Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Onkyo Htx-22 Hd

-=Ice=- (414)|27.3.2009 14:25
[QUOTE=peca;221114]Pochybuji, že ten dvd přehrávač bude umet pustit obraz + zvuk 5.1 naráz pres HDMI, spíš jen obraz+stereo. Zvuk bych vedl přes optiku. Oba kabely přímo do onkya (pokud mas volne vstupy), z onkya jen HDMI do tv.[/QUOTE]

TV zatím čekám než budek mání Samsung 55" řada 8000. do té doby jen CRT 74cm 100 Hz plochá Finlux.

zatím to mám takto připojené do Onkya:

Xbox - otpika
Satelit Dreambox 7020 - optika ( připravný je už Dreambox 8000 HD tem pude asi přes HDMI )
DVD Pioneer DV-696 AV - přes digitální koax - je tam i HDMI (asi jen 1.1 ) http://www.digitalvd.de/hardware.php4?ID=80
TV - Cinch stereo
Video - Cinch stereo

pak je otázka zda to hnát do TV a pak zpět nebo přes Onkyo do TV. zatím výstup HDMI je volný páč není k čemu připojit.
Pytkin (7947)|27.3.2009 16:38
ICE : DVD audio ide cez analogove vystupy .. tiez pochybujem , ze by to vedel poslat po hdmi .. nastuduj .. mozno vie ..

aha .. ty mas pioneer 696 .. ten tu mam aj ja v studiu a zrovna sme s nim robili dake testy a to jeho hdmi je dost "pionierske" .. ten kludne zapni cez optiku/coax ..

switcher na viac HDMI vstupov existuje .. ziaden problem ..
-=Ice=- (414)|27.3.2009 23:59
to DVD Pioneer DV-696 AV jsem kupoval hned jak vyběhlo s tím že bude i do budoucna ještě in. jen to HDMI je "pionierské" ale co už. jedu přes koax. čili pokud nebude využito HDMI do onkya tak pude pak přímo do TV a mám dvě HDMI volné jedno pro satelit a jedno pro notas. a svitch hdmi a optiku můžeš nějaký doporučit, poradit?
Pytkin (7947)|28.3.2009 02:07
ice : hdmi switch :
http://www.grandbeing.biz/product/EX0201%20310.htm
http://www.grandbeing.biz/product/EX0301001.htm
switch na optiku neviem .. dakto predava na midi.cz za 6000 tusim daco ..
-=Ice=- (414)|28.3.2009 12:50
pytkin: diky za linky. někde jsem viděl i 4 a 5ti přepínače ale cenově dráž jak popcorn s 1TB HDD.

jak má kdo umístěné bedny od Onkya a kolik 5.1 či 2.1 ? v jaké výšce a jaké vzdálenosti od tv děkuji.
Pytkin (7947)|29.3.2009 00:59
Ice : jasne .. su v ponuje aj 3,5, 8 portove prepinace .. neni to zase az tak drahe .. tie co som ti nalikoval stoja radovo okolo 1000 korun ..

dnes som si onkyo poriadne vypocul .. a zistil som ze kombinacia s inymi reprakmi mu nesedi a musim dokupit SKS-11 .. od telky ich mam tak meter .. vo vyske tiez asi meter na stene ..
-=Ice=- (414)|29.3.2009 13:00
[QUOTE=Pytkin;221325]Ice : jasne .. su v ponuje aj 3,5, 8 portove prepinace .. neni to zase az tak drahe .. tie co som ti nalikoval stoja radovo okolo 1000 korun ..

dnes som si onkyo poriadne vypocul .. a zistil som ze kombinacia s inymi reprakmi mu nesedi a musim dokupit SKS-11 .. od telky ich mam tak meter .. vo vyske tiez asi meter na stene ..[/QUOTE]

já taky bral jedině SKS-11 jednak vzhledově a jednak budou asi líp sedět k 22HD. ještě jsem zvažoval zda to má cenu i do budoucna rozšířit na 7.1 ale nevím k tomu vhodného pořídit.

já budu mít tv cca 120cm vysoko a bedny mám přední zatím cca 150cm vysoko. center taky. ten pak dám bud nad tv nebo pod ni na zed. má rozmístění zásadní vliv na kvalitu přednesu nebo je to mín podstatné. níž by to asi brzo utrpělo od dětí. sem "zatím" nedosáhnou.
arche31 (23)|29.3.2009 14:19
Ahojte.

