Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Které full hd LCD umí nejlépe zpacovat(upscalovat) SD signál?

luckyluke007 (38)|28.8.2008 19:03
Ahoj chtěl bych znát Váš názor a zkušenosti,která LCD tv umí nejlépe zpracovat klasický SD signál.Nejvíc mě zajímá pořadí u těchto televizí tv.1-Toshiba REGZA 40ZF355DG , 2 SonyKDL-40W4000 ,3 Samsung LE-40A656A1F.Díky za názor.
Huncut (221)|28.8.2008 19:39
Vedle sebe sem je srovnane nemel, abych to mohl porovnat, ale podle ohlasu na internetu, zahranicnich forech a recenzi podava nejlepsi vysledky u SD signalu prave Regza 40ZF355DG.
pat01 (249)|28.8.2008 19:49
Asi si rýpnu a možná se to někomu nebude líbit
Ale chtít kupovat Full HD Tv a jako prioritu schánět která umí nejlépe Sd signál ...tak to už je něco špatně.Ne??To už nepasuje dohormady
To bych spíš scháněl čím pořádným to krmit nebo to zatím nekupovat...
Přijde my to jako když se někdo bude pídit potom který model Porsche bude jezdit nejlépe po oraništi...
luckyluke007 (38)|28.8.2008 20:52
V poho.Klidne si rýpni.Kupuji TV klavně na hry pro PC a budu se občas dívat na tv.DVD přes upscaling z dvd kina.Jen tak pro zajímavost se ptám.
radekhulan (185)|28.8.2008 20:59
Nemohu srovnávat no Toshibu, ale na Samsungu LE46A656 vypadá SD obraz (DVB-T) na FullHD fantasticky, je to jeho opravdu silná stránka.

Sony není 100Hz, starší panely. Toshibu jsem neviděl.
luckyluke007 (38)|28.8.2008 21:02
radekhulan:
Chci se zeptat jak to vypada s rychlosti toho Samsunga jde mi hlavně o plynulost hraní na PC.Díky za info
radekhulan (185)|28.8.2008 21:13
Rychlost je v pohodě. Je potřeba použít "Just scan" režim na HDMI, což je pixel mapping 1:1, který vypíná interní scaler (TV poté funguje jako monitor, bez přepočtu rozlišení a některé úpravy obrazu nejsou dostupné). TV poté má minimální input lag.
luckyluke007 (38)|28.8.2008 22:17
radekhulan:

oki díky prosím tě nevíš jakej je rozdíl mezi Samsung LE-40 A659A a tím tvojim 40A656.
kornelius (170)|28.8.2008 23:20
656 je starsi typ.
ezechiel1917 (498)|29.8.2008 08:38
ja se priklonim k Toshibe u ktere nemam problem s kvalitou SD obrazu od 1m, coz se mi zatim u zadneho jineho LCD nepodarilo
Aliens_II (380)|29.8.2008 10:58
Kamarádovi jsem doporučil koupi televizoru LE40A656. Televize to je výborná, zobrazení HD zdojů je prostě krása.
Co je ale strašné, je SD. Nechápu zde přítomné, jak mohou tvrdit, že SD je na této TV nejkrásnější z nejkrášnějších. Bydlíme s kamarádem ve stejném domě na stejném TV rozvodu. Mám ubohou plasmu, jemu jsem doporučil to LCD, vzhledem k testům a celkové špičkovosti této TV, ale za SD signál, který jeho rodina používá z 90% jsem se mu musel hluboce omluvit, že jsem ho navrtal do této TV. Bohužel je to tak. Ta plasma to LCD v tom SD opravdu drtí.
Huncut (221)|29.8.2008 11:07
Plazma zvlada obecne SD lepe, to je znama vec. Ale jinak z tech LCD by mela byt nejlepsi prave ta vyse zminena Toshiba.
jarda50 (1424)|29.8.2008 11:40
To musíte chápat Radka fanatismus v praxi on totiž ani jinou TV neviděl. To podstatné je kvalita signálu a když je šptná tak z toho super obrázek nevyrobí ani super TV. Já mám třeba tu Sony a jsem s kvalitou spokojený, ale na rozdíl o R netvrdím, že je nej a že to umí fantasticky. Nejlépe jít tam, kde Ti to ukáží s možností SD a tam porovnávat pokud možno na všech třech. Hlavně vybírej podle toho jak se to líbí Tobě, přece jen každý vidíme trochu jinak. Faktem, ale je že plasma je na tom trochu lépe i když rozdíly jsou už takřka minimální. Toshiba je dobře hodnocená TV. Ostatní mají sice stejnů základní vrstvu panelu z jedné fabriky, ale liší se elektronikou a systémem podsvětlení. Sam má CCFG a Sony má WCG-CCFL, Advanced Contrast Enhancer. Pokud ale fungují jak mají pak je to OK. Já jsem preferoval Sony hlavně kvůli HD a přítomnosti MPEG 4 HD tuneru. Sam má zace více možných nastavení včetně kalibrace bílé. Sony zase nemá problémy s diakritikou a vše funguje jako např automatický formát, teletext apod. Každá z těchto TV má jiné fíčury, ale obrazově je to docela na stejno. Jinak tady je pár odkazů na Sony testy http://www.hdtvtest.co.uk/Sony-KDL40W4000/Conclusion/
radekhulan (185)|29.8.2008 12:58
Jarda je prodejce Sony. Neber jej vážně.

