Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic DMR-BS850

vettriano (26)|30.3.2010 10:29
[quote=jarino1978;274705]1. spolupráca Diablo Cam ( 2.2/2.3/ v.2 )
2. funkčnosť časovača, nahrávania, ukladania na HDD, kopírovanie ( pálenie ) na DVD/BD
3. kompatibilita výslednej nahrávky na iných BD prehrávačoch ( Sony, Philips... )
4. kvalita obrazu a zvuku
5. stabilita s plne osadenými CI slotmi modulmi
6. funkčnosť 2 tuneru ( PIP, nahrávanie + sledovanie v realtime )
7. stabilita FW, rýchlosť prepínania , vyčítanie údajov z prístupových kariet
8. funkčnosť zápisov na karty
9. si predajca/ dealer fa. Panasonic ?[/quote]

1. testovane: Diablo light HW 2.3, @ Horizon1.04 - A/V ok, @ Underworld 1.94 - A/V ok, smartcard Sky.de V13 NDS s packetom Sky Welt Extra+HD;ale tak ako sme u Diabla zvyknuti - problemom je chladenie aj ked sa pocas testu negativne neprejavilo (zatial)
Diablo2+ s HD+ kartou test coming soon
2.funkcnost timera je 100% v pripade, ze sa nenahrava kryptovany signal (podmienkou pre funkcny Guide link je aspon priemerna kvalita signalu bez chybajucich EIT dat), rucne zadavane timery nekryptovanych servisov funguju tiez bezchybne;zapis na HDD ok, copy na Sony BD-RE 25GB speed 2x ok, copy 1:1 high speed alebo 4 stupne volitelnej kompresie v normal speed
3.sorry - external playability nemam otestovane
4. IMHO: Video SD-lepsi priemer; Video HD-velmi dobre, Audio-velmi dobre (test na LCD a PDP Samsung, Panak, Sony 768 aj 1080 native)cez hdmi 1.3a
5. Tu su velke rezervy ktore som popisal v predoslych prispevkoch, (s jednym CAMom pracuje spolahlivo-zalezi od typu modulu)
6.Su tam dva tunery, ale nie nezavisle, su v seriovom zapojeni (Tuner2 je subtuner)-> je nevyhnutne aby mali obidva tunery na vstupe ROVNAKY signal. (kedze podporuje iba DiSEqC 1.0, prikladom "full" zapojenia je napr. Multibeam parabola E85, 4xTwin LNB a 2x4/1 DiseqC prepinac),
PIP fciu nema
7. FW je pomerne stabilny, prepinanie SD kanalov je ok, pri HD kanaloch moze byt pomaly pri pouziti neoficialnych komponentov, resp SW (e.g. NDS V13 SKY +Diablo 2.3 s UW)
Poskytuje standardne MMI menu CAM modulu (ak je podporovane)
Mna najviac irituje pomala odozva na RC pri pohybe v Menu
8.Zapisy na karty prichadzaju spolahlivo
------------------------------------------
9.A/V synchronizacia je ok
10. na HDD sa nahrava komplet ts stream, takze je tam "vsetko", pri kopirovani na disk z HDD sa vyberie jeden zvuk a titulky (na pevno)
11.Ladenie je mozne zvolit pre vybrany satelit alebo pre vsetky dostupne naraz. (DiSEqC scan prebehne automaticky), je volitelny Full alebo Quick mode, ale vo vseobecnosti je ladenie skor pomale. Existuje tiez fcia Update channel list ktora sa aplikuje na vybrany satelit.
12. Manualne sa da zadat len Service ID.
jarino1978 (8045)|30.3.2010 12:58
Díky moc...
2. takže ako sa správa timer v prípade PAY TV ( crypt ) ?
6. takže označenie 2 tuner je len marketingový prd...
vettriano (26)|30.3.2010 13:48
[quote=jarino1978;275017]Díky moc...
2. takže ako sa správa timer v prípade PAY TV ( crypt ) ?
6. takže označenie 2 tuner je len marketingový prd...[/quote]

2. obcas nespolahlivo, ale to zalezi na okolnostiach - podla toho co mate v CI slote
6. ja by som to nazval "twintuner s mierne obmedzenou funkcionalitou":-)
Peter_KE (190)|30.3.2010 15:31
dnes som vyskusal to nahravanie, kedze mame len testovaci signal a to MPEG2 pri DVB-S a MPEG 4 pri DVB-T tak naladilo mi len signal z dvb s. Casovac som nastavil na 3 nahravky po minute v troch minutovych intervaloch a pristroj(350) sa spraval takto: set sa zapol asi minutu pred casom nahravania pricom zacala blikat ikonka REC na displayi. Po nahrati sa set nevypol ale cakal na dalsie nahravanie (co mohlo byt sposobene len 3 minutovym odstupom nahravok). Po tretej nahravke sa set zhruba po 30sekundach vypol. Pocas nahravania sa cely display nezapol ani sa nerozsvietila ta modra ledka. Co sa rychlosti odozvy menu tyka nieje to najidealnejsie a posobi to takym zaspatym dojmom ze mu vsetko trva. Stalo sa mi ze ked som ten set ovladal tak som niekedy aj 2x musel stlacit jedno a to iste tlacitko na ovladaci v domienke ze to nezaregistroval ale po case som videl ze to 2X stlacenie registroval. Nepostrehol som ziadny velky rozdiel medzi rychlostou 350 a 850.

