Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AirStar2 – pár rad k instalaci

Nasty_tvf (568)|1.3.2006 20:42
No, právě, na tom už přece není dál co dekódovat, jednou je to mpeg, tak proč, lepší už to nebude, maximálně stejný nebo horší pro ukládání, i když někdo tu takový případ s nějakou kartou snad popisoval(jestli si to teda s něčím nepletl), zobrazení ale stejně závisí od grafické karty, dvb-t karta s nějakým vga/dvi/s-video nebo jakým výstupem snad ani není?
Atkins (447)|2.3.2006 09:03
Ponekud bych si dovolil nesouhlasit:
1. Je-li dekodovano softwarove [vetsina pripadu vc. AS2] je vysledek vzdy ovlivnen danym sw dekoderem [Nvidia e.t.c.], nerikam, ze musi byt vzdy spatny. Ale vzdy dochazi ku jistemu zatizeni CPU pri zobrazovani - ne pri zaznamu je-li obraz vypnut.
2. Je-li dekodovano pomoci HW dekoderu [Karty Technotrend ci SkyStar1], je odesilan obraz primo do HW owerlay graficke karty a tedy minimalni zatizeni CPU pri zobrazovani.
3. Moje DVB-T karta ma jak Video a S-Video - OUT
dvorka (7)|2.3.2006 12:53
no ja psal tohle:

Kdyz sem ale na leadteku vypnul HW akceleraci, tak obraz je stejny jako ten na Technisatu, zajimalo by me, cim to je.


prave mi to je cele podezrele, ten obraz na leadteku byl nesrovnatelne lepsi, pri pohybu. za hokejistou proste je jakoby pruh, ne ze by za nim zustaval treba sekundu, to zase ne, ale zustava, je to proste zmena k dost horsimu
Foolproof (2713)|2.3.2006 20:37
V MPEG2 je ze sportovními přenosy při ekonomických bitrate, které jsou u DVBT používány problém vždycky.Jedná se o snímání kamerou a to je dost rozdíl proti filmu z DVD.
"Rozmazání" takového přenosu většinou závisí na kvalitě deinterlace, při sledování na klasické TV se to neprojeví, na monitoru ano.

Chce to nalázt videodekoder, nejlépe takový,který má DXVA, aby šlo použít naplno D3D přehrávání, vyrobit si svůj graf.
Např. pro karty ATI řady X1k je to celkem pochopitelně Ativcr.dll, nejlépe 9.13, s přímou podporou MPEG2 v GPU.
Pro jinou kartu asi jiný, chce to trochu experimentovat :-)
dvorka (7)|3.3.2006 22:26
[quote=krahulik]dvorka
zkus si v zaskrtnout v sonic dekoder HW akceleraci, nic lepsiho pro te verzi neni
[/quote]

no tak tohle pomohlo, je to tedka stejne jako u toho leadteka, diky moc
ale spise jsem blby, hledal sem to 2 dny a nemohl najit, pak sem to nahodne objevil v ovladacich panelech...diky
tedka mi akorat blbne nahravani, nahrany porad nema hezky obraz, je jiny, mirne se rozmazava a je takovy prolozeny carama jak kdyby, no snad to dam dohromady
zdenekPro (4)|12.3.2006 22:55
K zakoupenému DVBVieweru jsem sepsal několik postřehů a pochvalných slov a zde si dovoluji zmínit.
felix4848 (4)|4.4.2006 10:03
Mam kartu Airstar2 a full verzi DVBVieweru. Nicmene ani po mesici laborovani se mi nepodarilo rozchodit prilozeny dalkovy ovladac (TS35). WinLirc je schopen prijimat signaly, ale zarazi me, ze po stisku jednoho tlacitka prijme vzdycky jinou sadu kodu a DVBViewer na ne nereaguje. Zajimalo by me, jak vypada standardni vystup kodu z Raw codes, pro jakekoli tlacitko. Muzete mi nekdo poradit ? Taky me zarazi, ze pokud neni spusten DVBViewer, ikonka WinLirc blika, ale po jeho spusteni ne. Zkousel jsem nastavit ruzne priority jak pro DVBV, tak i pro winLirc. Bez vysledku.

Promeril jsem vystupy z cidla a napetove urovne na COM portu a zda se, ze je vsechno v poradku. Dosel jsem dokonce i tak daleko, ze jsem vyrobil stejne cidlo. Vysledek naprosto stejny. Zkousel jsem i jine typy DO.
Dospel jsem k nazoru, ze chyba bude nejspis nekde ve Winech. Nicmene localhost mam funkcni, port 8765 neni blokovany. Reinstalace nepomohla. COM port je taky funkcni :).

