Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televize 50Hz nebo 100Hz ??

jopein (450)|2.3.2005 13:37
ODSakEda
Taky se dá , mě osobně obraz z projektoru lahodí oku.
(Plátno podmínkou)
Kdyby k tomu dávali ještě aspoň sadu náhradních žarovek. :-)
ODSakEda (2278)|2.3.2005 14:59
jopein -taky je to nepřímé (odražené) světlo! :-)

A tedy bez škodlivých složek, které se jaksi moc neodráží a tím vlastně filtrují! A plátno na tento model není třeba! Tedy instalkoval jsem pár předchozích modelů i s úhlopříčkou 4m! Stačí zářivě bílý ale matný(!!!) -především při horní projekci, nátěr orámovanej, černou matnou-nejlépe celá stěna okolo, neb odrazy světla obrazu světlých scén svítí pak i okolo.
Plátno se čvercovými jamkami však nezpochybnuji! Ono totiž u tenkého bílého písma a pod. detailů zvětšuje ostrost i kontrast, neb jasný bod, či tenká jasná čára textu na černé ploše neozařuje tak okolí-uvědomme si, že černá se vlastně nepromítá :-D a že černá je defakto neozářená taky bílá!!! do které by se právě jasné kontrastní objekty-hlavně tedy ten bílý text, jakoby rozpíjel! Tomu také takové speciální plátno částečně zabranuje, podobně jako u TV obrazovky maska,mřížka!
Anonymous (825)|3.3.2005 13:03
ODSakEda: Na fotky z PC ... no to je fakt, na to jsem zapoměl :-E Jinak perspektivní může být i v domácí elektronice domácí zvonek co hraje sovietskou hymnu :-E :-E :-E

Momentálně se rozhoduji o koupi 9"" černobílé TV od vietnamců za 600,- ... , není to drahé a zbytečný přepych ????

Bullback
clee (6592)|3.3.2005 13:08
hehehehe kup si dalekohled a koukej na tv pres ulici k sousedum aspon nebudou ty fleky tak videt :-D
Anonymous (825)|3.3.2005 13:34
Clee: Já nemeju celá léta okna, soused zatahuje závěsy, třakže obraz celkem dobrý :-E A dalekohled ..., koukám do té větší čočky, ta menší směřuje k sousedům - takže další zlepšení na obraze ... :-E

Bullback
ODSakEda (2278)|3.3.2005 16:22
Anonymní -komu dochází proti argumenty, píše o hovně!...

Nevím co máš proti dig fotografii, která nejspíš je příčinou touhy po lepší kvalitě videa, neb odhalila právě na PC monitorech realistické možnosti zobrazení zatím statických snímků a již byl jen krůček k myšlence a přání: kdyby se to tak ještě hejbalo! A tak se fotka hejbe a jmenuje se HDTV! To je ksmíchu a úšklebkům??? :-?

Už jsi viděl v životě a naživo osobně na dobrém DLP datavideoprojektoru XGA (1024x768) zapojeném na PC (samo že NE přes Svideo nebo dokonce Composit... Video OUT, ale DVI nebo alespon VGA!!!) a úhlopříčce aspon 2m zobrazenou fotografii cca nad 2Mpixely(nejlépe od 4Mpix)?! Velký až úchvatný realistický obraz je to! To vám odpřísáhnu!

Jestli ano- popiš ná svoje dojmy(třeba kriticky), jestli ne: drrrrrrž hubuuuu! (neber to osobně-poučení a výzva i pro ostatní!)
clee (6592)|3.3.2005 16:26
hehe evidentne bullbacka neznas tak dobre, snazis se naaaaprosto zbytecne :-)
Ivo Mašek (10205)|3.3.2005 16:54
:-E :-E
ODSakEda (2278)|3.3.2005 17:13
clee -já to beru obecněji i jako osvětu ostatním, co jen mlčky čumí, tedy pardon :-) , hledají informace, tak mi to zbytečný až tak nepřinde :-) A rád se podělím o dojmy a zkušenosti z praxe! Ne teoretizování a předsudky...
clee (6592)|3.3.2005 17:20
nechci ti brat idealy, ale moc lidi, co by prolejzalo a poctive cetlo ctyrstrankovej thread plnej tapet, neni
Anonymous (825)|4.3.2005 12:01
ODSakEda: Jo a hlavně prakticky mě ukaž ten zdroj .... Chtěl bych nějakej pěknej filmeček v HDTV (samo že né v MPEG-4) prostě kvalitní, hmmmm, to je ta tvoje praxe ????

