Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung Le40a786

Cesťák_VB (82)|17.10.2008 11:12
Souhlas
klimo1 (45)|17.10.2008 12:56
Něco jsem si přečetl o tom input lagu a protože mám v plánu k ní připojit Nintendo Wii chtěl bych se zeptat, jestli ten lag bude i na klasickém komponentním vtupu, protože Nintendo se ještě k HDMI nedostalo.
Poradí někdo ?
Panzer.Dragon (1081)|17.10.2008 13:24
to co ty ukazujes je kompositni a ne komponentni,pres tohle nepujde hd ale myslim ze mas jen spatnej obrazek
klimo1 (45)|17.10.2008 13:30
To je obrazek primo z manualu na wii konzoli, omlouvam se za spatnou terminologii, je to tedy kompositni. Je pravda ze jsem se nikde zatim nedopatral, co to umi za rozliseni, ale jak tak tusim, asi to nebude zadna slava. Jdu to pohledat.
Panzer.Dragon (1081)|17.10.2008 13:33
obraz bude spatnej prakticky nekoukatelnej na lcd,jedine koupit komponent mam taky wiicko a s komponentem je to uz lepsi

s tim lagem nevim ale pres ten komponent sem lag cejtil na xboxu1 wiicko sem moc nezkousel

edit:sem lag cejtil nez sem zapnul game mod na le37a656 pak mi to uz bylo jedno nevsimal sem si toho
klimo1 (45)|17.10.2008 13:37
Tak jsem našel "Nintendo Wii Gold Plated High Resolution Component Cable" a u toho píšou 480p :( To se na to nepujde divat. Ale kdyz se clovek diva na ty filmy, jak u toho lidi blbnou, tak to maji na LCD.
Panzer.Dragon (1081)|17.10.2008 13:39
de to da to hram novou stavu..

zkousel sem jen re4 na kteryho se tesim prave ze ho dorazim na novy tv a jako x360 je nekde uplne jinde graficky to je jasny

pokud bys tu tv kupoval jen kvuli wii tak staci daleko obycejnejsi za tretinu ceny a budes spokojenej a vyuzijes wiicko na plnej kotel
klimo1 (45)|17.10.2008 13:51
Ta konzola je dalsi stupen, aby deti nesedely u PC a trochu se u tech her hybaly. Proto me zajima Wii. Ale kazdopadne to chci primarne jako TV a snad casem s kvalitnim prijmem.
Panzer.Dragon (1081)|17.10.2008 14:02
myslim ze nebudes az zas tak spkojenej

jestli tomu spravne rozumim tak hlavni zdroj bude dvb-t,wii,mozna dvd? a myslim ze to nebude wow efekt v tomhle lcd zrovna nevynika..

jestli wiicko jeste nemas a chces ho koupit detem jako ze je takovy detsky a lehko ovladatelny

zalezi kolk detem je..aby z wiicka nebyl lapac prachu hry dobry ale deti uz musej trochu rozumet technice ovladani na wicku neni to co ukazujou na tech reklamach ze se predhanis kdo da vetsi uder jakoby raketou jestli si chces tu hru zahrat a ovladat ji tak si musis tak nejak najit limity pro pohyb kde uz je rychlejsi zbytecnej-nema vliv a idealni rozsah myslim ze by me to ve 12letech moc dlouho nebavilo a radsi bych nejakou strilecku to je jen takovej muj nazor.. :-)
dv07 (569)|17.10.2008 14:18
jj souhlasim s dragonem. bez poradneho HD zdroje to nebude nic moc...
Panzer.Dragon (1081)|17.10.2008 14:25
:-) prave v podstate vsechny ty superlativy co se tu psaly o tehle tv a nejen o tehle jsou spise pro hd
majkicz (872)|17.10.2008 15:13
[COLOR="Navy"]Je snad treba neco dodavat?[/COLOR]

http://www.techradar.com/products/audio-visual/tvs-and-accessories/tvs/samsung-le46a786-472031/review
Manufacturer's claims of 2,000,000:1 aside, the real world contrast ratio figure of 223,864:1 (after calibration) is still incredible.

