Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung LE40A756 - rady, typy a různá nastavení

jannk (37)|2.2.2009 22:24
Takze kdyz ti napisu "Z vlastnej skusenosti ti preboha radim LCD!" tak ti pomuzu? :-)
(podle me pokud te rozdil v obchode neprasti do oci, coz drtivou vetsinou lidi neprasti, tak ti to muze byt dost jedno)
newman666 (16)|2.2.2009 22:26
no jo ten rozdiel tam nie je skoro ziadny ale aj tak to lcd sa mi pozdava viac, neviem uvidim este raz to pozrem v shope a tam sa rozhodnem hadam, ale co ked u nas davaju vecsinou na telky full hd movie a tam moc rozdiel nevidno keby dali analog alebo nejaky divx movie by sa asi lepsie hodnotilo
allek (79)|4.2.2009 14:52
[QUOTE=newman666;214403]Zdravim, mam dilemu a neviem sa rozhodnut, uz dlsie sledujem na forach ohlasy na LCD a PLAZMU ale stale neviem co, uz som bol skoro pevne rozhodnuty pre LCD LE40A756 ale nedavno mi napisal na jednom fore citujem:''Z vlastnej skusenosti ti preboha radim plazmu! PS50A557 alebo PS50A756" tak mam zase chrobaka v hlave, tak mi poradte pls, urcite mate viac skusenosti ako ja bo v obchode sa toho moc clovek nedozvie! :( a este c occhem hlavne pozerat na tv: takze mam satelit cize dig.signal a divx na hdd alebo pc (cize to prepojit nejak) a taktiez HD filmy cez PC (hdmi asi najvhodnejsie)[/QUOTE]

Ako vidím máš podobný problém,ako som mal ja. Ak chceš pozerať HD filmy cez PC, prípadne občas pozrieť nejaký film formáte "avi"tak 756-ka je asi to najlepšie riešenie čo teraz nájdeš čo sa týka ceny voči funkciám,ktoré LCD ponúka. Ja som skúšal filmy vo formáte avi kde bitrate bolo nad 1100kbps môžem Ti z určitosťou povedať, že kvalita sa vyrovnala filmu, ktorý pozeráš vo formáte DVD 5.
allek (79)|26.2.2009 16:09
Vyšiel nový firmware na tento model:

[code]http://www.samsung.com/sk/support/download/supportDown.do?group=&type=telev%C3%ADzory&subtype=lcdtelev%C3%ADzory&model_nm=LE40A756R1M&disp_nm=LE40A756&language=&cate_type=all&dType=D&mType=FM&vType=&prd_ia_cd=02010100&model_cd=&menu=download[/code]

[color=blue]Má s tým niekdo skúsenosti o aké vylepšenia ide ??[/color]
matoping (3)|27.2.2009 23:19
Mam 2 otazky:
1) PC share manazer - ake porty treba povolit na FW, aby konecne slapal. Ked vypnem cely FW, tak to ide. ked zapnem, tak nechce soft ani len nabehnut
2) InfoLink - ako ho aktivovat ? Ani manual o nom nic nehovori - teda co mam ja. Ale ked som kupoval TV a pozeral manual (US), tak tam bol. Mozno novy firmware ho dal prec alebo pre nase krajiny je deaktivovany. Nemate o tomto info ?
Dik.
3skac (13)|5.3.2009 10:19
[QUOTE=allek;217683]Vyšiel nový firmware na tento model:

[code]http://www.samsung.com/sk/support/download/supportDown.do?group=&type=telev%C3%ADzory&subtype=lcdtelev%C3%ADzory&model_nm=LE40A756R1M&disp_nm=LE40A756&language=&cate_type=all&dType=D&mType=FM&vType=&prd_ia_cd=02010100&model_cd=&menu=download[/code]

[color=blue]Má s tým niekdo skúsenosti o aké vylepšenia ide ??[/color][/QUOTE]

[QUOTE=jannk;214331]ja mam fw 2008/10/23-001008
na webu je i FM/200811/20081117104658703/T-RBYDEU.exe
ale nevim, jestli je i cesky/slovensky ...[/QUOTE]

Ja som si aktualizoval firmware, není to problem. Potvdzujem prítomnosť SK jazyka v menu. Ináč je tu stále možnosť vrátiť sa k pôvodnému firmware.
Mna by zaujímala funkcia WiseLink. USB s veľkosťou 1GB, 2GB mi načíta bez problémov ale 8GB vôbec resp.ani sa neprihlási a pritom ja jedna o tú istu značku USB. Nemá s tým niekto skúsenosť alebo aký kapacitne najväčší USB Vám zobralo????
matoping (3)|5.3.2009 10:25
Tusim je tam limit do 2GB (sam mam 2GB). 8GB uz nenacita urcite. nie je si isty, ale kluc nad 2GB je uz iny standard a viac zariadeni ho nepodporuje.
jannk (37)|5.3.2009 11:20
4GB karta taky funguje - overeno.
huffyk (12)|5.3.2009 16:26
Zdravim

chcel by som sa spytat ako to je teda s podporovanymi formatmi cez DLNA a USB? Predpokladam, ze support formatov je rovnaky cez USB ako DLNA?

Robil niekto presne testy ktore formaty su podporovane ?

