Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Windows 7 vs. Leadtek PVR2

Ivo Mašek (10205)|4.12.2009 19:02
Ta deska by měla mít na sobě interní konektor CD/AUX In.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Do něj strč ten vnitřní audio kablík
http://masek.webzdarma.cz/Kodeky/audioExpert.pdf
a mělo by to šlapat (a tady si nastavíš "Audio Out control line" a "Audio Recording line")
http://masek.webzdarma.cz/televize2.jpg
.... ty ukázky jsou z PVR_1, na PVR_2 by to mělo být obdobné
jta (79)|4.12.2009 20:10
Díky, to jsem samozřejmě všechno už dávno udělal. Problém je nejspíš v tom, že windows 7 detekuje kartu jenom jako jedno zařízení a nainstaluje se Winfast TV 2000XP Expert (FM1216MK3). Žádný další hardware to nenainstaluje. Zkoušel jsem ji přehodit i do jinýho slotu, ale nic. Pořád jenom to jedno zařízení. Podle mě tam ještě něco chybí.
Honzass (4)|22.12.2009 18:40
Zdravím všechny, mám problém s Winfast TV 2000XP Expert, stáhl jsem poslední možné ovladače + Program PVR2, po nějaké době se mi podařil rozchodit zvuk, ale problém je v momentě nahrávání, vyskočí hláška ,,Nelze zaznamenávat video,, tudíž nic nenahraju, už jsem zkoušel i zapnou program jako správce, nic nepomáhá, pokud přepnu ,,kompatibilitu,, tak se mě rozhodí zvukové nastavení, nezobrazí se mi možnosti připojeni na CD AUX, ale už mi nevyskočí hlášení o nemožnosti nahrávání, když zkusím nahrávat, sice to ukazuje nahrávání, ale neubývá mi místo na HDD a fyzicky se mi žádný soubor s nahrávkou na HDD nezobrazí ... říkám, zkoušel jsem kde co ,ale nemůžu na to dojít.
Díky za možné tipy
Ivo Mašek (10205)|22.12.2009 20:32
Pokud nelpíš na PVR_2, stahni si z mého webu:
http://masek.ic.cz/index3.html
aplikace: 3.0.10.20
drivery: 5.13.1.3310
Jsou sice historické, ale doposud jediné, které se nejlépe podařily a na 99 procent funkční (snad jediné ovladače, které jsou bez stížností)
Předpokladem (a to platí pro všechny ovladače tv tunerů) je, že v systému (windows) není konfliktní program, což jsou např. kodek-packy, vyšší verze ICQ, vyšší verze NERO (ty verze, které se chlubí tvorbou videa), a také tv tunery se moc nemají rády s multimedialními klávesnicemi (nedávno jsem tento problém řešil, kde po odstranění multimedialní klávesnice a zapojení klasické klávesnice byl problém vyřešen), a také s bezdrátovými klávesnicemi.
Honzass (4)|22.12.2009 21:31
[quote=Ivo Mašek;255489]Pokud nelpíš na PVR_2, stahni si z mého webu:
http://masek.ic.cz/index3.html
aplikace: 3.0.10.20
drivery: 5.13.1.3310
Jsou sice historické, ale doposud jediné, které se nejlépe podařily a na 99 procent funkční (snad jediné ovladače, které jsou bez stížností)
Předpokladem (a to platí pro všechny ovladače tv tunerů) je, že v systému (windows) není konfliktní program, což jsou např. kodek-packy, vyšší verze ICQ, vyšší verze NERO (ty verze, které se chlubí tvorbou videa), a také tv tunery se moc nemají rády s multimedialními klávesnicemi (nedávno jsem tento problém řešil, kde po odstranění multimedialní klávesnice a zapojení klasické klávesnice byl problém vyřešen), a také s bezdrátovými klávesnicemi.[/quote]

Ivo, teď nevím, komu je tento příspěvek určen, jestli mě??
Honzass (4)|22.12.2009 22:20
Jinak, zkusil jsem to podle rady Iva, ale, ten driver nejde nainstalovat, hlásí to že soubor .inf nepodporuje tuto metodu instalace a pokud kliknu na reinstal ovladače, žádný soubor s driverem to nenajde, tak jsem zkusil nainstalovat opět ovladač stažený z Leadteku přímo pro win7, pak jsem nainstaloval program PVR, dle Ivova výpisu, po spuštění PVR jednak není možné nastavit zdroj zvuku pro nahrávání, mám tam pouze reproduktory a za další, opět to při nahrávání hodí hlášku, tentokrát tuto : Cannot capture video stream , Error code=0x2002