I think I've seen the future of LCD televisions in the Samsung LE46A786. And I like it.
klimo1 (45)|17.10.2008 16:28
[QUOTE=Panzer.Dragon;196914]myslim ze nebudes az zas tak spkojenej

jestli tomu spravne rozumim tak hlavni zdroj bude dvb-t,wii,mozna dvd? a myslim ze to nebude wow efekt v tomhle lcd zrovna nevynika..

jestli wiicko jeste nemas a chces ho koupit detem jako ze je takovy detsky a lehko ovladatelny

zalezi kolk detem je..aby z wiicka nebyl lapac prachu hry dobry ale deti uz musej trochu rozumet technice ovladani na wicku neni to co ukazujou na tech reklamach ze se predhanis kdo da vetsi uder jakoby raketou jestli si chces tu hru zahrat a ovladat ji tak si musis tak nejak najit limity pro pohyb kde uz je rychlejsi zbytecnej-nema vliv a idealni rozsah myslim ze by me to ve 12letech moc dlouho nebavilo a radsi bych nejakou strilecku to je jen takovej muj nazor.. :-)[/QUOTE]

Máš úpravdu v tom co bude hlavní zdroj a jeho kvalita je mizerna, ale co si má člověk počít, když bydlí na vesnici. Jak říkáš LCD nevynika, ale zase na druhou stranu si říkám, že se musí nějaké HD oběvit, ala NOVA HD přes satelit, asi první ptáček. Pak je tedy otázka jestli v takovém případě jít do takové LCD a pockat si na lepší signál, nebo si koupit nějaký zákaladní model Plazma/LCD na co já vím na 2 roky ? a pak si koupit něco nového, tedy lepšího než bude 40A786 a starou hodit do šrotu ? Ale to je diskuse do jiného tématu a křišťálovou kouli k tomu
aziz (34)|17.10.2008 16:39
Takže tahle TV nemá cenu na obyč Novu, Primu a DVD/HD ripy (LOST, SGA, PB.. ) ? Jakou tedy? CRT? :O A já už byl skoro rozhodnutej :(
Panzer.Dragon (1081)|17.10.2008 16:40
presne tak sem to myslel,pokud neplanujes ps3,x360 nebo supervykonyho kompa tak je to zbytecny proste aby sis ted koupil nejnovejsi technologii a zacal ji treba vyuzivat za rok za dva to je lepsi to koupit za rok za dva a poohlidnout se po nejaky "prestupni stanici" :-)

tenhle model nema mpeg4 tuner na prijem hd signalu z anteny takze eventuelne jeste dokoupit hd set top box pokud bys chtel nova hd..asi to vis ale preci jen takovy info
Panzer.Dragon (1081)|17.10.2008 16:49
2aziz ja sem na tom nevidel analog ani dvb-t ale moc se mi na lcd proste obyc tv nelibi jako pokud nekdo planuje 90% obyc tv a ma ted crt tv tak i na tyhle bude kvalita obrazu proste na pohled o neco min prijemna na koukani.. ale mozna se pletu nejlepe kdyz odpovi nekdo kdo ji uz ma abych neradil blbe

ou fuck mironet uz ji zaradil objednavam.. :-)

http://samsung.mironet.cz/40quot-samsung-le40a786-lcdtv--5ms--700001--500cdm2+dp87778/

uz musej tusit aspon trochu kdy prijde jdu tam zavolat

edit:do tejdne by mela bejt a samozrejme se na ni vztahuje prednostni servis..
klimo1 (45)|17.10.2008 22:17
[QUOTE=Panzer.Dragon;196958]presne tak sem to myslel,pokud neplanujes ps3,x360 nebo supervykonyho kompa tak je to zbytecny proste aby sis ted koupil nejnovejsi technologii a zacal ji treba vyuzivat za rok za dva to je lepsi to koupit za rok za dva a poohlidnout se po nejaky "prestupni stanici" :-)

tenhle model nema mpeg4 tuner na prijem hd signalu z anteny takze eventuelne jeste dokoupit hd set top box pokud bys chtel nova hd..asi to vis ale preci jen takovy info[/QUOTE]

