Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Popcorn hour NMT A-110

Martynez (9)|13.3.2009 14:13
Tak uz vse funguje...
Strapal (26)|13.3.2009 20:12
[QUOTE=Pytkin;218802]Strapal : EXT3 .. EXT2 uz nebude podporovany ..

normalne das disk dnu .. pripojis to do siete .. zapnes .. ides do MAINTANCANCE .. das check new firmware .. nainstalujes novy FW , rebootnes , hned bude chciet instalovat NMT aplikacie .. pri tom sa ta spyta ci chces sformatovat disk .. povies ze ano .. naformatujes , nahodia sa Nmt aplikacie .. a si pripraveny ..[/QUOTE]
No prave ze mi to nabidlo ext2 tusim, tak jsem asi namydleny, co ? Da se to zmenit ? Vubec se nemuzu pripojit na FTP. Mam tam tabulku, ve ktere je receno, ze vsechny aplikace bezi, ale nejdou nastavit. Zkousel jsem nahrat film z Flashky na hdd ale vubec netusim kde se dostanu na nejake kopirovani nebo tak. Chtel bych si stahnout a ulozit na interni disk v Popcornu nejaky film z PC ale pripojit se nelze. Firmware jsem prehral z netu bez problemu, takze router - Popik komunikuje. Mam v siti nasdilenou tiskarnu a tu pritom Popik vidi jako datovou slozku nebo co. Nevite kde je chyba v tom FTP ze se vubec nemuzu dostat na nastaveni hesla a jmena ? Dikes.
Pytkin (7947)|13.3.2009 22:25
ext2 funguje .. ale v najnovsom FW ti ho neumozni formatovat .. len ext3 .. ale v starych sa pytalo , ci chces ext2 alebo ext3 ..

FTP by malo ist .. zadas IP login=ftpuser , pass=1234

Kopirovanie z flashky .. na ovladaci hore je tlacitko FILEMODE .. tam mozes pooznacovat subory a potom tusim COPY/PASTE ..
Strapal (26)|13.3.2009 23:13
Ja to tam proste nemam.. Nikde jsem zadani IP nenasel.
Strapal (26)|13.3.2009 23:16
Ja to tam proste nemam.. Nikde jsem zadani IP nenasel. V NMT APlikace mam - DEvice name, Samba Workgroup, zmenit a ulozit heslo a pod tim mam seznam co bezi. Od UPnP AV SERVER az dolu po CAsgle iDVR. Vsude je napsano ze bezi ale nastavit nevim cim. Mackam co se da a lze to jen "zastavit" nebo spustit. Ja se z toho po.....
Pytkin (7947)|13.3.2009 23:29
strapal : no defaultne je DHCP .. cize by ti mal dat IP ruter .. ale mozes to dat aj na manual .. nastavuje sa to v inej polozke .. nie v share .. tusim v network , dakde nizsie pod share .. tam aj vidis aku IP mas z DHCP ..
Strapal (26)|14.3.2009 00:43
Ja ten ftp asi nechapu. Ve sve siti doma nastavim napr. v Total Comanderu IP, jmeno a heslo a podle toho co dovolim ve FTP serveru tak je videt. Takze jak je vlastne Popcorn prihlaseny na ftp, kterym jmenem a heslem abych mu ve FTP serveru na zakladnim PC mohl vytvorit ucet ? Kdyz nasdilim slozku s filmy tak ji Popcorn vidi a prehravam filmy ulozene na hdd na zakladnim PC bez problemu. Ale pres FTP to nejde. Jo, ulozit nejaky film na hdd v popkornu stale nejde pres to kopirovani. Muzes mi prozradit krok po kroku jak zkopirovat film z nasdilene slozky ?
Pytkin (7947)|14.3.2009 01:16
strapal : login=ftpuser pass=1234 .. to je prihlasenie z pc do popcornu ..

skopirovenie filmu .. mas tlacitko filemode .. oznacis si subory .. a potom ich das skopirovat .. nechce sa mi to ist presne hladat do popcornu .. ale na to prides ..
eviljack (102)|27.4.2009 12:10
Asi dělám něco špatně, stáhnul jsem si poslední firmware, rozbalil do kořenového adresáře USB disku, ale PCH tam nic nevidí, ukáže jen adresáře. Disk je naformátován v NTFS, ale to by nemělo nijak vadit, ne?
Pytkin (7947)|27.4.2009 14:04
Isiel si podla navodu ?

