Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung LE40A756 - rady, typy a různá nastavení

mrkale (14)|26.3.2009 08:55
[QUOTE=dolby digital;220801]Díky za linky aj info.
Už som aj ja trošku v informáciach o tomto pokročil. Škoda že nemám možnosť si to skúšať v praxi ale aj to príde. Len nemožem prehltnúť že podľa všetkého je DLNA akože jedna "norma" jeden certifikát alebo formát alebo ako by som to nazval. Ako vravíš, všetci na okolí si môžu vybrať z toho jediného servera-úložiska vybrať čo potrebuješ aký súbor:, video, audio, foto a pod., to sú také najbežnejšie. Toto nepreglgnem že ako je možné ked títo výrobcovia TV ako si propagujú že spĺňajú "normu" DLNA certifikované a dokážu prehrať len to čo chcú, čo dovolia. Potom by nemali sa nazývať certifikovaný ale modifikovaný alebo nedokonalý. Dobre na to pozerám?...ak je certifikovaný a spĺňa prdpísanú normu tak by mal všetko vrátene toho mkv. Čo myslíš?[/QUOTE]

Všimol som si, že si založil nové vlákno na fóre k DLNA. Čo sa týka certifikácie a možnosti prehrávania, ja to vidím a chápem takto: DLNA je len protokol na prenos multimediálneho obsahu, avšak či ten obsah dokáže DLNA client prehrať, je už len na ňom. To mi pripadá také isté ako LAN. Protokol TCP/IP určuje, ako preniesť napr. súbory, ale to ešte neznamená, že súbory, ktoré cez LAN prenesieš do svojho PC, tak to je ich aj schopné spracovať, napr. prehrať, či prečítať. Ak na PC nemám prehrávač pre MKV, DivX, Xvid a pod., tak nemôžem obviňovať normu TCP, že je nedokonalá alebo neštandardná, keď mi na tom PC nejdú prehrať.
dolby digital (413)|26.3.2009 09:26
[QUOTE=mrkale;220920]Všimol som si, že si založil nové vlákno na fóre k DLNA. Čo sa týka certifikácie a možnosti prehrávania, ja to vidím a chápem takto: DLNA je len protokol na prenos multimediálneho obsahu, avšak či ten obsah dokáže DLNA client prehrať, je už len na ňom. To mi pripadá také isté ako LAN. Protokol TCP/IP určuje, ako preniesť napr. súbory, ale to ešte neznamená, že súbory, ktoré cez LAN prenesieš do svojho PC, tak to je ich aj schopné spracovať, napr. prehrať, či prečítať. Ak na PC nemám prehrávač pre MKV, DivX, Xvid a pod., tak nemôžem obviňovať normu TCP, že je nedokonalá alebo neštandardná, keď mi na tom PC nejdú prehrať.[/QUOTE]

Áno, založil lebo táto téma sa mi zdá to malilinké svetlo na konci tunela ktorým by som vyriešil svoj a verím že sme viacerí pri výbere TV. Na ktorej TV prehrajem video v menovanom formáte tú si idem hned aj objednať. Mám troch + jedna adeptov: Sam, Phil, Sony + LG. Ten prenos ja osobne vidím takto: ako si písal len ako príklad: TCP/IP nám slúži len na prenos toho nazvime to v našom prípade jednoducho video ktoré posielam napr: VLC Playerom. Tak isto by mohol slúžiť DLNA klient v TV ak spĺňa tie dané normy, požiadavky na pomenovanie DLNA certif. A DLNA server by nám mohol zastúpiť ten VLC Player zasa s tými menovynými normami, požiadavkami na pomenovanie DLNA certif. Takže ako protokol TCP/IP si svoju úlohu splní tak aj DLNA klient a tak isto aj DLNA server. Všetko sa javí super, keby tu nebolo to "ale". Výrobca TV spraví kamufláž, tvári sa že má DLNA certif klienta v TV ale v podstate ho nemá lebo ho obmedzí či už hardwarovo alebo softwarovo čo by bol lepší prípad. Jedným slovom: "klame". O toto mi ide. Lebo to nazýva tak a praktizuje onak.......Mohli by sme to preberať na tom novom fóre aby sme boli na jednom mieste, si myslím že to určite časom vyriešime ak nás bude viac záujemcov......dovolil som si tento príspevok preniesť do tej novej témy aby sme otuná zbytočne neza......li lebo tu sme od veci, rieši sa tu nastavenie Sama
milanox (3)|26.3.2009 16:17
[QUOTE=jannk;220928]zkouseli jste nekdo doma prehrat fw timhle: http://www.samsung.com/cz/support/download/supportDown.do?model_nm=LE40A756R1M&mType=FM&vType=L&disp_nm=LE40A756R1M ?[/QUOTE]

