Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dvoutunerové HDTV přijímače

Lenkas (13)|1.2.2009 01:24
Ahoj pánové, prosím poraďte, vůbec se v tom neorientuju.

Domnívali jsme se, že když má přijímač dva satelitní tunery, měly by na něj jít napojit najednou dvě různé samostatné satelitní antény s konvertory (jednu anténu máme nějakou společnou na baráku, druhou vlastní na balkóně...). ALe při vybírání HDTV recieveru jsme si na obrázku všimli, že dvoutunerový Vantage 7100S má vzadu konektor pro připojení jen jednoho zdroje signálu. Jak je to tedy????

Pokud by to možné bylo, dá se na takové sestavě přijímat kódovaný obsah ze Skylinku najednou z obou satelitů přes jedno rozhraní Cryptoworks? A je takto možné z jednoho satelitu program sledovat a z druhého nahrávat?

Je ještě něco, na co bychom si měli dát pozor, případně máte nějaký konkrétní tip na HDTV přijímač (s PVR)? Jo a ještě, nemáte někdo třeba Vantage 8000S s vestavěný 500GB diskem? Není to moc hlučný a neruší to při sledování TV?

Díky, Lenka
losos (2977)|1.2.2009 06:51
Lenkas,
když si jen trochu pečlivěji přečtete informace o Vantage HD 7100S tak bleskově zjistíte, že NEMÁ DVA TUNERY, ale jen jeden. Dva tunery má JEN typ 8000S.
Harddisk trochu slyšet je, ale nic moc. Dále, umí se sám vypnout, pokud právě není používán, po pěti minutách - psal jsem o tom již jinde...
Něco o tom i tady :

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=17959&page=4

Již delší dobu sleduji velmi pečlivě vše okolo HD sat. přijímačů a pokud někomu nevadí cena, tak pro běžného uživatale je bezesporu nejlepší volbou Vantage HD 8000S. Právě proto je, bohužel, také nejdražší.
Pro fajnšmekry a "kutily" je to samozřejmě Dream 8000, nebo levnější AB IP Box 9000 HD, ty bych ovšem běžným uživatelům nedoporučoval, k jejich provozu a hlavně k uvedení do chodu je potřeba více znalostí a je to proto obtížnější.
Jednoduché uvedení do chodu je např. u TF 7710 HDPVR a i u všech Vantage HD.
miki77 (30)|1.2.2009 19:13
losos: co TechniSaty? Konkrétně Digit HD 8-S. Až bude nový firmware a bude se moci nahrávat na HDD, tak bude v pohodě ne? Nepotřebuji žádné zvláštní funkce, jen kvalitní obraz a sem tam něco nahrát na HDD.
Lenkas (13)|1.2.2009 21:48
LOSOS: Děkuju za info. To víte, pane Losos, jsem jen hloupá ženská...

Jsem upřímně řečeno ráda, že se mi podařilo zformulovat tady dotaz. Ale co se týká těch dvou tunerů na 7100S, z mý hlavy to nebylo. Našla jsem tu informaci na nějakým e-shopu (bohužel už nevím kde) a dál jsem v tom nešťourala.

Ale tak hlavně, že se to vyjasnilo. Takže doporučení zní 8000S a těžko budu hledat něco lepšího, chápu-li správně?

Díky, Lenka
losos (2977)|2.2.2009 05:23
Pro Lenkas
Rádo se stalo, zatím opravdu Vantage HD 8000S vede, jednodušší je Topfield TF 7710 HDPVR.
Ještě malý doplněk, - i do toho Vantage HD 7100S lze přidat druhý tuner, buď satelitní (DVB-S), nebo pro pozemní příjem (DVB-T). Potom se z něj stane osmitisícovka... a ještě doplním, pokud budete kupovat tu 8000S, tak doporučuji i s ventilátorkem, i když se moc nehřeje, ale je to vždy lepší. Harddisk postačí 32O GB (čím menší harddisk, tím je obvykle tišší). Mrkněte např. sem :
http://www.tvdigitalne.cz/index.php?ID[1]=3&ID[2]=8438&HDTV-prijimace-Vantage
A asi byste si měla projít i nějaké povídání zde :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=15722&page=2

