Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WD TV HD Media přehrávač WDAVP00BE

jkmusic (14)|17.2.2009 22:22
Tak jsem provedl další pokus , a k ENG zvuku jsem přidal ENG , DE , CZ titulky . Přes option lze následně vybrat anglické , německé , ale místo českých se nezobrazuje bohužel nic . Děláno přes DVDFabdecrypter . Nepotřebuji tytulky zatím řešit , ale jen ze studijních důvodů .....
CZ jazyková podpora je už velmi rozšířená , tak snad to nebudem potřebovat .....
RoPo (6061)|19.2.2009 07:58
Pytkin (7947)|19.2.2009 12:32
Ak tomu dobre rozumiem , rozbehali dake USB sietove adaptery ?
peca (260)|19.2.2009 12:53
[QUOTE=Pytkin;216753]Ak tomu dobre rozumiem , rozbehali dake USB sietove adaptery ?[/QUOTE]

tak sem to taky pochopil.
Ještě sem zahlíd někde i redukci usb-esata na připojení interních HDD, ale to možná funguje i s oficiálním fw.
RoPo (6061)|19.2.2009 13:05
[QUOTE=Pytkin;216753]Ak tomu dobre rozumiem , rozbehali dake USB sietove adaptery ?[/QUOTE]

Tak, tak. Jsou vyjmenované, které jsou podporované. Jak USB-LAN, tak USB-WiFi.
Havran42 (41)|19.2.2009 13:08
A dobra sprava je ze sa ozval ScotWD:

Hi everyone, It's been awhile!

I've been busy launching our new My Book World Edition - home network storage. But don't worry... the development and test teams has been working on coding and testing our new firmware. I will keep everyone posted and let you know when it's ready. No promises but I will try and post a download link to the AVSForum users before we go live globally. So you can be first

-ScottWD

V skratke: Nemame sa bat developeri a testeri makaju na novom firmware a ze ak sa bude dat tak citatelia AVSForum budu prvi co budu mat download link :).
Pytkin (7947)|19.2.2009 13:32
no tak ak na tom pojde siet , tak WDTV zacina byt velmi zaujimave zariadenie, za priaznivu cenu ..
milousek73 (69)|19.2.2009 13:37
Máte někdo odvahu vyzkoušet ten neoficiální FW ? Kdyby to nějak blblo,je možné nahrát zpátky ten původní? Díky
rocco (34)|19.2.2009 18:12
Dnes mi přišla krabička domu a po pár testech musím říct,že zatím zklamání. Asi jsem to špatně pochopil, ale bylo tu řečeno,jakož i na jiných forech, že podpora DTS je možná přes optický kabel. Bohužel se mi nepovedlo tento formát zvuku rozchodit, jakož i další: WMA3(6 kanálů), AAC(6 kanálů) a Vorbis(2 kanály)!! Nevím co dělám špatně,poraďte mi prosím někdo zkušenější.
2-kanálové ACC i WMA3 běží!
Moje zapojení: Z WD TV vedu opt. kabel do mého domácího kina. AC3 formát mi normálně funguje.
Havran42 (41)|19.2.2009 19:15
Mas posledny firmware 1.01.02? Nemam receiver ale pokial som pochopil ak vypise video pri spusteni digital audio tak to automaticky posiela do optiky. A este sa tusim ze niekde da nastavit cosi ako stereo/nieco ine...
lkopca (15)|19.2.2009 20:49
[QUOTE=rocco;216790]Dnes mi přišla krabička domu a po pár testech musím říct,že zatím zklamání. Asi jsem to špatně pochopil, ale bylo tu řečeno,jakož i na jiných forech, že podpora DTS je možná přes optický kabel. Bohužel se mi nepovedlo tento formát zvuku rozchodit, jakož i další: WMA3(6 kanálů), AAC(6 kanálů) a Vorbis(2 kanály)!! Nevím co dělám špatně,poraďte mi prosím někdo zkušenější.
2-kanálové ACC i WMA3 běží!
Moje zapojení: Z WD TV vedu opt. kabel do mého domácího kina. AC3 formát mi normálně funguje.[/QUOTE]