Nevite nekdo, co delam spatne ?

konfigurace PC: Duron 1800, 512 RAM
voktys (57)|15.4.2006 16:13
existuje nějakej jinej soft k airstarce, než je dvbviewer?
Norman (17)|5.5.2006 08:56
[quote=voktys]existuje nějakej jinej soft k airstarce, než je dvbviewer?[/quote]
Jo to by me taky zajimalo.
Uvazuji o jeji koupi, kdyz se tady vsichni tak rozplyvate :-)
Ale jeste nevim, jestli budu investovat do DVBVieweru.
Ve specifikacich karty jsem nasel, ze nepodporuje BDA - znamena to nejake omezeni? Pouzity software musi kartu primo podporovat?

[quote=kopyto]PC celeron 2,4G, 512mb, deska asus, gr. karta AGP asus, disk C win2k, disk D winXP pro
[/quote]
Prosim Te napsal bys, jak Ti karta zatezuje CPU? Myslim pri prehravani a pri nahravani bez zobrazeni. Nejlepe sem http://tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=3791 :-)
Mam stejny procesor a bojim se, aby nebyl slaby na sledovani TV, respektive aby mi CPU software nejak drasticky nevytezoval.
Diky moc.
clee (6592)|5.5.2006 10:06
uplne v klidu, playback zavisi na dekoderu ale v podstate jestli prehrajes dvd ses v pohode, dvb je vlastne to samy, pri zaznamu bez zobrazeni se vytizeni cpu blizi nule (zprava :-E ) jinak alternativnich softu par je, odzkouseny mam skyview a betaverzi dvbdreamu
Norman (17)|5.5.2006 11:57
Diky za rychlou reakci :-)
Nakonec jsem pri prolezani fora neco k tomu, na co jsem se ptal, nasel,
takze uz jsem to nevydrzel a objednal ji, takze pristi tyden uvidim sam :-)
Dreamer (459)|5.5.2006 17:14
Chcem upozornit hlavne na DVB Dream, freeware a myslim ze ako jediny dokaze otvorit akykolvek pocet PIP okien a nahravat z akykehokolvek poctu stanic z rovnakeho multiplexu do MPG suborov, ja mam (zatial) len Skystar 2 ale nova verzia DD ma vela novych funkcii a zmien, napr. aj v ovladani, som s nim velmi spokojny, finalna verzia by mala byt coskoro, snad aj kym Norman-ovi pride AS2. ;)
Petr_z_Ujezda (28)|13.6.2006 23:30
Nově jsem si tuto kartu koupil. Na CD jsou ovladače 4.3.x, na webu jsou 4.4. Tak jsem z webu nainstaloval 4.4.0 včetně DVB-TE a z CD doinstaloval Sonic MPEG-2 decoder. Chodí to v pořádku.

Vypnul jsem Setup4PC a nainstaloval DVBViewer Pro 3.2.6. Problémek - nevidí Terestrial. V okně Channellist/Channels jsou Astra 19 a Hotbird 13. Na kartě channel Scan jsou různé verze DVB-C (kabelovky). Když zadám Import a Europe.ini z folderu Transporders, tak to nic neudělá.

Zprovoznil někdo DVBViewer Pro s ovladači 4.4.0? Dke je chyba?
krahulik (109)|14.6.2006 03:04
Petr_z_Ujezda

na prvni strane :-) mozna to pomuze

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=8314[/url]
Petr_z_Ujezda (28)|15.6.2006 22:11
Díky, funguje to. Ještě dotaz: finguje to jen pro uživatele s administrátorským přístupem. Jiní uživatelé mají smůlu (WinXP Pro). Je to normální?
krahulik (109)|21.6.2006 05:09
Petr_z_Ujezda


musim priznat ze nemam paru, muj pc ma jen jeden ucet, hosti nejsou vitani :-)
Petr_z_Ujezda (28)|22.6.2006 20:46
Už jsem v manuálu našel trik. Musí se instalovat v "Compatible Mode", nikoliv v modu "For All Users". Trochu matoucí. A pak u některých souborů přidat práva přepisu.
Já jsem se rozhodl být obezřetný a Administrátora používat jen na instalace, zbytek používání PC v restricted user modu.

By the way, proč má ta deska (tuner) 2 vstupy??? Chápu u analogu (TV pásmo a rozhlasové FM pásmo). Ale pro digitál???
krahulik (109)|25.6.2006 15:20
Petr_z_Ujezda


myslis 1x vstup s 1x vystup? :-)
Petr_z_Ujezda (28)|25.6.2006 23:11
Kdybych myslel, tak bych na to asi taky přišel :-(

Měl jsem tedy na mysli druhý VF konektor (obráceného pohlaví), ale když jsem psal, tak jsem vůbec nemyslel.

