Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung UExxBx000 - zkušenosti, problémy, řešení majitelů

plevis (24)|28.11.2009 09:19
Zdravim, nevite o nejake externim HDD nebo Externim ramecku, ktery je soucasne viden v pc pres lan a pres USB v TV? dekuji :o)
najx (233)|28.11.2009 22:11
[quote=plevis;251168]Zdravim, nevite o nejake externim HDD nebo Externim ramecku, ktery je soucasne viden v pc pres lan a pres USB v TV? dekuji :o)[/quote]

soucastne lan a usb??? asi neexistuje :-) ja pouzivam toto

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

rychle esata, usb 2, plus pomocne napajanie z dalsieho usb portu

cez esata naplnim a a cez usb pozeram (prenasam), alebo sledujem priamo z pc dlna cez wifi.

nevie niekto ci je mozne aktivovat yahoo widgety? alebo ako pridat nejake dalsie?
Connor (509)|28.11.2009 23:27
[quote=plevis;251168]Zdravim, nevite o nejake externim HDD nebo Externim ramecku, ktery je soucasne viden v pc pres lan a pres USB v TV? dekuji :o)[/quote]

Jak si to představuješ? Proč tu LAN?
Potřebuješ tedy NAS box co má i USB. Jeden takový obojetný NAS je tento:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Ale jestli je to funkční nevím.

Jiné možné řešení je tohle:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Disk budeš mít připojen v rámečku přes eSATA v PC a tudy jej můžeš libovolně po síti sdílet a případně využívat DLNA... a když ti DLNA server něco přehrát nedokáže, tak jej z rámečku vytáhneš a připojíš přes USB. Výhoda malého disku je, že nebudeš muset šachovat s napájecím adaptérem.
plevis (24)|29.11.2009 08:02
[quote=Connor;251329]Jak si to představuješ? Proč tu LAN?[/quote]

No mam 32b7000 a u televize mam lan, tak abych nemusel kvuli kazdemu filmu vyndavat ten harddisk, tak bych ho mel porad pres usb v tv a pres lan bych tam posilal data...
aragorn (96)|29.11.2009 12:29
http://www.thecus.com/products_over.php?cid=11&pid=32&set_language=english
ale asi existuju aj ine.. funkcnost by ale bolo vhodne najprv otestovat
..
ale nechapem v com je problem ked aj disk aj TV pripojis do LAN?
Connor (509)|29.11.2009 13:03
[quote=plevis;251337]No mam 32b7000 a u televize mam lan, tak abych nemusel kvuli kazdemu filmu vyndavat ten harddisk, tak bych ho mel porad pres usb v tv a pres lan bych tam posilal data...[/quote]

Neobvyklý požadavek. Takový funkční (!) NAS co má i USB neznám a kdoví jestli za rozumne peníze vůbec bude (opravdu fungující, bohužel neznám nikoho kdo by to takto použil).
Druhá prověřená možnost je použití DLNA (a pak nemusíš disk k PC přes USB připojovat vůbec).
Anebo teoreticky i někde jinde popisovaných SamyGO skriptů.

To obojetné spojení plyne z nějakého tvého zaběhnutého způsobu pořizování filmů a jejich přehrávání, že? Třeba to půjde nějak změnit, jinak tě asi čeká zkoušení různých boxů jestli některý zabere.
plevis (24)|29.11.2009 17:13
[quote=Connor;251367]
To obojetné spojení plyne z nějakého tvého zaběhnutého způsobu pořizování filmů a jejich přehrávání, že? Třeba to půjde nějak změnit, jinak tě asi čeká zkoušení různých boxů jestli některý zabere.[/quote]

