Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42X10Y vs. TX-P42S10E

Pifishiba (80)|27.5.2009 19:50
[QUOTE=axicom;227686]Nemelo tam byt 136 Wh?[/QUOTE]

Jo jo díky, samo že jde o dlohodobě měřenou průměrnou spotřebu za hodinu, ato jest 136 W.
axicom (626)|27.5.2009 21:45
[QUOTE=WallyCZ;226922]pasmal: Jo dík, alespoň něco. Ale o spotřebě ani pípnutí.

petrik1472: Díky, to jsem viděl - tam mají, že má V-Real 4 Pro, ale o spotřebě taky vůbec nic. Ani generace panelu tam není - předpokládám, že opravdu 12.

Pořád čekám, že se objeví někdy, kdo tu plazmu opravdu vlastní :-)[/QUOTE]

Zde mozna neco vice o spotrebe http://www.panasonic.com.pl/oferta.php?prod=4380

Paradoxni je, ze spotreba 42S10 je nizsi nez u 42G10 s NeoPDP panelem.
Connor (509)|27.5.2009 21:54
[QUOTE=axicom;227717]
Paradoxni je, ze spotreba 42S10 je nizsi nez u 42G10 s NeoPDP panelem.[/QUOTE]

No právě, ten model 42S10 je vůbec obestřen tajemstvím. :-) Protože se i stránky výrobce v různých zemích často ve faktech liší, tak zatím se asi můžeme jen dohadovat co je to vlastně za televizi.
Harris23 (180)|28.5.2009 08:19
Škoda, že sa o tom modeli S10 vie tak málo. Máme už nejakých majitelov? Je to síce najnižší tohtoročný fullhd model ale tá cena je v zásade dobrá. (914 EUR). Je otázka či sa oplatí priplácať cez 8 tisíc za G10 (1199EUR). Čo vy nato? Sú tie PDP panely taká šleha? Ked si vezmem, že aj minuloročné panáky boli dobré, tak na S10 nemali čo skaziť.
Hmm (1739)|28.5.2009 10:02
[QUOTE=Harris23;227733]Škoda, že sa o tom modeli S10 vie tak málo.[/QUOTE]
Těmto údajům bych docela věřil....
http://www.videoexpert.cz/plazmove-televize/panasonic-viera-tx-p42s10e
Ono je stejně důležitější co řeknou testy a vlastní oči, než nějaká TTD (ve vojenské terminologii technicko-taktická data) :-)
axicom (626)|28.5.2009 17:46
Z ceho usuzujes ze udaje na e-shopu jsou pravdive? To je to posledni na cem bych stavel. To snad ty udaje u Polaku jsou verohodnejsi, mimo jine tam je i katalog 09/10 http://www.panasonic.com.pl/pdf/GAV_09h.pdf

Me by zajimalo v cem je viditelne zlepseni oproti PZ80 ci PZ85 a zda je viditelny rozdil mezi 100Hz, 400Hz a 600Hz v pripade 42".
Harris23 (180)|28.5.2009 20:08
Tak som sa bol dnes pozrieť do špeci Panasonic predajne. Mali tam mimo iných aj S10 aj G10. Trochu som o týchto modeloch podebatil s personálom. (Ten chlapík sa javil, že nie je žiadny manták, odborne dosť znalý) Spočiatku menoval len rozdiely, ktoré si prečítam aj zo špecifikácii, avšak nakoniec z neho vypadlo, že nato neexistuje jednoznačná odpoveď čo sa viac oplatí. G10 je proste Neo PDP, čo je vraj zbrusu nová technologia a túto treba najskôr zaplatiť, preto ten cenový rozdiel. Samozrejme S10 má "len" 400Hz, G10 už 600, ale pravdupovediac, kto zbadá rozdiel? Čumel som na tie dve telky 20min a rozdiely som nevidel. Ale ked človek vie čo má hladať, tak ich určo najde :)
Connor (509)|28.5.2009 21:05
Harris33: Předpokládám, že ses nedozvěděl jaký to má procesor a hlavně co to je za panel? Je to starý panel z PZ80/PZ8 apod. nebo nový? Uvádí se sice G12, ale nechce se mi věřit, že by Panasonic kromě NeoPDP dělalo jinou 12.generaci fullHD panelu...
Vrať se tam, půjč si šroubovák a zjisti to. :-)
axicom (626)|28.5.2009 21:55
Jen jestli to ve finale nejsou stejne panely NeoPDP, jen je to obchodni trik, v pripade G10 trosku jinak zabaleny a ma to tam napsane:-) Je divne ze S10 ma mensi spotrebu nez G10.
vvodzak (19)|29.5.2009 10:28
[QUOTE=Connor;224394]Majitelů tady asi zatím moc nenajdeš a když tak leda 42X10Y... S10ku jsem zatím nikde kromě ceníků neviděl a přesto už teď mám z ní trochu smíšené povcity. Kladně hovoří cena, je to nejnižší fullHD model. Informací o ní je zatím pomálů, ale je škoda, že to podle všeho nemá NeoPDP panel a elektronika je loňská (V-Real Pro 3), takže se to jeví jako taková převlečená PZ8/PZ80. Uvidíme až se objeví. Podle toho co sem četl a co ty budeš sledovat tak ani těch pár korun navíc za S10ku za to podle mě nestojí a vhodnější volba se jeví X10Y.[/QUOTE]