Takže v kartě je odbočka a TV signál jde zase ven - aha. To dává smysl.
McMlok (18)|1.11.2006 08:29
Zdravim, mam Airstar2 a pres pocatecni nesnasenlivost s FireWire sitovkou ktera vyustila v nemoznost nainstalovani karty sem ji do systemu procpal. Karta se zda ze bezi je pripojena. Na firewallu sem jeji sit oznacil za duveryhodnou. Problem je ze nejsem schopen nic naladit. Bydlim na Praze 8 a mam primou viditelnost (ikdyz tady neni potreba) jak na Zizkov tak na Ladvi takze by nnemnel byt problem v sile signalu, ale popravde jinym pristrojem nez toudle kartou sem DVB-T nezkousel. Zkusil sem dve anteny jak pokojovou ( ma na sobe napsano ze umi i digital) tak klasickej drat. Zkusil sjem ladit at sem tam mnel jakoukoliv antenu a ani tuk. teda jednou si to tuklo na 46kanalu ale po peti minutach to zas spadlo a no Setup4Pc hlasi tvrdosijne No Signal. Ze zoufalstvi sem zkusil dat antenu jak do samice tak do samce(to by ale mnela dle meho nazoru bejt pruchodka na dalsi pristroj) a nic ani tuk. Vypnul sem i firewall a stale nic. Nemate nekdo napad cim to muze bejt?
mirekv (7169)|1.11.2006 08:37
Zkontroluj si, jesli se anténa nechová jako galvanický zkrat, na konektoru je totiž napájení pro předzesilovač.
McMlok (18)|1.11.2006 13:42
No budu asi vypadat jak lama ale co je galvanicky zkrat? Myslis tim ze je na druhe strane nez je konektor, na kterem je pripojen jak vnitrni tak stinici vodic, mam spojenej vnitrni vodic se stinenim?
mirekv (7169)|1.11.2006 15:38
Antény v sobě mají symetrizační člen, což je buď malé tráfko nebo cívka vyleptaná na plošném spoji. Podle konstrukce se může chovat jako zkrat pro stejnosměrné napětí. To můžeš zjistit ohmmetrem, nebo třeba jen zkoušečkou z baterie a žárovky.
McMlok (18)|1.11.2006 16:24
Ok to bych chapal, ale proc pak nechytnu ani na ten kus dratu? Dle mych zkromnych znalosti DVB-T by mnel byt prijem signalu jednodusi nez u analogu a tam klasickej kus dratu bez problemu stacil. Jo kdybych na kus dratu chytil neco s tim ze je ten signal slabej tak bych to jeste bral ale ani na ten mi to pise velkou 0.
Foolproof (2713)|1.11.2006 16:37
:-D

To je digitál - buď svítí nebo nesvítí není nic mezi tím a pokud je BER nad určitou prahovou hranicí, přijímač se ani neobtěžuje dekodovat, nemá to význam, nejde to.

to mirekv

tam ani žádný symetrizační člen být nemusí, přes dipol se to prostě šlusne. Naopak slušný symetrizační článek by měl mít zabudovanou vysokofrekvenční vyhýbku.
mirekv (7169)|1.11.2006 16:46
Foolproof
To já vím, do antén dělám skoro 30 let! :-) S těma výhybkama bych ti oponoval, jako zkrat se chovají i účastnické zásuvky.
Foolproof (2713)|1.11.2006 18:36
[quote=mirekv]Foolproof
To já vím, do antén dělám skoro 30 let! :-) S těma výhybkama bych ti oponoval, jako zkrat se chovají i účastnické zásuvky.[/quote]

To nevím, do anten nedělám vůbec, ale u mě doma to přes zásuvku točí i motorem, ale všude mám ty satelitní - trojdírové. :-)
McMlok (18)|1.11.2006 22:25
Jo diky vsem bylo to tim zkratem. Ted uz mi bezi vsechno az na CT2(kanal 25) a CT4 Sport zvuk ale to je zas na jinej thread :-)
AlBi_tvf (67)|2.11.2006 12:13
Zdravím,
mám u bráchy stejný problém. Jak si jej vyřešil.
Díky.
mirekv (7169)|2.11.2006 15:53
[quote=McMlok]Jo diky vsem bylo to tim zkratem. Ted uz mi bezi vsechno az na CT2(kanal 25) a CT4 Sport zvuk ale to je zas na jinej thread :-)[/quote]
:-) :BB:
AlBi_tvf (67)|2.11.2006 17:15
Jasně to jsem pochopil. Ale co s tím zkratem? Oddělovač?
Dík
Nasty_tvf (568)|2.11.2006 20:13
jo, odDělovač to vyřeší (pokud je to opravdu tím) :-) jak už se tu mockrát přemílalo :-R
MaG (28)|24.3.2008 14:22
Rád bych sem přihodil jednu zkušenost, možná se bude někomu hodit, zahlédl jsem dokonce pár stran zpět podobný problém.