ne ne, jedna se mi o to, ze nez jsem si koupil tuto tv, tak jsem si do zdi zadelal vsechny kabely, lan, antenu, hdmi, scart... A pres tuto tv koukam na vsechny stahle filmy pres usb zboku tv, a abych nemusel porad externi hdd odpojovat od tv a prenest ho do pracovny, tam ho zapojit do pc a nakopirovat a pote opet pichnout do tv, tak jsem si to chtel ulechcit, ze externi hdd pichnu nastalo do tv pres jeji usb a vyuzit toho, ze tam mam lan a ten spojit s externim hdd a kopirovat to vse pres lan, takze bych nemusel nic odpojovat... Trosku slozitejsi, ale doufam, ze to chapete:)
Pylon (27)|30.11.2009 00:41
Muzete mi sem prosim nekdo, kdo vlastnite UE40B7000 hodit polozku "Type", ktera je uvedena v zakladni obrazovce servisniho menu (zacina asi 40...)??? Nevim, jaxe mi to podarilo, ale asi nahodnou zmenou tohoto jsem si zmenil menu TV (kazdopadne jsem pak provedl i factory reset ze servisniho menu, coz to mozna take mohlo zpusobit samo o sobe). Menu vypada az na drobne graficke detaily porad stejne, ale je bez animaci (tedy bez zpozdeni, coz taky neni k zahozeni). Jediny co je rozdilne je zobrazeni zmeny hlasitosti, kdy tam mam vlevo misto kolecka svyslou housenku. Neni to teda nic tragickyho, ale asi bylo vhodne, kdyby se mi to podarilo dostat z5 do puvodniho stavu. Pokud by nekdo presne vedel, cim konkretnim jsem to mohl zpusobit, tak mi to taky prosim napiste. Predem diky.
silfax (4)|30.11.2009 00:57
Ahoj,
mám 40B8000 a při přehrávání z externího hdd, konkrétně mkv mi najede obraz, ale napíše to, nepodporované audio, obraz jede, zvuk ne ... nevíte co s tím ... mkv 1080p ... jinak mě napadla nepodpora DTS, ale dá se to nějak vyřešit?
najx (233)|30.11.2009 09:57
[quote=plevis;251402]ne ne, jedna se mi o to, ze nez jsem si koupil tuto tv, tak jsem si do zdi zadelal vsechny kabely, lan, antenu, hdmi, scart... A pres tuto tv koukam na vsechny stahle filmy pres usb zboku tv, a abych nemusel porad externi hdd odpojovat od tv a prenest ho do pracovny, tam ho zapojit do pc a nakopirovat a pote opet pichnout do tv, tak jsem si to chtel ulechcit, ze externi hdd pichnu nastalo do tv pres jeji usb a vyuzit toho, ze tam mam lan a ten spojit s externim hdd a kopirovat to vse pres lan, takze bych nemusel nic odpojovat... Trosku slozitejsi, ale doufam, ze to chapete:)[/quote]

a preco nepozeras tie filmy cez lan??? disk nechas napichnuy v pc a cez lan v tv prehravas s vyuzitim dlna
plevis (24)|30.11.2009 13:19
[quote=najx;251534]a preco nepozeras tie filmy cez lan??? disk nechas napichnuy v pc a cez lan v tv prehravas s vyuzitim dlna[/quote]

no jasne, to tak taky delam, ale zbytecne jede comp, tak bych to rad vyresil nejakym externim hdd...
Connor (509)|30.11.2009 13:57
[quote=plevis;251567]no jasne, to tak taky delam, ale zbytecne jede comp, tak bych to rad vyresil nejakym externim hdd...[/quote]

Aha, tak teď už chápu. Bohužel neznám funkční řešení, který by to umělo. Většina NASů (tj. externí boxy s LAN) USB nemá a když ano, tak bývá spíš k připojení dalšího zařízení (tiskárna, flash apod.), takže bohužel nevím který dokáže zafungovat jako externí USB disk.
Vím, že přes LAN (DLNA) asi nepřehraješ zcela všechno, takže jako takový poloviční kompromis se mi jeví ten interní SATA box s 2,5" diskem, kdy bys disk z toho vytahoval jen když budeš chtít přehrát něco v TV co LAN nezvládne, tak jej vytáhneš a připojíš po USB k TV (nepotřebuješ napájecí adaptér).
Nebo Popcorn Hour a spol, ale to je imho škoda, když media player má TV v sobě.
Nebo zkus pohledat informace o SamyGO softu a pokud by zvládal sdílet LAN disk jako virtuální disk v TV, tak by to mohla být cesta (koupil bys NAS bez USB a sdílel to pomocí toho SamyGO)... ale to vykoumej sám, o tom nic bližšího nevím (funkce, podporovaná zařízení apod.).... to by byla asi jediná cesta jak to zprovoznit bez zapnutého PC.
Tady: http://samygo.sourceforge.net/, v sekci Wiki
Peter999 (3)|30.11.2009 15:09
Ahoj ,uvažujem nad kúpou modelu 6000 a premýšľam ako zapojiť všetky príspevkové prístroje.HD satelit je jasný HDMI,VCR do scartu,DVD prehrávač plánujem do Y,Pb,Pr.To je poriešený obrazový signál,ale ako dostať zvuk do TV-je tam ešte jeden konektor-komozit video a stereo cinch L+R,Otázka teda je či bude počuteľný zvuk z DVD ,ak ho zapojím do tohto stereo vstupu a obraz bude ťahaný cez komponentný vstup?Samozrejme,že hlavný zvukový signál je cez optiku ťahaný do domáceho kina,ale niekdy sa mi nechce všetko zapínať a postačí len zvuk z TV.Ďakujem Peter
plevis (24)|30.11.2009 15:35
[quote=Connor;251572]Aha, tak teď už chápu. Bohužel neznám funkční řešení, který by to umělo. Většina NASů (tj. externí boxy s LAN) USB nemá a když ano, tak bývá spíš k připojení dalšího zařízení (tiskárna, flash apod.), takže bohužel nevím který dokáže zafungovat jako externí USB disk.
Vím, že přes LAN (DLNA) asi nepřehraješ zcela všechno, takže jako takový poloviční kompromis se mi jeví ten interní SATA box s 2,5" diskem, kdy bys disk z toho vytahoval jen když budeš chtít přehrát něco v TV co LAN nezvládne, tak jej vytáhneš a připojíš po USB k TV (nepotřebuješ napájecí adaptér).
Nebo Popcorn Hour a spol, ale to je imho škoda, když media player má TV v sobě.
Nebo zkus pohledat informace o SamyGO softu a pokud by zvládal sdílet LAN disk jako virtuální disk v TV, tak by to mohla být cesta (koupil bys NAS bez USB a sdílel to pomocí toho SamyGO)... ale to vykoumej sám, o tom nic bližšího nevím (funkce, podporovaná zařízení apod.).... to by byla asi jediná cesta jak to zprovoznit bez zapnutého PC.
Tady: http://samygo.sourceforge.net/, v sekci Wiki[/quote]