Tak jsem si po instalaci Win7 myslel, že budu muset koupit novou kartu na zachytávaní videa, o to větší bylo potěšení, když jsem zjistil, že Leadtek vydal ovladače přímo pro Win7, jenže pokud nebudu schopný nahrávat...... nejedná se mi ani tak o tuner samotný jako o možnost nahrávání videa z externího zdroje.
Ivo Mašek (10205)|22.12.2009 23:17
[quote]
Ivo, teď nevím, komu je tento příspěvek určen, jestli mě??
[/quote]
Bylo určeno pro tebe, ale já jsem to popletl, neb jsem si nevšiml, že používáš Win_7, takže se omlouvám. Ten PVR_1 na Win_7 by neměl fungovat (metoda je opravdu jiná). Tam je potřeba PVR_2.
S těmi ovladači to bude stejný problém, jako u minulých OS. Ty první ovladače se vždy opravovaly a kdo Leadteka má, jistě potvrdí, že těch oprav (i během jednoho týdne) bylo mnoho.
Takže ti neporadím - neb nevím.

Já jsem to vždycky zkoušel na reinstalovaný systém, kde byl nainstalován pouze základ, grafika, zvukovka. Žádné doplňky. Ty ovladače tv tuneru si kodeky a podobné věci nosí s sebou a vědí, co do OS nainstalit. Ono to pak vždy fungovalo. A pak s rozmyslem instalit další věci, aby nedošlo ke konfliktu, či přepsání knihoven *dll.
Honzass (4)|23.12.2009 13:38
Já u min systému to taky tak udělal, měl jsem jeden systém jen na TV, další na ostatní práci
Jenže mě zaráží, že vše funguje, ikdyž přiznám se, že jsem nezkoušel tuner, jelikož mám již příjem satelitem, takže řeším připojení satelitu ke kartě pomocí S-VIDEO konektoru. Ale až na nevyzkoušený tuner vše funguje, že by to byl problém ovladačů?? že nejde nahrávat ?? ono jak jsem to poprvé nainstaloval tak to taky zahlásilo, že nejde nahrávat, pak jsem pustil program jako správce a už to šlo. Až na ten zvuk, jakmile jsem rozchodil zvuk a spustil PVR2 jako správce, už to nešlo nahrávat.... myslíš, že to bude v ovladačích?? Já právě procházel vlastnosti programu, jako oprávnění, kompatibilitu atd... jestli to neblokují přímo win7, ale nic jsem nenašel.
dusecek (1)|25.12.2009 23:55
Dobrý den, tak mě pod Win 7 PVR 2 přehrává krásně, bohužel když chci něco nahrát, zvuk je strašně posunutý a připadá mi, že čím delší nahraná doba, tím víc je posunutý zvuk. V Media centeru mi nejde zvuk ani u přehrávání ani u nahrávání. Počítám že asi nevíte jak to zprovoznit?
wolf14 (2)|4.1.2010 19:19
Ahojte, chcem sa opytat ci mi neviete poradit co spravit pretoze po spusteni PVR 2 mi tv programy cez DVB-T funguju v pohode (importoval som z visty channel list) ale analog robi problem. Importoval som channel list pre analog ale obraz nenabehol - ostane stale modry obraz. Dam vyhladavat programy - nenajde nic ale ked po vyhladavani dam znovu import tak potom programy funguju. A to musim spravit pri kazom spusteni PVR2 (scan > import).

Neviete mi poradit ako to riesit ?
lu.pa (3)|28.1.2010 21:59
[quote=wolf14;257732]Dam vyhladavat programy - nenajde nic ale ked po vyhladavani dam znovu import tak potom programy funguju. A to musim spravit pri kazom spusteni PVR2 (scan > import).
Neviete mi poradit ako to riesit ?[/quote]

