Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42G15E

peatro (1054)|23.11.2009 21:45
[quote=hatik;250200]Takže nemám šanci u této televize mít české menu a zároveň plně funkční EPG v češtině?[/quote]

pokud budes ladit v dvb-c modu (kabelovka), nebo dvb-s (satelit) tak NE
hatik (17)|24.11.2009 17:01
[quote=peatro;250229]pokud budes ladit v dvb-c modu (kabelovka), nebo dvb-s (satelit) tak NE[/quote]

Tak to je u televize za 30tis. docela velký problém, jelikož jsem velké plus dával hlavně díky přítomnosti integrovaného DVB-S tuneru a jeho výhodě neinvestovat další peníze do DVB-S přijímače. Dokonce jsem změnil názor na lcd a přiklonil se k plazmě.
kraťas (47)|24.11.2009 17:20
zdravím a chtěl bych se zeptat jak se dá dostat do servisního menu?
Habix (30)|24.11.2009 17:32
[quote=kraťas;250381]zdravím a chtěl bych se zeptat jak se dá dostat do servisního menu?[/quote]

Měli by to jít tak, že když na boku tv zmáčkneš a budeš držet F a -/V a na dálkovém ovládání zmáčkneš třikrát nulu
kraťas (47)|24.11.2009 21:32
[quote=Habix;250386]Měli by to jít tak, že když na boku tv zmáčkneš a budeš držet F a -/V a na dálkovém ovládání zmáčkneš třikrát nulu[/quote]

oki, díky za odpověď
peatro (1054)|24.11.2009 22:42
[quote=hatik;250375]Tak to je u televize za 30tis. docela velký problém, jelikož jsem velké plus dával hlavně díky přítomnosti integrovaného DVB-S tuneru a jeho výhodě neinvestovat další peníze do DVB-S přijímače. Dokonce jsem změnil názor na lcd a přiklonil se k plazmě.[/quote]

no, muzes zvolit lcd sony z5800, ta ma veskerou podporu v cestine a ma take interni dvbs/s2 tuner, obrazove velmi dobra 200hz motinflow pro rychle sceny, nekteri ji davaji prednost pred neopdp od panasonicu.....obrazove lepsi

nebo muzes cekat do dubna s cim vyjde panasonic, tam uz v novych modelech slibuji veskerou podporu tak jak u sony, ale cena bude znama az pristi rok
davesblack86 (4)|24.11.2009 22:52
Zdravím, zajímalo by mě ještě jak ostatní máte zapojeny a zprovozněný DVB-S a zda-li máte nastavenou zemi jako ČR nebo některé ze tří(Něm,Rak,Švýc.), díky za odpověď
Pomalej Joe (71)|24.11.2009 22:58
Na anglických stránkách panasonicu ..píšou jak to je přesně ne jako tady kde se vyrábí a informace aby jsi z nich páčil...
Ze stránek UK:
* Common Interface Terminal to accommodate Conditional Access Module for additional Digital services i.e. Top-Up TV / ** Contrast Automatic Tracking System / *** Based on IEC 62087 Ed.2 measurement method. / ****DVB-T H.264 available in selected countries: Denmark (DNK), Spain (ESP), Estonia (EST), France (FRA), Lithuania (LTU), Norway (NOR), Slovenia (SVN), Sweden (SWE). / DVB-C available in selected countries: Finland (FIN), Sweden (SWE). / DVB-S available in selected countries: Austria (AUT), Germany (DEU), Switzerland (CHE). / The country list above is as of April 1st, 2009. / This TV set is designed to meet DVB-T, DVB-C, and DVB-S standards as of August 2008, and correct operation of features out of scope of these standards are not guaranteed. / This TV will not operate correctly with the signal that is not compliant with DVB-T, DVB-C and DVB-S standard. / DVB-C function may not work correctly in the areas with operators other than following. ComHem (Sweden), CableReady (Finland).
mph1 (689)|25.11.2009 07:32
Nejde o to, jak to je oficialne (to je i na nalepce na TV). Jde o to, jak to zprovoznit neoficialne a proc to nejde.

Nicmene posledni veta cosi naznacuje: Zrejme si kabelovi operatori ve svych sitich delaji pekne brikule a Panasonic se tim odmita zabyvat, tak ofiko podporuje jenom Svedy a Finy (kde to maji otestovane).
Defacto to znamena, ze pokud si koupis Pana TV kvuli DVB-C/DVB-S v Cechach, Panasonic neruci za spravnou funkci.