Nazov tych I/O IC pre zvuk som zabudol v robote, zajtra ich tu nahodim a mozes pozriet datasheet ked si myslis ze ti to daco napovie o kvalite zvuku :)
Peter_KE (190)|1.4.2010 16:42
Audio:
IN: AKM - AK5367AEF
OUT: AKN - 4420ET
dunaj (1030)|9.4.2010 15:02
A je to doma (BS750). A dokonca aj funguje!

Nakoniec som zobral 750-tku, kedze jedinu moznost ako z toho dostat von HD material vidim v prenose do PC na BD, co aj funguje.

Prve postrehy:

Kompatibilita so Skylink CW kartou a CAM ako na V10. Cize Mascom 100%, SmarDTV Eurocam iba hlaska na History SD. Diablo2 s HD+ kartou 100%, ale pozor:
Nie celkom dobre sa znasaju dve rozne karty, v mojom pripade Nagravision 3 HD+ a Skylink CW. A zda sa, ze je jedno, ci v jednom, alebo dvoch CAM. Po dekodovani v Nagre sa CW nechce chytit a naopak. Po restarte CAM vsetko O.K. Este budem badat ako na to, pravdepodobne strcim obe karty do Diabla a poskusam rozne FW a nastavenia. CI slot sa tym padom sprava mierne inak ako na TV, kde sa v jednom Diable tieto karty znasaju lepsie.
Samozrejme obmedzenia nahravania a pretacania reklam v HD+ su neaktivne!

Diakritika v EPG samozrejme nejde, ale nazvy nahravok sa daju editovat a podporovana je aj nasa znakova sada.

To je ale asi tak vsetko k problemom. Inak niektore skvele vlastnosti.
Prijemne ovladanie. Aj ked menu je akoby zlepene z dvoch roznych pristrojov, v podstate prijemne a rychlost som cakal horsiu. Je to znesitelne.
Kto ma Panasonic TV, netreba sa nic ucit, vsetko ako bolo a je.
Zaujimavo funguje HDMI CEC. Staci jeden ovladac a je uplne jedno ci z TV alebo DMR. Obidva su rovnocenne a plnohodnotne.
Obraz a zvuk perfektny, kopirovanie na BD velmi svizne, podporuje prepisovatelne BD-RE media. Akurat nemam zatial BD prehravac v PC, ale ked najdem v podadresari stream prislusne subory, idu prehrat v Media Playeri. Ziadne uzatvaranie BD, nic, staci len vybrat, nacitat a film je v PC.

DLNA server plne funkcny. Media player v P vidi vsetky videa na HDD a vie ich prehravat v povodnej kvalite a s povodnym bitrate (napr. 12 Mbps)

HD filmy sa daju nahrat aj z HBO HD a vypalit na BD. Z BD samozrejme do PC atd.
Nahraty material sa da priamo v stroji sekat, vystrihovat reklamy a pod. velmi komfortne.
Programovanie nahravania z EPG tiez velmi komfortne. Umoznuje posun zaciatku aj konca nahravania.

Druhy tuner som este netestoval, kedze mam zatial iba 2 kable a jeden je v TV. Mozno aj pri tejto konfiguracii zostanem, kedze pravdepodobnost, ze budem 2 programy nahravat (z toho jeden FTA) a treti pozerat je dost miziva. Takto mozem jeden kodovany nahravat a druhy kodovany pozerat, co mi plne postacuje.

Time shift a direct recording bez problemov, akurat trosku pomalsie reaguje.
Peter_KE (190)|9.4.2010 15:20
ostal som prekvapeny z jednej veci, minule som skusal prehrat HD video (nie full HD) cez USB ale nenaslo subor teda neprehralo a pritom to bolo AVI len vo vissom rozliseni a tusim ze kodek bol MPEG4. Skusal som to prekonvertovat do Divx HD a taktiez to nezvladlo prehrat. Tusim ze divx HD ma podporu len dajaky BD Player. Dnes som skusal ci nacita Divx filmy na RAM mediach a takisto nic. Je to masinka za kopec penazi len...
RoPo (6061)|9.4.2010 15:56
Panasonic DivX podporuje jen na CD-R mediich. Alespon, co jsem zkousel (a co je uvedeno v manualu) DivX soubory na Panasonic DVD prehravaci i Panasonic HDD recorderu Diga.
Peter_KE (190)|9.4.2010 16:05
[quote=RoPo;276509]Panasonic DivX podporuje jen na CD-R mediich[/quote]
moc sa mi to nezda, lebo BS-ko mi z USB obycajny divx prehral a tiez ako som pisal neviem presny typ BD playera Panasonic a ten mi prehral DIVX HD z USB ale mozem vyskusat ked budem v robote
dunaj (1030)|9.4.2010 16:06
[quote=RoPo;276509]Panasonic DivX podporuje jen na CD-R mediich. Alespon, co jsem zkousel (a co je uvedeno v manualu) DivX soubory na Panasonic DVD prehravaci i Panasonic HDD recorderu Diga.[/quote]

