Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung Le40a786

nikofe (37)|14.10.2008 17:33
jo jo mam playko ci si myslel nieco druhe? dnes sa my uz aj tak nechce pisat dojmi. Aspon povyvravam aky bol privy pocit ked som ju mal doma no. KEd som siel cestou necestou domov tak som sa tesil na tv. A mama povedala ze neprisla a ze tam ona volala a ze povedali ze nemaju. A hovorila tak predsvetcivo ze som jej na to skocil. cely smutni som prisiel domov a nakoniec ty kks o ma oci klamu? :D Ten samsung je moc pokny ale ten pasik vobec neni vydno to je skoda zatial tak pozeram zatial ziadne chyby som nenasiel cierna ako cierna kvalita obrazu super akurat je to citlive na smuhy kusa dotknes a uz to je v hajz°i musis zase hodku cistit tou handrickou co ti dali :D este preskumavam funkcie a neviem sa dostat ku DVB-T . Mal b ysom mat dobre pokritie no neako neviem najst :D ta pomozte :D idem nastudovat 1000 stranovu prirucku.... :D
Panzer.Dragon (1081)|14.10.2008 17:49
jo ps3 sem zvedavej jak se na tom bude parit,jestli ten lag bude pro tebe neprijemnej a jak budou vypadat hry z ps3 s touhle barevnou hloubkou myslim ze budou exklusivni.. neumim si to predstavit musi to bejt super

[QUOTE=nikofe;196394]ten pasik vobec neni vydno[/QUOTE]
a tomuhle nerozumim
nikofe (37)|14.10.2008 17:59
jaj sry som zle formuloval. Ten pasik co je vidiet na fotkach napr.http://www.hifishop.cz/ShowImage.asp?IMG=le40a786.jpg ked sa pozriem ib atak na TV neni ho tam vobec vidiet iba ak sa priblizim a venujem pozornost len pasiku
KajaCZE (47)|14.10.2008 18:08
nicofe -> gratuluji. Já jen musím ještě chvilku počkat než se mi dozrekonstruuje pokoj a pak. Jen please napiš až budeš hrát na PS3 přes HDMI jestli tam je nějaký ten lag. Jen tohle potřebuji vědět. Jestli žádný nespozoruješ tak za 3 hodiny hraní tak už žádnou jinou nehledám!!! Díkes a pořádně ji provětrej!!! :-)
Panzer.Dragon (1081)|14.10.2008 18:10
ten modrej lem okolo? :-) asi sem natvrdlej ale myslim ze myslis ten pasek okolo..

vcera jich tam bylo jeste 6 a dnes uz jen jedna rozbalena http://www.alza.cz/lcd-televizor-samsung-le40a756-d100079.htm

uz mi to doslo je to ten modrej lem okolo jen mi to nejak nedochazelo :-)
nikofe (37)|14.10.2008 18:33
ok a este ked kukam DVD tak taky neprirodzeny pohyb postav vo filme cim to moze byt?
Panzer.Dragon (1081)|14.10.2008 18:38
jako trhanej? nebo naopak rychlej?
jobler (29)|14.10.2008 18:40
Zkus vypnout Motion Plus 100Hz.
nikofe (37)|14.10.2008 18:44
taky zvlastny mam zapnuty motion plus na vysoky neni trhanej taky divny zrychleny :D ako som kukal na tom starom tak je taky zrychleny
Panzer.Dragon (1081)|14.10.2008 18:45
takovy blair with jo to je 100hz jestli to je ono tak to se mi prave libilo mel sem to na full porad je to super
nikofe (37)|14.10.2008 18:48
Nechapem :D
Panzer.Dragon (1081)|14.10.2008 18:50
my dva si rozumime :-)

