Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips 42PFL8404H

frutys (36)|31.12.2009 16:02
[quote=vaclav2100;256864]Vlastním tuto TV od listopadu.Ale menší uhlopříčku 32.
Vše jede jak má ale nemohu nastavit úroveň zvuku.Při přpínání mezi MUXY a různými DVB-T kanály,mají tyto kanály rozdílnou úroveň (hlasitost).
Například mezi Novou a Primou nebo jak přejdu na EXT1 tak musím ovládačem korigovat hlasitost.Rozdíly jsou dost velké.
V návodu jsem tuto možnost pro nastavení hlasitosti pro každý kanál nebo vstup nenašel.
Verzi firmware mám 0.26.66.0 (z 30.10.09)[/quote]

Rozdíl mezi Novou a Primou nijak nenastavíš.Tato TV neumí nastavení zvuku pro každý program.Umí pouze nastavení pro každý vstup.To zanamená,že si můžeš nastavit úroveň mezi TV vysíláním a dalšími vstupy.Mně hraje Tv slaběji z připojeného DVD přehrávače,tak jsem si přidal tak, aby to odpovídalo tomu co mám na TV programech.
TV si přepneš na požadovaný vstup(u mě ext1) a nastavíš MENU-ZVUK-DELTA HLASITOST(přidáš nebo ubereš)Obdobně to uděláš pro všechny vstupy,které používáš.Také si zapni ve stejném menu automatické vyvážení hlasitosti-je to poslední položka.Reklamy nebudu tak hlasité.
esem (2)|3.1.2010 12:41
Otázka pre majiteľov PFL8404H

Aké najvhodnejšie (najefektívnejšie) riešenie využiteľnosti vlastností tohoto TV
(internet, DLNA, prehrávanie cez USB, v kombinácii s PC) by ste mi poradili?
- router, externý disk, prehrávač
- multimediálne centrum s integrovaným routerom a pevným diskom
- alebo nejakú inú kombináciu zariadení

žial nemám dostatočný prehľad o všemožných "krabičkách" a ich
vlastnostiach a využiteľnosti

Ďakujem za radu
Jack-aL (60)|9.1.2010 15:17
Tak do nedavna sem sni byl velmi spokojenej,bohuzel sem zpozoroval ze tv zacala docela piskat,mam ji asi 4 mesice,nejdriv sem si rikal jak je krasne ticha,nesla z ni ani hláska,a ted se z ni vali docela neprijemnej piskot a pri normalni/nizky hlasitosti je to dost slyset i na 3,4m (nejvice ze zhora z pravy strany) nema nekdo stejnej problem,je to na reklamaci?
pavelvon (11)|16.1.2010 11:07
[quote=Kulik33;249946]Díky, zní to jako řešení.
Protože ale těch filmů v MKV mám víc, nedokážu si představit že budu každý takhle převádět. WD TV Live by asi bylo řešení, ale proč za to vyhazovat peníze, jen protože mi nejede MKV? To si rovnou můžu pořídit Popcorn Hour.
Chtěl jsem najít jeden program, kterým to z MKV převedu (ideálně vpálím i titulky) ...[/quote]

problem s MKV jsem take řešil,nejlepe je pouzit avidemux bez konveze jen změnu kontejneru na mp4,je ale potreba mit zdrojovy videosoubor s standardnim frame rate tzn cela cisla,maximalne konvertuji zvuk pokud je to potreba coz nrtva tak dlouho
martinaka (1)|18.1.2010 21:02
Dobrý den
Uvažuji o koupi teto TV.
Proto bych se ještě zeptal některého z majitelů na následujici:

Mohu si mezi oblibene nebo nějak jiným způsobem uložit do menu prímo nějakou stránku vnitřni sitě napr http://192.168.1.1 ?
Měl bych na této stránce dostupnou třeba ip kameru.

Jdou na teto TV spouštět videa prímo z archivu TV Nova?
Asi obdobnou funkci má Panasonic.


Díky za info
xman80 (6)|31.1.2010 10:32
Zdravím,
chtěl bych se zeptat majitelů této LCD TV,kteří mají připojení xbox360 popř.PS3 jak je to s input lagem?
Na stránkách http://www.hdtvtest.co.uk v review píšou,že v PC MODE je to OK,ale při vypnutém PC MODE je lag až 200ms.

Děkuji za odpověď
vaclav2100 (3)|31.1.2010 13:59
Pro MARTINAKA
Jdou na teto TV spouštět videa prímo z archivu TV Nova?
Nejdou zobrazí to sice stránky pro prohlížení ale jak chci prohlídnout nějaké video tak to napíše,že mu chybí ADOBE...snad při nějakém upgrade softíku...pak snad
Bezejmeny (21)|1.2.2010 11:25
Zeptam se na toto:
Kdyz chci vyuzit ambilight, tak musi byt TV na zdi? Moje by byla tak 55cm od bile zdi....bylo by to videt?
H2O (92)|1.2.2010 11:29
[quote=xman80;263398]Na stránkách http://www.hdtvtest.co.uk v review píšou,že v PC MODE je to OK,ale při vypnutém PC MODE je lag až 200ms.[/quote]