Nie. Ked tam strcim USB kluc, ponuka prehravanie DivX a vidi subory s priponou .divx.
Akurat ze to HD nejde, ako napisal Peter_KE

BTW: teraz som skusil divxove avi s 352x240 a prehral to na nemo - bez zvuku:-(
Na prehravanie videa z USB toto vhodny stroj nie je:-)
Peter_KE (190)|9.4.2010 16:08
to dunaj: vyskusaj ake vsetky formaty to dokaze prehrat po sieti lebo to by ma velmi zaujimalo co to zvladne
dunaj (1030)|9.4.2010 16:11
[quote=Peter_KE;276512]to dunaj: vyskusaj ake vsetky formaty to dokaze prehrat po sieti lebo to by ma velmi zaujimalo co to zvladne[/quote]

Po sieti to podla mna nevie prehravat nic, vie to iba streamovat. Cize to funguje ako DLNA server, nie klient!
Peter_KE (190)|9.4.2010 16:11
ako to myslis streamovat?
dunaj (1030)|9.4.2010 16:15
[quote=Peter_KE;276515]ako to myslis streamovat?[/quote]

DMS - digital media server

Pokial je v stand-by rezime (ak je zapnute DLNA ani sa neda vypnut), ponuka v sieti cely obsah HDD. Vidim ho normalne na sieti pod nazvom DIGA a na TV (DLNA klient) v podadresari VIDEO vidim aj cely zoznam videi. Len ako som pisal, neviem este v akom su formate, ale MPEG2 to nebude, lebo TV to neprehra.
Peter_KE (190)|9.4.2010 16:21
tak to som sklamany ze to neprehra aspon divx po sieti, myslel som ze tie masinky, ktore robime su nielen cenovo na vysokej urovni
EDIT: keby si to napisal skor tak mohol som ti pozriet do manualu ze do akeho formatu to nahrava
dunaj (1030)|9.4.2010 16:29
[quote=Peter_KE;276518]tak to som sklamany ze to neprehra aspon divx po sieti, myslel som ze tie masinky, ktore robime su nielen cenovo na vysokej urovni
EDIT: keby si to napisal skor tak mohol som ti pozriet do manualu ze do akeho formatu to nahrava[/quote]

To nie je problem. Funkciu klienta musis ocakavat pri TV.
dunaj (1030)|9.4.2010 17:24
Takto nejak vyzera snapshot z BD-RE v 1080p.
BS750.jpg
dunaj (1030)|9.4.2010 19:46
Tak som sa celkom prijemne pohol s DLNA:

Zdiela to sice iba video, ale da sa to pekne prehravat v Media playeri. Stacilo v nastaveniach zapnut vzdialene kniznice. Takze HD material ulozeny na HDD sa da krasne pozerat na ktoromkolvek PC v sieti a inych kompatibilnych zariadenia, cize zrejme aj TV Panasonic ale az od 2010. Obrazok prikladam.

BTW: stiha to krasne streamovat HD aj pocas nahravania ineho kodovaneho programu.
DIGA.jpg
RoPo (6061)|9.4.2010 21:16
[quote=Peter_KE;276510]moc sa mi to nezda, lebo BS-ko mi z USB obycajny divx prehral a tiez ako som pisal neviem presny typ BD playera Panasonic a ten mi prehral DIVX HD z USB ale mozem vyskusat ked budem v robote[/quote]

OK. Zapomněl jsem dodat, že se to týká modelů, kde není USB.
dunaj (1030)|14.4.2010 17:41
Vazeni, pohol som sa z miesta.

CI Slot 1: Mascom Easy TV + ORF ICE karta
CI Slot 2: Diablo2 +HD Plus karta (ziadne obmedzenia aktivne)

absolutne stabilne!

Jedine, co robi problemy je Skylink Cryptoworks, ktory sa neznesie s Diablom.

