Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WD TV HD Media přehrávač WDAVP00BE

sprco (3)|15.1.2009 00:05
Este jedna vec uz to mam napojene doma,
zatial prehralo vsetky tipy audio, video co mam, bez problemov aj tie starsie. Cize spoko. Konecne som videl ako vyzera fullHD, proste super.

S cim som neni spokojny, je ze nezachovava foldre do ktorych som filmy rozdelil, este som vsak neinstaloval novsi firmware.

Ohladne titulkov stacia mi aj anglicke, pozeram japonske filmy a mam nejake ripy z blueray, titulky mi vsak nenajde, ma niekto nejaku radu(maju rovnaky nazov ako je nazov filmu)?
Pytkin (7947)|15.1.2009 00:55
[QUOTE=sprco;211857]Nie som zas az tak technicky typ...
ale pomer cena + to co ja potrebujem vyhrava WD.
Uz len ten LAN by mohol byt v PCH rychlejsi, je to otazka par eur, nechapem preco do tej verzie dali zastarale 10/100
Ak to chces mat este cez Wifi tak si pripocitaj dalsich 50Eur, pre mna to zatial je nenavratna investicia

Ked si porovnas ze sa PCH predava za cenu cca 200Eur bez disku,

za rovnaku cenu mam WD a 1Tb, tento disk vyuzijem sto pro a samotne WD ucel splni rovnako.
Pozeranie streamingu je zatial v plienkach(vzhladom na sucasne moznosti mojho pripojenia), ked to bude aktualne a verim ze do roka aj bude, rad sa poobzeram po niecom inom.[/QUOTE]

Uz som to tu pisal .. mne na WDTV chyba siet .. inak to vyzera fajn . neviem ti povedat ziadne argumenty , lebo WDTV som este nevidel , takze to neviem porovnat .. investicia do PCH nelutujem .. investovat 2x tolko do TVIXA sa mi nechcelo , i ked si myslim ze TVIX je lepsi ako PCH .. a to ma ten isty mozog a nema streamingove veci ..

inak je ale doba media prehravacov .. kazdy mesiac je niekolko novych typov .. tazko sa to da zrovnavat ..
milousek73 (69)|15.1.2009 07:06
[QUOTE=sprco;211859]
S cim som neni spokojny, je ze nezachovava foldre do ktorych som filmy rozdelil[/QUOTE]
Mě to zobrazuje normálně ve složkách.Jestli máš nastaveno "media library" na ON, tak musíš hledat filmy pod ikonkou FOLDERS a ne po ikonkou ALL VIDEO.
jirkau (11)|15.1.2009 18:01
Nazdar uvazuji o teto vecicce a jenom jedna otazka. Umi to vice audio stop z avi nebo mkv kontejneru? To je pro mne dulezitejsi nez CZ titulky, preci jenom na disku si je muzu v pripade nouze jednoduse upravit.
milousek73 (69)|15.1.2009 18:15
audio formáty: MP3, WMA, OGG, WAV/PCM/LPCM, AAC, FLAC, Dolby Digital, AIF/AIFF, MKA a možnost výběru audio stop samozřejmě je.
HWTest (371)|15.1.2009 19:27
[QUOTE=milousek73;211960]audio formáty: MP3, WMA, OGG, WAV/PCM/LPCM, AAC, FLAC, Dolby Digital, AIF/AIFF, MKA a možnost výběru audio stop samozřejmě je.[/QUOTE]

Jenže např. Ogg a Flac pouze jako audio soubory, ne jako zvuk k videu :-(
johni (87)|15.1.2009 20:31
[QUOTE=HWTest;211979]Jenže např. Ogg a Flac pouze jako audio soubory, ne jako zvuk k videu :-([/QUOTE]

Jak je to s prostorovým ( vícekanálovým ) zvukem? Zvládá 5.1 nebo jen downmix na 2.0 ? A jak je to s DTS-asi nic, co?
HWTest (371)|16.1.2009 09:57
[QUOTE=johni;211994]Jak je to s prostorovým ( vícekanálovým ) zvukem? Zvládá 5.1 nebo jen downmix na 2.0 ? A jak je to s DTS-asi nic, co?[/QUOTE]

AC3 umí downmixovat na stereo DTS ne, obojí umí poslat nezměněné po optice nebo HDMI. AAC umí snad jen downmixovat do sterea, ale jen jsem to četl, nezkoušel jsem ...
johni (87)|17.1.2009 10:02
Díky!
jirkau (11)|17.1.2009 23:12
Tak jsem si tuhle mašinku taky pořídil, je to bezva rychlé, přehrává HD video, bezva.

