůli spotřebě el.)ale když jsem to zkoušel přes HDMI,tak se mi zdál zvuk z beden výraznější,je to jen můj dojem,nebo je to skutečnost?
Předem děkuji za odpověď.
vivid.sk (11472)|3.11.2010 14:54
BitLife> trafo nie je jediny problem. Daj pozor na video obvody ci podporuju normu PAL (konkretne 50i). V opacnom pripade to bude len "audioAVR".

tabaco> o aky zvuk ide? DD alebo DTS? v oboch pripadoch musi byt zvuk rovnaky, kedze ide o bitstream, ktory dekoduje AVR.

tomuto moc nerozumiem: zapojil jsem dig.optický kabel(kvůli spotřebě el). ... vysvetli.

tabaco (80)|3.11.2010 15:46
Jde o zvuk DD,tak nevím asi to je jen můj dojem.Onkyo má DD TRU HD aj.tak jsem myslel,jestli ten klasický zvuk DD,nepředělává na DD HD ale to bude jen asi u Blu-Ray disků.
Ta spotřeba,když to mám zapojené přes HDMI,DVD i Sat a aby šel signál do Tv.bez zapnutí receiverů,musím v menu zapnout funkci RIHD a tam ta spotřeba při vypnutém receiveru je o dost větší,tuším 40W.Tak jsem jí vypnul a dal to přes optický kabel.
vivid.sk (11472)|3.11.2010 17:55
Ale koli tomu nemusis ist predsa cez optiku. Ta funkcionalita (HDMI-CEC) len robi automaticke zapinanie/vypinanie AVR vtedy, ked sa zapne aj TV (pripadne iny spotrebic zapojeny do AVR).

Nic viac nic menej. Neovplyvnuje funkcionalitu pristrojov po zapnuti.
Saxel (2279)|4.11.2010 09:11
[quote=tabaco;304762]...Ta spotřeba,když to mám zapojené přes HDMI,DVD i Sat a aby šel signál do Tv.bez zapnutí receiverů,musím v menu zapnout funkci RIHD a tam ta spotřeba při vypnutém receiveru je o dost větší,tuším 40W.Tak jsem jí vypnul a dal to přes optický kabel.[/quote]
To jsi udělal dobře - audio z přístrojů optikou do recieveru. Mám SR-507 a řeším to stejně. Onkya při zapnuté HDMI-CEC mají sice propustné hdmi i ve stand-by, ale ta spotřeba je pak nehorázná (na stand-by).
tabaco (80)|4.11.2010 15:53
[quote=Saxel;304989]To jsi udělal dobře - audio z přístrojů optikou do recieveru. Mám SR-507 a řeším to stejně. Onkya při zapnuté HDMI-CEC mají sice propustné hdmi i ve stand-by, ale ta spotřeba je pak nehorázná (na stand-by).[/quote]

No právě ach ta spotřeba a v dnešní době?!
Jak to ale pak budu řešit až si pořídím Blu-Ray přehrávač,tak to nevím,kdybych chtěl využít ten nejlepší zvuk z Blu-Ray disku,tak jedině přes HDMI.
vivid.sk (11472)|4.11.2010 16:20
[quote=tabaco;305068]No právě ach ta spotřeba a v dnešní době?!
Jak to ale pak budu řešit až si pořídím Blu-Ray přehrávač,tak to nevím,kdybych chtěl využít ten nejlepší zvuk z Blu-Ray disku,tak jedině přes HDMI.[/quote]

[quote=Saxel;304989]To jsi udělal dobře - audio z přístrojů optikou do recieveru. Mám SR-507 a řeším to stejně. Onkya při zapnuté HDMI-CEC mají sice propustné hdmi i ve stand-by, ale ta spotřeba je pak nehorázná (na stand-by).[/quote]


chlapci este raz.
Audio prechadza cez HDMI aj pri vypnuti HDMI-CEC v nastaveniach AVR. Nie je nutne to prepajat optickym kablom. Nechapem naco to zbytocne komplikujete.
tabaco (80)|5.11.2010 10:29
[quote=vivid.sk;305079]chlapci este raz.
Audio prechadza cez HDMI aj pri vypnuti HDMI-CEC v nastaveniach AVR. Nie je nutne to prepajat optickym kablom. Nechapem naco to zbytocne komplikujete.[/quote]

