Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Windows 7 vs. Leadtek PVR2

filhouse (16)|4.6.2009 23:42
Mám též Windows 7 64x RC 7100 verzi PRV2 2.0.3.21 Leadtek DTV2000H. Digitál tady ještě nechytám, takže jedu jen na analog, ten mi jede bez problému. Teď jen řeším problém s nahráváním, které mi zničeho nic přestalo fungovat, když dám ctrl+r nebo kliknu normálně na panel, tak obraz jen zčerná nejede zvuk a ani se na hdd nic neukládá, to ale počítám bude problém v kodeku, i když nevím o ničem co by to mohlo rozhodit. Tak nevím. Jinak vše ok, včetně rádia.
Vlastik80 (10)|6.6.2009 20:11
Asi je to individuální, taktéž mám [SIZE="1"](zatím)[/SIZE] Windows 7 [COLOR="DimGray"](64b- 7100)[/COLOR] a vše funguje [SIZE="1"](zatím)[/SIZE] s mou Tv kartou ok... Ale je fakt že mi všeobecně přijde Tv karta dosti citlivá na signál...
filhouse (16)|7.6.2009 02:14
Takže problém který jsem psal výše jsem vyřešil, odinstaloval jsem ovladače, promazal registry a vše možné, ale problém byl jinde. Měl jsem špatně nastavenou zvukovku odkud má brát TV karta signál, ani nevím jak jsem si to mohl přehodit. Ale nešlo to kvůli tomu. Píšu to sem kdyby náhodou někdo měl podobný problém. Jinak díky za tohle super fórum.
Ostrý obraz, dobrý zvuk všem :)
petrmoty (4)|15.6.2009 11:40
Sem tu nový, ale podělím se s vámi o spousty poznatků. Mám Windows 7 x64, kodeky používám vždy poslední ffdshow.
Karta DTV2000 H a program PVR2 fungují na Windows 7 (71xx) s posledními ovladači pro Vistu. Nahrávání na DVD, do dvd souboru a do AVI funguje, u Time-shiftingu nejde posunovat obraz a zvuk zpět a celý se to rozhodí.
Pro zprovoznění zvuku jsem si musel nainstalovat ovladače na integrovanou zvukovou kartu (i když se 7 tváří, že má všechno nainstalovaný, ve Zvuku - Záznam není vidět CD mechanika /při zapnutých skrytých zařízeních/; takže nainstalovat ovladače pro zvukovou kartu, aktivovat cd mechaniku, přidat hlasitost nahrávání a ve speakers taky zesílit cd mechaniku z 0)
U PVR2 je špatně vykreslovaný jeho vzhled, ale to už mám nacvičený a klikám poslepu tam, kde mají být tlačítka.
Problém nastane, pokud tuto kartu zkusíte rozchodit na Windows 7 (72xx). U této verze již nejdou nainstalovat ovladače pro Visty (chyba 48) a tím taky zkončíte.

Shrnutí: Pokud máte DTV2000 H, tak zůstaňte u Windows 7 (71xx) a musíte počkat na oficiální vydání ovladačů od Leadteku.
rtepamilk (2)|5.7.2009 13:25
[QUOTE=petrmoty;229688]Sem tu nový, ale podělím se s vámi o spousty poznatků. Mám Windows 7 x64, kodeky používám vždy poslední ffdshow.
Karta DTV2000 H a program PVR2 fungují na Windows 7 (71xx) s posledními ovladači pro Vistu. Nahrávání na DVD, do dvd souboru a do AVI funguje, u Time-shiftingu nejde posunovat obraz a zvuk zpět a celý se to rozhodí.
Pro zprovoznění zvuku jsem si musel nainstalovat ovladače na integrovanou zvukovou kartu (i když se 7 tváří, že má všechno nainstalovaný, ve Zvuku - Záznam není vidět CD mechanika /při zapnutých skrytých zařízeních/; takže nainstalovat ovladače pro zvukovou kartu, aktivovat cd mechaniku, přidat hlasitost nahrávání a ve speakers taky zesílit cd mechaniku z 0)
U PVR2 je špatně vykreslovaný jeho vzhled, ale to už mám nacvičený a klikám poslepu tam, kde mají být tlačítka.
Problém nastane, pokud tuto kartu zkusíte rozchodit na Windows 7 (72xx). U této verze již nejdou nainstalovat ovladače pro Visty (chyba 48) a tím taky zkončíte.

