Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Onkyo Htx-22 Hd

feronr (11)|18.10.2009 09:18
zdravim
chcel by som sa spytat ake drziaky na stenu ste si kupili k onkyo htx22hd a sk11
thx
Pytkin (7947)|18.10.2009 17:22
ja pouzivam z ikea take stare .. 2 kusy za 79 korun .. bohuzial uz ich nepredavaju .
peca (260)|19.10.2009 13:35
ja sem zadni repro pověsil na hlavičku šroubku trčícího ze zdi.
jis (1301)|21.10.2009 00:04
@feronr:

[quote=peca;244733]ja sem zadni repro pověsil na hlavičku šroubku trčícího ze zdi.[/quote]Stejně jsem postupoval i já. Šroub jsem zašrouboval do hmoždinky ve zdi, velikost hlavičky jsem zvolil tak, aby s malou vůli prošla velkým kulatým otvorem, potom se dřík šroubu může posunout nahoru do vertikálního výřezu a hlava šroubu bedničku v této poloze zajistí a ta nemůže z úchytu sama vypadnout. Po pravdě, dá pak trochu práci ji z úchytu uvolnit, musí se postupovat opačným způsobem. Je to jednoduchý, rychlý a čistý způsob upevnění. Nezapomeň na spodní část zadní strany nalepit dvojitě korkové nožičky. Do vzniklé mezery mezi zdí a bedničkou se pak pohodlně vejde přívodní kabel.

Pro přední bedničky jsem koupil stojan OmniMount EL0:
http://www.solid-czech.cz/omnimount/cz//index.php?page=omnimount/drzaky-a-stojany-na-reproduktory/stojany-na-reproduktory/serie-elo/om1003839-cerny-hgb-el0
Designově pasuje jak k TV, tak k AV přijímači a bedničkám.
jis (1301)|21.10.2009 00:24
[quote=jis;235119]Měl bych několik otázek na majitele základní 2.1 sestavy:
1) jak je velké balení a má krabice ouško?
2) nikde nemohu nalézt údaj o spotřebě v pohotovostním režimu
3) je ONKYO HTX-22HD kompatibilní se Samsung Anynet+ (HDMI CEC)?[/quote]Na dvě své otázky si nyní mohu odpovědět sám, třeba to někomu pomůže:

Ad 1) Onkyo HTX-22HD je ve velmi pevné kartonové krabici o rozměrech h=29, š=39 a v=61cm. Krabice nemá žádná ouška, její hmotnost je 14,9kg a naprosto přesně se vejde do klasické velké nákupní tašky Frakta z Ikey:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Ad 3) Byl jsem velmi příjemně překvapen, protože kompatibilita je 100%, včetně automatického nastavení zpoždění pro Lip Sync a z DVD sekce tlačítek na Onkyo ovladači lze po HDMI kabelu dokonce ovládat i připojený Samsung DVD-1080P9.
logner (27)|22.10.2009 20:09
Ad2) Uz jsem to psal v prispevku 141 a 143!


[quote=jis;245037]Na dvě své otázky si nyní mohu odpovědět sám, třeba to někomu pomůže:

Ad 1) Onkyo HTX-22HD je ve velmi pevné kartonové krabici o rozměrech h=29, š=39 a v=61cm. Krabice nemá žádná ouška, její hmotnost je 14,9kg a naprosto přesně se vejde do klasické velké nákupní tašky Frakta z Ikey:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Ad 3) Byl jsem velmi příjemně překvapen, protože kompatibilita je 100%, včetně automatického nastavení zpoždění pro Lip Sync a z DVD sekce tlačítek na Onkyo ovladači lze po HDMI kabelu dokonce ovládat i připojený Samsung DVD-1080P9.[/quote]
jis (1301)|22.10.2009 21:13
[quote=logner;245242]Ad2) Uz jsem to psal v prispevku 141 a 143![/quote]Ahoj, ale to já samozřejmě vím a také ti za tu informaci dodatečně moc děkuji.
Mimochodem to byl poslední údaj, který jsem tehdy potřeboval zjistit a nemohl jsem ho nikde sehnat a pomohl mi v rozhodnutí o tom, zda Onkyo koupím. No a protože již sestavu také mám, odpověděl jsem na dvě ze svých otázek nyní sám, abych tak doplnil původní odpovědi, kterých se mi na ně dostalo. Na druhou otázku jsem neodpovídal právě proto, že tvoje odpověď byla naprosto perfektní a nemohu ji nijak doplnit.