To je celkem pochopitelné. Ty televizní a filmové módy používají všelijaké dynamické odšumovače, zaostřovače, vyhlazovače, zplynulovače pohybu a podobná udělátka, která pracují vždy s několika po sobě jdoucími snímky za sebou, které samozřejmě musí nejdřív někde nabufferovat. Když jich bude řekněme 5, tak to je 100ms při 50Hz snímkové frekvenci. Při filmových 24fps ~dvakrát tolik. Proto mají TV PC mód, který tyhle věci nepoužívá (respektive pokud je dělá, tak jenom staticky vždy nad jediným snímkem) a snaží se sázet framy na panel jak mu přicházejí ze vstupu.
xman80 (6)|5.2.2010 12:12
chtel jsem se optat majitelu,dnes mi tvrdil prodavac v obchodu ze Philips oficialne v Cechach nepodporuje dvb-c tuner,takze se musi nastavit jina zeme a pak nespravne funguje treba teletext atd.
je to tak?
dekuji za odpoved
PeLi (289)|5.2.2010 13:19
[quote=xman80;264393]chtel jsem se optat majitelu,dnes mi tvrdil prodavac v obchodu ze Philips oficialne v Cechach nepodporuje dvb-c tuner,takze se musi nastavit jina zeme a pak nespravne funguje treba teletext atd.
je to tak?
dekuji za odpoved[/quote]
Je to tak, ale dá sa to v servisnom menu zapnúť pre všetky krajiny alebo pri inštalácii zvoliť krajinu, v ktotej DVB-C fungiuje - napíklad Švajčiarsko.
xman80 (6)|6.2.2010 12:17
[quote=PeLi;264412]Je to tak, ale dá sa to v servisnom menu zapnúť pre všetky krajiny alebo pri inštalácii zvoliť krajinu, v ktotej DVB-C fungiuje - napíklad Švajčiarsko.[/quote]
a kdyz to tak udelam uz bude vse fungovat? myslim diakritika u teletextu popr EPG??
Dekuji za odpoved
PeLi (289)|6.2.2010 18:28
[quote=xman80;264518]a kdyz to tak udelam uz bude vse fungovat? myslim diakritika u teletextu popr EPG??
Dekuji za odpoved[/quote]Ked natvrdo zapneš v servisnom menu DVB-C tuner a pri inštalácii programov zvolíš češtinu, tak diakritika bude OK. Pri druhej možnosti bude diakritika zlá.
zmrd05 (61)|8.2.2010 16:20
42" PFL 8404, resp.7864 při sledování z 2,5-3metru: je "mírná trhanost" obrazu (např. prý při přechodu na jinou scénu) a občas vznikající artefakty snesitelné , nebo je možné, že to "trochu " obtěžuje ?
Tj. zda člověk to bude stále vnímat, nebo zda si toho vůbec všimnu, pokud to nebudu vyhledávat ? Vůbec se neptám na srovnání s jinými LCD (leda snad s nějakou SONY ?),
kde je to někde asi dosti tristní,ale např. o srovnání se stejně velikou plazmou - např. Panas 42G10, kde to bylo tak-tak, ale docela bez problému snesitelné.
Tj. např. zda (pokud odpustíme nižší kontrast), je z hlediska plynulosti a příjemného prokreslení obrazu bez artefaktů na PFL7684/8404 stejně příjemné pokoukání jako na NeoPDP od Panasonicu nebo ne ?
insania (37)|8.2.2010 22:33
vie niekto nieco blizsie o tom pridavnom satelitnom prijimaci PFS0001 ????

mam 37´´ 8404 a mal by som zaujem o satelit, tak rozmislam aj nad tymto ak to nebude drahe a bude to dostupne aj u nas....



ako vam funguje net tv?

idu tam prehrat videa z archivu napr ct, prima ???


dakujem
Lasse (40)|13.2.2010 11:53
Stal jsem se majitelem Philipsu 42PFL8404H.
Jsem zklamanej a TV budu vracet.
Pokud do TV pustíte signál 1080p dá se na to jakžtak koukat a při horším zdroji signálu a to už 720p o SD ani nemluvím je to katastrofa.
Plusy vidím jen design a Ambilight.

Byl jsem zastáncem plazmových televizí,ale nechal jsem se zlákat recenzemi,ale na mé starší plazmě byl obraz lepší a to o dřídu,takže budu měnit za plazmu Panasonic TX-P42G10E. LCD mi nesmí do baráku.
eldorado09 (1441)|13.2.2010 12:03
[quote=Lasse;266047]Stal jsem se majitelem Philipsu 42PFL8404H.
Jsem zklamanej a TV budu vracet.
Pokud do TV pustíte signál 1080p dá se na to jakžtak koukat a při horším zdroji signálu a to už 720p o SD ani nemluvím je to katastrofa.
Plusy vidím jen design a Ambilight.

Byl jsem zastáncem plazmových televizí,ale nechal jsem se zlákat recenzemi,ale na mé starší plazmě byl obraz lepší a to o dřídu,takže budu měnit za plazmu Panasonic TX-P42G10E. LCD mi nesmí do baráku.[/quote]

Ahoj, môžem sa spýtať v čom nie si spokojný? Je obraz rozmazaný? Podanie farieb, čierna a pozorovacie uhly ako hodnotíš? Zvuk?
Lasse (40)|14.2.2010 09:54
Barvy jsou v pohodě,kontrast,černá,zvuk také,ale obraz je takový "plastový" (LCDéčkový).
Obraz se maže,dělá duchy.
Předtím jsem měl plazmu s rozlišením 1024x768 a filmy v HD rozlišení na ní vypadali lépe.Měli více detailů.
Majitelé ji tady chválí.Neříkám,že je to špatné LCD,ale nemůžu si pomoct plazmy jsou s obrazem někde jinde.
eldorado09 (1441)|14.2.2010 10:00
[quote=Lasse;266201]Barvy jsou v pohodě,kontrast,černá,zvuk také,ale obraz je takový "plastový" (LCDéčkový).
Obraz se maže,dělá duchy.
Předtím jsem měl plazmu s rozlišením 1024x768 a filmy v HD rozlišení na ní vypadali lépe.Měli více detailů.
Majitelé ji tady chválí.Neříkám,že je to špatné LCD,ale nemůžu si pomoct plazmy jsou s obrazem někde jinde.[/quote]