No nevím, jestli je to nejnovější firmware, já mám v TV v1011, toto je 1010 (pokud se dobře dívám)
xerius (96)|26.3.2009 19:49
[QUOTE=milanox;220967]No nevím, jestli je to nejnovější firmware, já mám v TV v1011, toto je 1010 (pokud se dobře dívám)[/QUOTE]

Co opravuje,alebo v com je lepsi ten novy firmware?
mrkale (14)|27.3.2009 00:16
[QUOTE=milanox;220967]No nevím, jestli je to nejnovější firmware, já mám v TV v1011, toto je 1010 (pokud se dobře dívám)[/QUOTE]

Ja mám tiež 1011 v R1M, ale ten už bol TV pri kúpe (03/2009).
jannk (37)|27.3.2009 21:46
no ja mam porad 1008 ... changelog Samsung bohuzel nevydava, takze v cem se lisi nevim ...
Spise me zajima jestli jste nekdo zkouseli upgrade fw sami doma (nechtel bych potom tv posilat do servisu)
milanox (3)|28.3.2009 07:46
[QUOTE=xerius;221004]Co opravuje,alebo v com je lepsi ten novy firmware?[/QUOTE]

To bohužel nevím, tento fw tam mám už od výrobce (koupeno 3/2009). Jenom jsem chtěl říci, že už existuje novější fw. než má Samsung na webu.

Jinak, pokud si chcete vyzkoušet funkci "Infolive" tak následující postup funguje. Bohužel mě informace o tom, jak je v Londýně nechává celkem klidným. Ale někde na webu jsem našel informaci, že Samsung údajně intenzivně jedná ohledně portace služby Infolive i pro ČR.
Ale na vyzkoušení to stačí.

návod (pro ty co ho neznají):
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=207738
rkubik (43)|31.3.2009 20:28
Novy firmware - 1012 - vysel vcera. Zkouseli jste ho uz nekdo?
juuro (13)|1.4.2009 07:49
[QUOTE=rkubik;221725]Novy firmware - 1012 - vysel vcera. Zkouseli jste ho uz nekdo?[/QUOTE]

Včera som ho tam dal. Nenašiel som zatiaľ rozdiel žiadny.
rkubik (43)|1.4.2009 19:25
[QUOTE=juuro;221757]Včera som ho tam dal. Nenašiel som zatiaľ rozdiel žiadny.[/QUOTE]

Taky jsem ho tam dal.

Popis zmen by mohl byt zde:

http://www.samsung.com/us/support/download/supportDownDetail.do?group=&type=&subtype=&model_nm=LN40A750R1F&language=&cate_type=all&mType=FM&dType=D&vType=&cttID=2032669&prd_ia_cd=02010100&disp_nm=LN40A750&model_cd=&menu=download&menu2=detail

Pisou tam Add Film mode option Auto 1 / Auto 2. Nic takoveho jsem tam nenasel, takze je porad mozne ze to je trosku jiny firmware pro protejsek teto TV v USA, ale verze je presne ta sama. Kdyby to tak aspon vyresilo ty nahodne restarty. Musim ale pockat na kolisavy signal abych to zkusil zda to pomohlo...
Massaro (4)|22.4.2009 20:10
[QUOTE=juuro;221757]Včera som ho tam dal. Nenašiel som zatiaľ rozdiel žiadny.[/QUOTE]