P42S10 ma chip V-Real Pro 4, takze nie je minulorocny, je o radu vyssi, novzi ako u modelov PZ8...
vvodzak (19)|29.5.2009 10:39
[QUOTE=axicom;227805]Z ceho usuzujes ze udaje na e-shopu jsou pravdive? To je to posledni na cem bych stavel. To snad ty udaje u Polaku jsou verohodnejsi, mimo jine tam je i katalog 09/10 http://www.panasonic.com.pl/pdf/GAV_09h.pdf

Me by zajimalo v cem je viditelne zlepseni oproti PZ80 ci PZ85 a zda je viditelny rozdil mezi 100Hz, 400Hz a 600Hz v pripade 42".[/QUOTE]

Co tak ist na oficialnu stranku: panasonic.cz?

http://panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AAC_4902

Zlepsenie je v nizsej spotrebe el., novsom chipe V-Real Pro 4, a hlavne v tom, ze DVB-T tuner ma podporu okrem MPEG-2, aj MPEG-4, co je format ktorym sa bude digitalne vysielat na Slovensku, a pravdepodobne aj v CR. Takze DVB-T s MPEG-2, budu asi na nic.
Connor (509)|29.5.2009 10:59
vvodznak: Máš i jiný zdroj informací, že S10 obsahuje V-Real Pro 4 (a ne verzi 3)? Viděl si to uvnitř? Případně informaci o tom jaký to má panel?
Kdyby o tom hovořil výrobce jednoznačně, tak o tom tady nepochybuju, ale například Poláci to vidí jinak... V-Real Pro 3:
http://www.panasonic.com.pl/oferta.php?prod=4380

A Němci taky:
http://www.panasonic.de/html/de_DE/Produkte/TV-Ger%C3%A4te/Viera+Plasma+TV/TX-P42S10E/%C3%9Cbersicht/2231723/index.html

A protože tu telku skoro nikdo neviděl a uvnitř nezkoumal, tak proto o tom tady debatujeme...
vvodzak (19)|29.5.2009 11:45
[QUOTE=Connor;224829]Testuj, testuj, porovnávej, takovou šanci nebude mít hned tak někdo další...

Btw k tomu zelenému nádechu u vypnuté TV... to je právě věc podle které v obchodě rozpoznám vypnutou plasmu od LCD... :-) Ale v zapnutém stavu je černá černá. :-) Nemůže to být osvětlením doma? Nesvítíš zářivkou?[/QUOTE]

Podla mna to je tym zelenym obrazom, "odraza" sa to od toho... Tak mi to pripada
axicom (626)|29.5.2009 11:45
[QUOTE=vvodzak;227849]Co tak ist na oficialnu stranku: panasonic.cz?

http://panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AAC_4902

Zlepsenie je v nizsej spotrebe el., novsom chipe V-Real Pro 4, a hlavne v tom, ze DVB-T tuner ma podporu okrem MPEG-2, aj MPEG-4, co je format ktorym sa bude digitalne vysielat na Slovensku, a pravdepodobne aj v CR. Takze DVB-T s MPEG-2, budu asi na nic.[/QUOTE]

Kdyby si poradne cetl, tak by si vedel, ze papirove ma S10 prave MENSI spotrebu nez G10!
Stejne tak ma dle papiru S10 MPEG4 tuner.
A zacinam mit pocit ze obrazovky jsou stejne, PDP ma pouze prodat ty drazsi. Jak tu uz bylo psano, proc by Panasonic delal dva druhy obrazovek G12?