Ze name HD tuner vím, ale nepředpokládám, že by do 5 let byl HD na anteně, když teď s bídou spouští DVB-T v MPEG2 a když tak krobičku k televizi.
A teď bych rád veděl, jakou přestupní stanici ? A teď babo raď.
majkicz (872)|17.10.2008 22:25
[COLOR="Navy"]klimo1: Panasonic 42PX80 :), kamos to vyresil uplne stejne.[/COLOR]
klimo1 (45)|17.10.2008 22:33
Hmm 20 000 Kč, ale je to plazma, me to zlomi nez to vynesu do patra :) Ja plazmu nikdy nechtel. Cenovy rozdil oproti 786 je cca 12 000 Kč. Sakra nedelejte mi to, ja se konecne rozhodl ze si udelam radost 786 a ted jste me zviklali, do p****e. Jsem zničen, Jdu se na to vyspat a budu doufat, ze se mi to jen zda.
A nebo si koupim tu 786 a pak tady napisu ze to ti co maji primarne dnesni DVB-T nemaji delat :)
Panzer.Dragon (1081)|17.10.2008 22:34
dneska sem se na ni byl jeste na chvili kouknout v eklektroworldu a zase z ni mam super pocit docela tam pred ni bylo narvano furt tam nekdo okukoval tu cernou.. :-)

lepsi by bylo zalozit novy vlakno a tam se poradne rozepsat at se najde idealni pomer cena/vykon

myslim ze u tebe nejde jen o ten cenovej rozdil ale o vhodnost vyuziti

asi by me to taky zlomilo kdybych ji mel uz jasne vybranou a nekdo mi rek ze na muj ucel neni moc vhodna.. :-)

mozna ze bude obraz super i na ty 786 nevim chce to nejakyho stastnyho majitele co to posoudi me se obraz moc na lcd nelibil ale mozna ze to bylo jen velikosti proste ze na 40" je potreba kvalitni signal je to muj pocit moznaze ostatni i ty by si byl spokojenej s obrazem
KajaCZE (47)|17.10.2008 23:04
Na Obchodní-Dům.cz ji mají dokonce za 31 199 kč! Paráda!!! Takže už není co řešit. Ach bože to bude TV!!! Už sem u nich jednou nakupoval a vše bylo v poho a výrobek bez jediného problému funguje až dodnes. Jen zjistit kdy ji budou mít. :-)
Panzer.Dragon (1081)|17.10.2008 23:27
u me vede mironet a co je nejdulezitejsi pokud by napriklad lag byl problem tak vim ze tady pujde bez problemu vratit,co sem cet u prakticky vsech obchodu na netu ze zbozi nesmi byt pouzito a podobny triky
a cenu ma taky slusnou za ten prednostni zarucni servis to stoji
Asahi (122)|18.10.2008 11:04
Taky jsem vcera zjistil, ze Obchodni-dum.cz ji ma za takhle dobrou cenu. Eshop je to solidni, mame od tam uz nejaky pracky a lednicky, vzdy bez problemu, ted jsem dokonce zjistil, ze vydejni misto mam 250m od bytu :) 14ti denni lhuta vraceni zbozi se vztahuje i na inetovou objednavku s vyzvednutim na prodejne, ze?
Panzer.Dragon (1081)|18.10.2008 11:36
z obchodnich podminek obchodni-dum.cz

"o vrácení větších spotřebičů (pračky, myčky, kombinace, vestavné spotřebiče, televizory), zboží doručte vždy jen na pobočku v Mladé Boleslavi"

