Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Už mi z toho hrabe :)

muti23 (10)|2.11.2008 10:12
Zdravím všechny,

už nějakou dobu s manželkou vybíráme novou TV. Vždy když už máme skoro vybráno, tak se podíváme sem na forum a tím je koupě ukončena :).

1) já osobě uvažoval o plazmě:
1920x1080, FullHD, 1080p

2) manželka je spíš pro LCD - cena oproti plazmě (určitě stejné rozlišení, 100Hz, FullHD, 1080p)

3) typické využití nové tv:
sledování klasických tv programů, zatím máme normální společnou anténu v bytě (analog), ale pro internet jsem připojen u společnosti, která nabízí i TV připojení (optická linka) - 802.cz, takže by se dalo uvažovat i o tomto. Dále určitě bychom nechtěli mít problémy s pozorovacími úhly (jednou se díváme z postele, jednou z gauče :)). TV bychom dále používali pro sledování filmů - jak DVD, tak XviD, DivX přes přístroj Fergusson D-780HX. Nemohou vyloučit zobrazování fotografií. Co vím určitě, že na tom nebudeme chtít hrát hry. Co je také důležité je vzdálenost, dnes kdy jsme v bytě 1+1 je vzdálenost od TV 2-3m. Do budoucna ale samozřejmě nechceme v 1+1 zůstat :).

4) jak jsem psal výše. Měli jsme již skoro vždy vybráno a po přečtení reakcí zkušeností lidí s daným modelem jsme od koupi ustoupili. Po přečtení řady článků již dávám za pravdu manželce a koupi plazmy asi ustupuji.

5) příklady vybraných modelů:
- Samsung 50" Plazma TV PS50A557 černá
verdikt, krásná, bral bych ji hned, ale zbytečně drahá a myslím, že nevyužijeme

- Samsung 32" LCD TV LE32A559 černá
cena super i to má celkem vše, akorát jsem zde někde četl - při takové uhlopříčce Full HD k ničemu a nevím jestli daný model má 100Hz.

6) dalším aspektem, který zvažujeme je doba koupě - před nebo po vánocích? :)

Prosím pomozte jsme v koncích :)
Panzer.Dragon (1081)|2.11.2008 13:03
oba ty modely jsou 5 rada od samsungu a ikdyz ho nezminujes tak na hd ripy a blue ray u nich zapomen pri 24snimkach za vterinu coz je 99% hd videa trhaj ale pokud o tom neuvazujes tak myslim ze jsou fajn myslim ze nemaj zadnej zasadni nedostatek krome toho hd videa
Superbobo (32)|2.11.2008 13:04
Tak to jsme na tom v podstatě uplně podobně nejen tím že už z toho blbnem ale těmi podmínkami které u nás v malém bytě panují. V tuto chvíli jsem rozhodnut právě pro plazmu LG 32PG6000 kvůli velmi dobrým pozorovacím úhlum, 100 Hz, není to fullHD ale u této velikost bych to vůbec neřešil a naopak bych to bral jako plus, spotřeba naprosto v pohodě, jen nesmíte věřit co je napsáno v parametrech u televize. Čím přesně argumentuje manželka proč né plazmu?

V současné době máme Samsung LE32a656 a zrovna dnes ji jdu vracet. Velmi mizerné pozorovací úhly. Prostě hnus.
muti23 (10)|2.11.2008 18:16
Hm, tak to jste nám moc nepomohli :) Nějaká větší rada do čeho jít?

K otázkám:
- o blue ray jsem do budoucna uvažoval
- manželka - proč né plazmu? Odpověď: spotřeba energie + cena

Pls o další rady. Děkujeme
muti23 (10)|2.11.2008 19:04
Tak teď jsme našli toto: Samsung 32" LCD TV LE32A756 černo-rubínový.
Superbobo (32)|2.11.2008 19:55
[QUOTE=muti23;199214]Hm, tak to jste nám moc nepomohli :) Nějaká větší rada do čeho jít?

K otázkám:
- manželka - proč né plazmu? Odpověď: spotřeba energie + cena

Pls o další rady. Děkujeme[/QUOTE]

Opět se budu opakovat ale co třeba LG plazma 32PG6000? a jeji spotřeba?

