Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic DMR-BS850

dunaj (1030)|27.8.2010 18:57
Recenzia noveho modelu:
http://www.areadvd.de/hardware/2010/panasonic_bs_885.shtml

Co som postrehol pri beznom prelistovani:

-cennikova cena nizsia o 250€
-chybajuci RGB vystup (ziadna tragedia)
-moznost palit AVC HD na DVD

Zaujimave bude zrejme to posledne vylepsenie v suvislosti s modelom XS a jeho cenou.
mack_shw1 (188)|27.8.2010 20:25
tu cenu jsi nasel kde ?
proc ti chybi RGB vstup ?
zase jakasi priserna oslnujici modra LEDka ?
to ma i model 750/850 ?


p.s.
uz nekolik let se snazim pochopit, proc je u recorderu PANASONIC tlacitko otvirani mechaniky uplne vpravo a zapinani recorderu u mechaniky vlevo
napada mne jenom to, ze nekdo planek celniho panelu zrcadlove prechodil
u vsech vyrobku Matsushita (CD, Video, kazetaky) bylo otvirani VZDY u mechaniky ,cili u strasich modelu vzdy s mechanikou vlevo nez prisla moda mit mechaniky vprostred, coz je dle mne hnus)
dunaj (1030)|27.8.2010 22:13
[quote=mack_shw1;294343]tu cenu jsi nasel kde ?
proc ti chybi RGB vstup ?
zase jakasi priserna oslnujici modra LEDka ?
to ma i model 750/850 ?
[/quote]

mas to v clanku
mne nechyba nic
ledka sa da vypnut
mack_shw1 (188)|27.8.2010 22:45
dle foto ma RGB vstup i vystup
chybi compozitni vystup
RoPo (6061)|28.8.2010 11:28
[quote=mack_shw1;294343]ochopit, proc je u recorderu PANASONIC tlacitko otvirani mechaniky uplne vpravo a zapinani recorderu u mechaniky vlevo
napada mne jenom to, ze nekdo planek celniho panelu zrcadlove prechodil
u vsech vyrobku Matsushita (CD, Video, kazetaky) bylo otvirani VZDY u mechaniky ,cili u strasich modelu vzdy s mechanikou vlevo nez prisla moda mit mechaniky vprostred, coz je dle mne hnus)[/quote]


Tlačítka jsou správně. Diga má výklopnou krytku traye mechniky. Pokud by bylo tlačítko open/close pod krytkou mechaniky, tak prstem můžeš bloknout dvířka mechaniky.
Nehledě na majoritní část obyvatelstva, kteří jsou pravácí. Prvou rukou zapínáš a v levé už držíš koutouček pro vložení mechaniky nebo jsi nacystaný k vyjmutí média z mechaniky.
Pod značnkou Matsushia se mimo Japonsko DVD (BD) recordery neprodávaj. Nejsou tedy jiné přístroje výrobce s podobnou tray mechanikou. Nemůžeš tedy srovnávat Digu s ostatními druhy výrobků.
mack_shw1 (188)|28.8.2010 13:56
Ty tlacitka nejsou ale POD nybrz vedle VLEVO nebo NAD, takze otvirani dvirek s tim nema nic spolecneho
neumim sice nemecky , ale mam dojem, ze i v te recenzi pisou, ze je to naopak
Matsushita znamela Panasonic, Technics a tusim Quasar nebo tak nejak.
Vsechny jeji vyrobky za poslednich cca 30 let mely mechaniku i otvirani vlevo (krome tech stredovych modelu) , stejne jak i ostatni vyrobci, ktere zminujes.
Vyjmecne bylo otvirani sice vpravo, ale HNED vedle mechaniky.
A kdyby se melo jednat o pristroje pro pravaky, tak dle teto teorie by mechanika mely byt vpravo.
Pravaci prece berou media do prave ruky a ne do leve.
Vecer sem hodim fotku par AV komponentu Panasonic/Technics, at v tom mas jasno :-)

P.S.
jestli najdes nejakou fotku jakehokoliv vyrobce, ktery ma mechaniku vlevo a otvirani uplne vpravo, mozna zacnu uvazovat o tom, ze se v Panasonicu nezblaznili
RoPo (6061)|29.8.2010 10:09
Mám asi 2,5 roku HDD/DVD recorder Diga od Panasonicu a ten to tak má. Mám dojem, že takto to bylo stejně u všech Diga HDD/DVD recorderů Panasonicu. Krytka traye je zalomená po vyklopení zakryje tlačítko on/off. U novějších modelů tato tlačítka přesunuli na horní stranu předního panelu. Fotky neposilej, nepotřebuji je vidět.
Ty pravděpodobně píšeš o těch novějších modelech a ty starší neznáš.