Ako to je s HighDef formatmi? Videl som tu, ze niekto pisal o moznosti prehravat aj rozlisenie 1920x1080 pricom inde som cital, ze High Def nefunguju. Alebo je to len formatom MKV, ktory ked si online skonvertujem tak to ide?

Vyriesil novy firmware tie problemy s resetmi TV co sa tu spominali?

vdaka
djlooper (6)|5.3.2009 16:39
[QUOTE=3skac;218473]Ja som si aktualizoval firmware, není to problem. Potvdzujem prítomnosť SK jazyka v menu. Ináč je tu stále možnosť vrátiť sa k pôvodnému firmware.
Mna by zaujímala funkcia WiseLink. USB s veľkosťou 1GB, 2GB mi načíta bez problémov ale 8GB vôbec resp.ani sa neprihlási a pritom ja jedna o tú istu značku USB. Nemá s tým niekto skúsenosť alebo aký kapacitne najväčší USB Vám zobralo????[/QUOTE]

Můj USB flash disk 4GB funguje bez problémů, na jiných fórech potvrzena funkčnost kapacity 16GB.

Nemá někdo zkušenost se 2.1 domácím kinem Samsung HT-X710T? Hlavně ohledně kvality zvuku, zobrazení titulků (vč. češtiny), zobrazení titulků na TV (daleko od spodního okraje?), poloha přehrávače (lze i naležato?)...atd.
http://www.samsung.com/cz/consumer/detail/detail.do?group=audiovideo&type=hometheater&subtype=hometheatersystems&model_cd=HT-X710T/EDC
rkubik (43)|5.3.2009 21:17
[QUOTE=huffyk;218506]Zdravim

chcel by som sa spytat ako to je teda s podporovanymi formatmi cez DLNA a USB? Predpokladam, ze support formatov je rovnaky cez USB ako DLNA?

Robil niekto presne testy ktore formaty su podporovane ?

Ako to je s HighDef formatmi? Videl som tu, ze niekto pisal o moznosti prehravat aj rozlisenie 1920x1080 pricom inde som cital, ze High Def nefunguju. Alebo je to len formatom MKV, ktory ked si online skonvertujem tak to ide?

Vyriesil novy firmware tie problemy s resetmi TV co sa tu spominali?

vdaka[/QUOTE]

S DLNA a USB to bude myslim stejne, protoze to v televizi spravuje ten samy manager. MKV neprehrava, DivX mi prehral trhane, Xvid neprehral. Spousta lidi mkv tady do neceho konvertuje, tak myslim ze pokud budes patrat ... (treba viz diskuze o Le40a786).

S tema restartama je to tezke. Firmware 1010 na CZ Samsung strankach byl uz zacatkem prosince (to jsem tu televizi kupoval). Prvni den jsem firmware flashnul na tu 1010. Za prvni tyden jsem registroval tri samovolne restarty, vcetne rany z reproduktoru. Pak byl 2 mesice pokoj.

Minuly tyden znovu - 2 restarty behem trech veceru. Volal jsem do LCE (servis pro Prahu), kde se technik podivil nad tim, co mu to popisuju, a rovnou me prepojil na prepravu, at si s nima domluvim odvoz a servisni zasah. Rikal, ze to nebude ani slabym signalem (HD mam zhruba 40% silu signalu a Bit chyba prumerne 6), ani firmwarem, ale ze to spis vypada na vymenu cele zakladni desky.

Jeste me napadlo, ze mame v dome obcas problemy s napetim v el. siti. Dneska vecer jsem teda pripojim televizi k UPSce a cekam co se (ne)bude dit.

Na americkych strankach Samsungu jsem nasel u pribuzneho modelu (ln40a750 - maji jine cislovani a bohuzel i trosku jine parametry) firmware verze 1012, kde se pise asi toto:

The firmware will correct:
TV will turn on and off continuously.

Po ceske, byt i evropske verzi tohodle firmwaru neni ani stopy. Zrejme to necham odvezt do LCE :-(((

Budu vdecny za kazdou radu...

link na to US firmware:

http://www.samsung.com/us/support/download/supportDown.do?group=&type=televisions&subtype=lcdtv&model_nm=LN40A750R1F&language=&cate_type=all&dType=D&mType=FM&vType=&prd_ia_cd=02010100&disp_nm=LN40A750&model_cd=&menu=download
3skac (13)|6.3.2009 10:07
[QUOTE=djlooper;218507]Můj USB flash disk 4GB funguje bez problémů, na jiných fórech potvrzena funkčnost kapacity 16GB[/QUOTE]