Takže ještě jednou dík za tvůj čas a ochotu :).
sniper10 (97)|15.11.2009 19:06
Da sa tento model ONKYO HT-S6205 povazovat za konkurenta pre htx-22hd? zhanam nejaku nenarocnu zostavu na vytvorenie domace kina a zisla by sa mi rada od ludi co do toho vidia. dik.
Pytkin (7947)|16.11.2009 00:17
http://www.alza.sk/onkyo-ht-s6205-cerne-d138935.htm

jo .. cena je fajn .. vyzera to celkom dobre ..
sniper10 (97)|16.11.2009 16:19
hladal som k tomu HT-S6205 nejake recenzie resp. fora ale zatial sa mi nepodarilo k tomu zistit nic blizsie...
RoPo (6061)|16.11.2009 16:36
[quote=sniper10;248906]hladal som k tomu HT-S6205 nejake recenzie resp. fora ale zatial sa mi nepodarilo k tomu zistit nic blizsie...[/quote]

Podle mě je to složenia z:
- repro co jsou u Onkyo Htx-22 Hd + jiný subwoofer
- standardní receiver TX-SR507 s HD dekodéry

Existuje i model levnější ONKYO HT-S5205. Ten má receiver TX-SR307 - bez HD dekodérů
sniper10 (97)|16.11.2009 20:10
prave ze tie repro sa mi javia byt ine ako u htx-22hd. zostava ht-s6205 ma repro - HTP-528 5.1-Channel Home Theatre Speaker System
ricos (47)|17.11.2009 23:21
Funguje někomu napojení LCD Samsung na Onkyo tak, aby hlasitost Onkya šla ovládat ovladačem od telky? (HDMI-Anynet+)?
Pytkin (7947)|18.11.2009 00:28
Mne to pri LG LCdcku moc nefungovalo .. sem tam to slo , sem tam nie .. nejak sa moc dobre nekamaratili .. ale mohol to byt problem tej telky ..
jis (1301)|18.11.2009 00:55
[quote=ricos;249155]Funguje někomu napojení LCD Samsung na Onkyo tak, aby hlasitost Onkya šla ovládat ovladačem od telky? (HDMI-Anynet+)?[/quote]Ano, podrobně jsem o tom psal na předchozí stránce:
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=243180&postcount=150
ricos (47)|18.11.2009 11:44
Jak to máš prosím propojené a co jsi kde nastavil?