Tady se kritizuje toto Panasonic rozhodnuti. Holt nejsme takovy trh, aby se tim nejak extra zabyvali. Pak je jeste mozne, ze aplikuji tzv. Microsoft pristup: "Zakaznik je tester zdarma". Az zakaznici otestuji, ze vsechno tak nejak funguje, jen staci opravit par chybek, budou mit pristi modely uz podporu uplnou :D
PaJaSoft (827)|25.11.2009 08:24
[quote=mph1;250524]Tady se kritizuje toto Panasonic rozhodnuti. Holt nejsme takovy trh, aby se tim nejak extra zabyvali. Pak je jeste mozne, ze aplikuji tzv. Microsoft pristup: "Zakaznik je tester zdarma". Az zakaznici otestuji, ze vsechno tak nejak funguje, jen staci opravit par chybek, budou mit pristi modely uz podporu uplnou :D[/quote]

Ano Windows 7 jsou toho zarnym prikladem, nektere chyby znamy (a doposud ani skrze Windows update neopraveny) pres pul roku - Microsoftem potvrzeny (mohu dolozit, ze konkretni lide v MS problem-y potvrdily a vi se o nich), tykaji se i Windows Vista, presto se s opravami nikdo vubec neobtezuje... tomu rikam podporovany OS...:)
mph1 (689)|25.11.2009 08:53
[quote=PaJaSoft;250529]Ano Windows 7 jsou toho zarnym prikladem...[/quote]
"Zakaznik je tester zdarma"
nemam jako "jedna pani povidala". To je (ne)oficialni MS nazor a doporuceni pro vyvojare Win aplikaci (samozrejme nikde to neni pisemne, ale pokud pujdete na nejaky vyvojarsky seminar napr. k Win7 a moderator bude normalni, tak vam tohle proste rekne. Vedlejsim efektem je takova ta funkce "Odeslat informace do MS" pri padu programu. Tyhle informace se shromazduji a vyvojarska firma k nim ma pristup. A pokud ma evidovanych chyb hodne, hrozi ji, ze prijde o sve MS vyhody (licence na OS, vyvojarske prostredky, MSDN).

Dalsi interesantni myslenka je: "Obchod se musi hybat, jinak se zastavi ekonomika" (to je odpoved na otazku, proc meni veci, ktere funguji: XP->Win7).

Jo a pak jeste ze WinVista jsou propadak. Ne sice takovy, jako WinME, ale skoro :D

<== end of offtopic ==>
Roderic (41)|25.11.2009 15:36
No a aka je kvalita obrazu a zvuku z toho interneho tunera? Nechcem ziadne ine pridavne funkcie ext. tunerov. Zaujima ma iba, ako sa vysporiada so SD a ako s HD prijmom od Skylink.

Mozem pocuvat zvuj televiznych programov prostrednictvom domaceho kina? Ide to? Ako ho zapojit?

Dik
davesblack86 (4)|25.11.2009 18:33
[quote=Roderic;250609]No a aka je kvalita obrazu a zvuku z toho interneho tunera? Nechcem ziadne ine pridavne funkcie ext. tunerov. Zaujima ma iba, ako sa vysporiada so SD a ako s HD prijmom od Skylink.

Mozem pocuvat zvuj televiznych programov prostrednictvom domaceho kina? Ide to? Ako ho zapojit?

Dik[/quote]

Co se tyce kvality z DVB-S prostrednictvim Skylinku, tak je obraz kvalitní, o programech HD ani nemluvím, radost se dívat. Audio mám propojené se zesilovačem pomocí optického kabelu, zvuk šlape suprovně.
peatro (1054)|25.11.2009 18:39
[quote=Roderic;250609]No a aka je kvalita obrazu a zvuku z toho interneho tunera? Nechcem ziadne ine pridavne funkcie ext. tunerov. Zaujima ma iba, ako sa vysporiada so SD a ako s HD prijmom od Skylink.

Mozem pocuvat zvuj televiznych programov prostrednictvom domaceho kina? Ide to? Ako ho zapojit?

Dik[/quote]

pres opticky kabel do rieceveru
jolanek (17)|27.11.2009 14:32
Chcel by som sa spýtat, ci je tu niekto kto ma nastavenu krajinu napr CZ/ SVK, jazyk CZ/SVk, a ma satelit, resp, ci vedel naladit DVB-S, a ide mu jazyk v menu normalne, mam na mysli, napriklad ked si da info o TV programe a pod a ci mu idu aj spravne titulky ked pozera film z SD karty, alebo externeho zdroja
Dakujem
ludva10 (121)|27.11.2009 20:40
Já mám nastaveno CZ, DVB-S, jazyk menu jede normálně v CZ, jediný problém EPG - zobrazuje se pouze současný a následující program
jolanek (17)|28.11.2009 10:57
Cize pri zapnuti TV ti ladilo iba DVB-T, cize nic, a potom si v menu dal pridat dalsie DVB-S rpogramy a slo to?
kraťas (47)|9.12.2009 19:00
Zdravím a chci se zeptat, znamí si koupili tuto TV. Mají ji propojenou jen se sat., jde z DVB-S nahrávat na klasické video? Díky za odpovědi
Doktor1962 (214)|10.12.2009 06:15
Mám tuto tv,která je skvělá, jen mi vadí u DVB-S že nevidím na kterém satelitu zrovna je ten, či onen program. A když bych ho chtěl vybrat a dát do oblíbených, tak se z toho při mých skoro 4000 programech ze čtyř družic zblázním.
Já když projíždím třeba můj sat. přijímač, tak si vyberu jen jednu družici a na ní si pak vyberu jen ten program, který mě zajímá a dám do oblíbených.
Ale tady nevím jestli to lze. Zatím jsem na to nepřišel.
Cassper_17 (36)|10.12.2009 08:47
Takže vybíral jsem 3 měsíce, zvažoval pro a proti, pročítal různá fóra atd. až nakonec se mi včera v obýváku usídlila TX-P46G15E. A jaké jsou dojmy po pár společných hodinách ?