Pro miki77
Už jsem i o tom psal, Technisaty prý nespolupracují s modulem Diablo (i když některé možná ano, nevím, je třeba se zeptat těch, kdo je vlastní), jinak jsou prý O.K. Víc nevím, protože jsem se o ně právě z onoho důvodu přestal zajímat...
miki77 (30)|2.2.2009 09:44
losos: Dík, o diablu neuvažuji a jak sem říkal nepotřebuji žádné extra funkce, chci jednouduchej přijímač, prostě zapnout a koukat, jsem nenáročný, jde mi prakticky jen o kvalitní obraz (a to by podle recenzí měly mít) a sem tam nějaký to nahrávání, můžu mít právě Technisaty za slušnou cenovku, proto se o ně zajímám.
losos (2977)|2.2.2009 12:46
Já rozumím, nicméně znáš to - nikdy neříkej nikdy...
Lenkas (13)|5.2.2009 20:27
to Losos:

Moc děkuju za rady. (Mohli bychom na sebe tykat?)

Prosimtě, a co si myslíš o přijímači MASCOM MC 2300CR HDCI-PVR?

http://www.resat.cz/satelity/mc2300cr_hdci.htm

O co všechno přijdu jeho volbou místo Vantage 8000S? Nebo to není ani trochu důstojný soupeř?

V jednom internetovém obchodě, kde prodávají Vantage i Mascom (elektro-partner.cz, pokud se zde může konkrétně jmenovat), mi dokonce na otázku, který mi z nich mohou doporučit, odpověděli, že zcela jistě ten Mascom.

Myslíš si, že cena toho Vantage v dohledné době trochu klesne a že by mělo cenu chvíli počkat?