Já použil HDMI kabel co byl dodávaný k tomu Onkyu a zapojil jsem ho podle návodu (strana 3, sekce "Připojení zařízení Anynet+). Na Onkyu jsem tem HDMI výstup aktivoval, ale žádný efekt. Předem díky za pomoc.
Pytkin (7947)|18.11.2009 13:14
ricos : jo .. musis HDMI out na onkyu zapojit do HDMI IN na telke .. v menu telky zapnut ANUnet+ a v menu onkya zapnut CEC .. tam sa to vola tiez dako specialne .. najdes to , ked budes trpezlivi ..
ricos (47)|18.11.2009 13:54
Jo to bude asi ten zakopany pes,ktery jsem nenasel... V menu telky mam Anynet+ zaply, ale nic to nedetekuje :-( Zkusim se v tom Onkyu teda esce pohrabat...
ricos (47)|19.11.2009 09:04
Tak jsem to v tom Onkyu nasel a funguje to, akorat jedna vec se mi nedari… Kdyz zapnu telku, tak mi nabehne zvuk cca o 5s pozdeji nez obraz. To by me az tak netrapilo, ale nabehne mi tam vzdy GAME input a ja to musim prepnout na ten OPT1 input – proste opruz. Setkali jste se s tim? Ma to reseni? Nez jsem to z tou telkou rozchodil, tak mi to vzdy nabihalo na tom posledne pouzitem inputu.
Pytkin (7947)|19.11.2009 14:01
mne sa onkyo zapne vzdy na posledne zvoleny input .. ale je mozne ce telka ho cez CEC prepina na ten vstup ..
jis (1301)|19.11.2009 15:23
[quote=ricos;249360]Tak jsem to v tom Onkyu nasel a funguje to, akorat jedna vec se mi nedari… Kdyz zapnu telku, tak mi nabehne zvuk cca o 5s pozdeji nez obraz. To by me az tak netrapilo, ale nabehne mi tam vzdy GAME input a ja to musim prepnout na ten OPT1 input – proste opruz. Setkali jste se s tim? Ma to reseni? Nez jsem to z tou telkou rozchodil, tak mi to vzdy nabihalo na tom posledne pouzitem inputu.[/quote]Prosím tě, přiřadil jsi na Onkyu v sekci "1. Audio Input Setup" tento "Input Selector GAME/TV" k "Audio Input OPT1"? Je to na straně 36 originálního Onkyo manuálu.
To zpoždění náběhu zvuku je dáno tím, že nejprve nabootuje TV, osahá si vstupy, zjistí, že přes HDMI je připojen Onkyo AV přijímač, vyšle přes HDMI povel, kterým ho zapne, ten také chvilku bootuje, kontroluje nastavení, nastaví správné vstupy atp. a nakonec relátkem zapojí repro.
ricos (47)|20.11.2009 09:25
Díky za radu. Vše funguje tak jak má.
Škoda jen, že to zesilování a zeslabování působí teď graficky na TV tak neučaseně a roztřeseně...
jis (1301)|20.11.2009 10:08
[quote=ricos;249590]Díky za radu. Vše funguje tak jak má.
Škoda jen, že to zesilování a zeslabování působí teď graficky na TV tak neučaseně a roztřeseně...[/quote]To jsem rád :). Takže potvrzuješ můj popis zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=243180&postcount=150?
RoPo (6061)|20.11.2009 10:43
[quote=ricos;249590]Díky za radu. Vše funguje tak jak má.
Škoda jen, že to zesilování a zeslabování působí teď graficky na TV tak neučaseně a roztřeseně...[/quote]

To je daň za standard HDMI-CEC, kterým připojené komponenty komunikují.
Každá TV zobrazované informace z připojených komponent zobrazuje po svém.
jis (1301)|20.11.2009 13:02
[quote=RoPo;249623]To je daň za standard HDMI-CEC, kterým připojené komponenty komunikují.
Každá TV zobrazované informace z připojených komponent zobrazuje po svém.[/quote]A ty máš jakou TV a AV přijímač? A chování je stejné, jako jsem popisoval?
RoPo (6061)|20.11.2009 13:30
[quote=jis;249650]A ty máš jakou TV a AV přijímač? A chování je stejné, jako jsem popisoval?[/quote]

Mám PDP Samsung. Měl jsem repro Samsung HT-BD8200.
Chování je stejné - standard HDMI-CEC funguje skvěle.
jis (1301)|20.11.2009 14:39
[quote=RoPo;249662]Mám PDP Samsung. Měl jsem repro Samsung HT-BD8200.
Chování je stejné.[/quote]Promiň, to je ale dost zásadní informace.
Takže ty máš jak TV, tak AV přijímač od jednoho stejného výrobce - Samsung a přesto se ti ovládání hlasitosti dálkovým ovladačem od TV, resp. AV přijímače vizuálně na obrazovce chovalo stejně jako popisuji zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=243180&postcount=150? Samozřejmě, až na ten název AV přijímače. U tebe však přece nekomunikují přes HDMI zařízení dvou různých výrobců a není tedy důvod k jakékoliv nekompatibilitě natož k tomu problikávání. Pokud se ti to však opravdu chovalo naprosto stejně, je to jednoznačně chyba firmware v Samsung TV a to dokonce v různých modelech. Pak by s tím asi měli něco udělat.
RoPo (6061)|20.11.2009 15:15
[quote=jis;249673]Promiň, to je ale dost zásadní informace.
Takže ty máš jak TV, tak AV přijímač od jednoho stejného výrobce - Samsung a přesto se ti ovládání hlasitosti dálkovým ovladačem od TV, resp. AV přijímače vizuálně na obrazovce chovalo stejně jako popisuji zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=243180&postcount=150? Samozřejmě, až na ten název AV přijímače. U tebe však přece nekomunikují přes HDMI zařízení dvou různých výrobců a není tedy důvod k jakékoliv nekompatibilitě natož k tomu problikávání. Pokud se ti to však opravdu chovalo naprosto stejně, je to jednoznačně chyba firmware v Samsung TV a to dokonce v různých modelech. Pak by s tím asi měli něco udělat.[/quote]