edit:ale je to spis detail jinak mi prijdou podminky docela v poho

a rozhod sem se ze vemu jeste asi popcorna Popcorn hour NMT A-110 :-) ale az po tech 14dnech aby mi pak nezbyl doma popcorn heh
cajhaj (145)|20.10.2008 07:13
ty to budes zase vracet vidim ti to na vocich :D :D
jinak 2klimo1: bejt tebou overim jestli ti nevadi phosphor lag na panak plazmach a jdu do 42px80/50px8
jordan23 (213)|20.10.2008 10:07
Takže když chci tuhle LCD TV na sledování především digitální kabelovky od UPC, DVD a případně blue-ray disků tak mám vybrat raději něco jiného???
Nebo je to k mému účelu použití vhodná volba?
Panzer.Dragon (1081)|20.10.2008 10:45
tentokrat k tomu pristupuju tak ze ji vracet fakt nechci :-)
klimo1 (45)|20.10.2008 11:34
Tak bych se ještě naposled vratil k tomu jestli je vhodné si kopupit na 90% času sledování DVB-T a DVD Sama 786. Nedalo mi to a pujčil jsem si na neděli Sony 40V3000 a dival se na to, jak to vypadá. Je to starší model a protože nejsem zhýčkaný HD signálem, tak mi ten obraz z nejakych 3,5m připadal snesitelný (podotýkám že teď mám 55cm vakuovku :) a když jsem místo ní postavil tu sonku....) Jít don nějakého přestupního modelu se mi moc nechce, přotože za nějaké 2 roky to už neprodám za rozumnou cenu.
Vhledem k tomu co 786 umí si myslím, že obraz by mohl být lepší než na té Sonce, takže si na tu 786 počkám.

Máte někdo info, jak rychle ji dodají z toho obchodniho-domu ? Už jsem tam taky nějaké věci kupoval a bez problémů.
cajhaj (145)|20.10.2008 13:14
[QUOTE=Panzer.Dragon;197224]tentokrat k tomu pristupuju tak ze ji vracet fakt nechci :-)[/QUOTE]

:) no ja se nazim ted taky vybrat neco co by nemelo moc much, peknej obraz a ne silenou cenu jako pio,tak sem zvedavej kdo z nas bude vic nespokojenej s nakupem :)
Panzer.Dragon (1081)|20.10.2008 13:57
a ty se chystas na tu plazmu? pojd do 786..
KajaCZE (47)|20.10.2008 14:16
Tak už ji mám objednanou na Obchodnim-Dome.cz. :-) Tak jsem zvědav kdy dojde. Dám hned vědět jestli je vše jak má být. :-)
KajaCZE (47)|20.10.2008 14:20
[QUOTE=klimo1;197229]Máte někdo info, jak rychle ji dodají z toho obchodniho-domu ? Už jsem tam taky nějaké věci kupoval a bez problémů.[/QUOTE]

Já tam ohladně této televize psal a napsali mi cca 2 týdny od objednání zboží.

Tak jsem ji tam objednal a přišlo mi, že už ji u jejich dodavatele objednali a že pokud ji nebude možné doručit do 5 dnů tak mě budou telefonicky kontaktovat u vývoji. Jinak se budou ještě ozývat 1 den před dodáním a domluví se kdy přesně druhý den přijedou. Tak uvidím...
johni (87)|20.10.2008 14:55
V tom Mironetu jí budou mít i na splátky 0% / 0% !
vis: http://plus.mironet.cz/promo-6
klimo1 (45)|20.10.2008 15:07
[QUOTE=KajaCZE;197249]Já tam ohladně této televize psal a napsali mi cca 2 týdny od objednání zboží.

Tak jsem ji tam objednal a přišlo mi, že už ji u jejich dodavatele objednali a že pokud ji nebude možné doručit do 5 dnů tak mě budou telefonicky kontaktovat u vývoji. Jinak se budou ještě ozývat 1 den před dodáním a domluví se kdy přesně druhý den přijedou. Tak uvidím...[/QUOTE]

