Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AirStar2 – pár rad k instalaci

aa007 (41)|25.1.2006 15:42
hmm tak nejakou antenu (pokojovou) doporucte (max do 1000) jo a kde je nejlepsi tu kartu poridit (a jak to je stim softwarem ke karte? Musim jeste za nej neco platit? )
clee (6592)|25.1.2006 15:55
dostanes dvbviewer TE, coz je znacne oholena verze, tech 15eurokreditu za to stoji...
aa007 (41)|25.1.2006 20:14
ok, jeste se chci zeptat na tu antenu. Jakou mam vzit? nasel jsem takovou mapku, ktera rozdeluje uzemi na v kterem se da pouzivat pokojova antena a na kterem se musi pouzivat venkovni antena. My jsme kousek pred hranici jeste v moznosti prijmat na pokoj. antenu - ale nevim, aby to jeste slo... jakou byste navrhovali tu pokoj. antenu (do 1000kc)
Nasty_tvf (568)|25.1.2006 21:11
Nevím, ale podle různých ohlasů bych moc na pokojový antény nesázel a nějakým mapkám nevěřil už vůbec - v současné době aspoň.
Jestli naladíš bez problémů příslušný vysílač - odkud jde DVB-T i na analogu, máš dobrý předpoklad i pro digitál na stejné anténě.
Jinak jsou to z 90% všechno reklamní kecy, co jsem si dneska přečetl o DVB-T vysílání za moudra v Lidových novinách a večer zaslechl ve zprávách, to je fakt :-k
clee (6592)|25.1.2006 21:14
jo urcite to nejdriv to zkus na tech shnilejch a kdyz to nepujde tak holt neco takovyho do bejvaku

http://www.omko.cz/index.php?subidm2=POK&uid=353e52070dc8cfc2&lg=cz&idm=katalog&sub=katalog&subidm=ANT&dbl1=id&dbl2=0&vw=0
aa007 (41)|26.1.2006 22:05
no kdyz mi tu lezi na zemi (asi 20M) koax. kabel tak bez anteny chytnu analog. novu - zvuk trochu sumi a na obrazu poznam postavy i barvy :) tak nevim. Kterou byste doporucili? vedle ty anteny budu mit asi cdma modem - gsm
Nasty_tvf (568)|26.1.2006 22:18
A co chceš ještě jako víc doporučovat, než co tu je napsáno 9-)
Zkoušej a "hledej šmudlo" :-)
clee (6592)|27.1.2006 00:29
jo, svoje tipy uz sme tu napsali, btw. cdma neni gsm
josm (4)|31.1.2006 09:30
Zdravím vás jsem začínající Airstarista amatér.
Moc bych prosil o přesný postup k objednání plné verze DVB VIWERU a jaký je rozdíl mezi verzemi TE. PRO. GE. Předem děkuji za vřelé přijetí!!!
kopyto (26)|1.2.2006 14:14
Zakoupil jsem pře týdnem Airstar2, nainstaloval jsem z orig CD ovladače (asi verze 4300) + soft, nechal proběhnout Setup4PC, v DVBviewru (verze TE i 3PRo) nastavil kanály => rozchodil k plné spokojenosti včetně
nahrávání i více programů najednou. Při instalaci i běhu DVBviewru nenabíhá žádná varovná či konfliktní hláška.

ALE

Jestliže jsem DVBviewer spouštěl po předchozím vypnutí a zapnutí PC bylo vše v pohodě. Ovšem pokus "vzbudit" PC po předchozím bezproblémovém "uspání" se nedařil - probuzení se sice spustilo, ale nedokončilo se a zůstalo zamrzlé v černé obrazovce bez proběhnutí jakékoliv hlášky. Po restartu proběhla hláška o špatně sestavené či zapsané sekvenci probouzení a po potvrzení se PC normálně spustí a vše
vč. Setup4PC a DVBviewru chodí tak jak má vč. nahrávání.

