Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DLNA a praktické využití v síťovém spojení mezi PC a TV... "mýtus nebo skutečnost"?

rommi (416)|17.6.2009 16:35
[QUOTE=karel7000;229844]co sa tyka verzii DLNA neviem ci to suvisi s podporovu pretacania (napr aj nove Samsung televizory maju certifikat 1.5 ale nemaju z nom oznacenu podporu pretacania)
přetáčení funguje na Samsung UE B7020 u DLNA u všech TV nativně podporovaných formátů včetně AVI/DivX, MKV aj. i s korektním posuvem času u textových titulků (testováno na SRT formátu), ale spíš to bude tím, že TV umí tyto soubory přehrávat sama od sebe a přes DLNA tak jede defacto pouze stahování souborů ze "sdílecího" serveru.

Mimochodem, řada B7000 má DLNA asi nejkorektnější ze všech TV, co jsem zkoušel vč, nových modelů Sony.[/QUOTE]


...a aky DLNA server si pouzil ten samsungacky share manager...????
karel7000 (15)|17.6.2009 20:42
Ano, ten od Samsungu, ale funguje to i přes samotné Visty (XP na notesu nemám) a jejich sdílení multimediálních souborů - Visty sami po aktivace sítě v TV ji poznají jako nové zařízení a naopak TV rozpozná server na sdílení a identifikuje ho jako nové zařízení pod konkrétním názvem. Jak bylo uvedeno výše, mezi zařízeními se objevují nejen ta síťová, ale i třeba USB flashdisky.
jis (1301)|17.6.2009 23:32
[QUOTE=MomoBrut;220711]DLNA je v plenkach, alespon u Samsung TV, ostatni nevim...Zakladni problem je napriklad ten, ze to ma fixni aspect ratio 4:3 a nejde s tim delat proste zhola nic.[/QUOTE]Můžeš to nějak upřesnit? Přes DLNA přehrávám širokoúhlé filmy v pohodě, stejně jako přes USB.
pfemir (74)|18.6.2009 11:53
Pokud ta informace je v tom videu, tak ano. Ale pokud neni, tak to jede 4:3 a nejde s tim nic udelat. Zkus si napr. z USB prehrat jeden VOB z DVD.
MomoBrut (205)|18.6.2009 14:50
[QUOTE=jis;230025]Můžeš to nějak upřesnit? Přes DLNA přehrávám širokoúhlé filmy v pohodě, stejně jako přes USB.[/QUOTE]

Jak psal Pfemir ...
Zkousel jsem pres DLNA prehravat na TV zaznamy mpeg2 ps vysilani DVB-T. Problem je v tom, ze pokud je zaznam 4:3, neni mozne s obrazem na TV delat nic jineho, nez mapovat 1:1 nebo roztahnout na maximalni vysku. Neni mozne s obrazem delat to, co jde delat s obrazem behem bezneho prijmu TV vysilani. Co je totalni pruser ... pokud je zaznam vysilani 16:9, televize jej striktne zobrazuje jako 4:3, opet s tim nejde nic udelat ... jako v pripade 4:3, navic je ale obraz deformovany.

Me HTPC umi zaznamenavat vysilani z nekolika multiplexu soucasne na NAS (mam Synology). Kdyby v TV fungoval prehravac rozumnym zpusobem, nemusel bych prehravat pomoci HTPC, stacil by NAS, ale ten prehravac je diky nemoznostem korekce pomeru a velikosti obrazu proste nepouzitelny.
dunaj (1030)|16.8.2009 18:49
Ahojte,

precital som tuto dlhu diskusiu a pridam aj ja zopar aktualit: mam TV Panasonic TX-P50V10E s DLNA.
Ako som pracne zistil, nie je to veru tak, ze co vie TV dekodovat napr. z karty, alebo USB, vie aj cez DLNA. (to sa tu pisalo). Na nemeckom fore som dostal takuto odpoved, evidente sa ktosi "opytal" sietovym prikazom priamo televizora, a ten mu odpovedal:

SOAPACTION: "urn:schemas
upnp-org:service:ContentDirectory:1#GetSortCapabilities"
[Thread-21] DEBUG 22:20:55.262 Received on socket: X-PANASONIC-DMP-Profile:
MPEG_PS_PAL
JPEG_SM
PV_DIVX_DIV3
PV_DIVX_DIV4
PV_DIVX_DIVX
PV_DIVX_DX50
PV_DRM_DIVX_DIV3
PV_DRM_DIVX_DIV4
PV_DRM_DIVX_DIVX
PV_DRM_DIVX_DX50

(BTW:Nevie niekto ako sa to da spytat napr. z prikazoveho riadku Win? Ja som tam rozoznal iba IP adresu)

Ak som to teda spravne pochopil, tak pokial Firmware televizora nebude podporovat aktualne formaty videa, mozem ako DLNA server pouzivat iba PC, v ktorom sa video bude on-the-fly degradovat na taky format, aky TV podporuje. Cize externy sietovy disk s DLNA mozem zabudnut. U mojej znacky je vsak najvacsi problem, ze cez DLNA nedokaze prehrat svoj vlastny format AVCHD lite, ktory produkuju fotoaparaty a kamery Panasonic. Cize mi ostava iba cakat na pripadnu zmenu FW TV, ktora mozno v tomto smere ani nebude? Je na tom nejaka ina znacka momentalne lepsie? Videl uz niekto video cez DLNA v HD rozliseni?


Este som chcel dodat, ze: Fotky mi funguju perfektne, tie asi pojdu aj na "pasivnom" DLNA servri a tiez video v DivX (nie HD) aj s titulkami (chyby v kodovani), ale len vo vyssie uvedenych formatoch, ale da sa to aj pretacat hore-dole tromi roznymi rychlostami, neda sa ale pauznut.
PaJaSoft (827)|16.8.2009 20:50
Skoda jen, ze na autodetekci se TV hlasi bud jako "Generic DLNA" (Nero Media Home), Mobile Phone (!!! - TVersity) a dalsi radsi ani nechtej vedet...:-))

Jinak video lze pausnout (aspon ta moje)! Mam odzkouseno...

Ten vyver formatu urcite neni uplny... mam nejake napr. .VOBy z DVD, ktere o DivX nezavadily a prehravat jdou, dale mam odzkouseno, ze jsou prehravat XviD-ove HDTV ripy ruznych serialu jako Prison Break, Heroes, Lost... (ty, co maji cca 350MB na dil) atd... - a rekl bych, ze tady se bude situace zlepsovat, podobne jako pribudou dasi widgety do VieraCASTu, kde aktualni nabidka neni nijak oslnujici (a Nova archiv pribyl taky mezi FW 2.004 a 2.011 - BTW vi nekdo, co meni aktualni "off-line" updatovatelny 2.012? - ten neni nabizen skrze TV, ale panasonic.cz ano).

PS: Cela komunikace DLNA je jen nad HTTP protokolem nekolik SOAP sluzeb (= komunikujeme textovym XML, krome samotneho streamovaneho videa samozrejme)... - nevedel by nekdo rozumny popis techto SOAP zprav (DLNA 1.0), abych to nemusel hledat a cist stovky stran hutne dokumentace?
dunaj (1030)|17.8.2009 15:29
[quote=PaJaSoft;236959]Jinak video lze pausnout (aspon ta moje)! Mam odzkouseno...[/quote]