Ano, máš pravdu, že tento nový BD recorder má zapínání NAD dvířky, ale předchozí Diga HDD/DVD recordery mají zapínání POD dvířky vlevo a open/close button zcela vpravou dole.
mack_shw1 (188)|29.8.2010 11:13
nejde o to, jestli maji tlacitka pod suplikem nebo ne
ale dle mne je proste kravina mit mechaniku vlevo a otvirani vpravo
jak uz jsem psal, myslim ,ze se nenajde podobne reseni kdekoliv jinde
RoPo (6061)|29.8.2010 21:54
Je to jen dvůj názor tak jako je můj názor, že mě to tak u mého modelu Diga vyhovuje a zdá se mě to vzhledem ke konstrukci předního panelu (zalomená výklopná dvířka) správně.
mack_shw1 (188)|9.9.2010 09:46
[quote=mack_shw1;293570]opravdu nemate nikdo tip na dobrou cenu EG verze ?[/quote]

mam zdroj, kde verze EG-K s CI sloty vyjde na 18000 Kc.

Ma nekdo zajem ?

mack
mack_shw1 (188)|10.9.2010 22:50
lze zprovoznit cestinu v EPG ?
dunaj (1030)|10.9.2010 22:54
[quote=mack_shw1;296186]lze zprovoznit cestinu v EPG ?[/quote]

v EPG nie.
mack_shw1 (188)|10.9.2010 22:56
a v cem teda ?
kde se daji koupit ty stribrne nozicky ?
mack_shw1 (188)|12.9.2010 20:49
[quote=mack_shw1;294343]tu cenu jsi nasel kde ?
p.s.
uz nekolik let se snazim pochopit, proc je u recorderu PANASONIC tlacitko otvirani mechaniky uplne vpravo a zapinani recorderu u mechaniky vlevo
napada mne jenom to, ze nekdo planek celniho panelu zrcadlove prechodil
u vsech vyrobku Matsushita (CD, Video, kazetaky) bylo otvirani VZDY u mechaniky ,cili u strasich modelu vzdy s mechanikou vlevo nez prisla moda mit mechaniky vprostred, coz je dle mne hnus)[/quote]

nasel jsem dalsi uchylku vyvojaru Panasonicu:
prehazovani tlacitek pro ovladani hlasitosti a prepinani kanalu u DO od TV a DVD/BR rekorderu mezi sebou u ruzne starych modelu
to je jeste "lepsi" nez otvirani mechaniky vpravo
mack_shw1 (188)|13.9.2010 10:43
[quote=mack_shw1;296188]a v cem teda ?
kde se daji koupit ty stribrne nozicky ?[/quote]

to dunaj:
prosim o odpoved
dik
dunaj (1030)|13.9.2010 11:30
[quote=mack_shw1;296548]to dunaj:
prosim o odpoved
dik[/quote]

Ocenujem tvoje pouzitie zazracneho slovicka a odpovedam, ze neviem. Ale skus si na e-bayi vyhladat Gerätefüße .
mack_shw1 (188)|13.9.2010 19:30
[quote=dunaj;296556]Ocenujem tvoje pouzitie zazracneho slovicka a odpovedam, ze neviem. Ale skus si na e-bayi vyhladat Gerätefüße .[/quote]

a jak teda vis, ze se daji koupit ?
dunaj (1030)|13.9.2010 20:00
[quote=mack_shw1;296683]a jak teda vis, ze se daji koupit ?[/quote]

Precitaj si moj prispevok este raz.
mack_shw1 (188)|14.9.2010 13:10
chtel si tedy touto (ne)odpovedi sdelit, ze si mel na mysli NONAME nozicky z ebay ?
dunaj (1030)|14.9.2010 14:21
[quote=mack_shw1;296776]chtel si tedy touto (ne)odpovedi sdelit, ze si mel na mysli NONAME nozicky z ebay ?[/quote]