Vo Windows 7 64-bit 6.1.7600 som mal rovnaký problém na analógových staniciach vo WinFast PVR 2 2.0.3.28. Skúšal som staršie verzie a WinFast PVR 2 2.0.3.24 si stanice zapamätá aj po reštarte. Pre zmenu však v tejto verzii prestalo poslúchať diaľkové ovládanie, resp. niektoré tlačítka reagujú správne a niektoré nie.
Woyta (7)|29.1.2010 21:33
2.0.3.24 taky na win 7 64bit Pro pouzivam. Stanice si pamatuje.
Nefunkcnost tlacitek jsem nezaznamenal. To bude asi tim, ze ty co pouzivam funguji. :)
wolf14 (2)|5.2.2010 22:07
Vdaka za rady, verzia 2.0.3.24 funguje zatial fajn :)
mamoothek (8)|14.3.2010 10:39
Tak jsem přešel na WIN7, se kterými jsem zatím spokojen... Až tedy na TV kartu, kterou v pohodě nainstaluji, rozchodím, ale pak když dám vyhledat programy, nenajde nic... Koukal jsem, že tady pár takových problémů bylo, ale už jsem nepřišel na to, jak je vyřešit.
Mám WinFast ExDTV2300 H s WIN7 Professional x64. Díky za jakoukoliv radu :)
99rk (2)|20.9.2010 22:03
Leadtek WinFast DTV2000H - instalační CD v.6.4 - cd ISO

Vista & Windows 7 / 32bit (86x) ... ((na 64x jsem to nezkoušel))

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Výst?ižek.PNG
Sandys (19)|26.12.2011 20:08
Tak se mi na win7 ultimate 64bit povedlo rozchodit 2000xp expert, ale nefunguje mi ovladani hlasitosti koleckem. posuvnik se posouva, ale hlasitost nereaguje. Je na to nejakej figl, nebo to proste nejde?
JirkaH (123)|27.12.2011 13:59
Dle mého názoru jde. Leadtek WinFast 2000 XP Expert mám v PC s WinXP/W7-64 Home Premium, používám pouze FM tuner. Analog se v Praze již nevyskytuje. Dám sem obrázky, jak to mám nastavené.
To velmi podstatné ve Win7-32/64: Ovládací panely - Zvuk - a na kartách které jsem pojmenoval setup3 a setup4 je nutno postavit kurzor myši doprostřed, kliknout pravým tlačítkem myši v okně a zaškrtnout volby "Zobrazit vypnutá zařízení" a "Zobrazit odpojená zařízení". Pak to musí chodit. Takto jak to mám ovládám hlasitort FM tuneru kolečkem myši. Pokud by šlo o analog TV, je třeba vykoumat. Bude to určitě dost podobné, bohužel nemám jak vyzkoušet.
Setup1.png Setup2.png Setup3.png Setup4.png
Sandys (19)|27.12.2011 21:41
jeste upresneni, me zvuk jako takovy jde, ale ovladam ho jen prez sat. prijmac, tim koleckem to nejde.
JirkaH (123)|27.12.2011 22:25
Pokud jde zvuk, jezdec se pohybuje a ovládání hlasitosti je nefunkční, pak je asi někde malá chybka, je třeba něco nastavit jinak.
Jaký zdroj signálu pro TV kartu je použit - možnosti jsou anténa/kabel, CVBS, S-Video, u každé volby je možnost nastavení "Analogové video zařízení" a "Analogové vstupní audio zařízení". Dle mého názoru je třeba hledat zde. Připojený obrázek je pouze ilustrativní, jak to tam vypadá.
Nastavení.png
Sandys (19)|8.2.2012 14:00
Mam jeste jeden dotaz k teto karte, je potreba pripojovat zvuk z teto karty do aux vstupu na zvukovce tim 3dratkovym kabelem? Nebo jede zvuk po zbernici pci?
Ivo Mašek (10205)|8.2.2012 19:17
To záleží, jaký máš model. Já měl kdysi Experta, a ten se musel zapojit audio kablíkem uvnitř. U dnešních motherboardů defacto neřešitelné - tam už chybí "zástrčka"
JirkaH (123)|8.2.2012 23:21
Leadtek Winfast 2000 XP Expert je nutno propojit kablíkem se zvukovou kartou a příslušný vstup ZK nastavit v setupu TV karty. Zvuk po PCI nejede.
Sandys (19)|9.2.2012 13:50
jojo, bohuzel uz sem to musel resit :( na moji nove desce totiz aux uz neni, takze sem musel pridat dalsi zvukovku do PCI aby to vubec chodilo :(
JirkaH (123)|9.2.2012 19:26
A to je štěstí, když je kam dát. Na řadě nových MB zmizelo jak AUX, tak mizí i PCI sloty ...
Sandys (19)|10.2.2012 14:20
jojo ja sem s tim tak nejak trčochu pocital tak mam novou desku se 3ma PCI :)
JirkaH (123)|10.2.2012 19:50
[quote=Sandys;396681]jojo ja sem s tim tak nejak trčochu pocital tak mam novou desku se 3ma PCI :)[/quote]
Blahopřeji. A smím se zeptat, co to je?