Tady nejseš v politice, tam si kecej co chceš, stejně rozumnej člověk komunistickejm partajím od ODS až KSČ nevěří. :(( :(( :((

Clee: Tapetáři ..., a to ještě není před volbama :-E :-E :-E

Bullback
matess (128)|4.3.2005 12:51
Bluback:
Sem měl pocit, že se ti na freaku nelíbí a že si odešel.... Tak mi není jasný, proč sem pořád lozíš a prudíš ostatní :-G
GO BACK, BULLBACK!
ODSakEda (2278)|4.3.2005 12:52
Anonymní -neumíš pozorně číst?...

Jednak zdrojem HD obrazu jsou dnes běžně všechny(!) dig. fotografie, ale i samotné Windows(!!!) a jemný rastr (vysoké, tedy HD, rozlišení) takových výstupních zařízení má i pozitivní vliv na kvalitu i dosavadního vysílání, jeli již zdroj obrazu čistý-live vysílání, reklamy, některé filmy i když jen v PAL, ale točený supr kamerama, neb ani PAL není až tak nic moc, jako spíše zdroj videa z kamer či archyvů...

(zkus si vyrenderovat kousek videa ze 4Mpix fotek se statickými snímky a pust to současně na TV (klidně přes S-video OUT!, máli tvoje TV S-video IN...) i PC monitor 19" rychlém LCD a dívej se z relativně stejné vzdálenosti v poměru úhlopříček-zjistíš, že nejslabším článkem je TV obrazovka, podobně jako u audia reproduktor s řádově celými procenty zkreslení i když má zdroj zlreslení 0,003%! Výstupy a tedy převody na lidskými smysly vnímané světlo či zvuk jsou obecný problém a je to složité!)

Dále jde přeci při tak velké investici (jak pro koho, někdo si koupí raději auto za 300-500.000, někdo LCD za 99.000 a ještě 201.000 ušetří :-D ) důležité koupit perspektivní zobrazovadlo! PAL vysílání na něm pojede, nebooo se! :-D

A v neposlední řadě se již v HDVT začínají vydávat tituly a jakmile na to přejdou i kina, bude to boom, podobně jako s mobilama nebo CD nebo dig. fotografií! Skeptiku!

Jo a neodpověděl jsi mi na výzvu, jestli jsi viděl plně využité rozlišení alespon statickým snímkem či windows na HD zobrazovači v praxi?!
Anonymous (825)|4.3.2005 13:08
[quote]Jo a neodpověděl jsi mi na výzvu, jestli jsi viděl plně využité rozlišení alespon statickým snímkem či windows na HD zobrazovači v praxi?![/quote]

Viděl sem ukázky, co jiného ... a můžu říct že šlo o koskatící ochlemst. Jinak foŤák mám a na monitoru si nastavím rozlišení za hraanicí HDTV apod.
V žádném případě nesouhlasím s tím že neslabší je obrazovka, nejslabší článek je komprese, která bude u HD jako prase.
Jinak technika je drahá protože zaměstnává hodně lidí, ceny ale rychle klesají a vyvýjí se dál (a i do nesmyslů - umělá zaměstnanost). Poměr ceny s autem je blbost, auto má mnohonásobně vyšší náklady jak maateriálové tak nároky na sestrojení.

