Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung UExxBx000 - zkušenosti, problémy, řešení majitelů

|Mio| (350)|25.10.2009 00:04
Mesice sou moc, to bych spis reklamoval.

Ja v tom rohu mam TV v PIP a hlavni obraz je z PC, ty cca 3 fleky zmizely do 14 dnu.
Heartwork (2358)|25.10.2009 10:08
[quote=|Mio|;245506]Mesice sou moc ...[/quote]

tady sou moc i hodiny :)

strog11 - vrátil / reklamoval bych to okamžitě - je to přímo hrůza.
strog11 (23)|25.10.2009 10:26
Pockam taky mesiac a potom vyreklamujem. Len sa bojim, ze ju dam reklamovat a dodaju mi este horsiu :) ...nemam moznost si ju pred kupou vyskusat.

|Mio| a tebe fakt zmyzli tie flaky? Zacal si pouzivat nejake specialne nadstavenia, ci iba defaultne co su v TV? Komu sa este napravil obraz okrem teba, nech mam vacsiu nadej :)
Heartwork (2358)|25.10.2009 10:31
[quote=strog11;245523]Pockam taky mesiac a potom vyreklamujem.[/quote]
Komu není rady, tomu není pomoci.

[quote=strog11;245523]nemam moznost si ju pred kupou vyskusat.[/quote]
Kupoval si přes e-shop? vrať ve 14-ti denní lhůtě a objednej novou.

[quote=strog11;245523]Komu sa este napravil obraz okrem teba, nech mam vacsiu nadej :)[/quote]
Naději máš bohužel prakticky nulovou.
strog11 (23)|25.10.2009 10:55
Je to objednane cez jedneho znameho. Cesta cez cele Slovensko :) Neni to najmensi problem reklamovat z ich strany./neposielaju cez kuriera, treba osobne - musi mi to sam odviezt a doviezt/. Nemusim sa teda ponahlat s reklamaciou. Preto chcem pockat tak mesiac, poskusat-ponadstavovat a ked sa to nezlepsi.......noo tak pojde prec :)
kamilb (14)|26.10.2009 18:59
Nevím do jaké míry bys uspěl s reklamací,výměnu bys asi vydupal celkem v pohodě ale můžeš na tom být asi i hůř.Toto je prostě taková nikde nepsaná vlastnost,vyplývající z konstrukce.A věř tomu že je spousta lidí co to tam mají a "nevidí to"
Osobně mě v poslední době značka Samsung docela zklamala.K TV jsem koupil pro běžný poslech Samsung HT-WS1 (bezdrátové spojený subw.se zbytkem systému),jakmile se na optickém vstupu objevil signál v reproduktorech začalo bzučet.Dnes jsem mladému koupil
Samsung DVD-1080P9 jen a pouze proto že je vybaven HDMI CEC (Anynet+) plně komunikuje s TV - i sám přepíná.Zapojím,vložím disc,načítá a načítá a nakonec no disc.
No nevím,kam Samsung kráčí,já osobně od něj pomalu odcházím....
oseldusan (1)|26.10.2009 19:56
Caute. Rozhodujem sa kupit UE46B7020 alebo UE46B6000. Nemohli by ste niekto vyskusat prehrat toto : http://www.ulozto.sk/2906469/birds-scene.mkv
Jedna sa o "slavnu" scenu z dokumentu Planet Earth. datovy tok dosahuje 40Mbi/s co je celkom "zahul" pre vacsinu prehravacov a aj pocitacov. Je to 7020 schopna prehrat bez trhania ?? Vdaka.
ksilt (16)|27.10.2009 11:01
Panove, podarilo se vam prosim nekomu rozchodit DLNA v kombinaci s WIS09ABGNX wifi donglem a tim jejich sharovacim softwarem, momentalne ve verzi 2.2 ? Pripadne rozchodil nekdo DLNA i pod jinym softwarem vubec ?

Chvili jsem si stim hral, pak jsem se docet, ze na to mam radsi zapomenout, zajimalo by me jestli nekdo nema jinou zkusenost.