Nevím co ti poblikává, ale pokud např. zesiluji zvuk na BD playeru, tak se mě zobrazuje vodorovný indikátor zesílení na TV. To stejné, pokdu mám v TV nastaveno, že mám ext. repro a zesiluji ovladačem od TV.
Standardně - při zesilování interního repro - se na TV zobrazuje vertikální indikátor zesílení.

Vše je postaveno na standardu HDMI-CEC. To, že každý výrobce jej nazývá jinak je věc druhá (AnyNet, Viera Link, atd..). Výsledek musí být stejný.
Pytkin (7947)|20.11.2009 15:27
mne to dobre medzi onkyom a LG telkou nechodilo .. raz to slo , raz ne .. potom som to radsej zrusil ..
jis (1301)|20.11.2009 16:05
Takže to uzavírám:
[quote=RoPo;249681]Nevím co ti poblikává[/quote]Prostě jsi mi nerozumněl, když tak si ten můj popis ještě jednou přečti, ale to už je jedno. Tobě se to podle tvého posledního popisu chová jinak a ne že stejně. Takže moje teorie padá.
[quote=Pytkin;249683]mne to dobre medzi onkyom a LG telkou nechodilo .. raz to slo , raz ne .. potom som to radsej zrusil ..[/quote]Samsung a Onkyo mi spolupracují perfektně, tedy až na ten vizuální bug, kdy při řízení hlasitosti z DO Samsung na levé straně obrazu cyklicky problikává ikona reproduktoru a sloupcový ukazatel během změny hlasitosti (ricos toto chování povrdil). Při ovládání hlasitosti z Onkyo DO je vizualizace bezchybná.
tribula (99)|23.11.2009 10:53
Prosim vas, ako najblizsie k aktivnemu subwoferu z Onkya HT-S6205 by som mohol mat HDD prehravac, aby mu to neuskodilo?
jis (1301)|23.11.2009 11:42
[quote=tribula;250124]Prosim vas, ako najblizsie k aktivnemu subwoferu z Onkya HT-S6205 by som mohol mat HDD prehravac, aby mu to neuskodilo?[/quote]Zde se diskutuje Onkyo HTX-22HD, takže tvůj model neznám. Ale nedá mi, se nezeptat: A čím by jako měl škodit? Seismickými otřesy? Předpokládám totiž, že reproduktor v subwooferu budeš mít také magneticky stíněný... Prostě se podívej do manuálu, nebo kontaktuj podporu Onkya.
tribula (99)|23.11.2009 12:49
[quote=jis;250130]Zde se diskutuje Onkyo HTX-22HD, takže tvůj model neznám. Ale nedá mi, se nezeptat: A čím by jako měl škodit? Seismickými otřesy? Předpokládám totiž, že reproduktor v subwooferu budeš mít také magneticky stíněný... Prostě se podívej do manuálu, nebo kontaktuj podporu Onkya.[/quote]