Ja jsem chtěl jít taky do té 756, ale pokud bude mít stejný panel jako 656 kterou jsem měl 3 týdny a dnes jsem ji vrátil, tak zapomeňte na dobré pozorovací úhly. A jelikož na ní stále nejsou žádné info, a co jsem se někde ptal, tak všichní tvrdí že to bude stejné, jenom je navíc 100Hz, připojení LANem do PC, přehrávání fílmů z USB a je Full HD ale v této velikosti je to jedno. Ale já chci televizi hlavně aby mi dobře "hrála" a až potom ty věci okolo.
muti23 (10)|2.11.2008 20:18
No nevím jestli si četl tu specifikaci, co po tom chceme: 1920x1080, FullHD, 1080p + 100Hz u LCD.
Superbobo (32)|2.11.2008 21:00
četl, ale jak jsem psal, a jelikož máme stejné podmínky a sam jsem ted vracel Full HD, že v této velikosti uhlopříčky bych na to radši moc nehrál, a další argument proč ne, je že u těch filmu v DivX budou o to víc videt ty komprese. Na CRT pohoda, ale poušteli jsme si nějaké filmy a ty co se nám zdáli v pohodě na CRT jsou na LCD mizerné. A to i když jsem seděl na sedačce 2,7m daleko. Je pravda že jsem to samozdrejmě nemohl porovnávat přotože jsem měl pouze to Full HD, ale pokud každý píše že na HD ready je lepší SD, neboť se tak nemusí přepočítávat, tak to bude platit i u těch DivX, DVD atd.
Cesťák_VB (82)|2.11.2008 22:57
LCD 32" je malá úhlopříčka. Já mám le46a956, čučím na analog. TV pořady ze 2,5m a chrochtám. Když pustím HD filmy, přisouvám křeslo na 1,5m a to je potom nádhera. LCD 32" považuji za vyhozený peníz. Doporučuji svou TV, nebo le??a786, ta má stejný led panel jako ta moje. LED má sqělé pozorovací úhly a rovnoměrné podsvětlení. A ta černá je brutální!
losos (2977)|3.11.2008 07:36
a kup LC Philips 47PFL5603D, nebudeš litovat !!! Dívám se na ni ze vzdálenosti (na SD 3-3,2 metru, HD 2,7 m), obraz super, spotřeba večer asi 75 W, ve dne trochu víc (80-100 W). Pozorovací úhly jsou O.K., navíc má natáčecí podstavec. Nemá sice 100 Hz, ale to bylo zajímavé jen u CRT TV, u dnešních LCD, či plazem je to zbytečnost, kterou uživatelé obvykle vypínají... Měl jsem plazmu dva roky a již ji nikdy nechci - velká spotřeba, minimálně dvakrát (až třikrát) větší, a při sledování obrazu 4:3 měla kvůli vypalování zapnuté i ty postranní pásy (šedé), což mně osobně dost vadilo. A vadily mi také odrazy pozadí (okna a pod.) na lesklém povrchu obrazovky, což u matného povrchu LCD je rozhodně méně otravné... Proto doporučuji LCD.
I vám přeji super obraz, ahoj.
muti23 (10)|3.11.2008 07:39
for Cesťák_VB: Nic proti, ale asi z vyšší příspěvků jsi mohl usoudit, že 50tis. Kč do televize nechceme dát.
vomic (671)|3.11.2008 08:34
no když cenově porovnáváte 32" LCD a 50" plasmu tak to je trochu neporovnatelný ne?

Kup si 42" plasmu Panasonic a nebudeš litovat, na klasický koukání analogu nebo i digitálu v SD je mnohem lepší plasma, LCD je na slabý kvalitě signálu poměrně horší. Pokud žena řešíé spotřebu Plamsa vz. LCD uvědom si že se uvádí vždy nejvyšší spotřeba což u LCD znamená že ta spotřeba je stálá kdežto u plasmy je realita taková že je jen cca poloviční až dvoutřetinová oproti udávané maximální. Nakonez zjištíš, že řešíš rozdíl ve spotřebě v hladině 0,05 Kč/hodina provozu.

tedy moje doporučení kup si zlatou střední cestu tedy 42":
http://www.videoexpert.cz/plazmove-televize/panasonic-th-42px80ea-viera
pokud jsi vyloženě Samsungovej i když Plasmu bych já koupil rozhodně Panasonic pak si kup treba tuhle http://www.videoexpert.cz/plazmove-televize/samsung-ps42a457
impaler_bxl (197)|3.11.2008 08:45
Mě by zajímaly ty pozorovací úhly??? Jednak nepozoruju u své žádný problém ani hodně z boku někde od stolu, nebo ze země (mám ji výš, než by měla být, kvůli dítěti). Jsme každý jinak náročný, tak nechť tazatel jako já v prodejně přistoupí z boku a zjišťuje svoji toleranci. Pro mě jednoznačně a rychle po problému u většiny televiz, akademická debata. Nebudu psát u všech, už si nepamatuju, které jsem zkoušel.

Tak nějak to nechápu - když se chci dívat pořádně, tak si k tomu udělám podmínky, např. si sednu na gauč proti televizi. Pokud chci čučet z boku, tak mám asi větší zájem o to, co tam někde jinde dělám např. u stolu, a stejně hledím na půl oka...