Ja mám tento:http://www.hry.pc.sk/modules.php?name=article&what=read&v=1203408846&p=1 akurát, že 2GB a 8GB. Podľa manualu k TV by 8GB mal frčať ale nieje to tak.
Od Samsungu mi prišlo, že tento typ TV podporuje USB s niekoľko desiatok GB. Stroha odpoveď a nie jedna od nich, začinajú mi pripadať už ako digi na Slovensku.
Inač s TV som spokojný, zatiaľ len zistujem čo a ako funguje.Bola to dobrá investícia.....
jannk (37)|6.3.2009 10:55
[QUOTE=rkubik;218535]
Po ceske, byt i evropske verzi tohodle firmwaru neni ani stopy. Zrejme to necham odvezt do LCE :-(((
[/QUOTE]

mi se tenhle tyden z LCE televize vratila - a je tam porad 1008. Takze ani tam aspon zatim 1010 nebo dokonce 1012 neinstaluji ....
fakt, ze ani s 1008 se mi ted tv nerestartuje

mimochodem - proc na samsung.cz neni vubec zadny fw pro tuhle tv?? (na .sk nejaky je)
djlooper (6)|6.3.2009 12:38
[QUOTE=jannk;218581]mimochodem - proc na samsung.cz neni vubec zadny fw pro tuhle tv?? (na .sk nejaky je)[/QUOTE]

Mám v TV verzi FW 2008/12/30-001011 už od výrobce, zatím žádné problémy....pokud bude i dál ok, tak snad ani nebudu uvažovat o novějším...navíc aktualizace FW všechno neřeší. Je vůbec někde nějaký přehled o tom, co každý nový FW vylepšuje?
rkubik (43)|6.3.2009 17:47
[QUOTE=jannk;218581]mi se tenhle tyden z LCE televize vratila - a je tam porad 1008. Takze ani tam aspon zatim 1010 nebo dokonce 1012 neinstaluji ....
fakt, ze ani s 1008 se mi ted tv nerestartuje

mimochodem - proc na samsung.cz neni vubec zadny fw pro tuhle tv?? (na .sk nejaky je)[/QUOTE]

Co Vam na ni opravovali? Byl to ten problem s restartama?
rkubik (43)|6.3.2009 17:49
[QUOTE=djlooper;218589]Mám v TV verzi FW 2008/12/30-001011 už od výrobce, zatím žádné problémy....pokud bude i dál ok, tak snad ani nebudu uvažovat o novějším...navíc aktualizace FW všechno neřeší. Je vůbec někde nějaký přehled o tom, co každý nový FW vylepšuje?[/QUOTE]

Tak to jste stastny clovek, protoze na CZ webu je jen verze 1010. Kdyby to tak slo nejak ztahnout a poslat :)

Na US strankach pisou, co FW opravuje. Na evropskych webech jsem to prozatim nevidel...
jannk (37)|6.3.2009 20:38
[QUOTE=rkubik;218619]Co Vam na ni opravovali? Byl to ten problem s restartama?[/QUOTE]

obcas nepravidelne restartovala pri zmacnuti tlacitka INFO na dalkovem ovladani. Ted to zatim neudelala ...
rkubik (43)|7.3.2009 09:50
[QUOTE=jannk;218642]obcas nepravidelne restartovala pri zmacnuti tlacitka INFO na dalkovem ovladani. Ted to zatim neudelala ...[/QUOTE]

Zkuste toto:

""Buffer overflow

Zda se mi, ze tento problem je zpusoben nejakym overflow z DO, zrejme chyba firmwaru.

Napriklad - koukam na CT24. Pokud na DO nekolikrat zmacknu tlacitko info, a pak ho jeste drzim asi cca 10 vterin zmackle, televize se odporouci (zacne se sekat a po chvili se s hlasitym lupnutim vypne). Toto jsem schopny na TV vyrobit kdykoli

Pokud to dela vice lidem, mozna by stalo za to se obratit na Samsung s zadosti o novy FW (pokud to ovsem nedela jen moje TV a mel bych ji poslat do servisu).""

Pokud vam to po oprave uz nedela, asi to stoji za to do toho LCE poslat. Nerikali co tam opravili?
(vymena zakladni desky? Re-flash ridiciho programu? [technik v LCE mi vysvetlil ze to je jeste neco jineho nez firmware...])

Diky
jannk (37)|7.3.2009 18:59
jo, to je hodne podobne chovani - akorat jsem nikdy neprisel na to, jak to bezpecne vyvolat. V servisu mi s tim neudelali vubec nic, mluvil jsem 2x s technikem, nepovedlo se mu to zopakovat (podle me proste pustil tv, 2-3x zmackl info a rekl si, ze je to ok) -v protokolu mam serizeni a nastaveni (zrejme reset do tovarniho nastaveni - mj mi nastavil zemi Velka Britanie, takze jsem mel cas o 1h posunuty a nemohl prijit na to proc :-) )
takze nevim.

Pokud bych nasel zpusob, jak to presne zopakovat, tak bych ji do servisu poslal znovu - popsany zpusob to ale nedela - podle me se to obcas nahodne kousne, ale bud se to samo opravi s nejakym fw nebo se s tim naucim zit ...

mimochodem - upgradovali jste nekdo sam fw na tehle tv? (premyslim, jestli bych to toho sel pokud by se na samsung.cz nejaky objevil)
rkubik (43)|7.3.2009 20:25
[QUOTE=jannk;218702]jo, to je hodne podobne chovani - akorat jsem nikdy neprisel na to, jak to bezpecne vyvolat. V servisu mi s tim neudelali vubec nic, mluvil jsem 2x s technikem, nepovedlo se mu to zopakovat (podle me proste pustil tv, 2-3x zmackl info a rekl si, ze je to ok) -v protokolu mam serizeni a nastaveni (zrejme reset do tovarniho nastaveni - mj mi nastavil zemi Velka Britanie, takze jsem mel cas o 1h posunuty a nemohl prijit na to proc :-) )
takze nevim.