Samsung je největší prodejce TV, a získal za rok 2008 hned 3 ceny EISA za svoje televize. Sony či Toshiba nemají ani jednu (za TV).

Navíc u Sony člověk platí za (dávno zašlou) "slávu" značky. Místo malé 40" Sony na 50Hz můžeš mít už 46" Samsung 100Hz televizi. Nebe a dudy :)
jardas33 (69)|29.8.2008 14:16
Měl jsem stejné favority. Nejdříve jsem viděl Sonku a ta mě nepřesvědčila a navíc se mi nelíbí. Pak jsem v Datartu viděl všechny tři a vyhrál Samsung. Jsem spokojenej, ale pozor na ventilátor, aby nebyl hlučnej. Koukni na ně , porovnej obraz a pak pročti diskuse k jednotlivým modelům a pak se rozhodni.
radekhulan (185)|29.8.2008 15:22
ventilátor má jen LE40A656, LE46A656 už ne :)
jarda50 (1424)|29.8.2008 15:23
Radku nyní jsi mi rozesmál. Jasně pokud ji parkrát vyměníš za pořádný kus BTW European best value 2008/2009 je sam LE40A557/577 a ne ten Tvůj typ. Nějak ho tam nemohu najít zde je odkaz http://www.eisa.eu/eisa/awards/2008-2009 a pokud procházím historii a představ si je tam i Sony. Na rozdíl od Radka dáváme mnozí radši na kvalitu. A opakuji na rozdíl od Radka, že má TV není nejlepší a jsou ještě další podstatně lepší. Ale je dobré si přečíst vlákna jak o Samovi tak o Sony aby člověk viděl jak to vypadá v praxi a kde mu horzí větší riziko možnosti, že koupí něco co pak bude muset dávat do opravy nebo vyměňovat.
ezechiel1917 (498)|29.8.2008 15:39
jarda50: dobre si to vystih, preci jen best value neznamena nejlepsi kvalita, ale pomer cena/vykon. a656 tam vubec neni naopak philips 9803 ma vyhru zaslouzenou. pokud chce nekdo opravdu kvalitu rad si za ni priplati... a na a656 to urcite nebude..
jarda50 (1424)|29.8.2008 15:51
ezechiel mně vůbec nejde o nějakou válku nebo přetahování, kdo má co většího. Stejně je to na každém aby si sám vybral co se mu líbí, ale nemám rád kecy podomních obchodníků, kteří tvrdí to co zrovna nabízí je nej super a pod.
jarda50 (1424)|1.9.2008 17:55
Hmm Pioneer za kolik asi bude? Měla by to být už OLED?
jakub55 (39)|1.9.2008 18:32
LCD Pioneer modely KRL-32V a KRL-37V sa už predávajú..
jakub55 (39)|1.9.2008 18:33
Hmm (1739)|2.9.2008 07:39
[QUOTE=jarda50;190177]Hmm Pioneer za kolik asi bude? Měla by to být už OLED?[/QUOTE]