Bullback
ODSakEda (2278)|4.3.2005 14:25
Anonymní nastavím rozlišení za hraanicí HDTV apod. -ale pozoor! Teoretické grafikou "vysílané" rozlišení může být sice velké, ale mřížka monitoru je z konečnýho počtu bodů a paprsek se do nich netrefuje! Jejich počet jelimitující pro ostrost a jemnost zobrazení! To že máš mrnavý ikony ještě neznamený vysoké výstupní(!) (ne vstupní) rozlišení, tedy přesněji rozlišovací schopnost obrazovky monitoru! LCD má proto ideální stav-jediné rozlišení! (mnohými právě nepochopené a kritizované!!!...) A to právě odpovídající konkrétním fyzickým bodům(trojbodům)!!! A tedy rozlišovací schopnost LCD se přímo rovná rozlišení počtu bodů (mikrodiod) a tedy i nutně stejnému vtupnímu rozlišení z grafiky! Jediný limitující je pro LCH pohyb, což ale také začíná být bezpředmětné s 8ms!

Rozlišujme prosím tedy rozlišení na: vstupní, fyzické monitoru a vzájemnou synchronizaci(ideální jen u DVI!)-a rozlišovací schopnost jako celku od grafiky až po výstupní obraz schopnej rozlišit tak a tak jemné čárešky svisle a vodorovně! (mno někteří musí ještě počítat se svojí slabou rozlišovací schopností-bud jslou slepí(ti s dioprtiemi-nic ve zlým!) , nebo "slepí"-tedy blbý...

Jo amyslel jsem že je nejslabší doposud především TV obrazovka! A první plasmy s ne větším fyzickým rozlišením! Jinak by nemělo smysl abych hájil právě HD zobrazovadla, obrazovky -obecný to také název! že?!)

A bavíme se zde spíše o obrazovkách (především proč a jaké HD obrazovky) , tak to s tím zdrojem videa a kostkama sem netahej!
Anonymous (825)|5.3.2005 15:49
[quote] (mno někteří musí ještě počítat se svojí slabou rozlišovací schopností-bud jslou slepí(ti s dioprtiemi-nic ve zlým!) , nebo "slepí"-tedy blbý... [/quote]

To si myslým téže :-E :-E :-E

[quote]A bavíme se zde spíše o obrazovkách (především proč a jaké HD obrazovky) , tak to s tím zdrojem videa a kostkama sem netahej![/quote]

Myslel sem že diskuze je o 50 nebo 100Hz ... Jednoznačně 50Hz to je jasné ...
Jinka k čemu mi bude koskatící rejd velkej jak kráva ještě k tomu to nevím :-E :-E :-E
mckolo (11)|7.3.2005 20:59
Rad bych vas poprosil o vas nazor na tuto Plasmu narazil jsem na ni pri prohlizeni inter.starnek ALDI.Dle meho nazoru se jedna o velice slusny pomer cena/vykon.Rad si prectu nazor lidi co tomu rozumi vice nez ja.Vzdyt za hranice je to jenom kousek...

http://germany.aldi.com/

diky za odpovedi.
clee (6592)|7.3.2005 21:07
no za 1500ojro je 106cm moc pekna cena, jen me trochu znervoznuje ze aldi neuvadi vic informaci vcetne oznaceni modelu napriklad
mckolo (11)|7.3.2005 22:16
To se mi taky moc nezda ze tam neni typ ale s tim nic neudelam.Ale podivej se prosim na ty parametry co tam uvadeji a co je videt za vstupy a vystupy z druhe strany.Jeste bych mel dotaz kdyz je to televize v pomeru 16:9 a ja budu u nas koukat na vysilani 4:3 to se mi automaticky prepne na pomer 4:3 a po stranach bodou cerne pruhy anebo mi to obraz neprirozene zdeformuje.
clee (6592)|7.3.2005 22:25
no ja fakt nevim, nikde na siti nevidim parametry....
ODSakEda (2278)|7.3.2005 23:44
mckolo -Ne! Nepřepne! Pěkně ručenko... Dnes ani 16:9 defakto zatím není parvých 16:9, ale 4:3 s pruhy! Proto se to jen zdá, že u telky 4:3 se to přepíná samo-nic se nepřepíná! Jen se přikrývá zbytel černými pruhu u takové nudle s malým svislým rozlišením u PAL...