Ahoj, tuhle telku mám doma asi 2 měsíce, plná spokojenost. Předevčírem jsem do televize nahrál ten nový firmware (012 - který má dle oficiálních informací vylepšovat scaling - jak to funguje nevím, asi vylepšení při změně formátu obrazu - ovšem rozdíl jsem v obrazu nezjistil.... a dále má upravovat něco ohledně procesoru - asi nějaká otimalizace. FW se bez problémů přehrál během pár minut (má asi 25MB) a výsledkem je, že mi začal ventilátorek zezadu v TV běžet na vyšší otáčky a tím nepříjemně pískat. Sice to není nijak výrazné přes den, ale při tišším nočním poslechu je to už docela rušivé. Pravděpodobně došlo při úpravě FW ohledně optimalizace CPU ke změně nastavení otáček ventilátoru (můj dojem - asi aby se tolik nepřehříval). žádnou jinou změnu k lepšímu či horšímu jsem nezaznamenal....
Po downgradu na původní FW (011 - což trvalo nepochopitelně jen pár sekund) se ventilátorek zase uklidnil a je ticho... :-)

Jinak obraz výbornej (digital UPC, filmy z PS3), akorát televize óčko je docela mor - byť po krátkém sledování tohoto programu zůstavá na obrazovce vypáleno logo této televize na docela dlouhou dobu (desítky minut)
rkubik (43)|23.4.2009 09:56
To Massaro: ziram, hledim, asi mam jinou televizi

Logo vypalene po sledovani Ocka? Otacky vetraku zesilene po upgradu firmware? - nic z toho mi tv nedela, 1012ku jsem upgradoval z 1010ky. Vetracek je tichy a na LCD jsem nikdy nic vypaneneho nevidel (krome lcd panelu na prazske Ruzyni ;) ). Zda se, ze 1012ka konecne vyresila problem s nahodnymi restarty...
xerius (96)|24.4.2009 18:03
Tak to vypalene logo prekvapuje aj mna veru.Mam uz tuto TV asi 5mesiacov a ziadne vypalenie som zatial nepostrehol a to pozeram dost casto aj format 4:3 zhruba 10hod denne. Ako sa dava novy sw do tohoto LCD?Kde sa da stiahnut?Nemozem nic pokaslat pri instalacii toho sw :)?
Massaro (4)|27.4.2009 09:15
[QUOTE=rkubik;224559]To Massaro: ziram, hledim, asi mam jinou televizi

Logo vypalene po sledovani Ocka? Otacky vetraku zesilene po upgradu firmware? - nic z toho mi tv nedela, 1012ku jsem upgradoval z 1010ky. Vetracek je tichy a na LCD jsem nikdy nic vypaneneho nevidel (krome lcd panelu na prazske Ruzyni ;) ). Zda se, ze 1012ka konecne vyresila problem s nahodnymi restarty...[/QUOTE]

pánové, mea culpa - mea maxima culpa... spletl jsem si dizkuzní forúm. Nemám model o kterém je toto vlákno, ale PS50A756... měl jsem otevřeno více dizkuzních vláken ve více záložkách a už jsem z toho byl asi unavený a zmatený :-P ... nehledě na to, že verze firmwaru je stejná. Vypalování na LCD je samozřejmě nesmysl...
deAngello (308)|29.4.2009 14:50
[QUOTE=Massaro;224940]pánové, mea culpa - mea maxima culpa... spletl jsem si dizkuzní forúm. Nemám model o kterém je toto vlákno, ale PS50A756... [/QUOTE]

víš to tutově ...kurňa nevim ale domnívám se, že žádnej "fofrník" vzadu nemám :-D