Pokud bych nasel zpusob, jak to presne zopakovat, tak bych ji do servisu poslal znovu - popsany zpusob to ale nedela - podle me se to obcas nahodne kousne, ale bud se to samo opravi s nejakym fw nebo se s tim naucim zit ...

mimochodem - upgradovali jste nekdo sam fw na tehle tv? (premyslim, jestli bych to toho sel pokud by se na samsung.cz nejaky objevil)[/QUOTE]

Tak ja to zkusim jeste upresnit:

Drzet 10 vterin tlacitko info na DVBT kanale ( ne HD, tam to nefunguje:-D ). Pak 10 krat rychle za sebou to tlacitko znova zmacknout. Pak znova dele drzet. Pak prepnout par programu. Pak chvili pockat. Do 10ti minut se to zacne kousat a restartne. jenom dneska jsem to zopakoval 10krat :-/

MOZNA MAM RESENI. Neco me osvitilo a ja zkusil ovladac (DO), ktery mi prisel s O2 set top boxem. Zopakoval jsem celou proceduru a .. NIC se nerestartovalo. Zopakoval podruhe a ... NIC.. TV jede dal !!!

Pockam tyden nez zacnu vyskat radosti, a pak koupim nejaky poradny ovladac. Mimochodem ten samsungacky DO ma hrozne dlouhe vedeni (pomale reakce), ten od O2 je asi tak 2x rychlejsi (samozrejme daleko od toho aby byl idealni...)

Co se tyce upgradu firmwaru, dnes jsem odzkousel, ze 1008 i 1010 to dela stejne, tohle asi nepomuze... Upgradoval jsem ho, z ceskych stranek. Nahrat na usb a strcit do wiselinku. Je tam podrobny navod jak na to.

Ozvete se, jestli se to jeste objevi a kdyz ano, zkuste jine dalkove ovladani ;-)
bano (5)|7.3.2009 21:56
[QUOTE=lbh;202043]....
Teraz sa hram s TVersity. Uz sa viem dostat k suborom, ale zas mi 99% oznaci ako nepodporovany format - vratane jpeg fotografii.
Ak je mozne ze som prehliadol nejaku zasadnu vec, pls dajte mi vediet nech sa zbytocne netrapim dalej.
[/QUOTE]

S TVersity mam stejny problem - na vsem (jpg, mp3, mpg, mp4 a ja nevim co jeste) hlasi nepodporovany format. Co je potreba kde jeste nastavit? Nevi nekdo?
jannk (37)|7.3.2009 23:08
rkubik: zkusim zitra rano, dneska uz se mi nechce :-)
nicmene - kde jste nasel novy fw "na ceskych strankach"???
ja na
http://www.samsung.com/cz/consumer/detail/support.do?group=television&type=television&subtype=lcdtv&model_cd=LE40A756R1FXXH&mode=C
nevidim nic ke stazeni ...
rkubik (43)|8.3.2009 11:11
[QUOTE=jannk;218726]rkubik: zkusim zitra rano, dneska uz se mi nechce :-)
nicmene - kde jste nasel novy fw "na ceskych strankach"???
ja na
http://www.samsung.com/cz/consumer/detail/support.do?group=television&type=television&subtype=lcdtv&model_cd=LE40A756R1FXXH&mode=C
nevidim nic ke stazeni ...[/QUOTE]

Tady:

http://www.samsung.com/cz/support/download/supportDown.do?group=&type=televizory&subtype=lcdtelevizory&model_nm=LE40A756R1M&disp_nm=LE40A756R1M&language=&cate_type=all&dType=D&mType=FM&vType=&prd_ia_cd=02010100&model_cd=&menu=download

Pozor - firmware je pro LE40A756R1M. Maj to udelane hloupe - pokud vim, tak v CR se prodava pouze tento, a ne Le40a756... sice je to jen jine oznaceni pro ten samy model, ale pro le40a756 na strankach opravdu nic neni. Presny model oznacuje takova ta nalepka z boku televizoru. Kazdopadne firmware mi v poradku funguje.

Dejte pak vedet jak s tim testovanim ;-)
jannk (37)|8.3.2009 17:48
At mackam co chci jak chci, tak to nejsem schopen zopakovat.
Nicmene - manzelce se to jednou stalo, co predtim mackala samozrejme nevi....

Ten novy fw zkusim, ale asi az v dubnu (do te doby na to nebudu mit moc casu a nechci to delat narychlo). diky za link !
3skac (13)|10.3.2009 09:40
....a ako máte nastavenú telku. Myslím parametre obrazu resp.ako nastaviť toto LCD tak, aby sa s nej dalo "vymáčknuť "to naj...
Vzadu v LCD je pripojenie na Ethernet. Chcem sa opýtať na čo to vlastne je....
djlooper (6)|10.3.2009 17:02
[QUOTE=3skac;218903]....a ako máte nastavenú telku. Myslím parametre obrazu resp.ako nastaviť toto LCD tak, aby sa s nej dalo "vymáčknuť "to naj...[/QUOTE]

