Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VEGAS 8c - chyba

osmerapet (13)|18.6.2009 14:49
Asi mě jebne. Přeinstaloval jsem vegas a nemůžu teď otevřít staré projekty které byly dělány také v osmičce.
Píšeto chybu při otevírání projektu - media generator error...
V projektech jsem to měl použitý.
poraďte někdo please.
peter.urblik (355)|24.6.2009 20:42
Ahojte... ja mám iný problém... ale kedže sa jedná o ten istý soft nechcel som zakladať zbytočne nové téma.... ja som si teraz kúpil nový desktop... chcel som si nainštalovať sony vegas 8c čo som mal v starom compe... lenže pri inštalácii mi vyskakuje čosi so servis packom 2 pre XP... ale ja mám teraz Vistu servis pack 1... to asi nenainštalujem že??? existuje sony vegas pre vistu alebo je to len to isté ale nechce mi to nainštalovať lebo nemam servis pack 2?? čo mám robiť... mám nejaký materiál na spracovanie a teraz nemôžem nič robiť.. chcel som vyskúšať nový comp ale nemôžem lebo sa mi to tam nedá nainštalovať... môžete mi nejak poradiť??? plzzzzzz
dalizije (641)|24.6.2009 22:24
[QUOTE=osmerapet;230077]Asi mě jebne. Přeinstaloval jsem vegas a nemůžu teď otevřít staré projekty které byly dělány také v osmičce.
Píšeto chybu při otevírání projektu - media generator error...
V projektech jsem to měl použitý.
poraďte někdo please.[/QUOTE]
A před tím jsi to dělal v které verzi?
Pave1 (4279)|25.6.2009 03:06
Kluci, pokud někdo dělá takovéhle operace, měl by mít dobře uloženou kopii projektů (před otevřením v nové verzi střih. sw) a nejlépe ghostnout aktuální systém před přeinstalací. Trvá to 15min a jde to za 15min vrátit. Jinak si přivozujete spoustu (zbytečných) trablů.

Jak píše Dalizije, napiš víc podrobností (pokud chceš, aby se ti někdo pokusil pomoct).
peter.urblik (355)|25.6.2009 10:49
Sakra nerozumiem tomu pred tým som mal WIN XP servis pack 3 a všetko šlapalo nemyslel som si že s týmto budú teraz také problémy.... včera som dal updatovať systém.. videl som že mi inštalovalo servis pack 2 bolo to tam napísané... ale neviem prečo ked mi ho teda stiahlo a nainštalovalo... mi to vo vlastnostiach neprepísalo.. ked som to potom skontroloval tak mám stále servis pack 1 .... a ako je to s tým servis packom 2??? ja mám slovenskú vistu... na tej stránke čo si mi poslal je napísané " Microsoft uvolnil ke stažení opravný balíček Service Pack 2 pro operační systém
Windows Vista. Jedná se zatím o
betaverzi, nicméně je běžně dostupná
na webu Microsoftu, a to včetně české
mutace. Kromě Vist je instalace určena i pro Windows Server 2008.
Upozornění: Service Pack 2 je zatím v nefinální testovací verzi a instalujete ho na vlastní nebezpečí "

Pôjde mi to aj ked mám slovenskú vistu???????????
a zaujala ma posledná vetička... inštalujete si ho na vlastné nebezpečenstvo ... uff teraz som si kúpil nový comp nechcem aby sa mi čosi hned do.....lo...
Saxel (2279)|25.6.2009 12:23
[QUOTE=peter.urblik;230841]... chcel som si nainštalovať sony vegas 8c čo som mal v starom compe... lenže pri inštalácii mi vyskakuje čosi so servis packom 2 pre XP... ale ja mám teraz Vistu servis pack 1... to asi nenainštalujem že???[/QUOTE]
Vista je oficiálně podporována od první verze Pro 8 (bez ohledu na service pack). Co přesně ti to při instalaci píše za chybu?
dalizije (641)|25.6.2009 16:52
Jedu na Vistách už dlouho a v pohodě :-) Nechce to náhodou Net Freamework ? Stáhni si všechny dostupné aktualizace včetně toho Net Freamework a mělo by to normálně šlapat.
peter.urblik (355)|25.6.2009 18:07
ano ten net framework sa mi nedá nainštalovať... presne si to trafil... neviem... je to potrebné??? kde si môžem zohnať tie dostupné aktualizácie.... už som z toho na hlavu...
peter.urblik (355)|25.6.2009 18:23
našiel som toto