jasny, diky za rady:)
aragorn (96)|30.11.2009 23:52
[quote=plevis;251587]jasny, diky za rady:)[/quote]

akoze uz som to napisal asi jednu alebo dve strany dozadu.. ale este raz.. AKY JE PROBLEM PRIPOJIT DISK (NAS) k LAN a zaroven pripojit k LAN aj TV ???

a taktiez som dal linky na nejake NAS disky ktore podporuju LAN aj USB ako guest (mass storage) aj ked v tomto pripade stale nechapem naco
plevis (24)|1.12.2009 06:20
[quote=aragorn;251768]akoze uz som to napisal asi jednu alebo dve strany dozadu.. ale este raz.. AKY JE PROBLEM PRIPOJIT DISK (NAS) k LAN a zaroven pripojit k LAN aj TV ???

a taktiez som dal linky na nejake NAS disky ktore podporuju LAN aj USB ako guest (mass storage) aj ked v tomto pripade stale nechapem naco[/quote]

Aby byl disk viden pres lan tak musi byt zapnuty pc a to nechci,aby zbytecne nejel... A jeste jednou hdd chci mit v televizi zapojenej pres tv usb a pres lan tam posilat data z pc, protoze tam u tv mam lan nic vic. Vetsina nas disku funguje bud lan nebo usb a ja potrebuju obe najednou,chapes?
|Mio| (350)|1.12.2009 08:42
A co treba NAS ktery umi DLNA pres LAN ??? TV bude mit pristup pres LAN a i PC by mel pristup pres LAN

USB bys nemusel vubec resit a funkcne to je stejny. Tedy TV k pristupu k datum nepotrebuje zapnuty PC.
aragorn (96)|1.12.2009 09:17
[quote=plevis;251786]Aby byl disk viden pres lan tak musi byt zapnuty pc a to nechci,aby zbytecne nejel... A jeste jednou hdd chci mit v televizi zapojenej pres tv usb a pres lan tam posilat data z pc, protoze tam u tv mam lan nic vic. Vetsina nas disku funguje bud lan nebo usb a ja potrebuju obe najednou,chapes?[/quote]

akykolvek externy disk ktory ma LAN rozhranie dokaze fungovat bez zapnuteho PC.
ale hovorim ze existuju aj NAS ktore maju aj aj.
plevis (24)|1.12.2009 12:49
[quote=|Mio|;251803]A co treba NAS ktery umi DLNA pres LAN ??? TV bude mit pristup pres LAN a i PC by mel pristup pres LAN

USB bys nemusel vubec resit a funkcne to je stejny. Tedy TV k pristupu k datum nepotrebuje zapnuty PC.[/quote]

takze staci ten hdd v pc nasdilet pres PC share manager a potom pak kdyz bude vypnuty pc, tak tv uvidi ten hdd?
o.dokoupil (29)|1.12.2009 13:22
Už tu byla zmínka o přepnutí modelu 6000 na 7000, zkoušel někdo přepnout 6000 nebo 7000 na 8000? Děkuji
o.dokoupil (29)|1.12.2009 13:30
A jěště mě napadlo, nedá se někde sehnat kopletní přehled nebo manuál k servisnímu menu řady 7000?
Pylon (27)|1.12.2009 14:59
[quote=o.dokoupil;251883]Už tu byla zmínka o přepnutí modelu 6000 na 7000, zkoušel někdo přepnout 6000 nebo 7000 na 8000? Děkuji[/quote]

Zkoušel jsem přepnout 7000 na 8000 a nic se nestalo. Pozoroval jsem jen jiné číslo (series 8) v informacích o produktu, ale v menu bylo stále pořád 100Hz.