Stejně tak debata o divxech. Dobré připojení k netu, dobrá televize a nastupující bluray. Jak dlouho myslíte, že vás to bude ještě zajímat? (vlastní zkušenost, zatím bez kvanta hd ripů a bluray, ale s HD satelitem) Pokud bude neodolatelný film pouze takto, rádi mu tu špatnou obrazovou kvalitu prominete. Ale ona bude patrně většina k dispozici v lepší podobě.

Osobně si říkám, že stará zásoba divxů zůstane na původní CRT, která skončila v ložnici.

Závěr z vlastní zkušenosti: vyprdněte se už na ty papírové parametry. Vyberte si na prodejně, co se vám líbí. Mrkněte sem, jestli to není megaprůser, protože to např. nemá něco, co vás nenapadlo v obchodě, jako natáčecí podstavec (může být fajn krz ty úhly) a podobné věci. Na 100 Hz kašlat. Na problém 24p nevím, ale neviděl bych to zas tak černě.
vomic (671)|3.11.2008 09:03
pozorovací úhly u plasmy není potřeba řešit, divx je na plasmě taky lepší než na lcd jako každý SD obraz ... zapojit XBOX na plasmu taky žádný problém, doba vypalovaní obrazu je už za náma ... sám používám XBox i PC na 50" plasmě Panasonic a nikdy jsem neviděl žádný náznak vypálenýho obrazu a to jsem např. o tomto víkendu zapoměl puštěný desktop z PC na plasmě a obraz byl cca 1,5 hodiny co jsem byl ve městě v krámě neměnný a nic se nestalo naprosto ani náznak nějakýho vypálení byť krátkodobýho.
losos (2977)|3.11.2008 10:01
[QUOTE=muti23;199259]for Cesťák_VB: Nic proti, ale asi z vyšší příspěvků jsi mohl usoudit, že 50tis. Kč do televize nechceme dát.[/QUOTE]

Za 47PFL5603D jsem dal jen 29.000,- Kč
Bastiat (24)|3.11.2008 10:10
[QUOTE=muti23;199140]Zdravím všechny,

už nějakou dobu s manželkou vybíráme novou TV. Vždy když už máme skoro vybráno, tak se podíváme sem na forum a tím je koupě ukončena :).

Prosím pomozte jsme v koncích :)[/QUOTE]

Takže:
1) Porovnávat cenu 50" plazmy a 32" LCD je docela zvláštní. Porovnáte-li ovšem cenu přibližně stejně velikých televizí (42" plazma a 40" lcd), pak cena bude naprosto stejná (ve stejné kvalitativní kategorii). Takže např. PANASONIC VIERA TH-42PZ8E (full HD plazma) je za 24 000 Kč a SAMSUNG LE40A656 (full HD LCD) je za 23 000 Kč.

2) Na vzdálenost cca 3 metry je ideální 42" případně 40". Zprvu se zdá veliká, ale rychle si zvyknete, můžete mi věřit:-) Menší úhlopříčky byste litovali.

3) POkud jde o pozorovací úhly, pak je jednoznačným vítězem plazma. Sám jsem majitelem Panasonicu viera 42". PLazma téměř není pozorovacími úhly nijak omezena, což se rozhodně nedá tvrdit ani o těch nejdražších lcd s led podsvícením.

4) Mnou výše uvedené televize budou co do kvality obrazu porovnatelné. Levnější řady od Samsungu už bych ale nebral.

5) Co se reálné spotřeby týče, není ten rozdíl mezi plazmou a LCD nijak dramatický (pokud se samozřejmě bavíme o porovnatelných úhlopříčkách a ne o 50" vs 32").

6) Full HD začíná mít skutečný smysl až tak od 46" a výše. Proto když jsem si kupoval 42 plazmu nevyhzazoval jsem zbytečně peníze za full hd, které bych stejně pořádně nerozeznal od hd ready. Na CNET.com dělali testy mati full hd a hd ready a výsledek je jasný - full hd má smysl jedině od velkých úhlopříček.
muti23 (10)|3.11.2008 18:04
Tak se to pokusím shrnout:
1) 32" je málo :)
2) Full HD nevyužiji, to bych musel mít uhlopříčku jako kráva
3) spotřeba plazmy je fáma, protože to není stálý odběr