Neviem, ci su vsetky No Name, ale je ich tam asi sto druhov.
vpvpvp (7)|14.9.2010 22:25
Tak dnes som si priniesol z Viedne DMR-BS 850, a som trocha sklamaný.Mám HD kameru Canon legria hfs 10 a panasonic dmr 850 spolupracuje len s kamerou Panasonic.Tak že asi moje filmy na dmr 850 neprehrám.Ma niekto inu skusenost?
dunaj (1030)|14.9.2010 22:34
[quote=vpvpvp;296846]Tak dnes som si priniesol z Viedne DMR-BS 850, a som trocha sklamaný.Mám HD kameru Canon legria hfs 10 a panasonic dmr 850 spolupracuje len s kamerou Panasonic.Tak že asi moje filmy na dmr 850 neprehrám.Ma niekto inu skusenost?[/quote]

Zial tieto problemy su zname. Myslim, ze riesenie pre teba je opisane presne tu a nizsie:

http://www.hifi-forum.de/index.php?action=browseT&forum_id=109&thread=10867&postID=1184#1184

Kedze si prisiel z Viedne, tak nemcinu mas este v zivej pamäti:-)

Najzaujimavejsia pasaz je asi tato:

ganz einfach
mit multiAVCHD
Filme reinladen
Start klicken
Panasonic BluRay Player auswählen drücken
warten bis er fertig ist

auf SD Karte muß die Struktur so aussehen
Ordner PRIVATE->darin Ordner AVCHD-> darin den erstellten Ordner BDMV von multiAVCHD reinkopieren

dann geht das abspielen auf den Rekorder über SD
vpvpvp (7)|15.9.2010 01:45
No ja som ho bol vo Viedni len kupit, lebo na slovensku sa asi zohnat neda. Fuuuha moja nemčina oproti Tvojej je asi len odvar.Ale dakujem Ti za odpoved,pokusím sa podla toho návodu potrapit. Dakujem a dufam že ten panasonic nevyhodím von oknom.
dunaj (1030)|15.9.2010 10:13
[quote=vpvpvp;296865]No ja som ho bol vo Viedni len kupit, lebo na slovensku sa asi zohnat neda. Fuuuha moja nemčina oproti Tvojej je asi len odvar.Ale dakujem Ti za odpoved,pokusím sa podla toho návodu potrapit. Dakujem a dufam že ten panasonic nevyhodím von oknom.[/quote]

Myslim, ze nevyhodis (keby ze ano, tak to sem radsej nepis, lebo hned prileti Jarino a spusti tu svoju o Vantage:-)).

Stiahni si software tohto fesaka:

http://multiavchd.deanbg.com/

Nacitaj nim akekolvek video v akomkolvek formate a vyrob si SD kartu presne pre Panasonic.
Inak tieto problemy maju vsetky Panasonic rekordery a zrejme aj mat budu, kedze je to sucast marketingovej politiky.

A pre istotu si tu kartu najprv sformatuj tymto:

http://panasonic.jp/support/global/cs/sd/download/sd_formatter20.html
vpvpvp (7)|15.9.2010 19:24
Dakujem za Tvoju odpoved, soft som si nainstaloval a idem na to.Ja som sdhc 16gb formatoval v panasoniku.To ale asi nieje dobre?!Ja mám doma dreambox 8000 hd a ten nevyhodím.Este raz dakujem.
RoPo (6061)|15.9.2010 19:38
[quote=vpvpvp;296958]Dakujem za Tvoju odpoved, soft som si nainstaloval a idem na to.Ja som sdhc 16gb formatoval v panasoniku.To ale asi nieje dobre?!Ja mám doma dreambox 8000 hd a ten nevyhodím.Este raz dakujem.[/quote]

SD nebo SDHC je nutné formátovat v cílovém zařízení. Není vhodné tyto karty formátovat v PC, pokud se nepoužívají jen v PC. Takže formátovat ve foťáku/kameře/hdd recorderu apod. je správně.
mack_shw1 (188)|15.9.2010 21:47
teda citlivost tuneru nic moc
signal, ktery jinym prijimacu staci, na 750 zpusobuje vypadky
dunaj (1030)|15.9.2010 21:50
[quote=mack_shw1;296983]teda citlivost tuneru nic moc
signal, ktery jinym prijimacu staci, na 750 zpusobuje vypadky[/quote]

