Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung LE40A786 vs Samsung LE40A756

majkicz (872)|10.10.2008 15:38
[COLOR="Navy"]Pta se, jestli kdyz mas v pokoji uplnou tmu a mas cernou obrazovku, jestli tam nemas prosvetlene fleky (casty jev u A656 a nyni i W4500)[/COLOR]
allek (79)|10.10.2008 16:11
Čítaj prvú stranu tohoto príspevku:

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=17275

V utorok by mala doraziť.

Ale ja som zvedavý na tvoj názor, aká je tam čierna farba keď zhasneš svetlo. ?
Splnil Ti ten model tvoje očakávania ?
Vidno rozdiel v kvalite ak si pozrieš DVD-5, alebo ak si pozrieš film cez USB z kľúča ??

Prosím Ťa vyskúšaj horeuvedené veci a potom my napíš odpoveď.

Vďaka.
nikofe (37)|10.10.2008 19:13
Ja som pozeral pri dost osvetleni skusal som porovnavat A756 a A786 ten rozdiel bol obrovsky ta cierna u 786 bola ciernejsia ako cierna ja dufam ze mi v pondelok dojde a este aky je rozdiel ked mam napr normal model A786 a model s priponou R2FXXH alebo jak to bolo?
xerius (96)|10.10.2008 19:53
[QUOTE=allek;195742]Čítaj prvú stranu tohoto príspevku:

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=17275

V utorok by mala doraziť.

Ale ja som zvedavý na tvoj názor, aká je tam čierna farba keď zhasneš svetlo. ?
Splnil Ti ten model tvoje očakávania ?
Vidno rozdiel v kvalite ak si pozrieš DVD-5, alebo ak si pozrieš film cez USB z kľúča ??

Prosím Ťa vyskúšaj horeuvedené veci a potom my napíš odpoveď.

Vďaka.[/QUOTE]

1: Ked zhasnem svetlo a necham iba cisto ciernu obrazovku,tak obraz je v priamom pohlade takmer cierny a z boku skor trochu mierne sedivy (ziadnu fialovu a ani inu farbu nepozorujem).
2: Doteraz som mal CRT telku OVP 72 uhlopriecku.Chcel som nieco 16:9,tak som sa rozhodol pre ten model co mam teraz LE40A756. Ked som ho spustil 1x,tak dojem bol dobry,ale zhruba po hodine som sa zacal hrat s ladenim obrazu a trvalo par hodin,pokial som naladil TV tak,aby som bol spokojny uplne. Na dalsi den,ked som pustil TV,tak zase som ladil ostrost atd. Inak s tym ladenim som sa asi ani nemusel az tak moc hrat,len ked som pustil TV,tak sa mi zdal obraz dost tmavy,tak som samozrejme zacal ladit. Po 2 dnoch som zistil,ze LCD sa potrebuje po pusteni zrejme trosku zahriat,aby bol obraz taky,aky som si ho nastavil. Zhrniem to: Zatial spokojnost.Samozrejme zdroj signalu musi byt dobry.Ak mas analog a slaby signal,tak to bude asi biedny obraz.
3: Ked pustim DVD,tak obraz je super.Znovu spokojnost. Skusal som pustit aj film z USB Prison Break(divx).Kvalita obrazu dobra. Nedokazal som pustit k filmu titulky,to je jediny problem asi pri divx,ked chcem pozerat z USB. Inak spokojnost.
Celkovo som s LE40A756 spokojny.
allek (79)|11.10.2008 09:32
Vďaka za úprimnú odpoveď. Dúfam, že na obrazovke nebudú žiadne "mraky ani čiarky". Verím,že som si vybral dobre.
xerius (96)|11.10.2008 20:59
[QUOTE=allek;195802]Vďaka za úprimnú odpoveď. Dúfam, že na obrazovke nebudú žiadne "mraky ani čiarky". Verím,že som si vybral dobre.[/QUOTE]

Ziadne mraky ani ciary nepozorujem.Jedine co som si vsimol je mierne akoby zasumenie obrazu,ale to je mozno zas iba nastavenim obrazu.Ma niekto z tohto fora LE40A756,alebo to som fakt jediny co to momentalne testujem???
GooF (33)|11.10.2008 23:30
[QUOTE=nikofe;195760]Ja som pozeral pri dost osvetleni skusal som porovnavat A756 a A786 ten rozdiel bol obrovsky ta cierna u 786 bola ciernejsia ako cierna ja dufam ze mi v pondelok dojde a este aky je rozdiel ked mam napr normal model A786 a model s priponou R2FXXH alebo jak to bolo?[/QUOTE]