Design mi přijde moc hezký. Elegantní, vkusný, hezky se do obýváku hodí. Někomu se možná víc líbí Samsung, někomu LG, ale mě teda G15. I V10 mi přijde designově ošklivější. Ale tohle je "pocitovka" každého z nás.

Úhlopříčka by se určitě snesla větší :) Pozorovací vzdálenost 3m a 50’’ bych klidně snesl (taky jsem o ní původně uvažoval, v G10). Ale moje peněženka už asi ne :) Přítelkyni stačí velikost tak jak je, i tak je to prý „ohromná kráva“. … Rada pro všechny co se rozhodují čistě u jednoho modelu mezi velikostí úhlopříčky. Nepřemýšlejte a vemte tu větší ! :)

Vybalení a naladění televize je blbuvzdorné, s tím snad nikdo mít problém nebude. Od posazení televize do obýváku po první zapnutí to trvalo asi 10 minut a to jsem tahal 3 HDMI kabely (PC, XBOX360 a DVD+HDD Rec Panasonic ). Ruka pomocníka se určitě hodí, nejvíc teda u usazování TV do stojanu.

Hlučnost televize NEEXISTUJE. Uši mám v pořádku a větráky slyším pouze po přiložení ucha přímo vzadu k televizi a to ještě ve 12 v noci kdy je v baráku svatej klid. Jinak v průběhu i potichu puštěné TV třeba v 6 odpoledne ? Nesmysl. Slyším maximálně jak mi ukapávají sliny, protože ten obraz, to je prostě lahoda. ... Ale musím přiznat, že jsem zkoušel normální filmy atd. Rozhodně jsem nepouštěl pouze celobílou plochu jak bylo zmíněno v jiném vlákně. Proboha kdo kouká na bílou plochu 1920*1080px ? :)

Každopádně problém č.1 nastal po naladění. Bydlím v novostavbě kde rozvody asi má v majetku UPC. Ze zdi mi kouká pouze jejich zdířka. Jenže TV po naladění najde pouze analogy. Ani jeden digitální mux ! A to mux 1 už je přece všude, ne ? Navíc nenašlo úplně všechny (např Primu), takže jsem hledal ještě ručně. A taky u všech !! naladěných analogů nešel zvuk. Teda šel, ale strašně a opravdu hodně moc šuměl, nebylo ničemu rozumnět. Metodou pokus omyl jsem přišel na to, že u manuální úpravy naladěných kanálů se dá přehodit naladěný zvuk z něčeho „3“ na „1“ (přesný popis v menu televize teď nevím) a je to OK. Pouze u CT4 ještě trochu zlobí, ale jen trochu. Celkově vzato se na analog ale z těch 3m koukat dá, i když teda se sebezapřením …. No každopádně tenhle bod to bude chtít pořešit. Koukat na analog se mi moc nechce, takže buď zkusím najít aspoň to DVB-T a nebo se začnu shánět po Satelitu a Skylinku. V současné chvíli ale tak za 4 (školní známkování), bohužel. ... Rozhodně ale budu volat správci domu (a nebo UPC) a snažit se o nápravu.

XBOX360 jsem zkusil jen tak na chvíli, ale teda hrát Fifu nebo NBA na týhle obrazovce je teda nááádhera. Dokonce už s bráchou můžeme sedět v sedačce a vidíme i z té „dálky“ balon :) U tohoto bodu čistá jedna. Nemám naprosto co vytnkout. Žádné chyby, lagy nebo nevím co. Prostě super. Jednička s hvězdičkou.

Připojený DVD DMR-EX87EP-K by měl upscalovat obraz na 1080p. Zkusil jsem si pustit nějaký filmy co jsem na něm měl nahraný a přišla mi ta kvalita možná o trochu lepší než normálně z analogu, ale možná se mi to taky jenom zdálo a mozek viděl co se vidět snažil a chtěl. Rozhodně žádné super zlepšení obrazu nebo tak něco. Pouštěný program byl ale nahráván ještě přes SCART na CRT televizi. Uvidíme až nahraju něco přes nyní zapojené HDMI. … přítelkyni jsem ještě pustil její oblíbené DVD s filmem a je to samozřejmě lepší než analog a koukat se na to dá, ale prostě nenadchne ani neurazí. Možná je to tím, že jsem zatím nijak neštěloval obraz. Jak to bylo z továrny, tak to je i teď. Zatím „za lidovku“, tj. za 3.