Jestliže se vám zdá, že signál máte ok (95-100%) a přesto dochází k chybám v obrazu či zvuku, může být příčinou nedostatečné chlazení.

Mám nyní špičkovou základní desku, velmi dobře řešené chlazení skříně, ale karta je umístěna až u dna vzadu. Protože grafiku mám chlazenou pasivně, vytvářelo se v tomto prostoru příliš tepla. Ať už tak, či onak, po přidání ventilátoru do pozice šachet mezi tuner a grafiku problémy vymizely. Před tím mi obraz šel chvíli třeba i čistě a poté docházelo k výpadkům, obraz jakoby se zasekával, černal, vypadával zvuk. Nahrávky byly poškozené kostičkováním a přerušením zvukové stopy.

Pokud se někdo někdy setkáte s podobným záhadným chováním, nezapomeňte ani na chlazení. U mně to zabralo.
pluto (18)|15.6.2008 17:54
AS2 provozuji již pár let na XP-SP2 a vcelku to jde. Programy přijímám, dvbviewer taky ujde a jako PVR s "DVBViewer Service" si nemophu víc přát. Ale ouha přišel XP-SP3 a s ním přišly problémy. Nejprve nešly nainstalovat původní drivery 4.4.1, tak jsem si počkal na nové, na betu a pak i na finální 4.4.3(pro sp3-xp i sp1-vista) ale je to stejné. Nainstalovat šly. AS2 zase přijímá. Ale s nahrávání(PVR) na XP-SP3, jsou problémy. Po mnoha experimentech má zjištěno , že pokud se XP-SP3 probouzí z režimu spánku nepřipojí se DVBT karta. Při probouzení se čekuje wirless a AS2 mu neodpoví, v service manageru sice karta je a má fungovat, ale dvbviewer žádný HW nenachází, zase až po restartu celého pc to jde. Vyzkoušeno to mám na nové instalaci XP-sp3, vyzkoušeno na upgrade sp2 na sp3 (na sp2 funguje a na sp3 probuzení ne) a prostě pokud tam je AS2 s drivery WDM (BDA fungují bez problémů) tak to PC nejde probudit korektně ať probouzím ručně, DVBWieverem nebo task-schedulerem vždy se XP zastaví, spraví to restart síťovým tlačítkem.
Má někdo podobné zkušensti, neví někdo co s tím?
MarlboroCZ (14)|10.7.2008 09:41
Po mých neúspěších s instalací druhé karty AS2 jsem se vrátil zpátky pouze k jedné, ale tím mé problémy neskončily. Po kompletní reinstalaci DVBV se mi ztratil obraz, vyřešil jsem to instalací Cyberlink DVD Power přehrávače. Tady je můj první dotaz:

1. Jaký je nejvhodnější přehrávač pro DVBV (jestli jsem správně pochopil, že DVBV využívá kodeků jiných DVD přehrávačů) - měl jsem původně Sonic Player, teď mám CyberLink DVD Power? Nebo je to úplně jedno?

Druhým problémem bylo, že jsem si stáhl poslední verzi Pro 3.9.4.0 z MemberSection - rozdílu proti mé původní verzi 3.5.0.0 byla spousta a mohu s klidem říct, že pozitivních - od správného zobrazování EPG více muxů (předtím se mi prolínaly EPG více kanálů do jednoho), fce pro sledování chyb (Stream Errors) při nahrávání... Ale problém byl v tom, že tato verze mi nevydržela jet víc než 24 hodin, mnohdy i po pár hodinách "spadla".

2. Máte někdo další s novou verzí Pro 3.9.4.0 problémy s padáním? (Mám Win XP Pro)

3. Existuje nějaký plugin do DVBV nebo externí soft na zobrazování kvality i síly signálu? Server4P i DVBV zobrazuje pouze 1 hodnotu.