Dye pae. Pioneer LCD 46´ bude příští měsíc a podle StereaVidea má být za 75 tisíc. Jen pro fajnšmekry.
jarino1978 (8045)|2.9.2008 14:51
[QUOTE=Hmm;190235]Dye pae. Pioneer LCD 46´ bude příští měsíc a podle StereaVidea má být za 75 tisíc. Jen pro fajnšmekry.[/QUOTE]

Po čase som prišiel na to, ako pretáčaš svoje osobné preferencie. Nedušoval si sa náhodou, že berieš jedine plazmu Pioneer ??? Prečo si od toho upustil ??? Sám viem, že sa veľmi dlho rozhoduješ, tak si kúp už konečne ten Pioneer, sám vieš, že Ťa nesklame a ja viem, že Ti bude slúžiť pekne dlho.
Hmm (1739)|2.9.2008 19:27
[QUOTE=jarino1978;190309]Po čase som prišiel na to, ako pretáčaš svoje osobné preferencie. Nedušoval si sa náhodou, že berieš jedine plazmu Pioneer ??? Prečo si od toho upustil ??? Sám viem, že sa veľmi dlho rozhoduješ, tak si kúp už konečne ten Pioneer, sám vieš, že Ťa nesklame a ja viem, že Ti bude slúžiť pekne dlho.[/QUOTE] No tím jsem myslel u toho Pioneer LCD, že bude hodně drahý /obzvlášť pokud není LED/. A předpokládám zase vysokou kvalitu, když své technologie připojí k LCD. Já se nepřetáčím k LCD, vypalování plazmy se nebojím (na hry k PC mám 24´monitor), ale štve mě ta vyšší spotřeba, byť zaplatitelná. Nynější ceny Pincků jsou na mé hranici ochoty ty peníze dát /asi ještě stále nad ní/, a já jsem nikde nenapsal, že beru jedině Pioneer, můj hledáček zaplňoval Panák 46PZ85. Jasně lepší Pioneery jsou na cenový dohled teprve v poslední generaci. Můj problém je, že bez velkých změn 50´prostě neumístím a to Pioneer ve fullku nenabízí /leda snad až panely od Panáka, pokud stále nezůstanou jen u těch větších/. Ale momentálně se mi zpřeházely priority kvůli neplánovaným výdajům (15t nová chladička místo rozbité, skoro 20t neplánová dovolená, do které jsem byl dotlačen, problémy s kompem /ještě AGP/ a rozhodnutí ho s Nehalemy totálně omladit - plán cca 25t), takže nejdřív pod stromeček nebo na jaře /to už ale nejdéle/, až budou mít všichni podstatní hráči na trhu nové modely.
fwefw (94)|2.9.2008 22:32
[QUOTE=Hmm;190341]No tím jsem myslel u toho Pioneer LCD, že bude hodně drahý /obzvlášť pokud není LED/. A předpokládám zase vysokou kvalitu, když své technologie připojí k LCD. Já se nepřetáčím k LCD, vypalování plazmy se nebojím (na hry k PC mám 24´monitor), ale štve mě ta vyšší spotřeba, byť zaplatitelná. Nynější ceny Pincků jsou na mé hranici ochoty ty peníze dát /asi ještě stále nad ní/, a já jsem nikde nenapsal, že beru jedině Pioneer, můj hledáček zaplňoval Panák 46PZ85. Jasně lepší Pioneery jsou na cenový dohled teprve v poslední generaci. Můj problém je, že bez velkých změn 50´prostě neumístím a to Pioneer ve fullku nenabízí /leda snad až panely od Panáka, pokud stále nezůstanou jen u těch větších/. Ale momentálně se mi zpřeházely priority kvůli neplánovaným výdajům (15t nová chladička místo rozbité, skoro 20t neplánová dovolená, do které jsem byl dotlačen, problémy s kompem /ještě AGP/ a rozhodnutí ho s Nehalemy totálně omladit - plán cca 25t), takže nejdřív pod stromeček nebo na jaře /to už ale nejdéle/, až budou mít všichni podstatní hráči na trhu nové modely.[/QUOTE]