A nyní přijde na řadu PC. Na disku se mi usídlilo pár 1080p *.mkv souborů, tak proč je nezkusit, že ? … Začínáme s „I, Robot“ a vybírám scénu kdy v tunelu Roboti na Willa Smitha v autě zaútočí. No a říkám WOW. No doprčic, brada mi málem propadla až o patro níž k sousedům. Chodím na 30cm k obrazovce a studuju detaily, zpátky na gauč a tak pořád dokola. Tak tohle tedy ano, tohle já můžu, myslím že HD rychle přijdu na chuť :) Ještě lehce zkouším 300, 5th Element a stejné dojmy. Obraz super. Nakonec si nechávám video na které jsem narazil zde http://www.hdclub.sk/viewtopic.php?f=41&t=3384 . Jestli jsem to pochopil, jedná se o jedno z nejnáročnějších 1080p videí dneška. Stejně jako s *.mkv soubory předtím používám svůj VLC player v nejnovější verzi a pouštím. No a co to …. ?? Ono se to cuká ? Heh ? Na mým Core 2Duo 3 GHz ? 4GB Ram ? Geforce 9600 ? Vista x64 ? Trochu s tím laboruju a nakonec cukání zmírňuju a teda to už je vůbec obraz jako z jiný dimenze. I když mám Panasonica, tak tohle video se teda Samsung povedlo. Jinak to video se mi kouše i na monitoru PC, takže to nebude tím, že by nestíhala TV, HDMI kabel nebo tak něco.… Co je ale u tohohle bodu problém je, že nejde po HDMI zvuk. Potřebuju interní SPDIF kabel ke své Gainward Nvidia GeForce 9600GT kartě. Měl by bý v balení od počítače, ale bohužel není. Neporadíte někdo kde se dá samostatně třeba koupit ? Nechce se mi tahat z PC do TV speciální kabel kvůli zvuku … Každopádně zatím tenhle bod za obraz jednička s hvězdičkou, zvuk zatím bohužel nemůžu hodnotit.

Když už jsme u toho zvuku, tak žádné domácí kino nemám, používám pouze repro v TV a spokojenost. Ať už u Xboxu nebo Tv vysílání. Jsem spíš vysazenej na obraz než na zvuk. ... ostatně chlapi přece všeobecně radši koukají ženský do výstřihu, než aby ji poslouchali, ne ? :)

Viera část v pohodě. Nevíte někdo, jestli jako město pro počasí v ČR jde nastavit Hradec Králové ? Jinak tam musím mít Prahu … Archiv Nova OK, Eurosport taky, Youtube taky. S tímto spokojenost. Samozřejmě by se třeba ještě hodil archiv ČT i Primy atd atd, ale to třeba časem. Zatím hezká dvojka, ale bude to pro mě taková asi okrajová záležitost která si však svoje využití najde. Rozhodně je ale milý, že ji televize má.

Poslední věc co jsem vyzkoušel je Media server. Ten Wonky Twonky nebo co to Panasonic doporučuje a k čemu dává u telky aktivační kód. Instalace v pohodě, TV poté okamžitě PC našla a připojila atd atd. Přehrál jsem si pár seriálů nebo filmů v avi (bohužel titulky v *.srt to nezvládlo, vůbec je nezobrazí :( ), ale *.mkv 1080p nebo 720p přehrát nejde. Stejně tak nepřehraje hudební MP3. Fotky v JPG ukazuje v pohodě a to je podle mě asi taky jediný způsob použití. Jako prezentace na fotky z počítače, třeba pro návštěvu ukazovat foto z dovolené a tak. Pokud něco dělám špatně tak dejte vědět, ale v tuhle chvíli co se využitelnosti týče, poskytovaných služeb a tak, prostě celkově za 3-.

To by asi tak byly ty naprosto základní věci co jsem zatím vyzkoušel. Potěšily mě drobné detaily třeba jako přejmenování HDMI vstupů pro lepší orientaci a skrytí vstupů které nechci ukazovat (Scarty, composite atd).

Nenastavoval jsem zatím nijak obraz, zvuk atd. Všechny vychytávky i ECO mód mám zatím zapnuto. Televizi nijak nezahořuju, prostě koukám. Ale déle než 30 minut jsem žádný statický obraz na TV neměl (logo stanice u večerních zpráv, 2x15 minut Fifa2010). Nikde nic nezůstává, vše ok.

Na druhou stranu i když jsem to zatím nezkusil, tak se jednou nětěším na rozhodování "Viera Cast nebo DVB-S2" atd. Tahle televize svoje mouchy má, to ne že ne.