me prisel film blair witch takovej amatersky natocenej a stejne na me pak pusobi ty filmy se zapnutou funkci 100hz jestli je to teda ono co se ti nezda na tom obraze
nikofe (37)|14.10.2008 18:53
:) aha takz ena to nie som zvyknuti ok no tak to som pochopil
Panzer.Dragon (1081)|14.10.2008 18:59
jestli budou mizet z regalu timhle tempem tak to se slevnovani moc nevypada
Asahi (122)|14.10.2008 19:11
Jsem zvedavej na nejakou dalsi recenzi, dneska jsem sjel cely vlakno na avforum a par lidi tam zminovalo horsi obraz nez u 656. Nevim jestli je to tou funkci 100Hz, ale kdyz jsem videl nejakej film v electroworldu na 786, tak mi obraz prisel malo detailni, asi je to nejakym vyhlazenim, ktery by bylo potreba vypnout, bohuzel jak jsem zminoval v predchozim postu, tak obsluha nemela dalkac a v menu se moc neorientovala... Co jsem jeste postrehl, tak celkove mel obraz dost velkej nadech do modra/fialova. Ale bila byla bila, coz je divny. Ve scenach, kde treba byl zaber na oblohu nebo more, tak melo neprirozene fialovej nadech.
nikofe (37)|14.10.2008 19:16
je to u niektorych nastaveniach napr u hry sa mi zda tiez ina farba ano vyhladzovanie treba vypnut a este ked kukam satelitny signal tak ked mam zapnute vyhladzovanie tak za telesom zostavaju take smuhy ked sa rychlo hybe takze tak...
Teraz som kukal na film co su nazaciatku tie oblaky normalna modra :)
Panzer.Dragon (1081)|14.10.2008 19:44
[QUOTE=nikofe;196434]ked kukam satelitny signal tak ked mam zapnute vyhladzovanie tak za telesom zostavaju take smuhy ked sa rychlo hybe takze tak...
[/QUOTE]

tak tohle je presne to co sem videl a jel to druhej den zkontrolovat ale pak uz sem to nevidel
majkicz (872)|14.10.2008 22:33
[COLOR="Navy"]Dovolim si sem zkopirovat email od kluka, s kterym komunikujeme ohledne A786 a dovolil mi na tvfreak toto umistit:[/COLOR]

Takze dnes jsem mel tu cest otestovat LEDku dukladne, celychy 50 minut jsem ji mel jen pro sebe, vcetne dalkace, takze jsem ladil jak zbesily:)A resume?
Zacnu negativnim zjistenim.Ano, input lag JE problem.Guitar hero jsem musel zkalibrovat, jinak to bylo nehratelne.Ukazalo mi to prodlevu u videa 2ms.Po kalibraci hratelne bez problemu.Timto ovsem me vytky konci a budou nasledovat jen pozitiva.Jeste v souvislosti s lagem bych rad podotkl, ze jsem zkousel nadale Bioshock, Wipeout HD, GTA4, BIA a ani u jedne hry jsem nezaregistroval problem s nejakou prodlevou.
A ted k samotnemu obrazu.Nejdrive jsem chtel obrazovku co nejrozumneji sladit, takze jsem steloval podle nejruznejsich testovacich obrazu(skala sedi, barev, test na jas a kontrast).Obraz byl v krame nastaveny pochopitelne co by "dynamicky", takze spodek a vrsek test. obrazcu se uzasne sleval, uplne vymizely prechody mezi odstiny u barev, hruza des!Tudiz me prvni kroky v menu mirily na vypnuti dynamickeho rozsahu, stazeni kontrastu, zvyseni jasu atd.Polozek je v menu opravdu hodne, kazda druha ovlivnuje vyraz skutecne vyrazne, proto je treba stelovat s obezretnosti.Docela jsem se bal, ze kdyz stahnu dynamicky kontrast a zvysim jas, ze dojde k ubytku sytosti cerne a barev, presne jak tomu je u vsech konvencnich LCD, ovsem jake bylo me pozitivni zjisteni, kdyz cerna zustala skutecne cernou a barvy si zachovaly svou sytost.Dostal jsem se tedy na vyladeny obraz presne takovy, jak to mam na CRT, coz jsem skutecne necekal, ze toho bude kdy nejaka LCD schopna.Bravo!Poustel jsem krom jinych HD materialu i Vertical Limit na BD.K obrazu lze napsat jedine slovo, ktere vse vystihne:dokonalost.Sceny na snehu byly perfektne vyvazene, nikde zadnej prepal, sceny v jeskyni pak perfektne citelne a cerna vzdy zustavala krasne cernou.V ten moment jsem cucel na TV dokonce z pul metru, obraz fantasticky ostrej jak britva, zadny viditelny rastr, proste nadhera.Tady opravdu nebylo co vytknout.S HD filmeckama v "pouze" 720p uz to nebyl takovy wow efekt, detailosti preci jen jemne ubylo, takze pozorovaci vzdalenost byla optimalni nekde kolem 2m, tedy dvojnasobek uhlopricky.Jediny problem byl u GTA4, ktere jak znamo nebezi ani v 1280x720, takze byl obraz jaksi neostry, nicmene ne tak tragicky jako jsem to videl na x360.Tady se to dalo ze zhruba 3m v pohode sledovat.
Propojene jsem to mel samozrejme pres hdmi, v ps3 jsem mel povolene vsechny ty ficurky jako super white atd, rozliseni fixne 1080p.

