Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pro majitele tv karet HAUPPAUGE

RST72 (1)|11.1.2006 08:27
V tomto příspěvku bych chtěl rozvinout diskuzi na téma oživení karty Hauppauge HVR-1300 v prostředí MCE . Přestože se na webu vyskytují informace, že karta funguje v prostědí MCE (http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=35252) nepovedlo se mě TV v MCE oživit. Po stáhnutí nejnovějších ovladačů z http://www.hauppauge.co.uk/pages/support/support_dvb-t_wintv.html se tuner v MCE sice ladí,rádio hraje, ale při zpuštění TV programu se objeví hláška, že systému chybí ovladač pro zobrazování videa.
Jinak s během v originálním SW nemám problém (mimo nutnosti ladit naše programy jako Polsko a kabelové vysílání jako Germany :-) ).
Zkoušel již někdo rochodit tuto nebo podobnou kartu přímo v prostředí media centeru?
mil84 (61)|24.1.2006 10:52
tu je to uplne mrtve. evidentne nas nie je vela :) mna by zauijimalo aky soft pouzivaju Huppaugaci na sledovanie/nahravanie, kedze winTV je katastrofalne. pomale, malo nastaveni, spatne, proste hnus. ani jeden jediny nefungoval korektne. u niektoreho nesiel obraz, dalsie hadzali errory, u tretieho nefunguje preview pin, stvrty zas funguje ale nedokaze vyuzit hardvarovy enkoder atd...no proste najst dobry soft na Hauppauge je asi nemozne a ak som ich nevyskusal minimalne 20 tak ani jeden..
Nasty_tvf (568)|24.1.2006 11:55
WinTV sice asi není ideální, ale požíval jsem ho s PVR250 úplně v pohodě. Teď už jen občas pro stažení VHS nebo tak něco, na TV mám digitál zvlášť.
Nicméně žádný z problémů, které popisuješ jsem nezaznamenal, až na těch "málo nastavení", některé věci se dají bohužel měnit jen změnou hodnot v registrech, ale aspoň že tak :-)
parkan (53)|24.1.2006 18:19
Mám dotaz na kartu PVR150 na krabici co jsem koupil v prosinci 2005 je již logo Win XP center edition 2005 ..bohužel jsem ji pod Win centrem 2005 cz nerzchodil.....nevím zda je lepsí koupit přímu PVR150MCE....
poradí někdo? nebo se to někomu podařio rozchodit........podle toho laga na obalu od TV karty by měla být cerifikovaná pro MCE2005...
Ivo Mašek (10205)|24.1.2006 18:47
Pro MCE je karta s oficialním názvem PVR150MCE. Viz thread "Než se zeptáte", kde je odkaz na příslušné tv tunery pro MCE.
doxa (58)|24.1.2006 20:06
Vcera sem si koupil tuhle kartu, nakou levnejsi verzi bez tatranky, ty stejne nefungujou, ale bohuzel ta karta nema pribalenej soft. Zarazilo me ze na jejich strankach ani neda stahnout, coz je treba u leadteku uplne normalni. Sem uplne blbej a nebo ten soft se fakt neda stahnout? Resp. neposlal by mi ho nekdo. Nepodarilo se mi najit ani jinej free, kterej by s tou kartou fungoval :-(
Ivo Mašek (10205)|24.1.2006 20:25
Nasty_tvf (568)|24.1.2006 20:49
mil84
Jo, ještě jsem si vzpomněl, že jsem před časem taky zkoušel soft SageTV, asi moc nezaujal, ale třeba už je o pár verzí dál a může ti třeba vyhovovat líp než WinTV. Nevím, nepamatuju, jen nápad - a má to bejt Hauppauge kompatibilní :-)
Ivo Mašek (10205)|24.1.2006 20:52
... také ChrisTV je použitelný.
doxa (58)|24.1.2006 20:56
[quote=Ivo Mašek]http://213.221.87.83/pages/support.html[/quote]
Takze sem castecne blbej, Diky moc! :)
rinkoo (22)|29.1.2006 12:14
Zdravim,mam TV kartu Hauppauge(cip 878/9),obraz je skvely,ale nejde mi zvuk,pouze sum...Je na pevno nastavena norma B/G a nejde mi zmenit.Muzete mi nekdo pomoct?ICQ:256977709
marcelhavlik (1)|29.1.2006 18:17
Nazdárek,

