Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42G15E

PaJaSoft (827)|9.1.2010 16:20
[quote=Klobás;258901]Můžeš prosím popsat jak vypadá YouTube na tak velký obrazovce? Vždyť i na PC jsou to občas mazanice. Zkoušel jsi i archiv TV Nova po síti? LAN a připojení k PC funguje jak má? Má cenu podle tvých zkušeností připlácet za tyhle vychytávky nebo koupit model bez nich?[/quote]

Nova archiv kupodivu o neco lepe nez bezne SD vysilani (ale neni to Nova HD ani Nova archiv v HD kvalite (zrejme 720p)). YouTube jako kulisa taky dobry (poustime si klipy), jinak je to neco mezi jeho SD a HD... bohuzel pokud mas nejaky ciste HD klip v oblibenych, VieraCast ho zamerne zcela ignoruje a vubec ti ho v playlistu nenabidne... Na druhou stranu kvalita SD vypada na PDP lip... jakoby to procesor 4. generace docela slusne prezvykal....
Klobás (11)|9.1.2010 20:27
Dik za info, takže stojí to podle tebe za to? Pořád váhám jestli radši V10 verzi, má prý lepší panel ale nemá tyhle funkce navíc. Jaký připojení k internetu je potřeba pro plynulý obraz z archivu Nova nebo Eurosport?
Zigáč (231)|10.1.2010 21:51
Ahoj, rozhodl jsem se koupit 46G15E, protože chci sledovat současnej Skylink satelit i v HD a připojit si TV k domácímu media serveru pomocí DLNA a koukat tak na stažené seriály apod. V různých článcích na netu jsem se dočetl, že je problém s DVB-C, což tady všichni potvrzujete. DVB-C používat nehodlám, ale DVB-S2 tuner určitě ano, a teď si nejsem ze zdejších pčíspěvků úplně jist, jestli jsou obdobné problémy (nenastavení země na CZ, ale na jinou destinace (DE,AUT) a nefunkčnost EPG a tím pádem i VieraCast) i u satelitního tuneru. Nebo si tu někteří tak trochu pletli písmenka a zamněňovali "S" za "C" a naopak? četl jsem v prosincovém vydání časopisu Stero Video, že se toto týká pouze DVB-C, ale nikoliv DVB-S.
Může mi některý uživatel toto tedy doobjasnit jak je to ve skutečnosti?
Rád bych si TV objednal než začne Olympiáda a neudělal tak nějakou chybu.
Díky
martin_54 (331)|11.1.2010 00:53
Jak jsem psal, jedu přes Gital a vše bez problémů. Navíc obraz je opravdu super. Net mám 4MBs ale i když na něj jedou ještě 4compy, tal VieraCAST jede.
martin_54 (331)|11.1.2010 01:01
[quote=Klobás;258901]Můžeš prosím popsat jak vypadá YouTube na tak velký obrazovce? Vždyť i na PC jsou to občas mazanice. Zkoušel jsi i archiv TV Nova po síti? LAN a připojení k PC funguje jak má? Má cenu podle tvých zkušeností připlácet za tyhle vychytávky nebo koupit model bez nich?[/quote]

Je to věc osobního pocitu a záleží co z YouTube sleduješ, když si pustím něco co někdo natočil mobilem, tak je to hrůza, když si pustim něco co je natočeno kvalitně, tak to leze celkem dobře, nicméně díky nízkému datovému toku u YouTube nemůžeš čekat, že to bude jako fullHD 1080p z BR ;-)