Chcel by som sa opýtať na Váš názor na toto Onkyo.
Kúpiť alebo nekúpiť? Použijem ho v malej obyvačke do 20m2.
Zaujímama hlavne to, či ma uspokojí virtuálny surround, keďže prídavné reproduktory sa nechystám kúpiť.
Heartwork (2358)|29.3.2009 14:56
[QUOTE=arche31;221365]
Zaujímama hlavne to, či ma uspokojí virtuálny surround, keďže prídavné reproduktory sa nechystám kúpiť.[/QUOTE]

mě uspokojil :) do malého obýváku super
Pytkin (7947)|29.3.2009 17:13
ten virtualny surround mna moc neuspokojil .. cosi to robi , ale neda sa to zrovnat s relanym 5.1 ..
rampion11 (131)|29.3.2009 17:19
dnes som si onkyo poriadne vypocul .. a zistil som ze kombinacia s inymi reprakmi mu nesedi a musim dokupit SKS-11 .. od telky ich mam tak meter .. vo vyske tiez asi meter na stene ..[/QUOTE]


Mám odlišnou zkušenost, Onkyo jsem rošířil na 5.1. o přední regálová repra ze starého DK Panasonic SC DT 310 + centr Jamo a jsem spokojený. Ze začátku byl zvuk více dunivý, naštěstí je na subu možnost vypnutí nízkých kmitočtů, které dokážou zahrát přední reproduktory, tudíž hraje jen to, co opravdu musí. Myslím, že Onkyo se dá zdárně propojit i s jinými než originálními bednami, na druhou stranu, kdyby jsem neměl doma již vzpomínané repra, určitě by jsem doplnění řešil koupí SKS-11.
rampion11 (131)|29.3.2009 17:29
[QUOTE=arche31;221365]Ahojte.

Chcel by som sa opýtať na Váš názor na toto Onkyo.
Kúpiť alebo nekúpiť? Použijem ho v malej obyvačke do 20m2.
Zaujímama hlavne to, či ma uspokojí virtuálny surround, keďže prídavné reproduktory sa nechystám kúpiť.[/QUOTE]


S přihlédnutím na velikost obývacího pokoje, cenu a kvalitu je Onkyo velmi dobrá volba. Co se týče prostorovosti v režimu 2.1., tak při přepnutí na zvukový mód Theater Dimensional byla prostorovost přesvědčivá natolik, že mi chvíli trvalo, než jsem při konfiguraci 5.1. zjistil, že zadní repra jsou tichá a veškerý zvuk jde pouze zepředu:) Doporučuji
Heartwork (2358)|29.3.2009 17:58
[QUOTE=rampion11;221376]tak při přepnutí na zvukový mód Theater Dimensional[/QUOTE]

jj, v tomhle módu jedu taky
arche31 (23)|29.3.2009 22:35
a čo klasické stereo?
Heartwork (2358)|29.3.2009 22:47
je tam ... a dokonce hraje - stejně jako ostatní módy :)
-=Ice=- (414)|29.3.2009 23:33
co nejvíc používáte pro to Onkyo s 5.1 ? nebo to T-D je víc vhodné pro 2.1 ?
arche31 (23)|30.3.2009 10:13
[QUOTE=Heartwork;221424]je tam ... a dokonce hraje - stejně jako ostatní módy :)[/QUOTE]

:D

Ale ako?