Tak každému vyhovuje asi něco jiného a navíc pokud se jedná o běžné TV vysílání, tak hodně záleží na kvalitě příjímaného signálu. Zatím se musím spokojit s analogovým příjmem ze satelitní antény - u nás konkréktně to znamená pěkně slunečno = lepší obraz (bohužel s více čí méně viditelnými běžícími vodorovnými pruhy). Docela jsem se drbal s pleťovou barvou (aby obličeje nebyly moc červené a naopak, aby nebyly zase jak mrtvoly). Už od začátku mi nejvíc seděl režim Film. Asi opravdu nejlepší je pohrát si s každou barvou zvlášť, vč. nastavení bílé. Navíc není problém vše obnovit nebo nastavit na auto. Momentálně mám nastavení (univerzálně na všechny pořady v TV) podle Samsungu LE40A656 http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE40A656/Settings.htm. Pro kvalitu HD se barvy jeví trošku do zelenožluta, u SD jsou spíše do červena. Používám jednotlivé barvy a bílou podle SD nastavení, podsvícení (Backlight) mám na 7, jas (Brightness) na 55, ostrost (Sharpness) na 0, teplota barev (Colour Tone) na Normální. Ostatní hodnoty víceméně podle návodu. U zvuku nastavený ekvalizér na vlastní (do tvaru V - víc basovější), SRS Trusurround XT zapnutý.
rkubik (43)|14.3.2009 15:36
[QUOTE=djlooper;218926]Tak každému vyhovuje asi něco jiného a navíc pokud se jedná o běžné TV vysílání, tak hodně záleží na kvalitě příjímaného signálu. Zatím se musím spokojit s analogovým příjmem ze satelitní antény - u nás konkréktně to znamená pěkně slunečno = lepší obraz (bohužel s více čí méně viditelnými běžícími vodorovnými pruhy). Docela jsem se drbal s pleťovou barvou (aby obličeje nebyly moc červené a naopak, aby nebyly zase jak mrtvoly). Už od začátku mi nejvíc seděl režim Film. Asi opravdu nejlepší je pohrát si s každou barvou zvlášť, vč. nastavení bílé. Navíc není problém vše obnovit nebo nastavit na auto. Momentálně mám nastavení (univerzálně na všechny pořady v TV) podle Samsungu LE40A656 http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE40A656/Settings.htm. Pro kvalitu HD se barvy jeví trošku do zelenožluta, u SD jsou spíše do červena. Používám jednotlivé barvy a bílou podle SD nastavení, podsvícení (Backlight) mám na 7, jas (Brightness) na 55, ostrost (Sharpness) na 0, teplota barev (Colour Tone) na Normální. Ostatní hodnoty víceméně podle návodu. U zvuku nastavený ekvalizér na vlastní (do tvaru V - víc basovější), SRS Trusurround XT zapnutý.[/QUOTE]

Zkousel jsem ty hodnoty z toho linku. Vicemene prijemny obraz, jen to colour tone jsem musel dat zpatky. Bila prestala byt bila, a taky, kdyz jsem sledoval tu telku pres den (dennin svetlo), nebylo toho moc videt. Tak jsem dal kontrast cca na 30 procent a uz je to ok...
juuro (13)|15.3.2009 18:37
Takže k tým USB zariadeniam. Mám USB 8GB kľúč od pqi a pracuje úplne v pohode. Dokonca som s ním aktualizoval aj soft. v TV. Záložný prenosný disk čo má 500GB - tak ten sa nechytá absolútne. Typoval by som že to môže byť aj spôsobom formátovania - 8 GB je FAT32 a 500 GB je NTFS.
- Dotaz. Je nejaký spôsob ako sa dajú prepínať podstránky na teletexte? Myslím tým že keď má jedna stránka viac podstránok (tieto podstránky sú vypísané aj na spodku obrazovky) či sa musí čakať na automatické prepnutie alebo sa to dá aj nejako priamo preskočiť.
Frankie33 (41)|16.3.2009 12:52
[QUOTE=juuro;219609]
- Dotaz. Je nejaký spôsob ako sa dajú prepínať podstránky na teletexte? Myslím tým že keď má jedna stránka viac podstránok (tieto podstránky sú vypísané aj na spodku obrazovky) či sa musí čakať na automatické prepnutie alebo sa to dá aj nejako priamo preskočiť.[/QUOTE]

Na 656 to funguje tak, ze sa prepnes tlacitkom nad P+/P- na podstranky a tie potom prepinas normalne. Mozno to bude to iste aj na 756.
juuro (13)|17.3.2009 08:37
[QUOTE=Frankie33;219690]Na 656 to funguje tak, ze sa prepnes tlacitkom nad P+/P- na podstranky a tie potom prepinas normalne. Mozno to bude to iste aj na 756.[/QUOTE]

Ďakujem, funguje to aj na 756.
rkubik (43)|20.3.2009 13:27
[QUOTE=jannk;218766]At mackam co chci jak chci, tak to nejsem schopen zopakovat.
Nicmene - manzelce se to jednou stalo, co predtim mackala samozrejme nevi....