Lenka
losos (2977)|6.2.2009 08:57
Pročetl jsem pečlivě tu stránku o Mascomu (cenu jsem našel jinde i o dost nižší - 10.290), je podstatně levnější než Vantage HD 8000S (nevím proč). Možná by právě kvůli této nižší ceně stál za hřích.
Hned na začátku uvádím, že tohle nebude žádné odborné posouzení, berte to jako popovídání o dalším stroji na HD scéně. Bohužel jsem jej na vlastní oči zatím neviděl - a hlavně jsem jej neviděl v provozu, a tak nemohu o něm napsat nic z vlastní zkušenosti.
Prohlédl jsem jen mně dostupné technické údaje (na víc nebyl čas), ale rád bych zde uvedl, že jim nelze vždy věřit, např. na stránkách TV digitálně mají stále u Vantage HD 8000S uvedeno, že má časovač pro 20 událostí, a já vím, že jich má ve skutečnosti 40 (osobně ověřeno). Nebo např. u tohoto Mascomu je uvedeno, že má paměť pro 5.000 kanálů a o pár řádků dál je uvedeno 8.000. Co z toho je pravda, netuším. Proto je třeba ty tech. údaje brát opatrně...
Dle technických údajů se oproti Vantage liší v tom, že nemá univerzální čtečky karet, ale jen 2x CI slot, na druhé straně má prý již v jednom CI slotu zabudovaný Cryptoworks. Tak tomu nerozumím, jestli to náhodou nemá být jedna čtečka s Cryptoworksem + jeden CI slot pro jakékoliv moduly... Asi to tak bude a to se mi moc nelíbí, Vantage má 2 čtečky + 2 CI sloty - to je tedy ve prospěch Vantage dost značná výhoda - u mne by asi rozhodla...
Líbí se mi, že má 3 USB pro více USB Flash disků.
Časovač prý má, ale není uvedeno, pro kolik událostí.
Umí prý střih (odstraňování reklam), což je dobrá vlastnost, to např. Topfield stále neumí..., nevím ovšem, jak je to jednoduché, či složité, u Vantage je to dost obtížné.
Nezjistil jsem, zda má zabudovaný ventilátor (HD přijímače dost hřejí, u těch se dvěma tunery a harddiskem bych ventilátor doporučoval).
Počet pamětí pro TV kanály má o mnoho méně, než má Vantage. (5.000/20.000). Zde doplním, že já jsem u svého stroje použil asi jen 400 pamětí, ale plánuji to rozšířit tak na 600..., čili každý jich nepotřebuje celou hromadu... :)
Přehrávání vpřed i vzad má, ale není uvedeno jakými rychlostmi, má prý i vyhledávání po časové ose, což je dobrá funkce.
Víc jsem zatím z dostupných údajů nevydedukoval.
Velice rád bych o něm napsal recenzi, kdyby mi jej laskavě někdo zapůjčil k otestování.
Na druhé straně by to mohlo potom dopadnout podobně, jako když jsme intenzívně pochválili Vantage HD 8000S a od té doby jeho cena na trhu stále stoupá.
Možná Mascoma již někdo testuje a třeba o něm něco napíše. Já tu možnost nemám.
ALE - pokud někoho zajímá jeho nízká cena, radím - kupte jej právě teď, dokud je ještě levný. Myslím, že za dvoutunerový HD přijímač je 10.000 dobrá cena. Mohu se ovšem mýlit, protože jsem jej zatím neviděl a asi neuvidím...
Závěr : můj názor na to, co bych si pořídil já, se nezměnil. Stále u mne vede Vantage HD 8000S a dobrý je i Topfield TF 7710 HDPVR.
Lenkas (13)|6.2.2009 12:18
Moc díky za rozbor. To je super, když to skoukne někdo, kdo tomu rozumí.

Ať je to jak chce, já si hlavně myslím, že je dobře, že tady ten Mascom je, protože to asi bude další docela důstojná konkurence pro ten Vantage (vzhledem k ceně), a jen tam, kde je konkurence, můžeme doufat v pokles cen.

Takže já jsem pro, ať se o tom Mascomu co nejvíc mluví a ví. Nemám ráda monopolní vládce a jejich monopolní chování. Ten Vantage je sice dobrej, ale cena by podle mě mohla v klidu být o trochu příjemnější. A hlavně, pořád roste, kdo ví, kam to půjde.

Lenka
JSM1 (52)|7.2.2009 11:11
Mascom MC 2300 CR HDCI má dva CI sloty a v jednom je zasunut CAM modul Cryptoworks, tj. tento modul (patrně Mascom) je již zahrnutý v ceně přijímače.
Lenkas (13)|9.2.2009 02:15
[QUOTE=losos;214264]...pokud budete kupovat tu 8000S, tak doporučuji i s ventilátorkem, i když se moc nehřeje, ale je to vždy lepší. Harddisk postačí 32O GB (čím menší harddisk, tím je obvykle tišší). [/QUOTE]

Ahoj, prosimtě, myslíš, že je kvůli hluku skutečně lepší volit raději HD 8000S s 320 GB harddiskem? Řeším to, protože s 500 GB harddiskem (obojí Pipeline s aktivním ventilateurem) stojí jen o 400 Kč víc. Takže vlastně 180 GB za 400 Kč...
Letohradok (94)|9.2.2009 11:01
Mňa by zaujímalo (ospravedlňujem sa, ak je tá otázka hlúpa), ako je to s dekódovaním pri dvoch tuneroch (myslím, že to bolo i v pôvodnom doteze). Teda dá sa s jednou kartou Skylink dekódovať na obidvoch tuneroch samostatne? Čiže dá sa napr. súčasne jeden program pozerať a druhý nahrávať použitím jednej dekódovacej karty?
tomrab (6)|9.2.2009 19:59
pro lenka-podívej se na AZ BOX ELITE nebo PREMIUM,Elite se už prodává a testuje a prý dost dobrý...
losos (2977)|9.2.2009 21:41
Pro Lenkas : jak je tomu přesně s hlukem různých harddisků, nemohu posoudit... ale není to žádná hrůza.
Pro Letohrádek : čti zde :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=15722&page=2