Také souhlasím s PaJaSoftem, že procesor 4. generace udělá i z hrůzy celkem slušnou holku :-) I jinak stažená videa z netu, která na PC vypadají hrozně se dají sledovat.
Klobás (11)|11.1.2010 09:25
Má někdo zkušenost se zobrazením záznamu z DVR Panasonic DMR-EX78? Píšou že umí upscaling na 1080i. Možná to ani není potřeba, P42G15 SD signál vylepšuje sama ale jen tak pro zajímavost se ptám, mám to DVR totiž doma.
miro68 (4)|11.1.2010 09:34
Prosim o radu, kupil som G15 42 uhlopriecku aj na odporucenie tohto fora o kvalite obrazu ale obraz ma sklamal. Obraz je dost tmavy bez jasu, po vypnuti funkcie eco mod sa to trochu zlepsi.Pri nastaveni vecsieho jasu v nastaveniach obrazu v menu sa sice jas zvysi ale obraz zosedivie proste cierna nie je cierna ale az svetlo seda a tak isto aj dalsie farby su spatne ako keby sedive.Najlepsia kvalita obrazu je iba v animovanych filmoch pri dynamickom rezime.Ale pri tomto rezime su zase prepalene farby pri filmoch a TV. Toto nastavenie obrazu ma velmi sklamalo - farby su dobre iba pri malom jase ale to je obraz velmi tmavy bez jasu.
podotykam ze setriaci rezim je vypnuty.
Mam este plazmu SAMSUNG 2 roky staru ale na nej su farby oproti G15 omnoho lepsie .
Prosim preto o radu ako obraz nastavit lebo neviem co stym .
dakujem
Klobás (11)|11.1.2010 10:03
Jejda jejda nestraš mě, já ji mám na základě těchto fór vyhlídnutou taky. Všichni víceméně chválí právě hlavně kvalitu obrazu, přepočítání SD signálu (HD ze satelitu umí dobře skoro každá TV, přežvýkat horší SD prý umí tahle nejlíp). Třeba ji máš špatně nastavenou. Někde tady jsem četl zkušenosti s nastavením ostatních majitelů tak hledej. A napiš jak jsi dopadl.
bob55 (3)|11.1.2010 10:34
[quote=Zigáč;259287]Ahoj, rozhodl jsem se koupit 46G15E, protože chci sledovat současnej Skylink satelit i v HD a připojit si TV k domácímu media serveru pomocí DLNA a koukat tak na stažené seriály apod. V různých článcích na netu jsem se dočetl, že je problém s DVB-C, což tady všichni potvrzujete. DVB-C používat nehodlám, ale DVB-S2 tuner určitě ano, a teď si nejsem ze zdejších pčíspěvků úplně jist, jestli jsou obdobné problémy (nenastavení země na CZ, ale na jinou destinace (DE,AUT) a nefunkčnost EPG a tím pádem i VieraCast) i u satelitního tuneru. Nebo si tu někteří tak trochu pletli písmenka a zamněňovali "S" za "C" a naopak? četl jsem v prosincovém vydání časopisu Stero Video, že se toto týká pouze DVB-C, ale nikoliv DVB-S.
Může mi některý uživatel toto tedy doobjasnit jak je to ve skutečnosti?
Rád bych si TV objednal než začne Olympiáda a neudělal tak nějakou chybu.
Díky[/quote]

DVB-S2 tuner běží i při nastavení jazyka a regionu na CZ. Nejde ale EPG - lze pouze zobrazit informace na přijímaném kanálu o právě běžícím a následujícím pořadu, kdežto u DVB-T lze zobrazit kompletní programovou nabídku. VieraCast a DLNA server běží OK.
miro68 (4)|11.1.2010 12:28
[quote=Klobás;259354]Jejda jejda nestraš mě, já ji mám na základě těchto fór vyhlídnutou taky. Všichni víceméně chválí právě hlavně kvalitu obrazu, přepočítání SD signálu (HD ze satelitu umí dobře skoro každá TV, přežvýkat horší SD prý umí tahle nejlíp). Třeba ji máš špatně nastavenou. Někde tady jsem četl zkušenosti s nastavením ostatních majitelů tak hledej. A napiš jak jsi dopadl.[/quote]