vlastním kartu Hauppage PVR150MCE a běží pod XP Media Center Edition 2005. Instalace a běh je celkem bez problémů, ale pokud sleduji TV, tak mám na obraze "duchy". Při rychlých pohybech zůstávají na obraze jakoby skvrny. Nevíte v čem může být problém? Jinak jako dekodér používám NVidii a počítač mám iCeleron D 2,53, 512MB a disk 120GB.

Díky za radu
skrew_tvf (9)|31.1.2006 22:50
K! do P! a nasrat. Ze to tak musim rict...

Mam analogovou kartu od Haupauge s HW enkoderem do MPEG-2 a nosil bych ju na rukach, ale obcas se mi stane (a zatim jsem nevysledoval nejakou pricinu) ze pred nahravanim proste neprepne na ten spravny kanal a nahraje mi v case ktery si urcim kanal ktery jsem mel zvoleny naposled pri sledovani tv. Fakt hodne blba vlastnost. navic se mi to stava hlavne kdyz nejsem doma. Dnes to treba odnesl druhy dil zaklinace, ktery CT navic neopakuje, takze jsem celkem... smutny? Vi nekdo z vas proc se mi dejou takovehle veci? Please help!
kopyto (26)|1.2.2006 14:49
pro: skrew

Musím říct, že mě se tohle ještě "vědomě" nestalo. Spíš jsem se to snažil brát sportovně. Dával jsem sobě za vinu, že jsem nastavil do scheduleru štatný kanál. Jinými slovy nemůžu na 100% tvrdit, že je to vina aplikace WinTV2000 či scheduleru. Já celou věc řeším tak, že po zadání dat do scheduleru jej po vypnutí opět spustím, a projdu si nastavení položek v režimu editace, zda je vše nastaveno tak jak potřebuji. Potom nemám problém.
Je mi jasné, že Tě takováto odpověď moc neuspokojí, ale víc nemám co bych k tomu napsal.

Jinak na domovských stránkách Hauppage jsou nové verze driverů a ovládacích aplikací k PVR250 . Zkoušel jsem jimi cvičně mnou používané nahradit (odinstalace a nová instalace všeho) a vše chodí tak jak má na první pokus vč. scheduleru s podporou hybernace. Takže plná spokojenost.
skrew_tvf (9)|2.2.2006 11:07
No ja si to nastaveni samozrejme kontroluju taky. Nestalo se mi to totiz poprve :(
kopyto (26)|3.2.2006 15:19
pro: skrew

Já vím, že je to otrava, ale zkus si znovu načisto přeinstalovat všechny aplikace ke kartě. A ještě mě napadlo : zkus si před tím "vyčistit" PC pomocí utilitky Tune Up Utilities (30-ti denní trial-ale dá se sehnat na netu medicínka). Řeší zejména konflikty zdvojených zápisů, neúplné odinstalace aplikací atd a spoustu dalších věcí.

Hodně zdaru a pevné nervy.
tobr (6)|3.2.2006 15:34
[quote=rinkoo]Zdravim,mam TV kartu Hauppauge(cip 878/9),obraz je skvely,ale nejde mi zvuk,pouze sum...Je na pevno nastavena norma B/G a nejde mi zmenit.Muzete mi nekdo pomoct?ICQ:256977709[/quote]
Mel jsem stejny problem s WinTV2000 a vyresilo to vybrat jako zemi pri ladeni kanalu Nemecko misto Ceska.
doxa (58)|6.2.2006 11:35
Mam takovej zahadnej problem s PVR150. Nekdy se stane, nevychytal jsem na cem to zavisi, ze ji zapnu a mam obraz uplne rozostrenej, Tak ji vypnu, zapnu a je to ok. Netusite nekdo co s tim?
Tohle je uz snad posledni problem, vsechny ostatni jsem uz vyresil :) Napriklad se nesnasela s profesionalni zvukovkou R.M.E. Zvukovka na boardu to vyresila, jede to pres ni a je klid.
kopyto (26)|7.2.2006 07:43
pro: doxa