A pozorovacie uhly? Niekto tu písal, že má dosť obmedzené uhly. Vymeníš za plazmu?
Lasse (40)|14.2.2010 10:34
Pozorovací úhly se mi zdají v pohodě.Za plazmu vyměním,ale v téhle cennové kategorii je to bohužel problém.Starší modely se doprodávají (těžko se shání) a nové ještě nejsou na trhu :-(
petrpan (65)|15.2.2010 12:27
[quote=Lasse;266047]Stal jsem se majitelem Philipsu 42PFL8404H.
Jsem zklamanej a TV budu vracet.
Pokud do TV pustíte signál 1080p dá se na to jakžtak koukat a při horším zdroji signálu a to už 720p o SD ani nemluvím je to katastrofa.
Plusy vidím jen design a Ambilight.

Byl jsem zastáncem plazmových televizí,ale nechal jsem se zlákat recenzemi,ale na mé starší plazmě byl obraz lepší a to o dřídu,takže budu měnit za plazmu Panasonic TX-P42G10E. LCD mi nesmí do baráku.[/quote]

Taky jsem hledal dobry TV pro sebe a plazmy (hlavne nove Panasonic Neo) taky mi nesmeli do bytu, protoze jejich bilkani me dost rusilo. A to jsem nejdrive chtel jen plazmu. Takze nakonec jsem se rozhodoval mezi Sony a Prihlipsem. A v merku jsem mel i ten tvuj model. Ale i me pripadal SD obraz na philipsu desny, takze nakonec mam doma sony 46Z5500 (uz druhou, protoze prvni jsem hned vratil kvuli nerovnomernemu podsviceni) a jsem velmi spokojny. Podle me i rada W5500 ci jejich ekonomicti bratricci W5E ci ted nove LCD 2010 od sony by meli byt fajn. Takze nepresvedcuji, jen rikam ze nic nedas za to se podivat i na ne.
pavelvon (11)|15.2.2010 17:32
[quote=petrpan;266400]Taky jsem hledal dobry TV pro sebe a plazmy (hlavne nove Panasonic Neo) taky mi nesmeli do bytu, protoze jejich bilkani me dost rusilo. A to jsem nejdrive chtel jen plazmu. Takze nakonec jsem se rozhodoval mezi Sony a Prihlipsem. A v merku jsem mel i ten tvuj model. Ale i me pripadal SD obraz na philipsu desny, takze nakonec mam doma sony 46Z5500 (uz druhou, protoze prvni jsem hned vratil kvuli nerovnomernemu podsviceni) a jsem velmi spokojny. Podle me i rada W5500 ci jejich ekonomicti bratricci W5E ci ted nove LCD 2010 od sony by meli byt fajn. Takze nepresvedcuji, jen rikam ze nic nedas za to se podivat i na ne.[/quote]

hosi hosi toho philipse staci jen trochu postelovat a je to uplne v poho
ty duchy jsou jen nekde a zpusobuje to 100hz takze opet staci vypnout,jinak podle me je kvalita obrazu velice dobra na dvd- t a u full hd se jen zlepsuje
jeste k upgrade firmvare,kaslete na usb flash propojte rovnou tv dejte aktualizovat a je po problemu
Lasse (40)|15.2.2010 19:07
Pročetl jsem skoro celé téma o plazmách Panasonic a někdo si na blikání stěžuje někdo ne.Asi záleží na citlivosti očí.

Že SD signál nebude nic moc s tím jsem počítal,ale že se mi nebude líbit ani full HD to by mě nenapadlo.Šteluju,šteluju,ale pořád se mi to nelíbí a obávám se,že to co se mi nelíbí není zbusobeno televizí,ale prostě technologii LCD.

Aktuální zkušenost - 100Hz jsem vypnul a duchy stále pozoruji :-(
SlavoF (834)|15.2.2010 19:38
Veľmi sa mi páčia príspevky na jednej strane tie, kde to vyznie asi takto:
...tá je lepšia, má 100Hz ...
a na druhej strane tie, kde to vyznie asi takto:
... šak vypnes 100Hz a bude to lepšie ...
:-) , neviem nájsť iného smajla, ktorý by sem najlepšie pasoval
/ toto bolo skepticky myslené voči tzv. technológiám , nie voči autorom príspevkov /
Jack-aL (60)|15.2.2010 20:49
..jo tahle stranka je dobra cela :) (tak ta predchozi:)) taky pridam neco z vlastnich zkusenosti..
Tv mam ve 42" asi uz pul roku,ze zacatku sem s ni byl celkem dost spokojenej,a vady jak uz tu bylo receno, duchy a opary sem pripisoval spatnymu signalu dvb-c,ale neni tomu tak.Poridil sem na FullHD Popcorn C-200 (bohuzel ne ve dnech kdybych este tv mohl vratit,a tak sem zaplatil novackovskou dan 25k:)) a tyhle vady sou videt obcas i na 25GB mkv filmu,takze chyba je proste v tv (nebo LCD technologii) nevim jak sou natom ostatni LCDcka ani to nechci vedet,uz bych si ho v zivote nekoupil! Puvodne sem si chtel koupit plasmu,resp. S10,ale nekde sem si na plasmach vsim problikavani obrazu,a to me dost odrazovalo.Mel sem i pusteny vedle sebe 7404 Philips a S10 a na Philipsu byl obraz jasne lepsi! ale rek bych ze to bylo tim co na tv zrovna slo..Philips umi nadherne (svetly) barvy,o cerny radsi moc mluvit nebudu,to je to nejhorsi na 8404.Myslim vecer,za svetla to de..ale vecer je vic nez kriticka,takze na to v obchodech bacha.Ambilight je sice hezkej,ale ne vzdy se hodi.
Takze celkove sem z tv hodne zklamanej,protoze ji pouzivam hlavne na fullHD,kde by mel bejt obraz spickovej a bez jakychkoliv vad,a ne aby si clovek furt vsimal nejakejch duchu atd..