1. Unzip and copy all files into the root directory of a USB thumbdrive

2. Plug the USB thumbdrive into the NMT

3. Browse to the USB device and use the File Icon to browse to usbupdate.html

4. Press Enter on usbupdate.html, and another Enter on the listed firmware update link.

5. Firmware update will commence and will automatically reboots after done.

6. After NMT boots up with new firmware, if a NMT applications update is
needed, the NMT applications update Wizard will start automatically.

7. Follow through the steps and select to update from USB.

8. NMT applications update will commence and will automatically reboots after it is done.

9. Firmware and NMT applications update is completed at this point
eviljack (102)|27.4.2009 14:09
Vida, přehlédl jsem to File Icon, hehe, asi mě zmátlo, že mkv soubory to tam ukazuje normálně, díky, jdu na to :)
Pytkin (7947)|27.4.2009 14:59
eviljack " ano .. to je trosku otravna vec na NMT .. ten jeho defaultny browser .. ze filtruje data podla typu (film, audio, foto, script) ..
eviljack (102)|28.4.2009 09:42
Pomalu se blíží zaplnění disku v PCH, a tak dumám nad co nejlepším řešením ohledně rozšíření kapacity. Přemýšlel jsem o nějakém tom NAS boxu, ale to se mi zdá zbytečně drahé (pro dva disky jsem nic pod 4.5k nenašel), a co jsem četl, přístup přes síť není z nejrychlejších. Mám doma sice starší PC s P4, do něj bych ovšem musel přikoupit řadič, a spotřeba by asi nebyla zrovna nejnižší, navíc bych byl opět limitovaný rychlostí samby při kopírování souborů, takže mi vychází jako nejrozumnější řešení asi tenhle [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], případně něco podobného. Máte s tím někdo zkušenost? Chtěl bych do něj dát 2x 1TB disk.
Pytkin (7947)|28.4.2009 14:44
henten box tu mam (aj kopu inych ) a je velmi fajn .. normalne sa ti oba disky objavia v pocitaci .. predpokaldam ze s popcornom to pojde v pohode ..
eviljack (102)|28.4.2009 15:55
Tak jsem si ho rovnou objednal, už se na to těším, další krám do sbírky :D
Martynez (9)|30.4.2009 21:24
Pri prohlizeni fotek mi PH vzdycky vytuhl... Ted, s nejnovejsim dostupnym firmware je to bez problemu, ale nejde mi pro zmenu pustit jeden 1080p film, kterej predtim bezel bez problemu... nechapu :-(
tady je info o tom mkv souboru:
Z:\Video\HD_Movies\The Usual Suspects\The Usual Suspects.mkv
General
Complete name : Z:\Video\HD_Movies\The Usual Suspects\The Usual Suspects.mkv
Format : Matroska
File size : 7.93 GiB
Duration : 1h 46mn
Overall bit rate : 10.7 Mbps
Encoded date : UTC 2008-08-17 08:20:18
Writing application : mkvmerge v2.2.0 ('Turn It On Again') built on Mar 4 2008 12:58:26
Writing library : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1
Video #1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 5 frames
Muxing mode : Container profile=Unknown@4.1
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 1h 45mn
Bit rate : 8 739 Kbps
Nominal bit rate : 9 209 Kbps
Width : 1 920 pixels
Height : 816 pixels
Display aspect ratio : 2.35
Frame rate : 23.976 fps
Resolution : 24 bits
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.233
Writing library : x264 core 60 r928 4816918
Encoding settings : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=7 / brdo=1 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=0 / threads=6 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / wpredb=1 / bime=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40(pre) / rc=2pass / bitrate=9209 / ratetol=1.0 / rceq='blurCplx^(1-qComp)' / qcomp=1.00 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / vbv_maxrate=38000 / vbv_bufsize=30000 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=2:1.00
Language : English
Audio #2
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Codec ID : A_DTS
Duration : 1h 46mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 1 536 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Resolution : 24 bits
Language : English
Text #3
Format : UTF-8
Codec ID : S_TEXT/UTF8
Codec ID/Info : UTF-8 Plain Text
Language : English
Heartwork (2358)|14.5.2009 13:18
[QUOTE=eviljack;225091]Tak jsem si ho rovnou objednal, už se na to těším, další krám do sbírky :D[/QUOTE]