A jak to budeš řešit u např. hudebních videoclipů, co jsou hnet s pruhy hnet bez a hnet rádoby 16:9 a hnet 24:9 a pak zese něco mezi a pak zase 4:3?!... :-((( To budeš furt přepínat??? Auuuuuu :((
ViKinG (793)|8.3.2005 10:48
neueste Plasma-Generation mit höchsten Kontrastwerten
von 5.000:1 (1% DPL) und höchster Helligkeit von 1.000 cd/m2
ideal zum Anschluss von Home-Entertainment- und Multimedia-Geräten
wie PC, Notebook, DVD-Player, SetTopbox, Spielekonsolen, Digitalkamera, Videokamera etc.
4 integrierte Breitband-Stereo-Lautsprecher mit 2 x 5 Watt (RMS)
Doppeltuner-Funktion PIP – verfolgen Sie 2 verschiedene Fernsehprogramme gleichzeitig
TOP Videotext mit 2.100 Seiten Speicher
99 Programmspeicherplätze
Splitscreen- und Multipicture-Funktion
bildschirmfüllende Darstellung
hochwertiges Aluminium-Gehäuse
Superflaches Design!


Maße ca.:
ohne Fuß – 1.041 x 637 x 114 mm (B x H x T)
mit Fuß – 1.041 x 725 x 204 mm (B x H x T)

Inkl. Fernbedienung und Zubehör.

mckolo: mělo by to umět oboje a někdy to umí ještě něco mezi, obraz trochu natáhne a zbytek vyplní černým pruhem.

jestli umíš německy tak čti:
http://forum.digitalfernsehen.de/forum/showthread.php?s=f98dadcd94efcf30da668936d8d22982&p=706919#post706919
mckolo (11)|8.3.2005 11:29
diky za odpoved.Hledal jsem na netu taky nejake informace ale nebyl jsem uspesny.nemcina neni moje silna stranka ale pokusim se z toho neco pochopit.Jeste jednoudik za pomoc.
clee (6592)|8.3.2005 13:48
hmm tak prej to ma rozliseni 852x480
ViKinG (793)|8.3.2005 15:22
mckolo: už to že to prodávaj přes Aldi odůvodňuje nejvyšší opatrnost. Značka Tevion (alt. Medion, Universum atp.) je jen prodejní, schovávat se za ní může cokoliv.
ODSakEda (2278)|8.3.2005 15:24
Název plasma ještě neznamená nutně větší rozlišení než mřížka barevné telky! I když to zní úchvatně až kosmicky: PLASMA!...
clee (6592)|8.3.2005 15:33
no ja vim ze neznamena, ale taky ted nevim proc se vubec divim kdyz to stoji jen 1500e
jopein (450)|8.3.2005 18:53
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

opravdu skoro za pusu
clee (6592)|8.3.2005 19:18
jo tohle uz vypada lip, este kdybych ji v tom svym bordelu mel kam dat
mckolo (11)|8.3.2005 20:56
viking:Medion(tevion) jsou znacky pod jakymi jsi nechava ALDI vyrabet ruznou elektroniku.Protoze ma ALDI spoustu pobocek po celem svete mnozsti vyrobku je hodne vysoke muze dosahoval zajimavych koncovych cen.v Nemecku jsou tyto vyrobky vetsinou hodnoceny(v nezavislých testech)relativne slusne.To ale nic nemeni na tom ze se mi nelibi ze technicka specifikace u te televize neni moc podrobna.
jopein (450)|9.3.2005 06:53
[quote=clee]jo tohle uz vypada lip, este kdybych ji v tom svym bordelu mel kam dat[/quote]

Na strop :-E
ViKinG (793)|9.3.2005 11:33
mckolo: ok, to samé si myslím i já... osobně bych ale raději něco takového: http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?mailing=akce050218&DPG=50301
jen škoda že nemá DVI
Ivo Mašek (10205)|9.3.2005 12:46
I televizní karty vyrábí Medion. U nás na to není vůbec nic. Jednoho nešťastného majitele mám v tv kartách.
Anonymous (825)|9.3.2005 15:14
Na ten obraz se dá ale koukat jen ve sklepě kde nejsou okna a umělé osvětlení. :((
Osobně bych raději Obrazovku na USB a zvlášť TV Tuner na USB. Určitě to bude lepší z hlediska variability, jak je vidět USB2 se rozmáhá všude.