Len ci ho nemas prilis silny!
Ja mam pred TV aj DMR zaradene utlmove cleny, lebo tunery su tak citlive, ze moje quad LNB zahlcuju vstupne tranzistory...
mack_shw1 (188)|16.9.2010 09:46
[quote=dunaj;296984]Len ci ho nemas prilis silny!
Ja mam pred TV aj DMR zaradene utlmove cleny, lebo tunery su tak citlive, ze moje quad LNB zahlcuju vstupne tranzistory...[/quote]

nemam,60cm,0.3 dB TWIN LNB
parabola na vychodni zdi, ve druhem patre 8-mi patroveho domu a moje poloha je 17.5E
takze pouhych 6 stupnu pro odkloneni signalu ode zdi pro fresnelovu zonu nestaci
takze signal je dost slaby
druhou parabola na strechu nedam, protoze soudruzka domovnice vymenila zamek od strechy a klice neda
i kdyz jsem ho kdysi lsti vylakal, tak mi bez karty nikdo nechtel udelat kopii :-(
mam sice jeho otisk a podobny klic, ale neznam nikoho z "podsveti", aby mi ho prizpusobil
je to proste krava
kralk (25)|16.9.2010 11:56
Ahoj panove,

nemate nahodou nekdo tuseni kdy by mel byt k dispozici v nemecku a rakousku novy model DMR-BS785? Koukal jsem ze cena pod 700€ uz je pro me celkem zajimava, sice urcite za tyhle penize je mozno poridit neco lepsiho nez tohle nicmene ja NECHCI mit vic nez JEDEN ovladac, JEDNO zarizeni a ani nechci resit nejaky univerzalni ovladac na 4-5 zarizeni. Diky moc za info.
dunaj (1030)|16.9.2010 12:57
[quote=mack_shw1;297038]nemam,60cm,0.3 dB TWIN LNB
parabola na vychodni zdi, ve druhem patre 8-mi patroveho domu a moje poloha je 17.5E
takze pouhych 6 stupnu pro odkloneni signalu ode zdi pro fresnelovu zonu nestaci
takze signal je dost slaby
[/quote]

Sila signalu nezalezi od veci ktore opisujes, ale od typu LNB. To co pises, ma vplyv na kvalitu, co je iny parameter. Pozri si pasiky v DVB-S menu. A s domovnickou to uz nesuvisi vobec.
dunaj (1030)|16.9.2010 13:00
[quote=kralk;297063]Ahoj panove,

nemate nahodou nekdo tuseni kdy by mel byt k dispozici v nemecku a rakousku novy model DMR-BS785? Koukal jsem ze cena pod 700€ uz je pro me celkem zajimava, sice urcite za tyhle penize je mozno poridit neco lepsiho nez tohle nicmene ja NECHCI mit vic nez JEDEN ovladac, JEDNO zarizeni a ani nechci resit nejaky univerzalni ovladac na 4-5 zarizeni. Diky moc za info.[/quote]

Podla mna sa uz aj predava. Je toho plny internet.
kralk (25)|16.9.2010 14:35
[quote=dunaj;297068]Podla mna sa uz aj predava. Je toho plny internet.[/quote]

Tak prosel jsem toho celkem dost, ale nikde jsem nenasel ze by to meli skladem do ceny 700€. Nasel jsem par stranek napr. zde:

http://www.xitra24.de/eshop.php?action=article_detail&s_supplier_aid=1733858# nebo
http://www.hardwaregeier.de/main_bigware_34.php?items_id=276304

kde ho maji vcetne postovneho k nam za cca 705€ pri platbe predem nebo cca o 20€ drazsi pri platbe dobirkou coz neni spatne, akorat si asi budeme muset pockat az ho dostanou. Jakmile se tak stane jsem rozhodnutej do toho jit a pak bych poreferoval jak to slape.
dunaj (1030)|16.9.2010 16:13
[quote=kralk;297076]Tak prosel jsem toho celkem dost, ale nikde jsem nenasel ze by to meli skladem do ceny 700€. Nasel jsem par stranek napr. zde:

http://www.xitra24.de/eshop.php?action=article_detail&s_supplier_aid=1733858# nebo
http://www.hardwaregeier.de/main_bigware_34.php?items_id=276304

kde ho maji vcetne postovneho k nam za cca 705€ pri platbe predem nebo cca o 20€ drazsi pri platbe dobirkou coz neni spatne, akorat si asi budeme muset pockat az ho dostanou. Jakmile se tak stane jsem rozhodnutej do toho jit a pak bych poreferoval jak to slape.[/quote]

