Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VEGAS 8c - chyba

Musko (149)|1.7.2009 07:39
peter.urblik

A s kvalitou videa podla nastaveni si spokojny?
S tymi autorskym pravami to je tak ... Treba pouzit free. Ak sa da.
Saxel (2279)|1.7.2009 08:00
Mě by spíš zajímalo, jak to audio na youtube analyzujou, že poznají jaká je použita hudba. :OO Zajímavé...
Akim (128)|1.7.2009 08:23
[QUOTE=Musko;231474]peter.urblik

A s kvalitou videa podla nastaveni si spokojny?
S tymi autorskym pravami to je tak ... Treba pouzit free. Ak sa da.[/QUOTE]

Můžu se zeptat Musko? Pokud jsem to kdysi dobře pochopil tak z freeplaymusic můžu hudbu volně použít pro soukromé nekomerční účely. Platí to tedy i v případě vystavení např. na webu? S angličtinou jsem na to bídně, tak se tedy ptám, zda to má někdo přeloženo, nebo zjištěno lépe.
Musko (149)|1.7.2009 08:31
[QUOTE=Akim;231478]Můžu se zeptat Musko? Pokud jsem to kdysi dobře pochopil tak z freeplaymusic můžu hudbu volně použít pro soukromé nekomerční účely. Platí to tedy i v případě vystavení např. na webu? S angličtinou jsem na to bídně, tak se tedy ptám, zda to má někdo přeloženo, nebo zjištěno lépe.[/QUOTE]

Ja niesom nejaky vleky odbornik na tieto veci. Som len obycajny amaterik s kamerkou v ruke. Ale da sa to krasne precitat vsetko tu.

Na tieto orazky uz sa tu toho veeeela napisalo, takze treba hladat aj tu na fore.
peter.urblik (355)|1.7.2009 08:59
[QUOTE=MIHI;231470]Obal na CD je ti naprd. To že máš originál CD tě neopravňuje šířít hudební dílo do celého světa, na což nemáš samozřejmě právo. Takže ti nezbývá nic jiného, než hudbu vyměnit. Informací o autorských právech má youtube plno, tak si to prostuduj.
http://help.youtube.com/support/youtube/bin/topic.py?&topic=10554&hl=cs-CZ
případně vyzoušej podle doporučení funkci audiovýměna jak píšou zde:
http://help.youtube.com/support/youtube/bin/topic.py?&topic=10554&hl=cs-CZ
Nebo se poohlídni po nějaké free hudbě....[/QUOTE]

jasne už som čítal včera... no ten obal som myslel obrazne.. vieš na výber majú rovnakú hudbu ako som zvolil ja lenže ja som ju skrátil... a ked by som ju tam zamenil nesedala by mi stopáž či ako sa to povie myslím že viete čo myslím... tak som sa na.. a zmazal som to... :-((( no len to vimeo mi nejak nesedí proste nemyslím že všetci tí ktorý tam hádžu videá majú licencie na tú hudbu.. je tam predsa milion známych pesničiek a tam to ľudom frčí normálne... však ked som aj ja tam hodil to video tak to šlo aj s hudbou.... chápeš... takže idem na vimeo hehe...
peter.urblik (355)|1.7.2009 09:01
[QUOTE=Musko;231474]peter.urblik

A s kvalitou videa podla nastaveni si spokojny?
S tymi autorskym pravami to je tak ... Treba pouzit free. Ak sa da.[/QUOTE]

ano spokojný.. bolo to oveľa lepšie...
peter.urblik (355)|1.7.2009 09:11
[QUOTE=Saxel;231475]Mě by spíš zajímalo, jak to audio na youtube analyzujou, že poznají jaká je použita hudba. :OO Zajímavé...[/QUOTE]

trefa do čierneho... tomuto ani ja nerozumiem..

ALL: a inak ako sa dá sťahovať hudba z freeplay music??? len po jednotlivých skladbách alebo aj celé CD?? viem že odtiaľto sa dalo posťahovať veľa skladbieb :

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/9635-hudba-do-videa-free

ale väčšina odkazov už nefunguje.. a ten chlapík čo to tam nahodil mi neodpisuje... hmmm..
peco (772)|1.7.2009 09:28
na nete sa urcite valaju funkcne odkazy na celu zbierku z freeplaymusic

ak nenajdes ozvi sa, mam toho asi 5GB a mozem ti to do ZV priniest, resp poslat, alebo rovno upnut niekde na server
peter.urblik (355)|1.7.2009 10:16
no upnúť to niekde by bolo asi to najjednoduchšie riešenie to by bolo priam skvelé.. ja by som nemusel tráviť hodiny pri hladaní tých odkazov a ty by si sa namusel trepať do ZV :-D a inak odkiaľ si? ako to máš daleko?
Musko (149)|1.7.2009 11:27
[QUOTE=peco;231484]na nete sa urcite valaju funkcne odkazy na celu zbierku z freeplaymusic

ak nenajdes ozvi sa, mam toho asi 5GB a mozem ti to do ZV priniest, resp poslat, alebo rovno upnut niekde na server[/QUOTE]