Čus,
plánuju na vánoce 508 Pionýra. Jak je to s tou spotřebou např. při 10 hodinách denně oproti 42 LCD, o kolik to vyjde dráž za rok ? A k tomu vypalování, dnes jsem se bavil s prodavačem v Basysu a říkal, že se ty nový panely vůbec nevypalují, trošku mě to děsí a také ztráta kvality barev po např. 2 letech užívání. Dochází k tomu, přece jenom je to dost peněz, budu to používat hlavně na SD, DVD.
Aliens_II (380)|3.9.2008 07:42
[QUOTE=fwefw;190358]Čus,
plánuju na vánoce 508 Pionýra. Jak je to s tou spotřebou např. při 10 hodinách denně oproti 42 LCD, o kolik to vyjde dráž za rok ? A k tomu vypalování, dnes jsem se bavil s prodavačem v Basysu a říkal, že se ty nový panely vůbec nevypalují, trošku mě to děsí a také ztráta kvality barev po např. 2 letech užívání. Dochází k tomu, přece jenom je to dost peněz, budu to používat hlavně na SD, DVD.[/QUOTE]

kravina s vypalování, moderní strašák některých lidí, kteří vyškrábli někde na netu nějaké obrázky.
Pokud jsi smířen s technologií plasmy, budeš si ji hlídat. Jestli si ji nepohlídáš a dva roky ti tam pojede nonstop statický obraz, zapomeň na plasmu a kup si něco jiného. Jinak běžným domácím provozem se ti nikde nic nevypálí. Ale znova píšu je třeba si na úkor výrazně lepšího obrazu SD hlídat zaplnění celé obrazovky. Například. Což pomalu a jistě nebude třeba, 16:9 se ve vysílání mrtně posiluje a rozšiřuje a stává se standardem. Tím netvrdím, že ti pruhy nějak ublíží, ale když to bude s mírou, tak pohoda. Ztráta kvality barev to je zase co? Kvalitní barvu leda tak můžeš ztratit tím, že budeš mít na obrazovce mrtnou dávku prachu, přes který ani nepůjde vidět, jinak tedy nevím.

Spotřebu si spočítáš těžko, plasmy nemají stálou spotřebu, ale mění se dle zobrazených scén, čím více světlejší tím více se spotřeba přibližuje max. odběru stroje uváděného výrobcem, či na zdroji. U LCD máš jistotu stálého odběru, tam je to jednoduché. Pokud bude mít plasma napsanou spotřebu kolem řekněme 350W, počítej s průměrem kolem 200W a méně, ale jak jsem psal a psalo se tady mnohokrát, je to případ od případu a o rozmanitosti sledování různých tipů pořadů.
Hmm (1739)|3.9.2008 08:05
[QUOTE=fwefw;190358]Čus,
plánuju na vánoce 508 Pionýra. Jak je to s tou spotřebou např. při 10 hodinách denně oproti 42 LCD, o kolik to vyjde dráž za rok ? A k tomu vypalování, dnes jsem se bavil s prodavačem v Basysu a říkal, že se ty nový panely vůbec nevypalují, trošku mě to děsí a také ztráta kvality barev po např. 2 letech užívání. Dochází k tomu, přece jenom je to dost peněz, budu to používat hlavně na SD, DVD.[/QUOTE]
No čti testy na hdtvtest.co.uk, tam se dočteš i spotřebu nové 50´fullHD Pioneera. Protože 508 je jen HD ready (nebo myslíš jaký přesně model?), tam to bude o cca 100W méně. A 42´bere zase o cca 100W méně než 50´(tedy aspoň u fullHD Panáků). Extrémní odolnost současných Pioneerů proti vypalování tam potvrzují tady.
artam (1147)|3.9.2008 14:29
[QUOTE=Aliens_II;190378]...U LCD máš jistotu stálého odběru, tam je to jednoduché...[/QUOTE]