Jen mně zaráží nastavení rozlišení - pokaždé, když to odpojím ze sítě, nastaví se na auto. To by ani tak moc nevadilo, ale vždycky to nastaví rozlišení 480p (přesto, že přehrávám 720p film a mám telku HD ready, co zvládá 720p i 1080i). Stává s evám to taky nebo je to jen u mně? Mám nejnovější firmware.

A ještě jeden dotaz - používáte Media library? Mně to zatím přijde jako nic moc, navíc když k tomu přímo nedávají žádný nástroj na doplnění meta dat (jako je třeba obrázek u filmu). Tohle mohli dotáhnout ...
milousek73 (69)|17.1.2009 23:19
[QUOTE=jirkau;212297]
Jen mně zaráží nastavení rozlišení - pokaždé, když to odpojím ze sítě, nastaví se na auto. To by ani tak moc nevadilo, ale vždycky to nastaví rozlišení 480p (přesto, že přehrávám 720p film a mám telku HD ready, co zvládá 720p i 1080i). Stává s evám to taky nebo je to jen u mně? Mám nejnovější firmware.

A ještě jeden dotaz - používáte Media library? Mně to zatím přijde jako nic moc, navíc když k tomu přímo nedávají žádný nástroj na doplnění meta dat (jako je třeba obrázek u filmu). Tohle mohli dotáhnout ...[/QUOTE]
Ze začátku jsem to taky odpojoval od sítě,ale dlouho to pak najíždělo a rozhodilo nastavení,takže to nechávám v zásuvce stále a vypínám jen na DO.

jj, media library vypínám,připadá mi to dost nepřehledné.
jirkau (11)|19.1.2009 10:39
[QUOTE=Pytkin;211550]drummer : jasne .. ked si 23.98 daval na 25 , tak mas trhnutie kazdy sekundu .. ked davas 23.98 na 24 , tie frekv su velmi blizko .. toho trhania by malo byt relativne malo .. ale stale tam bude ..

AUTO funguje ? no slava ..[/QUOTE]

Jak vam to AUTO funguje? Mne to nastavi vzdycky resolution na 480p. Takhle to snad fungovat nema. Ale je fakt, ze se obraz neklepe.

Jinak obecne pri 1080i a frekvenci 50 nebo 60 se obraz mirne klepe, pri 720p (50 nebo 60) je to ok. Jinak na rozjety zvuk nebo skubani jsem jeste nenarazil ani u DivX ripu, ani u HD videa v mkv.
NuClear (7)|20.1.2009 22:48
Mám pár BluRay disků, ale nemám BD Player - pouze WD TV.
Tak jsem si nechal nagrabovat disky pomocí ANYDVD na HDD
1. jako adresář disku
2. jako ISO.

Jenom dva disky (Kozoroh1 a Lovecká sezona) přehraju v pořádku. Ostatní se mi cukají a nebo cca po 1 hodině zmizí zvuk.

Co s tím?
Nemám ty BD nějak přepočítat ?
Drummer (22)|21.1.2009 13:17
NuClear : To je divné. Mám celkem 4 BDčka a všechny přehrávám podobným způsobem. Resp. pomocí AnyDVD přetáhnu adresářovou strukturu a následně si vytáhnu do WDTV pouze *.m2ts soubor ( nebo spojím více souborů do jednoho, pokud je to na BD rozděleno ). Případně ještě vykostím nebo překonvertuji nepodporované audiostopy DTS-HD, DTrueHD a titulky apod. ). Vše je přehráváno naprosto perfektně. Řekněme pro mě nejlepší kvalita a nemám s tím problém, což se o *.mkv moc říci nedá viz níže.

Ale napadá mě jedna věc. Některé *.m2ts soubory mohou obsahovat 2 videostreamy ( jeden v 1080p jako hlavní film a druhý například ve 480p, který obsahuje např. videokomentář k filmu - taková ta opičárna, že se v průběhu filmu na standardním BD přehrávači může otevřít druhé okno ( něco jako PIP ) a v něm např. u Ramba 4 mluví Sly o tom, jak natáčení této scény bylo náročné, jak si tam zadřel třísku, udělal puchýř apod. - to tam nebylo - doplněno jen pro dokreslení :-). Možná právě tohle může způsobit nějaké problémy u WDTV, která se s tím neumí poprat.