Napisal som to sem, lebo ste tu uz riesili aj moju zostavu a pre takuto banalnu otazku som nechcel zakladat novu temu. Pytam sa preto, lebo na mojej predoslej zostave bolo vyslovene upozornene aby sa subik neumiestnoval do blizkosti zariadeni ktore su citlive na elektromagneticke ziarenie. Ale dik za info, ze by mal byt odtieneny, to mi nevedeli povedat ani v predajni...
jis (1301)|23.11.2009 13:02
[quote=jis;250130]Zde se diskutuje Onkyo HTX-22HD, takže tvůj model neznám.[/quote][quote=tribula;250148]Napisal som to sem, lebo ste tu uz riesili aj moju zostavu a pre takuto banalnu otazku som nechcel zakladat novu temu.[/quote]Já to zdůraznil hlavně proto, abys nečekal 100% radu pro svou konkrétní sestavu, v odpovědi jsem vycházel pouze ze znalosti své vlastní sestavy.
[quote=tribula;250148]Pytam sa preto, lebo na mojej predoslej zostave bolo vyslovene upozornene aby sa subik neumiestnoval do blizkosti zariadeni ktore su citlive na elektromagneticke ziarenie. Ale dik za info, ze by mal byt odtieneny, to mi nevedeli povedat ani v predajni...[/quote]Je to přesně jak píšeš: Měl by být, ale musíš si to ještě sám ověřit!
dejvx01 (1)|24.11.2009 13:41
Mam otazku.. jak nejlepe propojit Onkyo htx-22 (vcetne sk-11), televizor Samsung B550, WD TV a dvd prehravac Samsung 1080p9?
zatim jsem zkousel jen WD TV a onkyo s televizi.. z WD TV hdmi do onkya in 1 a z onkya out hdmi do tv in.. zkousel jsem ruzne nastaveni a zvuk nikde.. jedine, jak to slo bylo optikou z onkya do tv a WD TV pres hdmi do tv. Diky za odpovedi
ricos (47)|24.11.2009 14:33
Máte na Onkyu nějak nastaveno, aby Vám reklamy při sledování TV tak neřvaly (minimálně na Nově je posílají cca o 20% hlasitěji). Pátrám jak nastavit automatickou regulaci zvuku na reklamy, ale aby to neafektovalo zvukové efekty při filmech… Predem diky za kazdou radu
jis (1301)|24.11.2009 14:40
[quote=dejvx01;250319]Mam otazku.. jak nejlepe propojit Onkyo htx-22 (vcetne sk-11), televizor Samsung B550, WD TV a dvd prehravac Samsung 1080p9?
zatim jsem zkousel jen WD TV a onkyo s televizi.. z WD TV hdmi do onkya in 1 a z onkya out hdmi do tv in.. zkousel jsem ruzne nastaveni a zvuk nikde.. jedine, jak to slo bylo optikou z onkya do tv a WD TV pres hdmi do tv. Diky za odpovedi[/quote]Jak to nejlépe propojit zobrazuje schéma v manuálu k TV. Mám obdobnou kombinaci a propojil jsem to dle schématu takto:
1) Onkyo HTX-22HD HDMI OUT <=> Samsung LE40B750 HDMI IN 3 (pojmenovat vstup jako AV přijímač)
2) WD TV Live HD Media Player HDMI OUT (zvuk nastavit na digital) <=> Onkyo HTX-22HD HDMI IN 1
3) Samsung DVD-1080P9 HDMI OUT (zvuk nastavit na bitstream) <=> Onkyo HTX-22HD HDMI IN 2
4) Samsung LE40B750 OPT OUT <=> Onkyo HTX-22HD OPT IN 2
HDMI IN 1 a HDMI IN 2 v TV využívám pro připojení dvou HD PVR STB, kde není potřeba prostorový digitální zvuk. Samozřejmostí je ve všech zařízeních nastavit plnou podporu HDMI-CEC. Vystačíš si pak s ovladačem od TV.
jis (1301)|24.11.2009 14:43
[quote=ricos;250333]Máte na Onkyu nějak nastaveno, aby Vám reklamy při sledování TV tak neřvaly (minimálně na Nově je posílají cca o 20% hlasitěji). Pátrám jak nastavit automatickou regulaci zvuku na reklamy, ale aby to neafektovalo zvukové efekty při filmech…[/quote]A jak jsi přišel na to, že něco takového umí? V návodu o tom nic nepíší.
tribula (99)|24.11.2009 15:26
[quote=ricos;250333]Máte na Onkyu nějak nastaveno, aby Vám reklamy při sledování TV tak neřvaly (minimálně na Nově je posílají cca o 20% hlasitěji). Pátrám jak nastavit automatickou regulaci zvuku na reklamy, ale aby to neafektovalo zvukové efekty při filmech… Predem diky za kazdou radu[/quote]