Jak si dopadl? Taky čumím po nějakým externím boxu pro dva TB HDD, kterej bych píchnul k Popcornu - uvidí Popcorn oba disky přes jeden USB kabel?

Mám na mysli taky tenhle Icy Box:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Pytkin (7947)|14.5.2009 13:33
Heartwork " ja to mam v praci .. a PC vidi oba disky .. tak si myslim ze aj popcorn ich uvidi .. nenapadlo ma to vyskusat , ked som tu mal kolegov popcorn ..
Heartwork (2358)|14.5.2009 15:48
[QUOTE=Pytkin;226466]PC vidi oba disky .. [/QUOTE]

to se očekává, ale kdyby je pak Popcorn neviděl oba, tak by to byla zbytečně drahá sranda :)

Buďto risku nebo to pořeším jinak.
Pytkin (7947)|14.5.2009 16:01
heartwork : no je to standardne MASS STORAGE zariadenie .. ja myslim ze by to malo fungovat aj s PCH .. idem teraz prec na weekend , ale ak ti to pomoze , mozem to otestovat buduci tyzden ..
Heartwork (2358)|14.5.2009 16:22
Pytkin - jj, když budeš tak hodnej - díky!
Pytkin (7947)|14.5.2009 16:28
heartwork : ok.. pripomen mi to pondelok .. zoberiem si to domov a vyskusal ti pripojit k PCH ..
eviljack (102)|17.5.2009 08:43
[QUOTE=Heartwork;226464]Jak si dopadl? Taky čumím po nějakým externím boxu pro dva TB HDD, kterej bych píchnul k Popcornu - uvidí Popcorn oba disky přes jeden USB kabel?

Mám na mysli taky tenhle Icy Box:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