Tesim sa na porovnanie so starym modelom:-)
mack_shw1 (188)|16.9.2010 19:47
[quote=dunaj;297067]Sila signalu nezalezi od veci ktore opisujes, ale od typu LNB. To co pises, ma vplyv na kvalitu, co je iny parameter. Pozri si pasiky v DVB-S menu. A s domovnickou to uz nesuvisi vobec.[/quote]

to, co ukazuje menu nejakeho tuneru ukazuje pouze to, co se rozhodl ukazat programator aplikace
je to maximalne na porovnani signalu na jednom a tom samem prijiimaci
treba prave u panasoniku je kvalita vesti nez signal a na jinem prijimaci s tim samym signalem je to presne naopak
je to vse temer na nic

jinak fresnelova zona ma samozrejmne vliv hlavne na silu signalu, kvalita s ni samozrejmne souvisi
nebudu tady davat skoleni, kazdy si to muze najit na netu

jinak parabolu jsem premistil tak, aby signal nesel pres zavesene kvetinace o patro vis a dal asi 10 cm dal odezdi a je to uz OK

kdyby domovnice nemala vliv na signal, bylo by to super ! :-)

jinak doufejme, ze novejsi model bude lepsi
buhuzel ve spotrebni el. to neni vzdy pravda
vpvpvp (7)|19.9.2010 21:26
Vdaka Dunaj za ten návod s videom už to facha. Uz len príst na to ako ukladat foto, aby sa nezobrazovali podla datumu a je to super.
dunaj (1030)|19.9.2010 21:34
[quote=vpvpvp;297481]Vdaka Dunaj za ten návod s videom už to facha. Uz len príst na to ako ukladat foto, aby sa nezobrazovali podla datumu a je to super.[/quote]

Som rad, ale s fotkami ti neporadim, lebo ja mam na to DLNA kompatibilny HDD Seagate BlackArmor NAS 110 z ktoreho si to TV vie vytahat a hlavne ma kapacitu 1 TB a pristup na citanie aj zapis z celej siete.
vpvpvp (7)|19.9.2010 21:50
No mohlo by ist tak,že na fotkach prepíšem datum.Potom by to malo prehrat fotky ako jeden album, bez toho aby to bolo triedené podla datumu.
dunaj (1030)|19.9.2010 22:07
[quote=vpvpvp;297488]No mohlo by ist tak,že na fotkach prepíšem datum.Potom by to malo prehrat fotky ako jeden album, bez toho aby to bolo triedené podla datumu.[/quote]

Ide to jednoduchsie. Ak tam strcis kartu, kde jeden album je v jednom podadresari, tak to zaradi cele ako jeden album a podla datumu su triedene iba fotky v ramci toho albumu. Musis vyskusat. Ale ako som napisal, ja to nepouzivam.
mack_shw1 (188)|22.9.2010 20:34
zkousel jste nekdo menit na DIGA rekorderu HD za vetsi ?
kdyz se delaji BD rekrodery v SK, kde se vyvyji FW ?
RoPo (6061)|23.9.2010 09:07
[quote=mack_shw1;297868]zkousel jste nekdo menit na DIGA rekorderu HD za vetsi ?
kdyz se delaji BD rekrodery v SK, kde se vyvyji FW ?[/quote]

Obecně HDD v Diga strojích jsou "speciálně" formátované. Kdysi jsem po tom pátral a umí to jen v servisech, kde ten disk nějakým způsobem inicializují, ale dělají to neradi protože jim to Panasonic "zakázal" (zákazník si má koupit celý nový stroj s větším HDD). Pátral jsem po tom před dvěma roky.
Je možné, že teď už na to nějaký h.a.c.k je k dispozici.
mack_shw1 (188)|23.9.2010 10:00
specilane znamena nejakym systemem ala Panasonic, nebo nejaky neobvykly,ale jiz existujici ?
a muzes po zformatovani servisem byt disk vetsi,nebo musi byt stjeny, nebo bude vyuzita jen ta velikost, ktera tam puvodne byla ?
Peter_KE (190)|28.9.2010 22:07
je to formatovane priamo v pristroji a robi sa to cez dialkovy ovladac. Presnejsie povedane to DMRko musi byt v testovacom mode (TM/AV1) a potom sa vysle cez dialkovy ovladac prikaz na formatovanie HDD. Myslim si ze digital by nemal mat problem s vacsim HDD. Zajtra to mozem skusit, lebo sam som zvedavy ci potom pojde uzivatelsky mod :)
dunaj (1030)|28.9.2010 22:17
[quote=Peter_KE;298505]je to formatovane priamo v pristroji a robi sa to cez dialkovy ovladac. Presnejsie povedane to DMRko musi byt v testovacom mode (TM/AV1) a potom sa vysle cez dialkovy ovladac prikaz na formatovanie HDD. Myslim si ze digital by nemal mat problem s vacsim HDD. Zajtra to mozem skusit, lebo sam som zvedavy ci potom pojde uzivatelsky mod :)[/quote]