Díky...
MomoBrut (205)|10.7.2008 22:21
[QUOTE=pluto;181524]AS2 provozuji již pár let na XP-SP2 a vcelku to jde. Programy přijímám, dvbviewer taky ujde a jako PVR s "DVBViewer Service" si nemophu víc přát. Ale ouha přišel XP-SP3 a s ním přišly problémy. Nejprve nešly nainstalovat původní drivery 4.4.1, tak jsem si počkal na nové, na betu a pak i na finální 4.4.3(pro sp3-xp i sp1-vista) ale je to stejné. Nainstalovat šly. AS2 zase přijímá. Ale s nahrávání(PVR) na XP-SP3, jsou problémy. Po mnoha experimentech má zjištěno , že pokud se XP-SP3 probouzí z režimu spánku nepřipojí se DVBT karta. Při probouzení se čekuje wirless a AS2 mu neodpoví, v service manageru sice karta je a má fungovat, ale dvbviewer žádný HW nenachází, zase až po restartu celého pc to jde. Vyzkoušeno to mám na nové instalaci XP-sp3, vyzkoušeno na upgrade sp2 na sp3 (na sp2 funguje a na sp3 probuzení ne) a prostě pokud tam je AS2 s drivery WDM (BDA fungují bez problémů) tak to PC nejde probudit korektně ať probouzím ručně, DVBWieverem nebo task-schedulerem vždy se XP zastaví, spraví to restart síťovým tlačítkem.
Má někdo podobné zkušensti, neví někdo co s tím?[/QUOTE]

Taky resim ten problem. Da se to resit utilitou devcon, pomoci ktere se restartuji ovladace AS2 po navratu z hibernace nebo stand by. Pro spousteni akci pro hibernaci se pouziva hibernate trigger.
Tady je, jak na to, daji se s tim delat pomerne dost drsne veci http://www.v8scimitar.co.uk/BeginnersGuidetoDevcon.pdf

Zkusim se vratit k SP2 a starsi verzi ovladacu, jen nevim, kdy se k tomu dostanu. Jinak tvuj prispevek je uz dost stary, vyresil jsi to nejak?

Kazdopadne, tohle reseni funguje, ale je to takove no, napreshubu.
pluto (18)|12.7.2008 19:58
řešil jsem to BDA,ale stejně jsem se kvůli tomu vrátil zpět k sp2, devcon někdy zkusím ale nevím kdy
MomoBrut (205)|14.7.2008 22:09
[QUOTE=pluto;184686]řešil jsem to BDA,ale stejně jsem se kvůli tomu vrátil zpět k sp2, devcon někdy zkusím ale nevím kdy[/QUOTE]

Osobne mam BDA posledni verzi a SP2, ale stejne to bez devconu nefunguje ... chces rict, ze tobe ano? Jakou mas verzi BDA ovladacu?
pluto (18)|17.7.2008 19:33
BDA jsem zkousel vzdy posledni, ale ne na hibernaci, jen že AS přijímá signál, promiň jestli to vyznělo že lze BDA použít s SP3 a s hibernací. Existuje skyreset.exe, která by mohla fungovat místo devcon. Také ji možná vyzkouším pro hibernaci s SP3.
MomoBrut (205)|24.7.2008 22:36
Dnes jsem dal testoval. Nakonec jsem se rozhodl pro OS XP 32b. V tomto OS funguji ovladace po navratu z S3 nebo S4 bez nejmensich problemu, neni nutne pouzivat devcon. Jsou to ovladace 4.3.3 a jsou to standardni ovladace, ne BDA! BDA ovladac proste po navratu z S3 nebo S4 nejede, dokud se nerestartuje.
pluto (18)|30.7.2008 08:51
Již jsem uchodil hibernate/resume s xp-SP3, i PVR přes Dvbviewer record service. Po probuzení je karta živá i pod systémem. Ve vlastnostech AS karty v "obecné | konfigurovat | řízení spotřeby" jsem zrušil první checkbox tj. "Povolit počítači vypínat zařízení z důvodu úspory energie"
MomoBrut (205)|30.7.2008 17:14
[QUOTE=pluto;186182]Již jsem uchodil hibernate/resume s xp-SP3, i PVR přes Dvbviewer record service. Po probuzení je karta živá i pod systémem. Ve vlastnostech AS karty v "obecné | konfigurovat | řízení spotřeby" jsem zrušil první checkbox tj. "Povolit počítači vypínat zařízení z důvodu úspory energie"[/QUOTE]
Jojo ...
sh johan (25)|25.10.2009 10:15
Koupil jsem si TV kartu AIR STAR 2 do pc.Karta funguje v DVB VIEWERU.
Vše šlape v pohodě jenom při nahrávání do pc je slyšet zvuk a místo obrazu jsou proužky.
Poradte jsem s toho lama.