Můžete mi prosím někdo poslat tu položku TYPE ze servisního menu pro model 7000 (viz výše)???
MONYS (460)|1.12.2009 15:27
[quote=Pylon;251902]Zkoušel jsem přepnout 7000 na 8000 a nic se nestalo. Pozoroval jsem jen jiné číslo (series 8) v informacích o produktu, ale v menu bylo stále pořád 100Hz.

Můžete mi prosím někdo poslat tu položku TYPE ze servisního menu pro model 7000 (viz výše)???[/quote]A co takhle záruka když to přeprogramuješ a pak vyskytne se třeba závada, to je třeba uvážit zda to za to stojí.
aragorn (96)|1.12.2009 15:45
[quote=plevis;251876]takze staci ten hdd v pc nasdilet pres PC share manager a potom pak kdyz bude vypnuty pc, tak tv uvidi ten hdd?[/quote]

aby v tom nebol gulas
HDD = disk ktory sa pripaja do PC cez IDE/SATA/eSATA/USB(externy disk)
NAS = Sietovy disk (obsahujuci jeden alebo viacere HDD) najcastejsie pripojeny priamo do LAN

Ak NAS podporuje DLNA tak v PC nemusis nic robit (iba na NAS nakopirovat filmy) a cez TV si vyhladas priamo NAS zariadenie
plevis (24)|1.12.2009 16:22
[quote=aragorn;251908]aby v tom nebol gulas
HDD = disk ktory sa pripaja do PC cez IDE/SATA/eSATA/USB(externy disk)
NAS = Sietovy disk (obsahujuci jeden alebo viacere HDD) najcastejsie pripojeny priamo do LAN

Ak NAS podporuje DLNA tak v PC nemusis nic robit (iba na NAS nakopirovat filmy) a cez TV si vyhladas priamo NAS zariadenie[/quote]

jasny, tak jsem to myslem, jenom jsem to blbe napsal.Tak to je super, diky a predpokladam ze to v tv najdu pres ip adresu, ze?
|Mio| (350)|1.12.2009 21:08
proste jen pustis v TV MediaPlay
Pylon (27)|2.12.2009 17:19
[quote=MONYS;251907]A co takhle záruka když to přeprogramuješ a pak vyskytne se třeba závada, to je třeba uvážit zda to za to stojí.[/quote]

Mám pocit, že zrovna tato změna se nikde neprojeví, pokud ji zase vrátíte z5. Jen nedělejte reset ze servisního menu. Tím se tuším změní datum prodeje. Nebo se to mění s firmwarem? Každopádně vím, že mám v servisním menu datum prodeje posunutý někdy na 19. listopad a kupoval jsem ji v srpnu.

Pokud v té bedně něco úplně odejde, tak nepředpokládám, že by to mohlo být způsobeno zásahem do servisního menu. Každopádně toho se nebojím tolik, jako třeba toho, že bych z toho udělal při aktualizaci špatným firmwarem cihlu.

Pošlete mi MOC PROSÍM položku TYPE ze servisního menu pro model 7000.
MONYS (460)|2.12.2009 20:18
[quote=Pylon;252106]Mám pocit, že zrovna tato změna se nikde neprojeví, pokud ji zase vrátíte z5. Jen nedělejte reset ze servisního menu. Tím se tuším změní datum prodeje. Nebo se to mění s firmwarem? Každopádně vím, že mám v servisním menu datum prodeje posunutý někdy na 19. listopad a kupoval jsem ji v srpnu.

Pokud v té bedně něco úplně odejde, tak nepředpokládám, že by to mohlo být způsobeno zásahem do servisního menu. Každopádně toho se nebojím tolik, jako třeba toho, že bych z toho udělal při aktualizaci špatným firmwarem cihlu.

Pošlete mi MOC PROSÍM položku TYPE ze servisního menu pro model 7000.[/quote]Já jen tě chtěl upozornit že by potom třeba nemusely uznat záruku když by zjistily změnu modelu jinak tv takovou nemám,takže návodem neposloužím.
Eisyno (56)|2.12.2009 22:39
[quote=Pylon;252106]Mám pocit, že zrovna tato změna se nikde neprojeví, pokud ji zase vrátíte z5. Jen nedělejte reset ze servisního menu. Tím se tuším změní datum prodeje. Nebo se to mění s firmwarem? Každopádně vím, že mám v servisním menu datum prodeje posunutý někdy na 19. listopad a kupoval jsem ji v srpnu.

Pokud v té bedně něco úplně odejde, tak nepředpokládám, že by to mohlo být způsobeno zásahem do servisního menu. Každopádně toho se nebojím tolik, jako třeba toho, že bych z toho udělal při aktualizaci špatným firmwarem cihlu.