G10



S10



Oboji

Connor (509)|29.5.2009 14:11
axicom: Koukám do té tabulky a u S10 tam vidím rozlišení filmu 900 řádků (!), proti 1080 jinde... tak tomu už vůbec nerozumím.
axicom (626)|29.5.2009 14:19
Ja take ne, ale vzhledem k tomu, ze je to full HD jde asi o tiskovou chybu. Kdyz se kouknes na tech. udaje z navodu, tak jediny rozdil je spotreba, rozmer a vaha.
silversurfer (6)|29.5.2009 14:23
....no, nezda se mi , ze by S10 a g10 byly uplne totozny, potazmo jen mktg trik....pokud vim tak je "prinejmensim" rozdil v Intelig zpracovani obrazu, 400Hz vs 600Hz, kontrastnim a dynamickem pomeru...co se tyka spotreby, tak to me zase az tolik netrapi, tty soucasne hodnoty jsou uz na prijatelne urovni. Kazdopadne, vcera jsem ji vybalil a uz mi stoji na stolku..:-) jeste skylink, HD sporty a Blue_ray a bude jhej:-)
vvodzak (19)|29.5.2009 14:31
[QUOTE=axicom;227863]Kdyby si poradne cetl, tak by si vedel, ze papirove ma S10 prave MENSI spotrebu nez G10!
Stejne tak ma dle papiru S10 MPEG4 tuner.
A zacinam mit pocit ze obrazovky jsou stejne, PDP ma pouze prodat ty drazsi. Jak tu uz bylo psano, proc by Panasonic delal dva druhy obrazovek G12?

G10



S10



Oboji

[/QUOTE]

Ja som to porovnaval s radou PZ8*
vvodzak (19)|29.5.2009 14:36
[QUOTE=Connor;227852]vvodznak: Máš i jiný zdroj informací, že S10 obsahuje V-Real Pro 4 (a ne verzi 3)? Viděl si to uvnitř? Případně informaci o tom jaký to má panel?
Kdyby o tom hovořil výrobce jednoznačně, tak o tom tady nepochybuju, ale například Poláci to vidí jinak... V-Real Pro 3:
http://www.panasonic.com.pl/oferta.php?prod=4380

A Němci taky:
http://www.panasonic.de/html/de_DE/Produkte/TV-Ger%C3%A4te/Viera+Plasma+TV/TX-P42S10E/%C3%9Cbersicht/2231723/index.html

A protože tu telku skoro nikdo neviděl a uvnitř nezkoumal, tak proto o tom tady debatujeme...[/QUOTE]

Mam ho doma, ano nemci a poliaci maju na stranke nieco ine, ja som pred objednanim volal na support panasonic.cz, a povedali mi , ze je tam novy chip. Ale otvoreny TV som nemal, to je pravda, ale predpokladam, ze ani Ty nie. Hlavne ide o to, ako som sa vyjadril, ze ma mensiu spotrebu oproti radu PZ8*, a ma MPEG-2+4 Digi Tuner. To je vsetko co som chcel napisat.
axicom (626)|29.5.2009 15:18
[QUOTE=silversurfer;227880]....no, nezda se mi , ze by S10 a g10 byly uplne totozny, potazmo jen mktg trik....pokud vim tak je "prinejmensim" rozdil v Intelig zpracovani obrazu, 400Hz vs 600Hz, kontrastnim a dynamickem pomeru...co se tyka spotreby, tak to me zase az tolik netrapi, tty soucasne hodnoty jsou uz na prijatelne urovni. Kazdopadne, vcera jsem ji vybalil a uz mi stoji na stolku..:-) jeste skylink, HD sporty a Blue_ray a bude jhej:-)[/QUOTE]