Co tedy říkáte na toto: SAMSUNG PS42A457
(http://www.videoexpert.cz/plazmove-televize/samsung-ps42a457)
trochu mě mrzi, že to je jen 1024 x 768
losos (2977)|4.11.2008 07:58
Já to také shrnu :
1) ano 32" je do kuchyně..., tedy do místnosti, kde máme značně omezenou pozorovací vzdálenost.
2) kup FullHD, jinak tě to bude stále mrzet...a neboj se, má vyžití..., a procesor nemusí u vysílání HD nic přepočítávat, atd...
3) vyšší spotřeba není fáma, mám doma oba typy, a plazma bere asi 2-3x víc, než LCD....,přijď si to ke mně změřit, protože v obchodě ti to nedovolí, ani mně to nedovolili...- to je ovšem dobrý "nepřímý důkaz", že ? A víš, jak rozeznáš v obchodě plazmu od LCD ? Obrazovka plazmy vyzařuje teplo na dálku - je to cítit na obličeji již na půl metru, LCD je studená....(zkus přiblížit ruku...)
4) výborné u LCD je také např. to, že má matný povrch obrazovky a tudíž se v něm tolik neodráží pozadí (okna a pod.)
5) a při sledování pořadu 4:3 jsou u LCD postranní pruhy zcela tmavé, kdežto u plazem kvůli možnosti vypalování svítí šedě, což mně osobně se VELMI protivilo a i kvůli tomu jsem si pořídil LCD a jsem nadšen... (o nízké spotřebě 75 W u 47" ani nemluvě).
Karel129 (503)|4.11.2008 08:52
To myslis opravdu vazne tu spotrebu 75W u 47" placky????To mas podsviceni na -5 ne?:D
drto (341)|4.11.2008 11:26
ja mam podsvietenie cez den na 3 (z moznych 6 urovni) a vecer to davam na 2 a uplne to postacuje. ked som to skusal dat na vyssie stupne podsvietenia tak to bolo otrasne na oci. hlavne vecer.
vyssie ako 3 pouzivam len ked svieti do izby moc slnko :)
Lark (365)|4.11.2008 11:57
[QUOTE=losos;199415]Já to také shrnu :
3) vyšší spotřeba není fáma, mám doma oba typy, a plazma bere asi 2-3x víc, než LCD....,přijď si to ke mně změřit, protože v obchodě ti to nedovolí, ani mně to nedovolili...- to je ovšem dobrý "nepřímý důkaz", že ? A víš, jak rozeznáš v obchodě plazmu od LCD ? Obrazovka plazmy vyzařuje teplo na dálku - je to cítit na obličeji již na půl metru, LCD je studená....(zkus přiblížit ruku...)
4) výborné u LCD je také např. to, že má matný povrch obrazovky a tudíž se v něm tolik neodráží pozadí (okna a pod.)
5) a při sledování pořadu 4:3 jsou u LCD postranní pruhy zcela tmavé, kdežto u plazem kvůli možnosti vypalování svítí šedě, což mně osobně se VELMI protivilo a i kvůli tomu jsem si pořídil LCD a jsem nadšen... (o nízké spotřebě 75 W u 47" ani nemluvě).[/QUOTE]

ad3) Fáma to tedy je a blbneš mu hlavu, už se to tady mockrát řešilo (najdi si to). Dnešní elektronika vesměs používá impulzní zdroje a pokud nebudeš měřit příkon přístrojem který ukazuje skutečnou efektivní hodnotu "True RMS", (stačí ale i obyčejný elektroměr, který ti ukáže to, co opravdu zaplatíš), naměříš úplně nesmyslné hodnoty, které nemají se skutečností vůbec nic společného. (Těch tvých 75W bych moc rád viděl) :-E Navích musíš měřit průměrnou spotřebu za určitý čas (ve Wh), nejlépe alespoň celý typický den, protože u plazmy její příkon průběžně kolísá v závislosti na jasu a sytosti barev sledovaného pořadu. U LCD se mění jen podle stupně podsvícení panelu. Moje plazma 42PX70EA má v režimu "Kino", průměrnou spotřebu 160 až 180W.

ad4) Dnešní plazmy (Panasonic) mají velmi účinný antireflexní filtr, takže ty reflexy nejsou tak strašné.

ad5) Ty pruhy jsou taky nesmysl (alespoň u Panasoniků). Úroveň šedé těch pruhů se dá nastavit ve 4 stupních, od světle šedé až po ČERNOU!!! Osobně ale požívám nastavení formátu na automat, takže žádné pruhy neřeším. 8-)
Lark (365)|4.11.2008 12:17
Tady je ukázka účinnosti antireflexního filtru na 42PX70EA a LCD monitoru při použití blesku přímo proti panelu. První snímek je fotka TV bez blesku, druhý je TV s bleskem a třetí je fotka prvního snímku na LCD-monitoru EIZO FlexScan S1931 s matným panelem, s použitím blesku. :-E
Plazma.JPG Plazma_blesk.JPG LCD_monitor_blesk.JPG
dv07 (569)|4.11.2008 12:20
Sorry za OT, ale predpokladam ze to na te TV je PGA Tour........ hmmm to muzu taky, pekne ;) :)
jarino1978 (8045)|4.11.2008 12:29
[QUOTE=vomic;199265] Pokud žena řešíé spotřebu Plamsa vz. LCD uvědom si že se uvádí vždy nejvyšší spotřeba což u LCD znamená že ta spotřeba je stálá kdežto u plasmy je realita taková že je jen cca poloviční až dvoutřetinová oproti udávané maximální. Nakonez zjištíš, že řešíš rozdíl ve spotřebě v hladině 0,05 Kč/hodina provozu.[/QUOTE]