Bullback
ViKinG (793)|9.3.2005 15:47
Anonymní Bullback: ty reaguješ na jakej příspěvek???
Anonymous (825)|9.3.2005 16:25
ViKinG, sorry, na ten tvůj. Viděl se pár různých modelů za poslední 3 roky v praxi, není to ještě ono i s tím vysokým kontrastem, pořád je to méně než elektronka.

Bullback
stayman (12393)|9.3.2005 22:00
Bullback, elektrónky = CRT TV maju tak jas 100:1 :-E

ViKinG, ale ma D-SUB, co je obdobne :-)
ViKinG (793)|9.3.2005 22:07
Bullback: viděl jsem tenhle konkrétní a skutečně je o hodně lepší než ty starší modely. Skoro úplně potlačuje všechny nectnosti LCD a je radost se na to dívat. I ta cena se pomalu přibližuje tomu co bych byl ochoten dát.
StayMan: nebudem si psát rozdíly mezi DVI a D-SUB :-) .
stayman (12393)|12.3.2005 01:49
Jasan, D-SUB je este analog, napr.vystup VGA..
Anonymous (825)|17.3.2005 19:28
Dochazi tu vubec nekomu, ze tech 100Hz nema nic spolecneho s frekvenci snimku v signalu? Ta je mimochodem 25Hz (2 prokladane pulsnimky - tzn. tech 50Hz na snimek). 100Hz neni kvuli rychlejsi zmene obrazu, nebo tak neco. To je jen a pouze proto, aby ta obrazovka neblikala a neunavovala oci. Nikdo z vas nevidi, jak na nej blika 50Hz televize? A co teprve uhlopricka 72cm, tam je to o dost vic videt nez na 55cm. Schvalne si zkuste hodit monitor na 60Hz, za jak dlouho vas budou bolet oci..
..teda nesmite koukat na LCD jako ted ja:), tam to je jedno kvuli jeho zpozdeni.
Anonymous (825)|18.3.2005 13:51
Lopato, pochop že musí jít o 50Hz protože jde o 50 půlsnímků které jsou už tak kamerou natočeny, takže 100Hz TV musí jasně "kulhat" s kvalitou. Monitory co nemají obnovovací frekvenci musí blikat v 50Hz taky jinak se prokládané video zobrazí též nevalně, "zoubky" se musí ob ten žádek doplňovat jinak budou vidět atd,atd.

Bullback
stayman (12393)|18.3.2005 14:31
Skor pochopte, ze ked je tam 100Hz tak to sa aj musi tak prejavit \/ t.j. ze tych polsnimkov tam je naozaj zobrazenych 100x, pretoze sa ukladaju povodné (tych 50) do pamete a zobrazia sa 2x po sebe => zobrazi sa ich skutocne 100. 9-)
petere (2)|7.4.2005 09:45
Po dlhsom rozhodovani sa moj vyber uztalil na:
http://www.benq.sk/products/LCDTV/?product=439&page=specifications

Da sa to kupit asi za 38000Sk. Myslim ze za tie peniaze to stoji.
Co vy na to? Ma s nim niekto nejake skusenosti?
stayman (12393)|7.4.2005 11:23
mouty :-D
ODSakEda (2278)|7.4.2005 12:58
U LCD a pod. zobrazovadel, počítejte, že je možné sedět daleko blíže než u hrubozrnné TV! I když PAL zatím nedává tak detailní obraz, u HDTV ( i dig. fotek nebo woken!) v kombinaci s LCD či projktorem, doporučuji pro lepší využití vaší insvestice sedět co nejblíže, ale tak, aby jste akurát ještě neviděli fyzické body LCD!