Ten novy fw zkusim, ale asi az v dubnu (do te doby na to nebudu mit moc casu a nechci to delat narychlo). diky za link ![/QUOTE]

Tak co, udelalo Vam to jeste, nebo je to uz v pohode :) ?
3skac (13)|20.3.2009 13:49
Ako mám spustiť funkciu DLNA. Počítač a TV mám pripojený podľa návodu ale počítač mi po chvíli vypíše hlášku: WINDOWS- Systémová CHYBA- Adresa IP koliduje s iným systémom v sieti.
Program mám nainštalovaný ale v menu DLNA mám stale vypísane, že nebolo nájdené žiadne zariadenie.
Čo s tým???
rkubik (43)|20.3.2009 13:59
[QUOTE=3skac;220197]Ako mám spustiť funkciu DLNA. Počítač a TV mám pripojený podľa návodu ale počítač mi po chvíli vypíše hlášku: WINDOWS- Systémová CHYBA- Adresa IP koliduje s iným systémom v sieti.
Program mám nainštalovaný ale v menu DLNA mám stale vypísane, že nebolo nájdené žiadne zariadenie.
Čo s tým???[/QUOTE]

Zrejme pouzivate stejnou ip adresu pro PC jako pro TV. kazde zarizeni musi mit svou vlastni ip adresu.
3skac (13)|20.3.2009 17:07
Čítal som toto:

Test siete prebehne Mac adresa aj IP su odfajknute ale uz ping brana nie.Neni pripojenie k brane .

Moje parametre:
IP: 84.47.15.234
Maska: 255.255.255.255
Brána: 84.47.15.233
DNS: 195.146.132.58

Myslím, že to mám správne ale aj tak mi to nefrčí....
mrkale (14)|21.3.2009 10:07
Skutočne, externé disky naformátované ako NTFS televízor nepozná, avšak pri naformátovaní na FAT32 pracuje TV s HDD bez problémov. Vyskúšal som na disku Seagate 500GB, ktorý mám vo FAT32 ako backup NAS servera. Na ňom v pohode našiel, a vcelku rýchlo, napr. filmy a prehrával ich.
mrkale (14)|21.3.2009 10:13
[QUOTE=3skac;220215]Čítal som toto:

Test siete prebehne Mac adresa aj IP su odfajknute ale uz ping brana nie.Neni pripojenie k brane .

Moje parametre:
IP: 84.47.15.234
Maska: 255.255.255.255
Brána: 84.47.15.233
DNS: 195.146.132.58

Myslím, že to mám správne ale aj tak mi to nefrčí....[/QUOTE]

Tie parametre pre LAN sa mi zdajú čudné. Podľa mňa by malo byť napr.:
IP: 192.168.0.100 - Prideľuje DHCP server dynamicky alebo staticky (ak sa navolí)
Maska: 255.255.255.0 - Toto majú routery spravidla predvolené
Brána: 192.168.0.1 - Toto je IP adresa routera, spravidla predvolená.

Môj TV sa na prvý raz pripojil správne do siete a pri teste všetko fungovalo. Treba preveriť nastavenie routera a DHCP.
dolby digital (413)|21.3.2009 10:25
[QUOTE=mrkale;220272]Skutočne, externé disky naformátované ako NTFS televízor nepozná, avšak pri naformátovaní na FAT32 pracuje TV s HDD bez problémov. Vyskúšal som na disku Seagate 500GB, ktorý mám vo FAT32 ako backup NAS servera. Na ňom v pohode našiel, a vcelku rýchlo, napr. filmy a prehrával ich.[/QUOTE]

Akékoľvek formáty alebo máš len AVI do veľkosti 4 MB?
mrkale (14)|22.3.2009 17:01
[QUOTE=dolby digital;220278]Akékoľvek formáty alebo máš len AVI do veľkosti 4 MB?[/QUOTE]

Čo sa veľkosti týka, tak mi to prehralo súbory aj cca 800 MB. Myslím, že prehrá aj spojené AVI, tak okolo 1,4 GB. Vyskúšam neskôr. Samozrejme, prehrával len podporované formáty. Čo ma však milo prekvapilo, oproti tvrdeniu z manuálu prehral aj formát DivX 4/5/6, nielen XviD. Zaujímavé je, že starší DivX 3 už nepoznal.
dolby digital (413)|22.3.2009 17:33
[QUOTE=mrkale;220393]Čo sa veľkosti týka, tak mi to prehralo súbory aj cca 800 MB. Myslím, že prehrá aj spojené AVI, tak okolo 1,4 GB. Vyskúšam neskôr. Samozrejme, prehrával len podporované formáty. Čo ma však milo prekvapilo, oproti tvrdeniu z manuálu prehral aj formát DivX 4/5/6, nielen XviD. Zaujímavé je, že starší DivX 3 už nepoznal.[/QUOTE]

Pravdepodobne som napísal chybne namiesto 4 MB malo byť 4 GB v tom predchádzajúcom príspevku. Na tom FAT disku väčšie súbory ako 4 GB nebudeš mať, však.
mrkale (14)|23.3.2009 08:51
[QUOTE=dolby digital;220396]Pravdepodobne som napísal chybne namiesto 4 MB malo byť 4 GB v tom predchádzajúcom príspevku. Na tom FAT disku väčšie súbory ako 4 GB nebudeš mať, však.[/QUOTE]
Veru nemám, ale ako rád by som mal. Avšak s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou sa mi asi nepodarí prekonať fyzické limity FAT32, tak to asi ani skúšať nebudem s väčšími súbormi. Ale slepo verím svojmu TV, že ak by aj taký súbor prehral.
3skac (13)|23.3.2009 09:08
Popíšem svoj problém podrobnejšie.....
Modem : D-LINK ADSL2+ DSL-380T
Swich: 3com
Pri nabehnutí webu mám parametre siete takéto:
IP:192.168.1.2
Maska:2555.255.255.0
DHCP:192.168.1.1