pavelvon: to je dost mozny,ale prave 100hz obraz omnoho vylepsi,nehlede na to ze kdyz se vypne nejde zapnout ani Natural Motion.Takze to uz by si clovek moch koupit LCDcko za 12 tisic..

Lasse: bejt v tvy kuzi,tak ji hned vratim,a koupim si plasmu,ty sli v poslednich mesicich nehorazne dolu s cenou,ja bych asi vocich G10 dneska uz se da sehnat za 21tisic :)
vono to s tim problikavanim nebude tak horky..,chce to peclive vybirat:)
..a asi to taky udelam,protoze LCD me zacina nehorazne ....!!
petrpan (65)|16.2.2010 00:38
[quote=pavelvon;266464]hosi hosi toho philipse staci jen trochu postelovat a je to uplne v poho
ty duchy jsou jen nekde a zpusobuje to 100hz takze opet staci vypnout,jinak podle me je kvalita obrazu velice dobra na dvd- t a u full hd se jen zlepsuje
jeste k upgrade firmvare,kaslete na usb flash propojte rovnou tv dejte aktualizovat a je po problemu[/quote]

Jak pise kolega i ja jsem zkousel ruzne nastaveni a nikdy jsem nedostql obraz ktery by byl blizky sony. A to nerikam jak jsem byl primo rozcarovany kdyz jsem na 46" 9664 (muj dalsi favorit) videl spusteny BR I Robot. BR prehravac (taky philips) pres HDMi pripojeny primo k TV. Kdyz jde Smith na zacatku ze sveho bytu dole ze schodu tak mel kolem hlavy artefakty, Zkousel jsem menit ruzne nastaveni, a sice artefakty skoro zmizely ale zas byl obraz trhany. Nechal jdem si to prehrat na Sony a Samsungu a tam to bylo bez techto problemu. A to jsem chtel Philipse vic nez Sony, protoze mel ambilight a pry mensi riziko problemu s nerovnomernym podsvicenim. Ale proste na vlastni oci se mi obraz Philipsu nelibil. A to ze SD neumi tak dobre jako sony videla a potvrdila i manzelka, ktera byla taky mile prekvapena jak si Z5500 poradila i s nasi analogovou kabelovkou.
generator (77)|16.2.2010 14:33
42PFL8404H byl muj favorit. Ale jak tak cestuji po obchodech, jeste jsem ho nevidel tak nastelovaneho, aby se mi na nem libil obraz z SD DVB-T. Vse je "zubate" MPEG artefakty zvýraznene, v nastaveni jsem zkousel vypinat/zapinat co mne napadlo, ale zadny utesujici vysledek. Pokud v nem bezi HD demo, nebo jiny HD signal, tak to vypada pekne. Subjektivne vedle stojici HD READY plasma v 50" za 70% ceny ma pro moje oci lepsi obraz. Parametry mne mohou presvedcovat jak chteji, ve finale na to budu koukat myma ocima.
Stale nejsem rozhodnuty, protoze zadna TV me nepresvedcila o opravnenosti investice kolem 20.000,- KC do neceho, co se mi na oko nelibi. A to co se mi libi "obrazove" ma zase otresny design nebo orezane funkce ...
H2O (92)|16.2.2010 21:46
Tak taky přispěju svojí troškou do mlýna. Asi měsíc jsem majitelem 42PFL8684H, což je mírně modifikovaná 8404H.

První dojmy byly jednoznačně pozitivní. Jak SD tak HD vysílání (DVB-T - Praha) vypadá lépe než jsem čekal a lepší než cokoliv co jsem viděl po obchodech vyjma nějakých BD demo smyček. Specielně když běží nějaký kvalitně namasterovaný pořad na Nova HD nebo ČT 1 HD tak je to ve spojení se 100Hz opravdu žrádlo. Hned první týden jsem koukal na nějaké přiblblé sci-fi jenom proto, že to bylo barevné a hejbalo se to ;) Totéž teď olympiáda.

SD taky nevypadá vůbec špatně, za předpokladu, že je kvalitní zdroj. Viz třeba obrovský rozdíl mezi simpsonovi, co teď dávají na prima cool a novými díly na ČT. První je zrnitý humus a druhé vypadá téměř jako HD.

Co mě ale překvapilo, je značný kvalitativní rozdíl mezi stejným pořadem puštěným přes interní tuner/dlna/USB a puštěný z PC přes DVI->HDMI. Z PC je tam daleko víc artefaktů a je to rozplizlejší. Hádám, že to je slabým (respektive asi nulovým ) processingem na straně intel grafiky, kterou mám ve svém HTPC ve srovnání s interním processingem TV.

Jinak úhly jsou vynikající a to shora a zdola (měl jsem TV nějakou dobu na zemi), barvy taktéž a odstínem sedí přesně s ambilightem. Akorát v default nastavení je hrozně přepálený kontrast i jas. Zejména v režimu "přirozený". I když tady může být chyba i na mojí straně, protože při prvním spuštění TV ukazuje různé rozpůlené obrázky a člověk si vybere kterou stranu preferuje, podle čehož se mu pak nastaví ty defaultní hodnoty. Černá je klasicky LCDčková, takže i když do TV nic neleze, tak je vidět, že trochu svítí. To je tak maximum co bych zatím vytknul.

