Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Už mi z toho hrabe :)

kraťas (47)|4.11.2008 20:47
[QUOTE=muti23;199557]Lidi já založil toto téma abych se rozhodnul, no ale tak to vypadá, že se to změnilo v hádky a pro mě to tedy ztrácí jakýkoliv smysl.[/QUOTE]

Vybrat si musíš sám, prvně si musíš ujasnit do jaké technologie chceš jít, pak můžeš vybírat TV. Každá technologie má své plusy a mínusy. Taky jsem byl ve stejné sitaci. LCD jsem zavrhl, protože jsem měl doma jen analog STA a na ten LCD není. Bral jsem plazmu a spokojenost, teď mám satelit a NovaHD nádhera sem spokojenej
jarino1978 (8045)|4.11.2008 22:37
[QUOTE=kraťas;199558]Hele mě je to úplně šumák ať Ti žere třeba 7,5W, já spotřebu neřeším, kdybych ji řešil tak si novou TV nekoupím. Věděl jsem kolik bere a s tím sem do toho šel. Tak ať veme kolik chce. A vy si tu řešte W u svých LCD jak chcete, hlavně ať máte pěkný obraz při sportovních přenosech[/QUOTE]

tak to si buď istý, že pri športe mám obraz na 1*
Bastiat (24)|4.11.2008 22:40
[QUOTE=MONYS;199552]A tobě se líbí blikající plasmy od Panasoniku?????[/QUOTE]
Mám PANASONIC VIERA TH-42PX80E. V současnosti jedna z nejlepších plazem, co se týče poměru cena/výkon. Pokud se podíváš na emall.cz nebo na zahraniční eshopy, patří mezi jedny z nejoblíbenějších a nejlépe hodnocených tv. Já sám koupě rozhodně nelituju. Dokáže si dobře poradit s SD signálem o HD nemluvě.

Nevim, co myslíš blikající plazmou. Takže ano, líbí se mi, co ty nazýváš "blikající plazmou od Panasonicu". Ve všech recenzích, co jsem měl možnost vidět, vychází jednoznačně lépe než zmiňovaný Philips. Jen jsem vyjadřoval svůj názor, pokud si chce někdo koupit horší televizi za vyšší cenu, je to jeho věc.
losos (2977)|5.11.2008 06:41
[QUOTE=kraťas;199524]Tak to Ti nevěřím ani náhodou 75W u 47" ani omylem, jedině že bys měl zapnutej nějakej šetřící mód, ale to bys viděl na TV leda kulový. Nedělej z nás blbce, tak 2x takovou spotřebu možná, ale ne toto[/QUOTE]

Vtipné, opravdu... jen ještě připomenu že tu "zelenou" evropskou cenu dostal Philips právě i za tu nízkou spotřebu energie... stačí si o tom přečíst novinářské zprávy po představení nových TV Philips pro rok 2008...
A máme pěkný obraz i při sportovních přenosech, ty kecy o rozmazaných obrazech jsou jen fámy, to možná kdysi bylo, teď už to ale neplatí... - tak to vypadá, jako bys tak trochu záviděl, ne ? Kup si jej také a nemusíš nikomu nic závidět...
Commanche (51)|5.11.2008 08:10
jj, jsou lidi, kteri maji LCD, pak prijdes k nim domu a prstem jim presne ukazes, co ti na LCD technologii vadi a oni to stejne nevidi :-)
A z toho plyne, nedat na rady a jit se sam presvecit a x mist...
losos (2977)|5.11.2008 08:19
Svatá pravda, vlastní oči jsou vlastní oči, plně souhlasím.
muti23 (10)|5.11.2008 08:59
Včera jsem šel do nejmenovaného obchodu. Prodavač se mě snažil zlomit na LG 42pg2000 (nikde jsem nenašel specifikaci - ale byla to full hd plazma). Obraz to mělo krásný i když jsem stál přímo u toho. Pak z něho ale vypadlo, že jede přes TV 802.cz, kde je hdtv obraz. Na prosbu zdali by se dali pustit mé dvd a analog, mě poslal někam. Samozřejmě televizi chtěl prodat takže jsem si vyslechl, jak je skvělá a že on jí má taky a že by jinou nebral atd.

Já už jsem rozhodnut vzít ale cca až v lednu Panasonic 42" Plazma TV TH-42PZ80E Viera černá
losos (2977)|5.11.2008 09:20
pro multi23 :
Ještě mne napadlo, že pokud bydlíš např. v oblasti, kde již je, či brzy bude DVB-T signál, tak by sis měl pořídit TV se zabudovaným HD DVB-T tunerem (MPEG 4), jako má např. LCD Sony 46W4000 a pod...., určitě bys jej využil... (např. v Praze již HD vysílání na DVB-T funguje).
dv07 (569)|5.11.2008 10:03
jj, mpeg-4 tuner je v Praze celkem uzitecna vecicka :)