Pokusil jsem se problém vyřešit přeinstalováním ovladačů, a nainstalování Setup4PC, a DVBviewru (vše poslední vezre) z Technisat.com , opět nechal proběhnout Setup4PC, => v DVBviewru (verze TE i 3PRo) nastavil kanály => opět rozchodil k plné spokojenosti i vč. nahrávání i více programů najednou.Instalace i běh DVBviewru opět bez hlášek.
Takto vše bez problémů funguje do chvíle kdy ho uspím a nechám "vbudit" ...


PC se teď sice vpohodě "probudí", DVBviewer se rozběhne, ale funguje v něm vše kromě obrazu.
I nahrávání se "tváří", že funguje, ale výsledkem je pouze soubor o velikosti 4b! (no to jen tak pro pobavení).
Aby DVBviewer (zapoměl jsem podotknout, že je jedno zda TE nebo 3PRO) opět fungoval i včetně obrazu, pomůže pouze úplný restart PC (nebo vypnout - zapnout PC). Po té vše běží jak má, pokud PC opět "neprobouzím".
To je dost vážná závada, když mám kartu používat jako Mpeg2 (DVD)recorder s schedulerem. Analog. TV karta chodí HauppaugePVR250 bez jediné chybičky vč scheduleru (i ze stavu probuzení PC z hybernace).

Nestalo se tohle někomu nebo nemá někdo typ na zdroj potíží ?

Předem moc díky za odpovědi. Jinak kvalita obrazu i zvuku je velmi dobrá i když je datový tok relativně nízký.
No alespoň lze dostat cca 2,5-3hodiny na jedno DVD při zachování myslím velice "koukatelné" kvality (i při přehrávání na LCD zobrazovačích - 19" monitor či 26" TV).

PC celeron 2,4G, 512mb, deska asus, gr. karta AGP asus, disk C win2k, disk D winXP pro, všechna zařízení bez konfliktu
Airstar2 má pro sebe samostatné s ničím nesdílené IRQ18.
Nasty_tvf (568)|1.2.2006 15:12
kopyto
provozuju přesně stejnou kombinaci (PVR250+AS2) a problémy jsem řešil různé, tohle ale tedy ne :-( Zobrazování se někdy seklo, pravda, tam je potřeba zalaborovat, který mpeg dekodér nejlíp používat. Nahráváš přímo pomocí DVBV nebo VR pluginem?
kopyto (26)|1.2.2006 23:25
pro: nasty

Nahrávám přímo pomocí DVBviewru, jelikož má verze 3PRO zřejmě onen VR plugin neobsahuje (taky je fakt, že byl zadarmo tak co bych nechtěl).Ve verzi 3PRO je v záložce nastavení položka Task scheduler support a pod ní zašedlé zaškrtávací políčko "Use Microsoft task scheduler" - to je zřejmě ta absence VR pluginu.
Používám Mpeg video (i audio) dekodér od InterVidea - zdá se mi, že má ostřejší a "rychlejší" obraz. Zkusím vyzkoušet i další co mám v instal archivech a v registech a uvidím. Ve verzi TE žádná volba dekodéru není. Ale každopádně díky za reakci.
Další možnost je používat i zde zmiňovanou GE verzi. Zde by mě zajímalo, jestli má GE jiné ovladače nebo jiné uživatelské prostředí a jaký je další uživatelský rozdíl mezi verzí 3PRO a GE.
Jediný rozdíl, který po přečtení příspěvků odvozuji, je právě lepší (či jiná) podpora nahrávání z režimu hybernace nebo je to tak, že GE verze obsahuje navíc onen VR plugin, nebo jiný scheduler, nebo ...?

Jestli by Tě to Nasty - či někoho jiného - příliž neobtěžovalo, zkus se malinko rozepsat. Cca 500Kč není tak mnoho, než abych se v tom zbytečně plácal a objevoval takříkajíc slepé uličky.