presiel som cele toto forum ale to nastavenie obrazu som nenasiel budem musiet ist niekde do predajne pozriet obraz na inom TV a zistit ci nie je moj kus vadny.
mph1 (689)|11.1.2010 12:37
[quote=Klobás;259343]Má někdo zkušenost se zobrazením záznamu z DVR Panasonic DMR-EX78? Píšou že umí upscaling na 1080i. Možná to ani není potřeba, P42G15 SD signál vylepšuje sama ale jen tak pro zajímavost se ptám, mám to DVR totiž doma.[/quote]Mam EX87, upscaling zapnuty, protoze mezi upsacalingem v DVR a v TV jsem nevidel rozdil. Bohuzel, upscaling skutecne znamena, ze napr. titulky se doplni do obrazu 576i, ktery se az pak zvetsi na 4nasobek. Vysledkem jsou hnusne zubate titulky. Jinak si nestezuji, obraz z (kvalitniho) DVD je na TV hned druhy nejkvalitnejsi po HD kanalech, a tak to ma byt (po DVD pak chvili nic, pak CT SD, nemci SD, pak dlouho nic a zbytek bez jasneho viteze).
deAngello (308)|11.1.2010 18:20
[quote=miro68;259347]Prosim o radu, kupil som G15 42 uhlopriecku aj na odporucenie tohto fora o kvalite obrazu ale obraz ma sklamal. Obraz je dost tmavy bez jasu
Prosim preto o radu ako obraz nastavit lebo neviem co stym .[/quote]

snad mrkni zda nemáš nastavenou vyšší Gamma hodnotu (?)
...na FLATPanelsHD.com R.Larsen mmj. zmiňuje, že příliš vysoká gamma - což je v tomto případě - povede k příliš tmavému obrazu

jeho set-up pro solidní nastavení kvality obrazu zkalibrované P42G10 (G15 stejný panel)

miro68 (4)|11.1.2010 23:40
[quote=deAngello;259478]snad mrkni zda nemáš nastavenou vyšší Gamma hodnotu (?)
...na FLATPanelsHD.com R.Larsen mmj. zmiňuje, že příliš vysoká gamma - což je v tomto případě - povede k příliš tmavému obrazu

jeho set-up pro solidní nastavení kvality obrazu zkalibrované P42G10 (G15 stejný panel)

[/quote]

dakujem za info vyskusam tie nastavenia
gamu mam nastavenu tiez na 2,2

neviete prosim preco na viera cast nemam ponuku nova archiv
PaJaSoft (827)|12.1.2010 09:11
[quote=miro68;259590]dakujem za info vyskusam tie nastavenia
gamu mam nastavenu tiez na 2,2

neviete prosim preco na viera cast nemam ponuku nova archiv[/quote]

Stary FW v TV nebo jina zeme nez Cesko?
stannanek (15)|12.1.2010 16:40
Zdravím, nevím si rady jak se dostat na hodnotu ve stand by režimu u 46G15E na 0,4W, kterou uvádějí v papírech. Je divné, že TV bere i u vypnutého hl.vypínače 17W. Viera Link mám vypnutý, jinak nevím co dál, poradí někdo? Přes AV1 AV2 mám napojen druhý satelit a DVD.
Myšák1 (20)|12.1.2010 18:53
[quote=stannanek;259746]Zdravím, nevím si rady jak se dostat na hodnotu ve stand by režimu u 46G15E na 0,4W, kterou uvádějí v papírech. Je divné, že TV bere i u vypnutého hl.vypínače 17W. Viera Link mám vypnutý, jinak nevím co dál, poradí někdo? Přes AV1 AV2 mám napojen druhý satelit a DVD.[/quote]
Já už to tu psal,pokud používáte měřiče do zásuvky,je tam velká chyba měření při malém příkonu je třeba použít klasický ampérmetr,nebo hodiny a udělat odečet,já používám měření celé domácnosti -eco-eye,tam je to správně,pkud použiji na to samé měřák do zásuvky je to s chybou.Samozřejmě může být závada v plazmě,ale dřív bych zkusil lepší měření. Mám 42G10 a tam to sedí.
mph1 (689)|12.1.2010 19:55
[quote=stannanek;259746]Je divné, že TV bere i u vypnutého hl.vypínače 17W.[/quote]Divne to je, holt vypinace uz nejsou co byvaly ;) Zkontroluj, jestli mas vypnute vyhledavani aktualizaci ve stand-by.