http://msdn.microsoft.com/en-us/netframework/aa569263.aspx

čo z toho treba stiahnúť??? alebo čo všetko treba posťahovať??
peter.urblik (355)|25.6.2009 18:28
toto mi stále vyskakuje ked sa snažím nainštalovať ten Net Framework
problém.jpg
dalizije (641)|25.6.2009 19:05
[QUOTE=peter.urblik;230941]toto mi stále vyskakuje ked sa snažím nainštalovať ten Net Framework[/QUOTE]

zkus nejdřív nainstalovat Net Framework 2, pak na těch stránkách klikni na instal a mělo by si to samo stáhnout co potřebuje
netfreamework.jpg
peter.urblik (355)|25.6.2009 19:36
jasne... hehe to je jasné ja len či to bude stačiť... haha teraz sa cítim ako debo... :-D hahahhahaah...dííík skúsim potom dám vedieť
dalizije (641)|25.6.2009 20:08
:-) snad to pojede.
peter.urblik (355)|26.6.2009 12:56
no nejde... :-(( ten Net framework 2 mi nenainštalovalo bo mám vistu to je len pre Win 2000 a XP tak som hodil rovno tú 3,5SP1 to som nainštaloval.... a nič... nerozumiem pretože DVD architecta mi nainštalovalo úúúúplne normálne... nechápem... už som v koncoch... pekne ma to sere...
peter.urblik (355)|26.6.2009 13:19
no takže aby som bol presný ked sa snažím nainštalovať ten Net Framework 2 vypíše mi že už tam je.... lenže v ovládacom panely - programy a súčasti... tam nič také nie je... nerozumiem tomu... ked dám nainštalovať len Net Framework 3.5 SP1 to prejde v pohode... potom nainštalujem vegas a nechce to šlapať.... má to nejaký súvis s týmito frameworkmi?? vravím dvd architect šlape normálne ale vegas nie... nechápem vôôôôôbec.. aj som sa snažil prečítať read my pri net framework 3,5 ale kedže nie som dobrý angličtinár nepomohlo mi to

ja už vážne ničomu nerozumiem.... kúpil som si nový comp kvôli tomu aby som mohol robiť video a teraz nemôžem pretože don nemôžem dostať vegas... toto je v peknej ......
Bez názvu.jpg Bez názvu1.jpg
dalizije (641)|26.6.2009 13:31
Koukám že ten work 3.5 tam furt nemáš ... Zkontroluj dostupné aktualizace a nech je nainstalovat. Pokud to nepojede tak to vidím na reinstal systému :-( Něco podobného jsem už řešil taky, při instalaci aktualizací mě to vyhodilo chybu a pak mi nešel ten work 3 nainstalovat ... Tak jsem pak reinstaloval systém a po instalaci všech aktualizací (kromě work 3, tu jsem odfajfknul a nainstaloval jakok poslední) to šlapalo v pohodě.
peter.urblik (355)|26.6.2009 13:55
už som ho tam dal... ale ešte nič... mám skotrolovať aktualizácie operačného systému (visty)???
Saxel (2279)|26.6.2009 15:22
[QUOTE=peter.urblik;231019]už som ho tam dal... ale ešte nič... [/QUOTE]
Opravdujsi ho nainstaloval? Vidíš .NET Framework 3.0 v "Programy a součásti"? Bez toho ti Vegas nepůjde nainstalovat.
Akim (128)|26.6.2009 16:02
Nedávno jsem musel reinstalnout celý Vegas. Odebíral jsem všechny součásti včetně Frameworks. Když jsem dal znovu provést čistou instalaci hned zpočátku mě instalace Vegas upozornila, že potřebuje Frameworks a rovnou mi nabídla jejich stažení z netu a instalaci. Všechno proběhlo v pořádku. Tobě nic takového neproběhlo?
peter.urblik (355)|26.6.2009 18:25
už to frčííííí....:-D
Saxel (2279)|27.6.2009 16:09
Tak kde byla chyba?
peter.urblik (355)|27.6.2009 21:02
v jednej malej maličkosti... spravovanie uživateľských kont :-D
peter.urblik (355)|28.6.2009 00:24
tak a som tu zas... další problém.. už som to všetko rozbehal.. teraz som si robil krátky projektík o Pustom hrade u nás vo Zvolene.. no ale ked tam vhodím titulky alebo nejaký prechod moooc to seká proste neviem ako to vyzerá.. mašinu (PC) mám dobrú novú takže sa čudujem že to seká... ked tam nie sú titulky alebo prechod beží to ako hodinky.. neviete mi poradiť nemám niečo nejak blbo nastavené?? chcel by som vidieť ako to bude vyzerať a s takto rozsekanými prechodmi a titulkami to nepôjde... vopred dík..
Akim (128)|28.6.2009 00:49
Jak máš nastavené okno preview? Na jakou kvalitu náhledu?
Alf (888)|28.6.2009 07:57
[QUOTE=peter.urblik;231127]tak a som tu zas... další problém.. už som to všetko rozbehal.. teraz som si robil krátky projektík o Pustom hrade u nás vo Zvolene.. no ale ked tam vhodím titulky alebo nejaký prechod moooc to seká proste neviem ako to vyzerá.. mašinu (PC) mám dobrú novú takže sa čudujem že to seká... ked tam nie sú titulky alebo prechod beží to ako hodinky.. neviete mi poradiť nemám niečo nejak blbo nastavené?? chcel by som vidieť ako to bude vyzerať a s takto rozsekanými prechodmi a titulkami to nepôjde... vopred dík..[/QUOTE]"Nová a dobrá mašina" ještě neznamená dostatečně výkonná. Napiš, jakou máš konfiguraci.
A jak už psal Akim, záleží na tom, jak máš neastavený Preview. Pokud ho nastavíš na Best-Full, tak Ti to bude škubat i na nejvýkonnější mašině, kterou jsi schopný za rozumný peníz pořídit.
Saxel (2279)|28.6.2009 10:06
[QUOTE=peter.urblik;231095]v jednej malej maličkosti... spravovanie uživateľských kont :-D[/QUOTE]
:-E myslel jsem si to ... hasta la VISTA!
... omlouvám se za OT
peter.urblik (355)|28.6.2009 10:41
[QUOTE=Akim;231128]Jak máš nastavené okno preview? Na jakou kvalitu náhledu?[/QUOTE]