Vo veľkej miere ho chcem používať na klasické stereo disky;)
Zaujíma ma kvalita reprodukcie....
rampion11 (131)|30.3.2009 10:29
[QUOTE=-=Ice=-;221433]co nejvíc používáte pro to Onkyo s 5.1 ? nebo to T-D je víc vhodné pro 2.1 ?[/QUOTE]

Samozřejmě, T-D je nejvhodnější volba v případě konfigurace 2.1, popřípadě s centrem 3.1 bez použití zadních satelitů, protože ty jsou při T-D stejně nevyužité. Pro 5.1 konfikuraci a tomu zodpovídající zvukový formát /Dolby Digital, DTS, True HD, DTS-HD apod./ je nejlepší Multichannel, kde každý kanál hraje pouze to své a nedochází k dalším "digitálním" úpravám zvuku.
rampion11 (131)|30.3.2009 10:38
[QUOTE=arche31;221453]:D

Ale ako?

Vo veľkej miere ho chcem používať na klasické stereo disky;)
Zaujíma ma kvalita reprodukcie....[/QUOTE]


Onkyo se jistě nemůže srovnávat ve stereu se sestavami určenými pro tento poslech, ale pokud nejseš audiofil libující si zejména v jazzových nahrávkách a vážné hudbě, kvalita sterea bude přesvědčivá a rozhodně ničím urážející.
arche31 (23)|30.3.2009 10:52
Ďakujem. Audiofil nie som, len potrebujem, aby to znelo ako má. Počúvam rock a pop. V odborných recenziách píšu, že stereo v týchto žánroch zvláda skvele. Hlavne na podnet týchto recenzií som siahol po Onkyu. Ale osobná skúsenosť je pre mňa viac výpovedná.
A som strašne zvedavý na Theater Dimensional, nakoľko mám veľa hudobných DVD a 5.1 zostavu do obývačky nijak nedostanem.
-=Ice=- (414)|30.3.2009 12:57
[QUOTE=rampion11;221455]Samozřejmě, T-D je nejvhodnější volba v případě konfigurace 2.1, popřípadě s centrem 3.1 bez použití zadních satelitů, protože ty jsou při T-D stejně nevyužité. Pro 5.1 konfikuraci a tomu zodpovídající zvukový formát /Dolby Digital, DTS, True HD, DTS-HD apod./ je nejlepší Multichannel, kde každý kanál hraje pouze to své a nedochází k dalším "digitálním" úpravám zvuku.[/QUOTE]

ok díky za ifno. pořád se s tím peru. pro večerní tichý poslech se mi celkem zamlouvá All chanel stereo. není to tak "vykotlené" a je to sromuzitelné a čisté kdekoliv v místnosti. z ostatních možností pořád tápu co tam dát.
Pytkin (7947)|30.3.2009 14:01
mne sa teda T-D moc nepozdavalo .. a na stereo by som si radsej kupil dva poriadne repraky ..
peca (260)|30.3.2009 14:01
já na na poslech mp3 používám "Neo6 music", při koukání na TV používám režim "TV pro logic"
arche31 (23)|30.3.2009 14:27
[QUOTE=Pytkin;221492]mne sa teda T-D moc nepozdavalo .. a na stereo by som si radsej kupil dva poriadne repraky ..[/QUOTE]

Tak dva poriadne repráky, sú poriadne repráky:D

Ale ja som bol veľmi prekvapený, ako takmer na všetkých relevantných fórach získava toto Onkyo pozitíva hlavne za stereo zvuk, nakoľko domáce kiná práve v tejto oblasti dosť zaostávajú. Údajne pri ľahších žánroch zvuku nič nechýba...
Neviem, zatiaľ čakám na poštára, potom doplním vlastnú skúsenosť.
Pytkin (7947)|30.3.2009 14:32
arche : ok .. napis vlastny nazor .. ja to mam doma od stvrtka .. cez weekend som to dost pocuval .. a je to proste zvuk 2.1 .. mne na hudbu je prijemnejsi zvuk s dvoch plnohodnotnych reprakov .. Ale je to samozrejme o tom , co komu vyhovuje ..
arche31 (23)|30.3.2009 14:46
A nedá sa vypnúť subwoofer? Že by z toho zostalo len klasické 2.0...
Pytkin (7947)|30.3.2009 14:54
arche : v principe da .. ale potom by ti chybali basy ..