[quote=Myšák1;259776]Já už to tu psal,pokud používáte měřiče do zásuvky,je tam velká chyba měření při malém příkonu...[/quote]No ja predpokladam, ze puvodni tazatel pouziva neco, co umi ucinik a meri skutecny prikon (pak ma bezny zasuvkovy merak chybu okolo 5%). Kazdopadne hodnota 17W je u G10 spravne v pripade, ze jsou zapnute aktualizace - viz vyse. Ja mam vypnute vsechno a muj merak po vypnuti do stand-by ukazuje 1-2W (neumi desetiny). TV vypnutou sitakem jsem nemeril ;)
garb7 (1189)|12.1.2010 22:13
[quote=stannanek;259746]Zdravím, nevím si rady jak se dostat na hodnotu ve stand by režimu u 46G15E na 0,4W, kterou uvádějí v papírech. Je divné, že TV bere i u vypnutého hl.vypínače 17W. Viera Link mám vypnutý, jinak nevím co dál, poradí někdo? Přes AV1 AV2 mám napojen druhý satelit a DVD.[/quote]

Jak dlouho jsi to měřil ? zkus to zkouknout po cca 30min. Elektronika má určitou dobu sepnutý napětí na panel dojde k statickému srovnání buněk nebo tak nějak .
mph1 (689)|12.1.2010 22:40
[quote=garb7;259853]Jak dlouho jsi to měřil ? zkus to zkouknout po cca 30min...[/quote]U mne to spadne za nekolik vterin po vypnuti (do minuty). To vypnuti po delsim case (1 hod) dela, pokud jsou zapnute aktualizace - hleda je hodinu po prepnuti do Stand-By a celou tu dobu zere 17W.
stannanek (15)|13.1.2010 07:34
Ahoj, aktualizace mám vypnuté, Viera Link taky. Měřím přístrojem RevexProfi, jsem totiž od řemesla. Tak teda nevím, po vypnutí do stand by je to 37W a po spadnutí relé (30 sekund) bere 17W. Měřákem to určitě nebude. Prosím, pomozte, mně už nic nenapadá, mám hokej v těch vstupech u Q link, ale tím to snad není. Žádný rekordér nepoužívám. Zkuste prosím měření i při vypnutém vypínači. Děkuji
Doktor1962 (214)|13.1.2010 10:56
Ahoj, zdravím všechny příznivce Panasonic plazem
Mám doma Panáka G15 a na fóru čtu různé diskuze o tom jaké CAM moduly fungují v našich tv. Koupil jsem IRDETO SMAR_DTV červený a funguje mi celá karta SKYLINK včetně HD programů. Jelikož ale mám jak SKYLINK, tak CSLINK karty přemýšlím o tom, koupit si twin modul. Jenže ! SKYLINK bude měnit kódování na IRDETO a CSLINK pojede na CRYPTOWORKS. To asi obě karty najednou nepojedou třeba v MASCOMU TWIN. Pojedou najednou třeba v Diablu, když budou mít odlišný kódovací systém?
mph1 (689)|13.1.2010 18:56
[quote=stannanek;259888]...Zkuste prosím měření i při vypnutém vypínači. Děkuji[/quote]Jak uz jsem psal - ve stand-by mi bere G10 1-2W. Kdyz vypnu sitak, spadne spotreba o 1-2W ;)
Po zapnuti sitaku naskoci 13W, za 10 sec spadne na 1-2W a zustava.

Edit: A jeste to vypada, ze tech 1-2W ve stand-by jsou zatizene chybou meraku, protoze pokud mi zaroven bezi AVRec, mam odber 53-54W. Pokud vypnu TV sitakem, naskoci stabilnich 53W. Zapnu sitak TV, naskoci 67W, za 10s spadne na 53-54W. Takze TV asi opravdu bere papirovych 0.4W.