Diky za odpovedi.
vivid.sk (11472)|27.10.2009 12:21
[quote=oseldusan;245712]Caute. Rozhodujem sa kupit UE46B7020 alebo UE46B6000. Nemohli by ste niekto vyskusat prehrat toto : http://www.ulozto.sk/2906469/birds-scene.mkv
Jedna sa o "slavnu" scenu z dokumentu Planet Earth. datovy tok dosahuje 40Mbi/s co je celkom "zahul" pre vacsinu prehravacov a aj pocitacov. Je to 7020 schopna prehrat bez trhania ?? Vdaka.[/quote]

Mam sice iny typ (ale predpokladam, ze rovnake zelezo vovnutri), a tato scena tam funguje plynule.
Netahal som ju z tvojho linku, kedze ten dokument mam (Earth 1080p) - v spickach dosahuje cez 50Mbit/s.
|Mio| (350)|27.10.2009 12:27
[quote=oseldusan;245712]Caute. Rozhodujem sa kupit UE46B7020 alebo UE46B6000. Nemohli by ste niekto vyskusat prehrat toto : http://www.ulozto.sk/2906469/birds-scene.mkv
Jedna sa o "slavnu" scenu z dokumentu Planet Earth. datovy tok dosahuje 40Mbi/s co je celkom "zahul" pre vacsinu prehravacov a aj pocitacov. Je to 7020 schopna prehrat bez trhania ?? Vdaka.[/quote]

Na UE46B7000 pres DLNA po LAN NEFUNGUJE. Hlasi nepodporovana video data.

[quote=strog11;245523]
|Mio| a tebe fakt zmyzli tie flaky? Zacal si pouzivat nejake specialne nadstavenia, ci iba defaultne co su v TV? Komu sa este napravil obraz okrem teba, nech mam vacsiu nadej :)[/quote]

Me to zmizelo za par dni, max do 14 dnu, ono to u me asi nebylo az tak strasny jako u tebe, ale tezko soudit z fotky. Me obvykle (Funguje hlavne jako monitor+PIP) nastaveni je Podsviceni 0, Jas 55, Kontrast 90, Černá Tmavší, dynamický vypnutý, Gamma 0, Barvy přizozene.

Ale nastavenim to nebude, jeste jsem si hral v servisnim, ale to si presne nepamatuju a nechce se mi tam lezt.


[quote=ksilt;245767]Panove, podarilo se vam prosim nekomu rozchodit DLNA v kombinaci s WIS09ABGNX wifi donglem a tim jejich sharovacim softwarem, momentalne ve verzi 2.2 ? Pripadne rozchodil nekdo DLNA i pod jinym softwarem vubec ?

Chvili jsem si stim hral, pak jsem se docet, ze na to mam radsi zapomenout, zajimalo by me jestli nekdo nema jinou zkusenost.

Diky za odpovedi.[/quote]

No vzhledem k tomu ze propustnost 802.11g je teoreticky 54 mbit, ale prakticky cca 20 mbit, tak musis pocitat s problemy u HD s vyssimi datovymi toky, jinak to bude normalne fungovat, jen na routeru a pc vypnout firewall nebo ho nastavit spravne.

Jeste horsi situace by byla kdyby si to mel pres wifi do 11g routeru a z routeru pres wifi k PC, pak se tech 20 mbit rozdeli jeste na pul a to uz je problem.

Ja zvolul reseni hodit k TV router v rezimu AP a propojit to z nej do TV po LAN, pouzil jsme router 802.11n do 300mbit. Je to 100% kompatibilni a prakticky by to melo mit propustnost 80-90 mbit. Naklady cca 900,- za ten router, coz je mene nez za ten adapter od Samsungu.

Velikostne s tim taky neni problem, kabel pribyl jediny a to elektrika k routeru.
gnusmas (13)|30.10.2009 13:43
Koupil jsem si asi před 2 měsíci Samsung UE46B8000 a k ní DVD rekordér Samsung SH897. Když zapojím TV na společnou anténu tak mi DVB-T hraje perfektně, naladím vše i programy HD. Ale když propojím nejprve anténu do DVD, z DVD pak anténu do TV a propojím DVD s TV přes HDMI (dle návodu) tak se mi razantně zhorší příjem TV signálu, seká se obraz, dělají se kostky, atd. A co více nenaladím Z1, Public TV a ani programy HD, což jinak normálně jde. Poradíte mi PROSÍM někdo něco?
|Mio| (350)|30.10.2009 18:43
Nejdriv zkus vymenit koaxialni kabel mezi DVD a TV muze byt spatny.