Sorry, ide aj mne, nevsimol som si funkciu sipky hore! Takze ovladanie je uplne O.K.
TV sa mi hlasi ako 192.168.0.192 Panasonic VIERA.
LoSob (31)|21.8.2009 14:15
Řeším taky problém s posunem videa. Některé přetáčet jdou,jiné zas ne a nemohu přijít na to..proč?. Bohužel jsem na tyto věci antitalent,takže pokud by to někomu pomohlo a dokázal by říci do jakého kodeku video převést aby přetáčení fungovalo,můžu udělat screen v GSpotu z videa které jde a pak z druhého u kterého posun nefunguje jestli v něm někdo najde problém...
RaViLiuS (13)|1.9.2009 17:07
Zdravim.
Od zitra jsem stastnym majitelem Samsungu PS50B650. A zajima mne to prehravani filmu ze site.
Mam doma domaci sit (na strese router, z nej kabel svedeny do switche a ze switche x kabelu do ethernetovych zasuvek apod.) V obyvaku taky jednu ethernetovou zasuvku mam a chci se zeptat jak to teda bude fungovat. Staci jen pripojit krizeny kabel do te zasuvky a uvidim soubory ktere sdili muj pocitac s preinstalovanymi Win 7 . A nebo budu muset do complu nainstalovat ten soft co davaji udajne k TV? a bude to vubec fungovat kdyz kabel nepovede primo do PC ??
rommi (416)|1.9.2009 18:38
... je to jednoduche, telka sa chova v sieti ako kazdy iny pocitac,takze pokial mas v routeri DHCP server (co asi mas) tak pichnes telku do site normalnym (nie krizenym) kablom priamo do zasuvky (ako pocitac) a na PC s win 7 je windows media player a ten ma v sebe funciu windows media sharing, staci to zapnut, nazdielat nejake adresare, pockat kym to WMS naindexuje a nasledne na telke vybrat DLNA - objavi sa nazov PC a v PC povolit aby z neho telka mohla citat...all
TomZ (23)|3.9.2009 17:15
Me to moc jednoduche neprijde, teda aspon prakticky. Mam tu Sam 46B650. Zkousel jsem sdileni pres WMP, TVersity i nastrojem od Samsumgu.

Samsung nastroj - vidim, jen ze zarizeni je pripojeno. To je tak cele. At zvolim zvuk/hudbu/video, tak po chvili tv rekne, ze nic nenasla a ze se vraci na prvni obrazovku.
WMP - televize server vidi, obcas se dostanu na 4 slozky - hudba/obrazky a jeste neco. Jednou se mi podarilo i proklikat dal, ale pri pusteni nejake hudby to spadlo.
Tversity - stejne jako tool od samsungu.

Nasdilel jsem si vzdy jen 3 slozky. Jednu na hudbu, jednu na film jednu na foto. Vsechny s malym poctem souboru. Firewall je vypnuty. Nevi nekdo v cem muze byt problem?

Internet mi na telce jde, telka to zarizeni vidi.. ale dal nic :/ uz se v tom vrtam pul dne.. :(

EDIT: tak se mi to zacalo zobrazovat pres TVersity. Problem je, ze jen slozky. Kdyz otevru slozku, kde neco ma byt, tak nejsou zadne soubory v nabidce.. A celkove mi to prijde dost pomale.

Jednou se mi podarilo otevrit par fotek, kazda velikostne cca 1.8MB. Prechod mezi nimi trval cca 5sec. Jak to je u vas?
rommi (416)|3.9.2009 19:33
...takze v 1 rade, aky OS pouzivas, aku verziu FW mas v telke
naraz moze (mal by byt) pusteny iba jeden DLNA server
obcas pomohlo pri samsung share manageri odinstalovat a znova nainstalovat...
ja som zbytocne neexperimentoval a iba zapol zdielanie vo WMP11 a vsetko fungovalo (a funguje) na prvy sup a uplne bez problemov...
TomZ (23)|3.9.2009 19:39
OS Win XPp, FW 2000/01/01 000104.
Vzdy jsem mel pusteny pouze jeden server. Zvlastni, ze na slozky se clovek dostane ale dal ne..
Kdyby to na 1. pokud fungovalo, tak taky neexpiremintuju.


Ted se mi stalo u souboru pres USB - fotky OK, film ne, mp3 jen jako doprovod k fotkam, samostatne ne :/ Ale to je OT to nic :)
PaJaSoft (827)|3.9.2009 19:46
[quote=rommi;239351]naraz moze (mal by byt) pusteny iba jeden DLNA server[/quote]

A tento nesmysl vznikl kde?
rommi (416)|3.9.2009 19:48
[quote=TomZ;239353]OS Win XPp, FW 2000/01/01 000104.
Vzdy jsem mel pusteny pouze jeden server. Zvlastni, ze na slozky se clovek dostane ale dal ne..
Kdyby to na 1. pokud fungovalo, tak taky neexpiremintuju.