Shrnutí: Pokud máte DTV2000 H, tak zůstaňte u Windows 7 (71xx) a musíte počkat na oficiální vydání ovladačů od Leadteku.[/QUOTE]

Mám Leadtek Winfast DTV1000S, Win Fast PVR 2 a jsem zatím úplně vedle, když dám Scan Channels tak u Plocha - Ceska republica jsou města v GB a u Czech jen Anywhere a ať dělám co chci - žádný TV kanál mi to nenajde. Mám to ve Win 7. prosím poraďte. Ve Win Media Centrum Televize chodí.
Ivo Mašek (10205)|5.7.2009 14:05
Pro model DTV1000S ještě neexistuje od Leadteka oficialní aplikace, ani driver pro Win_7. Takže to možná na ovladačích pro Vistu chodit může, ale asi bude záležet na konfiguraci PC. Prakticky takto nelze definitivně říci, co s tím, aby to bylo funkční.
http://www.leadtek.com.tw/eng/tv_tuner/download.asp?downlineid=207&pronameid=382&lineid=6&act=3
rtepamilk (2)|5.7.2009 18:44
[QUOTE=petrmoty;229688]Sem tu nový, ale podělím se s vámi o spousty poznatků. Mám Windows 7 x64, kodeky používám vždy poslední ffdshow.
Karta DTV2000 H a program PVR2 fungují na Windows 7 (71xx) s posledními ovladači pro Vistu. Nahrávání na DVD, do dvd souboru a do AVI funguje, u Time-shiftingu nejde posunovat obraz a zvuk zpět a celý se to rozhodí.
Pro zprovoznění zvuku jsem si musel nainstalovat ovladače na integrovanou zvukovou kartu (i když se 7 tváří, že má všechno nainstalovaný, ve Zvuku - Záznam není vidět CD mechanika /při zapnutých skrytých zařízeních/; takže nainstalovat ovladače pro zvukovou kartu, aktivovat cd mechaniku, přidat hlasitost nahrávání a ve speakers taky zesílit cd mechaniku z 0)
U PVR2 je špatně vykreslovaný jeho vzhled, ale to už mám nacvičený a klikám poslepu tam, kde mají být tlačítka.
Problém nastane, pokud tuto kartu zkusíte rozchodit na Windows 7 (72xx). U této verze již nejdou nainstalovat ovladače pro Visty (chyba 48) a tím taky zkončíte.

Shrnutí: Pokud máte DTV2000 H, tak zůstaňte u Windows 7 (71xx) a musíte počkat na oficiální vydání ovladačů od Leadteku.[/QUOTE]

[QUOTE=Ivo Mašek;231815]Pro model DTV1000S ještě neexistuje od Leadteka oficialní aplikace, ani driver pro Win_7. Takže to možná na ovladačích pro Vistu chodit může, ale asi bude záležet na konfiguraci PC. Prakticky takto nelze definitivně říci, co s tím, aby to bylo funkční.
http://www.leadtek.com.tw/eng/tv_tuner/download.asp?downlineid=207&pronameid=382&lineid=6&act=3[/QUOTE]