Já Ti doporučuju podívat se ve správci zařízení: přepnout podle připojení a rozbalit položku pžadavek přerušení IRQ. Tvůj problém s prof.zvukovkou (předpokládám, že se jedná o PCI kartu) může být způsoben současným sdílením stejného IRQ TV kartou a PCI zvukovkou(může to ale být i jiné zařízení AGP, modem...) . Jestli opravdu současně sdílíš TV s PCI zvukovkou a když teď , co zvuk "taháš" z board zvukovky, nemůžeš vyloučit problémy s TV kartou v budoucnu, nebo problémy při plném využívání PCI zvukovky (sequencer, recording při full duplex, přiřiřazování efektů, postprocesing ....).
doxa (58)|7.2.2006 12:19
Kopyto: Ta zvukovka ma 19 a jako jedina. S TV kartou mi to delalo to, ze se treba pul minuty prerusoval zvuk. Zlobilo to, ale s cimkoliv. Treba kdyz jsem, mel pustenej winamp a minimalizoval jsem ho nebo maximalizoval, tak se na chvili prerusil zvuk. Pritom ta karta je vyhlasena spolehlivosti a stabilitou driveru. V nuendu mi ale funguje uplne bez problemu. Mi to spis pripada ze je to nakej problem se synchronizaci...

Stop, ted koukam ze 19 ma jeste USB, ale driv sem ji mel v jinym slotu a tdelalo to to samy...
Ivo Mašek (10205)|15.2.2006 15:42
Diskuzní fórum výhradně pro Hauppauge je otevřeno zde:
http://www.hauppauge.co.uk/board/index.php

Download ovladačů (kompletních CD verzí) je zde:
http://www.hauppauge.co.uk/board/showthread.php?goto=newpost&t=6272
Libca (2)|24.2.2006 06:23
Mám hybridní televizní kartu WinTV-HVR 1300 a mám problém s nastavením duálního zvuku u digitální televize.V programu sice ta možnost je,ale je neaktivní. Aktivní je jen stereo, přitom u analogu tahle možnost výběru je.Já samozřejmě chápu že výrobci prostě už nepočítají s tím ,že Nova bude v době digitálu vysílat duálně ale bohužel to tak je.Např thrailer "Základní Instinkt"!!!Myslím si,že je to zneaktivováno jen v softwearu (teda doufám),tak nevíte někdo,jak tu možnost-"pokročilé nastavení zvuku"- aktivovat?
HonzaR (2)|27.2.2006 15:47
Zdravím všechny, mohl by se někdo se mnou podělit o zkušenosti s WinTV-HVR 1100? Vážně o ní přemýšlím, tak ať nenalítnu. Dík.
Dandis (0)|17.3.2006 18:58
Mám kartu Hauppauge WinTV HVR-1100 a cca po 10 min. sledování TV se začne opožďovat zvuk a to dost znatelně. Nevíte, kde by mohl být problém?
tykub (2)|1.5.2006 19:28
mam Hauppauge WinTv 878/9 WDM potreboval by som driver na radio, hľadal som všade ale to čo som našiel mi nešlo pomožte pls :-I vopred dik
tykub (2)|7.5.2006 19:02
haloooooooo fakt nik nepomoze?!
Tomáš Novák (14)|22.5.2006 08:05
Zdravím,

známý si koupil PC s tunerem Hauppauge WinTV HVR-1100,PCI,Hybrid (analog+DVB-T). Analogový signál chytne bezproblémů, ale pokud dá digitální vyhledávání, tak se mu hledání nabídne poze jeden zašuměný kanál se zrním. Prý tam měl nějaké borce, kteří mu digitální signál měřili a podle nich, tam je plná síla, takže by to měl chytat. On anglicky moc neumí (ovládací aplikace) a já jsem ten tuner nikdy neladil. Zkuste mi poradit, jak naladit digitální vysílání na tuneru viz. výše. Sám mám jen analogového Leadteka.
rrajnoha (38)|15.6.2006 09:47
Dobrý den.