Radsej upnut, aj ja by som mal zaujem. Alebo ak by bola cesta do BA??? :)
peco (772)|1.7.2009 11:59
[QUOTE=peter.urblik;231488]no upnúť to niekde by bolo asi to najjednoduchšie riešenie to by bolo priam skvelé.. ja by som nemusel tráviť hodiny pri hladaní tých odkazov a ty by si sa namusel trepať do ZV :-D a inak odkiaľ si? ako to máš daleko?[/QUOTE]LC

[QUOTE=Musko;231489]Radsej upnut, aj ja by som mal zaujem. Alebo ak by bola cesta do BA??? :)[/QUOTE]
cez vikend sa pokusim nahodit to, potom cez PM
peter.urblik (355)|1.7.2009 12:41
OK super teším sa len hehe čo je PM?? :-D hehe no vážne netuším :-D
Musko (149)|1.7.2009 14:12
Cakam aj ja. Peter PM je PRIVATE MESSAGE (sukromne spravy).
peter.urblik (355)|1.7.2009 14:32
dík... hehe chápem PM vyzerá lepšie ako SS hahaha...:-D
Akim (128)|1.7.2009 14:33
[QUOTE=peco;231493]LC


cez vikend sa pokusim nahodit to, potom cez PM[/QUOTE]

Mohl bych peco taky doufat? :-)
dalizije (641)|1.7.2009 15:51
Peco : Taky bych se nezlobil :-)
1hroch (865)|2.7.2009 07:22
I ja se hlasim do fronty
peter.urblik (355)|4.7.2009 21:25
mooooc krát dík
Akim (128)|6.7.2009 18:09
Díky moc Peco. Mě se to ale z toho Rapidu nedaří.
peco (772)|7.7.2009 06:58
ako sa ti nedari, bud konkretnejsi
Akim (128)|7.7.2009 08:24
Doma mi to psalo nějaký erro a cosi s IP. Z práce se zdá, že to půjde. Ještě jednou dík.
peco (772)|7.7.2009 19:59
Ak mas zdielanu IP (delis sa o nu s niekolkymi pouzivatelmi vasho providera), tak mas smolu, pretoze ak niekto z vasej grupy prave nieco z rapidu taha, ty musis stat. A trafit sa do spravneho casu, ked nik netaha je veeelmi obtiazne. Internet na zdielanej IP stoji absolutne za prd. Nechapem ako v dnesnej dobe v Europe nieco take vobec existuje ako Internet na zdielanej IP. Nedal by som za to mesacne ani 0,50€. Brrrr.

/edit:
[COLOR=DarkRed]Prosim moderatora aby to nejak precistil, nejak sa nam to odklonilo od temy. Pardon a vdaka.[/COLOR]
peter.urblik (355)|7.7.2009 20:42
inak dosť sa tam tie veci opakujú čo som si všimol .... ale dík hehe nechcem aby to nejak zle vyznelo.. som vdačný však to čo sa opakuje zmažem.. ja len tak :-D
peco (772)|7.7.2009 21:15
[QUOTE=peter.urblik;232164]..inak dosť sa tam tie veci opakujú čo som si všimol ..[/QUOTE]
.. bud konkretny, hehe. Inak si chacha budem mysliet hehe, ze mas nejaky chichi problem hehe.:DB-):D

Prepac, ale musel som si ulavit. Ty to tvoje hehe pouzivas na takych miestach, az ma napada ci si vobec kompletny. Kto dnes ale kompletny je? Vsak, hehe. :D


teraz k veci:
Kde sa co opakuje????? Kazda skladba je jedinecna, nic sa neopakuje. Nie vsetko sa da samozrejme pouzit, ale taky je cely zivot. Ja pouzivam tak 30%. Najradsej mam Gary Philips vol.1,2.
peter.urblik (355)|7.7.2009 21:51
[QUOTE=peco;232172].. bud konkretny, hehe. Inak si chacha budem mysliet hehe, ze mas nejaky chichi problem hehe.:DB-):D