Pošlete mi MOC PROSÍM položku TYPE ze servisního menu pro model 7000.[/quote]

Ja ti to poslem, len musis vydrzat do zajtra noci, abo piatku rana, bo teraz niesom doma.....
jogurt96 (25)|3.12.2009 21:09
[quote=Pylon;252106]Mám pocit, že zrovna tato změna se nikde neprojeví, pokud ji zase vrátíte z5. Jen nedělejte reset ze servisního menu. Tím se tuším změní datum prodeje. Nebo se to mění s firmwarem? Každopádně vím, že mám v servisním menu datum prodeje posunutý někdy na 19. listopad a kupoval jsem ji v srpnu.

Pokud v té bedně něco úplně odejde, tak nepředpokládám, že by to mohlo být způsobeno zásahem do servisního menu. Každopádně toho se nebojím tolik, jako třeba toho, že bych z toho udělal při aktualizaci špatným firmwarem cihlu.

Pošlete mi MOC PROSÍM položku TYPE ze servisního menu pro model 7000.[/quote]

Tady jsem uložil celý servisní manuál. Už jsem na něj zde odkazoval. Najdeš tam i tuto položku ..... kontroloval jsem to a mám ji taky stejnou. Ostatní nastavení, mimo teda tyto informace o modelu, jsou trochu odlišné - patrně vlivem toho, že tenhle servisní manuál je ke starším firmwarům. Je to nějak z přelomu jara/léta. Ale jak jsem psal Type si nastav klidně dle toho. Mám ho taky stejné jako v tomhle manuále. Aktuální FW 3000G

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
adamplus (11)|3.12.2009 22:32
Zopár otázok:
Čo je Telnet?
Dá sa prehrať na UE40B7090 mkv s DTS zvukom?
Ak nie ako ho mám prerobiť?
Vďaka za inormácie.
vivid.sk (11472)|3.12.2009 22:48
1) nic pre teba (peace)
2) nie
3) Popcorn MKV audio converter http://audioconverter.heartware.dk/ (DTS-AC3)
Pylon (27)|4.12.2009 00:19
[quote=jogurt96;252410]Tady jsem uložil celý servisní manuál. Už jsem na něj zde odkazoval. Najdeš tam i tuto položku ..... kontroloval jsem to a mám ji taky stejnou. Ostatní nastavení, mimo teda tyto informace o modelu, jsou trochu odlišné - patrně vlivem toho, že tenhle servisní manuál je ke starším firmwarům. Je to nějak z přelomu jara/léta. Ale jak jsem psal Type si nastav klidně dle toho. Mám ho taky stejné jako v tomhle manuále. Aktuální FW 3000G

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]

Tam mě to hledat nenapadlo, ale díky za typ. Už jsem se na to díval dle tvého odkazu dřív, ale popravdě se tam člověk o tom, k čemu je co v servisním menu dobrý, nedozví.
Takže je to TYPE: 40A1UF0E? Je u toho napsanej model UE46B7000, ale předpokládám, že je to stejný. Každopádně díky moc!!! Zkusím, co se s tím dá dělat.

To Eisyno: Díky za snahu, kdyžtak to teda jen pls ověř a hoď mi to sem.
Pylon (27)|4.12.2009 00:29
[quote=MONYS;252152]Já jen tě chtěl upozornit že by potom třeba nemusely uznat záruku když by zjistily změnu modelu jinak tv takovou nemám,takže návodem neposloužím.[/quote]

No popravdě věřím, že tato značka narozdíl od jiných neodejde, i když stát se může cokoliv. No a když něco odejde, tak to snad odejde tak, že už to nepojede vůbec ;-). Navíc vždy záleží na tom, jací jsou ti servisáci. V brněnským Sencoru (FAST) jsou docela v pohodě. Je otázka jak je to u Samsungu.
Taky se v tom nastavení moc rýpat nechci. Jen se mi prostě stala drobná nehoda, kterou bohužel nevím, jaxem provedl. Teď už mně v podstatě ta změna vůbec nevadí, protože je to menu mnohem rychlejší a to i oproti FW 3000 (je to prostě bez zpoždění).
Pylon (27)|4.12.2009 00:34
[quote=adamplus;252438]Zopár otázok:
Čo je Telnet?
Dá sa prehrať na UE40B7090 mkv s DTS zvukom?
Ak nie ako ho mám prerobiť?
Vďaka za inormácie.[/quote]

Telnet je v podstatě připojení klient-server pomocí protokolu TCP. Jednoduše řečeno tím můžeš pomocí příkazového řádku vzdáleně po síti ovládat nebo sledovat nějaké zařízení.
Eisyno (56)|4.12.2009 02:00
jj, je to Type 40A1UF0E

a ako pises, v tom servis manuale sa clovek toho vela nedozvie!!

tomu sa musi rozumiet.... by sa patrilo to pekne vysvetlit ..... hihi
Pylon (27)|4.12.2009 13:57
[quote=Eisyno;252466]jj, je to Type 40A1UF0E

a ako pises, v tom servis manuale sa clovek toho vela nedozvie!!

tomu sa musi rozumiet.... by sa patrilo to pekne vysvetlit ..... hihi[/quote]

Diky!!!