Nevím,jestli nás chápeš o co nám jde a jaký máš AVR ty?
Vím že to prochází při vypnutí AVR ale musí být v menu nastavení v Onkyu zapnutý RIHD aby to procházelo při jeho vypnutí do stanby a tím pádem vstoupne o dost spotřeba el.
Když tuto funkci vypnu,tak už to neprochází ale zas je spotřeba el.o dost menší.
Nekomplikoval bych to tak ale opravdu ta spotřeba je dosti velká a dost se i AVR zahřívá i při zapnutém RIHD.
Millo78 (122)|5.11.2010 13:09
[quote=tabaco;305068]No právě ach ta spotřeba a v dnešní době?!
Jak to ale pak budu řešit až si pořídím Blu-Ray přehrávač,tak to nevím,kdybych chtěl využít ten nejlepší zvuk z Blu-Ray disku,tak jedině přes HDMI.[/quote]

Co tam vidis za problem? Prepojis to s hdmi a neriesis priepustost, pretoze pochybujem ze by si chcel pozerat BR pri vypnutom AVR..
vivid.sk (11472)|5.11.2010 14:11
[quote=Millo78;305296]Co tam vidis za problem? Prepojis to s hdmi a neriesis priepustost, pretoze pochybujem ze by si chcel pozerat BR pri vypnutom AVR..[/quote]

Presne takto som to pochopil aj ja. Neviem co pani riesia za problemy..... to je ako kupit si auto a potom chodit elektrickou....
Marlo79 (43)|5.11.2010 16:29
Ked sa tu rozobera receiver tak sa opytam aj ja ... mozno to bude blbo zniet ale pytam sa lebo sa v tom nevyznam.
Je tu spominana spotreba... chcem sa opytat ohladom ONKYO TX-SR508
udanu ma spotrebu 450W .. tych 450W ma odber v kuse?
jarino1978 (8045)|5.11.2010 16:38
[quote=Marlo79;305330]Ked sa tu rozobera receiver tak sa opytam aj ja ... mozno to bude blbo zniet ale pytam sa lebo sa v tom nevyznam.
Je tu spominana spotreba... chcem sa opytat ohladom ONKYO TX-SR508
udanu ma spotrebu 450W .. tych 450W ma odber v kuse?[/quote]

konkrétna toto isté zaujíma aj mňa, samozrejme to nebude 450W. Nemám doma merák, tak by bodlo, kto by zmeral tento model v stand-by, keď sú nastavené priechodzie HDMI in/out. Ja odhadujem, že bude spotreba niekde okolo hodnoty 20W...
rajs (21)|8.11.2010 12:27
No panové některé vaše komentáře jsou iq houpacího koně řeší se zde průchodnost onkyo 508 a všech jim podobných řad já to řeknu asi takhle pokud to chcete mít průchozí zapnete hdmi v setupu na on po dobu vašeho používání což se týká třeba setupboxu který nepotřebujete pouštět přes avr atd dvdrekord.pak jednoduše volbu zrušíte pokud nejste doma a je tu uspora energie.Každému podle chuti..........
Saxel (2279)|8.11.2010 13:20
[quote=jarino1978;305333]... Nemám doma merák, tak by bodlo, kto by zmeral tento model v stand-by, keď sú nastavené priechodzie HDMI in/out. Ja odhadujem, že bude spotreba niekde okolo hodnoty 20W...[/quote]
Už jsem to tu dával. Mám TX-SR507 a standby spotřeba při zapnutém hdmi-cec je 27W, bez této funkce je spotřeba téměř nulová. Viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=281708#post281708
jarino1978 (8045)|8.11.2010 14:36
[quote=rajs;305901]No panové některé vaše komentáře jsou iq houpacího koně řeší se zde průchodnost onkyo 508 a všech jim podobných řad já to řeknu asi takhle pokud to chcete mít průchozí zapnete hdmi v setupu na on po dobu vašeho používání což se týká třeba setupboxu který nepotřebujete pouštět přes avr atd dvdrekord.pak jednoduše volbu zrušíte pokud nejste doma a je tu uspora energie.Každému podle chuti..........[/quote]
- no bez toho koňa by sme na to ani neprišli. daj si veniec na hlavu a si korunovaný....