- ale jinak dotaz, jak si vrátil původní FW?
(tv nabídne backup nebo znovupřehrátím tzn. potřeba mít uložené obě verze FW)
rkubik (43)|4.5.2009 18:52
[QUOTE=xerius;224759]Tak to vypalene logo prekvapuje aj mna veru.Mam uz tuto TV asi 5mesiacov a ziadne vypalenie som zatial nepostrehol a to pozeram dost casto aj format 4:3 zhruba 10hod denne. Ako sa dava novy sw do tohoto LCD?Kde sa da stiahnut?Nemozem nic pokaslat pri instalacii toho sw :)?[/QUOTE]

Novy firmware tady:
http://www.samsung.com/cz/support/download/supportDownDetail.do?group=&type=&subtype=&model_nm=LE40A756R1M&disp_nm=LE40A756R1M&language=&cate_type=all&mType=FM&dType=D&vType=&cttID=2059970&prd_ia_cd=02010100&model_cd=&menu=download&menu2=detail

Je to v menu - nastaveni (tusim) - upgrade firmware. Jednoduse se to rozbali na USB memory stick a pripoji do TV. (precist instrukce predtim samozrejme ;-) )
Delal jsem to uz 2x, zadny problem v tom neni. Da se take prejit zpet, TV si ponechava predchozi firmware jako zalohu. Je to v tom samem menu.

100% bezpecna neni ani cesta z obyvaku do loznice, nevim nevim :-D
xerius (96)|4.5.2009 21:56
[QUOTE=rkubik;225555]Novy firmware tady:
http://www.samsung.com/cz/support/download/supportDownDetail.do?group=&type=&subtype=&model_nm=LE40A756R1M&disp_nm=LE40A756R1M&language=&cate_type=all&mType=FM&dType=D&vType=&cttID=2059970&prd_ia_cd=02010100&model_cd=&menu=download&menu2=detail

Je to v menu - nastaveni (tusim) - upgrade firmware. Jednoduse se to rozbali na USB memory stick a pripoji do TV. (precist instrukce predtim samozrejme ;-) )
Delal jsem to uz 2x, zadny problem v tom neni. Da se take prejit zpet, TV si ponechava predchozi firmware jako zalohu. Je to v tom samem menu.

100% bezpecna neni ani cesta z obyvaku do loznice, nevim nevim :-D[/QUOTE]

Aj si postrehol nieco nove v tom novom firmware?Pytam sa preto,ci ma zmysel ho obnovovat,ked to LCD pouzivam viacmenej ako monitor momentalne (mam zapojeny satelit na to LCD).Vdaka za odpoved.
rkubik (43)|5.5.2009 18:38
[QUOTE=xerius;225575]Aj si postrehol nieco nove v tom novom firmware?Pytam sa preto,ci ma zmysel ho obnovovat,ked to LCD pouzivam viacmenej ako monitor momentalne (mam zapojeny satelit na to LCD).Vdaka za odpoved.[/QUOTE]

Byl jsem jeden z tech, kteri meli pravidelne problemy kvuli kolisavemu signalu a tim zpusobovanym nahodnym restartum cele TV. Po mesici snad uz muzu rict ze to ten firmware vyresil - od te doby ani jeden restart...

Ne, jinak nic noveho - nekde se tu zminovala trosku rychlejsi reakce na DO, ale tu teda rozhodne nepozoruju - porad je to pekne pomale :-D
vasco (4)|13.5.2009 09:53
Zdravim, uz skousel nekdo nahrat novy firmware 1013 ktery je ted dostupny na strankach samsung? vi nekdo co vylepsuje?
juuro (13)|19.5.2009 14:26
Dal som ho tam, ale nič som nespozoroval. Mimo toho že káblovka má akýsi slabý signál - ale to je určite naša lokálna záležitosť
LoSob (31)|21.8.2009 10:41
Zdravím,mohl by mi někdo pomoci a hodit sem přímé linky na firmware 1011,1012,1013
zkoušel jsem aktualizovat firmware přes program,ale tam mi to píše že žádný nový není,tak bych to udělal přes usb.Aktuálně tam mám 1010 a chtěl bych je tam pokud to bude možné naházet popořadě.