Mohlo by to chodit ve virtual Win XP?
Ivo Mašek (10205)|5.7.2009 19:40
Ne. (někde výše nade mnou to vysvětluje Doom a někde to podrobně popisuje Artam)
Vydrž, až budou oficielní ovladače u Leadteka. Dlouho by to už trvat nemělo.
Doom (2331)|7.7.2009 15:02
finální verze (RTM) sedmiček bude brzo k dispozici v MSDN, takže výrobci hardwaru asi začnou pilně ladit ovladače i aplikace (já v to intenzivně doufám, ale jak znám ty másla u leadteku, tak jim to bude trvat ještě děsivě dlouho, určo si tam ještě nasekají spousty chyb)
petrmoty (4)|27.7.2009 10:49
Na netu jsem našel beta ovladače k některým TV kartám leadtek, které by měly fungovat už i na finální verzi Windows 7
http://tw1965.myweb.hinet.net/Leadtek.htm
Ivo Mašek (10205)|27.7.2009 12:11
No byl bych opatrný. když si ty odkazy rozklikáš, tak snad jediný skutečný ovladač, který tam je k mání, evidentně není pro Evropu.
SiViN (11)|28.7.2009 17:58
to petrmoty: moc dekuji za odkaz..ve W7 7600 mi DTV2000 H vubec nechtela fungovat (psalo to ze ovladac neni podporovanej at si sezenu novejsi) ... nyni CX23880.5.0.18.7000.Windows7 pro 64bit funguje naprosto vyborne ;) dekuji

Presneji jde o tento ovladac: http://soubor.iprotebe.cz/sivin/CX23880.5.0.18.7000.Windows7.zip (obsahuje jak 32 tak 64bit verzi)
petrmoty (4)|29.7.2009 15:37
Ještě bych napsal, že jsem psal autorovi kvůli ovladačům na verzi windowsu 7600. Původně na stránkách ovladače CX23880.5.0.18.7000.Windows7.zip neměl. Potom je tam přidal, doplnil stránky a tohle mi napsal.
Stáhnout ovladače CX23880.5.0.18.7000 :
http://tw1965.myweb.hinet.net/Leadtek/CX23880.5.0.18.7000.Windows7.zip
http://tw1965.myweb.hinet.net/Leadtek.htm

1: Stáhnout ovladače verze CX23880.5.0.18.7000 a rozbalit
2: Odpojit internet
3: Odebrat původní nainstalované ovladače DTV2000H ze správce zařízení (včetně uložených ovladačů v PC)
4: Restartovat Windows 7.
5: Stisknout F8 pro "Rozšířené nastavení bootování" před spuštěním Windows 7 a vybrat "Disable driver signature enforcement"
6: Počkat až se Windows 7 pokusí neúspěšně nainstalovat ovladače, otevřít správce zařízení. Zde najdete 1 Multimedia video controller a 2 Multimedia
7: Nainstalovat ovladače CX23880.5.0.18.7000 pro všechny 3 zařízení

a můj dodatek:
8: Vypněte si automatické stahování ovladačů pro hardware z internetu
9: Nainstalujte si Setup Ready Driver Plus, abyste nemuseli pokaždé spuštět windows pomocí F8. Hlavně nechte nastavení tak, jak je.
Doom (2331)|30.7.2009 09:48
to jsou ovladače pro 32 nebo pro 64 bit OS?
petrmoty (4)|30.7.2009 11:16
Jsou tam oboje.
Doom (2331)|31.7.2009 10:36
super. díky za info...
Honas (1)|1.8.2009 22:06
Ahoj mám problem dnesk sem si čerstvě nainstaloval windows 7 final a když instaluju ovladače tak se většina nainstaluje až na TVTuner. (PAL-IBGDK/..........) hlásí mě to u něj že je nekompatibilní s OS. U předchozích testovací verzí windows mě to šlo. Prosim poraďtemí ;-)
Doom (2331)|3.8.2009 08:48
a jaké ovladače instaluješ?