Takze asi do ni pujdu, pac ten obraz obzvlast z BD byl skutecne impozantni.
Mej se, Petr.
majkicz (872)|14.10.2008 22:34
[QUOTE=nikofe;196411]taky zvlastny mam zapnuty motion plus na vysoky neni trhanej taky divny zrychleny :D ako som kukal na tom starom tak je taky zrychleny[/QUOTE]

[COLOR="Navy"]Se 100Hz motion plus vypada obraz jak telenovela, kdo zna, kdo vi, chape, ze? :) Jak rikam, nepouzivam to :)[/COLOR]
majkicz (872)|15.10.2008 09:39
[QUOTE=Panzer.Dragon;196419]jestli budou mizet z regalu timhle tempem tak to se slevnovani moc nevypada[/QUOTE]

[COLOR="Navy"]Na par obchodech, kde vcera jeste byly, tak uz dneska opet nejsou...ne teda cumim, jestli to je vtip, protoze tady na tvfreaku nas zas tolik touzicich neni :D
A taky by me zajimalo, jestli to je politika Samsungu, dodat vzdy jen par kusu :rolleyes: [/COLOR]
nikofe (37)|15.10.2008 19:07
Hmm volal som do 4 eshopu nikde nemali a dodanie o 3 tryzdne stastie ze ho mam doma Prve dojmi z hrania na ps3 : Hram viac ako 2 hod a ziadne lagy takze lagy nesu
Panzer.Dragon (1081)|15.10.2008 19:10
jo to je ono a libi se ti ty hry sou pekne detailni?

je ta cerna pri pareni porad tak luxusni?

dik
nikofe (37)|15.10.2008 20:05
jojo ked kukam z cca 2m GTA tak je to super:) ale ked je blizsie tak uz vidno take malicke hrany :) a tu cernu posudim zajtra GTA som uz vypol :D
klimo1 (45)|15.10.2008 20:09
Takže jsem neodolal a dneska jsem si ji objednal, termín dodání 31.10. :(

Pokud se na ni chce někdo podívat v Ostravě, tak ji mají v Elektroworldu v Shopping Park Avion. Je na stojanu a hned pod ní je 46A656. Když jsme se díval na demo s BD, které na obou běželo, tak byl vidět krásně rozdíl, když se zobrazoval ornament, který jakoby ze stran vystupoval z černé do syté červené barvy do středu, tak na te 656 to dělalo takove fialove kola, tam kde ten ornament byl po krajích průhledný, kdežto 786 byla čená jak uhel a ornament krásně vystupoval z té tmy.
Jen bych chtěl upozornit, že je to můj subjektivní pocit a nevím, jak byly obě LCD nastaveny.
Panzer.Dragon (1081)|15.10.2008 20:13
jestli myslis gta4 tak gta4 je spatny na test ta hra je spatna sama o sobe ty nepomuze ani tenhle sam :-)

nemas bioshock? tam by se ukazala sila led kdyz sem chtel parit bioshock na x360 tak sem to vyp moc cernejch scen kde se mi cerna nelibila.. idealni hra na testovani cerne barvy

a si spokojenej? hned bych paril taky neco ale po tom co sem okusil 40" uz proste nebude trapcit s 19" monitorem to radsi nic :-)