Neviem ako máš zapojené video. Ide ti cez hdmi kábel do domáceho kina ?
Ak ano potom asi ideš len stereo cez tento kábel. Vo WdTV si treba nastaviť audio zo stereo na digital a audio by malo ísť cez optiku.
V neposlednom rade musíš nať i film s touto zvukovou stopou. Mne ide 5 kanálov v poriadku a takisto DTS ide ok.
peca (260)|19.2.2009 20:54
mám dotaz - umi wd poslat dts a DD5.1 do receiveru i pres HDMI nebo jen tu optiku?
Havran42 (41)|19.2.2009 20:59
Zevraj podporuje len HDMI 1.2 - teda posle zvuk ale asi nie DTS HD a volajaky druhy HD (ja zasa tomu az tak nerozumiem :)).
lkopca (15)|19.2.2009 21:06
Cez hdmi idú len 2 kanale - stereo.
rocco (34)|19.2.2009 22:10
[QUOTE=lkopca;216813]Neviem ako máš zapojené video. Ide ti cez hdmi kábel do domáceho kina ?
Ak ano potom asi ideš len stereo cez tento kábel. Vo WdTV si treba nastaviť audio zo stereo na digital a audio by malo ísť cez optiku.
V neposlednom rade musíš nať i film s touto zvukovou stopou. Mne ide 5 kanálov v poriadku a takisto DTS ide ok.[/QUOTE]


Video mam pres HDMI vedene primo do TV.Do kina mi vede jen optika.Film ma 5.1 DTS stopu a WD je nastaveno na digital....a je ticho! Zadny zvuk! Dam tam AC3 stopu a hraje to jak ma!Jedna se o video z netu 720p s DTS asi 1,5 Mbps. Tobe jde DTS z DVD nebo z HD filmu?
lkopca (15)|20.2.2009 07:51
DTS mi ide z DVD i z HD. Ale stretol som sa na nete i s takými video subormi,kde mi neide tiež zvuk, ale pri prehrávaní mi napíše nekompaktabilý zvukový kodek. Jedná sa hlavne o upútavky k filmom vo formáte wmv. Formáty mkv, avi, mp4, ts a podobne idú ok.
rocco (34)|20.2.2009 09:14
[QUOTE=lkopca;216843]DTS mi ide z DVD i z HD. Ale stretol som sa na nete i s takými video subormi,kde mi neide tiež zvuk, ale pri prehrávaní mi napíše nekompaktabilý zvukový kodek. Jedná sa hlavne o upútavky k filmom vo formáte wmv. Formáty mkv, avi, mp4, ts a podobne idú ok.[/QUOTE]

Tak to je opravdu divne.Pouzivas pro dekodovani zvuku AV receiver nebo domaci kino? Mne treba v dom. kine hraje DVD s DTS uplne normalne. Ten zvuk mi nesel u mkv.
lkopca (15)|20.2.2009 10:06
Z WDTV idem do AV receivra optikou, tak asi dekódovanie prebieha v AV receivre. Neviem o možnosti ,že by sa to dalo niekde nastaviť inak. Naposledy som pozeral film Indiana Jones, krištálová lebka a original zvuk anglíčtina bol DTS a čeština bola v DD5.1. Rozdieľ jednak počuješ podľa zvuku a i na AV receivri Yamaha mi vypisovalo DTS a Prologic (5.1).Súbor bol vo formáte mkv. Tento kontajner som rozložil (kvôli úprave snímkovania na 25 aby nesekal zvuk ). Film bol vo formáte h264, eng. zvuk s koncovkou dts a český zvuk s koncovkou ac3.
rocco (34)|20.2.2009 10:19
Tak tady je zakopany pes!Ty mas receiver,kdezto ja vedu zvuk do domaciho kina a mel jsem za to,ze to mi zvuk dekoduje!Cetl jsem to na nejakem foru.Bohuzel to tak nefunguje!Je nutny receiver.No nic AC3 je v pohode. Jeste bych si chtel neco overit: z techto dvou formatu je lepsi ten co ma vic hertzu,mam pravdu: 720p/50 Hz a 720p/60 Hz ?
lkopca (15)|20.2.2009 11:31
Už sa to tu niekde písalo, tuším tá frekvencia je závislá od toho v akom formáte máš film, aké má snímkovanie. 25, 23.97, 30 a podobne. Ale nie som si istý.
father280 (8)|20.2.2009 12:21
[QUOTE=milousek73;216768]Máte někdo odvahu vyzkoušet ten neoficiální FW ? Kdyby to nějak blblo,je možné nahrát zpátky ten původní? Díky[/QUOTE]