Předem vřelý dík za info.
Foolproof (2713)|2.2.2006 00:03
Psal jsem už v jiném threadu - brání něco používat Skyview - zadarmo a komfortní?


http://republika.pl/skyview/
krahulik (109)|2.2.2006 00:07
Foolproof


i pro dvb-t? as2? nejake info o nastaveni atd? vsude me to odkazuje na ss2
Foolproof (2713)|2.2.2006 00:11
Je to problém, autor se s návody moc nebabrá, je třeba dost vlastními silami :-)

Něco je na http://www.dvbn.happysat.org/

v sekci Skyview, je potřebná registrace.
krahulik (109)|2.2.2006 00:14
Foolproof


hm mi to tam hazi astru atd, nejak nevidim volit si nabidku karet :-/
krahulik (109)|2.2.2006 00:20
stahnul jsem ver.1.5105.0.3420 / 3221NET 19.01.2006 (3.2MB) ale je tam samotne skyview.exe bez skyAVC.exe i kdyz pisou ze tam ma byt
Nasty_tvf (568)|2.2.2006 09:51
kopyto

Aha, já totiž 3PRO verzi neznám, takže jsem myslel, že mluvíš o PRO. Jestli je to něco jako TE, tak je to celkem na draka.
Jinak GE verze je jako PRO verze, oholená o některé zbytečnosti - a já jí rád používám, mj. i proto, že se nemusí instalovat, jen se rozbalí (a můžu jí takhle mít i víckrát vedle sebe pro různé experimenty) Různé pluginy jsou použitelné v obou verzích. Výběr mpeg dekodéru pro přehrávání je taky v GE i PRO, stejně jako další vymoženosti.Jeniný problém GE je zobrazování češtiny v EPG.
Popisoval jsem nastavení časového nahrávání v téhle diskusi, píšu o GE, ale je to stejný i s PRO.
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=6774

Když ti budu moct odpovědět na něco konkrétního, pokusím se.
kopyto (26)|3.2.2006 13:52
pro: nasty (ale i pro další )

Dík za podporu.

Navíc jsem zjistil, že po probuzení PC z hybernace podobným způsobem vytuhne i Setup4PC - "tváří se", že funguje, ale vůbec nezachytí signál z antény. Při novém rescanu kanálů vůbec nic nenaladí a to ani když natvrdo dám scan přímo navolených kanálů (např. 25, 46). Zdá se jako by se po probuzení neúplně zaktivovala karta nebo ovladače (nebo obojí). Můžete mě prosím někdo poradit či odkázat na Vámi používané ovladače? (dřív, než začnu vyhazovat z PC PCI karty (wifi, PVR250, SB audigi), což považuji už za dost zoufalý pokus, protože všechny mají bezkonfliktně samostatně přidělená IRQ a bezproblémově fungují. Ještě zkusím jiné softy (SkyView, ProgDVB, TT-Premium). Zkusil jsem i úplně odinstalovat adresář Technisat, kde je i Setup4PC. Po úplném spuštění PC (ze stavu vypnutý), nebo po restartu vše chodí tak jak má, ale po probuzení z hybernace zase stejná (už ošklivě ohraná) písnička.
Ještě zde byla zmínka o BDA ovladačích, ale nedokážu posoudit jestli mi to může být k užitku.

Jinak má verze DVBviewru 3PRO neumí po nastavení časového nahrávání zapsat nastavení naplánování do Windowsovského plánovače úloh => nemá klasicky fungující scheduler. V rámci stále zapnutého PC a spuštěného DVBviewru umí snad všechny Vámi zmiňované funkce zejména současné i časově se překrývající nahrávání více programů, titulky, další uživatelská nastavení Direct X, filtrů, teletextu, EPG ... Verze TE je tedy skutečně velmi "oholená". Jestliže tedy chci časově nahrávat, musím naplánovat v plánovači úloh Windows zapnutí DVBvievru, kde mám již před tím naplánované a nastavené časy a programy. PC se "probudí" sputí DVBviewer a ten nahraje vše podle nastavení časovače vč. následného "uspání" PC po ukončení nahrávání .
Trochu krkolomné ale funguje to. Tedy kromě úplného "probuzení" karty.
Nasty_tvf (568)|3.2.2006 13:58
Task Scheduler je samostatný prográmek, není tedy přímo v DVBV. Setup 4PC doporučuju vyrazit z "Po spuštění", ten běžet nemusí. Na verzi ovladačů se kouknu až doma.
kopyto (26)|3.2.2006 15:09
pro:nasty

Kde je možné obstarat ten Task Scheduler?