Apropo sedet 0,5m od jen 17" (cca 43cm) LCD, kdy již jeho body nerozlišíte(okem nevidíte), odpovídá posezení jen 1m od TV a to dokonce i při 72cm úhlopříčky!!! A to je humus, ten rastr TV! Fuj!
Respektive, aby jste se dostali u TV na relativně stejně velkou plochu jako u 17" LCD monitoru z 0,5m, při posezení běžném od TV, tedy cca 3m, musela by mít TV 180cm úhlopříčku, aby nahradila relativní pocit velikosti před jen 17" LCD!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zkuste si to: opřete se pohodlně do křesla před monitorem PC cca na 0,5m hlavou (očima) od něj. To odpovídá cca předpažené ruce. Vemte do ruky svinovací metr nebo pravítko a při natažené ruce změřte zhruba úhlopříčku a nechte palec na té míře. Pak si odsedněte např. před svoji TV do běžné vzdálenosti, nebo před zed na kterou by jste chtěli promítat uvažujeteli koupit projektor. Předpažte a shlédněte, kam na zed dopadají konec metru a míry úhlopříčky LCD PC monitoru, kterou jste si před tím palcem podrželi. Vyjdou vám úhlopříčky cca kolem 2m.

A zkuste si i ten 1. případ, kdy by jste museli u 72cm (u menší úměrně ještě blíže!...) TV sedět jen necelý 1m, aby nahradila 17" monitor!.... Tedy nyní před zapnutou! A co vidíte? Jak kvalitní obraz? A mřížka obrazovky (tedy nemáteli čb.)?...

Ne náhodou i HDTV má cca 2Mpixely! Totiž při 2m úhlopříčky i u projektorů 1280x768(720.jak který výrobce) již začíná být vidět jeho rastr z běžné vzdálenosti 3-5m. I proto dělá Samsung LCD až 2m , ale s fyzickým rozlišením 1920x1080! Nejde o to sedět úměrně dále, ale o to, zvětšit obraz nad váš zorný úhel aby vás film vtáhl více do děje, virtuální reality s věrnou iluzí (skutečné) reality, což jde jedině při rozlišení nad schopnost oka postřehnout rastr jak zobrazovače, ale i předlohy zdrojového videa :-)

Testoval jsem předevčírem HDTV zdroj videa z PC přes VGA na datavideoprojektoru, sice "jen" s rozlišením 1024x768, ale rozumnou úhlopříčkou 180cm(i když by šla udělat i 5m, ale byl by méně jasný obraz a zatím na PAL video stejně nahov...)! Výsledek byl velmi působivý obraz včetně barevných přechodů! A to šlo o BENQ 7200 (DLP, 2000ANSI na kontrast 2000:1 na 180cm je jak zářící LCD a ne pasivní bílá stěna, kdy východ slunce doslova oslnoval, jako by mi někdo svítil do očí baterkou!), který má jen 3+1 (RGB+bílou!, černá je naklonění mikrozrcátek mimo optiku, proto i takový kontrast :-) ) barevné kolečko! Nyní se prodává i se 6barevným pro jemné přechody a lepší problematickou žlutou barvu! :-) Rozlišení detailů však nebylo tak přesné, jako na mojem PC LCD s fyzickým rozlišením 1280x1024 :-( Windowsy však byli jak břitva! Nicméně už vím, že klasickou analogovou TV už nikdy nekoupím!
A nějaké prokládání ani málo Hz (např. 50Hz...) DVI, VGA OUT ani LCD moniitory (CRT téměř) a LCD TV ani projektory neřeší! Jsou progresíní a maj nad 75Hz což u pregresivního zobrazování odpovídá jakoby 150Hz u prokládaného u TV obrazovky 8-)
warfery (31)|20.4.2005 14:32
[quote=ODSakEda]
Apropo sedet 0,5m od jen 17" (cca 43cm) LCD, kdy již jeho body nerozlišíte(okem nevidíte), odpovídá posezení jen 1m od TV a to dokonce i při 72cm úhlopříčky!!! A to je humus, ten rastr TV! Fuj!
Respektive, aby jste se dostali u TV na relativně stejně velkou plochu jako u 17" LCD monitoru z 0,5m, při posezení běžném od TV, tedy cca 3m, musela by mít TV 180cm úhlopříčku, aby nahradila relativní pocit velikosti před jen 17" LCD!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]