Jám to mám úplně stejně, termín dodání 31.10. ze sporilek.cz. To ji ještě na obchdodnim domě neměli. Takže všude je to stejné.
Panzer.Dragon (1081)|20.10.2008 15:18
tak ja sem ted volal do mironetu a ja na tom nejsem stejne.. aspon zatim nic nevi rikal ze samsungy vozej narazove a ze se muze stat ze je privezou za 4dny i za 14dnu nic moc

kdyby nekdo chtel 46" tak je skladem za supr cenu a z dobryho kseftu http://www.lcdtelevize.biz/Samsung-LE46A786/i34805/

edit:tak ty ruzny popcorny atd sou blbosti jedine vychodisko je htpc,chci to jen na filmy v 1080p a tam bohuzel popcorn spise nedava mozna jestli bude update ps3 ze bude umet mkv tak bych o ni hodne uvazoval :-)
cajhaj (145)|20.10.2008 16:31
[QUOTE=Panzer.Dragon;197246]a ty se chystas na tu plazmu? pojd do 786..[/QUOTE]

ja prave tedka vaham no, 786 je pomerne draha, jelikoz bych rad neco vetsiho nez 40"...na a656 mi celkem vadil lag a hlavne to,ze kdyz si ho teda nastavenim snizil,tak jsi mel vypnuto vetsinu obrazovych nastaveni, to mi prijde o nicem.. dale ty uhly aspon do mojeho obejvaku nejsou uplne vhodny a oboji by melo byt horsi na 786,takze z ni mam celkem bobky :) co je fajn,ze odpada bleeding, coz byl hrebik do rakve mojemu a656... jako tv za 32tisic s takovejma kus od kusu nahodnejma vadama v obraze ? dekuju nechci :) ted uz je cena jina samozrejme,ale stejne.. osobne bych do tohodle rizika uz nesel.. navic sem to konzultoval pres pm s jednim anglicanem co mel bleeding a tak menil kus za kus a mel doma tri nebo 4 tv a vzdy to bylo prej horsi...... takze si chudak trhal vlasy,ze menil tu prvni :) kazdopadne chci tim rict,ze riziko bleedingu je hodne vysoky...

premejsli o plazme no, tak nejak hezci podani barev aspon pro moje oko sou prirozenejsi a min "umely" pritom sou pomerne vic "zarivy" pokud se to tak da napsat.. uhly, vsecko v poradku (samozrejme z urcitych pozic zdvojovani, vidno hlavne na textu na specialne v kombinaci s cernym pozadi,abysme byly presny :) ) jediny nevyhody vidim v potencialnim burnu obrazu, nicmene co ji maji lidi kolem me, tak na plazmach gamesej jak divy a vzdy maximalne IR, tak nevim
dale sem to konzultoval s jednim mladym chlapkem v datartu, kde sem na to koukal na px80.. rikal, ze jim tam bezi asi uz 3mesice kazdej den v kuse anixie nebo jak se to menuje a to ma bile logo v rohu, zadnej burn sem nevidel, vedle byl tusim nejakej starsi samsung nebo co to bylo a mel to brutalne vypalene, to uz mu nikdo nevyleci :D jinak IR samozrejme je, taky sem mel doma par dnu px80 takze sem ozkousel..
no a v podstate jedinej velkej minus je phosphor lag a greenflashes... udajne je na panacich nejhorsi, prime porovnani sem nedelal takze nevim,ale psalo to nezavisle na sobe par lidi na av forums...
kazdopadne kdyz to vemu celkove, tak mi vychazi v souctu plusu a minusu ten plazmosrot lip :) i moje mlada rikala kdyz sem po px80 privez domu a656, "hmm nic moc" a to tomu kulovy rozumi :)

premejslim hodne konkretne o 50px8, prijde mi,ze ji moc lidi nema, takze sehnat info se mi moc nedari, vim tech. specifikace,ale to je asi tak vsecko, no jeste sem ji videl v obchode samozrejme,ale to je na neco velkyho hnedyho ze :)
kazdopadne ja nepotrebuju tu konektivitu, kerou ma px8orezanou, takze tim ji muzu skrtnout pro nekoho velkej minus a zbyde mi jen par o neco malo horsich detajlu v PQ proti px80 , ktera je pomerne uchazejici..
cena na tu uhlopricku je vynikajici, spotreba relativne uchazejici, tim,ze neni full hd..