Pokud to nepomuze tak zkus pouzit rozbocovac (ocelovy tvaru T) a privest signal do kazdeho z zarizeni zvlast. Nove kabely take mirne pomuzou.

Pokud ani to nepomuze, kup nove kabely, idealne od EMOSu, aktivni rozbocovac a zapoj kazde zarizeni zvlast.
MONYS (460)|30.10.2009 19:54
[quote=gnusmas;246214]Koupil jsem si asi před 2 měsíci Samsung UE46B8000 a k ní DVD rekordér Samsung SH897. Když zapojím TV na společnou anténu tak mi DVB-T hraje perfektně, naladím vše i programy HD. Ale když propojím nejprve anténu do DVD, z DVD pak anténu do TV a propojím DVD s TV přes HDMI (dle návodu) tak se mi razantně zhorší příjem TV signálu, seká se obraz, dělají se kostky, atd. A co více nenaladím Z1, Public TV a ani programy HD, což jinak normálně jde. Poradíte mi PROSÍM někdo něco?[/quote]No proč to nezapojíš takto tzn.pozemák dvb-t přímo do tv, DVD REC propoj skartem s tv (nahrávání) + výst. rec již hdmi kabelem do tv.Čily nahrávat budeš přes scart a přehrávat přes hdmi ale zapomen že nahrávka z jakéhokoliv DVDrec. bude digitální!Vždy bude analogová.Digit. pouze pokud bys měl satel. přij.s pvr funkcí čily s hdd nebo existují již i DVB-T přijímače s hdd.
|Mio| (350)|30.10.2009 21:06
Jelikoz ten DVD ma vlastni DVB-T tuner a predpokladam ze nebude chtit nahravat jen to na co kouka na TV tak to neni reseni.
salkomafia (24)|31.10.2009 09:26
Chtěl bych upozornit na vydání nového firmwaru z 30.10.2009 pro TV UE46B8000. Stahujte z oficiálních stránek SAMSUNG.
|Mio| (350)|31.10.2009 16:18
Super, je stejny i pro 7000 a dalsi, jdu ho testnout.

GRR: Zatim jediny co mi to udelalo je rouhozeni obrazu, se stejnym nastavenim jako predtim to vypada daleko hur, taky DVB-T najednou vypada o dost hur.

Ma nekdo stejne subjektivni dojmy ??
salkomafia (24)|31.10.2009 17:12
[quote=|Mio|;246368]Super, je stejny i pro 7000 a dalsi, jdu ho testnout.

GRR: Zatim jediny co mi to udelalo je rouhozeni obrazu, se stejnym nastavenim jako predtim to vypada daleko hur, taky DVB-T najednou vypada o dost hur.

Ma nekdo stejne subjektivni dojmy ??[/quote]

Flashnul jsem, ale zatím jsem neotestoval nic. Myslel jsem, že už udělají pořádnou podporu video kodeků.
grun (6)|31.10.2009 19:50
stáhnul jsem novej firmwar z 30.10.2009 pro 7000 a píše,že mám stejnou tu starou verzi
takže se nedaří ho tam narvat
Llucie (2)|5.11.2009 23:08
Ahoj, před pár dny jsem si koupila UE32B7000. Chtěla jsem jí propojit s notebookem a jelikož u tohoto modelu byla možnost bezdrátového připojení, koupila jsem od samsungu ten wifi adaptér (WIS09ABGN). Moc se v tom nevyznám a úspěch pro mne byl už ten, že jsem zvládla nastavit propojení mezi TV a notebookem ve kterém mám nainstalovaný PC Share Manager 2.0.

Podle návodu na TV jsem to pochopopila tak, že díky tomu adaptéru, bude TV fungovat i jako extérní monitor, ale to jsem se asi dost spletla. Po připojení k internetu je tam jen nabídka 3 widgetů (You Tube, počasí, zprávy). Kdybych si tedy koupila klasický a o dost levnější hdmi kabel, poskytlo by mi to to, co jsem od toho očekávala... Jinak se tedy alespoň můžu bezdrátově připojit přes media player do mých složek v PC, což je celkem fajn.