Onkyo ma tuto funkciu nazvanu Audyssey Dynamic Volume™, takze pozri ci to mas v manualy...
jis (1301)|24.11.2009 15:40
[quote=ricos;250333]Máte na Onkyu nějak nastaveno, aby Vám reklamy při sledování TV tak neřvaly (minimálně na Nově je posílají cca o 20% hlasitěji). Pátrám jak nastavit automatickou regulaci zvuku na reklamy, ale aby to neafektovalo zvukové efekty při filmech…[/quote][quote=tribula;250360]Onkyo ma tuto funkciu nazvanu Audyssey Dynamic Volume™, takze pozri ci to mas v manualy...[/quote]:eek: Propána, vy jste se na mne snad domluvili ;). Tato funkce však s reklamami nemá absolutně nic společného, viz strana 18 českého návodu. Kam jen na to chodíte? A čte tady vůbec někdo manuály? Fórum zde není od toho, aby toto suplovalo.
tribula (99)|24.11.2009 16:56
[quote=jis;250365]:eek: Propána, vy jste se na mne snad domluvili ;). Tato funkce však s reklamami nemá absolutně nic společného, viz strana 18 českého návodu. Kam jen na to chodíte? A čte tady vůbec někdo manuály? Fórum zde není od toho, aby toto suplovalo.[/quote]

Obcas nechapem tvoje divne reakcie :( Budem rad ak sa ukludnis a budes sa chovat normalne. Ak si pozorne precitas moj post zistis, ze som napisal "ricosovi" ako sa dana funkcia vola a nech sa pozrie do svojho manualu ci ju tam ma... tot vsio...
Aby si ma zacal brat konecne vazne, prikladam Ti popis funkcie Audyssey Dynamic Volume™ tak ako ju mam popisanu v SK navode pre TX-SR507 na strane 38.

"Niečo o Audyssey Dynamic Volume
Audyssey Dynamic Volume rieši problém veľkého
kolísania v úrovni hlasitosti medzi televíznymi
programami, reklamami a medzi tichými a hlasitými
pasážami filmov. Dynamic Volume prihliada na
užívateľom preferované nastavenie hlasitosti a
potom monitoruje spôsob akým je hlasitosť programu
prijímaná poslucháčmi v reálnom čase na určenie
potrebnej úpravy. Vždy v prípade potreby, funkcia
Dynamic Volume vytvára potrebné rýchle alebo
postupné úpravy na dosiahnutie požadovanej úrovne
hlasitosti prehrávania so súčasnou optimalizáciou
dynamického rozsahu. Audyssey Dynamic EQ
je integrované do Dynamic Volume takže, ako
je hlasitosť prehrávania upravená automaticky,
vnímaná basová odozva, tónové vyváženie,
priestorový pocit a čistota dialógov zostane rovnaká
pri sledovaní filmov, prepínaní medzi televíznymi
kanálmi, alebo zmene zo stereo na priestorový zvuk."