uz si zkousel veskery nastaveni obrazu? jde obraz menit razantne projevi se ruzne nastaveni opravdu hodne rozdilne? jestli si muzes s obrazem opravdu pohrat? :-)
majkicz (872)|16.10.2008 11:43
[COLOR="Navy"]Od Petra:[/COLOR]
Nejdriv jsem kalibroval obraz TV pro co nejoptimalnejsi vykon(jas, kontrast, barvy) a potom jsem zacal testovat hry, prave kvuli lagu.A Guitar Hero je nutny zkalibrovat v menu hry, jinak je to prave diky lagu nehratelne, v podstate vidis to, co uz se stalo, pokud to nezkalibrujes, zjednodusene receno;)
Panzer.Dragon (1081)|16.10.2008 15:21
tak za chvili tam zas jedu otevreno maj az do 21:00 :-) ale snad to stihnu driv pocitam tak zas 40min pak uz me bolej nohy

takze detaily,zamereni se na tmavy sceny nejaky to nastaveni tam posteluju

dneska sem se zastavil v datartu na andelu a prochazet mezi dvouma radama 40" lcd a plazem ktery bezej nonstop je docela dobry kour horko :-)

zadna jina tv me tam nezaujala jen sem si vsim az kdyz sem odchazel ze tam maj peknou reklamu na novyho philipse ale je tak blbe umistena ne v urovni oci ze prvni co kazdyho napadne tak je ze ma vyblity barvy protoze je to strasne z uhlu :-)
Panzer.Dragon (1081)|16.10.2008 17:55
tak sem ji byl zase okukovat a mam par postrehu

1)tv nema ostre rohy asi vi proc.. doporucuju si pro zajimavost sahnout na 656 je to docela i nebezpecny treba u deti

2)obraz byl neuveritelnej nejkrasnejsi byly vlasy nejaky asiatky proste obloha bila modra a pred ni hlava nejaky asiatky s tmavejma vlasama a byl to kontrast proste uplne nemoznej

taky je dost brutalni kdyz se obrazovka setmi od barevne pomalinku do ty brutalni cernoty

ta ztrata detailu mi neprisla spise mi prislo ze ta cerna krasne zlepsovala obraz na le37a656 byla pres obraz takovy slabounky zrneni ktery bylo asi v poustenym filmu a na 786 proste jak kdyby tam byl nejakej dalsi filtr

3)musel sem jit pryc nebo bych ji za ty ctyri petky koupil..nevi nekdo jestli je nekde skladem? :-)

ted koukam co sem tam napsal OBLOHA BILA MODRA to jsou jako dve barvy ne ze bych psal sloveso byt s i :-)

pred chvili se na alze objevil termin dodani http://www.alza.cz/lcd-televizor-samsung-le40a756-d100079.htm
klimo1 (45)|16.10.2008 20:31
Pokud vím tak teď nikde není, já ji objednal včera a psali že bude až 31.10. a to že je už na cestě od dodavatele. Jinak na Alze je dost drahá, já ji mám za 31 600 až domů.
Cesťák_VB (82)|16.10.2008 21:04
Alza je, myslím, první prodejce, který začal využívat zvýšení poptávky.
Panzer.Dragon (1081)|16.10.2008 21:09
dneska sem ale zase premejslel ze se jasne ukazuje kdo je lidr trhu a ze hlavni konkurenti mironet a czc ani omylem tohle zaspali a tisicovy prirazky jdou jen do alzy
klimo1 (45)|16.10.2008 22:24
[QUOTE=Panzer.Dragon;196800]dneska sem ale zase premejslel ze se jasne ukazuje kdo je lidr trhu a ze hlavni konkurenti mironet a czc ani omylem tohle zaspali a tisicovy prirazky jdou jen do alzy[/QUOTE]

JA bych to viděl ještě jinak, ten kanál pres Alzu nemusí být oficiální do ČR, proto to mají tak brzo. Když jsem se ptal na dostupnost ve velkoobchodu pár dnů zpátky, tak říkali, že to ještě dodavatelé namají a zalistovali ji až teď.
Johny Akbuk (188)|16.10.2008 22:51
Hloupá otázka...umí 786ka česky? Je menu v češtině? Nikde jsem tenhle údaj nezjistil, ale předpokládám že ano. Jazyková lokalizace do 22 jazyků EU snad zahrnuje i Česko :-).
Ještě jednou sory za tuhle otázku, ale Samsung mě začal zajímat až s tímhle modelem.
Díky, Johny A.
Panzer.Dragon (1081)|17.10.2008 08:24
zacinam premejslet ze to vezmu v es sice zkusenosti nic moc ale ta cena plati i na me.. :-) furt doufam ze tv nabidne i mironet za nejakou lidskou cenu rozdil mezi 956 u es a mir je sice asi 3000Kc ale rozdil mezi 656 je jen tisic korun takze jeste pockam
johni (87)|17.10.2008 08:30
[QUOTE=Johny Akbuk;196810]Hloupá otázka...umí 786ka česky? Je menu v češtině? Nikde jsem tenhle údaj nezjistil, ale předpokládám že ano. Jazyková lokalizace do 22 jazyků EU snad zahrnuje i Česko :-).
Ještě jednou sory za tuhle otázku, ale Samsung mě začal zajímat až s tímhle modelem.
Díky, Johny A.[/QUOTE]