Neco ti tam zustava zapnute. Mozna vy sataci mate jeste neco v nastaveni DVB-S?
mimes (37)|13.1.2010 20:03
[quote=Doktor1962;259914]Ahoj, zdravím všechny příznivce Panasonic plazem
Mám doma Panáka G15 a na fóru čtu různé diskuze o tom jaké CAM moduly fungují v našich tv. Koupil jsem IRDETO SMAR_DTV červený a funguje mi celá karta SKYLINK včetně HD programů. Jelikož ale mám jak SKYLINK, tak CSLINK karty přemýšlím o tom, koupit si twin modul. Jenže ! SKYLINK bude měnit kódování na IRDETO a CSLINK pojede na CRYPTOWORKS. To asi obě karty najednou nepojedou třeba v MASCOMU TWIN. Pojedou najednou třeba v Diablu, když budou mít odlišný kódovací systém?[/quote]

pokial viem tak obydva systemy kodovania budu bezat sucasne, teda skylink nebude CRYPTOWORKS ale pobezi dalej sucasne s IRDETO (vies si predstavit co bvy to bolo keby ten CW chceli vypnut? Vymena 800.000 CAM modulou? Ved by ich zakaznici zahlusili)

skylink ma momentalne problemy s IRDETO a CW nevypnu minimalne 5-10 rokov (hovorim za seba co si myslim a predpokladam, niesom ich hovorca, napis im a spytaj sa)
Doktor1962 (214)|14.1.2010 06:08
[quote=mimes;259991]pokial viem tak obydva systemy kodovania budu bezat sucasne, teda skylink nebude CRYPTOWORKS ale pobezi dalej sucasne s IRDETO (vies si predstavit co bvy to bolo keby ten CW chceli vypnut? Vymena 800.000 CAM modulou? Ved by ich zakaznici zahlusili)

skylink ma momentalne problemy s IRDETO a CW nevypnu minimalne 5-10 rokov (hovorim za seba co si myslim a predpokladam, niesom ich hovorca, napis im a spytaj sa)[/quote]

OK, myslím, že máš pravdu kámo.

Ještě jsem se chtěl zeptat. Kdo máte Astru 28,2 jede vám LUXE TV HD ? Jsou na stejné frekvenci dva LUXE- Jeden SD a druhý HD. Ale Panák mi najde pouze ten SD. Je napytel,, že nejdou v menu zadávat PIDy. Tak by se možná ten kanál objevil.

Máte s tímhle někdo zkušenosti?

Díky
jolanek (17)|14.1.2010 19:59
ide mi Luxe tv HD, akurat skoda ze mi nejde MTV Cz :(
mimes (37)|14.1.2010 20:21
[quote=jolanek;260185]ide mi Luxe tv HD, akurat skoda ze mi nejde MTV Cz :([/quote]

myslim ze mtv cz nestoji za nic,pozerat sa na narodeninovu oslavu nejakej 16rocnej zabe za 200.000 dolarov ?:_"!/()ˇ%
miro68 (4)|20.1.2010 10:14
Prosim neviete aky je najnovsi firmware televizoru.
Ak mam nastavenu krajinu Rakusko DVB-S funguje pri nastaveni Ceska tuner DVB-S zmizne z ponuky.
Potrebujem mat nastavenu krajinu Cesko aby som mal na Viera link Novu archiv.

prosim o pomoc

dakujem
stannanek (15)|20.1.2010 18:06
Ahoj, tak zasílám odpověď ohledně spotřeby, asi mám špatný měřák a neumím počítat.....