Na Best - full... ale ked tam nemám prechod alebo titulky tak to ide normálne aj na takomto nastavení... včera som to skúšal meniť.. a jediné nastavenie pri ktorom to šlape normálne je draft - auto... sakra to mi to šlapalo lepšie aj na starej mašine.. tam som s týmto nemal problém.. prechody boli krásne plynulé a titulky tiež... a to bol len Intel Core 2 Duo 1,8 Ghz procák a 2 GB RAM... Teraz mám štvorjadrový 2,8 Ghz a 4 GB RAM a seká to??? toto nie je možnééé ty vole.... nerozumiem.. však to nemôže ísť len pri drafte dobre...
peter.urblik (355)|28.6.2009 10:44
[QUOTE=Alf;231130]"Nová a dobrá mašina" ještě neznamená dostatečně výkonná. Napiš, jakou máš konfiguraci.
A jak už psal Akim, záleží na tom, jak máš neastavený Preview. Pokud ho nastavíš na Best-Full, tak Ti to bude škubat i na nejvýkonnější mašině, kterou jsi schopný za rozumný peníz pořídit.[/QUOTE]

AMD Phenom II X4 Quad Core 920, Sockt AM2+, 125W, 45nm, Box
Gigabyte MA 770-UD3,AMD 770,Dual DDR2-1066, SATA2,RAID,GBLAN,FW, ATX

A-DATA DDR2 4GB 1066+ MHz Vitesta Extreme Edition

SAMSUNG 1TB SATA2 32MB

Gigabyte GeForce 9600GT, 1GB GDDR3 (256bit), HDMI/DVI/D-SUB,PCI-E,BOX

MS OEM Windovs VIsta Home Basic Slovak

Acer LCD X243Hbd 24", 2ms, DC 40 000:1, DVI, FULL HD,

no nič idem hladať optymálne nastavenie preview
Akim (128)|28.6.2009 10:55
[QUOTE=peter.urblik;231142]Na Best - full... ale ked tam nemám prechod alebo titulky tak to ide normálne aj na takomto nastavení... včera som to skúšal meniť.. a jediné nastavenie pri ktorom to šlape normálne je draft - auto... sakra to mi to šlapalo lepšie aj na starej mašine.. tam som s týmto nemal problém.. prechody boli krásne plynulé a titulky tiež... a to bol len Intel Core 2 Duo 1,8 Ghz procák a 2 GB RAM... Teraz mám štvorjadrový 2,8 Ghz a 4 GB RAM a seká to??? toto nie je možnééé ty vole.... nerozumiem.. však to nemôže ísť len pri drafte dobre...[/QUOTE]