Jinak mám též problémy se zamrzáním a následným vypnutím :( Nejčastěji se to stává při vyvolávání Infa,ale jen opravdu nárazově a když bych to chtěl opakovat,nikdy se mi to nepovede..děje se to nárazově 2-10x týdně :(

Moje další prosba je ohledně přehrávání DivX filmů v avi přes DLNA. Používám standartně dodávaný Samsung share manager a některé filmy se mi nedaří posouvat(přetáčet) Prostě tato funkce u některých filmů vůbec nereaguje a funguje pouze pauza. Myslím,že je to použitým kodekem,ale jistý si nejsem... Nemáte někdo stejný problém? Popřípadě jaký jiný share manager použít? Díky
LoSob (31)|25.8.2009 00:06
Nemohl byste mi prosím někdo pomoct a nezkusil stáhnout poslední firmware 1013 ze stránek samsungu? Už se o to pokouším třetí den a pořád mi to píše že je server nedostupný... nebo nemáte někdo ještě doma te poslední firmware nerozbalenej?

Pokud by se to někomu podařilo stahnout,uploadněte prosím ten soubor jinam a hodte link.Díky

Tu je přímej link...
http://org.downloadcenter.samsung.com/downloadfile/ContentsFile.aspx?CDSite=cz&CttFileID=2059970&CDCttType=FM&ModelType=N&ModelName=LE40A756R1M&VPath=FM/200905/20090512005115296/T-RBYDEU.exe
mrkale (14)|26.8.2009 10:30
[quote=LoSob;237947]Nemohl byste mi prosím někdo pomoct a nezkusil stáhnout poslední firmware 1013 ze stránek samsungu? Už se o to pokouším třetí den a pořád mi to píše že je server nedostupný... nebo nemáte někdo ještě doma te poslední firmware nerozbalenej?

Pokud by se to někomu podařilo stahnout,uploadněte prosím ten soubor jinam a hodte link.Díky

Tu je přímej link...
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
juuro (13)|2.9.2009 08:17
... Moje další prosba je ohledně přehrávání DivX filmů v avi přes DLNA. Používám standartně dodávaný Samsung share manager a některé filmy se mi nedaří posouvat(přetáčet) Prostě tato funkce u některých filmů vůbec nereaguje a funguje pouze pauza. Myslím,že je to použitým kodekem,ale jistý si nejsem... Nemáte někdo stejný problém? Popřípadě jaký jiný share manager použít? Díky[/QUOTE]

Tiež sa mi to občas stáva a bude to tým kodekom . Miesto Samsung shere manageru sa dú použiť aj Windows Media Player nejakej novšej rady.
LoSob (31)|2.9.2009 15:56
[quote=mrkale;238151]Mám u seba ten firmvér, tak som ho uploadol na Rapidshare sem:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]

Děkuji pane!
Předevčírem jsem ho tam dal a od té doby žádný zamrznutí,tak to snad není jen náhoda...(ŤUK,ŤUK,ŤUK)
Ted ještě odstranit to "ne"přetácení filmů. Nevymyslel někdo nějakej fígl,či nenašel způsob jak přetáčet třeba v jiném manageru?
juuro (13)|7.9.2009 08:49
[quote=LoSob;239155]Děkuji pane!
Předevčírem jsem ho tam dal a od té doby žádný zamrznutí,tak to snad není jen náhoda...(ŤUK,ŤUK,ŤUK)
Ted ještě odstranit to "ne"přetácení filmů. Nevymyslel někdo nějakej fígl,či nenašel způsob jak přetáčet třeba v jiném manageru?[/quote]

Tam nebude problém v programe čo je v počítači, pretože ten tie súbory len sprostredkúva do siete, on ich priamo neprehráva. TV prehráva tieto súbory priamo čiže tam treba hľadať riešenie ako tam dostať nejaký kvalitnejší kodek. Tu sa môžeme spoliehať len na upgrade firmware že tam dajú nejaký kvalitnejší kodek.
rkubik (43)|2.10.2009 04:32
[quote=LoSob;239155]Děkuji pane!
Předevčírem jsem ho tam dal a od té doby žádný zamrznutí,tak to snad není jen náhoda...(ŤUK,ŤUK,ŤUK)
Ted ještě odstranit to "ne"přetácení filmů. Nevymyslel někdo nějakej fígl,či nenašel způsob jak přetáčet třeba v jiném manageru?[/quote]

Dobra zprava je, ze to zamrzani a nasledny restart pri sledovani TV programu resi uz firmware 1012.