A ještě k tomu dodám, že to může být u různých přijímačů různé, přečti si tedy o nich recenze - o Vantage HD 8000S je např. na Parabole.cz a autor se tam o tom nahrávání zmiňuje také...abys to nemusel hledat, je to zde :
http://www.parabola.cz/clanky/3187/vantage-hd-8000s-luxusni-multimedialni-hd-prijimac/
MS70 (6)|16.2.2009 14:03
Chci se jen ujistit, že uvažuju správně.
Chci si koupit Vantage 8000S a na parabole mám 2 konvertory (jeden na Astru 23,5 a druhý na Hotbird). Koaxiál z jednoho svedu do ant. vstupu pro T1 a koaxiál z druhého do ant. vstupu pro T2.
Nebo doporučujete jiné řešení pro lepší využití dvoutunerového přijímače?

Vím, že se už tady o tom různě psalo, ale jak říkám, chci se jen ujistit.

Další dotazy:
1. Ještě nemám velkou LCD, jen CRT 50 cm, ale uvažuju v brzké době o její koupi. Jede tento sat. přijímač s CRT TV normálně s využitím funkcí PRV a TimeShift? Připojení bude přes scart.

2. Jakou kvlitu mají na velké obrazovce (uvažuji o koupi LCD s uhlopříčkou 94 cm) klasické SD programy?

Díky všem za odpovědi a reakce.
losos (2977)|16.2.2009 15:36
VlaDamorava (466)|16.2.2009 15:37
Řešení připojit jeden satelit na 1.tuner a druhý satelit na 2.tuner je možné, ale nepraktické. Při nahrávání by nebyla možnost dívat se na kanál z toho samého satelitu. Doporučuji vyměnit LNB za Twiny a spojit mezi sebou Diseqc přepínačem. Pak budou k dispozici oba satelity pro oba tunery.
1. Propojení nemá vplyv na funkce PVR a Timeshift.
2. I propojení pomocí analogového SCART-u má lepší kvalitu obrazu na větší CRT televizi i u klasických SD programů. Samozřejmě, že propojení HDMI je úplně o něčem jiném!
MS70 (6)|16.2.2009 18:48
[QUOTE=VlaDamorava;216337]Řešení připojit jeden satelit na 1.tuner a druhý satelit na 2.tuner je možné, ale nepraktické. Při nahrávání by nebyla možnost dívat se na kanál z toho samého satelitu. Doporučuji vyměnit LNB za Twiny a spojit mezi sebou Diseqc přepínačem. Pak budou k dispozici oba satelity pro oba tunery.
1. Propojení nemá vplyv na funkce PVR a Timeshift.
2. I propojení pomocí analogového SCART-u má lepší kvalitu obrazu na větší CRT televizi i u klasických SD programů. Samozřejmě, že propojení HDMI je úplně o něčem jiném![/QUOTE]

VlaDamorava díky za rady.
Spíš se mi jednalo o to, zda někdo, kdo je vlastníkem Vantage 8000S nenapíše své zkušenosti se zobrazením SD programů přes tento přijímač na velké LCD TV. Věřím, že na tomto Vantage 8000S určitě jedou SD programy dobře. Ale zkušenost nějakého uživatele před nákupem by se hodila.
Lenkas (13)|19.2.2009 21:53
Já bych ještě jednou moc prosila Lososa o radu. Jsi tu?