Ted se mi stalo u souboru pres USB - fotky OK, film ne, mp3 jen jako doprovod k fotkam, samostatne ne :/ Ale to je OT to nic :)[/quote]

v prvom rade odporucam prehodit novy FW do telky 0104 je dost "bradaty"
zrychlenie DLNA nastalao az od verzie FW 20XX, odporucam (vyskusana) 2004.1 (posledny aktualny)
rommi (416)|3.9.2009 19:52
[quote=PaJaSoft;239354]A tento nesmysl vznikl kde?[/quote]

:-) v mojej hlave, ale fakt by som odporucal pri nefuncnom DLNA mat pusteny iba jeden a testovat to iba pri jednom aktivnom , hlavne, ked to nefunguje ani pri tom jednom...
samozrejme, ze ked to funguje moze ich bezat aj viacero.....
PaJaSoft (827)|3.9.2009 19:59
[quote=rommi;239356]:-) v mojej hlave, ale fakt by som odporucal pri nefuncnom DLNA mat pusteny iba jeden a testovat to iba pri jednom aktivnom , hlavne, ked to nefunguje ani pri tom jednom...
samozrejme, ze ked to funguje moze ich bezat aj viacero.....[/quote]

Ale vzdyt DLNA DMS je kazde trochu inteligentnejsi teenagerovske zarizeni herni konzole, iPod, MS Zune, NAS uloziste, smart phony a ja nevim co jeste - ono kupodivu v relativne moderni domacnosti neni jednoduche tento pozadavek vubec zabezpecit...:-) a kdyz jeste uvidite zarizeni souseda, tak leda ze byste ho inzultoval...'-)
rommi (416)|3.9.2009 20:08
...ufff. ja som myslel len jeden DLNA DMS sw beziaci ako sluzba/program na jednom hoste s windows, samozrejme ze v sieti ich moze byt habadej.... :-) (mal som to napisat jasnejsie...)
RaViLiuS (13)|3.9.2009 21:37
na Win 7 to slape naprosto bez problemu.. Win 7 jsou vubec nejlepsi na propojovani TV a PC ci PC a projektoru... a jinak prochazeni adresaru se ti zrychli novejsim FW. s originanim sem to mel taky pomale a nejelo mne youtube
TomZ (23)|3.9.2009 22:11
Tak jsem provedl upgrade na 2004 (verze co je na webu samsungu). Zda se to byt rychlejsi. Nicmene uz mi televize pripojena k pc pres TVersity zas pro jistotu nic neukazuje krom toho, ze je tv k pc pripojena. Dnes uz se mi to nechce resit. Jeste se na to lehce mrknu zitra a pak to asi vzdam..
rommi (416)|3.9.2009 22:46
odinstaluj samsung share manager, aj tversity a vyskusaj len zapnut windows media sharing.... rebootni PC a uvidis...
TomZ (23)|3.9.2009 22:59
Windows media sharing myslis v WMP11?
rommi (416)|3.9.2009 23:20
...ano
RaViLiuS (13)|4.9.2009 00:14
mne spis sere ze plazma PS50B650 ty filmy prehravane z DLNA neskutecne orezava. Kdyz pustim HD filmek tak je vetsinou orezany levy pravy okraj ... kdyz pustim nejaky HDTVrip serial treba House M.D. tak to je uplne v prdeli.. TV to oreze ze vsech stran..vysledek je maly ctverec uprostred obrazovky se kterym uz nejde nic delat ani v nastaveni..titulky mne taky nezere... asi musi mit shodny nazev s filmem nebo nevim. Takze proste vysledek je takovy ze DLNA je v mem pripade naprosto nahouby.. To si radsi zajdu vedle do mistnosti, pustim film na PC pres Media player classic, pretahnu ho na rozsirenou plochu na plazmu a dam full screen.
TomZ (23)|7.9.2009 22:03
Tak jsem zjistil, ze problem je v nekde v pocitaci, ale jeste nevim kde.