Vomic, radšej sa odsťahuj niekde do brlohu riešiť naj naj naj najlepší mediaplayer na svete PUKANEC a nezasieraj tu fórum zo svojimi hovadinami... Píšeš totálne hovadiny...
jarino1978 (8045)|4.11.2008 12:31
[QUOTE=vomic;199270]pozorovací úhly u plasmy není potřeba řešit, divx je na plasmě taky lepší než na lcd jako každý SD obraz ... zapojit XBOX na plasmu taky žádný problém, doba vypalovaní obrazu je už za náma ... sám používám XBox i PC na 50" plasmě Panasonic a nikdy jsem neviděl žádný náznak vypálenýho obrazu a to jsem např. o tomto víkendu zapoměl puštěný desktop z PC na plasmě a obraz byl cca 1,5 hodiny co jsem byl ve městě v krámě neměnný a nic se nestalo naprosto ani náznak nějakýho vypálení byť krátkodobýho.[/QUOTE]

Vomic, ťahaj preč....
jarino1978 (8045)|4.11.2008 12:37
[QUOTE=Bastiat;199278]Takže:
3) POkud jde o pozorovací úhly, pak je jednoznačným vítězem plazma. Sám jsem majitelem Panasonicu viera 42". PLazma téměř není pozorovacími úhly nijak omezena, což se rozhodně nedá tvrdit ani o těch nejdražších lcd s led podsvícením.

6) Full HD začíná mít skutečný smysl až tak od 46" a výše. Proto když jsem si kupoval 42 plazmu nevyhzazoval jsem zbytečně peníze za full hd, které bych stejně pořádně nerozeznal od hd ready. Na CNET.com dělali testy mati full hd a hd ready a výsledek je jasný - full hd má smysl jedině od velkých úhlopříček.[/QUOTE]

bod 1 + 2 + 4 + 5 = súhlasím, akurát v bode 2 by som dal na HD vzdialenosť pri 40-42 " 2-2,2 m...

bod 3 = limitom uhlov trpia obe technológie, nedá sa jednoznačne napísať, že ktorá je na tom lepšie. V tomto nemáš teda vôbec pravdu.

bod 6 = v prípade 40-42 " by som pokladal full hd za zbytočné, od 46" nahor už vonkoncom nie. A určite by si vedel rozoznať HD1 vs. HD2
jarino1978 (8045)|4.11.2008 12:39
[QUOTE=Karel129;199419]To myslis opravdu vazne tu spotrebu 75W u 47" placky????To mas podsviceni na -5 ne?:D[/QUOTE]

Karel, môžem dať podsvietenie aj na 10, ale za rok pôjdem k očnému... Ja používam 3, cez deň aj v noci obraz ako víno, čierna ako smrť.
jarino1978 (8045)|4.11.2008 12:42
čo je tu zasa blázninec ?
jarino1978 (8045)|4.11.2008 12:43
Lark : niečo si naštuduj, aj na LCD spotreba kolíše podľa deja... Aby som Ťa aj ja riadne nasral, ja mám spotrebu priemernú na 46" full hd skle 80W, na plazme môžeš o takejto spotrebe len snívať.... A spotreba mi kolíše od 70-90 W...
jarino1978 (8045)|4.11.2008 12:44
[QUOTE=Lark;199449]Tady je ukázka účinnosti antireflexního filtru na 42PX70EA a LCD monitoru při použití blesku přímo proti panelu. První snímek je fotka TV bez blesku, druhý je TV s bleskem a třetí je fotka prvního snímku na LCD-monitoru EIZO FlexScan S1931 s matným panelem, s použitím blesku. :-E[/QUOTE]

škaredší obraz si tu ani nemohol dať. FUJ ! To rozlíšenie v tmavej scéne vpravo hore je "krásne".
drto (341)|4.11.2008 13:06
[QUOTE=jarino1978;199464]škaredší obraz si tu ani nemohol dať. FUJ ! To rozlíšenie v tmavej scéne vpravo hore je "krásne".[/QUOTE]

to rozlisenie je ozaj otrasne. tie fotky by som sa tu hanbil upnut.
Kebule (63)|4.11.2008 13:11
[QUOTE=jarino1978;199464]škaredší obraz si tu ani nemohol dať. FUJ ! To rozlíšenie v tmavej scéne vpravo hore je "krásne".[/QUOTE]

Nehodnotil bych z fotografie, ale z reálného pohledu. Podle mě ta fotka zkresluje a ve skutečnosti to vypadá zcela jinak. Ale přes zrak tu jsou jiní.
dv07 (569)|4.11.2008 13:13
no ja nevim, ale neslo na tech fotkach o ucinnost antirefelxniho filtru a ne o rozliseni?? ;)
jarino1978 (8045)|4.11.2008 13:18
[QUOTE=muti23;199140]Zdravím všechny,

už nějakou dobu s manželkou vybíráme novou TV. Vždy když už máme skoro vybráno, tak se podíváme sem na forum a tím je koupě ukončena :).