To čo sa deje asi po minúte nechapem. Všetky parametre sa mi automaticky prepíšu na tieto, ktoré som uviedol hore v príspevku.
Zadal som parametre siete, ktoré mi nabehly na začiatku,manualne a dal som vyhľadať sieť.Všetko prebehlo v poriadku.
Teraz som zapol funkciu DLNA a tam mi hlási, že tento zdroj není pripojený. Skotrolovať mám kabel, čo som aj urobil a nič!!!!
Trápim sa s tým celý deň bezvýsledku. Poradte prosííím......
dolby digital (413)|23.3.2009 09:47
[QUOTE=mrkale;220459]Veru nemám, ale ako rád by som mal. Avšak s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou sa mi asi nepodarí prekonať fyzické limity FAT32, tak to asi ani skúšať nebudem s väčšími súbormi. Ale slepo verím svojmu TV, že ak by aj taký súbor prehral.[/QUOTE]

Áno, asi=určite nepodarí. Ale z toho vyplýva v podstate že nemáš nijako šancu prehrať cez USB-čko film väčší ako 4GB. Takže je to síce použiteľné ale veľká výhra to asi nebude. Teda v dnešnej dobe BD. Toto majú takto vyriešené tuším všetci výrobcovia ktorí rozprávajú že majú cez USB video prehrávanie.
mrkale (14)|24.3.2009 07:49
[QUOTE=dolby digital;220465]Áno, asi=určite nepodarí. Ale z toho vyplýva v podstate že nemáš nijako šancu prehrať cez USB-čko film väčší ako 4GB. Takže je to síce použiteľné ale veľká výhra to asi nebude. Teda v dnešnej dobe BD. Toto majú takto vyriešené tuším všetci výrobcovia ktorí rozprávajú že majú cez USB video prehrávanie.[/QUOTE]
Ani sa nečudujem, že výrobcovia nepôjdu do úpravy USB prehrávania aj pre iné súborové systémy (NTFS, Ext..). Jednak je to obchodná politika (podpora BD, nelegálne kópie) a jednak asi USB prehrávanie je skôr určené na operatívne prehrávanie obsahu z prídavných zariadení ako fotoaparáty, videokamery, MP4 prehrávače a pod. Na rutinné prehrávanie slúži zrejme DLNA alebo osobitné prehrávače a všakovaké mediaboxy.
mrkale (14)|24.3.2009 08:02
[QUOTE=3skac;220460]Popíšem svoj problém podrobnejšie.....
Modem : D-LINK ADSL2+ DSL-380T
Swich: 3com
Pri nabehnutí webu mám parametre siete takéto:
IP:192.168.1.2
Maska:2555.255.255.0
DHCP:192.168.1.1

To čo sa deje asi po minúte nechapem. Všetky parametre sa mi automaticky prepíšu na tieto, ktoré som uviedol hore v príspevku.
Zadal som parametre siete, ktoré mi nabehly na začiatku,manualne a dal som vyhľadať sieť.Všetko prebehlo v poriadku.
Teraz som zapol funkciu DLNA a tam mi hlási, že tento zdroj není pripojený. Skotrolovať mám kabel, čo som aj urobil a nič!!!!
Trápim sa s tým celý deň bezvýsledku. Poradte prosííím......[/QUOTE]
Ktoré parametre máš na mysli? V tomto príspevku alebo v predchádzajúcich príspevkoch? Tie v predchádzajúcich sa javili ako parametre WAN siete (u ISP), tieto tu sa zdajú dobré. Čo má ale web spoločné s LAN? V zásade sú to nezávislé veci.
Pokiaľ nemáš v LAN spustený žiadny DLNA server, tak sa ti na TV žiadny DLNA zdroj neukáže. Aký máš DLNA server?
3skac (13)|24.3.2009 08:35
[QUOTE=mrkale;220652]Pokiaľ nemáš v LAN spustený žiadny DLNA server, tak sa ti na TV žiadny DLNA zdroj neukáže. Aký máš DLNA server?[/QUOTE]

A ako ho mám spustiť???
dolby digital (413)|24.3.2009 09:23
[QUOTE=mrkale;220652]
Pokiaľ nemáš v LAN spustený žiadny DLNA server, tak sa ti na TV žiadny DLNA zdroj neukáže. Aký máš DLNA server?[/QUOTE]