Takže zatím bych to shrnul jako krásná televize která pokud je dobře "nakrmená", tak vám z obýváku udělá kino jedna radost. Celkově po zhruba 8mi hodinách hodnotím 2 (nejedná se o průměr výše zmíněných jednotlivých známek).
Víc mě zatím nenapadá, takže pro tentokrát vše a další dojmy budou následovat :)
Karvinier (35)|13.12.2009 13:33
DObrý, zajímavě popsáno, díky.... Mě osobně nejvíce SERE, neskonale SERE to, že se musíš rozhodnout pro viera cast a nebo DVB S. Je sice super, že nemusím mít STB a kartu mám v CI slotu a jdou mi HD programy z nabídky UPC, ale tím pádem přijdu o viera cast a EPG je teda změť škaredá.. Ale obraz má přednost od toho ta TV je...
A Panasonic na to i přes kritiku SERE.. A to jim píšu snad každý měsíc-z principu...
U mně TV dobrá , ale přístup Panasonicu je hnus... Dělat kompromisy u této TV je teda na pováženou, je to škoda..
Doktor1962 (214)|15.12.2009 06:41
Ahoj chlapi, tak po měsíci koukání se na moji novou 42G15 musím říci, že jsem spokojen. Žádné větráčky nehučí, velikost na 2,3m je akorát, trochu mi vadí, že když chci dát při DVB-S nějakou stanici do oblíbených, tak nevím na kterém satelitu právě jsem ( možná dělám něco špatně), pak mi vadí, že v tv nechodí všechny CAM. Ale jinak spokojenost. Připojuji i foto z mého stařičkého digitálu. Já nevím, že vždycky, když to zmáčknu, tak s tím hnu a je to mázlé. Tak mi to promiňte.
Obrazu zdar
Cassper_17 (36)|17.12.2009 09:56
Tak s novou televizí se seznamuju už týden, takže jaké jsou další postřehy ?
Vlastně nového asi nic. Pouze se utvrzuji v tom, že co jsem napsal ve svém obsáhlejším postu o stránku dříve stále platí.
Úhlopříčku bych opravdu snesl větší a bojím se, že ve výsledku tohle bude moje největší noční můra, že si budu říkat "proč já blbec nevzal tu 50G10 a nebo hodně nepřiplatil a nevzal 50V10. Onu "noční můru" ale nutno brát s nadsázkou :)
Doteď se mi nestalo, že bych televizi nějak slyšel. Ať už trafo, ventilátory nebo třeba jak "švábi" na základní desce hrabou nožičkama :) A to jsem každý večer hrál, v baráku totál ticho a televize na hlasitost 6 abych nebudil přítelkyni. ... Takže hlasitost naprosto OK. TV je "neslyšitelná".
Co se týče naladění a že mám pouze analog atd, chyba není v TV, ale v UPC. Na řešení pracuju, časem napíšu jako dopadlo případné zapojení DVB-T nebo DVB-S/2. ... Možná jenom bych dodal, že mi ten SD signál přijde najednou trochu lepší, asi jsem si zvyknul a tolik ho neřeším. Zprávy v SD ještě "přežiju" a po nich si pustím HD *.mkv z PC :)
PC se mi jinak podařilo propojit i zvukově bez nutnosti dalšího kabelu, takže OK. Jen teda zde je pro změnu jistý opruz na straně Win Vista x64 (popisuju ve vláknu o 50G10). Ale chodí to a jsem rád.
Překvapivě více a více se využívá Viera cast. Youtube a Nova archiv. Opravdu daleko více než bych čekal a tato funkce je pozitivně hodnocena všemi co ji viděli. Jenom dokopat Panasonic k rozšíření třeba o CT archiv, Prima archiv atd atd. Ale zde teda nečekaná spokojenost :)
Co mě zatím štve je ten Twonky media server. Chci tam naházet jiný adresáře který má procházet a používat, ale i když jsem server restartoval, tak stále tvrdošíjně ukazuje adresáře který vlastně už "nesdílím" a nevím jak se jich zbavit. Sice jenom kosmetická záležitost, ale opruz. V jiném vláknu jsem se dočetl, že titulky u DivX by měly fungovat, ale zatím jsem to ještě nezkusil.
Ve výsledku stále tedy hodnotím za 2. Došlo k posunu k lepšímu se zvukem z PC a Viera Castem, ale mrzí mě "malá" úhlopříčka a laboruju s Twonky media serverem (resp zkouším i další, ale bez spokojenosti).
pavzat (21)|17.12.2009 12:05
zdravim ,taky vlastnim model 46G15,obrazove jsem sni urcite spokojen,ale s tou hlucnosti to zas tak slavne neni,ne ze by byla az moc hlucna,ale jak pise cassper,kdyz dam vol. na 6 a je absolutni klid tak ty ventylatory slysim,mozna to je tim ze ji mam povesenou na zdi?opravdu nevim.S uhloprickou jsem se taky rozmyslel mezi 46a50,spise jsem chtel tu 50ku,ale bohuzel v teto rade meli jen do 46 a orezanejsi G10 jsem uz nechtel,nicmene udelal jsem dobre,protoze Viera cast je supr vec a tesim se az archiv rozsiri o ty dalsi programy,satelitni tuner je take kvalitni a jeste navic prehravani z SD avi a funkce DLNA,
takze si myslim na ukor velikosti zase maximum vybavy,mel jsem strop 35tis a do V-ckove rady kde je i zminovana 50ka se mi uz opravdu nechtelo priplacet.Na zaver urcite je to podareny kousek a muzu urcite vsem doporusit
Cassper_17 (36)|17.12.2009 12:42
Já ji mám klasicky na TV stolku asi 40cm ode zdi a vážně neslyším nic. ... A myslím, že jsem mlád na to, aby mi nesloužil sluch :) ... Asi to je opravdu podle jednotlivce. Ale já neslyším ani svoji 46G15 ani kamarádovu 42G15.