Zkusil jsem jeste NB pres wifi a pres Samsung pc manager to fungovalo na prvni pokus (visty). Takze u stolniho pc s XP je neco zle. Snad na neco prijdu...
RoPo (6061)|9.9.2009 13:57
TomZ: Ve Win XP integrovaný DLNA server pořádně nejede. Funkce DLNA serveru je dobře fungující až od Vist - např. u Windows Media Playeru.
TomZ (23)|9.9.2009 14:21
Hm tak to jsi me nepotesil. Neni pro to neni workaround, nebo hot fix do XP. Zkusim jeste porozhlednout po netu, abych kvuli tomu nemusel kupovat novy system a upgradovat HW, protoze ten pc ma jen 2GB RAM..
rommi (416)|9.9.2009 19:55
[quote=RoPo;240018]TomZ: Ve Win XP integrovaný DLNA server pořádně nejede. Funkce DLNA serveru je dobře fungující až od Vist - např. u Windows Media Playeru.[/quote]


...a to akoze preco...?
sam pouzivam XP CZ SP2, WMP11, zapnuty sharing (UPnP, DLNA) a ide mi to uplne v pohode ako hodinky....
TomZ (23)|11.9.2009 14:03
Tak problem je asi nekde v primo danem pc/nastaveni win xp. Na druhem NB, kde mam win xp mi DLNA pres WMP11 fungovalo dobre, stejne tak i pres Samsung manager. Takze zkusim na neco prijit/nekde precist.. A to oba NB jsou pripojeny pres wifi a stolni pc pres LAN. Btw info pro nekoho, kdo by chtel pouzivat DLNA ve spojistosti s pripojenim pc/nb pres wifi - funguje to absolutne bez problemu.

Nicmene mi to prijde dobry na filmy, mozna hudbu. Ale na fotky mi prijde lepsi je nakopirovat na USB a pak to pres nej pustit - pres DLNA mi to prislo takove pomale, neohrabane.
tomaskoci (15)|24.9.2009 08:03
Zdravím Vás pánové,
mám dotaz na zapojení DLNA. Mám televizi Samsung LE32B650 a koupil jsem ji WIFI adaptér SAMSUNG a chtěl bych to připojit k počítači a sdílet filmy, apod. Mám doma wifi internet, jednu WRT312 jako přijímač a druhou krabičku WRT 312 jako vysílač na domácí síť, kde na notebooku přijímám internet. Chtěl jsem se zeptat odborníků, jak mám vše propojit, chtěl bych to bezdrátově, internet mi funguje, ale DLNA nikoliv, televize nevidí počítač. Prosím Vás tedy o rady jak vše správně propojit.Prosím krok za krokem. Díky
dunaj (1030)|24.9.2009 13:28
[quote=rommi;240059]...a to akoze preco...?
sam pouzivam XP CZ SP2, WMP11, zapnuty sharing (UPnP, DLNA) a ide mi to uplne v pohode ako hodinky....[/quote]

Mne v tejto konfiguracii nejdu titulky k DivX, ale cez Twonky Media ano.
dunaj (1030)|24.9.2009 13:31
[quote=rommi;239359]...ufff. ja som myslel len jeden DLNA DMS sw beziaci ako sluzba/program na jednom hoste s windows, samozrejme ze v sieti ich moze byt habadej.... :-) (mal som to napisat jasnejsie...)[/quote]

Na PC mozes spustit serverov kolko chces. V TV sa ti potom zobrazia pekne pod sebou a funguju vsetky.
rommi (416)|24.9.2009 17:31
[quote=dunaj;241800]Na PC mozes spustit serverov kolko chces. V TV sa ti potom zobrazia pekne pod sebou a funguju vsetky.[/quote]

...samozrejme ze funguju, ked funguju - tento komentar bol v kontexte, ked to nefunguje....

[quote=dunaj;241799]Mne v tejto konfiguracii nejdu titulky k DivX, ale cez Twonky Media ano.[/quote]