tu je link na downgrade. http://wdtv.wetpaint.com/page/Firmware
rocco (34)|20.2.2009 13:40
[QUOTE=lkopca;216868]Už sa to tu niekde písalo, tuším tá frekvencia je závislá od toho v akom formáte máš film, aké má snímkovanie. 25, 23.97, 30 a podobne. Ale nie som si istý.[/QUOTE]

Aha, to je zajimave! Nema nekdo podrobnejsi informace,prip. nejaky odkaz,kde se dozvim vice?
Predem dik.Ja zatim jedu vsechno na 720p/60Hz.
Pytkin (7947)|20.2.2009 18:04
rocco : ak pozeras mkv filmy v 23.98 , tak je asi lepsie 720p60 .. v tom mode ti ale trosku budu trhat dvdcka .. v 720p50 nebudu .. preto si MKV vzdy prebuildujem na 25fps , a tym padom idu von cez 720p50 plynule ..
Pytkin (7947)|20.2.2009 18:05
[QUOTE=lkopca;216859]Z WDTV idem do AV receivra optikou, tak asi dekódovanie prebieha v AV receivre. Neviem o možnosti ,že by sa to dalo niekde nastaviť inak. Naposledy som pozeral film Indiana Jones, krištálová lebka a original zvuk anglíčtina bol DTS a čeština bola v DD5.1. Rozdieľ jednak počuješ podľa zvuku a i na AV receivri Yamaha mi vypisovalo DTS a Prologic (5.1).Súbor bol vo formáte mkv. Tento kontajner som rozložil (kvôli úprave snímkovania na 25 aby nesekal zvuk ). Film bol vo formáte h264, eng. zvuk s koncovkou dts a český zvuk s koncovkou ac3.[/QUOTE]

Na AC3 ti pise Prologic ? to je divny receiver .. alebo mas zapnute dake interne dekodovanie ac3 a posiela ti to von len stereo ..
lkopca (15)|20.2.2009 20:18
To Pytkin
Sledujem tvoje príspevky do tohto fora a nejaké úpravy som podľa tvojho návodu v starších príspevkoch už spravil. No učím sa. Čo sa týka môjho recivra je to starší typ yamahy HTR-5630RDS, ale zatiaľ mi stačí. Tým DTS som si úplne istý, ale ten prologic som zadal len z pamäti, pretože som nebol pri reciveri a nie som až taký fanda do toho.
Ešte by som sa chcel opýtať na tomto fore, čí niekto nepozná nejaký dobrý prepínač na digital audio - metal, opto. aspoň 3-4 vstupy. Na mojom recivre mi dochádzajú digitalné vstupy (na yamahe 1/1 a potrebujem nin 2/1 optika/digital).
Pytkin (7947)|20.2.2009 21:43
lkopca : aha .. tak to skorej bude DOLBY DIGITAL pisat :) kukni dakedy a napis ..

Tuto clovek predava dost dlho prepinact na digitalne vstupy:
http://www.midi.cz/Comment.aspx?id=33962
tutti242 (28)|20.2.2009 23:48
nazdark,
chcem kúpiť tento prehrávač a k nemu 3,5" SATA HDD Samsung F1 1TB+externý box,
ale čítal som rôzne informácie, že tento prehrávač nie vždy takéto kombinácie podporuje,
preto by ma zaujímalo, či to náhodou nemá niekto odskúšané alebo či radšej kúpiť externý HDD,
predom dík za odpovede
Havran42 (41)|21.2.2009 10:53
Bezne USB mass storage zariadenia by asi nemali byt problem.
vikipv (18)|21.2.2009 18:17
Asi polovicu suborov videa mi neprehra, pricom PC ich prehra. Ked si dam vo windowse zobrazit podrobnosti suboru, tie kde je "Windows media audio/video file", tie mi neprehra a tie kde je "video clip resp. movie clip", tie prehra. Da sa to nejako vyriesit?
RoPo (6061)|21.2.2009 20:03
Tyto přehrávače nejsou PC. HW a firmware nemusí podporovvat vše co zvládne "po vyladění" PC. Toto je potřeba si před koupí jakéhokoliv takovéhoto přehrávače uvědomit.
rocco (34)|21.2.2009 21:51
POZOR DULEZITE!!!!