mám ho doma, ale ještě jsem to nezkoušel, otestuju večer :)
Harris23 (180)|17.5.2009 17:14
Zdravíčko, mal by som pár otázočiek na (dúfam, že ešte stále šťastných) majiteľov popcornu. I ked som bol voči zariadeniam typu NMT troška zaujatý, (stále si myslím, že to čo dokážu, by mohlav vedieť aj sama tv - lenže rozhodne sa tak nestane tento rok :( ) či chcem či nie, budem si musieť takúto nejakú krabičku obstarať. Jedná sa o podporu všakovakých hd ripov. Ano viem, toto sa pýta každý trotel a je toho tony ne webe, lenže popcorn je vo vývoji a čo nezvládal na jesen, dneska už hravo zvláda. Jedná sa mi o veľakrát spomínaný formát mkvčka. Ofiko bd je high@4.1 a videá by nemali byť viac, lenže aká je moja prax? Mám zatiaľ 19 hd videí a z toho je 8 (!) v profile high@5.1, našťastie frejmov nie je nikdy viac ako 8. Moja otázka teda znie, pojdu mi tieto videá prehrať na popcorne? Nejedná sa o žiadne paskvily, sú to releasy od známych grúp. Ešte doplním že v bitrate by problem byť nemal, lebo ten nepresiahne 16Mbps, čo sa týka zvukových stôp, tak to je zväčša dts 1536kbit.
Problémy s cz dabingom v 25fps ma naštastie netrápia, takže tieto "nedokonalosti" nmt dávam stranou.
Druhá otázka je troška špecifickejšia, fičí niekto cez popcorn na rapidshare?
Pytkin (7947)|17.5.2009 21:31
harris : netusim ake profili maju filmy co su na internete .. ale musim povedat , ze este sa mi nestalo , ze by PCH neprehral nieco, co som stiahol ..
dolby digital (413)|17.5.2009 21:54
Mám HDD rozdelený na dve polovice naformátované NTFS, jednu mám už zaplnenú a nechcel by som prísť o dáta a dám ho do PCH a chcel by som nahrať ten soft sambu a spol., čiže budem musieť naformátovať na EXT3 a teraz moja otázka: rozpozná to dve polovice disku a budem môcť nechať jednu polku NTFS so súbormi a druhú naformátujem na EXT3 alebo mi to všetko zruší PCH a naformátuje mi celý disk na EXT3 a o všetko prídem? Vďaka.
Pytkin (7947)|18.5.2009 00:32
naformatuje ho cely .. on ho deli na 3 particie .. ak potrebujes ntfs , da sa to aj tak , ze mu to nechas spravit .. 3 particie .. nainstalujes NMT applikacie .. a potom tu tretiu velku , kde sa davaju data , si sformatujes na NTFS .. aplikacie (samba) ale nema zmysel s NTFS diskom , lebo samba na neho nevie zapisovat .. ale su ludia , ktorym toto vyhovuje .
dolby digital (413)|18.5.2009 09:07
[QUOTE=Pytkin;226780]naformatuje ho cely .. on ho deli na 3 particie .. ak potrebujes ntfs , da sa to aj tak , ze mu to nechas spravit .. 3 particie .. nainstalujes NMT applikacie .. a potom tu tretiu velku , kde sa davaju data , si sformatujes na NTFS .. aplikacie (samba) ale nema zmysel s NTFS diskom , lebo samba na neho nevie zapisovat .. ale su ludia , ktorym toto vyhovuje .[/QUOTE]

Dobre vedieť, rozmýšľal som že by som ten disk využil aj pre windows, každé miesto na uloženie súborov vzácne, na presúvanie, kukanie, vymazávanie a pod. ale asi bude najrozumnejšie obetovať jeden HDD len na PCH a hotovo. Díky za info .......
Harris23 (180)|18.5.2009 09:56
[QUOTE=Pytkin;226768]harris : netusim ake profili maju filmy co su na internete .. ale musim povedat , ze este sa mi nestalo , ze by PCH neprehral nieco, co som stiahol ..[/QUOTE]
Tak to je dobrá správička. Inak pre istotu to kúpim cez eshop a keby to tie videa neprehralo, vrátim späť.
Ešte jedna otázočka, používate pôvodný hdmi kabel pribalený k popcornu, alebo je to šmejd a máte tam niečo lepšie. Plus, nikde som sa nedočítal, akú dlžku má ten pribalený kabel.
Pytkin (7947)|18.5.2009 10:22
DD : neviem ci chces pristupovat cez SIET , alebo USB .. disk sformatuj na EXT3 .. normalne v popcorne tym vyzardom .. a nechaj ho tak , aby si mal plnu funkcionalitu .. potom mozes vyuzivat vsetko co popcorn ponuka , vratane stahovania torrentov atd .. cez siet pristupujes k popcornu cez FTP, NFS, SAMBA .. samba = ze si normalne namapujes popcornov disk a pracujes s nim vo windowse uplne rovnako ako by si namapoval disk z druheho komputru , kde je disk naformatovany ako NTFS .. je uplne jedno aky filesystem tam je .. ak chces pristupovat k disku cez USB (co je asi 2x rychlejsie ako siet) , tak si do windowsu nainstlaujes EXT2/3 podporu (nezabudni odkliknut READ ONLY) a potom mozes aj cez USB zapisovat na disk popcornu ..