Moc se nám nechce jít do toho interního HD v HD 8000 S. Má nějaké nevýhody, když bychom to řešili externím harddiskem? Ten se pak dá připojit přes USB, nebo i přes eSATA?

Myslíme si, že pak nebude to HD 8000 S potřebné to aktivní chlazení a teoreticky by to celé mohlo být o něco tišší...

Co myslíš hlavně ohledně toho připojení externího HD místo interního?

Lenka
losos (2977)|20.2.2009 00:17
[QUOTE=MS70;216358]VlaDamorava díky za rady.
Spíš se mi jednalo o to, zda někdo, kdo je vlastníkem Vantage 8000S nenapíše své zkušenosti se zobrazením SD programů přes tento přijímač na velké LCD TV. Věřím, že na tomto Vantage 8000S určitě jedou SD programy dobře. Ale zkušenost nějakého uživatele před nákupem by se hodila.[/QUOTE]
Nejlépe by bylo, kdybys k někomu zašel se na to podívat na vlastní oči...
losos (2977)|20.2.2009 00:23
[QUOTE=Lenkas;216821]Já bych ještě jednou moc prosila Lososa o radu. Jsi tu?

Moc se nám nechce jít do toho interního HD v HD 8000 S. Má nějaké nevýhody, když bychom to řešili externím harddiskem? Ten se pak dá připojit přes USB, nebo i přes eSATA?

Myslíme si, že pak nebude to HD 8000 S potřebné to aktivní chlazení a teoreticky by to celé mohlo být o něco tišší...

Co myslíš hlavně ohledně toho připojení externího HD místo interního?

Lenka[/QUOTE]
Mohu doporučit JEDINĚ vnitřní harddisk. Když vám doporučím externí, tak mi za chvíli začnete spílat a budete OPRÁVNĚNĚ všem tvrdit, že jsem vám poradil špatně...vím, proč to doporučuji tak a ne jinak.
Důvody ? Je to na delší povídání - mám Skype i s mikrofonem a webkamerou, když mi pošlete soukromou zprávou své jméno ve Skype, můžeme si o tom popovídat...
RADU (113)|21.2.2009 21:59
Uvažuji o koupi HDTV přijímače a můj požadavek je příjem HDTV,pevný disk,možnost nahrávat jeden program a jiný sledovat a příjem programů Skylink.Cenově zajímavý mě příjde Mascom MC2300CR HDCI-PVR . Chtěl bych znát názor někoho kdo má v problematice satelitních přijímačů jisté zkušenosti a přehled.
losos (2977)|22.2.2009 17:33
[QUOTE=RADU;217060]Uvažuji o koupi HDTV přijímače a můj požadavek je příjem HDTV,pevný disk,možnost nahrávat jeden program a jiný sledovat a příjem programů Skylink.Cenově zajímavý mě příjde Mascom MC2300CR HDCI-PVR . Chtěl bych znát názor někoho kdo má v problematice satelitních přijímačů jisté zkušenosti a přehled.[/QUOTE]
Ten názor přece je již uvedený na předchozí stránce...čteš nepozorně, nebo vůbec ne ?
RADU (113)|22.2.2009 19:31
[QUOTE=losos;217171]Ten názor přece je již uvedený na předchozí stránce...čteš nepozorně, nebo vůbec ne ?[/QUOTE]