... ano cez WMP titulky nefunguju
rommi (416)|24.9.2009 18:24
[quote=tomaskoci;241746]Zdravím Vás pánové,
mám dotaz na zapojení DLNA. Mám televizi Samsung LE32B650 a koupil jsem ji WIFI adaptér SAMSUNG a chtěl bych to připojit k počítači a sdílet filmy, apod. Mám doma wifi internet, jednu WRT312 jako přijímač a druhou krabičku WRT 312 jako vysílač na domácí síť, kde na notebooku přijímám internet. Chtěl jsem se zeptat odborníků, jak mám vše propojit, chtěl bych to bezdrátově, internet mi funguje, ale DLNA nikoliv, televize nevidí počítač. Prosím Vás tedy o rady jak vše správně propojit.Prosím krok za krokem. Díky[/quote]
...otazka znie funguje ti internet na TV alebo na notebooku
mas WRT v rezime AP alebo router...dost malo info na to aby sa ti dalo relevantne odpovedat, mozeme iba zopakovat teoriu, ktoru mas v tomto vlakne x krat....
tomaskoci (15)|25.9.2009 07:05
No internet mi funguje v televizi, a WRT mám v pozici AP. Když zapnu Samsung manager, tak se mi tam nezobrazí žádné zařízení, měla by se tam zobrazit ta televize , ne?. Firewall mám sice zapnutou, ale mám tam vyjímky pro ten samsung manager, tak nevím co s tím.
rommi (416)|25.9.2009 20:08
[quote=tomaskoci;241883]No internet mi funguje v televizi, a WRT mám v pozici AP. Když zapnu Samsung manager, tak se mi tam nezobrazí žádné zařízení, měla by se tam zobrazit ta televize , ne?. Firewall mám sice zapnutou, ale mám tam vyjímky pro ten samsung manager, tak nevím co s tím.[/quote]

ja by som skusi vypnut FW uplne, lebo problem je v tom ze DLNA je vpodstate UPnP a samsung share manager vykonava uz iba "finale" - prenos dat z PC do TV, ale tomu predchadza sietova komunikacia s vyhladavanim UPnP zdroja atd....
tomaskoci (15)|29.9.2009 14:15
Už to funguje, musím vypnout úplně firewall u antiviru ( ESET smart security). Díky za rady
rommi (416)|29.9.2009 16:43
Len tak pre info pre vsetkych, co maju Samsung share manager a maju firewally 3 stran (trebarz ten eset..)
do povolenych app pre "vstup" do PC je potrebne dat minimalne
http_ss_win_pro.exe a WiselinkPro.exe
http_ss_win_pro.exe zabezpecuje streamovanie samotneho obsahu do telky
WiselinkPro.exe zabezpecuje discovery, komunikaciu s "GUI" a v spolupraci s http_ss_win_pro.exe natahovanie nahladov
co sa tyka sietovej komunikacie tak tam je toho pozehnane, ale klucove su
porty 1900/udp - discovery, 52235/TCP - GUI a 53235/TCP - streaming....

komplet obsadenie portov:
[code]
http_ss_win_pro.exe:3996 TCP rommiIBM:53235 rommiIBM:0 LISTENING
WiselinkPro.exe:1496 UDP rommiIBM:1900 *:*
WiselinkPro.exe:1496 UDP rommiIBM:4363 *:*
WiselinkPro.exe:1496 TCP rommiIBM:52235 rommiIBM:0 LISTENING
WiselinkPro.exe:1496 TCP rommiIBM:52345 rommiIBM:0 LISTENING
WiselinkPro.exe:1496 UDP rommiIBM:52455 *:*
WiselinkPro.exe:1496 UDP rommiIBM:54235 *:*
WiselinkPro.exe:1496 UDP rommiIBM:6155 *:*
[/code]


..asi tolko....
RoPo (6061)|2.10.2009 08:15
[quote=tomaskoci;242267]Už to funguje, musím vypnout úplně firewall u antiviru ( ESET smart security). Díky za rady[/quote]

Vypnout jej nemusíš. Stačí správně definovat vyjímky/pravidla ve firewallu ESETu.
ludva10 (121)|5.10.2009 10:08
poradí někdo, jak mám nadefinovat vyjímky do Nod 3.0.645.0, když ho propojuji jako DLNA s TV Panasonic TX-P46G15E ? Nechce se mi ten firewall pořád ručně vypínat. Pouštím to pšes WMP11.
Moc dík
Pytkin (7947)|5.10.2009 11:16
no ked ho das do toho interaktivneho rezimu , tak on sa na kazde spojenie bude pytat .. vtedy mu ho povolis a zakliknes , aby sa uz nabuduce nepytal ..
ludva10 (121)|5.10.2009 13:06
Právě že i v tom interaktivním režimu se mi na spojení s TV neptá a TV normálně vyhodí že nenašla server
PaJaSoft (827)|5.10.2009 13:07
No ono to discovery nebezi totiz po normalnim TCP socketu... a proto NOD nezareaguje...
jarino1978 (8045)|5.10.2009 13:24
[quote=RoPo;242678]Vypnout jej nemusíš. Stačí správně definovat vyjímky/pravidla ve firewallu ESETu.[/quote]