Nevidim ziadny zmysel formatovat disk v PCH ako NTFS ..
Pytkin (7947)|18.5.2009 10:22
Harris : pribaleny kabel je velmi kvalitny .. kamarat mi pisal ze mu neslo HD audio cez daky kabel a cez ten pribaleny k popcornu to fungovalo .. dlzka je tak 1.5-2 metre .. asi 1.5 .. taka proste ta standardna dlzka ..
eviljack (102)|18.5.2009 11:16
[QUOTE=eviljack;226704]mám ho doma, ale ještě jsem to nezkoušel, otestuju večer :)[/QUOTE]

bohužel jsem se k tomu nedostal, a doma budu asi až ve čtvrtek...

ohledně videí, co přehrává PCH, měl jsem Transformers ve formátu wmv, a to se vždycky kouslo, jinak to sežralo snad všechno, co jsem zkoušel.
Heartwork (2358)|18.5.2009 15:21
[QUOTE=eviljack;226804]bohužel jsem se k tomu nedostal, a doma budu asi až ve čtvrtek...[/QUOTE]

škoda - nemůžu to naházet do košíku :)

Třeba si udělá chvilku Pytkin :BB:
Harris23 (180)|18.5.2009 16:36
[QUOTE=Heartwork;226827]škoda - nemůžu to naházet do košíku :)
Třeba si udělá chvilku Pytkin :BB:[/QUOTE]

Nebolo by už lepšie nejaké NAS riešenie na lanke? Alebo tú kraksnu nebudeš mať v obyvačke a pojdeš dlhým usb kablom? Inak podľa mňa to bude nastopro fungovať, pretože vraj jednému týpkovi ide dokonca extrem riešenie s usb hubom, na ktorom má napojených viac externých usb diskov.
Pytkin (7947)|18.5.2009 18:37
Heartwork " jo .. berem to domov .. dobre ze si napisal .. vecer napisem , ci to funguje ..
Heartwork (2358)|18.5.2009 19:10
[QUOTE=Harris23;226834]Nebolo by už lepšie nejaké NAS riešenie na lanke? [/QUOTE]

Abych řekl pravdu, ani nevím, jaký řešení je pro mě nejlepší - PC mi sice běží prakticky nonstop, ale zase nestrpím, aby se mi v něm někdo hrabal, když nejsem přítomen.

Popcorn u nás nejede nonstop, takže preferuji spíše řešení: zapnout, koukat, vypnout.

Teď to beží stylem, HD ripy do PC, když je třeba tak v PC upravit a poslat USB kabelem do Popcornu - TB HDD v něm už je ovšem dávno plnej, takže bych rád právě ten externí box se dvěma TB HDD, to by mohlo zase na chvilku stačit - princip bych zachoval: zapnout, koukat, vypnout.

Nerad bych řešení stylu PC s několika HDD, který běží nonstop a semtam se k němu připojí popcorn, aby přehrál film - přijde mi to jako pažravý řešení. :)
Pytkin (7947)|18.5.2009 20:22
Heartwork : Takze odskusane v popcorne .. Vidim oba disky ..
Heartwork (2358)|18.5.2009 21:27
Pytkin - no tak sláva, můžu dát do košíku - levnější/praktičtější smetiště na HD ripy asi bohužel nepořídím.
I tak to je kur.a dost peněz. :)

Díky moc!

Co dovnitř? Koukal sem sice na WD Green Power, ale víc se mi líbí dvouplotnovej Samsung ECO Green s 5400rpm.
dolby digital (413)|18.5.2009 22:11
[QUOTE=Heartwork;226864]ale víc se mi líbí dvouplotnovej Samsung ECO Green s 5400rpm.[/QUOTE]

To je tuším novinka, nie je nad čím uvažovať......
Ja mám všetky WD-čka a som s nimi spokojný ale najbližšie ak pojdem kupovať tak určite tento.
Pytkin (7947)|18.5.2009 23:09
heartwork " ako sa oznacuje ten samsung s 5400 rpm ? to je idealne na taketo aplikacie .. nebude to tak hucat ani kurit ..
Heartwork (2358)|18.5.2009 23:29
Samsung F2 EcoGreen:
http://www.samsung.com/global/business/hdd/productSubType.do?group=72&type=61&subtype=78