Těším se na tvoje zážitky a dojmy z nové TV. Taky doufám, že ti v pondělí dojde :) Zajímá mě hlavně chování EPG, jestli už je po problémech s předchozí řadou vyřešeno. Pokud jo, tak do ní asi taky půjdu...
jah7 (37)|12.10.2008 14:30
Napíšem aj ja moje krátke skúsenosti s LE40A756: obraz subjektívne výborný, a to aj pri analógu, príjme z Mágia, DVD, o obraze 1920x1080p z PC hovoriť asi netreba (PS3 nemám). Treba sa ale samozrejme pohrať s nastaveniami pre každý zdroj zvlášť. Vetrák (ak tam vôbec je) je úplne nepočuteľný.
Čo ma najviac zaujímalo, bola kompatibilita s PC - pixelmapping 1:1. Po krátkom špekulovaní a poznatkoch z tohto fóra sa mi to podarilo rozchodiť perfektne, bez akýchkoľvek okrajov - ale až po znížení refresh rate zo 60 na 50 Hz.
Negatíva:
-jemný backlight bleeding v okrajoch. Inak mi to vôbec nevadí, keby som nečítal toto fórum, ani by som si to nevšimol :) Pri bežnom pozeraní je to v podstate nepozorovateľné.
-osobne ma dosť štve debilne vyriešený posuv v menu cez to kolieskové tlačidlo na diaľkovom: posúva sa v položkách nielen pri stlačení hore-dolu, ale aj pri čo len najmenšom pootočení, čo sa pri stlačení ľahko stane, čiže skočí to často o jednu-dve položky naviac. Pritom iba otáčaním tlačidla sa pohybovať v menu dokáže hádam iba kúzelník. No hádam to chce nejaký čas na zvyknutie a získanie obratnosti.
Niekto sa tu pýtal, čo sa dá prehrávať cez USB Wiselink Pro: mpeg2, pri avi a mp4 iba určité typy kodekov a rozlíšenia, formáty tp a ts šli, ale pri zopár súboroch sekal zvuk. Externé titulky nejdu.
Vedel som, že LE40A756 podporuje aj sieť DLNA - nevedel som, či to využijem, ale vidím, že určite áno. Dajú sa cez to prehrávať rovnaké typy súborov, ako som napísal vyššie, a keďže často sťahujem cez net seriály, nemusím ich dávať na USB, nemusím prepínať režim obrazu a rozlíšenia PC, iba spustím na TV režim Wiselink Pro a môžem súbory ihneď spustiť a pozerať (treba ich mať pravdaže v zdieľanom adresári).
Keď ma ešte niečo naštve, poteší, alebo niečo objavím, hodím to sem.
allek (79)|12.10.2008 15:06
[QUOTE="jah7"]Vedel som, že LE40A756 podporuje aj sieť DLNA - nevedel som, či to využijem, ale vidím, že určite áno. Dajú sa cez to prehrávať rovnaké typy súborov, ako som napísal vyššie, a keďže často sťahujem cez net seriály, nemusím ich dávať na USB, nemusím prepínať režim obrazu a rozlíšenia PC, iba spustím na TV režim Wiselink Pro a môžem súbory ihneď spustiť a pozerať (treba ich mať pravdaže v zdieľanom adresári).
Keď ma ešte niečo naštve, poteší, alebo niečo objavím, hodím to sem.[/QUOTE]

Ako vlastne funguje to DLNA pri pozeraní filmov bez USB, čo je k tomu potreba ??
jah7 (37)|12.10.2008 15:16
[QUOTE=allek;195999]Ako vlastne funguje to DLNA pri pozeraní filmov bez USB, čo je k tomu potreba ??[/QUOTE]

Obyčajný sieťový ethernet kábel a trochu trpezlivosti pri nastavení. S TV dostaneš inštalačné CD, kde je aplikácia PC Share Manager, pomocou ktorej nazdieľaš súbory pre TV.
allek (79)|12.10.2008 15:56
SORRI, ale mohol by si poradiť ako vyzerá ten kábel a nejaký popis ako prepojiť PC s TV.