Takze ku stastiu mi chyba Skylink Irdeto Premium karta, co je tiez ICE a vsetko by malo ist ako hodinky.
Len kde ju kupit?
vettriano (26)|15.4.2010 21:53
Proces FOTA-firmware over the air alebo tiez OAD-off air download zacal dnes naobed a bude prebiehat este najblizsich 6 dni.
Takze, ak ste uzivatelom XS350, BS750 alebo BS850 vedzte, ze vase pristroje budu podrobene sytemovemu apdejtu. Novy firmware zabezpeci moznost pouzivat CI+ CA moduly, co zatial nebolo mozne. Doba stahovania softu sa da nastavit v menu na ktorukolvek dennu/nocnu hodinu ale pozor pri casovom konflikte ma aktivny timer prednost, pricom soft vyzaduje 2hodinove okno. napr. stahovanie softu je nastavene na 3.00 (default) a o 4:50 ma zacat timer nahravat - takze soft stiahnuty nebude! Podmienkou je teda: 2hod okno, signal ASTRY 19,2 a pristroj v Stand by.
Po zapnuti by vam mal pristroj uz len oznamit uspesny (dufajme) apdejt. Samotny prenos trva do dvoch hodin podla bitrejtu.
Netrufam si odhadnut kolko ludi mimo Nemecka toto zazije ale pocitam ze Dunaj ano. Tak sa dufam podeli o skusenost. Vdaka vopred.
dunaj (1030)|15.4.2010 22:19
[quote=vettriano;277605]Proces FOTA-firmware over the air alebo tiez OAD-off air download zacal dnes naobed a bude prebiehat este najblizsich 6 dni.
Takze, ak ste uzivatelom XS350, BS750 alebo BS850 vedzte, ze vase pristroje budu podrobene sytemovemu apdejtu. Novy firmware zabezpeci moznost pouzivat CI+ CA moduly, co zatial nebolo mozne. Doba stahovania softu sa da nastavit v menu na ktorukolvek dennu/nocnu hodinu ale pozor pri casovom konflikte ma aktivny timer prednost, pricom soft vyzaduje 2hodinove okno. napr. stahovanie softu je nastavene na 3.00 (default) a o 4:50 ma zacat timer nahravat - takze soft stiahnuty nebude! Podmienkou je teda: 2hod okno, signal ASTRY 19,2 a pristroj v Stand by.
Po zapnuti by vam mal pristroj uz len oznamit uspesny (dufajme) apdejt. Samotny prenos trva do dvoch hodin podla bitrejtu.
Netrufam si odhadnut kolko ludi mimo Nemecka toto zazije ale pocitam ze Dunaj ano. Tak sa dufam podeli o skusenost. Vdaka vopred.[/quote]

Hehe, pokojne mi tykaj kamo:-) Jediny majitel tohto excelentneho kusku som tu bezpecne zatial iba ja. Update sa da stiahnut aj z netu a vypalit na DVD.
http://panasonic.jp/support/global/cs/bd/download/bs850/gas.html

Mal som verziu 1.1 uz 14.4. na obed, len neviem odkial, lebo pred tym som to necheckoval. 1.1 je lepsia v tom, ze prepinanie kanalov je rychlejsie. To je fajn. Co sa tyka CI+, tak tu to pani inzinieri zase raz domrvili (za co im tymto vlastne dakujem), lebo moje Diablo2 s HD+ kartou slape na 100% s oboma FW. Na 100% znamena, ze vsetky HD+ programy sa chovaju ako klasicke kodovane Nagra 3, cize ziadne obmedzenia nie su aktivne, cim sa cela platforma HD+ minula ucinkom ako meteorit minul zem v marci 2009.

No ale kazdopadne som tieto automaticke update-y teraz vypol, lebo nebudem riskovat, ze si to tu nejaky iniciativny inzinier precita, a ja v sobotu zene nebudem moct vypalit DSDS v HD na BD:-)

BTW: Este som sa rozhodol v ramci zvysenia spolahlivosti, ze si vyrobim adapter, ktory Diablo vzadu vytrepe mimo pristroj, takze zajtra zhanam konektory na predlzovacku. Nejak nemam rad vela tepla pod jednym plechom, tak to nejak zdiverzifikujem. Vysledne foto poslem, ak sa podari. Zatial klasika:
P1030773.JPG
vettriano (26)|16.4.2010 14:48
Pre japonskych inzinierov je Diablo2 uplnou neznamou. Nepripravuje sa (zatial) ziadne protiopatrenie, pretoze to je problem niekoho ineho. Je vsak mozne, ze ak sa HD+ (CI+ vseobecne) naozaj chyti a Diablo2 sa bude predavat ako teple rozky, niekto z Nemecka posle do Japonska mail...
Od verzie 1.1 je mozne uspesne autentifikovat vsetky oficialne CAM moduly platformy CI+.
dunaj (1030)|16.4.2010 17:49
[quote=vettriano;277677]Pre japonskych inzinierov je Diablo2 uplnou neznamou. Nepripravuje sa (zatial) ziadne protiopatrenie, pretoze to je problem niekoho ineho. Je vsak mozne, ze ak sa HD+ (CI+ vseobecne) naozaj chyti a Diablo2 sa bude predavat ako teple rozky, niekto z Nemecka posle do Japonska mail...
Od verzie 1.1 je mozne uspesne autentifikovat vsetky oficialne CAM moduly platformy CI+.[/quote]

Myslis, ze to vyvijaju v Japonsku? Ja dost pochybujem. Tipoval by som Irsko, ale mozno mas lepsie info:-)