Ten Setup 4PC jsem úplně odinstaloval (ubrat programy) vč. dalších podadresářů. A DVBviewer bez těchto stejně bez problémů běhá a nahrává (neběhá pouze po "probuzení" z hybernace).

Ale stejně mám asi o výkendu o "zábavu" postaráno.

Předem za info děkuji.
clee (6592)|3.2.2006 15:15
scheduler stahnes v member's area na ofic. strance dvbvieweru
kopyto (26)|6.2.2006 22:23
pro: nasty (a ostatní)

Problém z nefunkčností Setup 4PC (DVBviewer za nic nemůže) po "probouzení", byl způsoben takovou banalitou, až je mi samotnému hanba o tom psát. Po otevření správce zařízení a vybrání Airstar2 ve vlastnostech v záložce Řízení spotřeby jsem "odškrtnul" tj zakázal Windows vypínat tuto kartu z důvodu úspory energie. Je to neuvěřitelné, ale to je všechno. Mám odzkoušeno pouze s posledními ovladači a istalačním "balíčkem" 4.3.2_CD_1205 (hopepage technisatu). Protože zatím vše funguje OK, neměl jsem důvod zkoušet starší ovladače či aplikace.

pro: clee

Rozumím tomu dobře, že scheduler stahnu v member's area na ofic. strance dvbvieweru po zaplacení 15 euro?

Jinak všem díky
Nasty_tvf (568)|6.2.2006 22:43
:BB: tak gratuluju k úspěchu, tímhle směrem pátrat by mě asi taky nenapadlo :-(
clee se nebude určitě zlobit, když za něj odpovím ano.
+ jsou tam další věci, i když prakticky mimo DVBV, TaskScheduleru a VR pluginu jsem zatím nic jiného neshledal pro mě až tak užitečné :-)
clee (6592)|6.2.2006 23:14
jo v members area po zaplaceni 15ojro, ale mas tam dozivotni pristup, takze i pristup ke vsem budoucim verzim dvbv a vsech pluginu
kopyto (26)|7.2.2006 07:29
pro : nasty, clee

Díky za info.
kure (14)|9.2.2006 00:46
Zdravim..tak jsem se celej vcerejsek radoval z rozchozeni AS2 a relativne fajn signalu, prisel na to jak strihat atp..ale jeste pred usnutim jsem chtel testnout, jestli nahodou CTc nezprovozni druhej brnenskej vysilac hned po pulnoci..jaky bylo my prekvapeni, kdyz po celodeni funkcnosti naraz pri spusteni DVBvieweru to hlasi "oblibene" Cannot locate B2C2..."IRQ mam 3 coz je moznost nechat vybrat irq windowsama, ze zacatku me blbl i ukazatel signali, ktery ukazoval 100 misto cca 80..vypojoval jsem antenu zapinal vypinal, odinstalovaval ovladac, instaloval starsi (4201) zper 4300 atp..ale NIC:( mam cistou instalaci win.zakazanou disketovku, CDROM sitovku atp..aby bylo co nejvic volnch irq a ta mrcha ne a ne jet..help meee. jeste poznamka..po nastartovani komplu setup4pc hlasi ze neni signal- ikonka v liste je cervena..po manualnim zvoleni kanalu 40 ho to najde a pak uz je clou dobu zelena..ach jo
kure (14)|9.2.2006 00:55
jeste pro upresneni..mezi celodeni funkcnosti a zvedavosti na novej kanal sem PC vypl
clee (6592)|9.2.2006 03:17
preinstaluj dvbviewer nebo smaz setup.xml
kure (14)|9.2.2006 07:18
Dik moc, uz to vali..nak me to uz v noci nenapadlo preinstalovat:)
x_112.jpeg x_112.jpeg
aa007 (41)|11.2.2006 15:47
da se nekde koupt tahle karta i s tou placenou verzi DVBVievru??? nejak se mi nechce cekat az mi poslou za tech 15 euro tu registracku a do ty doby poslouchat novu dvojjazyčně??? to neeee
Zajima me nejakej spolehlivej obchod v praze.
Nasty_tvf (568)|11.2.2006 16:22
Bohužel, nelze :-( , jedině přímo od Hackbarta
aa007 (41)|11.2.2006 18:25
sakra, a za jak dlouho to prijde (ta registracak) kdyz zaplatim jim na bank. ucet