S tou 50'' úhlopříčkou a G15 je smůla, že ji nedělají, byl by to můj naprosto jasnej favorit. Tahle jsem opravdu dlouze váhal jestli výbava (G15) a nebo úhlopříčka (G10). V10 byl z finančních důvodů až ten třetí vzadu, kdybych náhodou vyhrál ve Sportce :) ... A zatím pořád ještě nevím jestli jsem se rozhodl dobře. Není den abych si nepovzdechnul, že ty 4'' navíc by se snesly, ale zároveň není den abych si neříkal, že je dobře, že to má ty funkce navíc :)

Jinak se určitě připojuju k doporučení této TV.
SlavoF (834)|17.12.2009 12:52
...Jenom dokopat Panasonic k rozšíření třeba o CT archiv, Prima archiv atd atd....
na to treba zabudnúť !
z technického hladiska to nieje problém, ale z komerčného to bude tak, že P. "vyvalí" o pár mesiacov nové rady a s niečim sa tam predsa musí pochváliť - nalákať nových zákazníkov. Je to tak všade /mobil.oper./ - prvoradý je potencionálny zákazník, keď sa z neho už zákazník stane, jeho hodnota rapidne klesne až do doby, kedy sa z neho opäť stane zákaznik potencionálny.
Krutá realita,
básničky (dúfania) ako sa v ktorom fw. čo dorobí a doplní /lebo to technicky je možné/ sú scifi. Upravia fw. len ked ide o nápravu nejakého prú.eru /xbox,hry na rade 2009/
Toť môj osobný názor. :-(
dunaj (1030)|24.12.2009 12:34
[quote=Cassper_17;254690]

S tou 50'' úhlopříčkou a G15 je smůla, že ji nedělají, byl by to můj naprosto jasnej favorit.
Jinak se určitě připojuju k doporučení této TV.[/quote]

Robia to pre DE a AT trh: TX-P50GW10

Ale ine som chcel. Vianocny darcek:
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=255751&postcount=666
mateo (3)|25.12.2009 18:37
[quote=Karvinier;254039]DObrý, zajímavě popsáno, díky.... Mě osobně nejvíce SERE, neskonale SERE to, že se musíš rozhodnout pro viera cast a nebo DVB S. Je sice super, že nemusím mít STB a kartu mám v CI slotu a jdou mi HD programy z nabídky UPC, ale tím pádem přijdu o viera cast a EPG je teda změť škaredá.. Ale obraz má přednost od toho ta TV je...
A Panasonic na to i přes kritiku SERE.. A to jim píšu snad každý měsíc-z principu...
U mně TV dobrá , ale přístup Panasonicu je hnus... Dělat kompromisy u této TV je teda na pováženou, je to škoda..[/quote]

Nechápem vetu buď viera cast alebo DVB-S? Prečo, keď máš oboje?
bady76 (3)|27.12.2009 22:33
Ahoj všem. Také jsem majitelem této super televize. Až na drobné detaily jsem s ní maximálně spokojen (dokonce i moje žena a to je co říct). Mám od UPC dvb-c. Používám conax modul v CI slotu s další kartou od UPC. Obraz je jak "víno", hlavně u HD kanálů (HBO, Eurosport, atd ... Pokud tedy vysílají zrovna nativně HD). Co mne ale trápí, je to, že si televize "nepamatuje" některé kanály (multiplexy). Při ladění programů jsem se dostal na maximální číslo 106 TV programů. Bohužel po vypnutí večer a raním zapnutí televize ztratí některé naladěné programy. Po opětovném naladění tam zase jsou až do dalšího vypnutí. Jedná se například o všechny HBO programy v SD rozlišení, dále Prima COOL nebo třeba Nova Cinema, atd .. je jich více.