ako co je fajn je to automaticke meranie miestnosti AUDISEY .. to sa mi velmi paci .. nastavi si to samo EQ na kazdy reprak .. nemusis to ty hodiny ladit ..
arche31 (23)|30.3.2009 15:01
A čo virtuálny surround?
Získam pri pozeraní live DVD aspoň trochu pocit priestorovosti?
Pytkin (7947)|30.3.2009 15:13
arche " mne sa to moc nezdalo .. ale ludia tu pisu ze to je super .. asi zavysi aj od miestnosti a umiestnenia reprakov v nej .. ja davam prednost 5tim reprakom ..
arche31 (23)|30.3.2009 15:26
Vďaka za info. Moc si ma síce nepotešil, ale hádam to bude dobré...doplním osobnú skúsenosť;)
rampion11 (131)|30.3.2009 15:29
[QUOTE=Pytkin;221492]mne sa teda T-D moc nepozdavalo .. a na stereo by som si radsej kupil dva poriadne repraky ..[/QUOTE]


V případě zapojení Onkya v 2.1. a potřebě simulace prostorového zvuku kromě T-D, potažmo DTS Surround Sen. stejně nemáš nic jiného na výběr. Ale je pravda, že já jsem T-D zkoušel s připojenými regál předními repro + centr /originál Onkyo satelity využívám jako zadní prostorové/ a tam byl výsledek velmi přesvědčivý /konkrétně Černý jestřáb sestřelen v True - HD/ , ve spojení s původní repro sestavou v 2.1 jsem to nezkoušel. Co se týče stereo zvuku, samozřejmě že malé satelity se nemohou měřit s velkými reproduktormi, je třeba si uvědomit, že tato sestava je určená primárně pro domácí kino. Ale při poslechu CD a s pomocí bohatého nastavení, kterým Onkyo disponuje není problém dosáhnout kvality poslechu i ve stereu. (opět s přihlédnutím na dannou kategorii).
Pytkin (7947)|30.3.2009 15:42
arche : jooj . nechcel som aby si mal zly pocit .. toto onkyo je fakt vymakavana vec , za tie peniaze co to stoji .. za cenu receiveru dostanes este 2 vyborne satelity a subwoofer (ktory sam o sebe ma taku hodnotu ako to stoji cele) .. ma to super vybeavu , perfektne sa da vsetko mozne ponastavovat .. je to fakt vymakane .. to o com som pisal , su skorej veci filozoficke .. nie konkretne vady tohto zariadenia ..
arche31 (23)|30.3.2009 16:21
to Pytkin:
To je v poho;)
Som len trochu vyplašený, lebo je to pre mňa nová skúsenosť. Doposiaľ som všetku elektroniku kupoval po osobnom "preskúmaní" priamo v obchode, ale v tomto prípade to nešlo. Svoju skladanú zostavu Technics + Jamo som musel nechať u rodičov, nakoľko do nášho nového bytu sa jednoducho nezmestí. A po dlhom hľadaní mi Onkyo vyšlo ako najlepšia kombinácia virtuálneho kina + obstojného sterea. Tak teraz dúfam, že recenzie mali do veľkej miery pravdu :D
Pytkin (7947)|30.3.2009 17:00
arche : mal si pred tym satelity + SUB ? alebo velke repraky ? lebo ako som hovoril .. je to o tom , co komu vyhovuje ..
arche31 (23)|30.3.2009 18:25
Veľké drevené repráky. Onkyo je už na ceste, tak v priebehu týždňa sa podelím o dojmy.
arche31 (23)|30.3.2009 18:46
A ako to najlepšie prepojiť?
Mám plazmu, dvd, satelit. Doma dva HDMI káble a k Onkyu píšu 1 optický.
Pytkin (7947)|30.3.2009 19:04
no ma to 2 hdmi vstupy .. cize ak dvd aj satelit maju HDMI , tak hura do toho .. ak nie , tak dvd, satelit pichnes do plazmy a optiku/coax z dvd a satelitu do onkya ..
arche31 (23)|30.3.2009 19:06
HDMI výstup majú obe zariadenia
Pytkin (7947)|30.3.2009 20:34
arche " no tak vidis .. potom nepotrebujes nic .. stacia hdmi kable .. ma to ale nevyhodu , ze musis mat vzdy onkyo zapnute .. niekedy staci aj samotny zvuk z telky ..
arche31 (23)|1.4.2009 08:37
to Pytkin:

Tak prinášam prvé dojmy.
No, niečo mi na tom zvuku prekáža a mám taký pocit, že to bude presne ako u Teba nezvyk z 2.1 oproti 2.0.
Totižto, počúvam rovnakú hudbu už takmer 20 rokov, takže ju mám v uchu. Paradoxné je, že s dvojpásmovkami sim celkom spokojný, ale nesedia mi nejako basy. Ak aj zvyšujem hlasitosť samotného subwoofera, mám pocit, že skôr duní, ako by hral to, čo chcem ja. Počúval som zhruba len dve hodiny, takže môžu byť moje dojmy skreslené, ale skôr si myslím, že nie. V stereo móde sa mi zdajú tie nahrávky po basovej stránke dosť prázdne, zlepší sa to až vtedy, keď si aj klasické audio cd pustím v T-D režime. Vtedy tie nahrávky získajú drive a zrazu aj basy znejú lepšie.. Zatiaľ sa mi stále nepodarilo nájsť funkciu Double bass, hoc som postupoval podľa návodu. Potreboval by som tie basy nejako vypudiť.

Celkom nerozumiem, ako je to s tými formátmi. Keď prepínam listening mode, v ponuke mám iba stereo, mono, surr sens a T-D. Je to v poriadku alebo robím niečo zle? Podotýkam, že mám len verziu 2.1.
kunzik (40)|1.4.2009 11:55
zdravim,

nahodou nevite kde je dostupny jak Onkyo Htx-22 Hd tak i doplněk SKS-11 myslím tím doplnění sestavy na 5.1 ?

diky moc :)
peca (260)|1.4.2009 12:31
[QUOTE=arche31;221763]
Celkom nerozumiem, ako je to s tými formátmi. Keď prepínam listening mode, v ponuke mám iba stereo, mono, surr sens a T-D. Je to v poriadku alebo robím niečo zle? Podotýkam, že mám len verziu 2.1.[/QUOTE]

dalsi formaty jsou jen pro 5.1 (7.1) sestavu, kdy ti stereo nebo mono zvuk prevadi na x verzí 5.1. zvuku + cistokrevne 5.1 formaty (DD, DTS,...)
Pytkin (7947)|1.4.2009 13:33
arche : no .. takze .. nastavenie priestoru si pravil ? jaku ti nastavilo deliacu frekvenciu na sub ?

listening mody su zavisle od toho co do toho pustas a od toho kolko mas reprakov .. velmi vela modov ide az ked mas 5.1 repraky ..
Pytkin (7947)|1.4.2009 13:34
kunzlik : http://www.alza.cz/reproduktory-onkyo-htx-22hd-d99864.htm .. SKS11 ale v alze nemaju ..
jarino1978 (8045)|1.4.2009 20:32
[QUOTE=peca;221493]já na na poslech mp3 používám "Neo6 music", při koukání na TV používám režim "TV pro logic"[/QUOTE]