Vážený zákazníku,
na základě Vašeho dotazu:
Panasonic TX-P46G15E
Vám zasíláme odpověď:

Vážený pane .......,
vážíme si Vašeho užívání našich produktů.
Níže Vám zasíláme vyjádření z našeho technického oddělení:
Všechny plazmové televizory Panasonic jsou vybaveny pouze hlavním, nikoli
síťovým vypínačem. To znamená, že i v případě vypnutí hlavním vypínačem je
přístroj pod napětím a odebírá určité množství energie. Jediným způsobem
jak přerušit dodávku proudu do televizoru je přerušení napájecí cesty, tedy
odpojení síťové šňůry.
Jiná věc je Vámi naměřený odběr, který neodpovídá skutečnosti. Odběr
zařízení (které není odporové), které je napájené střídavým proudem nelze
stanovit prostým násobkem napětí a odebíraného proudu. V tomto případě je
třeba násobit ještě hodnotou, která se nazývá účiník a vyjadřuje fázový
poměr mezi sinusovkou napětí a proudu, čímž definuje skutečně spotřebovanou
energii ( efektivní příkon). Hodnota účiníku u televizorů Panasonic se
pohybuje v řádech tisícin ( poslední model měl hodnotu účiníku kolem
0,007) a tedy velmi významně ovlivňuje výsledek výpočtu měření. Navíc
naměřené hodnoty jsou špičkové a tedy je třeba je násobit cca 0,7, neboť
při stanovení efektivního příkonu je třeba počítat efektivní hodnoty proudu
a napětí, které představují zhruba 70%.

Výsledná hodnota skutečně odebraně energie je potom pod úrovní 1W.

Děkujeme a přejeme Vám hezký zbytek dne.
patrabus (15)|21.1.2010 09:45
[quote=stannanek;261339]Ahoj, tak zasílám odpověď ohledně spotřeby, asi mám špatný měřák a neumím počítat.....




Vážený zákazníku,
na základě Vašeho dotazu:
Panasonic TX-P46G15E
Vám zasíláme odpověď:

Vážený pane .......,
vážíme si Vašeho užívání našich produktů.
Níže Vám zasíláme vyjádření z našeho technického oddělení:
Všechny plazmové televizory Panasonic jsou vybaveny pouze hlavním, nikoli
síťovým vypínačem. To znamená, že i v případě vypnutí hlavním vypínačem je
přístroj pod napětím a odebírá určité množství energie. Jediným způsobem
jak přerušit dodávku proudu do televizoru je přerušení napájecí cesty, tedy
odpojení síťové šňůry.
Jiná věc je Vámi naměřený odběr, který neodpovídá skutečnosti. Odběr
zařízení (které není odporové), které je napájené střídavým proudem nelze
stanovit prostým násobkem napětí a odebíraného proudu. V tomto případě je
třeba násobit ještě hodnotou, která se nazývá účiník a vyjadřuje fázový
poměr mezi sinusovkou napětí a proudu, čímž definuje skutečně spotřebovanou
energii ( efektivní příkon). Hodnota účiníku u televizorů Panasonic se
pohybuje v řádech tisícin ( poslední model měl hodnotu účiníku kolem
0,007) a tedy velmi významně ovlivňuje výsledek výpočtu měření. Navíc
naměřené hodnoty jsou špičkové a tedy je třeba je násobit cca 0,7, neboť
při stanovení efektivního příkonu je třeba počítat efektivní hodnoty proudu
a napětí, které představují zhruba 70%.

Výsledná hodnota skutečně odebraně energie je potom pod úrovní 1W.

Děkujeme a přejeme Vám hezký zbytek dne.[/quote]

Osobně nechápu, co řešíte. Když už si jednou pořizujete plazmu, tak Vám zřejmě na množství odebrané energie moc nezáleží
Doktor1962 (214)|21.1.2010 10:07
[quote=jolanek;260185]ide mi Luxe tv HD, akurat skoda ze mi nejde MTV Cz :([/quote]

To MTV.CZ stojí opravdu za prd. Víc tam kecají než hrají. Když si naladíš na 28,2 ASTRU 2., tak tam máš muziky a volně vysílané mraky. Tuším, že tam je 6 - 8 kanálů ( Flava, Bliss, Scuzz, Flaunt atd.)