Ještě zkusím otázku z jiného soudku:
Máte tuto TV někdo přidělanou na zeď/jaký držák na to máte? Připadá mě, že je rozměr sice standardní (VESA 400), ale problém je docela s tím zapuštěním šroubů. Zajímalo by mě, jak je to zapuštění řešeno na komerčních držácích??? Zkouším totiž něco vymyslet a toto, stejně jako to zaoblení zadní strany TV, mně docela udělalo čáru přes rozpočet.
pico (1)|5.12.2009 19:54
Vyriesene - defaultne bolo nastavene v media playeri len ukazovanie .avi filov ("preferencia"). Az ked sa nastavi "zakl. zobrazenie" tak sa objavia vsetky fily. Zistene nahodou...
Eisyno (56)|6.12.2009 00:16
[quote=pico;252741]Caute, jedna otazka na skusenych majitelov: moja 46B8000XW (firmware T-CHU7DEUC.exe 2009 aj 3000) nevidi/neprehra mkv fily z usb hdd (aj ked su premenovane na avi). Avicka prehra. Ten isty hdd pripojeny na jednu 40B8000 v obchode prehra mkv. Predpokladam, ze starsie firmwary vedia mkv, novsie to nevedia. Neviete, ako to je??? Nerad by som dal tv rozobrat nejakym zufalcom v servise, ked je to len vec firmwaru, ktoru skuseny servisak zdiagnostikuje cez telnet. PS: Nemate niekto verziu fw 2004?? Dikes.[/quote]

mno , ked to prehra v obchode, tak nevidim dovod preco by ti to nemalo prehrat doma........... to v obchode si skusal presne to iste mkv co doma?
jogurt96 (25)|6.12.2009 16:14
[quote=Pylon;252458]Tam mě to hledat nenapadlo, ale díky za typ. Už jsem se na to díval dle tvého odkazu dřív, ale popravdě se tam člověk o tom, k čemu je co v servisním menu dobrý, nedozví.
Takže je to TYPE: 40A1UF0E? Je u toho napsanej model UE46B7000, ale předpokládám, že je to stejný. Každopádně díky moc!!! Zkusím, co se s tím dá dělat.

To Eisyno: Díky za snahu, kdyžtak to teda jen pls ověř a hoď mi to sem.[/quote]

jj jak jsem psal. Já mám 46b7020 což je to samé jen není barva rubínová ale černo šedá. V servisním menu mám psán stejně typ 46b7000 a položka TYPE mi v TV odpovídá tomu co je v servisním manuále tzn. 40A1UF0E jen samozřejmě s velikostí 46" tojest 46A1UF0E. Kamarád má 40" model 40b7000 a má to přesně dle s.manuálu - 40A1UF0E.

Jestli je v servisním manuále 40A1UF0E u typu UE46B7000 tak to bude jen překlep. To první číslo 40/46/52 vybereš jen dle velikosti obrazovky. Zbytek je stejný. Popravdě jsem si tam toho překlepu ani nevšiml :)
jogurt96 (25)|6.12.2009 16:24
[quote=Pylon;252545]Diky!!!

Ještě zkusím otázku z jiného soudku:
Máte tuto TV někdo přidělanou na zeď/jaký držák na to máte? Připadá mě, že je rozměr sice standardní (VESA 400), ale problém je docela s tím zapuštěním šroubů. Zajímalo by mě, jak je to zapuštění řešeno na komerčních držácích??? Zkouším totiž něco vymyslet a toto, stejně jako to zaoblení zadní strany TV, mně docela udělalo čáru přes rozpočet.[/quote]

Mám ji na zdi a kabely zapuštěné v liště ve zdi v sádrokartonu. Asi dva dny jsem projížděl internet a hledal rozumný držák - rozuměj co neužší za normální cenu. Protože 1,5 cm je šířka originál držáku od samsungu - je to v podstatě jen drát na kterém to vysí, ale chcou za to necelé 4.000,-. No nakonec jsem koupil toto ERGOTRON WM Low Profile
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Píšou šíře 3 cm no doopravdy je to 3,2 cm, ale za ty peníze Ok. Co jsem našel a bylo kolem 2,5 cm tak za to chtěli 3.000 a tak podobně. Takže tenhle můžu doporučit. Je to univerzál a to, že má tv mírně zaoblené záda řešíš vymezovacíma podložkama, které tam konockonců máž od výroby už chycené šroubama, ale u toho stojanu jsou i další různé velikosti a kovové, takže si z toho nemusíš dělat hlavu. Ty kovové ramena držáku pak přesně doléhají na střední část zad od TV.
|Mio| (350)|6.12.2009 17:20
Hele docela si mi vnuknul dobrej napad, mam tady ocelove lanko z kola, ma nosnost minimalne 500kg, kdyz na obou koncich udelam smycku a stahnu ji svorkou, prisroubuju to na 2 srouby z VESA a hodim do zdi na 2 ocelove hmozninky s ocky, tak je z toho perfektni drzak