bez obav čtu pozorně ale pokud píšeš,že jsi ho na vlastní oči zatím neviděl - a hlavně jej neviděl v provozu, a tak nemůžeš o něm napsat nic z vlastní zkušenosti pak potom nechápu proč vůbec na můj dotaz odpovídáš když k tomu nemáš co říct...
losos (2977)|22.2.2009 21:26
[QUOTE=RADU;217060]Uvažuji o koupi HDTV přijímače a můj požadavek je příjem HDTV,pevný disk,možnost nahrávat jeden program a jiný sledovat a příjem programů Skylink.Cenově zajímavý mě příjde Mascom MC2300CR HDCI-PVR . Chtěl bych znát názor někoho kdo má v problematice satelitních přijímačů jisté zkušenosti a přehled.[/QUOTE]
Jen jsem ti přesně odpověděl na tento tvůj dotaz. Nic víc. O nutnosti vlastní zkušenosti jsi nic nenapsal...
pardalek (15)|28.3.2009 07:22
Nový TechniSat DigiCorder HD S2 Plus, má dva DVB-S2 Tunery. http://www.technisat.de/index95dd.html?nav=Sat_DVB_S_,de,64-501
TPlevis (1)|17.4.2009 22:37
Zdravím, riešim nákup nového HD prijímača. Možno niekto poradí. Najskôr som bol rozhodnutý pre Topfield 7710, kedže som zistil že vraj nepodporuje EMU tak som sa priklonil k Vantage 8000 ktorý ho má. Lenže po prečítaní viacerých recenzií o horšej kvalite obrazu Vantage, teraz už neviem.
Moja predstava aby mal minimalne
- dva tunery DVB-S a aj DVB-S2
- HDD, interne alebo externe
- EMU
- ethernet, audio digit. vystup
- min. dva sloty na karty ( mam dve karty, Gital a Skylink )
- kvalitny obraz
- rychly

Vopred dík za každú radu a názor.
911 (260)|18.4.2009 08:30
[QUOTE=TPlevis;223855]Zdravím, riešim nákup nového HD prijímača. Možno niekto poradí. Najskôr som bol rozhodnutý pre Topfield 7710, kedže som zistil že vraj nepodporuje EMU tak som sa priklonil k Vantage 8000 ktorý ho má. Lenže po prečítaní viacerých recenzií o horšej kvalite obrazu Vantage, teraz už neviem.
Moja predstava aby mal minimalne
- dva tunery DVB-S a aj DVB-S2
- HDD, interne alebo externe
- EMU
- ethernet, audio digit. vystup
- min. dva sloty na karty ( mam dve karty, Gital a Skylink )
- kvalitny obraz
- rychly

Vopred dík za každú radu a názor.[/QUOTE]

Zdravím,řešil jsem nedávno něco podobného a vzhledem k výbornému hodnocení hlavně v Německu jsem se rozhodl pro Technisat Digicordér HD S2 Plus 500GB.Mohu potvrdit,že obraz je opravdu excelentní.Zdravím Lososa,který mi doporučoval Vantage 8000,ale já jsem takový pařez,a udělal jsem dobře.Mám jej teprve 3dny,takže to očuchávám,nemám moc času,ale i ovládání jsem zatím zvládl bez návodu.Mám to spojené s 50"Panem G10 a teď dávaj na HD Nova Sport klasifikaci F1,tak mám pocit ,že jsem s nimi v boxu,jaká je to paráda.Asi jsem teď trochu víc emocionálně naladěn,ale zatím jsem již několik dní pořád nadšen.Nebo jsem blázen?Trochu špatně vidím a slyším.Nevím zda jsem pomohl,ale přeji hodně štěstí.
MONYS (460)|18.4.2009 12:50
[QUOTE=911;223899]Zdravím,řešil jsem nedávno něco podobného a vzhledem k výbornému hodnocení hlavně v Německu jsem se rozhodl pro Technisat Digicordér HD S2 Plus 500GB.Mohu potvrdit,že obraz je opravdu excelentní.Zdravím Lososa,který mi doporučoval Vantage 8000,ale já jsem takový pařez,a udělal jsem dobře.Mám jej teprve 3dny,takže to očuchávám,nemám moc času,ale i ovládání jsem zatím zvládl bez návodu.Mám to spojené s 50"Panem G10 a teď dávaj na HD Nova Sport klasifikaci F1,tak mám pocit ,že jsem s nimi v boxu,jaká je to paráda.Asi jsem teď trochu víc emocionálně naladěn,ale zatím jsem již několik dní pořád nadšen.Nebo jsem blázen?Trochu špatně vidím a slyším.Nevím zda jsem pomohl,ale přeji hodně štěstí.[/QUOTE]Sice mám jen Technisat Digit HD8 a mohu potvrdit obrazově na technisaty jiné přijímače nemají.
jarino1978 (8045)|18.4.2009 13:04
Súhlasím s tým, že Technisat poskytuje excelentný obraz, v zrovnaní s FW 24401 na Vantage sa ale ani Technisat nechytá. Odskúšané už viackrát na 1 TV.
Od Technisatu ma neustále odrádza jeho veľmi slabá podpora, nepodporuje Diablo, nemá UNI čítačky , neexistuje EMU podpora. Obraz OK, ale tá podpora a vybavenie u mňa veľmi stráca.
MONYS (460)|18.4.2009 19:07
[QUOTE=jarino1978;223935]Súhlasím s tým, že Technisat poskytuje excelentný obraz, v zrovnaní s FW 24401 na Vantage sa ale ani Technisat nechytá. Odskúšané už viackrát na 1 TV.
Od Technisatu ma neustále odrádza jeho veľmi slabá podpora, nepodporuje Diablo, nemá UNI čítačky , neexistuje EMU podpora. Obraz OK, ale tá podpora a vybavenie u mňa veľmi stráca.[/QUOTE]Máš asi špatné informace, v Techn. funguje diablo, ale jistě víš že emu nebude trvat věčně a na vše budeš poptřebovat karty!
jarino1978 (8045)|18.4.2009 21:26
[QUOTE=MONYS;224016]Máš asi špatné informace, v Techn. funguje diablo, ale jistě víš že emu nebude trvat věčně a na vše budeš poptřebovat karty![/QUOTE]