Prave mi byl na jednom foru vnuknut napad,jak zprovoznit ceskou diakritiku v titulkach a chvilka napeti.....FUNGUJE TO!!!

Staci pouze prevest titulky ve formatu .txt nebo .srt na format idx/sub timto programem:
txt2vobsub (hxxp://www.trustfm.net/divx/SoftwareTxt2Vobsub.php)
Jednoduche a efektni!!!
Filmum zdar!!!
tutti242 (28)|22.2.2009 00:47
[QUOTE=Havran42;216970]Bezne USB mass storage zariadenia by asi nemali byt problem.[/QUOTE]

niekde som čítal, že mass storage má dva profily a že by tento prehrávač mohol podporovať len profil Removable Drive - ak kecám, tak ma opravte, moc sa v tom nevyznám,
tak preto ma zaujímajú praktické skúsenosti užívateľov tohto playeru, či náhodou niekto kombináciu interný hdd+externý box nepoužíva
ai (2993)|22.2.2009 04:58
tutti242 - Interni Seagate ST340063 strceny do Ultra 3.5" Stackable USB 2.0/E-SATA External Hard Drive Enclosure funguje.

Samozrejme taky treba exteni MyBook primo od WD.
fbi68 (17)|22.2.2009 12:29
[QUOTE=rocco;217057]POZOR DULEZITE!!!!

Prave mi byl na jednom foru vnuknut napad,jak zprovoznit ceskou diakritiku v titulkach a chvilka napeti.....FUNGUJE TO!!!

Staci pouze prevest titulky ve formatu .txt nebo .srt na format idx/sub timto programem:
txt2vobsub (hxxp://www.trustfm.net/divx/SoftwareTxt2Vobsub.php)
Jednoduche a efektni!!!
Filmum zdar!!![/QUOTE]

skusil som ten soft,ale vynechava mi niektore pasaze s titulkov,neviem preco a taktiez tie titulky maju farbu ciernu.Skusil som aj soft subtitlecreator v2.2, tam som si nacital paletu farieb priamo s nejakeho dvd z ifo suboru,farba titulkov na wd tv ok,diakritika ok,ale to vynechavanie niektorych pasazi ostava...neporadis s tym? Alebo niekto iny? Dik.
rocco (34)|22.2.2009 17:32
Jediny duvod,ktery vidim v tvem problemu(vynechavani pasazi) je ten, ze titulky v nekterem radku jsou moc dlouhe a program s nimi neumi pracovat.Na to Te program ale vzdy upozorni a musis zmensit font(ja pouzivam rozpeti od 23 do 21).Titulky nemaji cernou barvu,to zalezi jak si je nastavis! Moje nastaveni: Output lang: Czech ; Colors:Antialias a outine - cerna, text-bila; Font:Tahoma, easteurop; Font style:normal (size 23); Outline-3.