Chapu ze Te spotreba netrapi, ale je zarazejici ze prave u NeoPDP argumentuje vyrobce snizenou spotrebou coz dle tech. udaju neni pravda, viz. S10 vs. G10. Rozdil jsem posuzoval pouze podle taulek, ano je tam rozdil 200Hz (coz je cele Narodni divadlo:-)) a V3 vs. V4, ted jde jenom o to, zda kdyz ty TV postavis vedle sebe zda je rozdil v cene videt, papir snese vsechno! Ja koukal v Planeu na obe, sice nestaly vedle sebe, ale rozdil jsem videl pouze v cene, cca 5tis Kc.
silversurfer (6)|29.5.2009 15:42
...jo, jasne , tezko rict, dle tabulet a techn specs mas pravdu, tak trochu predpkkaldam, ze pokud je cerna jeste cernesji, mela by mit o neco mensi spotrebu, ale nevim:-)co se tyka rozdil 200Hz , mne se zdala tedy o neco lepsi nez ty 400hz....taky jsme se dival a celkove obraz o neco prirozenejsi a plastictejsi a sport byl opravdu dobry. to je neco podobnheuo jako, jkdy zse dovas u LCD na 100Hz a 200Hz, nekdo ti taky rekne , ze tam rozdil neni....a uprimne, +- 5tis neni zase takovy rozdil , abych nesel do toho novejsiho typu...a nemyslim, ze to je jen diky placebo efektu:-) dost jsem se na TV chodil divat, porovnaval, cetl ruzne recenze u nas i v UK a nakonec jsem se rozhodl takto , a snad dobre:-) a propo,ted nastav "starost" s vyberem HDMI ssat prijimace s HDD pro Skylink...nejaky tip?;-)
vvodzak (19)|29.5.2009 16:07
Toto je odpoved z panasonic.cz na moju otazku ohladne spotreby(copy-paste mail):
Vážený zákazníku,

na základě Vašeho dotazu:

Spotreba TV

Vám zasíláme odpověď:

Dobrý den,

velice si vážíme Vašeho zájmu o televizor Panasonic. Maximální spotřeba je 295W, při celém bílém panelu a vypnutém Eco režimu. Spotřeba kolísá a Eco režim snižuje okntrast a jas podle okolního osvětlení.

Děkujeme a přejeme Vám hezký zbytek dne.

Zákaznická podpora Panasonic

Thank you very much.
Best Regards,
customer support

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Panasonic ideas for life
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PANASONIC CZECH REPUBLIC, s. r. o.
Palac Karlin, Thamova 289/13, 186 00 Prague 8, Czech Republic, Europe customer support: +420 236 032 911, Fax: +420 236 032 411
Internet: http://www.panasonic.cz, Email: [email]panasonic.praha@eu.panasonic.com[/email]
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 39213.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Panasonic Slovakia, spol s. r. o.
Sturova 11, 811 02, Bratislava, Slovakia, Europe customer support: +421 2 206 22 911, Fax: +420 236 032 411
Internet: http://www.panasonic.sk, E-mail: panasonic.bratislava @eu.panasonic.com
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, oddiel B, vložka 16248


Váš úplný dotaz:

Dobry den,
Mam na Vas dotaz, otazku, aku spotrebu ma tento Vas produkt: TX-P42S10E ?

http://panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AAC_4902

Na webe je uz dost dlho uvedene:

SPOTŘEBA EL. ENERGIE
Maximální - bude upřesněno
Eko režim - bude upřesněno
Vypnuto (v pohotovostním režimu) - bude upřesněno

Dakujem velmi pekne za odpoved, ulahci mi to rozhodnut sa pre tento Televizor.