A bude stacit bodovy vypodlozeni i pro libovolny naklon, pripadne kdyz se nedaj tak tloustka drzaku max 5 mm :-)
jogurt96 (25)|6.12.2009 20:03
[quote=|Mio|;252910]Hele docela si mi vnuknul dobrej napad, mam tady ocelove lanko z kola, ma nosnost minimalne 500kg, kdyz na obou koncich udelam smycku a stahnu ji svorkou, prisroubuju to na 2 srouby z VESA a hodim do zdi na 2 ocelove hmozninky s ocky, tak je z toho perfektni drzak

A bude stacit bodovy vypodlozeni i pro libovolny naklon, pripadne kdyz se nedaj tak tloustka drzaku max 5 mm :-)[/quote]

no vidíš ...... to mě nenapadlo ..... a ušetřené prachy. Mohl bys to i prodávat .... třeba za litr. hhhh Dobrý podnikatelský záměr co?

No já chtěl TV stejně napevno, pže dost často se hrabu v elektronice pod ní a jen otázka času kdy bych ji sejmul na zem, a ten držák co jsem o něm psal se dá zespod pak zaaretovat takže to drží jak "přibité" nebo "přišroubované" :)

Ale fakt dobrý nápad, tak se nechte hoši inspirovat. Ten originální držák totiž funguje podobně jak tady Mio napsal.
Lostman2010 (1)|8.12.2009 12:05
Mám zakoupenou Samsung UE46B6000 na konci září a v říjnu jsem ji v servisní menu přepnul na 7000 a jsem naprosto spokojen, ale mám některé otázky, zda se někomu na „upravenou“ 6000 povedlo nahrát poslední FW tj. ver.T-CHU7DEUC-3000G to je FW 7000 a zda tam zaznamenal nějaké změny např. možnost přehrávaní více kodeků a třeba i DTS s možností výstupu na externí zdroj. Dále zda se povedlo někomu zprovoznit na upravené 6000 internet TV?. Mám totiž i Samsung Blu-ray přehrávač BD-P3600, takže vlastním originál wifi usb, ale televize ho vůbec nerozpozná :o(. Jinak se mi nedaří nahrát po vrácení na 6000 ani její originál FW neustále píše nenalezeno mám 2003 a chci nahrát 2008 nevím jestli existuje nějaký mezi FW a ten potřebuji? Prosím, zda by ho sem mohl někdo dát. To samé na 7000. U Samsung mi řekli že pokud TV běží bez problému, tak ať upgrade na novější FW neprovádím :o))).
jogurt96 (25)|8.12.2009 17:55
[quote=Lostman2010;253361]Mám zakoupenou Samsung UE46B6000 na konci září a v říjnu jsem ji v servisní menu přepnul na 7000 a jsem naprosto spokojen, ale mám některé otázky, zda se někomu na „upravenou“ 6000 povedlo nahrát poslední FW tj. ver.T-CHU7DEUC-3000G to je FW 7000 a zda tam zaznamenal nějaké změny např. možnost přehrávaní více kodeků a třeba i DTS s možností výstupu na externí zdroj. Dále zda se povedlo někomu zprovoznit na upravené 6000 internet TV?. Mám totiž i Samsung Blu-ray přehrávač BD-P3600, takže vlastním originál wifi usb, ale televize ho vůbec nerozpozná :o(. Jinak se mi nedaří nahrát po vrácení na 6000 ani její originál FW neustále píše nenalezeno mám 2003 a chci nahrát 2008 nevím jestli existuje nějaký mezi FW a ten potřebuji? Prosím, zda by ho sem mohl někdo dát. To samé na 7000. U Samsung mi řekli že pokud TV běží bez problému, tak ať upgrade na novější FW neprovádím :o))).[/quote]

To že ti nejde přehrát FW nebude možná tím přepnutím na jiný typ. Pokud to přepneš zpět na model 6000 a pak to nejde. Mě to totiž taky nešlo, psalo to taky FW nenalezen ..... a to ze dvou různých USB flash disků, i když jsem je zformátoval a nebylo tam nic jiného než složka s tím FW. Pak jsem zkusil ještě třetí a voaláááá, už to přeflashovalo. U známého, má starší model a to samé, nevzalo to každý flash disk. Tak zkoušej :)

Co se týká toho wifi usb donglu, kamarád má 40b6000 FW2008, přepl to na 40b7000, ale pokud si dobře pamatuju, tak v servisním menu měl položku, která se týkala internetového připojení na ON. Pokud to teda chceš spustit pomocí usb wifi tak zkus toto:

zapni si servisní menu - najeď na položku CONTROL v ní pak na položku SUB OPTION a v ní si najeď na položku NETWORK SUPPORT. Patrně ji máš teď v nastavení ON, tak ji přepni na WIRELESS.