1) já osobě uvažoval o plazmě:
1920x1080, FullHD, 1080p

2) manželka je spíš pro LCD - cena oproti plazmě (určitě stejné rozlišení, 100Hz, FullHD, 1080p)

3) typické využití nové tv:
sledování klasických tv programů, zatím máme normální společnou anténu v bytě (analog), ale pro internet jsem připojen u společnosti, která nabízí i TV připojení (optická linka) - 802.cz, takže by se dalo uvažovat i o tomto. Dále určitě bychom nechtěli mít problémy s pozorovacími úhly (jednou se díváme z postele, jednou z gauče :)). TV bychom dále používali pro sledování filmů - jak DVD, tak XviD, DivX přes přístroj Fergusson D-780HX. Nemohou vyloučit zobrazování fotografií. Co vím určitě, že na tom nebudeme chtít hrát hry. Co je také důležité je vzdálenost, dnes kdy jsme v bytě 1+1 je vzdálenost od TV 2-3m. Do budoucna ale samozřejmě nechceme v 1+1 zůstat :).

4) jak jsem psal výše. Měli jsme již skoro vždy vybráno a po přečtení reakcí zkušeností lidí s daným modelem jsme od koupi ustoupili. Po přečtení řady článků již dávám za pravdu manželce a koupi plazmy asi ustupuji.

5) příklady vybraných modelů:
- Samsung 50" Plazma TV PS50A557 černá
verdikt, krásná, bral bych ji hned, ale zbytečně drahá a myslím, že nevyužijeme

- Samsung 32" LCD TV LE32A559 černá
cena super i to má celkem vše, akorát jsem zde někde četl - při takové uhlopříčce Full HD k ničemu a nevím jestli daný model má 100Hz.

6) dalším aspektem, který zvažujeme je doba koupě - před nebo po vánocích? :)

Prosím pomozte jsme v koncích :)[/QUOTE]

1. o FULL HD uvažuj v tom prípade, ak budeš v najbližších rokoch ( do 2-3 rokov ) robiť upgrade na full hd, čiže BD, HDTV, XBOX/PS3 games, HD RIPY a pod.

2. never nikdy, že je lepšie LCD alebo plazma. Obe technológie sú plne zrovnateľné + malé odchýlky ( spotreba, vypalovanie, SD, pohyby )

3. skôr sa mi vidí, že Teba láka veľké sklo, ale si musíš uvedomiť ( v sexe to je napr. opačne ), čím väčšia uhlopriečka, tým väčšie nároky na kvalitu vstupu ( rozlíšenie, bitrate ). Čiže môžeš bez problémov sledovať 50" sklo aj z 2 m , ale len v prípade HD zdroja. Aj pri dobrom zdroji SD, bude vzdialenosť okolo 2,5-3 m.Čiže pokiaľ tá optika ponúka kvalitný zdroj + HD, voľba je jasná. Alebo HDTV receiver + dobrý provider ( napr. Skylink ). Toho Fergusona by som predal a kúpil niečo lepšie ( Panasonic, Pioneer, Philips ), DIVX zmenil aspoň na DVD, nech to má nejaký zmysel..

Čiže Ti aj tak nedám konkrétny model, ale odporučím sa presunúť do predajne spolu s manželkou a nechať si tam všetko pozrieť a nasimulovať... a hlavne nerieš, či plazmu a LCD....Z domu ak je možné si zober nahrávky Tv vysielania, ktoré doma sleduješ, zober si zopár filmou v DIVX, DVD a otestuj.
jarino1978 (8045)|4.11.2008 13:22
[QUOTE=Kebule;199470]Nehodnotil bych z fotografie, ale z reálného pohledu. Podle mě ta fotka zkresluje a ve skutečnosti to vypadá zcela jinak. Ale přes zrak tu jsou jiní.[/QUOTE]

Máš pravdu, v skutočnosti to musí byť ešte horšie.
losos (2977)|4.11.2008 13:57
[QUOTE=jarino1978;199463]Lark : niečo si naštuduj, aj na LCD spotreba kolíše podľa deja... Aby som Ťa aj ja riadne nasral, ja mám spotrebu priemernú na 46" full hd skle 80W, na plazme môžeš o takejto spotrebe len snívať.... A spotreba mi kolíše od 70-90 W...[/QUOTE]