Prepac, ale musel som si ulavit. Ty to tvoje hehe pouzivas na takych miestach, az ma napada ci si vobec kompletny. Kto dnes ale kompletny je? Vsak, hehe. :D


teraz k veci:
Kde sa co opakuje????? Kazda skladba je jedinecna, nic sa neopakuje. Nie vsetko sa da samozrejme pouzit, ale taky je cely zivot. Ja pouzivam tak 30%. Najradsej mam Gary Philips vol.1,2.[/QUOTE]

no dám napr..(priložený obrázok) môžeš vidieť že v 22 a 23 je takmer to isté kukaj z hora dolu... takže chápeš hehe... a to hehe je myslené ako úškrn.. nad čímsi čo ťa pobaví...a kedže som veselá kopa smejem sa dosť často... a za kompletného sa nepovažujem... :-D
to isté.jpg
peco (772)|7.7.2009 22:59
[QUOTE=peter.urblik;232189]no dám napr..(priložený obrázok) môžeš vidieť že v 22 a 23 je takmer to isté kukaj z hora dolu... takže chápeš hehe... a to hehe je myslené ako úškrn.. nad čímsi čo ťa pobaví...a kedže som veselá kopa smejem sa dosť často... a za kompletného sa nepovažujem... :-D[/QUOTE]

S tebou to nema cenu, ty nechapes uplne trivialnosti. Okrem ineho nevies pracovat s winRAR. Ten archiv je deleny na 29 casti. Ked budes dvojklikat na kazdu z casti, ukaze ti obsah celeho archivu. Cize ak rozkliknes vsetkych 29 casti, budes mat zobrazeny 29 krat cely archiv. To ale neznamena, ze v kazdej casti je cely archiv, to by tam bol 29 krat 9-). Menej sa chechtat a viac rozmyslat o suvislostiach. Resp. si ziadat vratenie penazi za skolne :D

V příloze je vypis co vsetko ten archiv FPM_2008 (part01 az part29) obsahuje.
Akim (128)|7.7.2009 23:20
:-) Peco už tu myslím kromě jiného napsal, že by to chtělo promazat.
MIHI (940)|7.7.2009 23:30
:) :) :) Dneska je tu fakt srandy kopec :) Erupce na slunci, změna klimatu? :)

Hele ale vážně, dívali jste někdo jak to má to freeplaymusic s licencováním?
Koukal jsem na to jen zběžně, ale zdá se mi, že zadarmo to je jen čistě pro domácí užití, to se ale nevztahuje na jakékoli šíření po internetu.
Nebo jsem tomu špatně porozuměl?
Pave1 (4279)|7.7.2009 23:46
Jde to i na web, ale musí to být čistě nekomerční web. Jakmile máš na webu komerční část, tak to použít nesmíš (tak jsem to pochopil po zběžném pročtení).
peter.urblik (355)|7.7.2009 23:51
peco: však to ja dobre viem že tam nie je celý archív 29 x.... to mi je úplne jasné... ja som len povedal že niektoré albumy sa v tých častiach opakujú.. nie že sú všetky rovnaké v každej jednej z 29 častí... len som sa nad tým proste pozastavil.. pretože ked som sťahoval hudbu odtiaľto...

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/9635-hudba-do-videa-free

ktorá je tam mimochodom tiež delené do častí som si nevšimol že by sa nejaký album opakoval.. ale to som si možno zle pozrel.. neviem.. už mi rozumieš??? rozumie tu niekto čo vlastne myslím???
MIHI (940)|7.7.2009 23:52
[QUOTE=Pave1;232231]Jde to i na web, ale musí to být čistě nekomerční web. Jakmile máš na webu komerční část, tak to použít nesmíš (tak jsem to pochopil po zběžném pročtení).[/QUOTE]
Já tam vidím jen
...is used for personal non-commercial purposes (personal listening pleasure, personal family slide show, (cannot be posted on a website.)


a pak


FPM Uses Requiring A Signed Paid License:
......
h) Internet
(i) Any website including but not limited to personal websites and any website used to promote a business, product, service, organization or club;
(iii)Any videos including videos posted, viral or disseminated in any other fashion.
(iii) Gaming / Shareware / Freeware
(iv) Podcasting
(v) Blogs
MIHI (940)|8.7.2009 00:15
Já ti teda nerozumím:) Ten archív od Peca nemám, ale předpokládám že to je rar archív rozdělený do několika částí. To ale neznamená, že to tam je několikrát. Po rozbalení bys měl získat prostě kompletní hromadu složek, kde se nic nebude opakovat.
peco (772)|8.7.2009 05:41
peter.urblik:

Posledny krat a naposledy:
Nic sa tam neopakuje!