Ani u LCD to nie je jednoduche. Prikon, uvedeny na stitku vacsinou zodpoveda plnemu podsvieteniu. Ale vacsina sucasnych LCD televizorov je vybavena dynamickou zmenou intenzity podsvietenia (podla tmavych scen, alebo v ramci prisposobenia okolnemu svetlu), takze realne prikon potom moze byt nizsi aj o 50%.
jarino1978 (8045)|3.9.2008 14:43
[QUOTE=artam;190429]Ani u LCD to nie je jednoduche. Prikon, uvedeny na stitku vacsinou zodpoveda plnemu podsvieteniu. Ale vacsina sucasnych LCD televizorov je vybavena dynamickou zmenou intenzity podsvietenia (podla tmavych scen, alebo v ramci prisposobenia okolnemu svetlu), takze realne prikon potom moze byt nizsi aj o 50%.[/QUOTE]

pravda, pravda. moje 46 " M-ko má max. 260W, stabilne je však spotreba od 115-165W max. pri podsvietení 5 z 10-tich. Ono to podsvietenie naplno je tak dobré na skorý odchod k okuliarom.
fwefw (94)|3.9.2008 17:09
[QUOTE=Hmm;190380]No čti testy na hdtvtest.co.uk, tam se dočteš i spotřebu nové 50´fullHD Pioneera. Protože 508 je jen HD ready (nebo myslíš jaký přesně model?), tam to bude o cca 100W méně. A 42´bere zase o cca 100W méně než 50´(tedy aspoň u fullHD Panáků). Extrémní odolnost současných Pioneerů proti vypalování tam potvrzují tady.[/QUOTE]

Jo, dívám se akorát 509 nebyla v nabídce videoexpertu, tak jsem myslel, že se u nás ještě neprodává. Tenhle model bude, ale asi lepší, i když je o 10 000 dražší. Z jaké vzdálenosti to plánuješ sledovat, já jsem na předváděčce v Basysu sledoval Novu v pohodě z 2,5 metru a obraz jako víno.
jarino1978 (8045)|3.9.2008 17:26
[QUOTE=fwefw;190453]Jo, dívám se akorát 509 nebyla v nabídce videoexpertu, tak jsem myslel, že se u nás ještě neprodává. Tenhle model bude, ale asi lepší, i když je o 10 000 dražší. Z jaké vzdálenost to plánuješ sledovat, já jsem na předváděčce v Basysu sledoval Novu v pohodě z 2,5 metru a obraz jako víno.[/QUOTE]

no tak zasa nepreháňaj, že obraz ako víno...
Hmm (1739)|3.9.2008 17:39
[QUOTE=fwefw;190453]Jo, dívám se akorát 509 nebyla v nabídce videoexpertu, tak jsem myslel, že se u nás ještě neprodává. Tenhle model bude, ale asi lepší, i když je o 10 000 dražší. Z jaké vzdálenosti to plánuješ sledovat, já jsem na předváděčce v Basysu sledoval Novu v pohodě z 2,5 metru a obraz jako víno.[/QUOTE]Nejlevnější LX5090 jsem viděl nedávno na netu za cca 72t, ale v ceně nebývají oddělitelné repro (6-7t) a to samé platí o podstavky. 3 metry jsou v pohodě, ty 2,5m asi podle kvality signálu a jeho zobrazení...
mesab (2)|3.9.2008 20:59
fwefw
IMO ten správný Pioneer je PDP-LX5090, žádný jiný neřeš, ( pokud teda ne PDP-LX6090 :-), nějak mi není zřejmé, o kterém p. uvažuješ
artam (1147)|4.9.2008 16:21
Tak ja sa teda vratim k teme:
Které full hd LCD umí nejlépe zpacovat(upscalovat) SD signál?
odpoved:
Podla mna ani jedno, na vsetkych bude SD viac-menej priserne, vyroba 5 pixelov z jedneho pixela zo zasumeneho analogu je praca tak maximalne pre carodejnika z krajiny OZ. :-)
artam (1147)|4.9.2008 16:40
A este doplnim:
Vyroba 5 pixelov z jedneho pixela zo zastvorcekovaneho SD z DVB-T je praca pre carodejnicu z Eastwicku. 8-)
jarino1978 (8045)|4.9.2008 17:01
[QUOTE=artam;190553]A este doplnim:
Vyroba 5 pixelov z jedneho pixela zo zastvorcekovaneho SD z DVB-T je praca pre carodejnicu z Eastwicku. 8-)[/QUOTE]

a hlavne pri sledovaní Digi TV a UPC Direct. a čo taký Minimax z CS linku ? Bitrate okolo 1 Mbit/s, to je paráda...