tohle bohužel otestovat nemůžu bo RTM se mi do drápků ještě nedostalo, MSDN zatím svá tajemství nevydalo a torrentit to nebudu, riziko fake je příliš velké
RiMr (105)|3.8.2009 11:41
No ono ani není velké riziko fake, zato ty "aktivátory" dělají psí kusy... :-D
Ale k DTV1000S a jejímu "zapomínání" naladěných stanic (nefunguje ani v RTM). Zjistil jsem, že když odeberu ovladač DTV1000S ze správce zařízení včetně "vymazat" ovladač z disku a po restartu nainstaluju "Vistí" ovladač (v případě instalace instalátorem pak ve Vista compatible mode, jako admin), a odmítnu po restartu "aktualizovat ovladač" z Win Update (samozřejmě musím mít vypnuté automatické aktualizace), případně si pak dám tento update skrýt ať neotravuje, tak 1000S ve WIn7 v MCE KONEČNĚ udrží naladěné stanice i po restartu...
Tož tak.
fonsii (2)|8.8.2009 10:25
Mám problém - mám kartu winfast tv200xp expert, windows 7, v zařízeních pro záznam mám nastaveny cd audio jako výchozí a v nastavení cd audia mám úroveň na 0, jenže vždycky když zapnu winfast pvr2 tak ta úroveň skočí na 81 a ten zvuk se nedá poslouchat protože to rezonuje a musím to zase dát zpátky na 0 a pak se to dá poslouchat, nevíte někdo jak to mám udělat aby tam ta 0 zůstala pořád a neskákalo to na 81?
Doom (2331)|10.8.2009 07:37
zkus to nastavit v ovládacím panelu pro zvuk. taky mi to zlobilo, tak jsem to ztlumil přímo ve vlastnostech toho vstupu a mám pokoj
hajcus (31)|11.8.2009 21:21
zdar, planuji prechod z TV2000XP Deluxe (mimochodem ve Vista funguje naprosto bez problemu vcetne zaznamu do mpeg2 ale jen v 32bit - 64 VUBEC) na kartu Leadtek WinFast PXDVR3200 H.
Ta je pro Vista i Vista x64 delana. Zajimalo by me ale jestli mate nekdo zkusenost ve W7.
Na strankach leadteku zatim ovladace pro 7icky nejsou.
jcv (7)|12.8.2009 06:58
Šlape bez problémů v 32 i 64 bitové verzi Windows 7. Systém si sám najde ovladače. MCE pracuje bez jakýchkoliv problémů. Winfast PVR 2 - nejde mi zvuk (kartu nemám propojenou kabelem se zvukovkou a jelikož ho nepoužívám, tak problém neřeším)
hajcus (31)|12.8.2009 12:30
Cau ...
No jo jenze to je prave spatne ze nejde zvuk ... to jako (nahravas) koukas na TV bez zvuku?
Kartu ma LINE OUT na sobe a moje zvukovka ma LINE IN taky na sobe tak to propojit pujde.
jcv (7)|13.8.2009 08:09
Používám Windows MCE, tam to funguje bez problémů. Winfast PVR 2 mám nainstalovaný hlavně kvůli fungování dálkového ovladače, jinak ho nepoužívám.
hajcus (31)|18.8.2009 12:10
Tak ... kartu mam jak jsem psal Leadtek WinFast PXDVR3200 H. Nebyl jsem linej zkusit ji jak ve vista tak v seven ... v obou systemech probehla instalace v poradku. Jak drivery tak PVR2. Ve win7 jen zustalo na pozadi okno PLEASE WAIT, updating drivers nebo neco v tom smyslu - po restartu zmizlo a OK. Kartu mam propojenou do zvukovky vnitrnim kabilkem, ktery je ke karte dodavany. Zapojeny ho mam do CD IN na zakladni desce. Zvuk u tv jde jak v MCE tak i v PVR2 ... ja zustanu u PVR2 pac jsem na nej zvyklej.

Resim ted ale jiny problem. Koupil jsem kabel za 400,- SCART smer do SVIDEO a lze ho prepnout i naopak. Scart jsem dal do VCR, svideo do tv karty a obraz je cernobily. VCR je ale starsi rocnik tak doufam ze az kabel firmy HAMA za 400,- strcim skartem do Set Top Boxu TOPLINK, ze bude vse v poradku. Bych to pak musel vymyslet nejak jinak.