Jakto, že tobě jde LUXE TV HD a mně ne kruci. Na Ferdovi 8900 mi to jde také, ale na G15 se mi naladí jen LUXE SD.
dunaj (1030)|21.1.2010 11:09
[quote=Doktor1962;261420]

Jakto, že tobě jde LUXE TV HD a mně ne kruci. Na Ferdovi 8900 mi to jde také, ale na G15 se mi naladí jen LUXE SD.[/quote]

Tak toto by zaujimalo aj mna!
PaJaSoft (827)|21.1.2010 11:39
Ja jsem Luxe TV HD bez problemu na V10 naladil naprimo (uz tak nejedu, tak to nemohu zkouset, navic Luxe se pokud vim nejak stehovala a navic vysila z vice pozic, takze uz ani nevim, kterou jsem chytal...:)).
axicom (626)|28.1.2010 18:41
Ted jsem si vsiml ze G15 ma stribrny podstavec, ale mam dojem ze jsem videl obrazek s cernym, je to mozne?
martin_54 (331)|29.1.2010 18:25
To nevím, kouknul jsem teď na svůj (dokonce jsem kvůli tomu i rozsvítil...) a mám stříbrný. Ovšem kdybych chtěl, aby byl černý tak na něj nalepim černou fólii a je to ;-)
martin_54 (331)|29.1.2010 18:32
[quote=patrabus;261417]Osobně nechápu, co řešíte. Když už si jednou pořizujete plazmu, tak Vám zřejmě na množství odebrané energie moc nezáleží[/quote]

Tato plazma bere v průměru míň než LCD o stejné úhlopříčce, takže já zas nechápu tento příspěvek...
To, že dle směrnic EU je nutno udávat nejvyšší hodnotu odběru, která je u plazmy proměnná, narozdíl od LCD, kde je konstantní je jen úřednicko Bruselské zvýhodňování LCD.
Pokud tedy nemluvíme o někom kdo ve skleníku sleduje pouze zimní sporty... :-)
Heartwork (2358)|29.1.2010 18:51
[quote=martin_54;263118]je nutno udávat nejvyšší hodnotu odběru, která je u plazmy proměnná, narozdíl od LCD[/quote]
Nelži. 8-)
Josef 01 (192)|30.1.2010 01:02
martin,u mě máš 1 bodík +...
vlados_dyk (13)|30.1.2010 19:38
Může mi někdo poradit s nefunkční Viera Cast?? Na TV mám nastaveno ČR, používám jen DVB-T. Po připojení kabelu s internetem si TV načte IP i všechny další údaje (dodám, že internet v kabelu je plně funkční - odzkoušeno na notebooku). Po výběru Viera Cast TV oznámí: K dispozici je nejnovější verze softwaru. Přejete si zahájit update software?? Po výběru Ano probíhá kontrola verze, ale po chvilce je oznámeno přetížení serveru. Toto mi hlásí pokaždé od začátku zkoušení. Kde je chyba?? Díky
PaJaSoft (827)|30.1.2010 20:01
[quote=vlados_dyk;263307]Toto mi hlásí pokaždé od začátku zkoušení. Kde je chyba?? Díky[/quote]

Doporucuju to zkouset tak cca v 2 rano CET - Panasonic se holt musi moooc ucit, jak vypada a jak provozovat CDN.
martin_54 (331)|31.1.2010 12:40
a jakou máš rychlost připojení na tom konkrétním kabelu? Zkoušel jsi na něm na NTB třeba speedtest.cz ?
vlados_dyk (13)|31.1.2010 21:54
[quote=martin_54;263427]a jakou máš rychlost připojení na tom konkrétním kabelu? Zkoušel jsi na něm na NTB třeba speedtest.cz ?[/quote] tak sem zkusil a rychlost mám skoro 2Mbit. Vím, že to není žádný zázrak, ale připojit se na nějaký server by přeci nemělo být tak náročné
pepaj007 (3)|16.2.2010 20:34
[quote=vlados_dyk;263307]Může mi někdo poradit s nefunkční Viera Cast?? Na TV mám nastaveno ČR, používám jen DVB-T. Po připojení kabelu s internetem si TV načte IP i všechny další údaje (dodám, že internet v kabelu je plně funkční - odzkoušeno na notebooku). Po výběru Viera Cast TV oznámí: K dispozici je nejnovější verze softwaru. Přejete si zahájit update software?? Po výběru Ano probíhá kontrola verze, ale po chvilce je oznámeno přetížení serveru. Toto mi hlásí pokaždé od začátku zkoušení. Kde je chyba?? Díky[/quote]
Nemáš náhodou připojení na internet nějak rozbočeno? Třeba pomocí Swithe?Zkus napřímo.
Dělalo mi to taky nějaké problémy až jsem to dal přímo do druhého výstupu ADSL modemu HUAWEI tak funguje korektně.
dunaj (1030)|16.2.2010 20:57
[quote=pepaj007;266725]Nemáš náhodou připojení na internet nějak rozbočeno? Třeba pomocí Swithe?Zkus napřímo.
Dělalo mi to taky nějaké problémy až jsem to dal přímo do druhého výstupu ADSL modemu HUAWEI tak funguje korektně.[/quote]