Vypadá to, že by mohl být každým dnem už k mání:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Heartwork (2358)|18.5.2009 23:34
[QUOTE=dolby digital;226869]
Ja mám všetky WD-čka a som s nimi spokojný ...[/QUOTE]

taky sem spokojený, ale mám několik 500GB a 1TB F1 Samsungů :)
Pytkin (7947)|19.5.2009 15:56
Jo .. pozeram ze uz ho maju na sklade

http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=13192641
Harris23 (180)|19.5.2009 20:02
[QUOTE=Heartwork;226843]Abych řekl pravdu, ani nevím, jaký řešení je pro mě nejlepší - PC mi sice běží prakticky nonstop, ale zase nestrpím, aby se mi v něm někdo hrabal, když nejsem přítomen.

Popcorn u nás nejede nonstop, takže preferuji spíše řešení: zapnout, koukat, vypnout.

Teď to beží stylem, HD ripy do PC, když je třeba tak v PC upravit a poslat USB kabelem do Popcornu - TB HDD v něm už je ovšem dávno plnej, takže bych rád právě ten externí box se dvěma TB HDD, to by mohlo zase na chvilku stačit - princip bych zachoval: zapnout, koukat, vypnout.

Nerad bych řešení stylu PC s několika HDD, který běží nonstop a semtam se k němu připojí popcorn, aby přehrál film - přijde mi to jako pažravý řešení. :)[/QUOTE]

Presne ako ja, tiež sám neviem, ktoré riešenie by bolo to naj. Tých možných i nemožných konfigurácií je toľko, že fakt netuším, ktoré by bolo naj. Hlavne s výhľadom do budúcna. Čo sa týka toho NAS, tak som to nemyslel, tak, že "hlavný sklad" by bol v pc, ktoré by šlo 24/7 a popcorn by naň pristupoval cez lan. Toto riešenie je síce možné, ale myslím, že najhoršie. Mal som na mysli, že si spravíš niekde, kde je určitý hluk z diskov akceptovateľný a to 24/7, NAS centrum ako je napr. Synology a pod. Donho dáš jeden či dva interné disky a dalšie 2 (resp cez usb hub moožno aj viac, ale nemám otestované) cez usbčko. Ten Synology by bol nonstop na lanke a popcorn by k nemu podľa potreby pristupoval. Princip: zapnout, koukat, vypnout by bol zachovaný.
Tá krabička, ktorú kupuješ, nie je moc drahá? Ak by si si kupil 2x ext usb disk, vyšlo by to možno lepšie. Dalšia vec je, že už teraz Ti v obyvačke pracuje jeden interny disk, nebude toho už moc, ked pridáš dalšie dva?
Je to všetko o laborovaní. Druhé rišenie, ktoré sa mi celkom pozdáva, i ked má nádych mierneho extrému, je nasledovný. Popcorn v obyvačke, do usb pichnutý nejaký 4portovy usb hub a donho 4x 1tb externý usb disk. Kedže by z toho vznikol ale veľký strapec hrozna, ktorý by sa moc do obyvačky nehodil (o hluku z tých 4roch diskov ani nehovorím), tak by bolo dobré to vyviesť do nejakej inej izby :)) Lenže toto asi cez usb tak ľahko nepojde. Každopádne na nmt foru je maník, čo má do tých dvoch usb portov na popcorne pichnuté dva 4portové usb huby, a na nich 8 terových externých usb diskov :D.

Inak možno by nebolo na škodu, ak by sa už "zabehnutí" majitelia svojich nmtčiek, podelili s nami o svoje spôsoby riešenia sietí.

PS: Nemá niekto informácie o hlučnosti 1,5 teroveho interneho disku WD? Rozhodujem sa medzi WD15EADS a tým novým samsungom F2, ale ten je tuším ešte len terový.
Pytkin (7947)|19.5.2009 21:35
Ja mam zatial disk v popcorne ale mam v plane dat komp s diskami do garaze .. disky v RAID5 , cize bude to bezpecne ulozisko aj pre fotky , domace video, zalohy dat z pocitacov atd .. Najlacnejsie riesenie je linux .. Synology je super , ale cena ma trosku odraduje .. v linuxe si clovek spravi co potrebuje .. neni problem expandovanie atd .. clovek ale tomu musi trosku rozumiet ..

davat disky do obyvacky k popcornu , to mi pripada uplne od veci ..