Dej pak info.
jogurt96 (25)|8.12.2009 18:05
Jo a kdyby někdo chtěl přepnout svůj model 7000 na 200Hz, tak nestačí v menu přepnout model na 8000 ale taky je třeba přenout TYPE. Např. 46P1UF0E - ta jednička uprostřed znamená 100 Hz, takže po přepnutí na např. 46P2UF0E bude TV dle menu 200 herzová. Ale jestli to bude fungovat nebo v TV je jiný čip, který těch 200 Hz dopočítá, to ví jen Bůh a pan Samsung.

Tak kdo to vyzkouší? :)

Pro úplnost ještě dodávám popis k TYPE, který je v servisním manuálu:

Vendor(A:AMLCD, D:CMO, L:AUO, I:CPT)
Panel frequence (6:50/60Hz, 1:100/120Hz, 2:200/240Hz)
Panel(A:AG, T:TN U:UC)
Resolution (F:FHD, H:HD, U:UD)
Panel 1st/2nd (1st:0, 2nd:1…)
BLU (C:CCFL, L:LED, E:Edge LED)
příklad: 32D1UF0E : Vendor: CMO inch: 32 120Hz FHD U/C Edge LED panel
40A2UF1C : Vendor: AMLCD inch: 40 240Hz U/C panel CCFL
adamplus (11)|8.12.2009 19:20
Nevieš náhodou,kde viem prepnúť aby som pri každom zapnutí nemusel vyberať zdroj signálu? Už som sa na to pýtal iných asi 1-2 strany dopredu,ale nedostal som odpoveď.Dík dopredu.
tomas71 (7)|9.12.2009 07:00
Koupil jsem k vánocům Samsunga UE32B7000 a rád bych ho spojil s externím síťovým diskem. Můžete mi někdo poradit, jaký koupit? Mám vybraný tento: Externí disk WESTERN DIGITAL My Book World 1000GB. Ale třeba s ním má někdo špatnou zkušenost.
Pylon (27)|9.12.2009 11:14
[quote=jogurt96;253391]Jo a kdyby někdo chtěl přepnout svůj model 7000 na 200Hz, tak nestačí v menu přepnout model na 8000 ale taky je třeba přenout TYPE. Např. 46P1UF0E - ta jednička uprostřed znamená 100 Hz, takže po přepnutí na např. 46P2UF0E bude TV dle menu 200 herzová. Ale jestli to bude fungovat nebo v TV je jiný čip, který těch 200 Hz dopočítá, to ví jen Bůh a pan Samsung.

Tak kdo to vyzkouší? :) [/quote]

Až bude čas, tak to klidně vyzkouším, ale asi se nic nestane. Jak jsem měl ty výše popsané problémy, tak jsem to stejně všechno v položce TYPE popřepínal. Je fakt, že asi ne zároveň s MODELem 8000. Čip by to mít stejnej mohlo, ale to přepnutí na 200Hz se bude dělat stejně někde jinde.
K mému původnímu problému: po nastavení do původního stavu v položce TYPE dle vašich odpovědí se s menu stejně nic nestalo a mám ho pořád změněné (volume není kruhové, ale je místo něho svislá housenka a menu je bez animací). Jak to dostat naz5 fakt netuším.
Pylon (27)|9.12.2009 11:17
[quote=Lostman2010;253361]Mám zakoupenou Samsung UE46B6000 na konci září a v říjnu jsem ji v servisní menu přepnul na 7000 a jsem naprosto spokojen, ale mám některé otázky, zda se někomu na „upravenou“ 6000 povedlo nahrát poslední FW tj. ver.T-CHU7DEUC-3000G to je FW 7000 a zda tam zaznamenal nějaké změny např. možnost přehrávaní více kodeků a třeba i DTS s možností výstupu na externí zdroj. Dále zda se povedlo někomu zprovoznit na upravené 6000 internet TV?. Mám totiž i Samsung Blu-ray přehrávač BD-P3600, takže vlastním originál wifi usb, ale televize ho vůbec nerozpozná :o(. Jinak se mi nedaří nahrát po vrácení na 6000 ani její originál FW neustále píše nenalezeno mám 2003 a chci nahrát 2008 nevím jestli existuje nějaký mezi FW a ten potřebuji? Prosím, zda by ho sem mohl někdo dát. To samé na 7000. U Samsung mi řekli že pokud TV běží bez problému, tak ať upgrade na novější FW neprovádím :o))).[/quote]

Měl jsem stejnej problém a vyřešil to jinej USB stick, stejně jako píše jogurt a jak jsem už psal někde výše.