Jedná sa o tento kábel ?

http://www.wifi-shop.cz/obchod/ftp-kabel-level-5/

A ešte niečo. Na konektor horeuvedeného kábla mám v PC iba jeden vstup a na ten my ide Net, Wi-Fi, ako ďalej ?
jah7 (37)|12.10.2008 16:50
áno, je to ten Patch kábel - ale treba ho s konektormi RJ45 na oboch stranách (nekrížený) a radšej tienený-FTP, UTP je netienený. A ako máš riešený net a WiFi - máš router? Ak áno, nie je to problém - kábel od TV zapojíš do routera, tak to mám aj ja. Potom treba trochu vedomostí ako nastaviť router, IP adresy a pod.
allek (79)|12.10.2008 18:19
A vedel by si uviesť nejakú stránku, kde je detailný popis, ako to spraviť ?? Prípadne nejaký email na teba ak by si chcel poradiť .
jah7 (37)|12.10.2008 18:35
Stranku taku nepoznam, nieco malo je aj v navode k TV, a ked budes riesit konkretny problem, napis mi prip. sukr. spravu, pokusim sa pomoct.
allek (79)|15.10.2008 16:51
Toš úž došla TV, 18 hod.v prevádzke pod testom. No chalani, ten obraz HD 1920x1080 je excelentný !!! Dúfam, že to tak ostane ďalej.
xerius (96)|15.10.2008 17:17
[QUOTE=allek;196567]Toš úž došla TV, 18 hod.v prevádzke pod testom. No chalani, ten obraz HD 1920x1080 je excelentný !!! Dúfam, že to tak ostane ďalej.[/QUOTE]

:) aj ja som zatial max.spokojny.
Lokis (1)|19.10.2008 21:16
Ahoj všem,
pošilhávám po 756. To co se o ní tady a v jiných fórech psalo se mi moc líbí. Mám k tomu otázku:
756 jsou zářijový model, nebo byly už před tím a teď je nějaká inovace se stejným označením? Např. ten LAN vstup (žádnej z e-shopů o něm nepíše).
Díky
rado101k (298)|19.10.2008 23:43
Prosim vas ten zabudovany MPEG4 tuner je kablovy alevo terestrialny?
MgX (34)|20.10.2008 21:38
Ahoj,

mě by také zajímalo jak je to přesně s tím tunerem. Tzn.: je to čistě digitál nebo hybrid? V jakém systému je schopen přijímat digitální signál - DVB-T, DVB-C, DVB-S ?

Jak se případně řeší (teoreticky) příjem DVB-T u této LCD TV u nás v ČR, pokud se vysílá (jestli se nepletu) digitálně v mpeg2?

Předem díky za odpověď.
Hmm (1739)|20.10.2008 22:13
Psalo se tady, že DVB-C a DVB-S budou integrovány v modelech příštího roku....
MgX (34)|21.10.2008 18:25
Hmm děkuji. Omlouvám se - četl jsem celé toto vlákno, ale asi už toho bylo na mě moc ;-)

Ještě dotaz. Pokud diskutovaná LCD TV má skutečně mpeg4 tuner, je na ní možné přijímat i DVB-T v mpeg2? Nedávno jsem na internetu četl, že by to problém být neměl, avšak ne všechny stroje budou tuto, řekněme, zpětnou kompatibilitu podporovat.

Pokud jsem to opět přehlédl, tak mně klidně vynadej (vynadejte).
Smartyn (3)|28.10.2008 13:33
Ahoj, uz chvilku sleduji vlakna ohledne LE40A786 a LE40A756 a jsem z toho celkem rozcarovany a porad se nemuzu rozhodnout kterou :-D Muzete mi prosim napsat souhrn plusu a minusu vuci sobe ... Mnohokrat Vam dekuji a rozseknuti meho dilema ;-)
smook02 (12)|28.10.2008 16:51
Ahoj, tak jsem se stal take majitelem 786ky. Prvni dojem: absolutni nadseni z obrazu! Tahle telka je moje 3. Prvni byl samsung nejake Rkove rady ... uz nevim presnej typ. Tu jsem bohuzel musel vyreklamovat primo v Samsungu ... v obraze se asi po 14dnech zacaly objevovat rusive pruhy. Nastesti v Samsungu o teto neresitelne zavade vedeli a tak vystavili dobropis a prachy jsem dostal zpet.

Po teto zkusenosti jsem se moc nechtel vracet k Samsungu, tudis jsem po dlouhem spekulovani a cteni for pristoupil ke koupi PHILIPS 42PFL7603D. Potom co jsem ho pripojil k HTPC pres HDMI-HDMI (na Radeon HD 3200), zdesil jsem se. Na statickem obraze nebylo videt zadneho problemu, ale jakmile se neco pohnulo, tak se objevila tzv. "mouse teeth" nebo "tearing" vznikajici deinterlaci obrazu (viz. prvni obr na wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Deinterlacing). Zkousel jsem vsemozna nastaveni obrazu, ale te pos**ne deinterlace jsem se nedokazal zbavit ... byla patrna i pri pohybu mysi. Opet jsem usedl k pc a zacal hledat informace o teto chybe a nasel jsem spoustu lidi, kteri maji stejnej problem (zatim neresitelnej) Takze papa Philips - vraceno v ramci 14. denni lhuty.