jinak ta plasma TH-42PZ80E Viera je podle me urcite dobra volba.
ferdoz (31)|5.11.2008 11:47
to muti 23:
Panasonik vyrába aj ekvivalenty k plazmám predávaným v CZ/SK s digitálnym MPEG4 tunerom. Majú v názve buď H (napr. TH-42PZH8FV) alebo číslo o jednu väčšie (TH-46PZ86FV) možno vidieť na pixmanii.
kraťas (47)|5.11.2008 17:16
[QUOTE=losos;199591]Vtipné, opravdu... jen ještě připomenu že tu "zelenou" evropskou cenu dostal Philips právě i za tu nízkou spotřebu energie... stačí si o tom přečíst novinářské zprávy po představení nových TV Philips pro rok 2008...
A máme pěkný obraz i při sportovních přenosech, ty kecy o rozmazaných obrazech jsou jen fámy, to možná kdysi bylo, teď už to ale neplatí... - tak to vypadá, jako bys tak trochu záviděl, ne ? Kup si jej také a nemusíš nikomu nic závidět...[/QUOTE]

Ti jebe ne? Nic Ti nezávidím seš na omylu, jak už jsem psal ať Ti to žere třeba 10W. Nemám potřebu kupovat nějaké LCD. Jsem spokojenej s tím co mám a než propálím 30000Kč(co by stála ta Tvoje LCD) v elektrice tak už bude TV dávno na pravdě bóží. Pěknej obraz všem
psv1 (458)|5.11.2008 19:28
[QUOTE=losos;199591]Vtipné, opravdu... jen ještě připomenu že tu "zelenou" evropskou cenu dostal Philips právě i za tu nízkou spotřebu energie... stačí si o tom přečíst novinářské zprávy po představení nových TV Philips pro rok 2008...
A máme pěkný obraz i při sportovních přenosech, ty kecy o rozmazaných obrazech jsou jen fámy, to možná kdysi bylo, teď už to ale neplatí... - tak to vypadá, jako bys tak trochu záviděl, ne ? Kup si jej také a nemusíš nikomu nic závidět...[/QUOTE]

Hele chlape, trochu přibrzdi s tím vychvalováním "jakéhokoliv" signálu na tvé TV. Hlavně DVB-T + analog. signál je v podstatě na všech LCD docela mizerný (o sportu ani nemluvě) a Philips není v tomto vyjímkou.Jinak je to moje oblíbená značka, ale všechno má své meze. Datový tok je datový tok a s tím nic nenaděláš ani u TV za 100k.
drto (341)|6.11.2008 07:27
ze sa do toho pletem ale:
mam lcd 42lg3000. prijem mam cez digi-tv a to tu vsetci co ho maju placu aky maju hrozny signal( ja som nic take nepostrehola signal je uplne v pohode ). pozeram na nom aj sport a to hlavne futbal a mozem tu naozaj korektne povedat ze tam nie je ziadne kockatenie ani duchovia ani nic podobne. era ked boli plazmy na sport lepsie je uz davno prec a lcd sa v tomto plazmam uplne v pohode vyrovnaju bez najmensich problemov. ak neveris ze to tak je tak ta pozyvam na ukazku ku mne do trencianskych teplic. mozes sa prist presvedcit na vlastne oci :)
jarino1978 (8045)|6.11.2008 07:45
zdravím Ťa krajan... vidím, že bývaš blízko mňa... samozrejme éra, kedy LCD boli skôr ako PC monitory je už min. 3 roky preč. Väčšina kvalitných modelov sa plne vyrovná plazmám, ba dokonca ich už aj dávno prekonáva. Zarytý mýtus, že farbičky sú na LCD ako z cirkusu, rozmazané pohyby, čierna, pozorovacie uhly a pod. sú už dávno minulosťou. Väčšinu však ide o závisť plazmárov, ktorý kúpili svoje plazmičky HD READY a nevedia sa zmieriť s tým, že LCD je už niečo iné.... Predsudky. Samozrejme plazmy sú dobré mašiny, o tom nie je pochýb, je to len otázka vkusu a preferencií. Samozrejme aj ceny...
drto (341)|6.11.2008 08:54
plne s tebou suhlasim vo vsetkom co si napisal :) a ktory neveria tak nech ma maju radi :) no nie?
len take OT odkial si?
losos (2977)|6.11.2008 09:29
[QUOTE=psv1;199848]Hele chlape, trochu přibrzdi s tím vychvalováním "jakéhokoliv" signálu na tvé TV. Hlavně DVB-T + analog. signál je v podstatě na všech LCD docela mizerný (o sportu ani nemluvě) a Philips není v tomto vyjímkou.Jinak je to moje oblíbená značka, ale všechno má své meze. Datový tok je datový tok a s tím nic nenaděláš ani u TV za 100k.[/QUOTE]

Ano, to je pravda, že nízký datový tok poskytuje na LCD mizerný obraz a to zrovna takový, jako i na plazmách...