Mate nekdo podobnou zkusenost? Myslite ze na STB bude obraz normalne barevny? Nebude lepsi to vest treba pres kompozitni kabel?
Ivo Mašek (10205)|18.8.2009 19:09
[quote]
Scart jsem dal do VCR, svideo do tv karty a obraz je cernobily.
[/quote]
SCART musí být plně obsazený (ne každý tuto vymoženost má). Jinak chybí přenos barvonosné. (může to být tím, ale také nemusí)
marcello870 (4)|27.8.2009 23:23
Tak už jsem na to přišel, TV karta L_WF DTV1000S a PVR2. Hned po instalaci W 7 nainstalovat nejnovější ovladače (WinFast PVR2 setup 20324) a ovladač tv karty. Bez problému najde všechny stanice.Pozor nespouštět automatické aktualizace.Některá aktualizace to zablokuje a nejde ani jeden kanál a už to ani nenajde stanice.Ještě nevím která to dělá.
Tak zatí vše.
pas!k (7)|29.8.2009 08:26
3200H pcie - zaboha se mi nedari rozjet zvuk pod 64bit win7 mam x-fi xtreme gamer .. zvukovka s tunerem propojena kablikem zvuk jed epouze po zapnuti "Preview tv by hardware encoding" coz ma ale sve nevyhody kdyz toto nezapnu slysim v pozadi zvuk ale strasne potichu .. nejaky napady ?
hajcus (31)|29.8.2009 08:58
Nech zapnute Preview tv by hardware encoding a odpoj kabel mezi tv kartou a zvukovkou. ... zvuk pojede normalne. ...jestli jsem to tak dobre pochopil ze slysis normalni zvuk a na pozadi ten samy ale spozdeny.
pas!k (7)|30.8.2009 09:48
Ne kdyz to zapnu je jedno jestli je tam kabel nebo ne jede to normalne problem ej ze pouzivam dva monitory a kdyz to hodim na druhej (pretahnu) obcas zmizi obraz nebo se to sekne kdeyz vypnu to preview vypnu jede to znatelne lip
Petr Martens (12)|18.10.2009 15:27
Zdravím, válčím po přechodu z win XP prof. SP3 (kde karta chodila naprosto spolehlivě) čístou instalací na win 7 RTM 7600 32bit s instalací a zprovozněním karty Leadtek Winfast TV 2000 XP Expert a bohužel zatím prohrávám:(. Zkoušel jsem jak osvědčenou instalaci z předchozích verzí windows - tedy prvně nahodit ovladače od Leadteku, vypnout pc, vložit kartu a po detekování a nainstalování ovladačů nahodit pvr2, tak i ponechání detekce na win 7 a jejich ovladačích (případně automaticky stahovaných ovladačích z win update). První zmíněný pokus instalace vista driverů skončil nainstalováním ovladače WinFast TV2000 XP Expert WDM Video Capture, který se tvářil v pořádku a dvou neznámých zařízení, ke kterým když jsem se snažil vnutit ovladače leadteku skončili buď kódem 48 (zařízení nepracuje správně) nebo modrou smrtí a následnou blokací tohoto ovladače. V případě instalace karty bez předchozího nahození ovladačů si opět win 7 správně stáhly ovladač WinFast TV2000 XP Expert WDM Video Capture, dále pak detekovaly a nainstalovaly ovladač Conexant 2388x Tuner (FM1216 MK3, 4 in 1), který pochopitelně skončil s chybou 48 a neznámé zařízení. Pokusy o vnucení ovladačů končili obdobně jak jsem popsal výše. Má prosím někdo možnost odzkoušet na mnou zmíněné verzi win 7 a popsat svou zkušensot, případně pokud se vám to podařilo, tak postup? Předem moc díky.
xdusa (4)|19.10.2009 20:11
Ahoj, mám takovej problém. Mám Windows 7 Ultimate x64, dnes sem si koupil kartu Leadtek DTV2000H Plus, všechno funguje parádně, WMC atd., jediný co mě nefunguje je dálkovej ovladač. Při instalaci softwaru od Leadteku sem zaškrtl že chcu MCE Remote nebo jak to tam přesně bylo ale stejnak to nefunguje. Ovladač je dobrej, zkoušel sem se na tu diodu dívat přes foťák a bliká, takže problém bude asi v PC a nemůžu přijít na to kde. Prosím o radu. Díky.
Ivo Mašek (10205)|19.10.2009 20:41
[quote=xdusa;244802]Ahoj, mám takovej problém. Mám Windows 7 Ultimate x64, dnes sem si koupil kartu Leadtek DTV2000H Plus, všechno funguje parádně, WMC atd., jediný co mě nefunguje je dálkovej ovladač. Při instalaci softwaru od Leadteku sem zaškrtl že chcu MCE Remote nebo jak to tam přesně bylo ale stejnak to nefunguje. Ovladač je dobrej, zkoušel sem se na tu diodu dívat přes foťák a bliká, takže problém bude asi v PC a nemůžu přijít na to kde. Prosím o radu. Díky.[/quote]
Některé tunery od Leadteka např. neumí MCE. Co se týče Win_7, tak na Leadteku ještě info není. Pouze pro XP a Visty. Nevím, jak je to u Vist, ale např. u verze XP musíš mít OS-MCE, pokud chceš používat prvky pro MCE. Pro Win_7 zatím info není žádné.
xdusa (4)|19.10.2009 21:13
No ale mě to funguje v Media Centrech všechno parádně, akorát prostě dálkovej ovladač nefunguje. Jinak mě de všechno.
Ivo Mašek (10205)|19.10.2009 21:22
Tak to je v pohodě. S tím DO si asi budeš muset počkat na drivery od Leadteka na Win_7. Ještě nejsou k mání
www.leadtek.com/eng
xdusa (4)|19.10.2009 21:50
Tak jo no, díky.. Doufám že se brzo dočkám a hlavně doufám že není chyba někde jinde (např. nefunkční příjmač atp.)
xdusa (4)|20.10.2009 17:54
Tak mě to už funguje, zistil sem že dycky musím spustit ten WFWIZ ze složky s programem, pak se mě v tray objeví ta ikonka a už to de. Ale teď zas mám jinej problém - když chcu v Media Centrech někde tym ovladačem psát nějakej text, tak by to mělo být jak na mobilu (2 - a b c, 3 - d e f, atd.) ale když zmáčknu nějaký číslo tak to reaguje jakobych ho zmáčkl na klávesnici nad písmenkama, tzn. po zmáčknutí dvojky to napíše ě, 3 - š, 4 - č, atd. Kde se tohle spravuje prosím? Dík :-)
bobsoon (3)|21.10.2009 02:38
Ahoj všem,