BTW: To Diablo chce lepsie chladenie, zhodil som dekel. Chcem donho vystrihnut striznikom dieru rovno nad modulom, len som to nespravil kvoli zaruke. Nevies zohnat z Krompachov taky dekel? Odkupim.
Dikes.
jarino1978 (8045)|16.4.2010 22:35
obyčajný maličký USB vetráčik by to mohol uchladiť, mal som podobný problém, karty išli niekedy až do hneda...
Peter_KE (190)|19.4.2010 06:06
celkovo sa ten digital dost hreje a este ked tomu pomoze karta... nic nevyrezavaj ked sa ti to prehrieva s kartou, ale zhod zadne celo a mas po probleme. Prakticky vsetko ti bude drzat ako s celom okrem ventilatora. Ten staci nasmerovat na vnutro pristroja ale v ziadnom pripade ho neodpajaj lebo inac ti masinka nepojde.
dunaj (1030)|20.4.2010 14:44
[quote=Peter_KE;277953]celkovo sa ten digital dost hreje a este ked tomu pomoze karta... nic nevyrezavaj ked sa ti to prehrieva s kartou, ale zhod zadne celo a mas po probleme. Prakticky vsetko ti bude drzat ako s celom okrem ventilatora. Ten staci nasmerovat na vnutro pristroja ale v ziadnom pripade ho neodpajaj lebo inac ti masinka nepojde.[/quote]

Zhodil som horny dekel a ide to dobre. Mam to vnutri v tom kinostoliku, takze to ani nie je vidiet.

BTW: ak mozes nakukat dovnutra 750-tky aj 350-tky, ake tam vidis brutalne rozdiely? Na fore totiz niekto pise, ze 350-tka ma iba P4HD, kym 750/850 ma navyse PHL-Plus Reference Chroma a UniPhier Processor, co vraj ovpyvnuje kvalitu obrazu. Je to mozne? Ja som bol doteraz v tom, ze vo vnutri su tieto masiny uplne rovnake okrem mechaniky.
Peter_KE (190)|20.4.2010 18:36
[quote=dunaj;278237]Zhodil som horny dekel a ide to dobre. Mam to vnutri v tom kinostoliku, takze to ani nie je vidiet.[/quote]
no vidis, este dobre ze panasonic pouziva uzatvorene mechaniky :)

[quote=dunaj;278237]BTW: ak mozes nakukat dovnutra 750-tky aj 350-tky, ake tam vidis brutalne rozdiely? Na fore totiz niekto pise, ze 350-tka ma iba P4HD, kym 750/850 ma navyse PHL-Plus Reference Chroma a UniPhier Processor, co vraj ovpyvnuje kvalitu obrazu. Je to mozne? Ja som bol doteraz v tom, ze vo vnutri su tieto masiny uplne rovnake okrem mechaniky.[/quote]
Ked by to mal porovnat laik tak povie ze je to to iste, ale my co s tym robime vieme, ze kazdy model digitalu ma svoj firmware teda uz na zaciatku nesie procesor (BGA) pociatocne informacie o podporovanych funkciach. Teraz som doma tak neviem ti povedat ci su tie BGAcka rovnake u kazdeho modelu, ale mozem sa zajtra na to pozriet kedze mam na stole skoro vsetky modely. Rozdiel je este v AV IO casti, mechanike a Main doske. Este mi vysvetli co je to P4HD a ostatne skratky co si tu vypisal a kde by mali byt. Ja si myslim ze v BGA lebo vsetky modely maju rovnaku schemu
dunaj (1030)|20.4.2010 19:18
[quote=Peter_KE;278268]no vidis, este dobre ze panasonic pouziva uzatvorene mechaniky :)


Ked by to mal porovnat laik tak povie ze je to to iste, ale my co s tym robime vieme, ze kazdy model digitalu ma svoj firmware teda uz na zaciatku nesie procesor (BGA) pociatocne informacie o podporovanych funkciach. Teraz som doma tak neviem ti povedat ci su tie BGAcka rovnake u kazdeho modelu, ale mozem sa zajtra na to pozriet kedze mam na stole skoro vsetky modely. Rozdiel je este v AV IO casti, mechanike a Main doske. Este mi vysvetli co je to P4HD a ostatne skratky co si tu vypisal a kde by mali byt. Ja si myslim ze v BGA lebo vsetky modely maju rovnaku schemu[/quote]

P4HD (Pixel Precision Progressive Processing for HD) - architektura na prepocet SD, resp. HD Ready obrazu na Full HD 1080p.
UNIPHIER - k tomu prisluchajuci chipset.
PHL Reference Chroma (Plus) udajne chroma upsampling processor v kazdom TV.