Jinak jako mnozí z vás jsem se rozhodoval v rozmezí lowend až střední třída plazmy ( panák P42X10Y, LG 42PQ6000, panák 42S10E a 42G10E ), LCD LG a philips 8000 a 7000 řada. Lowend plazmy jsem nakonec vzdal kvůli tomu, že hodně lidí si stěžuje na poruchovost, různé nepěkné vlastnosti jako bzučení v reprácích v závislosti na jasu obrazovky a taky jsem se mírně bál vypalování, protože mám i nějaké staré počítače a konzole co k tomu připojuju a tam je to samý černý okraj a rámeček. NeoPDP mi zřetelně bliká, a hučí v něm větráky, kromě toho mi za ty peníze přijde dost chudě vybavená. LCD od LG měly míň vstupů než bych potřeboval pro ty moje hračky (v tomhle směru je philips nepřekonatelný) a opět slabší výbava.

Mimochodem, netušíte někdo, jestli se dá u Youtube v NetTV měnit rozlišení? Ten lowres je dost bída. Ta druhá video služba co je tam k dispozici má i 1080 videa a to je přímo žůžo sledovat i když nabídka je minimální.
Lasse (40)|17.2.2010 09:17
[quote=Jack-aL;266498]..jo tahle stranka je dobra cela :) (tak ta predchozi:)) taky pridam neco z vlastnich zkusenosti..
Tv mam ve 42" asi uz pul roku,ze zacatku sem s ni byl celkem dost spokojenej,a vady jak uz tu bylo receno, duchy a opary sem pripisoval spatnymu signalu dvb-c,ale neni tomu tak.Poridil sem na FullHD Popcorn C-200 (bohuzel ne ve dnech kdybych este tv mohl vratit,a tak sem zaplatil novackovskou dan 25k:)) a tyhle vady sou videt obcas i na 25GB mkv filmu,takze chyba je proste v tv (nebo LCD technologii) nevim jak sou natom ostatni LCDcka ani to nechci vedet,uz bych si ho v zivote nekoupil! Puvodne sem si chtel koupit plasmu,resp. S10,ale nekde sem si na plasmach vsim problikavani obrazu,a to me dost odrazovalo.Mel sem i pusteny vedle sebe 7404 Philips a S10 a na Philipsu byl obraz jasne lepsi! ale rek bych ze to bylo tim co na tv zrovna slo..Philips umi nadherne (svetly) barvy,o cerny radsi moc mluvit nebudu,to je to nejhorsi na 8404.Myslim vecer,za svetla to de..ale vecer je vic nez kriticka,takze na to v obchodech bacha.Ambilight je sice hezkej,ale ne vzdy se hodi.
Takze celkove sem z tv hodne zklamanej,protoze ji pouzivam hlavne na fullHD,kde by mel bejt obraz spickovej a bez jakychkoliv vad,a ne aby si clovek furt vsimal nejakejch duchu atd..

pavelvon: to je dost mozny,ale prave 100hz obraz omnoho vylepsi,nehlede na to ze kdyz se vypne nejde zapnout ani Natural Motion.Takze to uz by si clovek moch koupit LCDcko za 12 tisic..

Lasse: bejt v tvy kuzi,tak ji hned vratim,a koupim si plasmu,ty sli v poslednich mesicich nehorazne dolu s cenou,ja bych asi vocich G10 dneska uz se da sehnat za 21tisic :)
vono to s tim problikavanim nebude tak horky..,chce to peclive vybirat:)
..a asi to taky udelam,protoze LCD me zacina nehorazne ....!![/quote]


Zatím tady byla samá chvála na tuto TV,ale jak vidím nejsem sám komu vadí duchové.
Ambilight někdy hezká věc,ale určitě to není věc kvůli které si TV kupovat.
TV vrátím o tom jsem pevně rozhodnut,ale o náhrádě nevím :-(
Rád bych G10 ale odrazuje mě stěžování uživatelů na blikání a hlavně se špatně shání.Doprodávají se zásoby a nikde není,byla by náhoda na ní někde v obchodě narazit (vystavené kusy nechci).Asi budu muset počkat na nové modely od Panasoniku,ale to se mi nechce kupovat,když na to nebudou žádné reference a myslím,že ze začátku budou předražené.
generator (77)|17.2.2010 10:29
Take zjistujete, ze na trhu neni televize co by jste byli ochotni koupit ?
Ne zebych nevidel TV co se mi libila, ale stala vic nez moje auto :)