dobra teorie, akorat si nejak nedovedu predstavit jak se rodina citajici treba 4 cleny macka u 17" LCD 1 metr od televize.
ODSakEda (2278)|20.4.2005 15:07
warfery proto se začínají přece prosazovat velká LCD při snaze zachovat jemnost fyzických bodíků! :-D Ne jen velký rozpatlaný obraz(Velká TV, plasmy s malým rozlišením, první levnéprojektory a pod...), ale i realistický, jako výhled z okna domu :-D :-D :-D
Utek (162)|21.3.2007 17:23
[QUOTE=montess;20078]No já jsem koupil tv Mascom 82cm 16:9 100Hz s šasím Finlux, a jsem maximálně spokojen. Zubatění je vidět pouze ve znělce deníku ČT. Formáty 4:3 a 16:9 to přepíná automaticky (jen na ČT 1,2 Nova kterou nesleduji na to prdí) a dá se i manuálně včetně posuvu pro titulky. Dvd a Divx je z notebooku skvělé. Samozřejmě jsem koukal i po LCD nebo plazměale nakonec jsem se rozhod investovat jen něco málo přes 20tisíc a za pár let to bude jinde.[/QUOTE]

Zdravim... Chtel bych se podelit s osobnimi zkusenostmi s TV MASCOM 82W71TF/100. Viditelne svisle mlecne pruhy jsou opravdu otravne a neprijemne hlavne pri sledovani DVD pres AV vstup. Po pulroce provozu prvni reklamace, protoze nesla televize vubec zapnout. Po te co jsem opraveny pristroj privezl ze servisu objevila se dalsi zavada a to takova , ze pokavad je DVD prehravac propojeny s televizorem pres scart a u DVD zapnuty videovystup RGB, tak televize pri kazdem zapnuti naskoci se zvukem posledniho sledovaneho kanalu pred vypnutim, ale neni zadny obraz. Pred opravou se tato zavada neprojevovala. Nyni po dalsim pulroce se televize musi zapnout minimalne na dvakrat, protoze v ni jenom cvakne, zacne v ni chrcet, ale nic vic se nedeje. Musi se pres DO vypnout a znovu zapnout. Parkrat se mi uz take stalo, ze jsem ji vecer pred spanim vypnul DO a behem 3 vterin, se zapnula bez jakehokoliv pricineni uplne sama znovu. Dalsi problem je s teletextem. Pri zapnuti teletextu se televize obcas sam uplne vypne. Jinak jsem nespokojeny i se zajistovanim zarucnich oprav. Pan Ludvicek, ktery je hlavnim servismanem v Praze pro MASCOM v ČR je velmi neochotny a firma, ktera zajistuje servis v Plzni kde bydlim a spada pod pana Ludvicka na tom s ochotou neni o moc lepe. Nevim jak je to s jinyma znackama TV, ale co se tyce MASCOMu, tak musim televizi, ktera vazi 50kg a siroka je pres metr pokazde dopravovat do servisu na vlastni naklady. Opravy v byte u zakaznika se od techto firem nedockate. Takze po dalsim pulroce me ceka znovu preprava tohoto kolosu do servisu. Myslim si, ze tyto zkusenosti mluvi o televizorech MASCOM za vse a uprime lituji nove majitele techto televizoru.
RICI (222)|22.3.2007 12:08
Utek: Chapu ze ses na ten Mascom asi dost nakrknutej, ale proc tady ozivujes 2roky mrtvy vlakna, to mi teda hlava nebere...
vlastax (175)|22.3.2007 13:19
Zjebej servis !!!!
Normální lidský faktor. Já s autem také opravu reklamuji, byl jsem s trojcípem až u germánů a Ty si tady potom teprve dělali pořádek.