Viditelnost dobra! Kazdy si to muze vyladit podle sve chuti!
fbi68 (17)|23.2.2009 12:09
no neupozornil, takze snad by to tam malo byt, aj ja som myslel na tento problem,ale na PC ok, na WD TV vynechava nahodne pri prehravani,nie vzdy tie iste pasaze,vytlacil som si cca 3 strany titulkov a pustil film,raz vynechal WD TV to,inokedy ono, som z toho pako, pretoze titulky aj s diakritkou vyzeraju super, ale s tym vynechavanim je to blbe...
rocco (34)|24.2.2009 08:01
Fakt nevim, ja ten problem nemam! Mas posledni firmware?
paherzog (10)|24.2.2009 16:08
Při přehrávání filmu mám mezi jednotlivými soubory malé přerušení, nevíte, jak nastavit plynulost přehrávání bez těchto mezer? Film ukládám dvd decrypterem a pouštím první velký soubor dálkovým ovladačem tlačítkem play, tedy by se měli přehrávat všechny soubory, oni se přehrávají, ale s těmi minipauzami...Díky za odpo...
Havran42 (41)|25.2.2009 09:16
Tusim je lepsie mat rip DVD ako ISO obraz, vtedy by to sekat nemalo...
paherzog (10)|25.2.2009 17:32
Nedávám iso obrazy, ukládám na HDD file soubory, zkoušel jsem to DVD Shrinkem, SmartRipperem a vše stejné, film nepřehraju plynule, ale s pauzami mezi každým souborem...
peca (260)|25.2.2009 18:45
dvd shrink umi i iso, zkus to.
Ale myslim ze se mi skubl jednou i iso obraz, ale dvd-cka ted momentalne nekoukam, spis mkv :) - ale tam se zase trha obraz, u nekterych filmu jak svina napr. film Monstrum (720p)
paherzog (10)|25.2.2009 20:59
Nevím, jestli si rozumíme, mě se obraz neškubá, jen si film mezi jednotlivými soubory udělá malou pauzu...,obrazovka zčerná, přestane jít zvuk a potom se začne přehrávat další soubor..., hledal jsem to v nastavení přehrávání, ale nevím, co bych měl změnit...myslím, že by se podsoubory měli přehrávat plynule za sebou...
peca (260)|25.2.2009 21:50
tak sem vyzkousel prehrat ty "voby" a taky mi pri prechodu z jednoho na druhy na chvili zcerna obrazovka. Je to podle me otazka fw, v nastaveni to asi tezko pujde nastavit...
paherzog (10)|25.2.2009 21:58
Aha, ok, tak jak mám to dvd kopnout na HDD, jako ISO pomocí Decrypteru? Už jsem musel dvakrát provést celkový reset přístroje, to mám asi nahrát nový fw, při resetu mám asi tovární fw, ne?
vikipv (18)|25.2.2009 22:42
Kto by mal zaujem o kupu WD TV - pred tyzdnom som ho kupil a ponukam ho so zlavou 30%. Je ako novy. Niezeby bol zly, ale prehra mi to iste, ako DVD Philips s USB vystupom, takze ho nepotrebujem...
ai (2993)|26.2.2009 00:13
[QUOTE=peca;217587]tak sem vyzkousel prehrat ty "voby" a taky mi pri prechodu z jednoho na druhy na chvili zcerna obrazovka. Je to podle me otazka fw, v nastaveni to asi tezko pujde nastavit...[/QUOTE]

me to prehrava plynule, z VOBu do VOBu, neni to vec ulozeni na HDD, treba ja to mam napaskovane vse na prazdny disk fyzicky za sebou (WD MyBook)?, nevim, nic jineho me nenapada, mozna jeste media library on, ale to je krome pamatovani si mist kde se skoncilo k cemu jeste, nedela to nejake index souboru na HDD ?
Saxel (2279)|26.2.2009 08:38
[quote=vikipv;217593]Kto by mal zaujem o kupu WD TV...[/quote]
Máš soukromou zprávu.
excal (1)|26.2.2009 09:52
Zdravim,. Jsem take majitel teto zajimave krabicky a mel bych par dotazu.
Uz jsem tu cetl ze se obcas stane ze se seka zvuk .. Me se to deje u Mamma mia (Mamma.Mia.2008.BluRay.720p.x264.6ch.ENG.CZ.mkv) ale jenom anglickej zvuk .. zkousel jsem menit snimkovani ale nemuzu to vyladit .. jde nekde najit jak ma byt nastaven zvuk a obraz aby to chodilo ?? ...
p
Dale pak mam problemy prehrat BBC dokument Planet Earth.. 1080p..23.9xxx fps Nestiha a kostickuje.. Dela to i nikomu jinemu ?? .. Jde to nejak jednoduse vyresit ?
milousek73 (69)|26.2.2009 10:57
[QUOTE=paherzog;217590] Už jsem musel dvakrát provést celkový reset přístroje, to mám asi nahrát nový fw, při resetu mám asi tovární fw, ne?[/QUOTE]
Nemusíš nahrávat nový fw,reset přístroje ho nezmění.