Na moji stavajici mi vadi "pouze" velikost. Neni to tak hrozne 32" na cca 3.6m.
Moje idealni predstava je 50" do max. 18.000,- Ale to co je ted na trhu mi prijde, ze za ty penize nestoji. Vsechno je strasne natazene. Za tech 18.000,- budu chodit jednou tydne do kina po dobu tri let. A to stejne nebudu, protoze 52 filmu za rok, ktere bych chtel videt se nenatoci. Osobne ani tak filmy nezeru, jde mi o sledovani normalniho vysilani. Proste vecer po praci se juknu na zpravy, vecer pockam na nejaky serial nebo film na HBO/CineMax/atp. Dosel jsem k nazoru ze za ten muj jeden plat si radeji postavim na zahrade terasu :)
Uz jsem skoro porizoval 50" Full plasmu od LG (rada 7000), ale nastesti prisel tyden, kdy se v TV nedalo na nic koukat a mozeg mi hodil brzdu.
... no to byl sice prispevek mimo misu, ale muselo to ven :)
kellyšak (18)|17.2.2010 17:16
Vše o teto TV...
https://www.tvfreak.cz/recenze-philips-42pfl8404h-s-ambilight-na-filmy/3273
No podle toho co tady všichni, co máte s touto Tv zkušenosti píšete,do toho asi nepůjdu....
Hodně mě to mrzí už jsem byl rozhodnut.Asi se vrátím ke svému prvnímu typu tv.LG 37LH5000
http://lcd-televize.heureka.cz/lg-37lh5000/specifikace/
miro333 (716)|17.2.2010 18:35
všichni né, ja má 7864, čo je 8404 bez ambilightu a sieťových vymožeností zato s Perfect natural motion s 9-kovej rady a "skleneným" stojanom a som s ňou spokojný. nemaže, svetlejšia linka okolo kontrastných kontúr sa dá vcelku dobre eliminovať stiahnutím kontrastu. keď sa človek pohrá s nastaveniami, má veľmi reálne farby - tráva je zelená, pleť je prirodzená, biela je biela, len čierna je tmavošedá, ale to stará známa vlastnosť ccfl lcd. pri zmene scény pohyb trochu zatrhá, potom už ide pekne plynulo. jediný problém má s určitými pomalými pohybmi kamery/scény, kedy dákosi nevie odhadnúť rýchlosť a zatrháva dlhšie...
mal som pred ňou pár dní plazmu panasonic g10 a tú som vrátil kvôli šumiacim ventilátorom. takisto ani s farbami som nebol celkom spokojný, ani tá proklamovaná plazmová čierna nebola príliš čierna, oproti rámiku okolo displeja bola dosť bledá... farby som nemohol nastaviť k mojej spokojnosti, vyskúšal som aj nastavenie ľudí tu z fóra, ale nesedelo mi to, tráva bola príliš krikľavá a tváre ľudí mali taký zvláštny odtieň. ale ako vravím, po pár dňoch šla z domu, vadilo mi šumenie ventilátorov pri tichšom zvuku resp. vnímal som to aj pri bežnej hlasitosti tv. blikanie som nevnímal, resp. tu na fóre boli odkazy na zahorovacie jednofarebné obrazce a tam som videl blikanie len pri niektorých farbách.
skrátka som s filipsom spokojnejší ako s panasonikom, je to každého vec čo si vyberie, však každý máme iné oči.
Jack-aL (60)|17.2.2010 19:30
[quote=pavelvon;266464]hosi hosi toho philipse staci jen trochu postelovat a je to uplne v poho
ty duchy jsou jen nekde a zpusobuje to 100hz takze opet staci vypnout,jinak podle me je kvalita obrazu velice dobra na dvd- t a u full hd se jen zlepsuje
jeste k upgrade firmvare,kaslete na usb flash propojte rovnou tv dejte aktualizovat a je po problemu[/quote]

Tak abych tv zase tolik nekrivdil,musim ti dat za pravdu,skutecne to dela tech 100Hz ,koukam totiz ze uz konecne vylepsili FW ze se da 100Hz vypnout bez Natural Motion,tak aspon ze tak.. a FullHD je konecne dle myho gusta :)
Otazkou zustava proc to prave tahle funkce dela..ta by mela obraz spis vylepsit
kellyšak (18)|17.2.2010 20:23
No já osobně jsem chtěl Philips 37PFL8404H,Filmy HD full bych stejně pouštěl přes PC i formáty MKV.
Tuto tv jsem chtěl troch osobně i na hry,ale nevím.Můj kamarád má LG 42LH5000
http://lcd-televize.heureka.cz/lg-42lh5000/specifikace/
A poprvé jsem na ní viděl Full HD filmy a mohu říct moc pěkné.Dokonce je schopen přes USB přehrát nějaký ty MKV ale také ne všechny.Podle toho jsem také vybíral.
Ale pak jsem četl článek o tom Philipsu tak mě to zlákalo ale ted abych pravdu řekl tak nevím.
Každy ten televizor ma jinou technologii vyhlazování a zlepšení obrazu.U LG je to TruMotion 200Hz a jak jsem zaslechl u Philipse to Ambiente.
Baxtter (34)|18.2.2010 05:04
Ani se nedivím, když to tady čtu.
Moje zkušenosti se shodují s H2O. Televizi mám půl roku a za jinou bych neměnil. DVB-C v HD je super, to samé mohu říct o SD terrestriálním vysílání, dále konektivita, proti 2cm tlustým konkurentům i slučný zvuk a bez ambilightu bych televizi dnes už nechtěl.

Petrpan obchází prodejny s BR "I Robot" ...na švagrově plazmě Kuro Pioneer se objeví artefakty v Blade Runneru BR v sedmnácté minutě, když přijde Deckard do Tyrellovy společnosti, tyto na Philipsu nejsou a vůbec mu to nevadí.

Pro přenos obrazu PC >TV používám PS3 Media Server nebo XBMC obraz je super bez škubání a artefaktů. Nyní používám již 3.měsíc LG MS450H (WiFI n) a nemůžu si stěžovat. NET TV teď nepoužívám, protože přes LG MS450H jede YouTube v HD a už jsem si zvykl na rychlejší procházení a odezvu.