Ine je rozdelit ponuku servera na casti podla kategorii a kazdu cast zbalit do archivu (pripad tych linkov co daval krist) a ine je zbalit ponuku servera do archivu rozdeleneho na casti (pripad linkov, co som daval ja).

Nejde o to ci ti rozumiem, ale o to, ze najprv treba rozmyslat a potom pisat nezmysly.A uz som definitivne na tuto temu skoncil, aj tak sme OT ako ta jedla.
peter.urblik (355)|8.7.2009 08:08
ahááá už tomu začínam rozumieť... takže ty si to urobil inak ako Krist... aháá.. no to mi nešlo do hlavy... pozri ja som robil s winRAR-om asi tak často ako ty s anemometrom.... proste jediné čo viem je ked mám niečo zbalená dvojklikom to roztvorím a potom dám rozbaliť do.. vyberem zložku a to je všetko.. ja som viac nikdy neriešil.. nikdy som to nepovažoval za dôležité... v oblasti v akej sa pohybujem ti stačí ovládať základné veci... proste nikdy som sa o počítače a programy nijak nezaujímal.. tak mi všetci prepáčte moju neznalosť veci... proste som bol z toho vyjavený ked to tam vidím viac krát.. ale ked vravíte že ked to budem rozbalovať to tam budem mať všetko len raz tak OK.. (len či to zas dobre rozbalím hehe)
MIHI (940)|8.7.2009 12:03
peco:
OT bych už neřešil, snad budou administrátoři shovívaví, protože Peter je v tomto specifický příklad, který průběžně naráží na různé překážky, které na sebe volně navazují a tak se prostě postupně ptá. Pokud by měl zakládat neustále nová vlákna, vznikla by spousta jednorázových a zbytečných vláken,
V případě "Vegas 8c chyba" by se nová témata vyvíjela takto:
- Instalace ve Vistách
- U titulků a přechodů se přehrávání seká
- Vegas mi nepřehrává AVI
- Jak exportovat video na Youtube/Vimeo
- Na Youtube mi zmizela zvuková stopa
- Kde sehnat free hudbu do videa
- Jak rozbalit rar archív složený z více částí
:)

Takže by se fórum zaplnilo spoustou drobných vlákýnek bez zásadnějšího významu. Takhle to má alespoň nějakou kontinuitu a vzniká tím vlastně takový dokument "Peterův první film" :)

Peter, neber to osobně, prostě se někdy víc ptáš, než hledáš na googlu:)
peter.urblik (355)|8.7.2009 12:41
hehe.. ano je to tak.. nemám sa prečo hnevať... ty si trafil do čierneho... preto píšem sem pretože nechcem zbytočne zakladať nové a nové témy... proste by to bolo úplne zbytočné... a je to asi tak, máš pravdu.. asi málo hladám na googlu.. teraz som si uvedomil že ste už asi dosť unavený otázkami môjho typu.. takže asi sa naučím viac pracovať samostatne... lenže na svoju obranu musím povedať že sem píšem len vtedy ked si ozaj neviem dať rady sám.. mne nemá kto iný poradiť.. u nás doma sú všetci z počítačov úplný magori.. takže asi tak... ale vždy najprv kuknem čo mám doma nejaký návod napr.. potom to skúsim urobiť a ak to nejde napíšem sem... tak to je asi tak všetko.. všetkým vám pekne dakujem za rady... moc mi pomáhate a ja si toho cením...
MIHI (940)|8.7.2009 12:52
To je dobře, že to bereš s nadhledem:) A ještě k té angličtině. Ona není zas tak složitá a v této oblasti se opakuje pár slovíček pořád dokola, a ty je potřeba znát, protože se často používají i v češtině/slovenštině. Tak bych ti chtěl poradit, aby si začal "nenásilně" vstřebával angl. třeba tak, že si přepneš operační systém, nebo programy které už trochu znáš do angličtiny. Automaticky si tak začneš vstřebávat základní výrazy. Neboj se toho, zkus si pomalu číst anglické nápovědy a časem to půjde. Troufnu si tvrdit, že velká část lidí i tady jsou samouci, kteří se právě tím, že používali programy "v originále" a luštili anglická fóra, naučili právě tu oborovou angličtinu.
peter.urblik (355)|8.7.2009 14:58
vyskúšam a dík za typ... teraz som si zohnal kurz angličtiny na troch CD ... takže dúfam že to bude na čosi dobré... chcem sa ju naučiť.. je to potreba aj do života nie len kvôli tomuto.. proste teraz je angličtina nutná.. ale o tom sme už na tomto fore písali... :-)
peco (772)|8.7.2009 15:06
k freeplaymusic to nebude, ale mam par pripomienok k inemu:

1. Kazdy problem, ak ma pomoct aj inym, musi mat vlastne vlakno. Nazov vlakna musi byt vystizny, aby ten kto hlada mal lepsi prehlad. Nazov vlakna VEGAS 8c - chyba je zly, pretoze mu chyba konkretnost. Ten co hlada odpoved na svoj problem ho musi chtiac-nechtiac prejst, aj ked tam odpoved na jeho otazky nemusi byt. Kazde vlakno je vo verejnom fore totiz pre vsetkych, nielen pre toho, kto ho zalozil.

2. Vegas a vacsina inych editorov ma podrobny HELP. Vyvola sa klavesou F1. Aj ked je v EN, je dost prehladny a obsahuje odpovede na vacsinu otazok. Chce to cas sa v nom zorientovat.

3. v dnesnej dobe poukazovat niekolkokrat na to, ze mi je EN na hony vzdialena, je detinske. Existuje mnozstvo sofitikovanych prekladacov a vyhladavacov. Ak neviem co mam hladat pouzijem help, alebo sa opytam na konkretnu vec vo fore. Vystup z prekladaca si treba upravit tak, aby terminy ktore sa neprekladaju neprekladal, potom to bude zrozumitelnejsie. Nik nevie hned vsetko, ale fnukat by mali len deti. Jedno zafnukanie si clovek nevsimne, ale niekolko ano. Ja sam po anglicky neviem, hovorenej anglictine nerozumiem vobec, nedokazem rozoznat co kto hovori. Pisanemu textu rozumiem malo, ale technickemu uz za par rokov viac (stale malo), a preto pouzivam prekladac.

4. Ak neviem citat a pisat, nemozem predsa hned studovat literaturu. To iste plati aj v oblasti IT, ak neviem elementarne veci, nemozem pochopit suvislosti, a preto je treba najprv zvladnut zakladne veci.
peter.urblik (355)|8.7.2009 20:33
no myslím že vždy som sa pýtal na KONKRETNU vec, ktorá ma aktuálne trápila a ktorú som potreboval vedieť... ak prosbu o pomoc a radu považuješ za fnukanie.. tak to si asi nejak divný... trochu tolerancie by ti teda neuškodilo.. nik nemôže vedieť všetko... nik ... rozumieš?????
MIHI (940)|8.7.2009 21:17
Peter, neber to jako útok, jde o to, že spousta lidí, jako ty, začíná s videem a samozřejmě hledají odpovědi i na ty nejbanálnější otázky. A před tím, než položí otázku, tak hledají, jestli se to tu už neřešilo. Proto je důležité aby tady byl pořádek, aby byly názvy témat co nejvýstižnější, aby otázka byla co nejkonkrétnější. A hlavně aby každé vlákno obsahovalo jen jedno jasně dané téma dané nadpisem. Proto není dobré takto vkládat jiná témata do vláken a proto je celá tato diskuze už pěkně dlouho OT.
peter.urblik (355)|8.7.2009 21:35
OK.. sľubujem že sa polepším.. :-D... vieš je rozdiel ked to niekto napíše takto ako ty..teda normálnym spôsobom... ako ked ti niekto začne písať o fnukaní a pod... ale myslím že som svoju reakciu prehnal.. som trochu horkokrvný hehe.. tak sorry...
Akim (128)|8.7.2009 22:05
MIHI je velmi tolerantní. To je samozřejmě dobře. Ale Peco jakbysmet. Znám ho i z jiné diskuze, jen holt tohle medium jaksi občas nedovolí správně rozšifrovat skutečný podtext toho či onono příspěvku. Krom toho, kdo sem hodil link na freeplay.....?
Jooo a zapínáš někdy Peter to ICQ, který máš v profilu? :-)
peter.urblik (355)|8.7.2009 22:57
ano zapínam aj dnes som tam bol.. ale len doobeda.. poobede už nie.. po obede som objednával svadobné menu.. a vybavoval podobné veci.. potom večera so svokrovcami.. a potom som prišiel hned sem.. takže to icq som už zapnúť nestihol hehe... ale bývam tam celkom často... však ak chceš nechaj tam kontakt hodím ťa do priateľov.. a môžeme niekedy pokecať...
peter.urblik (355)|8.7.2009 23:00
Akim.. ty si Tomáš?? čo mi prišiel kontakt na icq??