Diablo ? Inicializuje sa 2 min. , seká sa, čiže potrebuješ reštart,niekedy sa inicializuje a niekedy nie.. No a čo sa týka podpory, nemyslel som EMU, ale podpora zo strany výrobcu a možno aj neoficiálna podpora.
EMU bolo zábavné pred rokom, dvoma, teraz už nie. Platím si komplet CZ/Sk Skylink + HD+ a EMU ma už vôbec nezaujíma. Napokon ani nie je už čo.
Škoda bolo aj ORF HD...
Severania ma už tak moc nezaujímajú, holanďani už končia, takže platiť, platiť a platiť. Ale myslím, že v prípade Skylink-u sa to oplatí.
Ale aj tak je Technisat dobrá mašina, to samozrejme nepopieram.
JM_ (353)|18.4.2009 23:37
[QUOTE=MONYS;223932]Sice mám jen Technisat Digit HD8 a mohu potvrdit obrazově na technisaty jiné přijímače nemají.[/QUOTE]

Příspěvky "mám jen TV značky XY, ale mohu potvrdit, že její obraz je naprosto nej" prostě miluji ... :-E
MONYS (460)|19.4.2009 11:39
[QUOTE=jarino1978;224029]Diablo ? Inicializuje sa 2 min. , seká sa, čiže potrebuješ reštart,niekedy sa inicializuje a niekedy nie.. No a čo sa týka podpory, nemyslel som EMU, ale podpora zo strany výrobcu a možno aj neoficiálna podpora.
EMU bolo zábavné pred rokom, dvoma, teraz už nie. Platím si komplet CZ/Sk Skylink + HD+ a EMU ma už vôbec nezaujíma. Napokon ani nie je už čo.
Škoda bolo aj ORF HD...
Severania ma už tak moc nezaujímajú, holanďani už končia, takže platiť, platiť a platiť. Ale myslím, že v prípade Skylink-u sa to oplatí.
Ale aj tak je Technisat dobrá mašina, to samozrejme nepopieram.[/QUOTE]Samozřejmě já mám také předplaceny hdčka na skylinku a diablo používám už velmi málo.