Také mi není jasný na co je ten druhý menší kus s USB vstupem v balení toho wifi adaptéru. Kvůli všemu co tu popisuji, jsem volala i na zákaznickou linku Samsungu, kde mi ale zmíněné věci moc nevysvětlili. Asi je to napsané zmateně a hodně laicky tak se předem omlouvám :) Doufám, že se najde někdo, kdo mi poradí a osvětlí jak to tedy vlastně funguje?? Díky
vivid.sk (11472)|6.11.2009 10:20
Také mi není jasný na co je ten druhý menší kus s USB vstupem v balení toho wifi adaptéru.

Nemam k dispozicii ten adapter, ale podla obrazku sa mi javi, ze to je len "L" ko - aby ti to netrcalo zboku a "nerusilo".
Z tvojho prispevku neviem, na co sa pytas, kedze vsetko si si vlastne spravne zodpovedala - pokial mas nejake konkretne otazky - skus to formulovat presne.
mila001 (149)|6.11.2009 15:42
Přesně jak říká vivid je to jenom redukce aby to netrčelo ven.No a jinak nemusíš používat kabel na LAN.Když to chceš jako monitor musíš to propojit kabelem.
Llucie (2)|6.11.2009 16:49
Děkuji za vysvětlení na co že je ten druhý kus v balení adaptéru. Já jsem doufala, že mi třeba někdo řekne že jsem se spletla co se týče wifi připojení přes samsung adapter k internetu a že to nějakým způsobem jde, aby TV fungovala jako extérní monitor při bezdrátovém připojení...
vivid.sk (11472)|6.11.2009 17:31
aby TV fungovala jako extérní monitor při bezdrátovém připojení...

nie - nejde. (na to potrebujes kabel DVI-HDMI alebo HDMI-HDMI, ako si spravne podotkla)

Na taketo prepojenie ako pises si este nejaky rocik budeme musiet pockat (i ked su nejake vykriky od SONY - ale za trosku ine peniaze) a prenosove rychlosti budu musiet byt "kapanek" vyssie. HDMI prenasa obrovske mnozstvo nekomprimovanych dat. (konkretne verzia HDMI 1.3 ma limit 8,16 Gbit/s, co uznas sama, je naozaj dost)
čiko (14)|8.11.2009 22:06
[quote=mos50;238606]Dále mám zatím problém s nastavením barev, zdá se mi vše domodra, tráva je při standardním nastavení spíše modrozelená, černoši nejsou čokoládoví, ale hnědomodří (trochu přeháním, ale...) apod. Také ten dynamický režim obrazu se nedá použít, barvy jsou příliš přepálené a nepřirozené. Pocitově nejlepší je nastavení režimu obrazu na Film, je sice mírně tmavší a šedivější, ale tráva je alespoň zelená a ne zelenomodrá.[/quote]
1. V pátek jsem koupil Samsung UE46B7000 a přesně to zabarvení obrazu do modra/fialova pozoruju taky. Taky zatím dokážu strávit jedině nastavený režim Film. Jsem z toho docela nešťastnej, protože jinak jsem s TV spokojenej. Dají se nějak nastavit barvy, abych se tohoto jevu co nejvíce zbavil? Budu vděčný za každou radu. Začínám si myslet, že jsem udělal chybu, když jsem nekoupil Philips 8404.
2. Co znamená Servisní menu u této TV? Jak se do něj případně dostanu?
3. Kupoval jsem TV přes eshop a rád bych se zeptal jak je to s případným vrácením telky ve 14ti denní lhůtě? Narážím zejména na skutečnost, že jsem rozbalil všechno příslušenství-oboje dálkové ovládání, návod k obsluze atd. Vezmou mi takhle TV případně zpět?:( Díky za odpovědi.
vivid.sk (11472)|8.11.2009 22:13
Taky zatím dokážu strávit jedině nastavený režim Film.

A to si myslis, ze my ostatni pozerame tieto TV s default presetom? To by som ju uz davno vyhodil z okna, pokial by nemala take velke moznosti manualnych korekcii.