Já mám osobně zase problém, že některá *.mkv videa se rozkostičkovávají ( už jsem se naučil upravit díky Pytkinovi zde na fóru zvukové stopy, aby nevypadávaly, aby se film nezadrhával apod. ). Vyzkoušeno mám, že ne náhodná videa v různý okamžik, ale stále stejná. Tzn. buď jsou videa v pořádku a vždy jedou v pohodě a oproti tomu některá jsou zcela nekoukatelná ( SAW4 1080p, Dark Knight ( ESIR 1080p release )). Možná je to způsobeno nějakou jinou verzí použitého kodeku vs. filtr pro přehrávání ve WDTV .. Nevím ..

Máte někdo s tímto zkušenost, či nápad jak se to pokusit napravit ??
NuClear (7)|21.1.2009 13:45
Díky za rychlou odpověď.

Já jsem pouze provedl grab pomocí ANY DVD a nic jiného jsem neprováděl.
U M2TS mi vadilo právě, že je film ve více souborech.
ISO běží /když teda běží/ v celku, protože to je jeden soubor.


A.- Jak je spojit do jednoho souboru - např jednoho velkého M2TS? (v jakém softu)?

B.- Jak resp. čím odstranit zbytečnosti?

C.-Čím převádíš audio HD, DTS do něčeho poslouchatelného přímo v TV přes HDMI ?

Kvalitu si chci nechat maximální.....

Díky.
NuClear
Drummer (22)|21.1.2009 14:35
NuClear : používám legální AnyDVD HD ( v neděli skončila dobrá akce AnyDVD HD včetně lifetime upgrade za 62 EUR ) a freeware TSMuxeR, který umí vše co popisuji ( viz. link níže ) [code] http://forum.doom9.org/showthread.php?t=134104 [/code]

Zvuk pouštím přes optiku ( DTS a DD5.1 ) do receiveru, takže s tím Ti neporadím. Přes HDMI jedu pouze obraz ( ale tuším, že pokud *.m2ts obsahuje stereo PCM stream, tak to TV přes HDMI vezme ).
NuClear (7)|23.1.2009 20:28
v TSmuxeRu:
Jak to děláte s pořadím streamů ?
Kde zjistím v jakém pořadím je mám srovnat, aby mi seděli jako na originálním disku ?
Drummer (22)|23.1.2009 23:10
NuClear : Správný playlist zjistíš programem BDinfo. Link je zde.

[code] http://www.cinemasquid.com/Tools.aspx [/code]

- Spustíš program BD info
- vyber adresář, kde máš uloženou strukturu BD disku, co chceš upravovat
- chvilku zašrotuje a vyhodí Ti všechny playlisty na disku
- vybereš ten, co je dlouhý jako film a zapamatuješ si ho např. 00023.mpls

- spusť TSMuxer
- otevři soubor s playlistem 00023.mpls ( najdeš na BD disku BDVM\PLAYLIST )
no a TSMuxer už otevře všechny potřebné soubory *.m2ts ve správném pořadí a můžeš začít kuchat a následně jen "muxovat"
NuClear (7)|24.1.2009 13:50
Díky, moc mi tvoje rady pomáhají (a vůbec rady tohoto fóra jsou svělé).
Už na tom pracuji.

Překvapuje mě jak hodně je těch playlistu na disku.
Čekal jsem jeden....