S pozdravom

V l a d i m í r Vxxxxx

oddelenie IT
Consumer Finance Holding, a.s., Poprad
Connor (509)|29.5.2009 16:44
vvodzak: Ji máš? Tak to se těším na další informace a postřehy. Máš už připraven šroubovák? :-) Snad si můj předchozí příspěvek nebral jako útok?
Právě proto, že na různých stránkách výrobce jsou různé informace tak netuším co si o S10 mám myslet. Pokud má nižší spotřebu než loňská řada PZ, tak bych odhadoval, že panel bude jiný než loni, ale jsou to jen dohady. Některé parametry mě ale dost matou.
Já ji samozřejmě ještě nikdy neviděl a právě proto mě zajímá zkušenost každého kdo má informace, nebo ji má dokonce doma. Cenový rozdíl proti G10 je dost velký a vzhledem k tomu, že G10 má trochu nešikovný režim prodeje, tak mě S10ka dost zajímá (jinak skončím u X10Y a basta).
Díky za další informace.
axicom (626)|29.5.2009 17:21
[QUOTE=silversurfer;227885]...jo, jasne , tezko rict, dle tabulet a techn specs mas pravdu, tak trochu predpkkaldam, ze pokud je cerna jeste cernesji, mela by mit o neco mensi spotrebu, ale nevim:-)co se tyka rozdil 200Hz , mne se zdala tedy o neco lepsi nez ty 400hz....taky jsme se dival a celkove obraz o neco prirozenejsi a plastictejsi a sport byl opravdu dobry. to je neco podobnheuo jako, jkdy zse dovas u LCD na 100Hz a 200Hz, nekdo ti taky rekne , ze tam rozdil neni....a uprimne, +- 5tis neni zase takovy rozdil , abych nesel do toho novejsiho typu...a nemyslim, ze to je jen diky placebo efektu:-) dost jsem se na TV chodil divat, porovnaval, cetl ruzne recenze u nas i v UK a nakonec jsem se rozhodl takto , a snad dobre:-) a propo,ted nastav "starost" s vyberem HDMI ssat prijimace s HDD pro Skylink...nejaky tip?;-)[/QUOTE]

Mam Vantage 7100 a jsem spokojeny, obcas zlobi komunikace s HDD, ale jinak bych nemenil.
axicom (626)|29.5.2009 17:23
vvodzak:

No vzdyt to mas v tom mem prispevku

S10 bez PDP 295W
G10 s PDP 340W

Me to teda vrta hlavou.
miro333 (716)|29.5.2009 17:34
spotreba u plaziem sa udáva ako maximálna a teda priemerná kľudne môže byť menšia u G10. možno G10-ka dosiahne vyšší jas bielej a tým pádom aj vyššiu spotrebu. chcelo by to paralelne pustiť jeden film na oboch telkách nastavených na rovnaké hodnoty jasu a potom by sa mohlo porovnávať. takto je to len porovnanie rozdielnych tabuliek...
Martin Suchánek (85)|29.5.2009 21:28
To bude ještě hodně zajímavé rozlousknout ce je vlastně S10 zač. Jak je to tedy s chlazením, má větráčky nebo je jen pasivní? Nikde na Panasonicu, manuálech ani fóru jsem tuhle informaci nedohledal.
miro333 (716)|30.5.2009 05:11
tak na to je asi najlepšie nájsť obchod, kde ju majú a obzrieť/popočúvať osobne.
silversurfer (6)|30.5.2009 10:35
...jdi do g10..:-)
Harris23 (180)|30.5.2009 10:58
G10 vs S10. Obe som mal možnosť v predajni vidieť vedľa seba, na oboch rovnaký hd zdroj (nejake promo video panasonicu, boli tam strihy z futbalových zápasov). Kukal som na ne 20min. Nič mimoriadne sa z takéhoto "testu" nedá vydedukovať (režim obchod, silné osvetlenie, málo času) avšak ja som skutočne rozdiel medzi nimi v kvalite obrazu nevidel. A prečo to píšem? Pretože ked som si minule kukal lcdčka (i ked to je mimo témy) samsungu, rôzne cenove kategorie (minuloročne ccflka, 650tka, 786tka a edge ledy) tak s rastúcou cenou bolo jasne vidieť, že kvalita obrazu ide rapídne hore. U panáka som tento dojem vobec nemal, subjektívne boli všetky perfektné. Dokonca mi ani predavač nevedel vyargumentovať (a sranda je že ani sa o to nesnažil) prečo sa oplatí ísť do g10. Vlastne nakoniec povedal, že s S10 rozhodne nespravím chybu a ušetrene prachy možem dať do bdčka. Osobne si nemyslím, že je to totál starý model, pretože má výrazne menšiu spotrebu. Či to je ale "tajný" pdp panel schválne orezaný aby sa predávali géčka, to netuším.
Osobne by som šiel do S10, pretože neverím na predsavzatia, že telka je dlhodobá investícia. Je to investícia na dva tri roky, a potom sa kupi nová.
Ešte k tej cene. Pohľad, že to je "len" 6tisic, nie je správny. Dajte si to na percentá a vtedy je G10 o 20% drahšia. A to už vypadá troška inak. Takže otázka znie, je gečko natoľko kvalitnejšie aby človek priplatil o pätinu viac?
Hmm (1739)|30.5.2009 13:09
[QUOTE=Harris23;227951]Ešte k tej cene. Pohľad, že to je "len" 6tisic, nie je správny. Dajte si to na percentá a vtedy je G10 o 20% drahšia. A to už vypadá troška inak. Takže otázka znie, je gečko natoľko kvalitnejšie aby človek priplatil o pätinu viac?[/QUOTE]
To záleží na tom, zda chce člověk jen hodně dobrý obraz nebo co nejlepší za danou částku. Jenže chvilková takto popsaná koukačka to nevyřeší. Buď věřit testům renomovaného testera, který otestuje oba typy (a nemusí to být nutně přímý srovnávací test) nebo si s tím pohrát u menšího specializovaného obchodníka, který nás to nechá nastavit a půjde tam i ztlumit světla (já bych si to netroufl ani tak po chvíli laborování zodpovědně rozhodnout) nebo si rovnou objednat (a zaplatit samozřejmě) oba typy, týden makat na nastavování a porovnávání a pak ten horší (nebo stejný a dražší) vrátit. Jinak u takové 42V10E je nárůst obrazové kvality jistě nepopiratelný (mj.THX certifikace obrazovky), ale to by ho člověk musel dostat aspoň zhruba za takovou cenu 38t, za jakou ho koupil Tokra.
Harris23 (180)|30.5.2009 13:33
Hmm: A preto bol na konci vety otáznik. :) Či tá obrazová kvalita je natoľko lepšia oproti S10, že stojí zato priplatiť 20% ceny navrch. Lebo ono to môže byť aj tak, že G10 má tiež stále len "hodne dobrý obraz" (oproti napr V10) presne tak ako S10. V10 neriešim, je jasné, že bude obrazovo niekde uplne inde ako G a S.
silversurfer (6)|30.5.2009 14:28
..pravdou je, ze si to kazdy musi vyhodnotit sam:-)
mne subjektivne se zdal zkratka ten obraz o neco lepsi u g....nedokazu posoudit, zda-li je lepsi o 15-20% nez s....ja jsem si proste stanovil budget, porovan i lcd, chtel jsem, abych mel to nejlpeis na HD a HD sport a zkratka dostat za tech 33-34 tis to nejlepsi. a myslim, ze se to povedlo , vzhledem ke stanovenym prioritam:-) vedel obrazu, samotny panel dalsi tech vylepseni co g obsahuje, mi to zkratka za tech 4-5 tdi rozdilu stoji:-)
si myslim, ze nad tim moc spekulujes, prsot si rekni, kolik do toho chces dat, navic tam prakticky nevidis zadny rozdil, tak bych to moc neresil asel do S...budes spokojenej a navic jeste budes mit BD. ma to taky svoje;-)
911 (260)|30.5.2009 15:12
[QUOTE=Harris23;227981]Hmm: A preto bol na konci vety otáznik. :) Či tá obrazová kvalita je natoľko lepšia oproti S10, že stojí zato priplatiť 20% ceny navrch. Lebo ono to môže byť aj tak, že G10 má tiež stále len "hodne dobrý obraz" (oproti napr V10) presne tak ako S10. V10 neriešim, je jasné, že bude obrazovo niekde uplne inde ako G a S.[/QU