PS: a jak jim to mam tak zaplatit (postup) diky
clee (6592)|11.2.2006 18:51
ja to platil pres paypal a registrace mi prisla druhej den
Nasty_tvf (568)|11.2.2006 19:32
[quote=aa007]sakra, a za jak dlouho to prijde (ta registracak) kdyz zaplatim jim na bank. ucet

PS: a jak jim to mam tak zaplatit (postup) diky[/quote]
Přijde to rychle :-)
A po sto prvý třeba tady:https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=7006
verves (6)|13.2.2006 16:26
[quote=Nasty][quote=aa007]sakra, a za jak dlouho to prijde (ta registracak) kdyz zaplatim jim na bank. ucet

PS: a jak jim to mam tak zaplatit (postup) diky[/quote]
Přijde to rychle :-)
A po sto prvý třeba tady:https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=7006[/quote]

presne tak je spusta moznosti, i ceska posta funguje docela pruzne :-!!!
JohnStupid (23)|13.2.2006 18:55
No jen doufám, že opravdu jak česká tak německá pošta fungují - 15 Euro jsem posílal minulou středu a zatím pořád netrpělivě na mail z Německa čekám... :-(( Tak jen doufám, že když každý dostal odpověď za dva dny, já nebudu ta výjimka, které se zásilka ztratí (i když v tom případě by mi měla pošta vyplatit 1500,- ... :-D ) Už chci být taky GE!!! :-!!!
JohnStupid (23)|14.2.2006 11:41
Tak se jen doplním, že skepse nebyla na místě, dnes dorazil mail s přístupem k plným verzím! O náplni odpoledního času je rozhodnuto... :-E
hotrod (4)|16.2.2006 13:16
Prosím o radu. Mám nově koupenou tuhle kartu a provozuju ji na sestavě:
deska: čipset Via KT266A (133 MHz) (Abit KR7A - Raid)
cpu: Athlon XP 2400+ (Throughbred)
ram: 1024 DDR (PC 2100)
gpu: 6600 GT
zvuk: SB Live 5.1
systém: XP SP1, XP SP2, 2KSP4

PROBLÉM 1)
Snažil jsem se postupovat podle návodu i rad na netu, ale mám problém donutit ke spolupráci DVB Viewer TE. Už jsem zkusil ovladač z CD (verze 4.3.2) i jeden ze starších (4.2.10), ale chování bylo stejné - takže to na ovladač nevypadá. Problém je v tom, že se obraz i zvuk hrozně seká, i když mi setup4pc hlásí signál kolem 90-100%, žádné neopravené bloky,... V zoufalství jsem zkusil nainstalovat ještě MyTheatre 3.33.5 a všechno fungovalo báječně i když bez dálkového ovládání. Pak jsem si hrál s nastavením MyTheatru a všimnul si, že je zde možnost nastavit i jaký kodek se použije k dekódování Videa/Audia. Deafault pro video byl Cyberlink, který byl skvělý a pak jsem zkusil dát jiný - ten co se zřejmě nainstaloval s DVB Viewerem (nějaký Sonic ...) a bylo to o dost horší - nižší "framerate" rozmazané rychle se pohybující objekty. To mě přivedlo na myšlenku, že by problém DVBVieweru mohl být v kodecích. Jenže jsem nenašel, že by to šlo v tomto programu někde nastavit(mám pouze TE verzi, přibalenou ke kartě).
OTÁZKA: Může to být v kodecích, nebo jsem udělal nějakou jinou chybu? Je nějaká možnost jak DVB Viewera zprovoznit?
PROBLÉM 2)
Zdá se mi, že karta (resp. ten kovový kryt na tuneru nebo čem) docela hřeje - na dotek. Je to normální ? Může to mít vliv na kvalitu příjmu? Jen tak pro představu - teplota hlášená čidlem na desce se v zakrytovaném stavu po instalaci karty zvýšila z dřívějších 36 na nynějších 41 stupňů.