Někteří zde označují ambilight za problematický (mohl by Jack-al rozvést), přestože jej lze vypnout. U jiné značky ho nenajdete. Ambilight je jedna velkých předností Philipsu a komu se nelíbí, má možnost koupit si verzi bez ambilightu nebo jinou značku a ušetřit.
Lasse (40)|18.2.2010 09:13
Tak abych uzavřel svoje příspěvky o této TV (PhilipsPFL8404H).
Včera jsem byl pána co má krámek s hifi technikou a celý život se zabývá TV.Bavili jsme se přes 2h.
Stručný závěr : když TV,tak plazma - když plazma tak Panasonic (protože Pioneer už není)
Měl tam jako vzor panel od Pioneeru a nejvíce se k tomu přibližovali právě plazmy Panasonic, LCD i LED byli proti tomu absolutně mimo.
Já nakonec koupil Panasonica TX-P46G15E a nelituju (žádně hučení větráku ani problikávání se nekoná).
Philipse dnes vracím.
Mám testovací video 1080p a na tom ty rozdíly byli hodně vidět a to jsem si ještě u Panasonica moc nehrál s nastavováním.
Nikomu nic nevnucuju,ať si každý koupí co se mu libí.
kellyšak (18)|18.2.2010 17:03
No asi stejně půjdu do Philipsu.
Myslím si ,že to stačí akorát poštelovat a obraz bude ok.Za tu cenu se to vyplatí a nebo si ještě počkám na 9000.řadu až trochu spadne.
Myslím tím tento typ Philips 37PFL9604H(27 770 Kč)
http://lcd-televize.heureka.cz/philips-37pfl9604h/specifikace/
Tento televizor vyhrál bezkonkurenčné v testu Lcd i nad modely jako je Sony ,Loewe,Panasonic.
Do plazmy určitě nepujdu.
Podle toho co doporučují odborníci na http://www.dtest.cz v uhlopříčkách 40-42.palců tak to jsou tyto tipy
1.PHILIPS 42PFL9803H/10 SÉRIE 9000
2.SONY KDL-40Z4500 BRAVIA
3.PHILIPS 42PES0001D/10 ESSENCE
4.SONY KDL-40WE5 BRAVIA
5.PHILIPS 42PFL9603D/10 SÉRIE 9000
6.SONY KDL-40W5500 BRAVIA
7.SONY KDL-40V5500 BRAVIA
odkaz:http://shadowork.net/soubor/2010/01/21/DTest.2009.09.Special.LCD.Plazma.a.LED.televize.pdf
Ps:nechci nikoho ovlivnovat jen posílám info...
petrpan (65)|19.2.2010 11:13
[quote=Baxtter;266995]
...
Petrpan obchází prodejny s BR "I Robot" ...na švagrově plazmě Kuro Pioneer se objeví artefakty v Blade Runneru BR v sedmnácté minutě, když přijde Deckard do Tyrellovy společnosti, tyto na Philipsu nejsou a vůbec mu to nevadí.
...
[/quote]
Jen abych to dal na pravou miru, ten BR tam na tom philips 9664 bezel primo v prodejne to nebylo moje. Proto me zarazilo jak to ten TV zobrazoval. Ja jen jen poprosil aby mi ten BR pak pustili i na tech dalsich.
Ja obchazel prodejny s vlastnim DVD na kterem jsem mel zaznamy z UBC analog kabelu ruzne zanry (F1, hokej, fotbal, ...) ;-)

A jak jsem psal nez jsem zacal resit co koupit, tak jsem byl presvedceny jen pro plazmu, dokonce jsem par lidem vymluvil LCD a presvedcil pro Panasonic, ale to byly panasonicy pred tim nez mely Neo (a jsou s nimi spokojni). Tyto 2009 modely mi blikaly a to me rusilo. A protoze obraz min G15 nebyl lepsi nez Z5500, tak mam ted doma ten. Taky zavazilo ze muj 32" 100 Hz Sony (jeden z prvnich wide modelu) mi slouzil pres 12 let bez problemu. Kolega co ma 3 roky Philips LCD rika, ze se mu nekdy stava ze pri zapnuti mu nenabehne podsviceni. Ale tim nechci rict ze je Philips horsi, problemy se muzou stat vsude. Ale rozhodlo ze mym ocim nejvic lahodil obraz z Z5500. A tak jsem ho koupil, ikdyz jsem sel do rizika ze dostanu model s nepravidelnym podsvicenim. A to se taky stalo. Proto jsem ho po tydnu sel do NAy vymenit a bez problemu mi dali dalsi model (posledni kus co tu v Bratislave vubec byl). A ten je uplne bez problemu. Byl sice o mesic starsi - 10/2009, ale nemel podle service menu nabehane ani hodinu, zatimco ten co jsem vracel mel 599 hodin. Nerikam ze to nemohlo nabehat za ty 3 mesice i v prodejne, ale mam podezreni ze to uz byl jednou prodany a vraceny TV.
kellyšak (18)|19.2.2010 21:49
[quote=petrpan;267239]Jen abych to dal na pravou miru, ten BR tam na tom philips 9664 bezel primo v prodejne to nebylo moje. Proto me zarazilo jak to ten TV zobrazoval. Ja jen jen poprosil aby mi ten BR pak pustili i na tech dalsich.
Ja obchazel prodejny s vlastnim DVD na kterem jsem mel zaznamy z UBC analog kabelu ruzne zanry (F1, hokej, fotbal, ...) ;-)