Jo, má menu v češtině, zkoušel jsem to v EW na Zličíně.

Kurňa, kdy jí už budou někde mít na skladě za rozumnou cenu!!!!!!!!!!!
klimo1 (45)|17.10.2008 08:49
[QUOTE=johni;196845]Jo, má menu v češtině, zkoušel jsem to v EW na Zličíně.

Kurňa, kdy jí už budou někde mít na skladě za rozumnou cenu!!!!!!!!!!![/QUOTE]

Myslím že si musíme počkat na konec října.
Panzer.Dragon (1081)|17.10.2008 08:50
jak je to se zarukou samsung je nejakej problem s tim elektrosokem davaj nejaky svy zarucaky nebo proste origo samsung zarucak a resim jen s nima? nemyslim 14 denni vraceni,jen pripadnej servis...
Cesťák_VB (82)|17.10.2008 09:24
46a786 mají teď na ALZA 1-3ks.
majkicz (872)|17.10.2008 09:25
[COLOR="Navy"]Servis pouze pres Elektrosok, oficialni servisy Samsungu te poslou k sipku a reknou ti, ze si to musis zaplatit.[/COLOR]
Panzer.Dragon (1081)|17.10.2008 09:26
proc me nevemou v samsungu?
majkicz (872)|17.10.2008 09:29
[COLOR="Navy"]Protoze ti servis do telefonu rekne:naditkujte mi prosim seriove/vyrobni cislo. Nadiktujes, pak asi tri minuty pockas (vyhleda si to v databazi) a rekne ti: tato tv neni urcena pro cesky trh, opravu muzeme provest, ale zaplatite si naklady. Aspon tak mi to bylo receno, kdyz jsem resil svuj clouding.[/COLOR]
Panzer.Dragon (1081)|17.10.2008 09:43
sem koukal ze tam maj docela divoky modely nejaky 558 a podobny.. :-) tak to je pak jasna ta nizsi cena dobry vedet no

no to mozna jeste teda pockam na ten mironet :-)
Akim (128)|17.10.2008 09:50
[QUOTE=majkicz;196857][COLOR="Navy"]Protoze ti servis do telefonu rekne:naditkujte mi prosim seriove/vyrobni cislo. Nadiktujes, pak asi tri minuty pockas (vyhleda si to v databazi) a rekne ti: tato tv neni urcena pro cesky trh, opravu muzeme provest, ale zaplatite si naklady. Aspon tak mi to bylo receno, kdyz jsem resil svuj clouding.[/COLOR][/QUOTE]

Jen pro zajímavost ustanovení z Občanského zákoníku:

§ 625
Práva z odpovědnosti za vady se uplatňují u prodávajícího, u kterého věc byla koupena. Je-li však v záručním listě uveden jiný podnikatel určený k opravě, který je v místě prodávajícího nebo v místě pro kupujícího bližším, uplatní kupující právo na opravu u podnikatele určeného k provedení záruční opravy. Podnikatel určený k opravě je povinen opravu provést ve lhůtě dohodnuté při prodeji věci mezi prodávajícím a kupujícím
majkicz (872)|17.10.2008 09:54
[COLOR="Navy"]Videls, jak vypada zarucak od ES? :) Maji vlastni, neni tam uveden nikdo jiny, jen oni. Pak typ a znacka zbozi a vyrobni cislo.[/COLOR]
Panzer.Dragon (1081)|17.10.2008 10:32
tak sem rozeslal maily do alzy a lcdtelevize.biz (ycnega) jestli je le40a786 urcena pro cesky trh a uvidim,reklamace v alze sou tak prumer ale musim tady maximalne vychvalit lcdtelevize.biz (ycnegu) ta ty moje vraceni chytla asi nejvic a nebyl nejmensi problem a to dokonce po dohode zdarma prijelo auto pro tu le40a559 odvezlo ji do brna a oni mi pak poslali penize na vraceni s minimalnim penale 500Kc a to byla krabice potrhana,origo zarucak natrhlej a tv mela tak 40hodin jen je v brne a bohuzel chtit aby poslali auto pro to co jim hodim na hlavu je takovy trochu drsny takze v pripade vraceni zbozi ve 14denni lhute z Prahy je nejlevnejsio zpusob jim to odvezt autem ale jeste jednou je musim pochvalit hlavne obchodnik pan Koudelka resi situace opravdu pro dobro zakaznika a prislo mi ze se snazi o maximum co je v jeho silach