no samozrejme mam bobky jak bude realne tech par minusu v PQ vypadat, proto mi tu jeste nestoji :)
kdybys mel nejakej lepsi napad na tv,tak rad vyslechnu, hlavne se mi nechce zas vracet : ))

jo a sorrac za mensivetsi offtopik :)
Panzer.Dragon (1081)|20.10.2008 16:49
myslim ze zrovna sem se tenhle ot hodil je to takova alternativa a par lidi tady taky ikdyz nechtene pokukuje po nejaky alternative misto 786

me prave draha ta 786 neprijde skoro az premejslim kde se usetrilo tentokrat,ne ze bych byl nejakej richie rich ale nejaky rozumny tv ve 40"+ zacinaj na 18-20 000Kc a 10 000Kc si priplatit za nejnovejsi technologii a dokonalost :-) (doufam zatim jsou problemy jen resitelny detaily..takhle dokud ji nemam uvidime pak) mi neprijde tak nedostupny ikdyz je to teda taky trochu vic nez sem pocital cca pred dvema mesici sem si dal stranou 12 000Kc ze si koupim neco k xku na pareni a na filmy :-)

ja sem zaslepenej na tu 786 takze se po jinejch tv ani uz nedivam krom 956 ktera ma taky led tak nejaky ty zkusenosti me zajimaj :-)
cajhaj (145)|20.10.2008 17:00
[QUOTE=Panzer.Dragon;197290]myslim ze zrovna sem se tenhle ot hodil je to takova alternativa a par lidi tady taky ikdyz nechtene pokukuje po nejaky alternative misto 786

me prave draha ta 786 neprijde skoro az premejslim kde se usetrilo tentokrat,ne ze bych byl nejakej richie rich ale nejaky rozumny tv ve 40"+ zacinaj na 18-20 000Kc a 10 000Kc si priplatit za nejnovejsi technologii a dokonalost :-) (doufam zatim jsou problemy jen resitelny detaily..takhle dokud ji nemam uvidime pak) mi neprijde tak nedostupny ikdyz je to teda taky trochu vic nez sem pocital cca pred dvema mesici sem si dal stranou 12 000Kc ze si koupim neco k xku na pareni a na filmy :-)

ja sem zaslepenej na tu 786 takze se po jinejch tv ani uz nedivam krom 956 ktera ma taky led tak nejaky ty zkusenosti me zajimaj :-)[/QUOTE]
jojo to sem udelal podobne, dal sem si slimit jakoze do 20 a nakonec koupil za 32 :) jako nerikam,ze ta cena je nejaka zla, ale neni uz nic moc u 46, nejakych 40litru uz davat nechci a ten rozdil ve velikosti je sakra znat a 40 mi prislo po nejaky dobe na 2,5m fakt maly :( zvlast na hd feed, proste nebylo videt dostatecne detajlu a mel sem tendence sedat bliz..na sd samozrejme v pohode
to ja uplne zaslepenej jeste nejsem,ale predpokladam,ze 50px8 zkusim koupit.. ale sakra jestli to bude zase na vracecku,tak budu velmi rozladenej :) kazdoapdne zvazuju alternativy 786 vypada celkem slusne, ale chce to vic infa no... recenze na hdtvtest me rozhodne nepresvedcila, zvlaste velkej minus za inputlaga...
jinak mam jeste v hledacku PS50A756, ci teoreticka moznost pockat na panaka th-50pzr900,ale kdy se sem dostane to netusim..
Hmm (1739)|20.10.2008 17:11
[QUOTE=cajhaj;197298],,,,jako nerikam,ze ta cena je nejaka zla, ale neni uz nic moc u 46, nejakych 40litru uz davat nechci...jinak mam jeste v hledacku PS50A756, ci teoreticka moznost pockat na panaka th-50pzr900,ale kdy se sem dostane to netusim..[/QUOTE]
Uf uf, bílá bratr, 40litrů u 46´ být mnoho a cca 70 u 50pz900 být akorát??? :-)
Panzer.Dragon (1081)|20.10.2008 17:15
ja sem napred chtel LE32A436 pak na doporuceni le32a559 pak sem si ji byl prohlidnout v obchode a prisla mi mala tak sem navysil rozpocet na le37a559 pak sem zjistil ze le40a559 stoji stejna tak sem ji koupil pak le40a656 (vetracek :-) ) pak le37a656 a ted le40a786