[quote=Saxel;305910]Už jsem to tu dával. Mám TX-SR507 a standby spotřeba při zapnutém hdmi-cec je 27W, bez této funkce je spotřeba téměř nulová. Viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=281708#post281708[/quote]

Saxel. díky, toto som chcel vedieť. hodnota to nie je nejako zákerná, tak som v kľude...
Marlo79 (43)|8.11.2010 14:56
Kedy je ta spotreba cez 400W co je udavana v popise?
vivid.sk (11472)|8.11.2010 15:14
[quote=Marlo79;305925]Kedy je ta spotreba cez 400W co je udavana v popise?[/quote]
Nikdy. Pretoze az to zacnes fakt peckovat k maximu, tak

a) odpalis repraky (ak neznesu nominalny vykon)
b) AVR ti vypne (tepelna poistka)

ja som sa dopracoval k moznosti b).


a co sa tyka toho prikonu, tak zavisi od modelov, neda sa to uplne pausalizovat.

Moj AVR ma prikon pri zapnutom AVR ~65W. V pripade ze mam zvoleny rezim PureAudio (= vypnute video obvody a korekcie), jeto o 10W menej.

Samozrejme, nizsie rady AVR mozu mat nizsi prikon, naopak vyssie rady vyssi. K spicke sa clovek dostane v pripade, ze bude vytazovat vsetky repro (ALL CHN STEREO) a pusti hlasitost na max. Ako som vsak uz pisal, AVR vypne skor, ako to clovek dosiahne.


[quote=jarino1978;305919]
Saxel. díky, toto som chcel vedieť. hodnota to nie je nejako zákerná, tak som v kľude...[/quote]

Paradoxne je. Len koli tomu, ze sa ti zapne/vypne sam AVR je spotreba 650W/24h kurevsky vela. To je skoro tolko, co mi zozerie chladnicka a ta je najvacsi zrut enerie v domacnosti.
Pri vyssich radach AVR je tato spotreba este vyssia.
jarino1978 (8045)|8.11.2010 16:54
[quote=vivid.sk;305930]Paradoxne je. Len koli tomu, ze sa ti zapne/vypne sam AVR je spotreba 650W/24h kurevsky vela. To je skoro tolko, co mi zozerie chladnicka a ta je najvacsi zrut enerie v domacnosti.
Pri vyssich radach AVR je tato spotreba este vyssia.[/quote]

Nemáš pravdu !
To nie je len o tom, či sa AVR auto vypne, alebo zapne, ale hlavne o tom, keď žena pozerá DVB-S/PS3/XTR PRO a nepotrebuje zvuk z AVR, ale využíva sa priechodzie HDMI kvôli tomu, aby bežal zvuk v TV a mala možnosť prepínania vstupov HDMI.

A to druhé... Máš chladničku, ktorá chrúme 650W/24h ? Ak áno, gratulujem, aj ja chcem mať takú...
vivid.sk (11472)|8.11.2010 21:30
1) ak ma zena problem zapnut o jeden spotrebic naviac (AVR) tak ju to nauc. Predpokladam, ze to zvladne, ked to zvladne aj ta moja.