Sakra,chlapi vy mě zase masírujete,já věděl,že to tak dopadne,objednávám V10,když by někdo chtěl moji měsíc starou G10 nechám ji za dobře.
axicom (626)|30.5.2009 15:14
[QUOTE=Harris23;227951]G10 vs S10. Obe som mal možnosť v predajni vidieť vedľa seba, na oboch rovnaký hd zdroj (nejake promo video panasonicu, boli tam strihy z futbalových zápasov). Kukal som na ne 20min. Nič mimoriadne sa z takéhoto "testu" nedá vydedukovať (režim obchod, silné osvetlenie, málo času) avšak ja som skutočne rozdiel medzi nimi v kvalite obrazu nevidel. A prečo to píšem? Pretože ked som si minule kukal lcdčka (i ked to je mimo témy) samsungu, rôzne cenove kategorie (minuloročne ccflka, 650tka, 786tka a edge ledy) tak s rastúcou cenou bolo jasne vidieť, že kvalita obrazu ide rapídne hore. U panáka som tento dojem vobec nemal, subjektívne boli všetky perfektné. Dokonca mi ani predavač nevedel vyargumentovať (a sranda je že ani sa o to nesnažil) prečo sa oplatí ísť do g10. Vlastne nakoniec povedal, že s S10 rozhodne nespravím chybu a ušetrene prachy možem dať do bdčka. Osobne si nemyslím, že je to totál starý model, pretože má výrazne menšiu spotrebu. Či to je ale "tajný" pdp panel schválne orezaný aby sa predávali géčka, to netuším.
Osobne by som šiel do S10, pretože neverím na predsavzatia, že telka je dlhodobá investícia. Je to investícia na dva tri roky, a potom sa kupi nová.
Ešte k tej cene. Pohľad, že to je "len" 6tisic, nie je správny. Dajte si to na percentá a vtedy je G10 o 20% drahšia. A to už vypadá troška inak. Takže otázka znie, je gečko natoľko kvalitnejšie aby človek priplatil o pätinu viac?[/QUOTE]

Jako bych to psal ja, opravdu z toho mam stejny pocit. To ze je G10 lepsi je vec pocitu, neco jako ve filmu Pelisky americke sirky:-) Za ten rozdil mas BD prehravac.
Connor (509)|30.5.2009 16:00
Ale z čeho je vlastně S10 složená nám furt tak trochu zůstává utajeno... :-)
Hmm (1739)|30.5.2009 16:58
[QUOTE=911;227996]Sakra,chlapi vy mě zase masírujete,já věděl,že to tak dopadne,objednávám V10,když by někdo chtěl moji měsíc starou G10 nechám ji za dobře.[/QUOTE]UUUfff, tak to budeš Velký Porovnávač. Obzvláště jestli se nezbavíš G10-ky dřív jak budeš mít doma V10-ku. Ale i tak už teď jsem zvědav na Tvé soudy o míře rozdílu v kvalitě obrazu a zda to stojí za ten cenový rozdíl....
vvodzak (19)|1.6.2009 10:25
Nema ziadne ventolatory, resp. ich nepocujem, a ce otvory ramu ich nevidim.
vvodzak (19)|1.6.2009 10:30
[QUOTE=axicom;227898]vvodzak:

No vzdyt to mas v tom mem prispevku

S10 bez PDP 295W
G10 s PDP 340W

Me to teda vrta hlavou.[/QUOTE]

Mam zapnuty Eco rezim, samo si to nastavuje Jas, a mozem povedat ze to funguje dobre, nemusel som jas ani manualne doladovat. Vypol som biele pruhy (pri 4:3, ak nahodou je take vysielanie) takze, v lavo a vpravo su cierne (nesvietene) pruhy, a mozem povedat, ze su fakt cierne. Najviac sa mi paci funkcia potlacenie sumu, kedze signal beriem z normalnej anteny na streche (zatial,potom Magio od T-com), je obraz OK. Trosicku susti zvuk, repro, ak pridam vysky, ale kedze pouzivam ine repro 5.1 , tak je to irelevantne. Trosku som sa bal, ale mozem povedat ze inu ako S10 by som uz nechcel, a dufam ze to NIKDY neolutujem.
Connor (509)|1.6.2009 10:37
vvodzak: Díky. Tak ten rozdíl ve spotřebě mezi S10 a G10 bude těmi ventilátory. :-) :-) :-)
Předpokládám, že nelze nějak zjistit jaký to má engine? A panel? Nějaké viditelné nápisy apod...
vvodzak (19)|1.6.2009 10:40
Teraz som v praci, ak budem doma a budem mat cas, odfotim nejake detaily, aj nalepky, kym ich neodlepim. Este sa ozvem, p.p. poslem foto
vvodzak (19)|1.6.2009 10:59
Chcem Vas opytat, (pretoze na moju temu: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=20219 , nikto neodpovedal, a tuto je "zivsie")
aky drziak na stenu k 42" Plazme Panasonic, cca.27-30kg ? Ak viete poradte, ocenim vlastne skusenosti. DAKUJEM
pasmal (7)|1.6.2009 19:17
[QUOTE=ozzy2;228189]Podívej se na tenhle
naklápěcí:
http://www.stell.cz/Katalog/LCD-Plasma-bracket/SHO-1004-black.aspx