Tak aby ste nepovedali, že nič neporadím, moja rada znie nasledovne :
- oproti HD min. o 2 m dozadu, potom je to už v pude sebazáchovy ešte ako tak prijateľné
Pytkin (7947)|4.9.2008 17:07
artam : su upscalery , ktore to vedia celkom dobre .. orange ich pouziva na STV1,2 vo svojej sieti .. Ale stoja niekolko nasobne viac , ako telka .. tak je logicke , ze v ziadnom tv ich nikto nepouziva ..
artam (1147)|4.9.2008 18:35
Pytkin: ehm, bavme sa o "spotrebitelskejsich" veciach ako su upscalery pouzivane orange... :-( aj ked z obmedzenia, ktore je principialne dane rozlisenim SD, sa ani s oranzovymi upscalermi prilis velky HD zazrak vycarovat neda :-).
Pytkin (7947)|4.9.2008 19:06
artam : jo jo .. ja to len pisem ako dpolnujucu informaciu .. Ono by bolo zbytocne aby taky upscaler bol v telke .. staci ked ho ma broadcaster ..
Javdat (7)|4.9.2008 19:37
Taky se chystám jít do toho pincka PDP-LX5090, nikde tu nemůžu najít komentář někoho kdo už ho má doma a jak je s tímto panelem spokojen, plánuji k němu ps3 a kabel od UPC, není tu někdo kdo má tohle kuro už doma ? Že by napsal nějké postřehy atd..
jarda50 (1424)|4.9.2008 19:50
Javdat
přeci jen zde není tolik lidí, kteří by si tu velmi dobrou leč relativně drahou plasmu koupili. Spíše si nyní koupí průměrné LCD a čekají na OLED technologii, která vtrhne již na podzim na náš trh. Ale jedno platí pro každou plasmu i LCD. Bez kvalitního signálu je i TV za milion nanic a zobrazení bude špatné i když třeba lepší než na průměrné P a LCD
jarino1978 (8045)|4.9.2008 20:35
[QUOTE=Javdat;190575]Taky se chystám jít do toho pincka PDP-LX5090, nikde tu nemůžu najít komentář někoho kdo už ho má doma a jak je s tímto panelem spokojen, plánuji k němu ps3 a kabel od UPC, není tu někdo kdo má tohle kuro už doma ? Že by napsal nějké postřehy atd..[/QUOTE]

buď trepeš somariny, ale neviem čo.
Spýtam sa Ťa, prečo ideš kúpiť KURO ?
Javdat (7)|4.9.2008 21:16
Protože nemám rád kompromisní řešení a za kvalitu si rád připlatím, řekněme, že na to prostě mám.. a podle recenzí všude na webu je tahle plasma v tuhle chvíli to nejlepší na trhu, nechce se mi čekat na OLED, vím, že nabídka blue ray není zatím nic moc, ale určitě to bude časem stále lepší a filmů na tomto mediu bude přibívat.
jarda50 (1424)|4.9.2008 21:49
Javdat, chápal bych to kdyby jsi té TV zajistil dobrý signál např. z vlastního satelitního zařízení s HD kvalůitou. ale UPC kabel mám ho taky není zrovna the best v tuto chvíli. Mám kompletní nabídku se 4 HD kanály, ale kvalita signálu je v různých oblastech různá. Já mám naštěstí celkem signál kvalitní a stejně se stím někdy k TV pere. Věř tomu, že rozdíl mezi Tvou TV za 80 K nebude velký rozdíl v obraze mezi mojí TV za 40K. Ale je to jen na Tobě líbí se Ti tak neváhej. Jak jsem četl na netu a stránkách Pioneera tak drtivá většina majkitelů těchto TV právě zároveň kupuje i zmíněný sat systém, který Pio doporučuje. Já hodlám koncem roku investovat obdobnou částku do lepší technologie, ale nejdřív ji chci vidět na obdobném signálu, abych si byl jist, že nešlápnu vedle. A znovu opakuji pokud není kvalitní signál není šance ani s nej TV.
Hmm (1739)|4.9.2008 21:54
[QUOTE=Javdat;190591]Protože nemám rád kompromisní řešení a za kvalitu si rád připlatím, řekněme, že na to prostě mám.. a podle recenzí všude na webu je tahle plasma v tuhle chvíli to nejlepší na trhu, nechce se mi čekat na OLED, vím, že nabídka blue ray není zatím nic moc, ale určitě to bude časem stále lepší a filmů na tomto mediu bude přibívat.[/QUOTE]
No tak budeš holt první, obzvláště když na to máš, tak na nic nečekej. Možná by stálo za zvážení i H-čko s DVB-S(2), které je jen o cca 6 tisíc dražší, ale pokud už kvalitní signál máš, není o čem. OLED v patřičné uhlopříčce hned tak nepřijde.
Javdat (7)|4.9.2008 22:46
Žádný velký zázraky od kabelovky nečekám, ani netvrdím, že ten rozdíl v konečné kvalite zobrazení bude mezi kuro za 80k a jinou plazmou za 40k nějak obzvlášt velkej, ale určitě tam nějakej bude, samo, že ne přímo uměrnej rozdílům v ceně.. viděl jsem někde na netu srovnávací test ve kvalitě podání SD signálu na full hd panelech a pincek z toho vyšel jako to nej.. a o to mi jde. Opakuji, že mám v úmyslu na tom taky valit gamesy na PS3 a samozřejmně i filmy z blue ray. Navíc se v budoucnu rozhodně nebudu bránit koupy, nějakýho SAT na příjem HD, ale to ještě přesně nevím kterej.. A jak píše Hmm: OLED v patřičné uhlopříčce hned tak nepřijde.Nechápu proč Jarino1978 nazíváš mé názory trepáním somarin.
jarino1978 (8045)|4.9.2008 23:07
[QUOTE=Javdat;190591]Protože nemám rád kompromisní řešení a za kvalitu si rád připlatím, řekněme, že na to prostě mám.. a podle recenzí všude na webu je tahle plasma v tuhle chvíli to nejlepší na trhu, nechce se mi čekat na OLED, vím, že nabídka blue ray není zatím nic moc, ale určitě to bude časem stále lepší a filmů na tomto mediu bude přibívat.[/QUOTE]