Ano chlapci, jsem rád, že mne někdo podpořil... A děkuji za poučení, jak měřit příkon, až budu potřebovat radu, tak se zeptám... A dále - když té nízké spotřebě LCD TV nevěříte, proč si ji nezměříte sami...? Už jsem to psal, mám i dva elektroměry (klasické "hodiny"), jeden na jednu fázi a druhý na tři..., dále 3 ručičkové avomety a dva digitální.... asi je to málo, že ? A abych nezapomněl, máme doma i plazmu 42" a vím, kolik žere...
dv07 (569)|4.11.2008 14:04
No ja nevim, ale asi jsem divnej, poe to jestli nejaka TV zere tolik nebo tolik, me zas nebere natolik, abych se podle toho rozhodoval zda nejakou TV koupit nebo ne.... TV si preci kupuji kvuli zabave a ne pro to, abych setril energii (penize) :)
muti23 (10)|4.11.2008 14:09
Takže sice se mi nelíbí ty ceny, ale líbí se mi tyto dva modely:
Philips 42PFL5603D černý nebo Panasonic 42" Plazma TV TH-42PZ80E Viera černá

Co vy na to?
losos (2977)|4.11.2008 14:19
Ani já ji nekupoval kvůli spotřebě, protože, než jsem ji koupil, jsem vůbec netušil, jakou bude mít spotřebu. V techn. údajích bylo uvedeno 260 W, což skutečně dovede schlamstnout, pokud dáme jas a kontrast naplno. Potom se na to ovšem nedá dívat, jak to svítí...
Ale dost nás ta skutečná spotřeba potěšila... (my důchodci musíme i s tím počítat...)
dv07 (569)|4.11.2008 14:39
jj, mate pravdu...... a take musim brat v potaz take vyuziti te TV - ja ji budu mit pustenou tak max 3 hod denne, ale pokud ji ma nekdo pustenou treba 10 hodin denne, tak je pro nej spotreba dulezitejsi... tim padem zase nejake konkretni srovnani spotreby neni od veci ;) ale hadat se kvuli tomu a napadat se (nemyslim konkretne Vas) mi pripada malicherne :)
Bastiat (24)|4.11.2008 16:02
V tomto případě jednoznačně Panasonic. Pokud chcete, aby se Philips vyrovnal tomuto Panasonicu, budete si muset připlatit a jít do nějakého z vyšších modelů.
kraťas (47)|4.11.2008 17:56
[QUOTE=losos;199415]Já to také shrnu :
1) ano 32" je do kuchyně..., tedy do místnosti, kde máme značně omezenou pozorovací vzdálenost.
2) kup FullHD, jinak tě to bude stále mrzet...a neboj se, má vyžití..., a procesor nemusí u vysílání HD nic přepočítávat, atd...
3) vyšší spotřeba není fáma, mám doma oba typy, a plazma bere asi 2-3x víc, než LCD....,přijď si to ke mně změřit, protože v obchodě ti to nedovolí, ani mně to nedovolili...- to je ovšem dobrý "nepřímý důkaz", že ? A víš, jak rozeznáš v obchodě plazmu od LCD ? Obrazovka plazmy vyzařuje teplo na dálku - je to cítit na obličeji již na půl metru, LCD je studená....(zkus přiblížit ruku...)
4) výborné u LCD je také např. to, že má matný povrch obrazovky a tudíž se v něm tolik neodráží pozadí (okna a pod.)
5) a při sledování pořadu 4:3 jsou u LCD postranní pruhy zcela tmavé, kdežto u plazem kvůli možnosti vypalování svítí šedě, což mně osobně se VELMI protivilo a i kvůli tomu jsem si pořídil LCD a jsem nadšen... (o nízké spotřebě 75 W u 47" ani nemluvě).[/QUOTE]

Tak to Ti nevěřím ani náhodou 75W u 47" ani omylem, jedině že bys měl zapnutej nějakej šetřící mód, ale to bys viděl na TV leda kulový. Nedělej z nás blbce, tak 2x takovou spotřebu možná, ale ne toto
Lark (365)|4.11.2008 19:42
[QUOTE=jarino1978;199463]Lark : niečo si naštuduj, aj na LCD spotreba kolíše podľa deja... Aby som Ťa aj ja riadne nasral, ja mám spotrebu priemernú na 46" full hd skle 80W, na plazme môžeš o takejto spotrebe len snívať.... A spotreba mi kolíše od 70-90 W...[/QUOTE]