Velmi zaujimave! Tesime sa na vysledky vyskumu:-)
Peter_KE (190)|28.9.2010 22:24
vyskusat to na 785 s HDD od 885?
RoPo (6061)|29.9.2010 07:21
[quote=Peter_KE;298505]je to formatovane priamo v pristroji a robi sa to cez dialkovy ovladac. Presnejsie povedane to DMRko musi byt v testovacom mode (TM/AV1) a potom sa vysle cez dialkovy ovladac prikaz na formatovanie HDD. Myslim si ze digital by nemal mat problem s vacsim HDD. Zajtra to mozem skusit, lebo sam som zvedavy ci potom pojde uzivatelsky mod :)[/quote]

Prosím, vyzkoušej a napiš jak jsi uspěl či neuspěl.
Je to obecný postup pro všechny Diga stroje?
mack_shw1 (188)|29.9.2010 08:49
[quote=Peter_KE;298505]je to formatovane priamo v pristroji a robi sa to cez dialkovy ovladac. Presnejsie povedane to DMRko musi byt v testovacom mode (TM/AV1) a potom sa vysle cez dialkovy ovladac prikaz na formatovanie HDD. Myslim si ze digital by nemal mat problem s vacsim HDD. Zajtra to mozem skusit, lebo sam som zvedavy ci potom pojde uzivatelsky mod :)[/quote]
a jak se dotane rekorder do testovaciho rezimu ?
co je to TM.AV1, tedy konkretne TM ?
dik
Peter_KE (190)|29.9.2010 17:18
[quote=RoPo;298525]Prosím, vyzkoušej a napiš jak jsi uspěl či neuspěl.
Je to obecný postup pro všechny Diga stroje?[/quote]
vysledok: vlozil som do 785EG 500GB HDD zformatoval som ho ako bolo treba (postup som uz napisal) a dosiel som k zaveru ze DMRko ukazoval nahravaci cas rovnaky ako pri original HDD (250GB). Nemal som cas experimentovat s tym, ze ci to nieje dajaky bug lebo uz raz tak bolo ze ukazoval zly nahravaci cas ale v inej situacii. Nebol cas sa s tym pohrat kedze dnes bola u nas inventura a k tomu bol to moj posledny den v Panasonicu. Takze zistil som ze 500GB HDD sa tvaril ako 250GB co moze byt zapricene verziou softveru ale nemozem vylucit ze to nepojde nahrat viac.
Peter_KE (190)|29.9.2010 17:23
[quote=mack_shw1;298533]a jak se dotane rekorder do testovaciho rezimu ?
co je to TM.AV1, tedy konkretne TM ?
dik[/quote]
testovaci rezim mozno zapnut dvomi sposobmi a to bud stlacenim troch tlacitok na prednom panely alebo specialnym prikazom cez dialkovy ovladac. My opravary mame vsetky potrebne prikazy naprogramovane na univerzalnom dialkovom a cely testovaci mod ovladame cez dialkovy ovladac. Samozrejme dajake veci sa v testovacom mode daju spustit aj cez prikazy cez seriovu linku.
TM/AV1 - TestMode/AV1 in
dunaj (1030)|29.9.2010 17:23
[quote=Peter_KE;298614]vysledok: vlozil som do 785EG 500GB HDD zformatoval som ho ako bolo treba (postup som uz napisal) a dosiel som k zaveru ze DMRko ukazoval nahravaci cas rovnaky ako pri original HDD (250GB). Nemal som cas experimentovat s tym, ze ci to nieje dajaky bug lebo uz raz tak bolo ze ukazoval zly nahravaci cas ale v inej situacii. Nebol cas sa s tym pohrat kedze dnes bola u nas inventura a k tomu bol to moj posledny den v Panasonicu. Takze zistil som ze 500GB HDD sa tvaril ako 250GB co moze byt zapricene verziou softveru ale nemozem vylucit ze to nepojde nahrat viac.[/quote]

Maju to osetrene a je to logicke. Udaje pre format su obsiahnute priamo vo FW, takze mozes tam dat dsk aky chces, obsluhovat sa bude len taka kapacita, aku FW dovoli.

Nepostrehol som ale, ako sa dostanem do toho testovacieho modu. Ci?