Ne Best full ti to půjde plynule právě jenom v těch pasážích, kde není třeba nic počítat. Pokud dáš přechod, titulek, už je nutný přepočet a tudíž ti reálný náhled nestíhá. Obyčejně používám Preview auto, někdy když to nevadí tak Preview full. Jak už bylo napsáno, zaleží na mašině, ale s efekty nebo přechody to na Best full bude zvládat PC až po např. renderingu do RAM.
Saxel (2279)|28.6.2009 11:09
[QUOTE=peter.urblik;231143]AMD Phenom II X4 Quad Core 920...[/QUOTE]
Co tě vedlo k tomu pořídit si na video AMD procesor? Nevím, jak současné procesory, ale před časem platilo nepsané pravidlo, že na video jedině Intel. Ale uznávám, že dnes už to může být jinak. ;)
peter.urblik (355)|28.6.2009 13:23
no pobehal som vela obchodov s compami... všetci vraveli že v súčasnosti je jedno či je to intel alebo AMD vraj rozdiel je len mini minimálny... keby to tak nebolo poradili by mi určite drahší Intel...
peter.urblik (355)|28.6.2009 13:26
[QUOTE=Akim;231145]Ne Best full ti to půjde plynule právě jenom v těch pasážích, kde není třeba nic počítat. Pokud dáš přechod, titulek, už je nutný přepočet a tudíž ti reálný náhled nestíhá. Obyčejně používám Preview auto, někdy když to nevadí tak Preview full. Jak už bylo napsáno, zaleží na mašině, ale s efekty nebo přechody to na Best full bude zvládat PC až po např. renderingu do RAM.[/QUOTE]

jasne to je pravda.... skúšal som to a narazil som na Good - Half alebo auto.. tam to ide dobre aj ked nato nahodím Bagic bullet looks... takže asi budem používať to.. túto možnosť som pred tým prehliadol.. však už bolo dosť hodín ked som sem písal hehe.. :-D
M1k3 (5)|28.6.2009 17:43
Dobrý den
Mám tento program a při načítání mi spadne při "initializing external monitoring" zkousel jsem jej přeinstalovat ale nic tak jsem pripojil druhý monitor a povedlo se miho spustit, ale to bylo naposledy. Teď už jen padá jak jsem psal na začátku. Nevíte někdo jak tento problém vyřešit?
Díky
Saxel (2279)|29.6.2009 09:23
[QUOTE=M1k3;231196]Mám tento program a při načítání mi spadne při "initializing external monitoring"...[/QUOTE]
Vegas ti nikdy neběžel nebo dřív šel, ale teď nejde?
Zkusil bych ho odinstalovat, smazat jeho záznamy v registrech (celou větev [HKEY_CURRENT_USER\Software\Sony Creative Software\Vegas Pro]) a poté znovu nainstalovat. Obecně s instalací a spouštěním Vegasu nebývá problém.
dalizije (641)|29.6.2009 10:49
- Saxel: Lze ve Vegas dělat více sekvencí tak jak v Premiere ?
sekvence.jpg
peter.urblik (355)|29.6.2009 11:42
ahojte.. počujte prečo mi nejde prehrať AVI súbor??? projekt z vegasu som hodil do avi-čka a nedá sa mi to prehrať... kodeky mám nainštalované a kukal som tam je tam aj avi.. ale nechce to ísť... a ešte mám jednu otázku.. chcel som hodiť video na http://www.vimeo.com ale neviem aký formát mám zvoliť som v tom nováčik.. viem sú tam napísané... ale napr.. divix je aký formát??? som z týchto formátov tak trochu viac mimo
dalizije (641)|29.6.2009 11:47
máš QuickTime Player?
Saxel (2279)|29.6.2009 12:05
Neznám Premiere, ale jestli jsem to z toho screenu pochopil, máš na mysli to, že si projekt rozdělíš na části (ty záložky nahoře)? Takhle to Vegas nemá. Ve Vegasu si můžu pouze jednotlivé části timeline označit jako regiony, ale na timeline vidím pořád celý projekt. Nebo můžu mít ty jednotlivé části jako samostatné projekty a ty pak spojit v hlavním projektu.
MIHI (940)|29.6.2009 12:32
[QUOTE=peter.urblik;231249]ahojte.. počujte prečo mi nejde prehrať AVI súbor??? projekt z vegasu som hodil do avi-čka a nedá sa mi to prehrať... kodeky mám nainštalované a kukal som tam je tam aj avi.. ale nechce to ísť... a ešte mám jednu otázku.. chcel som hodiť video na http://www.vimeo.com ale neviem aký formát mám zvoliť som v tom nováčik.. viem sú tam napísané... ale napr.. divix je aký formát??? som z týchto formátov tak trochu viac mimo[/QUOTE]