sem takovej samsung typ :-)

ten lag jo no ten lag se tyka vsech vstupu? nekde sem cet ze pres vga je to neco jinyho...?
cajhaj (145)|20.10.2008 20:39
[QUOTE=Hmm;197302]Uf uf, bílá bratr, 40litrů u 46´ být mnoho a cca 70 u 50pz900 být akorát??? :-)[/QUOTE]
tak to by se samozrejme pockalo az to vopadne nebo to srazi cenu 50pz80 a vzit tu(i kdyz ta spotreba to je fakt haluz:) ), navic myslim,ze az tu bude tak bude za min nez 70k
cajhaj (145)|20.10.2008 20:42
[QUOTE=Panzer.Dragon;197304]ja sem napred chtel LE32A436 pak na doporuceni le32a559 pak sem si ji byl prohlidnout v obchode a prisla mi mala tak sem navysil rozpocet na le37a559 pak sem zjistil ze le40a559 stoji stejna tak sem ji koupil pak le40a656 (vetracek :-) ) pak le37a656 a ted le40a786

sem takovej samsung typ :-)

ten lag jo no ten lag se tyka vsech vstupu? nekde sem cet ze pres vga je to neco jinyho...?[/QUOTE]
pres VGA a pres HDMI 2 (nutno prejmenovat na "PC") je inputlag mnohem mnohem snesitelnejsi.. na boxe uz se to celkem da, na mys bych to urcite nedoporucoval.. ale jak sem rikal zamkne se vetsina nastaveni zustane akorat brightness, contrast, sharpness, backlight a tusim white balance.. no ale porad mnohem lepsi nez ten superhnusnej game mod :)

btw tys vratil 40a656 a vzal si misto ni mensi jen kuli vetracku ? to mi prijde celkem perverzni :DD nejak extra mi tam nevadil a to sem zarytej silentpc tuner :) (nebo slo o ultraclear panel ?)

edit takle je to u a656 u 786 nevim,ale pedpokladam,ze to bude dost podobny... taky je dost mozny ze se dost zlepsi novym FW... uvidim, poseckam :)
mvaldo (76)|20.10.2008 20:43
skusal niekto automat. prepnutie formatu pri SD? :)
Panzer.Dragon (1081)|20.10.2008 21:30
[QUOTE=cajhaj;197356]pres VGA a pres HDMI 2 (nutno prejmenovat na "PC") je inputlag mnohem mnohem snesitelnejsi.. na boxe uz se to celkem da, na mys bych to urcite nedoporucoval.. ale jak sem rikal zamkne se vetsina nastaveni zustane akorat brightness, contrast, sharpness, backlight a tusim white balance.. no ale porad mnohem lepsi nez ten superhnusnej game mod :)

btw tys vratil 40a656 a vzal si misto ni mensi jen kuli vetracku ? to mi prijde celkem perverzni :DD nejak extra mi tam nevadil a to sem zarytej silentpc tuner :) (nebo slo o ultraclear panel ?)

edit takle je to u a656 u 786 nevim,ale pedpokladam,ze to bude dost podobny... taky je dost mozny ze se dost zlepsi novym FW... uvidim, poseckam :)[/QUOTE]

ok rozumim

ja sem tu 40a656 vubec neprebiral..zpanikaril sem a radsi sem z ty objednavky vycuknul :-) kvuli tomu vetracku,ten matnej panel sem zjistil az kdyz sem ji mel objednanou tu 37 ale musim rict ze byla fakt dobra nemel sem zadnej problem bb nic,matnej panel byla taky vyhoda kdyz sem to ted videl co vlastne ten ucp je ale velikost byla trochu znat 40" je idealni