On TSmuxeR neumí nechat titulky?
Drummer (22)|24.1.2009 16:52
NuClear : Samozřejmě, že umí nechat titulky, ale jsou Ti zatim naprd, protože je stavajici verze FW WDTV neumí zobrazit z *m2ts streamu.
Persil (10)|25.1.2009 13:56
Zdravím všechny majitele tohoto přehravače.Mám dotaz ohledně možnosti přehrávání DVD.
Je nutné pro přehrání převést strukturu DVD do .iso souboru? Při přehrávání vob souborů mi to přehraje vždy spuštěný vob a pak musím přes ovládání přejít na další. Jde to nějak spustit, aby se přehrál celý film nepřerušovaně? Jinak zatím spokojenost. Dík
milousek73 (69)|25.1.2009 14:37
Teď ti to nemůžu ověřit,ale myslím,že když ten vob spustíš tlačítkem PLAY a né ENTER,tak to přehraje voby za sebou.Aspoň u seriálů mi to tak funguje pokud nechci každý díl spouštět
po jednom.Až příjdu domů tak ti to upřesním.
jiris (2)|25.1.2009 22:19
Persil: Není nutné převádět DVD do .iso souboru, stačí mit vob-y ve složce VIDEO_TS. Může ale nastat problém se zvukem, pokud byl některý zvukový doprovod odebrán.
jkmusic (14)|25.1.2009 22:48
Zdravím , pořídil jsem tuhle mašinku a zatím spokojenost , fotky (16ku9) perfekní ..... DVD vydecryptované na HD plynulé a perfektní ..... dnes jsem se pokusil o přehrávání m2ts a narazil jsem na následující problém :
1. jak provést zálohu či uložení souborů z BD mechaniky na HDD (u DVD to řeším DVDFabDecrypterem i s výběrem audiostopy atd. popř CloneDVD2)
Pokusil jsem se o to pomocí Blu-RayDiscRipperv1.2NET ve spolupráci s ANYDVD HD ale po cca 4Gb to napsalo hlášku , že je nedostatek místa (ale při tom disk 400Gb) . Následně jsem alespoň část uloženou na HD připojil k WD TV přehravači a jelo to v pohodě . Podobný problém nastane když chci vytvořit tzv. ISO soubor (kopii disku) a je rovněž větší než ony 4Gb ..... Poradíte někdo jak a kde co přenastavit či nainstalovat , či dáte tip ? Díky za reakci .
milousek73 (69)|25.1.2009 22:59
[QUOTE=jkmusic;213378]Zdravím , pořídil jsem tuhle mašinku a zatím spokojenost , fotky (16ku9) perfekní ..... DVD vydecryptované na HD plynulé a perfektní ..... dnes jsem se pokusil o přehrávání m2ts a narazil jsem na následující problém :
1. jak provést zálohu či uložení souborů z BD mechaniky na HDD (u DVD to řeším DVDFabDecrypterem i s výběrem audiostopy atd. popř CloneDVD2)
Pokusil jsem se o to pomocí Blu-RayDiscRipperv1.2NET ve spolupráci s ANYDVD HD ale po cca 4Gb to napsalo hlášku , že je nedostatek místa (ale při tom disk 400Gb) . Následně jsem alespoň část uloženou na HD připojil k WD TV přehravači a jelo to v pohodě . Podobný problém nastane když chci vytvořit tzv. ISO soubor (kopii disku) a je rovněž větší než ony 4Gb ..... Poradíte někdo jak a kde co přenastavit či nainstalovat , či dáte tip ? Díky za reakci .[/QUOTE]
převeď HDD na formát NTFS. Určitě máš disk naformátovaný FAT.
jkmusic (14)|25.1.2009 23:04
Je to tak .... FAT32 .... Jak to provedu ? Koupil jsem passport 400GB a nic jsem stím neprováděl , připojil a bylo to ....
milousek73 (69)|25.1.2009 23:16
[QUOTE=jkmusic;213381]Je to tak .... FAT32 .... Jak to provedu ? Koupil jsem passport 400GB a nic jsem stím neprováděl , připojil a bylo to ....[/QUOTE]
připoj k PC \tento počítač\klikni pravým na ten hdd\naformátovat\NTFS\označ rychlé formátování a spusť.

Pozor příjdeš o vše co tam máš.

Nebo si "vygoogluj" převod na NTFS bez ztráty dat.
jkmusic (14)|25.1.2009 23:25
Díky , už jsem to spustil .... velikost alokační jednotky - výchozí velikost alokace .... nejak mi to vrtalo hlavou , ale nechtěl jsem nic formátovat ..... Co používáš za program na zálohování BD disků na HDD ?
milousek73 (69)|25.1.2009 23:30
Nepoužívám žádný,nemám bohužel BD přehrávač.
Pytkin (7947)|26.1.2009 02:46
asi to uz nepotrebujes .. ale mozno pre niekoho ineho .. pripojis disk .. otvoris konzolu a zadas priaz