Peter, AVI není kodek, je to jen kontejner, takže video v AVI může být v různých kodecích (a že jich není málo). Takže buď specifikuj jaký je to kodek nebo se podívej na netu na trochu teorie.
Na Vimeo nahrávej v H.264.
dalizije (641)|29.6.2009 15:19
[QUOTE=Saxel;231255]Neznám Premiere, ale jestli jsem to z toho screenu pochopil, máš na mysli to, že si projekt rozdělíš na části (ty záložky nahoře)? Takhle to Vegas nemá. Ve Vegasu si můžu pouze jednotlivé části timeline označit jako regiony, ale na timeline vidím pořád celý projekt. Nebo můžu mít ty jednotlivé části jako samostatné projekty a ty pak spojit v hlavním projektu.[/QUOTE]
"Nebo můžu mít ty jednotlivé části jako samostatné projekty a ty pak spojit v hlavním projektu." No to je vono :-) A jak na to ? (Zkouším Vegas, dotď jsem stříhal v Premiere nebo v Ulead media.)
peter.urblik (355)|29.6.2009 16:15
[QUOTE=MIHI;231259]Peter, AVI není kodek, je to jen kontejner, takže video v AVI může být v různých kodecích (a že jich není málo). Takže buď specifikuj jaký je to kodek nebo se podívej na netu na trochu teorie.
Na Vimeo nahrávej v H.264.[/QUOTE]

jasne aj by som to dal do h.264 ale ako hehe.. to je to MPEG-4, AVC???? Ako to mám vo vegase navoliť pred renderingom.. čo tam mám zadať?? bo ja tam MPEG-4 nevidím :-((
MIHI (940)|29.6.2009 16:37
Nevím jak to tam máš, ve Vegase nedělám. Ale volím QuickTime(to bys tam měl mít, ne?) a tam dávám H.264.
peter.urblik (355)|29.6.2009 16:44
ty vole ja tomuto vôôôbec nerozumiem... uff... tak ako to?? skús mi to proste vysvetliť krok po kroku teda ak máš čas
dalizije (641)|29.6.2009 16:48
... a nastavíš kvalitu (tok dat)
RanderAs-1.jpg
MIHI (940)|29.6.2009 16:59
To co máš v té nabídce save as prostě nejsou kodeky, ale jen multimediální kontejnery (zjednodušeně jen to jakou to bude mít příponu). Když si vybereš (tady ten Quick time) tak pak tam jsou nějaké settings, kde nastavíš použitý kodek a další nastavení.
peter.urblik (355)|29.6.2009 17:03
ano tomu rozumiem... lenže ako urobím ten h.264 formát tomu nechápem... ja som si myslel že to je čosi také ako napr.. MPEG-2 že idem renderovať tak vyberem render as ..... a dostanem z toho h.264 chápeš.?? tomuto ja nerozumiem hahaha.. ako dostanem toto z toho.. to mám akože normálne niečo zrenderovať a potom je další program ktorý mi z toho urobím h.264??????? neviem na nič ohladne tohoto natrafiť myslím nič poriadne kde by som sa o tom dočítal čosi viac... sorry za hlúpe otázkyale ja som v tomto nový tak vážne si s tým neviem dať rady...
dalizije (641)|29.6.2009 17:03
Musíš dát Render As a ne Save as! Dál podle screen co jsem ti tam dal ... Poč h.264? Nebo zvol Windows media video ... Pokud to chceš na Vimeo tak to musí stačit.
MIHI (940)|29.6.2009 17:08
[QUOTE=peter.urblik;231288]... to mám akože normálne niečo zrenderovať a potom je další program ktorý mi z toho urobím h.264??????? ...[/QUOTE]

Ne. Ještě jednou a postupně. Dáš Render as. V té nabídce jak vidíš na té fotce vybereš QuickTime. Pak zmáčkneš Custom (když tak mě opravte, nemám Vegas, jsem zvyklý na jiná tlačítka:) A tam nastavíš H.264
OK?
MIHI (940)|29.6.2009 17:27
Nebo přes SONY AVC. Video návod je tu:
dalizije (641)|29.6.2009 17:28
Já tam mám jen h.263.
Bez názvu-1.jpg