Předesílám, že obdobný dotaz jsem měl na různých fórech a příliš nedoufám v řešením - ikdyž kdo ví.

S MCE jsem vyzkoušel několik TV karet od WinFast PVR2000 až po Hauppage PVR-150MCE.
U posledně jmenované jsem nakonec skončil z důvodu různých zvukových norem,
kterou tato karta s drivery bez problému řeší (http://www.support.microsoft.com/gp/mce_sound).

Velkým problémem u všech použitých karet je kvalita obrazu.
Jako zdroj signálu používám kabelovou televizi. Obraz na samotné TV je dle mého hodně dobrý,
takže signál se mi jeví v pořádku.

Mám gragiku nVidia Geforce4 MX 4000, kterou mám přes s-video propojenu s TV Loeve Aventos (16:9, 100Hz).
Podle mě mán naistalované drivery pro MCE. Jako MPEG-2 decoder používám plug-in pro MCE "NVIDIA PureVideo Decoder".

Teď k obrazu :
- kvalita jako VHS
- pri záběru např. mírně se pohybujícího obličeje je vidět jak jedna část stojí a druhá se phybuje - velmi nepříjemné
- obraz má při pohybu tendenci dělat šmouhy
- je dost velký rozdíl mezi pořadem ze studia, přímým přenosem a filmem.

Podotýkám, že pokud přehrávám DVD, tak je obraz dle mých představ.
!!!!! Soudím tedy, že problém bude v digitalizaci TV analogového signálu. !!!!!
Ivo Mašek (10205)|15.6.2006 14:22
Tomáš Novák:
[quote]známý si koupil PC s tunerem Hauppauge WinTV HVR-1100,PCI,Hybrid (analog+DVB-T). Analogový signál chytne bezproblémů, ale pokud dá digitální vyhledávání, tak se mu hledání nabídne poze jeden zašuměný kanál se zrním.[/quote]
A není tam někde nějaký přepínač, kterým se přepne ladění digitálního signálu, jako je tomu u hybridního Leadteku?:
escaper_tvf (24)|15.7.2006 09:52
Hauppauge WinTV-PVR-500 MCE - zkusenosti v XP Profi