Teraz je uz iba na vas, majitelov Htx-22 Hd, ci tuto funkciu vo svojom zariadeni mate...
ricos (47)|24.11.2009 17:18
Dík za info. Manuál k dispozici mám - ale přiznám se nikdy před Onkyem jsem domácí kino neměl a hodně se ztrácím v pojmech, zvlášť když jsem obdržel manuál jen v angličtině :(
jis (1301)|24.11.2009 19:04
[quote=jis;250130]Zde se diskutuje Onkyo HTX-22HD, takže tvůj model neznám. Ale nedá mi, se nezeptat: A čím by jako měl škodit? Seismickými otřesy?[/quote]
[quote=tribula;250360]Onkyo ma tuto funkciu nazvanu Audyssey Dynamic Volume™, takze pozri ci to mas v manualy...[/quote]
[quote=tribula;250374]Obcas nechapem tvoje divne reakcie :( Budem rad ak sa ukludnis a budes sa chovat normalne. Ak si pozorne precitas moj post zistis, ze som napisal "ricosovi" ako sa dana funkcia vola a nech sa pozrie do svojho manualu ci ju tam ma... tot vsio...
Aby si ma zacal brat konecne vazne, prikladam Ti popis funkcie Audyssey Dynamic Volume™ tak ako ju mam popisanu v SK navode pre TX-SR507 na strane 38...[/quote]Sorry, načal jsem tě asi těmi seismickými otřesy a pak ještě dorazil s tím manuálem. Pokud se tě moje humorem odlehčené odpovědi dotkly, pak se ti omlouvám. Tvou poznámku jsem si fakt vyložil tak, že ricose s jeho nápadem podporuješ a hodil jsem vás oba do jednoho pytle :o.

Tak a teď zpět k těm reklamám. Je neuvěřitelné, co marketing dokáže vyčarovat, viz tebou citovaný SK manuál. Zde je citace ze strany 18 českého návodu:

"Automatické nastavení reproduktorů (Audyssey 2EQ)
  • Použitím mirofonu z příslušenství přístroje umožňuje funkce Audyssey 2EQ zjistit počet používaných reproduktorů, jejich výkon, používané dělící kmitočty a vzdálenost od místa posluchače a na základě zjištěných údajů vypočítá optimální nastavení reproduktorů pro dané prostředí včetně dělícího kmitočtu pro subwoofer. Výsledkem použití této funkce je čistý, dobře vyvážený zvuk umožňující posluchačům kvalitní poslech prostorových efektů.
  • Aktivováním funkce Audyssey 2EQ je umožněno použití funkce Dynamic EQ udržující správné vyvážení vztahu oktáv a to při všech úrovních hlasitosti."
Takže v zásadě tato funkce slouží k vyladění sestavy pro danou poslechovou místnost a navíc zajištění srozumitelného a vyváženého poslechu při všech úrovních hlasitosti (myšleno té hlasitosti, kterou si ovladačem sám nastavíš, ne té, kterou do tebe hustí reklama). Cílem je krom jiného poskytnout poslech v dostatečné kvalitě i v noci při nižší úrovni hlasitosti, abys nerušil rodinu/sousedy.

Na ty reklamy by se možná mohla použít funkce, kterou má např. můj TV, tzv. Auto Volume:
"Each broadcasting station has its own signal conditions, and so it is not easy to adjust the volume every time the channel is changed. This feature lets you automatically adjust the volume of the desired channel by lowering the sound output when the modulation signal is high or by raising the sound output when the modulation signal is low."
jis (1301)|24.11.2009 19:12
[quote=ricos;250379]Dík za info. Manuál k dispozici mám - ale přiznám se nikdy před Onkyem jsem domácí kino neměl a hodně se ztrácím v pojmech, zvlášť když jsem obdržel manuál jen v angličtině :([/quote]Doufám, že jsem tě svými reakcemi neurazil. ;)
Jinak já sám s domácím kinem také začínám. Pokud jsi sestavu koupil u nás, tak ten český návod si i dodatečně vyžádej, pravděpodobně ti ho jen zapomněli přibalit. Není to jen otrocký překlad originálu, tedy ne že by byl bez chyby, ale je vidět, že se někdo alespoň trochu snažil. A dali ti alespoň ten HDMI kabel navrch k optickému zdarma?
tribula (99)|24.11.2009 19:18
jis: v pohode ziadne vykopavanie vojnovej sekery sa nekona :) len sa ma trochu dotkol pristup, ze nie kazdy je technicky typ a manual kolkokrat nestaci, a chudaka ricosa si uplne odpisal... sam to vidim v praci, ked musim mojim "oveckam" venovat niekedy osobitny pristup, inak by som ich pozabijal ;)