- na hudbu vyskúšaj pro logic music, zraz si v tomto móde virtuálny center, nechaj to preliať do predo-zadného priestoru a s výsledkom budeš takisto spokojný.
[QUOTE=arche31;221763]to Pytkin:

Tak prinášam prvé dojmy.
No, niečo mi na tom zvuku prekáža a mám taký pocit, že to bude presne ako u Teba nezvyk z 2.1 oproti 2.0.
Totižto, počúvam rovnakú hudbu už takmer 20 rokov, takže ju mám v uchu. Paradoxné je, že s dvojpásmovkami sim celkom spokojný, ale nesedia mi nejako basy. Ak aj zvyšujem hlasitosť samotného subwoofera, mám pocit, že skôr duní, ako by hral to, čo chcem ja. Počúval som zhruba len dve hodiny, takže môžu byť moje dojmy skreslené, ale skôr si myslím, že nie. V stereo móde sa mi zdajú tie nahrávky po basovej stránke dosť prázdne, zlepší sa to až vtedy, keď si aj klasické audio cd pustím v T-D režime. Vtedy tie nahrávky získajú drive a zrazu aj basy znejú lepšie.. Zatiaľ sa mi stále nepodarilo nájsť funkciu Double bass, hoc som postupoval podľa návodu. Potreboval by som tie basy nejako vypudiť.

Celkom nerozumiem, ako je to s tými formátmi. Keď prepínam listening mode, v ponuke mám iba stereo, mono, surr sens a T-D. Je to v poriadku alebo robím niečo zle? Podotýkam, že mám len verziu 2.1.[/QUOTE]

- no takto :
a. ) táto zostava je vhodná na kino režim ( samozrejme nikto nebude čakať zrovnávanie s plnokrvnými zostavami )
b.) na počúvanie hudby je absolútne nevhodná, v režime DK v tej cene, no budiš...
c. )ak si bol zvyknutý na podlahovky alebo regálovky, nemôžeš ani v tom najväčšom sne snívať o tom, že to zahrá tak isto, nie to ešte lepšie
d. ) ostáva Ti len jediné, pohrať sa s nastavením SW, nakoľko tie satelity fyzicky neprenesú low režim, odporúčam SW nastaviť low pass na min. 150 Hz, ubrať volume na SW a hrať sa aj s jeho umiestnením. Pokús sa nájsť vhodné miesto a nastavenie. Bohužiaľ určite ale verím, že ideál v hudbe s týmto nenájdeš.
e. ) pokiaľ si nechceš pokaziť dojem z hudby, ak to zostava umožňuje, vymeň satelity za kvalitnejšie regálovky - 2 pásma. Prednes by mal byť lepší.
arche31 (23)|1.4.2009 22:47
[QUOTE=Pytkin;221798]arche : no .. takze .. nastavenie priestoru si pravil ? jaku ti nastavilo deliacu frekvenciu na sub ?

listening mody su zavisle od toho co do toho pustas a od toho kolko mas reprakov .. velmi vela modov ide az ked mas 5.1 repraky ..[/QUOTE]

nastavenie som spravil pomocou kalibračného mikrofónu.
Trošku som však mimo z toho, ako mám zistiť deliacu frekvenciu na subwoofer...
Pytkin (7947)|2.4.2009 00:25
arche : je to v setupe , v nastaveni reprakov ..
peca (260)|2.4.2009 07:58
tak SKS-11 už asi dovezli i k nám. Mám je objednané asi 2 měsíce na alze a dnes je budu mít... :)
Pytkin (7947)|2.4.2009 11:04
peca : na webe ich stale nevidim ..
peca (260)|2.4.2009 11:29
nejsou tam, ja je objednal v unoru par dni pred tim nez je stahli...