A jak jsem psal nez jsem zacal resit co koupit, tak jsem byl presvedceny jen pro plazmu, dokonce jsem par lidem vymluvil LCD a presvedcil pro Panasonic, ale to byly panasonicy pred tim nez mely Neo (a jsou s nimi spokojni). Tyto 2009 modely mi blikaly a to me rusilo. A protoze obraz min G15 nebyl lepsi nez Z5500, tak mam ted doma ten. Taky zavazilo ze muj 32" 100 Hz Sony (jeden z prvnich wide modelu) mi slouzil pres 12 let bez problemu. Kolega co ma 3 roky Philips LCD rika, ze se mu nekdy stava ze pri zapnuti mu nenabehne podsviceni. Ale tim nechci rict ze je Philips horsi, problemy se muzou stat vsude. Ale rozhodlo ze mym ocim nejvic lahodil obraz z Z5500. A tak jsem ho koupil, ikdyz jsem sel do rizika ze dostanu model s nepravidelnym podsvicenim. A to se taky stalo. Proto jsem ho po tydnu sel do NAy vymenit a bez problemu mi dali dalsi model (posledni kus co tu v Bratislave vubec byl). A ten je uplne bez problemu. Byl sice o mesic starsi - 10/2009, ale nemel podle service menu nabehane ani hodinu, zatimco ten co jsem vracel mel 599 hodin. Nerikam ze to nemohlo nabehat za ty 3 mesice i v prodejne, ale mam podezreni ze to uz byl jednou prodany a vraceny TV.[/quote]

Sony Z5500 je ok.
Jack-aL (60)|19.2.2010 22:45
[quote=Baxtter;266995]Někteří zde označují ambilight za problematický (mohl by Jack-al rozvést)[/quote]

To nevim co tim myslis..jediny co sem o ambilightu napsal,tak ze se nehodi ke vsem filmum. U horroru se rad divam za tmy.Ale zalezi co se komu libi,a jak si ho nastavi.. napr. stalou barvu moc nepouzivam,takze treba u tmavejch filmu akorat lehce prosvicuje bila,paradni je kdyz to hraje barevne, do toho treba nejakej podmorskej fullHD dokument,to je neco..,ale to je jen muj nazor.
kellyšak (18)|20.2.2010 22:22
Dobrý den,chci se zeptat,jsem vlastníkem setoboxu digi tv.Mohu ho naladit i v této tv.
Ps: ztkoušel jste na Tv někdo i hry.
Bledej (5)|4.3.2010 11:13
Skutečně tato televize přehrává formát AVI? Zkoušel jsem 5 filmů v tomto formátu přes Flash disk USB 2.0 a vždy fungoval pouze zvuk, obraz nikoliv.Může být nějaký problém v nastavení nebo je to všechno jenom reklamní tahák a formát AVI to prostě nepřehraje? Děkuji všem za info.
forestak (2)|4.3.2010 20:53
Zkoušel jsem sice jen asi 2 nebo 3 díly nějakého seriálu, ale vždy bez problémů. Jestli je to v nastavení, to netuším. Já nic takového neřešil. Prostě jsem strčil flashku z boku do TV a dal přehrát...
Bledej (5)|4.3.2010 22:58
Díky.Dneska jsem to zkoušel znovu, ty samé filmy, stejná flash a šlapalo to.Spokojeně sem tedy přehrávání ukončil a když jsem to zkusil po chvíli tak to zase nepřehrálo nic.Zkusil jsem tedy vypnout a zapnout TV a kupodivu filmy jsem přehrál.Docela záhada.Nemáte někdo podobnou zkušenost?
Baxtter (34)|5.3.2010 01:49
[quote=Jack-aL;267418]To nevim co tim myslis..jediny co sem o ambilightu napsal,tak ze se nehodi ke vsem filmum. U horroru se rad divam za tmy.Ale zalezi co se komu libi,a jak si ho nastavi.. napr. stalou barvu moc nepouzivam,takze treba u tmavejch filmu akorat lehce prosvicuje bila,paradni je kdyz to hraje barevne, do toho treba nejakej podmorskej fullHD dokument,to je neco..,ale to je jen muj nazor.[/quote]

No právě u hororů, kdy je tma, se ambilight chová tak jak by měl. Pokud je tma nebo tmavá scéna je emise světla velmi nízká až nevnímatelná, takže atmosféru ti určitě nezkazí. Nic jiného jsem tím nemyslel. Jinak souhlas, ambilight přidává obrazu další rozměr.
standawrc (172)|5.3.2010 18:57
všechno je pravda , ale musí být kolem TV plac a ne ve stěně , a za druhé záleží taky na barvě zdi . Je to tak nebo se mílým ?
Baxtter (34)|5.3.2010 21:48
Podklad musí být bílý, stačí popřemýšlet jak se asi změní barvy při aditivním míchání např. zelená na žlutém podkladu. Do stěny bych žádnou televizi nedával.
vaclav2100 (3)|7.3.2010 15:30
Ono tato TV je takový počítač,který potřebuje restart,když chci z PC přehrávat fimy tak musím udělat "restart" pak mi TV vidí síť a jede to...to samé asi bude z USB,ikdyž zatím jsem neměl z USB problém.
quapor (53)|8.3.2010 19:47
poradte, zhanat tuto tv kde este je alebo pockat na novu radu 7, ktora ale bude mozno az v juny a cenovo pekne hore, kedze to bude novinka..
eldorado09 (1441)|8.3.2010 19:57
[quote=quapor;270703]poradte, zhanat tuto tv kde este je alebo pockat na novu radu 7, ktora ale bude mozno az v juny a cenovo pekne hore, kedze to bude novinka..[/quote]

http://www.obchodobchodov.sk/produkty/Plochy_TV___LCD/PHILIPS_42PFL8404H_12___LCD_TV_s_Ambilight_Spectra_a_Pixel_Precise_HD__42%22_(107_cm)_Full_HD_1080p_digitalny_televizor-2512.html