spat k veci, ono onkyo ma tych funkcii viac...
- Audyssey 2EQ™ naozaj sluzi ako pises k automatickemu nastaveniu ozvucenia
- Audyssey Dynamic EQ™ vylepsuje kvalitu zvuku vhladom k akustike miestnosti
- Audyssey Dynamic Volume™ k tomu co som pisal ja - teda k potlaceniu kolisania hlasitosti
su to rozne featur-ky, a pokial to v svojom manuale nemas, teda naozaj HTX-22HD Audyssey Dynamic Volume nepodporuje a je dostupne az vo vyssich modeloch.
jis (1301)|24.11.2009 19:31
[quote=tribula;250425]jis: v pohode ziadne vykopavanie vojnovej sekery sa nekona :) len sa ma trochu dotkol pristup, ze nie kazdy je technicky typ a manual kolkokrat nestaci, a chudaka ricosa si uplne odpisal... sam to vidim v praci, ked musim mojim "oveckam" venovat niekedy osobitny pristup, inak by som ich pozabijal ;)[/quote]Naprostý souhlas.
Jinak na mou omluvu, já jsem často vybuzen tím, že zde na fóru jsou i tací, kteří nejen nečtou manuál, ale ani vlastní diskuzi. A někteří se tím i chlubí, ale to není tvůj případ. Naopak jsi přinesl info z vyšších sfér, viz další quote.
[quote=tribula;250425]spat k veci, ono onkyo ma tych funkcii viac...
- Audyssey 2EQ™ naozaj sluzi ako pises k automatickemu nastaveniu ozvucenia
- Audyssey Dynamic EQ™ vylepsuje kvalitu zvuku vhladom k akustike miestnosti
- Audyssey Dynamic Volume™ k tomu co som pisal ja - teda k potlaceniu kolisania hlasitosti
su to rozne featur-ky, a pokial to v svojom manuale nemas, teda naozaj HTX-22HD Audyssey Dynamic Volume nepodporuje a je dostupne az vo vyssich modeloch.[/quote]Ano, to naše laciné a maličké Onkyo je trochu ošizené, ale základ má fakt dobrý :).
tribula (99)|24.11.2009 20:33
[quote=jis;250428]
Ano, to naše laciné a maličké Onkyo je trochu ošizené, ale základ má fakt dobrý :).[/quote]

O Htx-22 Hd som silne rozmyslal, lebo sa mi dost paci a ma aj super ohlasi, ale kvoli rozmerom subika a moznosti buduceho dalsieho rozsirenia som si nakoniec vybral HT-S6205. A aj tak lutujem ze nema TX-SR577, cenovy rozdiel nie je velky... ale tak to chodi, vzdy si clovek povie, trochu doplatim a budem mat vyssi model, az nakoniec skonci v uplne inych dimenziach ;)
Man5on (661)|27.11.2009 14:59
Chlapáci co máte Htx-22, jak velkou místnost je tato mašinka schopná ještě slušně ozvučit, třeba i 25 m2? A jak je na tom s hudbou? Dík za reakce, mám ji už delší dobu v merku a teď cítím, že nadešel čas koupě AV systému.
jis (1301)|27.11.2009 15:09
[quote=Man5on;251064]Chlapáci co máte Htx-22, jak velkou místnost je tato mašinka schopná ještě slušně ozvučit, třeba i 25 m2? A jak je na tom s hudbou? Dík za reakce, mám ji už delší dobu v merku a teď cítím, že nadešel čas koupě AV systému.[/quote]Náš pokoj má 5x4x3 a je to v naprosté pohodě, zvuk máme max cca na 60%. HiFi puristé sice na hudbu určitě nebudou používat systém pro domácí kino, ale já si opět nemohu stěžovat a jsem spokojen.
Pytkin (7947)|27.11.2009 15:12
ja mam obyvacku s jedalnou 35m2 .. cize obyvacka z toho je tak polovica .. a onkyo to ozvuci uplne bez problemov .. zase zavisi aj od toho , kto na co je zvyknuty .. ale ked si pustam koncerty , tak to valim dost na hlas a neskresluje to .. mam to ale rozsirene na 5.1 ..