2) Chladnicko-mraznicka ma 0.7kw/den. Nedavno menena (stara 'zdedena' zrala 3x viac).

a este ironicky doplnim:
[quote=jarino1978;305958]... a nepotrebuje zvuk z AVR...[/quote]
ja predpokladam, ze moja by to asi nezapinala tiez, ale kedze do TV zvuk privadzany nieje, tak musi.
A kedze bez zvuku sa pozerat neda, tak si ten AVR zapne :)
Tomu sa vravi spravna vychova
jarino1978 (8045)|9.11.2010 11:31
[quote=vivid.sk;306055]
2) Chladnicko-mraznicka ma 0.7kw/den. Nedavno menena (stara 'zdedena' zrala 3x viac).
[/quote]

dáme si jedno také malé OT. Keďže čerpáš informácie od výrobcu, čo sa týka spotreby, tak ti odporučím do tej chladničky a mrazničky nikdy nič nedať, nikdy ju ani neotvoriť, potom budeš mať tých 0,7 kw/deň. Pretože to v reále neplatí !
Ak ju budeš používať ako klasická domácnosť, tak sa dostaneš niekde na hodnotu 1,5 kw / deň...
vivid.sk (11472)|9.11.2010 13:37
Ak ju budeš používať ako klasická domácnosť, tak sa dostaneš niekde na hodnotu 1,5 kw / den

zabudol si, ze mam merak ? :D (i ked mi to je v podstate jedno, kludne ho tam mozem koli tebe nechat nejaky tyzden, dva a potom si spravit priemer - len pre tu srandu. Mozno budem naozaj (nemilo) prekvapeny)
harmon3k (207)|9.11.2010 18:15
postavite me prosim v teto cenove relaci konkurenci ?
Zatim rozmyslim nad temato dvema jeden ma jen navic upscal videa za to chcou 1900.. tak nevim jakej by to melo obrazovej prinos ,ale pouzil bych to na upscal o2 tv digi (ikdyz v setoboxu je jakesi nastaveni ktere meni na 720p nebo 1080i pak to v tom zobrazuje tak aby to melo vubec smysl :)
dik

onkyo TX-SR578 9891 video upscaling
onkyo TX-SR508 7990 bez upscalinku
rajs (21)|9.11.2010 19:56
onkyo TX-SR578 9891 video upscaling
onkyo TX-SR508 7990 bez upscalinku
Pokud mají přistroje zapojené myslím tím bluray či setup box upscaling v sobě nepotřebuješ ho mít v Avr vyhodíš tedy zbytečně peníze.
harmon3k (207)|9.11.2010 20:33
[quote=rajs;306244]onkyo TX-SR578 9891 video upscaling
onkyo TX-SR508 7990 bez upscalinku
Pokud mají přistroje zapojené myslím tím bluray či setup box upscaling v sobě nepotřebuješ ho mít v Avr vyhodíš tedy zbytečně peníze.[/quote]

jasan proto jsem to psal ze by me to bylo asi nanic ikdyz to upscaluje do 1080p

v setoboxu o2 je jen nastaveni na hdmi sdtv ,720p,1080i a ani v manualu neni jestli je to upscal ale asi ano.


a tedy nejakej konkurent k tomuto TX-SR508
harmon3k (207)|10.11.2010 08:22
tak sem dle mojich fin moznosti a v teto cenove relaci nakonec vybral onkyo TX-SR508
chtel bych se optat jake k tomu repro
Mistnost 33m2
magnat minitor supreme set 1000

jamo S 506
jamo S 606
Jamo C 405 HCS 3 B sub jeste nejaky (tyto cecka by meli bejt kvalitnejsi ne s 506,606,608 je to tak ?)
dik za pripadne doporuceni jineho repra cena max 15 tis vic nemohu

heco victa 700,701

u jamo je vyhoda ze jdou sehnat celkem bazar takze cena je pak levnejsi

90% film,game
10% hudba
ezechiel1917 (498)|12.11.2010 01:28
mozna bys mohl v teto cenove kategorii mohl zauvazovat o regalovkach.

Ja mam SR-508 v kombinaci s 5.1 JAMO A 340 PDD / 30m2 a u filmu velka spokojenost.