BLBA zprava je, ze se to zamrzani a nasledny restart furt objevuje, pokud clovek prohlizi fotky (musi byt vetsi, aspon 2-3MB) at uz z USB nebo DLNA. Hlavne pokud jich je hodne v tom samem adresari....
Uz 4 mesice cekam na nejaky dalsi FW update co by tohle resil... zatim velka smula protoze na to u samsungu pekne kaslou :-(
boyjmn (23)|22.1.2010 09:01
Takze po delsi dobe trosku refresh teto sekce.
Dnes se mi stala zvlastni vec a zajimalo by mne jestli i nekomu z vas, kdo vlastnite tento typ TV nebo jiny Samsung. TV normalne slouzi uz pres rok bez problemu, ale dnes po zapnuti rano, a hodinky provozu na Nove jsem projel vsechny programy a kdyz tam nic nebylo, tak ze si zapnu PS3. Zapnu PS, prepnu vstup na HDMI (delam to porad a nikdy problem), a...........tma. Zkousim prepnout zpet na TV - nereaguje na ovladac, zkousim prepnout manulane na TV tlacitky - nejde. Musel jsem vypnout natvrdo. Zkusil jsem pak zapnout TV znova a zase HDMI - zase tma. Uz jsem se zacinal potit ze mi odesel HDMI vstup. Tak jsem zkusil pomalu nejdrive prepnout na SCART 1, pak SCART2, a pak na HDMI...trvalo to neprimerene dlouho,ale naskocilo. S tim ze tam bylo vyresetovane nastaveni hodnot obrazu a kdyz jsem jej menil, bylo to veeeelmi pomale, proste prepnu na rezim FILM a obraz se pomalu prepne do o jeden stupen nizsiho jasu a posleze o dalsi krok.Takhle pomale to nebylo predtim. Ted jsem to vypnul a uvidime jak treba vecer. Jen pisu svuj poznatek s timto typem prihody. Uvitam pokud napise nekdo zda se mu stalo neco podobneho ci nejaky link kde by nekdo mel podobnou prihodu at vim, zda se jedna o nahodnou anomalii, ci predzvest neceho vetsiho.
boyjmn (23)|23.1.2010 21:05
Nikdo nic ?
Pietro103 (4)|24.1.2010 07:57
[quote=boyjmn;261864]Nikdo nic ?[/quote]

U mňa sa tiež asi 2x objavil rovnaký problém. Po flešnutí posledným firmware problém zmizol. Neviem, aký firmware máš v LCD, ale ak nie posledný, tak si ho skús stiahnuť od výrobcu a nahraj do TV.
juuro (13)|2.2.2010 12:51
Tiež by som to riešil tým firmware.
P.s. už by mohli vyhodiť aj nejaké novšie firmware
vivid.sk (11472)|2.2.2010 13:22
juuro> Netes sa. Prichodom novych modelov sa vacsinou na tie starsie se*ie.
juuro (13)|5.2.2010 14:25
dobrá postreh vivid.sk, asi máš pravdu. Dotaz: funguje niekomu cez wiselink formát wmv?
juuro (13)|19.2.2010 10:45
nechápem prečo novšie modeli aj keď nižšia trieda podporuje formáty ako sú mkv, wmv atd. Podľa mňa je to len otázka upgradu. Ved to je to isté ako s kodek v počítači. Mohol by niekto technickejšie zdatnejší sa k tomuto vyjadriť resp. poslať dotaz do Samsungu?
beepee (46)|19.2.2010 15:25
[quote=juuro;267228]nechápem prečo novšie modeli aj keď nižšia trieda podporuje formáty ako sú mkv, wmv atd. Podľa mňa je to len otázka upgradu. Ved to je to isté ako s kodek v počítači. Mohol by niekto technickejšie zdatnejší sa k tomuto vyjadriť resp. poslať dotaz do Samsungu?[/quote]