pevný:
http://www.stell.cz/Katalog/LCD-Plasma-bracket/SHO-1021B.aspx[/QUOTE]

Oba dva výše uvedené typy od STELL jsem již montoval a plná spokojenost.
Davidh (1)|1.6.2009 21:10
Ahoj, mam cca tyden model TX-P42X10Y a chtel bych se zeptat na zkusenosti tech, kdo maji pripojen stb prez HDMI. Pokud jsem mel na stare televizi pripojen stb (od netboxu) prez scart, pri zapnuti stb se televize automaticky prepla na prislusny av vstup. Ted jsem pripojil stb prez hdmi a pri zapnuti stb se nic nestane, musim pomoci tlacitka av vybrat prislusny vstup. Je to prkotina, ale celkem to otravuje. Nemate nekdo nejaky figl? Diky. Jinak obraz je opravdu super, zejmena hd.
Pifishiba (80)|1.6.2009 21:17
[QUOTE=Davidh;228225]Ahoj, mam cca tyden model TX-P42X10Y a chtel bych se zeptat na zkusenosti tech, kdo maji pripojen stb prez HDMI. Pokud jsem mel na stare televizi pripojen stb (od netboxu) prez scart, pri zapnuti stb se televize automaticky prepla na prislusny av vstup. Ted jsem pripojil stb prez hdmi a pri zapnuti stb se nic nestane, musim pomoci tlacitka av vybrat prislusny vstup. Je to prkotina, ale celkem to otravuje. Nemate nekdo nejaky figl? Diky. Jinak obraz je opravdu super, zejmena hd.[/QUOTE]

Tak fígl nemám, prostě to tak je - přepnout a přepnout, ale ten obraz je fakt super. Ich to max spoko :-)
OO7 (192)|2.6.2009 00:26
Jo, přes HDMI to tak funguje, je to takoví problém jednou za den přepnout? myslím že snad ne...
axicom (626)|2.6.2009 06:24
Spise je s podivem ze stary scart takovou prkotinu zvladal a nove a "lepsi" HDMI takou prkotinu nezvlada. Funguje to pouze u pristroju teze znacky, nechapu proc to nebylo dano nejakym standartem.
PaJaSoft (827)|2.6.2009 08:33
[QUOTE=axicom;228244]Spise je s podivem ze stary scart takovou prkotinu zvladal a nove a "lepsi" HDMI takou prkotinu nezvlada. Funguje to pouze u pristroju teze znacky, nechapu proc to nebylo dano nejakym standartem.[/QUOTE]

Nehledate panove nahodou CEC implementaci v HDMI? Samozrejme, za predpokladu, ze obe zarizen ji podporuji...:-)
vvodzak (19)|2.6.2009 16:21
[QUOTE=ozzy2;228189]Podívej se na tenhle
naklápěcí:
http://www.stell.cz/Katalog/LCD-Plasma-bracket/SHO-1004-black.aspx

pevný:
http://www.stell.cz/Katalog/LCD-Plasma-bracket/SHO-1021B.aspx[/QUOTE]

[QUOTE=pasmal;228211]Oba dva výše uvedené typy od STELL jsem již montoval a plná spokojenost.[/QUOTE]

Vcera som kupil: VIVANCO WMS 1000 PL S, fixni, naklapat nechcem

http://www.vivanco.de/cgi-bin/vivanco/en_US/productDetail.html

V najblizsich dnoch sa pokusim nerozbit si plazmu.

Poznate niekto tieto drziaky, rady, skusenosti?