moje současná situace: WIN7 x64 sestavení 7600, - Leadtek WINFAST DTV2000 H

Standartní instalace ovladačů pro Visty x64 je nefunkční, stále to hlási problém
s kompatibilitou a drivery jsou zakázány.
Pomohla instalace CX23880.5.0.18.7000.Windows7, kdy jsem vynuceně instaloval
tyto drivery do položek:
WinFast DTV2000 H
WinFast DTV2000 H (audio)
WinFast DTV2000 H (TS)

Dle již dříve uvedeného postupu musí být přes F8 zadáno "Disable driver signature enforcement"

Potom je karta OK, WINFAST PWR funguje hned včetně zvuku.
Problém je nahrávání, kdy se nahrává jen obraz bez zvuku , pokud někdo ví jak na to
díky za info.

Jinak jsem ještě psal na podporu LEADTEKU a odpověď přikládám:
--------------------------------------------------------------
Dear customer!
Thanks for your contact.
Unfortunately, it has already phased out for a long time.
So the chip of it might not be supported to Windows 7.
But you can try to use the driver for Vista to install.
Sorry for your inconvenience.

Thank you.
Best regards.
Leadtek Service, PCBU, Leadtek Research Inc.
TEL: +886 (0)2 8226 5800
FAX: +886 (0)2 8226 5801
18F, 166, Chien Yi Road, Chung Ho City,
Taipei County, Taiwan (235), R. O. C.
Certified under ISO-9001. We make Dreams a Reality !!! Scoll
Petr Martens (12)|22.10.2009 22:33
Ahoj, tak sice absolutně nevím jak, ale nakonec se mi rovněž podařilo kartu pod Windows 7 rozchodit. Ovladač se stáhl z windows update a zajímavě je, že pouze jeden (normálně bývají 3) a to konkrétně "WinFast TV2000 XP Expert (FM1216MK3)". Problém je pouze s nahráváním zvuku (stejně jako u kolegy nade mnou) s čímž jsem si zatím neporadil. Snad jen pro doplnění - mám TV kartu propojenou uvnitř case kabelem se zvukovkou SB Audigi 4. Rovněž jsem se obrátil na Leadtek a odpověď byla v duchu toho, že ovladače ani aplikace v tuto chvíli pro Windows 7 nemají ale jsou ve vývoji a snaží se dodat je na trh ASAP. Tak jsem zvědavý:)
Pokud byste někdo přeci jen vyřešil problém s nahráváním, budu velmi rád když sem hodíte návod. Díky:)
Ivo Mašek (10205)|24.10.2009 09:06
Na webu Leadtek se již objevily aplikace i drivery pro Win_7.
Např pro modely:
DV2000, DTV1000S, ......