Firmware neviem ci je rovnaky, ale je urcite spolocny. Na download stranke je totiz iba jeden pre vsetky modely, ale mozno v nom ma kazdy model svoju cast, neviem.
Pre Teba celkom zaujimava uloha:-), co by vela ludi zaujimalo je, ci su tie stroje rovnake v kvalite spracovania obrazu, napr. satelitneho SD vysielania prepocitaneho na 1080p. 850/750 sa lisi iba velkostou HDD ale 350?
Vela by to napovedalo o pomere cena/vykon.

PS: Ano, mechanika je pekne nepriedusna a zvrchu zalepena priesvitnou foliou. Podla recenzii Panasonic ako jeden z mala pouziva Lasery, ktore "nevyblednu". To sa mi paci:-)
Peter_KE (190)|20.4.2010 19:42
[quote=dunaj;278277]P4HD (Pixel Precision Progressive Processing for HD) - architektura na prepocet SD, resp. HD Ready obrazu na Full HD 1080p.
UNIPHIER - k tomu prisluchajuci chipset.
PHL Reference Chroma (Plus) udajne chroma upsampling processor v kazdom TV.[/quote]
zajtra sa na to opytam, len mi nieje jasna posledna veta. pochopil som to tak, ze PHL procesor je v kazdom TV prijmaci

[quote=dunaj;278277]Firmware neviem ci je rovnaky, ale je urcite spolocny. Na download stranke je totiz iba jeden pre vsetky modely, ale mozno v nom ma kazdy model svoju cast, neviem.[/quote]
nemyslel som taky firmware aky si predstavujes ty, ale neva...

[quote=dunaj;278277]Pre Teba celkom zaujimava uloha:-), co by vela ludi zaujimalo je, ci su tie stroje rovnake v kvalite spracovania obrazu, napr. satelitneho SD vysielania prepocitaneho na 1080p. 850/750 sa lisi iba velkostou HDD ale 350?[/quote]
uz som to tu spominal ze nemam klasicky sat. signal ale mam v nom zakodovany monoskop, ktory je velmi detailny pri HDMI pripojeni s TV. Z mojich skusenosti mozem povedat ze kvalitou sa nelisia nijak. Pri vsetkych modeloch su pouzite rovnako kvalitne suciastky

[quote=dunaj;278277]PS: Ano, mechanika je pekne nepriedusna a zvrchu zalepena priesvitnou foliou. Podla recenzii Panasonic ako jeden z mala pouziva Lasery, ktore "nevyblednu". To sa mi paci:-)[/quote]
no to aj podla ceny je jasne, ze nemozes panasonic porovnavat napr. so sencorom, ktory aj ked je novy tak je pokazeny :))))
Peter_KE (190)|21.4.2010 17:06
[quote=dunaj;278237]... niekto pise, ze 350-tka ma iba P4HD, kym 750/850 ma navyse PHL-Plus Reference Chroma a UniPhier Processor, co vraj ovpyvnuje kvalitu obrazu.[/quote]
nieje to tak, vsetky modely maju rovnaku digitalnu dosku a rozdiel je len v podpore DVD a BD. Co znamena, ze masina s DVD (XS350) po funkcnej stranke nieje nijak okresana (teda nema deaktivovane ziadne funkcie procesora).
dunaj (1030)|21.4.2010 17:14
[quote=Peter_KE;278407]nieje to tak, vsetky modely maju rovnaku digitalnu dosku a rozdiel je len v podpore DVD a BD. Co znamena, ze masina s DVD (XS350) po funkcnej stranke nieje nijak okresana (teda nema deaktivovane ziadne funkcie procesora).[/quote]

Dik, to je dost podstatna informacia. Cize 350-tka je prijatelnym riesenim pre toho co nechce vypalovat BD.
Podotykam, ze nahrate HD video sa da streamovat cez DLNA na ktorykolvek PC v sieti, takze je len otazka "googlenia", co si v PC nainstalovat, aby sa tento datovy "prud" (ako to prelozili vo w7) dal zachytit a ulozit do suboru.
dunaj (1030)|22.4.2010 00:44
Neviem, ci som to sem uz pisal, ale dost ma irituje taky drobny BUG:

Pri editacii nahrateho videa na HDD, (napr. funkcia Partial Delete na vystrihnutie reklamy) sa neda pouzit dialkove ovladanie z TV fungujuce cez HDMI CEC.
Nefunguju dobre sipky pretacania vpred a vzad, po prvom stlaceni sa to nejak sekne.
S original dialkovym to ide O.K. Snad dalsi FW...

Este sa taka zostava po zapnuti moze dostat do stavu, ze ovladac z TV ovlada TV aj ked je obraz z HDMI vstupu, kde je DMR. Vtedy staci prepnut z AV na TV a spat a hned sa to chyti. Je to rychlejsie ako to zapinat cez tlacidlo Vieralink.