Jinak plně souhlasím s drto a jarino1978 a dík za podporu..., pěkný obraz všem na LCD i plazmách...
Din0 (176)|6.11.2008 12:22
Kdys si clovek precte tyto diskuze tak se vazne nemuze nijak rozhodnout do ceho jit, je to otazka a kazdej si musi vybrat sam. Taky se rozmýšlim, ale pro me asi vyjde LCD uvazuji o HTPC muj favorit je
http://www.elektro-trixi.cz/zbozi/8611/Samsung-LE37A656.htm
Kdyby se zde nekde nasel majitel teto TV rad bych uvital jeho nazor na tuto TV.
Díky moc
dv07 (569)|6.11.2008 12:59
proc ne 40"? cenovy rozdil je cca 300 - 400 Kc.... https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=199976&postcount=14
losos (2977)|6.11.2008 13:25
Prakticky za tutéž cenu je i 42" LCD Philips 42PFL5603D. Abych mohl posoudit, která má víc plusů, musel bych je mít obě doma vedle sebe, atd. Protože to není možné, tak člověk to holt musí risknout a vybrat si sám...
psv1 (458)|6.11.2008 13:46
[QUOTE=losos;199926]Ano, to je pravda, že nízký datový tok poskytuje na LCD mizerný obraz a to zrovna takový, jako i na plazmách...

Jinak plně souhlasím s drto a jarino1978 a dík za podporu..., pěkný obraz všem na LCD i plazmách...[/QUOTE]

To s tebou plně souhlasím. Já nejsem zastáncem plazem. Preferuji technologii LCD.
Ale vzhledem k tomu, že jsi majitelem LCD a můj vzkaz patřil tobě, tak jsem to napsal "jen" na LCDéčka. Plazem se to týká samozřejmě také.
Vůbec, celý ten můj příspěvek byl o kvalitě signálu a soudném pohledu. Ne o technologii.
Super obraz na LCD/Plazma z DigiTV? Tomu se mohu jen pousmát. Ale není to proboha chyba těch televizí. Všechno je v signálu. Porovnej třeba VHS/DVD/BR.
losos (2977)|6.11.2008 14:04
Přesně jak to říká T´hielk : "Je to tak"
drto (341)|6.11.2008 15:26
[QUOTE=psv1;200006]
Super obraz na LCD/Plazma z DigiTV? Tomu se mohu jen pousmát. Ale není to proboha chyba těch televizí. Všechno je v signálu. Porovnej třeba VHS/DVD/BR.[/QUOTE]

ako som uz povedal signal cez digi mam v pohode a bez najmensej chyby (nehovorim o vsetkych programoch ale o ceskych a slovenskych - niektore zahranicne priznavam su horsej kvality ale stale je to dobre)
dal by som tu aj foto ale to by nebolo dobre vidiet ten obraz a stratil by pri fotke na kvalite a video by bolo nieco podobne preto ak chces uz som ti napisal aby si sa ku mne prisiel pozriet na vlastne oci si srdcne vitany :)
jarino1978 (8045)|6.11.2008 15:57
[QUOTE=drto;199916]plne s tebou suhlasim vo vsetkom co si napisal :) a ktory neveria tak nech ma maju radi :) no nie?
len take OT odkial si?[/QUOTE]

Ilava, pracujem ale v NDCA...
drto (341)|6.11.2008 17:06
no tak to mame ozaj kusok :) ja makam v TN
losos (2977)|11.11.2008 03:30
Zastáncům plazem doporučuji prostudovat tohle :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/17175-nove-lcd-samsung-zari-2008
Din0 (176)|11.11.2008 12:37
KAmos chce kupovat Samsung LE40A656 byl se pta v OK elektrospotrebice a tam mu ho prodavac rozmlouval ze prej z 10 ti kusu jich jde 5 na raklamaci atd a nutil mu nejakeho Sharpa co meli v akci. JAk to je u techto TV s poruchovosti??

A co je to za TV Samsung rady ..86BD na strankach vyrobce jsem je v produktech nenasel.
Diky
drto (341)|11.11.2008 14:47
netreba pocuvat vsetko co ti povedia v obchode. tam sa snazia co najlepsie zarobit. maloktory obchodnik ti naozaj poradi lebo ti chce pomoct. kazdy sa snazi ta otiahnut o peniaze.
psv1 (458)|11.11.2008 15:16
[QUOTE=Din0;201010]KAmos chce kupovat Samsung LE40A656 byl se pta v OK elektrospotrebice a tam mu ho prodavac rozmlouval ze prej z 10 ti kusu jich jde 5 na raklamaci atd a nutil mu nejakeho Sharpa co meli v akci. JAk to je u techto TV s poruchovosti??

A co je to za TV Samsung rady ..86BD na strankach vyrobce jsem je v produktech nenasel.
Diky[/QUOTE]

Co říká ten prodavač je nesmysl. Samsung není o nic víc poruchový, než ostatní značky. Myslím samozřejmě kvalitní značky (ne Sencor, Hyundai apod.). Dělám u toho, tak mi věř. Sharpa z akce ti rval asi proto, že jich má ve skladě kamion a potřebuje je udat.