Ale pozor!! Ne u všech tunerů jsou ovladače (PVR2 a drivery) k mání.
Předem se vždy mrkněte na:
www.leadtek.com/eng
Tam klikněte na "product", vlevo ve sloupečku na "multimedia" a v roletovém menu, které se objeví, si najděte, zda jde o analogovou, digitální kartu, či o hybrid.
bobsoon (3)|4.11.2009 02:08
Ahoj, takže problémek s blokování ovladačů WIN 7 vyřešen, pomohlo následující:
postup jsem převzal z CZC a vyzkoušel:

1​) Základním kamenem úrazu je soubor cxavsvid.sys který je součástí ovladačů. Windows jsou na jeho jméno alergické a oficiální ovladače pro Vistu 64bit z http://www.leadtek.com zablokují. Přesto je nainstalujte ​(nenašel jsem ke stažení jinou verzi než exe soubor, být to jednoduše archiv, asi by tato první instalace nebyla třeba​).

2​) Na systémovém disku se podívejte do adresáře windows​\system32​\Winfast​\Mulmedia​\ tento adresář si dobře zazálohujte někde na disku a zkopírujte ještě jednou. Tuto druhou kopii teď budeme upravovat.

3​) Následující akce provádějte JEN na této druhé kopii adresáře!!!
a​) Přejmenujte soubor cxavsvid.sys na jiné jméno, třeba pokus.sys
b​) Editujte postupně soubory cxavsvid.inf a PVR2000.inf ​- musíte v nich změnit všechny výskyty znaků cxavsvid.sys na vámi zvolené jméno programu. Můžete to bez problémů udělat i obyčejným notepadem. Upravené soubory pochopitelně uložte, žádné jiné změny nedělejte. Tyto soubory nakopírujte i do podadresáře ​"DTV2000 H​", kde je jejich druhá verze.
c​) Odinstalujte prve nainstalované ovladače ze systému a raději ještě restartujte systém.

4​) Teď ta zábavná fáze: opět běžte do start ​-> ovládací panely ​-> systém a zabezpečení ​-> správce zařízení a nenechte ovladače vyhledávat automaticky, ale zvolte ​"vyhledat ovladač v počítači​". Až se vás zeptá na cestu, ukažte mu vámi upravený adresář s ovladači, v inf souborech už teď není problémový název souboru a ovladač nebude zablokován ​(maximálně vám oznámí, že nemá digitální podpis a jestli ho chcete použít, klidně souhlaste​).

5​) Po restartu počítače si zkontrolujte, že windows už nehlásí u této karty chybu. Nainstalujte Winfast PVR2 ​(zkoušel jsem různé verze a kromě velmi staré mi žádná nedělala problémy až na v předchozím článku zmíněný pád při kliku pravým tlačítkem v jednom menu, bohužel jsem dodatečně zjistil, že spuštění live update toto zřejmě neodstraňuje, důvod byl někde jinde ale netuším kde​).

6​) Winfast PVR2 bude chtít další restart, ale já osobně ihned skočil dovnitř a naladil kanály, fungovalo dokonce kliknutí pravým tlačítkem, takže jsem mohl kanály i přidat z dříve udělaného exportu kanálů.

Pevně doufám, že vám moje řešení bude fungovat. Poslední poznámka, netuším jak se bude moje řešení chovat při odinstalaci ovladačů, protože zmínka o cxavsvid.sys je i v odinstalačním programu. Nečekám ale velké problémy, maximálně ho budete muset smazat později ručně.