Takze neskutecne zklaman jsem opet usedl k hledani a po precteni tohoto vlakna jsem se rozhodl ke koupi 786ky. Sice za trochu vice penisku (34), ale hned druhej den jsem ji mel v aute. Vysliknul jsem ji z obalu, pripojil hdmi a antenu a zdroj, zapnul, naladil analog a DVB-T, zapnul obraz na "pouze skenovani", hdmi pripojil do portu HDMI2, ten jsem pojmenoval jako PC. Nasledne jsem zapnul HTPC nastavil 1080p a overscaling (podle potreby), prepnul telku na HDMI2 a opet se zdesil!!! ... obraz byl barevne ulitnutej do zeleno/fialoveho odstinu - no proste nekoukatelnej. Po chvili me napadlo pouzit jinej port HDMI (pac pouzivam kabel HDMI-HDMI a ne HDMI-DVI) a nenastavovat na nej v ramci televize PC zdroj. To nastesti zabralo a vse slape jak ma! Mapovani 1:1, zadne cerne pruhy po stranach (<= ty odstranite overscalingem v ovladacich, jak bylo jiz drive popsano).

Neco maleo k obrazu ... cerna je opravdu ohromujici a to je mozna v nekterych okamzicich hlavni problem. Pokud si poustite nejaky obrazovy test ( napr. Eizo-test9.exe) a naklikate na obrazovku, kde je cela plocha cerna a sviti bile jen 4 rohove pixely v ramci jednoho ctverce, zjistite, ze po cca 1 vterine LCDcko vyhodnoti obraz jako kompletne cernej a vypne nebo stahne na minimum veskere podsvicujici diody, i ty pred kterejma ma byt prave ten bilej pixel. Vysledek je takovy, ze misto cerneho obrazu s jasne zaricima pixelama je videt jen cerno. A jakej to asi bude mit vliv na sledovanej obraz? ... to at si kazdej domysli sam.

Takze bud absolutne cerna, za moznou stratu nekterych detailu a nebo sedivou misto cerne ... vyberte si :) (LCD+LED / LCD s trubicema)

Ja osobne jsem pro LED!

Nekdo se taky tady ptal na podporu cestiny (Mam nastaveno na cesko, cesky) a EPG bohuzel neumi ceske znaky jinak zadnej jinej problem jsem zatim nenasel .... snad vydaj novej FW co ji bude umet :D. S tim prvnim samsungem jsem kvuli tomu musel do servisu, ale tady je uz USB ... hura!
Image Weaving.jpg
feriblade900 (4)|28.10.2008 21:02
nazdar , mohol by si mi odpovedať?
chcel by som 786 používať ako pc monitor,možno tak dve tri hodinz denne .. povedz mi svoj názor , ak by si ho ty užíval , vždy ako monitor k pc, naťahalo by to veľmi na očí? je to úľava pre očí ?? alebo skôr niečo veľmi náročné na oči. prosím odpovedz mi...
smook02 (12)|28.10.2008 21:36
[QUOTE=feriblade900;198453]nazdar , mohol by si mi odpovedať?
chcel by som 786 používať ako pc monitor,možno tak dve tri hodinz denne .. povedz mi svoj názor , ak by si ho ty užíval , vždy ako monitor k pc, naťahalo by to veľmi na očí? je to úľava pre očí ?? alebo skôr niečo veľmi náročné na oči. prosím odpovedz mi...[/QUOTE]

Ahoj, ja osobne nevidim duvod proc pouzivat 40" obrazovku jako monitor. Mozny to samozrejme je, ale ja v tom nevidim zadnou vyhodu ... na takovou plochu si stejne omezenej rozlisenim (1920x1080) a stul hlubokej 2 metry taky nemam. Sedet od toho na 1m daleko, to neni nic prijemneho na oci. Ale to je ciste muj subjektivni nazor ... zajdi si nekam, kde ho maj vystavenej a zvas to sam.
jah7 (37)|28.10.2008 22:25
[QUOTE=smook02;198412]... Mapovani 1:1, zadne cerne pruhy po stranach (<= ty odstranite overscalingem v ovladacich, jak bylo jiz drive popsano). [/QUOTE]

možnosť použitia toho overscalingu je ale zrejme obmedzená typom grafiky - ja som na mojej ATI Radeon HD3650 hľadal kde sa dalo, ale žiadnu možnosť nastavenia overscalingu som nenašiel (riešim to zatiaľ znížením refresh rate zo 60 na 50 Hz, tak mi okrajové pruhy tiež zmiznú).
smook02 (12)|29.10.2008 10:27
[QUOTE=jah7;198468]možnosť použitia toho overscalingu je ale zrejme obmedzená typom grafiky - ja som na mojej ATI Radeon HD3650 hľadal kde sa dalo, ale žiadnu možnosť nastavenia overscalingu som nenašiel (riešim to zatiaľ znížením refresh rate zo 60 na 50 Hz, tak mi okrajové pruhy tiež zmiznú).[/QUOTE]