convert X: /fs:ntfs

kde X: je ten pripojeny disk ..
Persil (10)|26.1.2009 20:36
[QUOTE=jiris;213373]Persil: Není nutné převádět DVD do .iso souboru, stačí mit vob-y ve složce VIDEO_TS. Může ale nastat problém se zvukem, pokud byl některý zvukový doprovod odebrán.[/QUOTE]
Děkuji za radu, ale nějak mi to nejde. Pokud spustím první vob hlavního filmu tak se přehraje a přehravač skočí do menu a musím spustit další vob. U některého filmu druhý vob po malé pauze najede, ale změní se audio stopa a musím ji znovu navolit. Takže zatím vytvářím obraz DVD a přehrávám to v iso. Možná, že problém není u mě a už to u Westernu řeší.......uvidíme.
Kolibrasek (4)|27.1.2009 13:27
Zdravím všechny,
chtěl jsem se zeptat, jestli někdo zkoušel pouštět film ve formátu .mkv s titulkami a jestli to jede v pohodě nebo je nějaký problém (krom podpory českých znaků, které ještě nejsou...to vím). Díky za odpovědi...
milousek73 (69)|27.1.2009 15:29
No já mám v MKV kontejneru například film mamamia a dvoje titulky.Jedny na celý film a jedny jen k písničkám pokud pustím CZ verzi a vše funguje bez problémů (až na ty české znaky).
rado101k (298)|28.1.2009 00:08
To je bez problemov????Ved ta masina nie je urcena na nas trh!!!!!Nezvlada nasu znakovu sadu pismien,cize film s titulkami sa neda pozerat!!!!!!
milousek73 (69)|28.1.2009 06:40
Máš pravdu,zatím nepodporuje české znaky,ale dle ohlasů na AVS fóru by měl být tento problém vyřešen novým firmware do poloviny února. mimo to pokud odstraníš dočasně diakritiku,tak je to normálně čitelné.Je to jen o zvyku.Za ty směšné peníze si myslím,že toho umí docela dost a nějaké problémy se musí očekávat.
HWTest (371)|28.1.2009 09:32
To je právě ten problém - zvykli jsme si na to, že kupujeme nedodělky u kterých doufáme, že to výrobce časem dodělá.
Pytkin (7947)|29.1.2009 03:09
HWTest : vacsinou existuje drahsie zariadenie , ktore problemy nema ..
NuClear (7)|29.1.2009 08:41
Stáhl jsem si nějaké HD věci z Internetu a WD TV mi při jejich přehrávání rozsýpá obraz.
Zvuk jede dobře. Soubor je kontejner MKV.

Bitrate :
4531 Kbps
Container :
Matroska / mkv
Video encoder: x264
Video :
1280x704

SAMPLE je tady (nejedná se o warez je to pouze krátká ukázka)

Nevíte co s tím mám provést, aby to jelo ?
Kolibrasek (4)|31.1.2009 18:43
No ptal jsem se na ty titule u souborů s MKV a stává se mi, že mi ty titulky nejedou. Může to být problém samotných titulků nebo dělám něco špatně (titulky jsem pojmenoval stejně jako film a přípona titulků je .srt)? U jednoho filmu to jede, u druhého jiného filmu titule nenajedou. Neznáte nějakou finesu?
vikipv (18)|31.1.2009 19:26
Da sa na tento prehravac napojit tento disk? Je bez vlastneho napajania. Utiahne ho? http://www.wdc.com/en/products/products.asp?driveid=476
KISSAK (2)|1.2.2009 20:22
Koupil jsem si tuto mašinku a po přechodu na nejnovější firmware jsem absolutně spokojen.
Za ty prachy nemá konkurenci!!!!
Panzer.Dragon (1081)|6.2.2009 00:31
zkousel nekdo pripojit pres sata-usb redukci interni disk? asi nic?
Pytkin (7947)|6.2.2009 00:39
to musi chodit .
Panzer.Dragon (1081)|6.2.2009 00:50
mam prave strach ze tady ne
Pytkin (7947)|6.2.2009 10:59
ved navonok sa to tvari ako mass storage .. je uplne jedno co je za tym ..
vikipv (18)|6.2.2009 11:14
Neviete ci prehrava subory MOD z kamery JVC? Nechce sa mi to davat do PC, premenovavat na MPG a davat zase spat...
jirkau (11)|6.2.2009 15:31
Mam zkusenosti s externim boxem na 3,5" disk s externim napajenim. Disk mam rozdeleny na 2 partition (120GB FAT32, 40GB NTFS) a vidi bez problemu obe dve, tvari se jako dve slozky na tom disku.

Konkretne mam tenhle externi box LC Power EH-35BSII 3,5" USB 2.0 Black SATA
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

a uvnitr je obycejny 160GB disk (myslim, ze je to Seagate Baracuda) a funguje to bez problemu.
Heartwork (2358)|6.2.2009 16:45
zajímavé - vypadá to jak šlupka, do který je zabalenej popcorn :) , že by sem to začal skládat na sebe?!