Preco si nenastavis farby podla skalibrovanych nastaveni? (na zaciatok ako odrazovy mostik, popripade neskor vlatna manualna korekcia)

http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-ue40b7020-settings-20090522149.htm
Heartwork (2358)|8.11.2009 22:14
[quote=čiko;247649]1. V pátek jsem koupil Samsung UE46B7000 a přesně to zabarvení obrazu do modra/fialova pozoruju taky. Taky zatím dokážu strávit jedině nastavený režim Film. Jsem z toho docela nešťastnej, protože jinak jsem s TV spokojenej. Dají se nějak nastavit barvy, abych se tohoto jevu co nejvíce zbavil? Budu vděčný za každou radu. [/quote]

Barvičky - ožehavé leč běžné téma :)

Zkus třeba kalibrovaný setting od Vincenta a dej vědět, jaká nastala změna:
http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-ue40b7020-settings-20090522149.htm

vivid.sk byl rychlejší :)
čiko (14)|9.11.2009 08:06
vivid.sk a Heartwork:
Kluci dík za ten odkaz, po kalibraci už je to mnohem lepší. Ale pořád lehce vidím ten modrý nádech. Těžko se mi to popisuje. Osobně si začínám myslet, že je to daň za způsob podsvícení tzn. v tomto případě Edge LED. Co je to to Servisní menu? To je něco jiného než klasické menu?
aragorn (96)|9.11.2009 09:08
ciko skus si to doladit podla vlastnej predstavy. nik nepovedal ze to nastavenie je jedine spravne :) a potom sa s nami podel o svoje nastavenia (ak sa nam tvoje budu zdat nejake vyrazne ine tak je tu sanca ze mozes mat nieco s panelom)
|Mio| (350)|9.11.2009 17:30
Tak jsem taky zkusil to nastaveni co tu mnozi z vas doporucuji a vysledek desnej, Pro gam emod do zluta, Standard ruzovej.

Takze me nastaveni je jine, dokonce i vychozi vypada normalnejc. Jestli to nebude tim ze mam uz upravene hodnoty v servisnim menu. Predpokladam ze od vyroby nebo dodavatele.
čiko (14)|9.11.2009 18:26
|Mio|: Nenapsal bys mi tvoje nastavení? Můžeš klidně SZ. Dík
Heartwork (2358)|9.11.2009 18:55
[quote=|Mio|;247767]Tak jsem taky zkusil to nastaveni co tu mnozi z vas doporucuji a vysledek desnej[/quote]

Doporučují je silné slovo, snad snažili poradit k vyzkoušení. :)

[quote=|Mio|;247767]Pro gam emod do zluta[/quote]
myslíš Movie mode? ten se ti bude asi zdát do žluta snad po každý kalibraci - je to teplejší, než jsme zvyklí, viz.:

[COLOR="Red"]Another warning: [/COLOR]if you are not used to D65 images, it’s very likely that you will find the resultant picture too yellow or too dark immediately after applying these settings. The reason for this is that most PC monitors and televisions are by default set to a colour temperature in excess of 9300k, which slowly brainwashes us into falsely thinking that the whites generated by these displays are the “real whites”. On the other hand, the video industry (broadcast and film studios) uses the D65 imaging standard, which is what we are striving to achieve through calibration so that we can appreciate movies in the way that the directors intended. What we advise is to stick with the following settings for 3 days to 1 week to get used to D65 images, after which reverting to the out-of-the-box values should hopefully make you realise how garish and unnatural the colours were prior to calibration.
|Mio| (350)|9.11.2009 19:20
Jo, to jsem prave nejak nepochopil, ja mam bilou nastavenou tak, aby kdyz prilozim k TV list bileho kancelarskeho papiru A4 do tiskarny, tak "splyne" s okolni bilou. Mam to nasvicene bilou usporkou.

Je samozrejme ze je to studene, ale to je snad vlastnost bile.
strog11 (23)|9.11.2009 20:11
Nasiel som nejake nadstavenia pre UE46B8000:

Tieto zatial pouzivam na film:
http://forums.cnet.com/5208-19410_102-0.html?threadID=360727&tag=mncol;txt

Na Hry /PS3/:
http://samsung.wikia.com/wiki/8000_Series_TV

Chcel by som sa opytat majitelov 8000ky, ktory na TV aj hravaju, ake pouzivaju nadstavenia na hry. Dakujem.
silfax (4)|9.11.2009 21:06
Ahoj,
chtěl bych se zeptat, zda někdo nezkoušel připojit k TV jiný než doporučený USB wifi adaptér? Přijde mi zbytečně drahý, doma mám tři PC přes D-Link DW-G122, přenosové rychlosti jsou velmi dobré, tak si říkám, zda je to třeba ...
|Mio| (350)|10.11.2009 09:22
Zkousel jsem TP-Link 322G a 321G a nic, ovladac ve firmwaru TV je na pevno a neni kompatibilni.