To je divne ... ja tu moznost overscalingu mam jak na stare saphire radeno X800GT tak Radeon 2600 a ted i na HD 3200 integrovane v MB od gigabyte. Podle me je to standardni funkce catalistu.
jah7 (37)|29.10.2008 10:58
[QUOTE=smook02;198510]To je divne ... ja tu moznost overscalingu mam jak na stare saphire radeno X800GT tak Radeon 2600 a ted i na HD 3200 integrovane v MB od gigabyte. Podle me je to standardni funkce catalistu.[/QUOTE]

teraz som v praci, kde ako vidim pre notebookovu GeForce Go 6100 nieco podobne existuje (fixed aspect ratio scaling, display adapter scaling...), ale doma som fakt nic podobne nenasiel.
smook02 (12)|30.10.2008 13:33
[QUOTE=smook02;198412]
Takze neskutecne zklaman jsem opet usedl k hledani a po precteni tohoto vlakna jsem se rozhodl ke koupi 786ky. Sice za trochu vice penisku (34), ale hned druhej den jsem ji mel v aute. Vysliknul jsem ji z obalu, pripojil hdmi a antenu a zdroj, zapnul, naladil analog a DVB-T, zapnul obraz na "pouze skenovani", hdmi pripojil do portu HDMI2, ten jsem pojmenoval jako PC. Nasledne jsem zapnul HTPC nastavil 1080p a overscaling (podle potreby), prepnul telku na HDMI2 a opet se zdesil!!! ... obraz byl barevne ulitnutej do zeleno/fialoveho odstinu - no proste nekoukatelnej. Po chvili me napadlo pouzit jinej port HDMI (pac pouzivam kabel HDMI-HDMI a ne HDMI-DVI) a nenastavovat na nej v ramci televize PC zdroj. To nastesti zabralo a vse slape jak ma! Mapovani 1:1, zadne cerne pruhy po stranach (<= ty odstranite overscalingem v ovladacich, jak bylo jiz drive popsano).
[/QUOTE]


Ahoj, tak jsem konecne mel trochu vic casu na to, abych si mohl pohrat s nastavenim TV/PC a zjistil jsem nasledujici.

Pokud budete PC pripojovat pres HDMI-DVI ci HDMI-HDMI maximalni kvality dosahnete pouze na portu k tomu urcenem, tzn. HDMI2 s pojmenovanim v ramci TV na "PC" a Just Scan modem obrazu. V tom okamziku, kdy prepnete telku na PC mod, tak se deaktivuje velke mnozstvi polozek v ramci menu (nastaveni obrazu) a take se vypne funkce zhasinani podsvetlujicich LED diod podle potreby podsviceni pixelu (takze z cerno cerne je opet jen cerna jako na klasickem LCDcku) - teda aspon v mem pripade (nechci generalizovat).

Ja jsem to vyresil tak, ze jsem dany HDMI2 port prejmenoval z "PC" na "BluRay" (muzete cokoliv jineho krome PC), tim se opet aktivovaly vsemozne funkce pro nastaveni obrazu a hlavne to zminovane podsvicovani LEDkama se opet vratilo do rezimu dinamickeho podsvetlovani. Jedinej problem je, ze predevsim text (v ramci windows) neni tak ostry jako v rezimu PC. Nastesti na poustenem filmu (BluRay-DVD) jsem zadnou negativni zmenu nezaregistroval.


Jo a s tim problemem ohledne barev pri pripojeni HDMI-HDMI do portu HDMI2, jsem se vyporadal v ramci LCD nastavenim jasu a kontrastu.

Jedeinej problem s kterym si zatim nevim rady je geometrie obrazovky ... kdys si pustim test obrazu (napr. jiz zminovany Eizo test 9) Geometry and Convercage (coz je 11 z 24 testu), tak nevidim okrajove ohraniceni obrazu (pouze horni ohraniceni je viditelne) ... zda se me ze je problem v plastu kolem samotneho LCD dislpeje. Protoze kdyz se podivam z blizka sikmo za plast, tak to ohraniceni vidim, ale je proste mimo klasickej zornej uhel. Pokud hejbmu o jeden stupen na overscalingu v ramci ovladacu grafarny, tak uz mam po okrajich cerne pruhy :( ale okraje se zobrazi. Problem neresi ani posonuti obrazu v ramci JustScan modu na telce :( ...
Mate s tim nekdo podobnou zkusenost??? Byl bych moc rad, kdyby to nekdo z vas testnul :)

link na Eizo test: http://wareseeker.com/freeware/eizo-monitortest-1.0/66804/Eizo_Monitortest.zip
Panzer.Dragon (1081)|30.10.2008 14:16
dik za zajimavy info

nejak nestiham ty smart led,kdyz je zapnes tak je ta cernocerna jako vylozene lokalne kde je zrovna potreba nbo je to nejak jinak? prosim trochu o vysvetleni

kdyz je vypnes tak na jakym principu funguje to zobrazeni?