Nemáte někdo podobné zkušenosti?
Dík za rady.
Deklik (4)|28.12.2009 21:09
Aby se neztrácelo HBO je třeba v "Menu - Nastavení - Nastavení systému - Aktualizace softwaru" nastavit aktualizaci na vypnuto.
ludva10 (121)|29.12.2009 10:57
Čau. Tak jsem včera na ČT1 sledoval seriál Vyprávěj v HD rozlišení a docela mě překvapila jedna věc: Když byl rychlejší pohyb kamerou, tak se obraz jakoby cukal. Když byl obraz bez pohybu, obraz byl super. Je to problém už u nich nebo je problém někde v mém nastavení TV? Jaké máte vy zkušenosti s tímto pořadem? Mám TV Panasonic TX-P46G15E. Dík
bady76 (3)|29.12.2009 21:10
[quote=Deklik;256439]Aby se neztrácelo HBO je třeba v "Menu - Nastavení - Nastavení systému - Aktualizace softwaru" nastavit aktualizaci na vypnuto.[/quote]

Dík za tip. Vypadá to, že to pomohlo. Zatím drží všechny naladěné programy.
patrabus (15)|4.1.2010 10:49
Na mé TX-L37V10 mám také stejný problém s mizením některých programů. A co se týče toho cukání obrazu jak tu někdo psal, zkus vypnout v nastavení IFC, tím by se to mělo přestat cukat, alespoň mě to pomohlo na LCD
ludva10 (121)|4.1.2010 19:19
To IFC je co? Nějak to v nastavení TV nemůžu najít.
mph1 (689)|4.1.2010 19:49
Intelligent Frame Creation

Menu->Nastaveni->Dalsi nastaveni->Int.Fr.Cr.-> Zapnuto/Vypnuto
stannanek (15)|4.1.2010 19:59
Ahoj, já vlastním 46G15E, je tu někdo podobný? Supr TV.
saxun (34)|5.1.2010 10:06
Mám ju tiež.Skvelý tvp.Anténa Multibeam (4lnb) + pripojený notebook,z ktorého často pozerám filmy(.mkv),k tomu 16G sd karta plná foto+občas staré zábavné programy cez viera cast.Skrátka koniec nudy,sleduje celá rodina.
stannanek (15)|6.1.2010 22:52
saxun: ahoj, já mám motor na parabole, ten DVB-S ho neumí ovládat, ale to není problém, otáčím to jen pokud chci mrknout na CIGI TV. Ale ta kvalita signálu je .....uf.... Skylink je super, mám zatím na dva měsíce HD programy. Jinak fotky jsou na této TV úžasné, na CRT to byl děs. Jsem spokojený i když třeba ráno slyším ty ventilátory, ale pak to přestane být slyšitelné. Je zvláštní, že po zapnutí se hřeje víc, než za delší dobu provozu-pak je skoro studená.
martin_54 (331)|7.1.2010 00:58
jj take jsem s ni nadmíru spokojen. Kartu DBV-S mam Gital a treba National Geographic ci jine HD perfektni. Stejne jako kdyz si pustim HD video z Umax IAMM NTR82, nebo kamery.

Jedine co me sem tam stve je prepinani zvuku u HBO (je li digital D, musim manualne prepnout na cz jinak je to hluche) a prepinani ASPECT u NGC tam automatika blbne a musim natvrdo vybrat 16:9.

Mam ji pripojenou i na LAN a tak YouTube ziskalo zcela novy rozmer...
martin_54 (331)|7.1.2010 01:07
Jo a taky mam pripojeny comp do PC vstupu a dole mi bliká cca 1cm radek. Ovsem nevim, zda to neni problem spise graficke karty na PC. Nadruhou stranu me to tak netrapi, neb na tom bezi bezpecnostni kamerovy system... A tak na to koukam jen kdyz nekdo zvoni u branky nebo u vjezdove brany :-)

Tim padem ani neslysim ty ventilatory, protoze hluk ventilatoru a HDD z PC je hrave prebije...
Abych se priznal, tak jsem zkusil i PC vypnout a i tak jsem ventilatory z telky neslysel. Pravda, nejsem jiz z nejmladsich a zamlada jsem hral v kapele, takze usi uz nejsou co to byvalo :-)
PaJaSoft (827)|7.1.2010 10:28
[quote=stannanek;258321]saxun: ahoj, já mám motor na parabole, ten DVB-S ho neumí ovládat, [/quote]

Ani nemuze, leda ze by se chytal motor na DiSEqC 1.0 (a nikdy vice!) prikazy... coz vetsina motoru neumoznuje (potrebuji vyssi revizi).
exmat (3)|7.1.2010 19:13
Zdravím pánové a prosím o radu:

Panasonic TX42G15E....na televizoru je přijíman pouze satelitní příjem.Po přiladění (ruční ladění kmitočtu) vše OK,programy hrají kodované i volné!Ale po přiladění HD kanálu (kmitočtu taky manuálně) televizor kompletně spadne a nejdou přijímat ani volné kanály ze satelitu! PÍŠE NENÍ SIGNÁL(na televizoru).Ale na testu signálu v televizoru jsou kontrolní ukazatele síly v 100% kvalitě!
Musí se provést tovární RESET a satelitní kanály hrají do doby přiladění kanálu v HD kvalitě!