Máte někdo zkusenosti s touto kartou ve Win XP Profesional? Nemuzu to nejak rozchodit. Omlouvam se jestli se to tady nekde uz resilo ale nikde jsem to nenasel. Budto neumim hledat :-((( nebo jsem prvni :-)
escaper_tvf (24)|17.7.2006 10:26
tak uz jsem to vyresil na foru hauppauge. Kdyby mel nekdo dalsi takovej problem tak si staci stahnou drivery pro 150-tku, 500 ma shodné tunery. Pak to jede skvěle.
Duro (1)|25.8.2006 11:22
Mam kartu Hauppauge WinTV PVR-150. Funguje spolahlivo s originalnym softom.
Pokusal som sa ju rozchodit pod ATV2000 ale nepodarilo sa mi to. Neviem ci je to vobec mozne. Ak to mate niekto vyskusane, prosim poradte aspon v hrubych crtach co a ako. Vopred velka vdaka.
Dirk_Gently (9)|21.9.2006 14:57
Ahoj, už nějakou chvilku řeším podobný problém. Potřeboval bych interní kartu, která umí jak analog tak digitál. Na dvě karty už nejspíš nemám místo, takže připadá v úvahu jen hybrid. Zmiňujete se tu o kartě Hauppauge WinTV HVR1300. Tato karta mě zaujala, ale měl bych několik dotazů.
1. Hodí se tato karta na převod VHS - DVD, jestli ne, tak jaká?
2. Má smysl si pořizovat model 1300(s HW MPEG enkod.) na místo 1100 - co konkrétně HW MPEG enkodér přinese kromě menší zátěže CPU? Bude snad výstup kvalitnější?
Dirk_Gently (9)|22.9.2006 11:02
Nikdo neporadí?
radon (142)|2.10.2006 13:18
obecně - kvalitu výstupu u HRV1100 bude určovat, který sw kodek nainstaluješ (rozdíly ale nebudou velké) a to bude platit pouze pro analog.
Zátěž je ale tak velká, že bych si osobně pro analog raději připlatil (můj Sempron 2,5 nestíhá).
Ohledně převodu VHS jsem skeptický, kvalita VHSky spojená s jednoduchými převodníky běžných VGA karet nikdy nedopadla tak dobře, jako u specializovaných karet pro střih. Na té své HRV1100 jsem to ještě nezkoušel, ale tipuji že to bude podobné (tzn kvalita blízká MPEG-1)
Dirk_Gently (9)|2.10.2006 13:34
Díky za reakci.
Výsledná kvalita asi nebude nijak dobrá, ale mohla by být po soft. úpravách třeba lepší než původní VHS. Zkoušeli jste to někdo?
Dirk_Gently (9)|9.10.2006 10:14
Tak jsem pořídil Hauppauge HVR 1300 a zatím ji rozjíždim. První problém nastal po instalaci nového SW ze stránek výrobce. Doba přepnutí jednoho programu na druhý trvalo asi 10s. Poté jsem tento SW odinstaloval a nainstaloval dodávaný na CD. Tam už byla reakce přepínání mezi programy normální. Digital jsem ještě nerozchodil....
quasi (157)|10.10.2006 09:45
[quote=kopyto]pro: Karell

Takováto příhoda se mě s touto kartou nepřihodila. Jen by mě zajímalo, zda byl ten zvuk "rozjetý" už od začátku nahraného filmu nebo se postupně rozjížděl až v průběhu zachytávání. A nebo se to, co popisuješ, stalo až v průběhu editace a "trpí" tím výstupní soubor?

pro: Dick

Já sám jsem Tebou zmiňovanou aplikaci nezkoušel, protože jsem se ještě nedostal k funkčnímu instalátoru. Dík za odkaz, hned jak bude více času, vyzkouším i s Tvými úpravami a dám vědět. Pokud se pamatuji, je třeba aplikaci buď koupit nebo "medicínka" což je jistá vada na kráse.[/quote]

Mne sa to stalo tiez. Tato karta vzorkuje zvuka sama, alebo pouziva audio chip na doske? Okrem toho, obcas mi vypadava obraz a stvorcekuje to, a to vidim z okna na TV vezu. Zosilovac mam Hama 40dB. Da sa este nejako zlepsit prijem signalu? A na zaver, nenaladi mi TA3 kanal v Bratislave, a lacna Fly karta ho nasla sama bez problemov. Cim to moze byt?
horan (11)|14.10.2006 22:14
Zdravím.
Může mi někdo poradit jak přepnout zvuk. normu u WinTv2000? Mám HVR1100 a zvuk jde jen u CZ programů.
Díky za odpověď
horan (11)|14.10.2006 23:06
Tak jsem to vyřešil. Přepínání jsem nenašel,ale po tom co jsem naladil a uložil CZ programy,jsem změnil region na německo a dal nové ladění. Původní programy se kupodivu neodstranily a přidaly se k nim ostatní (slovenské...)ale již se zvukem. 9-)
Dirk_Gently (9)|23.10.2006 14:32
Kdyz mam spustenou tv a spustim teletext, tak tv zamrzne. Bez pustene tv teletext nejde. Jste na tom stejne?
Habrik (3)|4.12.2006 07:36
Dobry den,