nemas moznost vyzkouset vga a component pripojeni treba nejakejch videoher?
smook02 (12)|30.10.2008 14:52
[QUOTE=Panzer.Dragon;198659]dik za zajimavy info

nejak nestiham ty smart led,kdyz je zapnes tak je ta cernocerna jako vylozene lokalne kde je zrovna potreba nbo je to nejak jinak? prosim trochu o vysvetleni

kdyz je vypnes tak na jakym principu funguje to zobrazeni?

nemas moznost vyzkouset vga a component pripojeni treba nejakejch videoher?[/QUOTE]

Je to jednoduche ... kdyz se ma zobrazit cerna, tak se pod tim mistem na obrazovce vypne ta podsvetlujici dioda ... to je v rezimu PC vypnuty, takze sviti i kdyz se ma zobrazovat cerna... lokalni zhasinani LED viz samsung site: http://www.samsung.com/cz/consumer/detail/features.do?group=television&type=television&subtype=lcdtv&model_cd=LE40A786R2FXXH
feriblade900 (4)|30.10.2008 23:26
[QUOTE=smook02;198654]Ahoj, tak jsem konecne mel trochu vic casu na to, abych si mohl pohrat s nastavenim TV/PC a zjistil jsem nasledujici.

Pokud budete PC pripojovat pres HDMI-DVI ci HDMI-HDMI maximalni kvality dosahnete pouze na portu k tomu urcenem, tzn. HDMI2 s pojmenovanim v ramci TV na "PC" a Just Scan modem obrazu. V tom okamziku, kdy prepnete telku na PC mod, tak se deaktivuje velke mnozstvi polozek v ramci menu (nastaveni obrazu) a take se vypne funkce zhasinani podsvetlujicich LED diod podle potreby podsviceni pixelu (takze z cerno cerne je opet jen cerna jako na klasickem LCDcku) - teda aspon v mem pripade (nechci generalizovat).

Ja jsem to vyresil tak, ze jsem dany HDMI2 port prejmenoval z "PC" na "BluRay" (muzete cokoliv jineho krome PC), tim se opet aktivovaly vsemozne funkce pro nastaveni obrazu a hlavne to zminovane podsvicovani LEDkama se opet vratilo do rezimu dinamickeho podsvetlovani. Jedinej problem je, ze predevsim text (v ramci windows) neni tak ostry jako v rezimu PC. Nastesti na poustenem filmu (BluRay-DVD) jsem zadnou negativni zmenu nezaregistroval.


Jo a s tim problemem ohledne barev pri pripojeni HDMI-HDMI do portu HDMI2, jsem se vyporadal v ramci LCD nastavenim jasu a kontrastu.

Jedeinej problem s kterym si zatim nevim rady je geometrie obrazovky ... kdys si pustim test obrazu (napr. jiz zminovany Eizo test 9) Geometry and Convercage (coz je 11 z 24 testu), tak nevidim okrajove ohraniceni obrazu (pouze horni ohraniceni je viditelne) ... zda se me ze je problem v plastu kolem samotneho LCD dislpeje. Protoze kdyz se podivam z blizka sikmo za plast, tak to ohraniceni vidim, ale je proste mimo klasickej zornej uhel. Pokud hejbmu o jeden stupen na overscalingu v ramci ovladacu grafarny, tak uz mam po okrajich cerne pruhy :( ale okraje se zobrazi. Problem neresi ani posonuti obrazu v ramci JustScan modu na telce :( ...
Mate s tim nekdo podobnou zkusenost??? Byl bych moc rad, kdyby to nekdo z vas testnul :)

link na Eizo test: http://wareseeker.com/freeware/eizo-monitortest-1.0/66804/Eizo_Monitortest.zip[/QUOTE]