Toto by mohla byť zaujímavá téma, nikde som sa nedočítal (málo som hľadal) o DLNA. Vravíš treba k tomu špeciálny DLNA server, nechcelo by sa Ti tu o tom pár vetami povedať o čom to vlastne tá DLNA je? Zaujíma ma to preto lebo mám z PC sieťový kábel dotiahnutý až ku TV na sat prijímač a zdá sa mi to veľmi jednoduché pichnúť koncovku kábla do TV a trebás cez VLC pustiť hocičo. To asi chcem priveľa ako od USB?
dolby digital (413)|24.3.2009 09:44
ÁÁ...už som čosi vygugloval:
Tversity je údajne najlepší DLNA server pre PC na trhu. Myslím, že minimálne pre nekomerčné použitie je zadarmo.......Takto by sa malo dať na Samsungu 756 pozerať v podstate čokoľvek z Tversity servera. A v podstate by to mohlo byť napr. aj video v mkv formáte - za predpokladu, že to PC stihne v reáli prehodiť napr. do mp4 .....mám čo študovať
mrkale (14)|25.3.2009 10:05
[QUOTE=dolby digital;220659]ÁÁ...už som čosi vygugloval:
Tversity je údajne najlepší DLNA server pre PC na trhu. Myslím, že minimálne pre nekomerčné použitie je zadarmo.......Takto by sa malo dať na Samsungu 756 pozerať v podstate čokoľvek z Tversity servera. A v podstate by to mohlo byť napr. aj video v mkv formáte - za predpokladu, že to PC stihne v reáli prehodiť napr. do mp4 .....mám čo študovať[/QUOTE]
PC Share Manager je samotný DNLA serverom. Ja som sa zase dočítal, že najlepším DLNA serverom je TwonkyMedia Manager, vyšla nová beta verzia. Ale treba vyskúšať všetko a vybrať si. Všetky majú však nevýhodu, že bežia na PC, a to musí byť tak stále zapnuté, teda vlastne vo funkcii servera. Ja preto používam TvonkyMedia server na domácom NAS serveri.
Ešte pripájam zaujímavé linky o DLNA:
http://www.thohensee.com/?page_id=106
http://forums.cnet.com/5208-13973_102-0.html?threadID=321535&tag=forums06;forum-threads
http://www.twonkyforum.com/viewtopic.php?f=12&t=5898
mrkale (14)|25.3.2009 10:27
[QUOTE=dolby digital;220658]Toto by mohla byť zaujímavá téma, nikde som sa nedočítal (málo som hľadal) o DLNA. Vravíš treba k tomu špeciálny DLNA server, nechcelo by sa Ti tu o tom pár vetami povedať o čom to vlastne tá DLNA je? Zaujíma ma to preto lebo mám z PC sieťový kábel dotiahnutý až ku TV na sat prijímač a zdá sa mi to veľmi jednoduché pichnúť koncovku kábla do TV a trebás cez VLC pustiť hocičo. To asi chcem priveľa ako od USB?[/QUOTE]
Rozvoj tej skratky DLNA - Digital Living Network Alliance veľa na prvý pohľad nehovorí. V podstate je to ale sieťový komunikačný protokol, ktorým možno prenášať multimediálne súbory do certifikovaných DLNA klientov, teda zjednodušene aparátov spotrebnej elektroniky cez lokálne počítačové siete. Rodina tak môže mať jedno centrálne, bezpečné úložisko týchto súborov a všetky zariadenia si z neho môžu čítať čo potrebujú. Každý člen rodiny môže tak pozerať a počúvať, čo chce, pričom dané súbory sa nemusia množiť na rôzne USB kľúče a vypalovať na CD, DVD ale existujú na jedinom mieste, ale sú plne zdieľateľné a prístupy k nim manažovateľné.
dolby digital (413)|25.3.2009 10:36
[QUOTE=mrkale;220799]Rozvoj tej skratky DLNA - Digital Living Network Alliance veľa na prvý pohľad nehovorí. V podstate je to ale sieťový komunikačný protokol, ktorým možno prenášať multimediálne súbory do certifikovaných DLNA klientov, teda zjednodušene aparátov spotrebnej elektroniky cez lokálne počítačové siete. Rodina tak môže mať jedno centrálne, bezpečné úložisko týchto súborov a všetky zariadenia si z neho môžu čítať čo potrebujú. Každý člen rodiny môže tak pozerať a počúvať, čo chce, pričom dané súbory sa nemusia množiť na rôzne USB kľúče a vypalovať na CD, DVD ale existujú na jedinom mieste, ale sú plne zdieľateľné a prístupy k nim manažovateľné.[/QUOTE]

Díky za linky aj info.
Už som aj ja trošku v informáciach o tomto pokročil. Škoda že nemám možnosť si to skúšať v praxi ale aj to príde. Len nemožem prehltnúť že podľa všetkého je DLNA akože jedna "norma" jeden certifikát alebo formát alebo ako by som to nazval. Ako vravíš, všetci na okolí si môžu vybrať z toho jediného servera-úložiska vybrať čo potrebuješ aký súbor:, video, audio, foto a pod., to sú také najbežnejšie. Toto nepreglgnem že ako je možné ked títo výrobcovia TV ako si propagujú že spĺňajú "normu" DLNA certifikované a dokážu prehrať len to čo chcú, čo dovolia. Potom by nemali sa nazývať certifikovaný ale modifikovaný alebo nedokonalý. Dobre na to pozerám?...ak je certifikovaný a spĺňa prdpísanú normu tak by mal všetko vrátene toho mkv. Čo myslíš?