Musel by se pouzit adapter se stejnym chipsetem jako ten od samsungu a ani potom to nemusi fungovat.

EDIT: Tak jeste o 422G a taky nic.
pospaa (7)|10.11.2009 12:13
Mate nekdo negativni zkusenost s Wifi adapterem "wis09abgnx"? Premyslim o jeho koupi a rad bych vedel, zda je plne dostacujici na prenost Full HD videa v kontejneru mkv pres DLNA. Muj router jiz podporuje IEEE 802.11n draft, takze co se tyka prenosove rychlosti by problem byt nemel. Budu velmi rad za kazdou radu, at zbytecne nevyhodim 1500Kc z okna. Diky
silfax (4)|10.11.2009 23:00
[quote=pospaa;247975]Mate nekdo negativni zkusenost s Wifi adapterem "wis09abgnx"? Premyslim o jeho koupi a rad bych vedel, zda je plne dostacujici na prenost Full HD videa v kontejneru mkv pres DLNA. Muj router jiz podporuje IEEE 802.11n draft, takze co se tyka prenosove rychlosti by problem byt nemel. Budu velmi rad za kazdou radu, at zbytecne nevyhodim 1500Kc z okna. Diky[/quote]

Nemám zkušenost přímo z této kombinace, ale doma mám taky router s Draft N D-Link 615 a přenos pro Full HD to opravdu nemá ... řekněme že na mkv to při jistém bitrate jde, ale rozhodně by to nedoporučoval řešit takto ...
Eisyno (56)|10.11.2009 23:52
zdar lidi mam doma UE40B7000, vsetko slape ako ma , len.....
zapojim USB kluc alebo prenosny HDD na ktorom mam mkv video , najdem ho - spustim, vsetko ide ako ma ale par minut (cca 10-20) pred koncom sekne a skoci do menu toho playera... som myslel ze nekvalitne MKV, tak som skusil v PC a tam to slo v pohode, tak som nahral na HD druhe MKV a stalo sa to iste a tretie tiez! a kazde jedno sa vyplo par minut pred koncom! skusal som ako 720 tak aj 1080 ! aj rozne dlzky filmu!
Neviete de moze byt problem?
pkamenicky (1)|11.11.2009 21:51
Zdarec, třeba se to někomu bude hodit tomu kdo má model UExxB6000 a chybí mu, že usb umí pouze zobrazit obrázky a přehrát hudbu, ale neumí filmy jako model B7000.

Jděte do servisního menu (vyplá TV, na DO rychle po sobě zmáčknětě Info - Menu - Mute - Power ) a změňte model z B6000 na B7000 pak na tlačítko power.

A odted přehrajete jakýkoliv film z USB stejně jako u modelu B7000 :-)

Odzkoušeno u mne na UE32B6000.

POZOR: nic dalšího neměnte pokud nevíte přesně co děláte!, pohyb v menu pouze šipkami nahoru a dolu, potvrzení středem, návrat pomocí return, pozor změny se dělají u jakékoliv položky šipkamy doleva a doprava (doleva a doprava neslouží pro navigaci).

PS: nemá někdo servisní manuál na 32B6000? Sehnal jsem akorát B7000+7200+8000.
Eisyno (56)|11.11.2009 23:39
tak hod po nas ten servisak na B7000
dik
čiko (14)|12.11.2009 09:50
[quote=pkamenicky;248207]Jděte do servisního menu (vyplá TV, na DO rychle po sobě zmáčknětě Info - Menu - Mute - Power ) a změňte model z B6000 na B7000 pak na tlačítko power.
A odted přehrajete jakýkoliv film z USB stejně jako u modelu B7000 :-)
[/quote]

A nejde ještě 7000 přehodit na 8000 stejnou úpravou? Nakonec zjistíme že řady 6000, 7000, 8000 maj stejný železo akorát s jinou softwarovou úpravou:)
Eisyno (56)|12.11.2009 10:26
[quote=čiko;248245]A nejde ještě 7000 přehodit na 8000 stejnou úpravou? Nakonec zjistíme že řady 6000, 7000, 8000 maj stejný železo akorát s jinou softwarovou úpravou:)[/quote]