Na to se myslím přesně hodí předchozí odpověď od VIVID.SK - nová řada = ignorace inovace firmwarů do starších řad :(
xerius (96)|15.7.2010 12:47
Ide niekomu TXT na tejto TV?Mam naladene DVB-T a teletext ani na jednej stanici mi nejde.Dufam,ze podporuje tato TV TXT.Ja som doteraz mal na TV pripojeny iba satelit,ale teraz ked sa zacina rozbiehat DVB-T,tak skusam aj to.Dal som dnes aj poslednu verziu sw.tusim 1013 je to a TXT mi stale nejde.Ide niekomu TXT???
xerius (96)|18.7.2010 16:07
Tak napokon som si poradil s chybou sam.V analogu TXT šlo v pohode,ale v DVB-T vôbec.Bolo potrebne v TV nanovo urobiť PLUG&PLAY a problém je vyriešený.Možno toto niekomu voľakedy pomôže tiež :D.
rkubik (43)|5.10.2010 15:09
Telku mam skoro 2 roky, vlastne tesne pred koncem zaruky

vratil se problem s nahodnymi restarty - posledni firmware 1013, rok a pul to neudelalo...

TV jsme dali pred tydnem na zed. Predtim taky bezela na UPSce, ted ma jen takovy ten orezavac napeti. Vcera 2 nahodne restarty a dnes take 2.

Mam chut se jit hodit rybam... :((((

stalo se to nekomu znova? tohle je navazani na chybu popisovanou na zacatky tohodle tematu... sice po vice nez roce, ale prece...

diky predem
juuro (13)|22.6.2011 08:21
Dotaz, cez HDMI mám pripojený set-top box digitálnej káblovej televízie. Neviem ale rozchodiť na TV teletext. Samotné zariadenie teletext nemá ale na kanáloch je. Vyskúšal som si to na klasickom TV a tam teletext išiel. Vie mi niekto poradiť? Ďakujem
SlavoF (834)|22.6.2011 14:00
preto lebo si to mal na klasickom TV cez scart a na LCD cez HDMI, skús to do LCD dať cez scart a uvidíš že to pôjde, bohužiaľ je to tak
juuro (13)|22.6.2011 15:01
To som si aj myslel. Vykašlem sa na teletext a budem radšej sledovať programy v HD
SlavoF (834)|23.6.2011 11:02
môžeš mať box pripojený oboma káblami súčasne a pri teletextovaní prepneš vstup v TV na scart
Amenhotepiv13 (2)|5.11.2012 13:47
Mám problém s USB. Normálne som ho používal (v kompe funguje), ale teraz, keď ho vložím do TV, ukazuje to čo tam bolo predtým. Proste filmy čo tam boli pred mesiacom a teraz tam nie sú. Zároveň nenačíta to čo je tam teraz. On (teda TV:-) ) si pamätá to USB a neviem s tým pohnúť. Iné USB je v pohode. Kľúč má 32GB a FAT 32, no ešte raz podotýkam, už som z neho pozeral filmy. Neviete náhodou čo stým. Ďakujem.
xerius (96)|5.11.2012 14:41
To máš ešte v pohode.Ja som dal dcére do izby spomenutú TV a začal blbnúť panel.Keď zapnem TV,tak obraz je taky rozliaty a pomalý-pomalé reakcie sa prejavujú aj v menu TV. Stačí poťukať po panely a obraz nabehne potom OK.Pravdepodobne je studený spoj v napájani panela a to znamená,že oprava je už nerentabilná a keď to zblbne úplne,tak TV môžem vyhodiť oknom :( .Mal niekto podobný problém.