Děkuji za jakoukoliv odpověď...
Nasty_tvf (568)|16.2.2006 13:32
hotrod
s těmi dekodéry mpeg2 je to přesně tak, jak říkáš, TE verze bohužel neumožňuje výběr, to je až v placené PRO/GE verzi DVBV.
dvorka (7)|28.2.2006 10:16
Zdravím,
jsem taky majitelem karty Technisat AS2, předtím sem měl Leadtek Winfast DVT1000, vratil sem ji diky PCI 2.2...
ale tedka problem. karta jede ok, dalkove ovladani taky.
ale obraz se mi rozmatava trosku, treba je normalni, ale na tom leadteku byl lepsi. Kdyz sem ale na leadteku vypnul HW akceleraci, tak obraz je stejny jako ten na Technisatu, zajimalo by me, cim to je.
Jestli technisat nema HW acc nebo tak nejak.
Software mam klasicky dodany ke karte na CD. signal 99-100%, BER 0
Jestli bych vas mohl poprosit o radu, jestli nekdo neco nevi
děkuji

AMD athlon XP 2500+ barton, 512MB RAM, nvidia GeForce 6600
Nasty_tvf (568)|28.2.2006 10:34
Karta nemá HW mpeg akceleraci, zkus jiný mpeg dekodér, to ale nejde v TE verzi DVBV, ale až v placené PRO/GE. Tam bys mohl zkusit nejlíp NVidia dekodér. Nebo zkusit SkyView - je zadara a mělo by to tam jít nastavit taky.
hotrod (4)|28.2.2006 12:08
NVidia dekoder je snad taky placeny, ne? Jinak s touhle kartou take uspesne funguje program MyTheatre, kde jde kodeky libovolne menit...
krahulik (109)|28.2.2006 23:21
dvorka


zkus si v zaskrtnout v sonic dekoder HW akceleraci, nic lepsiho pro te verzi neni

hotrod

v dnesni dobe a pcaeny :-E ,google nas kamarad
hotrod (4)|1.3.2006 10:49
krahulik
Samo litr. A Astalavista je jeste lepsi kamos. Ja jen, ze zrovna nefungoval - nic nenasel :-((( . Ted uz snad je to zase v poradku :-) .
hotrod (4)|1.3.2006 10:52
A jeste jedna drobnost. Ten Sonic dekoder je asi docela svinstvo, protoze mi uplne odrovnal prehravani DVD filmu :((.
GeorgePRG (26)|1.3.2006 11:26
Ahoj, 2 dotazy k dekodéru NVidia: :-?
- máte na mysli NVIDIA_PureVideo_Decoder ?
- jestli jo, tak co všechno se s ním nainstaluje ? Instalační soubor (NVIDIA_PureVideo_Decoder) má přes 20MB a to je mi podezřelé...

Díky.
dvorka (7)|1.3.2006 15:00
je vubec nejaka sance, ze to pujde nekdy normalne? tak jako s kartou, co ma HW acc?
Nasty_tvf (568)|1.3.2006 18:42
a proč by měla mít karta pro příjem DVB-T HW akceleraci? co by to jako mělo akcelerovat?
Foolproof (2713)|1.3.2006 20:17
[quote=Nasty]a proč by měla mít karta pro příjem DVB-T HW akceleraci? co by to jako mělo akcelerovat?[/quote]

Asi myslel HW dekodování MPEG streamu.