Moje poznámky z instalace:
======================

1. Vynechal jsem to kopírování z adresáře z počítače a rovnou jsem dle návodu upravil složku s
drivery, které jsem stáhnul z leadteku pro VISTU x64.
2. Potom jsem ve správci zařízení v položce zablokovaného driveru WinFast DTV2000H
provedl ruční přeinstalaci driverů z upravených a vše je OK.

Poslední verze WinFastPWR2 funguje bez problémů.
Připomínám že mi karta fungovala pokud jsem při startu systému přes F8 vypnul funkci
kontroly ovladačů jak se popisuje dříve. Koho by to ale pořád bavilo.

Zde je ke stažení soubor s upravenými ovladači:
http://uloz.to/2979654/win7-x64-ok.rar

Zkuste a uvidíte ... všem zůčastněným děkuji

Zatím pořád nefunguje záznam zvuku při nahrávání. Pokud to někdo našel jak na to díky za info.
Prochy_ (12)|16.11.2009 16:10
bobsoon: super, diky tobe sem to konecne zprovoznil a vsechno vali tak jak chci ;)

edit: hmm, tak pruser, vsechno jede jak ma, naladim programy, ale kdyz vypnu soft a zapnu znova, nebo po restartu tak se neulozi ty najity programy a vsechno se musi delat znova
nema nekdo podobnej problem?
Energy (0)|22.11.2009 16:52
Zdravím,mám problém s kartou WinFast DTV 2000 H a Windows 7 pročítal jsem toto i jiná vlákna,ale nic mi nefunguje..Windows ji vůbec nerozpoznají..instaloval jsem všechny možné drivery..ale pokaždé co zapnu PVR tak mi nabíše,že nebylo nalezeno zařízení BDT nebo tak nějak:-)Doposud fungovala pod XP bez jediného problému..nějaké nápady?
bobsoon (3)|23.11.2009 02:05
[quote=Energy;249968]Zdravím,mám problém s kartou WinFast DTV 2000 H a Windows 7 pročítal jsem toto i jiná vlákna,ale nic mi nefunguje..Windows ji vůbec nerozpoznají..instaloval jsem všechny možné drivery..ale pokaždé co zapnu PVR tak mi nabíše,že nebylo nalezeno zařízení BDT nebo tak nějak:-)Doposud fungovala pod XP bez jediného problému..nějaké nápady?[/quote]

Ahoj,
vyzkoušej můj postup viz výše, měl jsem stejný problém ...
hrubym (1)|23.11.2009 12:47
Na Win7 64bit používám WinFast DTV2000 H již od beta verze.
Vše jede jak má, kromě dálkového ovladače...

Jak bylo již dříve napsáno, mám ovladače a postup z této stránky:
http://tw1965.myweb.hinet.net/Leadtek.htm
Burik (3)|25.11.2009 11:47
děkuji,již se to povedlo rozchodit,dle návodu..super Díky
andre_eu (6)|27.11.2009 12:09
Zdravím,
mám TV kartu Leadtek PxDVR 3200H, kterou se mi po dlouhém boji podařilo z velké části rozchodit pod WIN7 64bit , ale zůstává jeden problém se zvukem. Ten sice funguje, ale dost podivným způsobem. Pokud dám posuvník zvuku v PVR2 na nulu, tak nedojde k úplnému zeslabení zvuku, ale jeho hlasitost ve WIN7 zůstane na 16%. Jakoby rozsah ovládání zvuku v PVR2 neodpovídal rozsahu ovl. zvuku ve WIN7.
Máte někdo nápad co s tím ?
Díky
jta (79)|4.12.2009 15:10
Zdravím. Mám takovej problém mám TV kartu 2000 XP Expert a nemůžu ani za nic zapnout zvuk. Ve WIN XP to všechno šlapalo jak o život, ale tady nic. Už jsem si četl snad všechno, ale nic mi zatím nepomohlo. Mám základní desku Asus P5k SE/EPU, která podporuje S/PDIF. Může to být tím. Díky všem za rady.