Inak optimalny by bol 2.5" disk do popcornu .. mam taky v satelite a ten ani neviem , kedy nastratuje .. absolutne ho neni pocut ..
Harris23 (180)|19.5.2009 21:49
No mať takýto nas-pc v garáži je dobrý nápad, len cenovo neviem, možno by to vyšlo so synology rovnako. Každopádne z linuxu som tágo, takže umna jedine original NAS.

Inak napadla ma dalšia otázočka: Ako je to s bd diskami. Iso s bdčkom to neprehrá, ale nejde to nejak obísť? Resp, čítal som, že jedine vliezť do štruktury bdčka a prehrať samotné m2ts-ká. Len neviem či je to komfortné. Nemáte s tým skúsenosti? Pojde meniť zvukové stopy? Titulky?
Pytkin (7947)|19.5.2009 21:53
Harris : Synology 508 stoji cez 20 litrov .. http://www.atcomputers.cz/zbozi/synology-ds508-disc-station/detail.aspx?p=z:118932

PC postavis bez problemov do 10 litrov .. Skrina 1000, dobry zdroj 1500, doska 2000 .. procesor 3000, pamat 1000 ..
Harris23 (180)|19.5.2009 22:00
[QUOTE=Pytkin;226993]Harris : Synology 508 stoji cez 20 litrov .. http://www.atcomputers.cz/zbozi/synology-ds508-disc-station/detail.aspx?p=z:118932
PC postavis bez problemov do 10 litrov .. Skrina 1000, dobry zdroj 1500, doska 2000 .. procesor 3000, pamat 1000 ..[/QUOTE]
Tak to máš recht, NAS-PC s takouto výbavičkou vyjde lepšie ako origo riešenie.
Heartwork (2358)|19.5.2009 22:50
Rozjíždíte to ve velkým, megalomani - já budu skromnější, hledám jen smetiště.

1x Icy Box a do něj zatím 2x TB HDD Samsung F2 EcoGreen s 5400rpm - myslím, že to bude tichý a vyjde to komplet tak na 5.500 Kč. Jeden terabajťák je už v popcornu, takže 3TB celkem.
Časem padnou ceny, tak se přesunou 1TB disky jinam a do IcyBoxu a Popcornu se daj 2TB a hnedle z toho bude 6TB. :-E

V tý změti přístrojů a kabelů se už jeden icyboxík v pohodě ztratí.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Harris23 (180)|20.5.2009 07:45
[QUOTE=Heartwork;227008]Rozjíždíte to ve velkým, megalomani - já budu skromnější, hledám jen smetiště.

1x Icy Box a do něj zatím 2x TB HDD Samsung F2 EcoGreen s 5400rpm - myslím, že to bude tichý a vyjde to komplet tak na 5.500 Kč. Jeden terabajťák je už v popcornu, takže 3TB celkem.[/QUOTE]

Z mojej strany to ber ako "akademickú debatu" :D 20k do profi NAS Synology v dohľadnej dobe určite nedám. Čo sa týka toho usb šuflíka, čo kupuješ, nie je to zlá vec, ja by som sa len bál, či by tie tri teráče už neboli moc hlučné v obyvačke.
Inak čo myslíte, môže byť spoľahlivá takáto sranda? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Súdiac podľa ceny, moc tomu neverím, ale predstava by to nebola na začiatok najhoršia. A hlavne lacná :).
Ide totiž o to, že v budúcnosti sa podľa mna nikto z nás nevyhne tomu, že nakoniec ten "sklad" vysunie cez lan do miestnosti, kde sa hluk a 24 hodinová prevádzka toleruje.

Čo sa týka hluku samotného popcornu a jeho interného disku, je to v pohode? A hlavne nebude problém (hluk/teplota/živnotosť) ak mi PCH pojde 24/7? (Resp. minimalne 12/7)