me i pro tu 14denni vraceni poslali auto uvedl jsem totiz padnej duvod

a uz dosla prvni odpoved z ycnegy

"Dobrý den,

presne datum zatim neznam, je to uplna novinka. Nektery modely rady 7 uz
dostupne jsou proto odhaduji ze budou i tyto v horizontu 7-14 dnu.
Urcite to budou televizory urceny pro cesky trh."

a ted uz prislo i info z alzy

"Vážený zákazníku,

Naše zboží pochází pouze od oficiálních distributorů, není tedy nutné se
obávat problémů."

radsi sem tu neco smaz
majkicz (872)|17.10.2008 10:41
[COLOR="Navy"]http://www.lcdtelevize.biz/Samsung-LE46A786/i34805/


Chybi mi tu smajlik, co se mlati hlavou do zdi :-( [/COLOR]
jordan23 (213)|17.10.2008 10:54
[QUOTE=Panzer.Dragon;196871]tak sem rozeslal maily do alzy a lcdtelevize.biz (ycnega) jestli je le40a786 urcena pro cesky trh a uvidim,reklamace v alze sou tak prumer ale musim tady maximalne vychvalit lcdtelevize.biz (ycnegu) ta ty moje vraceni chytla asi nejvic a nebyl nejmensi problem a to dokonce po dohode zdarma prijelo auto pro tu le40a559 odvezlo ji do brna a oni mi pak poslali penize na vraceni s minimalnim penale 500Kc a to byla krabice potrhana,origo zarucak natrhlej a tv mela tak 40hodin jen je v brne a bohuzel chtit aby poslali auto pro to co jim hodim na hlavu je takovy trochu drsny takze v pripade vraceni zbozi ve 14denni lhute z Prahy je nejlevnejsio zpusob jim to odvezt autem ale jeste jednou je musim pochvalit hlavne obchodnik pan Koudelka resi situace opravdu pro dobro zakaznika a prislo mi ze se snazi o maximum co je v jeho silach

me i pro tu 14denni vraceni poslali auto uvedl jsem totiz padnej duvod

a uz dosla prvni odpoved z ycnegy

"Dobrý den,

presne datum zatim neznam, je to uplna novinka. Nektery modely rady 7 uz
dostupne jsou proto odhaduji ze budou i tyto v horizontu 7-14 dnu.
Urcite to budou televizory urceny pro cesky trh."

a malem bych zapomnel na jednu vec co mi napsal pan Koudelka

[/QUOTE]

Jooo, Koudy je hodnej kluk. On se snaží :-) :-!!!
Panzer.Dragon (1081)|17.10.2008 10:59
maximalne tak tady maj ode me reklamu :-)
Cesťák_VB (82)|17.10.2008 11:04
[QUOTE=majkicz;196872][COLOR="Navy"]http://www.lcdtelevize.biz/Samsung-LE46A786/i34805/
Chybi mi tu smajlik, co se mlati hlavou do zdi :-( [/COLOR][/QUOTE]

Dobrá cena, jenom jestli nekecá s dodáním. Ale stejně to bude asi reklamace přes něj, nebo v zahraničí. stejný problém jako ALZA, EŠ...
majkicz (872)|17.10.2008 11:06
[COLOR="Navy"]Alza ma od CZ Samsungu, je u toho cesky zarucak Samsungu, aspon to tu nejaky clovek nekde psal u 40" verze...to je jedno, resime neco, co nevyresime :)[/COLOR]