to jarino1978: Nemám žádnou potřebu tady někoho na..at a už vůbec ti vyvracet tvoje inteligentní názory. Jenom jsem vyvracel pár sporných tvrzení, aby si muti23 moh udělat svůj závěr. Co si z toho vyvodí už je jeho věc. A co se týká ukázek? Očividně máš asi problémy s chápáním a potřebu každého urážet. Ty fotky jsem sem nedával kvůli kvalitě obrazu, ale jako porovnání reflexních odrazů různých panelů a o tom vypovídají. Jsou to snímky SD vysílání a navíc při focení vzniká interference (jestli vůbec víš co to je) se závěrkou foťáku, protože to není statický obraz.
MONYS (460)|4.11.2008 20:14
[QUOTE=Bastiat;199513]V tomto případě jednoznačně Panasonic. Pokud chcete, aby se Philips vyrovnal tomuto Panasonicu, budete si muset připlatit a jít do nějakého z vyšších modelů.[/QUOTE]A tobě se líbí blikající plasmy od Panasoniku?????
jarino1978 (8045)|4.11.2008 20:28
[QUOTE=kraťas;199524]Tak to Ti nevěřím ani náhodou 75W u 47" ani omylem, jedině že bys měl zapnutej nějakej šetřící mód, ale to bys viděl na TV leda kulový. Nedělej z nás blbce, tak 2x takovou spotřebu možná, ale ne toto[/QUOTE]

počúvaj, netrep tu somariny. ak teda neveríš, vbehni do obchodu s merákom a budeš to aj vidieť.
jarino1978 (8045)|4.11.2008 20:31
[QUOTE=Lark;199546]to jarino1978: Nemám žádnou potřebu tady někoho na..at a už vůbec ti vyvracet tvoje inteligentní názory. Jenom jsem vyvracel pár sporných tvrzení, aby si muti23 moh udělat svůj závěr. Co si z toho vyvodí už je jeho věc. A co se týká ukázek? Očividně máš asi problémy s chápáním a potřebu každého urážet. Ty fotky jsem sem nedával kvůli kvalitě obrazu, ale jako porovnání reflexních odrazů různých panelů a o tom vypovídají. Jsou to snímky SD vysílání a navíc při focení vzniká interference (jestli vůbec víš co to je) se závěrkou foťáku, protože to není statický obraz.[/QUOTE]

nechcem nikoho urážať, akurát ma tu zasa serie, že tu vbehne zopár idiotov, kotrí si myslia, že svojimi somarinami spasia zasa svet....

Apropo : stačí , aby si pauzol obraz a bude to hneď lepšie.
kraťas (47)|4.11.2008 20:34
[QUOTE=losos;199489]Ano chlapci, jsem rád, že mne někdo podpořil... A děkuji za poučení, jak měřit výkon, až budu potřebovat radu, tak se zeptám... A dále - když té nízké spotřebě LCD TV nevěříte, proč si ji nezměříte sami...? Už jsem to psal, mám i dva elektroměry (klasické "hodiny"), jeden na jednu fázi a druhý na tři..., dále 3 ručičkové avomety a dva digitální.... asi je to málo, že ? A abych nezapomněl, máme doma i plazmu 42" a vím, kolik žere...[/QUOTE]

A ještě k tomuhle kdo si může dovolit koupit plazmu 42" a LCD 47" a řeší tady spotřebu, tak to je mimo moje chápání. Tak přeju co nejmíň spotřebované energie, jo a když tu LCD necháš ve STANDBY, tak bude brát ještě míň
muti23 (10)|4.11.2008 20:41
Lidi já založil toto téma abych se rozhodnul, no ale tak to vypadá, že se to změnilo v hádky a pro mě to tedy ztrácí jakýkoliv smysl.
kraťas (47)|4.11.2008 20:41
[QUOTE=jarino1978;199553]počúvaj, netrep tu somariny. ak teda neveríš, vbehni do obchodu s merákom a budeš to aj vidieť.[/QUOTE]

Hele mě je to úplně šumák ať Ti žere třeba 7,5W, já spotřebu neřeším, kdybych ji řešil tak si novou TV nekoupím. Věděl jsem kolik bere a s tím sem do toho šel. Tak ať veme kolik chce. A vy si tu řešte W u svých LCD jak chcete, hlavně ať máte pěkný obraz při sportovních přenosech
w-one (93)|4.11.2008 20:43
Pokud řešíte spotřebu, tak už vůbec nekoukejte po Philipsu s ambilightem. Ten si také něco málo vezme, ale zase ušetříte za lampičku ;-). Jinak je to stále omýlané téma.
K tématu: Vezmi si svoje nakoukané filmy na dívku či DIvX a vypadni do víru velkoměsta a probrouzdej obchody a nechej si film na vybraných plackách pustit. Potom si nechej dát alespoň jeden program přes analog a podle toho vybírej. Kde Ti to nebudou chtít dovolit, tak to nejsou prodavači ale podavači a takovému obchodu se vyhni. Odborníci se poznají podle toho, že s Tebou budou chtít spolupracovat a bude je to bavit předvádět a nastavovat s Tebou placky. Bohužel ale takových je sakra málo a tuhle situaci možná nezažiješ ;-). Takže volba je vždycky jenom a jenom na Tobě. Zlom vaz