Drobna chyba je aj v ladeni. Ak nejaky kanal zmeni identifikaciu (nazov), tak na TV staci dat manualne ladenie na danej frekvencii a ono sa to update-ne. Na DMR sa to ale ne-update-ne. Inak ladenie co sa tu pisalo, ze je pomale, tak to ide dost svizne oproti V10. Myslim ze rychlost ladenia je viac ako 2-nasobna.
RoPo (6061)|22.4.2010 07:42
Ono to s celým standardem HDMI CEC je tak nějak podobné jako s DLNA. Něco a nějak jde špatně a něco a nějak jde dobře.
dunaj (1030)|22.4.2010 08:24
[quote=RoPo;278490]Ono to s celým standardem HDMI CEC je tak nějak podobné jako s DLNA. Něco a nějak jde špatně a něco a nějak jde dobře.[/quote]

Iste, ale v ramci jednej znacky to vacsinou funguje. A tu to funguje tiez, az na tu editaciu, co zase nie je kazdodenna funkcia.
RoPo (6061)|22.4.2010 09:14
Přesně jak píšeš:

[quote=dunaj;278494]...to vacsinou funguje.[/quote]
dunaj (1030)|22.4.2010 10:16
Ak by niekto chcel zachytavat nahrate video v PC cez DLNA (hlavne pre XS350, kedze nema BD) tak tu som nasiel nejakeho sprievodcu:

http://all-streaming-media.com/site-archive/capture-streaming-video-and-audio/record-streaming-video-windows-media.htm

bolo by zaujimave vyskusat...
dunaj (1030)|23.4.2010 21:47
Tusim je tu nejak ticho, uz si niekto kupte aspon 350-tku:-)

Ja som dnes konecne zladil moje karty, takze dolezita informacia.

V jednom slote mam Mascom Easy TV s ORF ICE a Skylink CW.
V druhom Diablo2 s Ipnosys 11 a HD+ kartou.

Vsetko sa krasne znasa a funguje vcitane EMU. Bolo ale potrebne urcite nastavenie Diabla, takze:

-CAS vsetky OFF, iba Nagravision ON
-Caids File German
-Auto PMT OFF
-Emulators ON
-N2 AU OFF
-Priority: 1 Cards 2 Emu
-Fixed CW OFF

Skylink Irdeto Premium tym padom mozu este zopar rokov testovat, uz ho netreba.
dunaj (1030)|14.5.2010 22:36
Tak, a mame tu prve pokusy o dorabku chladenia CAM, naco vyvojovi pracovnici Panasonic akosi pozabudli a taktiez na znizenie hlucnosti ventilatora.

Za uznanie stoji odvaha majitela vrtacky, ktoru som ja nenazbieral. A to mam este lacnejsiu 750-tku.

BTW: Chlapik sa s tym bol pochvalit aj u svojho predajcu a ten si to hned odfotil a poslal do Panasonicu s komentarom, ze sa nebude cudovat, ak dalsia seria pride aj s dierami.
Tak sa tam v Krompachoch snazte! :-)
espmmlpr.jpg jxb2772z.jpg
Dagy2 (3153)|16.5.2010 11:56
Dunaj, sorry čítam to od začiatku ale nepostrehol som (je nedaľa :)) , ako teraz funguješ keď chceš nahrávať z HBO a zároveň nahrávať alebo pozerať niečo z Markízy ?
dunaj (1030)|16.5.2010 12:39
[quote=Dagy2;281986]Dunaj, sorry čítam to od začiatku ale nepostrehol som (je nedaľa :)) , ako teraz funguješ keď chceš nahrávať z HBO a zároveň nahrávať alebo pozerať niečo z Markízy ?[/quote]

To sa da zial iba takto:

Kartu s HBO mam v stroji, ktory nahrava a druhu kartu mam v TV. Resp. v TV chytim Markizu aj cez analog a DVB-T, ale mam tam druhy Skylink bez balickov.
Peter_KE (190)|16.5.2010 21:28
[quote=dunaj;281878]Tak, a mame tu prve pokusy o dorabku chladenia CAM, naco vyvojovi pracovnici Panasonic akosi pozabudli a taktiez na znizenie hlucnosti ventilatora.

Za uznanie stoji odvaha majitela vrtacky, ktoru som ja nenazbieral. A to mam este lacnejsiu 750-tku.

BTW: Chlapik sa s tym bol pochvalit aj u svojho predajcu a ten si to hned odfotil a poslal do Panasonicu s komentarom, ze sa nebude cudovat, ak dalsia seria pride aj s dierami.
Tak sa tam v Krompachoch snazte! :-)[/quote]
myslim si ze tie diery nehrozia, a nechapem naco je tam ten dorabany ventilator kedze ten original je len v drziaku ktory vycnieva von z pristroja co znamena ze keby chcel niekto pouzit silnejsi ventilator tak staci ho vymenit za iny danych rozmerov a nie takato fuserina a este s molitanom :D :D :D
Ked sa zmeni vykon ventilatora tak neviem co povie na to digital pretoze ventilator je spinany cez tranzistor a ten je asi dimenzovany na urcity vykon...
dunaj (1030)|16.5.2010 21:44
[quote=Peter_KE;282062]myslim si ze tie diery nehrozia, a nechapem naco je tam ten dorabany ventilator kedze ten original je len v drziaku ktory vycnieva von z pristroja co znamena ze keby chcel niekto pouzit silnejsi ventilator tak staci ho vymenit za iny danych rozmerov a nie takato fuserina a este s molitanom :D :D :D
Ked sa zmeni vykon ventilatora tak neviem co povie na to digital pretoze ventilator je spinany cez tranzistor a ten je asi dimenzovany na urcity vykon...[/quote]