tak to musíš byť potom asi magor, ktorý tu neprišiel po radu, ale sa potreboval vystatovať...
- čo čakáš od Pioneera ? Zázrak v podobe SD ?
jarino1978 (8045)|4.9.2008 23:14
[QUOTE=Javdat;190604]Žádný velký zázraky od kabelovky nečekám, ani netvrdím, že ten rozdíl v konečné kvalite zobrazení bude mezi kuro za 80k a jinou plazmou za 40k nějak obzvlášt velkej, ale určitě tam nějakej bude, samo, že ne přímo uměrnej rozdílům v ceně.. viděl jsem někde na netu srovnávací test ve kvalitě podání SD signálu na full hd panelech a pincek z toho vyšel jako to nej.. a o to mi jde. Opakuji, že mám v úmyslu na tom taky valit gamesy na PS3 a samozřejmně i filmy z blue ray. Navíc se v budoucnu rozhodně nebudu bránit koupy, nějakýho SAT na příjem HD, ale to ještě přesně nevím kterej.. A jak píše Hmm: OLED v patřičné uhlopříčce hned tak nepřijde.Nechápu proč Jarino1978 nazíváš mé názory trepáním somarin.[/QUOTE]

Obdivujem ľudí Tvojho typu, ktorí nič nevideli a sú bohovo múdri....
Ale aj tak Ti želám veľa spokojnosti s Kuro....Príde my iba na um toto :
Príde novodobý podnikateľ do hotelovej reštaurácie a obsluha sa ho pýta : "Čo si prajete ? " "Mne je to jedno, nech to je ale najdrahšie ".


PS : Pokiaľ nechceš odísť s dlhým nosom, najskôr Ti pre uhlopriečku 127 cm odporúčam si zabezpečiť aj adekvátny signál, čiže s podaním SD si môžeš na takomto skle bez pomoci upscalingu len zamávať na dobrú noc. Ako mimimum pokladaj SD s bitratom >5 Mbit/s najlepšie ako DVD, stredná cesta DVB-T, najhoršia cesta DIGI TV, UPC, SD analóg. Dobrú noc !
Javdat (7)|4.9.2008 23:21
Uff, Jardo ty mi dávaš ! Mě se zdá, že nejchytřejší jsi tady podle všeho ty !! Dobrou noc přeji směrem k Tatrám !!