koupil sem znamemu WinTV HVR-1300, postupoval presne podle navodu, pripojil sem kebelovku, nasel stanice, vsechny maji krasny obraz i zvuk ale TV Nova a CT24 jen sumi a zvuk nemaji, nevite co s tim?
Zkousel sem vse, ale nic se me nepodarilo, uz su zoufaly :(
Ivo Mašek (10205)|4.12.2006 15:16
Protože mají jinou zvukovou normu. Někde by v menu měla být možnost přepnutí na příslušnou normu (používají se PAL_DK a PAL_BG), jako tomu je u tunerů Leadtek.
Habrik (3)|5.12.2006 17:45
[quote=Ivo Mašek]Protože mají jinou zvukovou normu. Někde by v menu měla být možnost přepnutí na příslušnou normu (používají se PAL_DK a PAL_BG), jako tomu je u tunerů Leadtek.[/quote]
tak se me to povedlo, dekuji

Ale ct2 nemuzu zabohat najit zadnym zpusobem, ta aplikace wintv2000 je desiva :(

Asi bych koupil jinou kartu s lepsim softem, ale jako to nevim. premejslel sem nad TV2000XP-Expert , ale ta neumi digital :(
Ivo Mašek (10205)|5.12.2006 18:24
[quote]Asi bych koupil jinou kartu s lepsim softem, ale jako to nevim. premejslel sem nad TV2000XP-Expert , ale ta neumi digital :( [/quote]
Odpověděl jsem ti v SZ, jak jsi požadoval.
Ivo Mašek (10205)|5.12.2006 18:27
K tomu Hauppauge:
přečti si toto, jestli jsi to nečetl.
https://www.tvfreak.cz/recenze-hauppauge-wintv-hvr1300-vsestranny-hybrid/211
otaru (10)|8.12.2006 21:25
Mam dotaz na uzivatele MCE a TV karet Hauppauge rady HVR/PVR. Planuji sestaveni MCE s nekterou z techto karet (zatim je favoritem PVR-500 hlavne diky dualnimu tuneru). Vim, ze tyto karty maji problem s cestinou v EPG a s teletextem pod WinXP (nebo aspon ja mam ty problemy). Jak je to v MCE? Je tam podpora cestiny? Budou spravne zobrazeny znaky? Dekuji.
ms6 (4)|8.1.2007 20:48
Zdravím,
nedávno jsem si sestavil nový počítač s tím předpokladem, že jej budu používat místo digitální televize a rádia. Televize i rádio fungují, ovšem při delším používání TV karty se počítač zhruba po 2 hodinách úplně kousne. Obraz se zastaví, z reprobeden vychází stále stejný zvuk, počítač na nic nereaguje, pomůže až tvrdý reset. Pokud se TV karta nepoužívá (neběží rádio ani televize), počítač běží stabilně. Zkoušel jsem už i TV kartu přehodit do jiného slotu, nepomohlo. To samé se mi stává na dvou Windowsech. Poradíte jak to vyřešit? Předem díky.

Moje sestava:
Intel Core 2 Duo E6600 - 2,4GHz
2x1GB DDR2 800Mhz Corsair Twinx XMS2
GigaByte 965P-DS4
GeForce 7600GT 256MB DDR3

Hauppauge WinTV HVR-1300 (analogový TV+FM/digitální DVB-T tuner, HW MPEG enkodér)
MikeM (194)|25.1.2007 12:27
Ahoj,

prosim vas, jaky je hlavni rozdil mezi PVR150, PVR250 a PVR350 ?
je mozne zprovoznit PVR150 MCE pod klasickyma Windows XP ?

dik
Mike
Ivo Mašek (10205)|25.1.2007 13:05
Na rozdíl mezi PVR250 a PVR350 mrkni sem:
https://www.tvfreak.cz/recenze-hauppauge-wintv-pvr350/777
Rozdíl je popsán hned v prvním odstavci.
Pokud chceš, aby tuner využíval MCE, musíš mít OS WinXP_MCE. OS WinXP nevyužije všechny možnosti.