Keby sisi mohol vybrať medzi 40 a 46palcovú A786 bral by si 46 ku?
Panzer.Dragon (1081)|30.10.2008 23:49
prosim smazat
smook02 (12)|31.10.2008 12:36
Tady nejde o to jestli bych chtel 46 nebo ne, ale spis o to jak daleko budu sedet od TV ... na moje 2 metry od TV to bohate staci (driv jsem mel 37 a taky stacila). A kdyz se kouknes na cenu, tak je rozdil 40 a 46 skoro 10k (CZK) coz pro me je trochu moc!
smook02 (12)|31.10.2008 12:40
Tady je fajnova kalkulacka na vypocet vzdalenosti od TV :)
http://myhometheater.homestead.com/viewingdistancecalculator.html#anchor_13194

Snad ti pomuze pri rozhodovani.
Da_Vinci (0)|6.11.2008 13:44
Nechci vám kazit radost ale co jsem vyčet já tak se 786 moc nehodí právě na (PC)hraní her kvůli spoždění které zapříčiňuje vyhodnocování obrazu a následnému zhášení LED.Taky se jim moc nelíbí tvrdé přechody bílá/černá pokud je pozorujete z úhlu a další neduhy které s eobjevili až právě s LED.Jinak černou samozřejmě chválí.Já kvůli tomu raději taky pokoukávám po 756 a nebo plazmě ta bude asi nejvíc v pohodě na všechno.
Jinak odkaz na review zkuste to projet třeba něco objevíte :)

http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-le40a786-review-20080922131.htm
Panzer.Dragon (1081)|6.11.2008 14:06
[QUOTE=Da_Vinci;200005]Nechci vám kazit radost ale co jsem vyčet já tak se 786 moc nehodí právě na (PC)hraní her kvůli spoždění které zapříčiňuje vyhodnocování obrazu a následnému zhášení LED.Taky se jim moc nelíbí tvrdé přechody bílá/černá pokud je pozorujete z úhlu a další neduhy které s eobjevili až právě s LED.Jinak černou samozřejmě chválí.Já kvůli tomu raději taky pokoukávám po 756 a nebo plazmě ta bude asi nejvíc v pohodě na všechno.
Jinak odkaz na review zkuste to projet třeba něco objevíte :)

http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-le40a786-review-20080922131.htm[/QUOTE]

tak to jo to tomu rikam slovo do diskuze.. :-)
majkicz (872)|6.11.2008 14:17
[COLOR="Navy"]Da_Vinci, ses novacek, tak to jeste omluvime, ale o tomto testu tady uz bylo popsano xx radek. Tento test je sporny jak svina, chybi v nem spousta veci, ktere v ostatnich testech na hdtvtest nikdy nechybi, navic ho nedelal ani sam Vincent a pri porovnani s ostatnimi testy je tenhle velkou vyjimkou...ja osobne mu moc neverim, navic je mozny, ze to mel predprodukcni vzorek, kdo vi...[/COLOR]
Da_Vinci (0)|7.11.2008 01:19
já spíš čekal že to někdo nějakými argumenty vyvrátí.Diskusi jsem projel celou a v podstatě krom rovnoměrného posvícení a epg tu nic moc neřešíte.
Panzer.Dragon (1081)|7.11.2008 07:28
tohle neni hlavni vlakno o led tv ma tu kazda rada s led svoje 786 i 956 i neled 756 a samozrejme i nove plazmy a myslim ze se tam rozebiraj dost do podrobna tak pokud chces jit na vyber tv dukladne tak si urcite procti i ty ostatni vlakna a najdes spoustu odpovedi na to co si zminil

tu recenzi tu propirame kazdou chvili a tys ji hodil jako novinku tak sme se tomu pousmali :-)
majkicz (872)|7.11.2008 08:52
[COLOR="Navy"]Da_vinci: Jak pise P.D, navic, pokud mas cas a anglictina is your friend, muzes prostudovat cele tema k A786 na avforums.com. [/COLOR]
Da_Vinci (0)|8.11.2008 18:53
a tak to potom jo já to bral jako diskusi mezi 786 a 756 kde je rozdíl právě v použití podsvícení a tu recenzi konkrétně tady jsem zmíněnou neviděl a jinam jsem nekoukal protože mě zajímali tyto dva modely takže se omlouvám
cris (14)|24.11.2008 21:38
Lidi nevíte někdo prosím jestli se ta 786 vyrábí i ve vínovém designu? Viděl jsem na obrázcích pouze modré hrany, mimochodem ty jsou i nějak podsvíceny nebo se jedná o plast? díky moc
Josefinka (192)|25.11.2008 00:29
Pokud ti můžu poradit, tak sáhni raději po 756 ...má plnou výbavu a cenově o 5 až 6000k levnější, pokud ovšem bude v obchodě nebo skladem....zdravím....
Josefinka (192)|25.11.2008 01:02
Jak už jsem psal jinde,mám taky UPC, ale jestli chceš sledovat HD kanály tak máš problém. Buď si pronajmeš od UPC... HD settobox za 150k a to jen proto že ho nemáš v televizi, kapiš to? Jasná volba..LE40A756-PLNÁ VÝBAVA........
jah7 (37)|25.11.2008 07:49
[QUOTE=Josefinka;203515]Pokud ti můžu poradit, tak sáhni raději po 756 ...má plnou výbavu a cenově o 5 až 6000k levnější, pokud ovšem bude v obchodě nebo skladem....zdravím....[/QUOTE]