Molitan je tam na znizenie hluku, ale preco menil ventilator, netusim.
Na mojom som tiez zistil, ze ked prikryjem povodny ventilator rukou, hluk uplne zmizne, co znamena, ze lozisko ventilatora je hlucne, pokial vrtula tlaci vzduch. Akonahle ide na prazdno (ako upchaty vysavac) je ticho. Alebo je to proste len tym, ze hluk sa prenasa prave vyfukovanym vzduchom.
Inak tie diery su tam velmi fajn, lebo najvacsie teplo je nad CAM a kedze to prave tade nasava studeny vzduch, musim uznat, ze to vyvrtal na uplne spravnom mieste.
jarino1978 (8045)|16.5.2010 23:01
inak by som celkom rád vedel, ako sa tie diery prejavia na životnosti CAM/cards v dôsledku prachu...
drak2001 (47)|22.6.2010 12:59
Nazdar panove, mam dotaz, diskuzi jsem procetl ale moudry z ni moc nejsem. Mam moznost sehnat model BS750.
Chtel bych vyuzivat klasickou skylink HD kartu na prijem a mam modul Irdeto cerveny.
Bude vse normalne fungovat?
Vim, ze se zatim tento rekorder do CR ani SR nedovazi tak mi jde ciste o standartni funkce satelitu a BD-rekorderu. Dekuji za jakekoli rady.
dunaj (1030)|22.6.2010 14:19
[quote=drak2001;286868]Nazdar panove, mam dotaz, diskuzi jsem procetl ale moudry z ni moc nejsem. Mam moznost sehnat model BS750.
Chtel bych vyuzivat klasickou skylink HD kartu na prijem a mam modul Irdeto cerveny.
Bude vse normalne fungovat?
Vim, ze se zatim tento rekorder do CR ani SR nedovazi tak mi jde ciste o standartni funkce satelitu a BD-rekorderu. Dekuji za jakekoli rady.[/quote]

Ano, cerveny Irdeto funguje. Osobne vyskusane. Mam ho doma. ICE kartu sa chystam kupit v juli.
drak2001 (47)|22.6.2010 14:24
[quote=dunaj;286877]Ano, cerveny Irdeto funguje. Osobne vyskusane. Mam ho doma. ICE kartu sa chystam kupit v juli.[/quote]

ICE karta to je prosim co? To je obdoba skylink na slovensku ? Co jsem cetl fora, tak tento satelit v rekorderu je urcen primarne na freesat anglickeho vysilani jak to tedy je ? Nemusim se bat, ze budu mit problem s klasickou nabidkou skylink? Chapej, nechci koupit zajice v pytli a pak se divit, ze to ci ono nefunguje...diky !!!!
dunaj (1030)|22.6.2010 14:27
[quote=drak2001;286878]ICE karta to je prosim co? To je obdoba skylink na slovensku ? Co jsem cetl fora, tak tento satelit v rekorderu je urcen primarne na freesat anglickeho vysilani jak to tedy je ? Nemusim se bat, ze budu mit problem s klasickou nabidkou skylink? Chapej, nechci koupit zajice v pytli a pak se divit, ze to ci ono nefunguje...diky !!!![/quote]

No to si cele dost pleties. Na Freesat je britska verzia bez CI slotov, B ako British. Pre nas je zaujimava nemecka, cize G ako Germany. Ta ma 2 sloty, kam si mozes strcit max 4 karty. Skylink existuje vo verzii Cryptoworks a Irdeto Cryptoworks Enhanced. cize ICE.
drak2001 (47)|22.6.2010 15:20
Ceština nebo Slovenština asi v přístroji zatím podporována není, že? I když se to na Slovensku vyrábí ? Co poslední aktualizace firmware jsou použitelné i pro nás? Netušíš co nového přináší? Diky za odpovědi.....
dunaj (1030)|22.6.2010 15:48
[quote=drak2001;286891]Ceština nebo Slovenština asi v přístroji zatím podporována není, že? I když se to na Slovensku vyrábí ? Co poslední aktualizace firmware jsou použitelné i pro nás? Netušíš co nového přináší? Diky za odpovědi.....[/quote]

FW boli zatial 3.
1.0 zakladny
1.1 kompatibilita CI+
1.3 Vieracast v novom designe

CZ/SK je podporovane co sa tyka znakovej sady (titulky, teletext) a implicitneho nastavenia zvukovej stopy pri multi audio.
Nie je podporovane ako jazyk menu a ani znakova sada CZ/SK EPG.