A co s tym ma switch? Ved to je transparentne zariadenie, teda pokial mu nevytiahnes napajanie.
pepaj007 (3)|16.2.2010 21:33
Nevím. Pokud to nemáš napřímo není nic jednoduššího než to zkusit. Mně to pomohlo.
Jinak mám příjem ze satelitu DBV S a nastaveno ČR
Lasse (40)|18.2.2010 14:25
[quote=miro68;261262]Prosim neviete aky je najnovsi firmware televizoru.
Ak mam nastavenu krajinu Rakusko DVB-S funguje pri nastaveni Ceska tuner DVB-S zmizne z ponuky.
Potrebujem mat nastavenu krajinu Cesko aby som mal na Viera link Novu archiv.

prosim o pomoc

dakujem[/quote]

Od včerejška jsem též majitelem G15
Ted jsem zkoušel Viera link a archiv Novy mi funguje,ikdyž mám nastavenou zemi Finsko. :-)
Firmware mám 2.013.Koukal jsem,že ze stránek Panasonicu se dá stáhnout jen 2012 ?
SlavoF (834)|19.2.2010 13:24
najnovší je zatial asi 2.015
ale niekedy dávno som čítal , že pri kúpe nového tv tam už bol 2.015, tak divne, že v teraz kupenom nie je. Ale nevadi, dá sa stiahnut /nie ze stránek Panasonicu/ a loadnut do tv.
dunaj (1030)|19.2.2010 13:35
[quote=Lasse;267058]Od včerejška jsem též majitelem G15
Ted jsem zkoušel Viera link a archiv Novy mi funguje,ikdyž mám nastavenou zemi Finsko. :-)
Firmware mám 2.013.Koukal jsem,že ze stránek Panasonicu se dá stáhnout jen 2012 ?[/quote]

Len ci ti ide aj DVB-S tuner? Ten sa inak v CZ lokacii zapina v menu DVB-T ladenia.
Lasse (40)|19.2.2010 14:11
DVB-S tuner nepoužívám,takže nevím.
Používám DVB-C proto mám nastaveno Finsko.
Doktor1962 (214)|19.2.2010 15:01
[quote=SlavoF;267257]najnovší je zatial asi 2.015
ale niekedy dávno som čítal , že pri kúpe nového tv tam už bol 2.015, tak divne, že v teraz kupenom nie je. Ale nevadi, dá sa stiahnut /nie ze stránek Panasonicu/ a loadnut do tv.[/quote]

Jaké je vylepšení oproti třeba 2.012 a odkud se dá stáhnout nový a jak nahrát do tv? Máš zkušenost?
Lasse (40)|23.2.2010 12:24
Také by mě zajímalo kde se dá stáhnout nejnovější firmware ?
Obsahují všechny verze češtinu,ikdyž nejsou staženy přímo od Panasonicu z českých stránek a co všechno se musí znova nastavovat pri nahrání nové verze ?

Třeba na stránkách panasonic.com je ke stažení firmware 1.28 ???