Úplne súhlasím Josefinka.
Niektorí namietajú napríklad nie plnú využiteľnosť Wiselink Pro, LAN - ale dôležité je, že LE40A756 je hardwarovo vybavená, všetko ostatné (formáty, titulky...) sú iba otázka firmware, a teda verím iba otázka času.
Panzer.Dragon (1081)|25.11.2008 08:59
pekne si tu notujete ale kazdej mame jine priority

ja namitam ze je ta vybava zbytecna ne spatne vyuzitelna ale pro nekoho uplne nevyuzitelna hdmi kabelem propojim pc a na zbytek kaslu vse bude horsi,na usb i lan se nejde spolehnout

ale je pravda ze pro zpestreni je to prijemny a cenu to moc nenavysuje tak proc to tam nemit

ten mpeg4 je dobrej ten bych bral hned
jordan23 (213)|25.11.2008 09:01
[QUOTE=Josefinka;203516]Jak už jsem psal jinde,mám taky UPC, ale jestli chceš sledovat HD kanály tak máš problém. Buď si pronajmeš od UPC... HD settobox za 150k a to jen proto že ho nemáš v televizi, kapiš to? Jasná volba..LE40A756-PLNÁ VÝBAVA........[/QUOTE]

Na HD vysílání od UPC (HBO, National Geographic, FilmBox, Eurosport) si stejně musíš pronajmout nebo koupit ten jejich STB. \\/
MlokCZ (636)|25.11.2008 09:58
[QUOTE=Josefinka;203516]Jak už jsem psal jinde,mám taky UPC, ale jestli chceš sledovat HD kanály tak máš problém. Buď si pronajmeš od UPC... HD settobox za 150k a to jen proto že ho nemáš v televizi, kapiš to? Jasná volba..LE40A756-PLNÁ VÝBAVA........[/QUOTE]

Taky mám UPC a jak už jsem psal v sousedním threadu, do 756 bych nešel ani omylem. Vyřešit to bez STB nevím zda půjde, jestli vše potřebné 756tka umí (pro použití spárovaného CI modelu s kartou koupeného u Licy), více jsem psal v tom sousedním threadu k 40a786tce.
Ostatní výbava je hodně sporná, pro mě naprosto k ničemu, ale moc si nedokážu přestavit, jak ji i někdo jiný nějak moc využije.
Pro mě je tedy zcela nejdůležitější obraz a tady prostě 786tka je někde jinde (756tku jsem viděl, můj subjektivní pohled je takový, že 786tka je prostě o třídu někde jinde s obrazem - ovšem vynikne to až při správném nastavení a hlavně ve tmě, tedy jak se na TV koukám, při přesvícené místnosti v obchodě ten rozdíl není tak moc znát).
MlokCZ (636)|25.11.2008 10:06
[QUOTE=jah7;203526]Úplne súhlasím Josefinka.
Niektorí namietajú napríklad nie plnú využiteľnosť Wiselink Pro, LAN - ale dôležité je, že LE40A756 je hardwarovo vybavená, všetko ostatné (formáty, titulky...) sú iba otázka firmware, a teda verím iba otázka času.[/QUOTE]

Já pořád nechápu, k čemu je ta funkce LAN tak dobrá. To, že formáty jsou otázka času je sice hezký, ale já je chci používat teď (bez okamžité podpory mkv je to nanic) a až možná jednou ty formáty to bude umět (a vůbec bych si nebyl jistý tím, že bude), tak v té chvíli se budou už dávno používat úplně jiné formáty. Tedy je to stejné jako by tam ta funkce vůbec nebyla. A další věc je ta, že to u budoucích formátu s vyšším datovým tokem stejně vůbec nezvládne HW TV, takže tím je to také pase.
Navíc třeba možnosti titulků nikdy nebudou jako přímo z PC, kde si můžu nastavit v dobrém přehrávači vše zcela do detailu (tím myslím jejich přesný vzhled, polohu, velikost a to včetně možnosti použít dynamickou velikost, tedy mohu použít velké titulky a přitom při delších textech to mít stále na dva řádky s automaticky zmenšovaným fontem). A bez těchto možností jsou z mojeho pohledu titulky zcela naprd.
Takže stejně je nutné připojit PC přes HDMI.