Televizor starý cca 14 dnů,přímo s továrny a bezproblemově hrál 14 dnů i s HD kanály(DVB-S2).

Lokalizována závada při přiladění HD,DVB-S2 satelitní tuner přestane fungovat!

(nikdy jsem nic neladil automaticky-ale pouze manuálně.Myslím si že v tomto ladění to nebude ale chyba bude v televizoru.Neboť vlastním TX50V10E a tam vše v pořádku a taky jsem namontoval dva kusy TXL37G15E (plazmy).
Moduly i jiné karty jsem daval do televizoru a vše se projevovalo stejně (moduly červené IRDETO,modrý IRDETO).
Satelitní kovertor vyměněn a koax.použit CONSCOPE a tlakové konektory FF.

Mám obavy s tímto problémem příjit do servisu!..
PaJaSoft (827)|7.1.2010 19:37
[quote=exmat;258571]Mám obavy s tímto problémem příjit do servisu!..[/quote]

Pokud TV slitne i pri Servus HD (FTA HD), je asi zraly na servis ci spise zarucni vymenu... jaka je revize FW?
exmat (3)|7.1.2010 19:58
[quote=PaJaSoft;258585]Pokud TV slitne i pri Servus HD (FTA HD), je asi zraly na servis ci spise zarucni vymenu... jaka je revize FW?[/quote]

Udělal jsem jen základní servisní úkony a naladil televizor bez HD.kanálu!...Zákaznik je starší pán a je nervozní!..
Vidím to na koupení nového televizoru..neboť neznám opravnu na Ostravsku,která se bude s tímto problémem zabývat!(výkon,čas a plat technika)

Mám obavu aby tato závada se neprojevila u ostatníbo modelu,( ale toto je asi nepravděpodobné)

Jinak díky
mph1 (689)|7.1.2010 20:13
[quote=exmat;258571]...Televizor starý cca 14 dnů,přímo s továrny a bezproblemově hrál 14 dnů i s HD kanály(DVB-S2)....[/quote]Nechapu problem. Tohle je na jasnou reklamaci - je to taky jenom technika. Zavolej nejblizsi autorizovany servis. Zbytek zaridi sami.
stannanek (15)|7.1.2010 20:33
Zdravím, PaJasoft-díky za komentář. Nevíte prosím, co vypnout, aby ve stand by modu nebrala těch 17W? Nechal jsem to měřit víc jak hodinu a to mám aktualizace -VYP a stále to bere 17W i při vypnutém hl.vypínači. Díky(46G15E)
exmat (3)|8.1.2010 08:59
PaJaSoft.....HDMI generátorem ,lze výše zmíněnou závadu zjistit??????(v servisu)
....Blbě se ptám ale ať vím na čem jsem a nečekám měsíc na vyjádření, na vrácení peněz a nebo zboží.
PaJaSoft (827)|8.1.2010 09:46
[quote=exmat;258698]PaJaSoft.....HDMI generátorem ,lze výše zmíněnou závadu zjistit??????(v servisu)
....Blbě se ptám ale ať vím na čem jsem a nečekám měsíc na vyjádření, na vrácení peněz a nebo zboží.[/quote]

IMHO ne, pokud je to zavada, pak bych rekl, ze mezi DVB-S/S2 tunerem a zpracovanim signalu nebo descramblerem...
patrabus (15)|8.1.2010 09:51
[quote=stannanek;258605]Zdravím, PaJasoft-díky za komentář. Nevíte prosím, co vypnout, aby ve stand by modu nebrala těch 17W? Nechal jsem to měřit víc jak hodinu a to mám aktualizace -VYP a stále to bere 17W i při vypnutém hl.vypínači. Díky(46G15E)[/quote]

Zkus vypnout viera link
Klobás (11)|9.1.2010 13:50
[quote=martin_54;258347]jj take jsem s ni nadmíru spokojen. Kartu DBV-S mam Gital a treba National Geographic ci jine HD perfektni. Stejne jako kdyz si pustim HD video z Umax IAMM NTR82, nebo kamery.

Jedine co me sem tam stve je prepinani zvuku u HBO (je li digital D, musim manualne prepnout na cz jinak je to hluche) a prepinani ASPECT u NGC tam automatika blbne a musim natvrdo vybrat 16:9.

Mam ji pripojenou i na LAN a tak YouTube ziskalo zcela novy rozmer...[/quote]

Můžeš prosím popsat jak vypadá YouTube na tak velký obrazovce? Vždyť i na PC jsou to občas mazanice. Zkoušel jsi i archiv TV Nova po síti? LAN a připojení k PC funguje jak má? Má cenu podle tvých zkušeností připlácet za tyhle vychytávky nebo koupit model bez nich?