ja uz cekat prave nechci cekam uz pres mesic s penezma na stole a nejhorsi je ze ted mam pomerne hodne volnyho casu a moch bych si ji uzivat skoda no ta zas bude skladem az se to bude nejmin hodit
klimo1 (45)|20.10.2008 23:08
Já už jsem se vzdal jakékoliv volby. Jednou jsem řekl že to bude 40a786, tak to bude ona. Ono totiž většinou platí, že první volba je ta nejlepší :)
Ale že jsme se tady nahlodal, že půjdu na nějaký přestupní model.
GooF (33)|22.10.2008 08:46
Zdar všickni! Taky jsem byl už rozhodnutej, že do ní půjdu. Pak jsem vlezl na stránku hdtvtest (http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-le40a786-review-20080922131.htm) a zvlášť po hodnocení HIGHLY RECOMMENDED, které dostala A656 řada, jsem samozřejmě očekával samé superlativy u A786. Musim také přiznat, že tento web považuju za objektivní. Už po přečtení prvního odstavce a větě ve smyslu "Design nic moc..." jsem se začal trochu, ehm, divit :-( Abych to zkrátil, trošku mě tahle recenze odrazuje. Nejde mi ani tolik o input lag, ale spíš o problém druhý (víc problémů ani moc neřešili):

"Combing/interlacing issue on virtually all types of input signal, even 1080p"

Byl bych rád, kdyby tu někdo jednoduše vysvětlil, o co jde a pak kdyby se někdo z majitelů této TV vyjádřil, jestli něco podobného zaregistroval. Myslím, že by to hodně lidem pomohlo v rozhodování.
RedBaron (90)|22.10.2008 09:08
[QUOTE=GooF;197592]Už po přečtení prvního odstavce a větě ve smyslu "Design nic moc..." jsem se začal trochu, ehm, divit :-( Abych to zkrátil, trošku mě tahle recenze odrazuje.[/QUOTE]

No, pokud mám mluvit za sebe, tak červený design i tvar A656 je oproti A786 daleko hezčí.
klimo1 (45)|22.10.2008 09:39
Design je to poslední co by mě u televize zajímalo. Stejně si za 14 dnů zvyknes jak vypadá a bude ti to připadat, že je to v pořádku.
klimo1 (45)|22.10.2008 10:11
Tak jsem se trochu rozlížel po netu a našet toto info http://news.cnet.com/8301-17938_105-10066772-1.html?tag=mncol;txt Pokud by to platilo i pro 786 ... Lae teď se dívám, že tam půšou o nějakém novám HW, který se musí vyměnit, takže to je asi mimo.
majkicz (872)|22.10.2008 11:01
[COLOR="Navy"]Mno, tak jste nam tu krasne zasrali tohle tema laboratama :).
K hdtvtest asi tolik: vetsinu recenzi psaval Vincent, erudovane, zkusene, s grafy, krivkami, nastavenimi atd. na nekolik stran, az jsem se divil, ze pri jeho peclivosti ty televize nerozebral do posledniho sroubku :).
Recenzi na A786 psal nejaky David McKenzie, od ktereho se nedozvis verzi FW a SW televize, od ktereho se nedozvis podrobna nastaveni obrazu, od ktereho se nedozvis, odkud tu televizi mel a kdy ji testoval (zda neslo o predprodejni vzorek), proste se nedozvis nic a v podstate vetsinu problemu uvedenych v recenzi nasledne jeji uzivatele negovali (pro gamesni citlivky zustava akorat problem s lagem). Takze tolik k recenzi.

Ad. tiskova zprava, co tu dal Klimo1: tak to je pruser a nechtel bych byt majitelem televize, co byla vyrobena pred 20.9.2008, protoze tohle by mne nas*alo k nepricetnosti. Samsung zjistil, ze deska zajistujici "local dimming" LED diod neni dostatecne vykonna (aspon tak to chapu) a nedokaze v tmavych scenach podavat dobre detaily. V nove serii je to jiz opraveno, ale majitel te predchozi serie ma smulu, Samsung nic menit nebude. Jeste se tam pise o nejakem uvolnenem FW, ktery by mel tohle aspon mirne opravit, ale i tak... Tohle se Samsungu opet nepovedlo, zase vypustili do svetla nedodelany produkt.
[/COLOR]