ropo : tebe to pomohlo ? mám eset smart security 4.0.314.0, ručné pravidlá mi nepomohli. pomohlo mi jedine natvrdo vypínať firewall...
rommi (416)|5.10.2009 16:30
[quote=ludva10;243054]poradí někdo, jak mám nadefinovat vyjímky do Nod 3.0.645.0, když ho propojuji jako DLNA s TV Panasonic TX-P46G15E ? Nechce se mi ten firewall pořád ručně vypínat. Pouštím to pšes WMP11.
Moc dík[/quote]

asi tolkoto:
[code]
To share media to other devices using Windows Media Player 11, several firewall ports on your computer must be open. If you are using Windows Firewall, the required Transmission Control Protocol (TCP) and User Datagram Protocol (UDP) ports are automatically opened when you turn on media sharing. If you are using a different software firewall, you might need to open these ports manually.

The following table lists the host sharing firewall requirements for Windows Media Player Network Sharing Service version 3 with Windows XP.

Port Protocol Process** Direction
1900 UDP SSDP svchost.exe Inbound/Outbound
2869 TCP SSDP, UPnP svchost.exe Inbound
10280-10284 UDP WMDRM-ND registration wmpnetwk.exe Inbound/Outbound
10243 TCP HTTP wmpnetwk.exe Inbound

**Scoped to local subnet unless otherwise indicated.

The following table lists the host sharing firewall requirements for Windows Media Player Network Sharing Service version 4 with Windows Vista.

Port Protocol Process** Direction
554 TCP RTSP wmpnetwk.exe Inbound/Outbound
8554-8558 TCP RTSP wmpnetwk.exe Inbound/Outbound
5004-5005 UDP RTCP/RTP wmpnetwk.exe Inbound/Outbound
50004-50013 UDP RTCP/RTP wmpnetwk.exe Inbound/Outbound
1900 UPD SSDP svchost.exe Inbound/Outbound
2869 TCP SSDP, UPnP svchost.exe Inbound
10280-10284 UDP WMDRM-ND registration wmpnetwk.exe Inbound/Outbound
10243 TCP HTTP wmpnetwk.exe Inbound
2177 TCP UDP qWAVE svchost.exe Inbound/Outbound

**Scoped to local subnet unless otherwise indicated.
[/code]

v praxi to znamena ze treba minimalne povolit 1900/udp a 2869/tcp pre aktualnu siet (discovery a "GUI" a 10243/tcp pre http streaming a "GUI" 10280-10284/UDP by som neriesil - to je DRM
tomaskoci (15)|7.10.2009 09:55
Měl jsem stejný problém. Kontaktoval jsem přímo firmu ESET a přes e-maily jsme to vyřešili. Takže si musíte dát detailní nastavení personálního firewallu, záložka IDS a rozšířené nastavení a pak skoro úplně dole odznačit položku "zablokovat nebezpečnou adresu po detekovaném útoku". To jsem udělal a vše se krásně připojuje. Toto mi bylo sděleno přímo od ESET, tak snad jsem udělal dobře.
ludva10 (121)|10.10.2009 10:24
Tak jsem zkusil jak to zatržítko, tak do vyjímek Noda dát ty porty a bohužel mi to pořád nejede
jarino1978 (8045)|26.10.2009 09:16
akosi som pozabudol, je tu nový PS3 media server, obsahuje nové presety pre TV Philips, Sony, Samsung : http://ps3mediaserver.org/forum/viewtopic.php?f=2&t=3217&start=0
rommi (416)|1.11.2009 17:11
Niekto sa tu pytal, ci dokaze samsung TV B-eckovej rady chodit ako DMR alebo iba ako DMP
takze po testovani mozem povedat ze zvlada aj DMR - rozchodil com ovladanie TV prostrednictvom WMP 12 vo windows 7 - WMP 12 posle medium a dokaze ovladat prehravanie medii prostrednictvom DLNA
testovana zostava: DLNA DMS windows XP WMP 11, DLNA DMC windows 7 WMP 12, DLNA DMR Samsung LE40B750 fw 2004.1

...skoda ze sa mi to nepodarilo rozchodit s nokiou N95 8gb