...mno ide, ale neviem co sa takto dosiahne...
Bad_Bunda (22)|12.11.2009 15:37
[quote=Eisyno;248250]...mno ide, ale neviem co sa takto dosiahne...[/quote]

no kdyby to umožnilo 200Hz tak by to fakt byla síla - rozdíl v ceně 8000 oproti 7000 je totiž neúměrný, i když zase na druhou stranu musím říct, že těch 200HZ mi nechybí (nebo o tom nevím)
seitko (2)|12.11.2009 20:38
Chci se zeptat majitelů těchto TV, zejména řady 6000, na jejich zkušenosti, dojmy z této televize. Uvažuji o 40", případně 46".
Přečetl jsem si předchozí ohlasy a zděsil jsem u článků, které popisovali fleky za tmy a zbarvení do modra.
Původně jsem uvažoval o B650, trochu o Philpsu PFL8404, nakonec převážila tato LEDka i vzhledem k lepšící se ceně. Mám doma zkušebně B550, můžu se podělit o moje zkušenosti, obraz není špatný, ale myslel jsem že tyto LED jsou o dost lepší.
Jedná se mě hlavně o kvalitu obrazu, černé, barev, tmavých scén, koukání i při naprosté tmě, myslel jsem že LED nebude proti CFL podsvícení vůbec vidět a i obraz bude lepší.
Jaká je tedy situace v praxi? Moc díky za vaše postřehy. ;-)
|Mio| (350)|14.11.2009 15:51
Na webu Samsungu je novy PC Share Manager verze 2.3


Seitko: Zbarveni do modra jsem nepostrehl a urcite se da zkalibrovat. Fleky jsou, i kdyz ve vicemene zmizely a jsou videt jen kdyz to brutalne presvitim a zobrazim celou plochu tmave.

Tmave sceny a podovbne jsou tu na nekolika mistech reseny mnohokrat, ja to shrnu do "lepsi prumer"
Heartwork (2358)|14.11.2009 17:41
[quote=seitko;248303]
Jedná se mě hlavně o kvalitu obrazu, černé, barev, tmavých scén, koukání i při naprosté tmě[/quote]

Budeš si muset připlatit - hledej LED podsvícení s Local Dimming, nikoli Edge LED ala Samsung 2009 či Full LED bez Local Dimming ala Sharp LE600 & LE700.
strog11 (23)|15.11.2009 13:58
|Mio| nemas nahodou zapnuty dynamicky konntrast na HIGH ? Nieco som cital, ze ked ho das na HIGH, ze clouding sa minimalizuje.

z fora AVForums:

My TV also shows some clouding when changing sources. However, it is less present if i have the Dynamic Contrast set to on and High. I dont really notice the clouding now on dark scenes with the Dynamic Contrast on but is slightly noticeable when changing sources.

M
Markyg,

Thanx VERY MUCH for the tip! I've tried it and it works really well with my tv. I have less clouding than previously: now it's hardly noticable. I also understand why I only noticed the clouding after I had my tv for about 1 week: that's when I calibrated it and switched the dynamic cotnrast setting to off. Again thank you very much!
|Mio| (350)|15.11.2009 14:40
EE, dynamicky mam krom filmoveho rezimu vypnuty, neni mi to prijemne na oci.
karoll (1)|15.11.2009 19:24
Ahoj,
doufám, že už se to tady neřešilo. Koupil jsem si UE40B7020 (všechno perfektní a kdo váhá s touhle telkou tak vřele doporučuju) jedinej problém - připojil jsem k ní svůj starší ext hdd
wd mybook a od ty doby mi nefunguje na kompu (nanačte ho), zkoušel jsem i jiny pc s jinyma OS ale nic. V TV dale funguje bez problemu.

prosim o radu
jogurt96 (25)|15.11.2009 23:03
Taky doporučuju pro ty co váhají - už jen pro cenu. Slezly docela dolů a nyní obnovená akce Samsungu na LED modely CashBack2 od 6. 11. 2009 do 6. 12. 2009 u vybraných prodejců viz

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]