Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

FULL HD v TV?! Kde?

w-one (93)|23.8.2008 23:43
[QUOTE=jarino1978;189038]tieto saty vedia samozrejme upscaling na 720p alebo 1080i a to vo veľmi dobrej kvalite.
[/QUOTE]

Tomu se mi nechce moc věřit.
pat01 (249)|24.8.2008 08:59
Když už jsme u těch HD sat přijímačů.
Tak pro toho kdo je tad před nákupem a rozhodováním jaký HD přijímač koupit mohu vřele doporučit Octagon HD SF 918 nebo SAB ultimate super plus.
Oproti Vantage(taky dobrý) uplně jiná cena,silnější procesor,přijímač naprosto bez problému spolupracuje se všem moduly(hlavně diablo)a kartami a hlavně má plně funkční sítovou kartu(lan).
jarino1978 (8045)|24.8.2008 09:32
[QUOTE=w-one;189093]Můj Topfield 7700HSCI taky umí upscaling, ale nečekej od toho žádný zázrak. Pokud ti jde SD signál v 576, tak z toho NIKDY nemůžeš žádným upscalingem udělat opravdové 1080i Jestli je tam nějaký rozdíl, tak velmi nepatrný a rozhodně to není to samé jako u upscalingu DVD! Spíš rozdíl nepoznáš a jen budeš zvyšovat nárok na výkon receiveru potažmo televize a budeš víc topit ;-).[/QUOTE]

Vantage má upscaling tak kvalitný, že napr. filmy z Premiere HD majú väčšiu ostrosť, ako keby si stream prehrával cez PS3. Skúšal som samozrejme aj nechať upscaling na TV, ale Vantage to dokázal lepšie. Už som raz niekde tuto písal, že pri pozeraní CT2 SD je obraz už skoro nerozoznateľný od STV3 HD ( 720p). nepatrné rozdiely vidím jedine v pozadí ( diváci, tráva ). Samozrejme upscaling má opodstatnenie v prípadoch SD kanálov s dostatočným dátovým tokom ( ako aj u DVD ). Čiže DIGI TV bude vyzerať cez upscaling o máličko lepšie, ale u CT2, CT1, Markízy, ZDF a pod, čiže u staníc s dostatočným dátovým tokom rozdiel pocítiš značne.
Samozrejme HD je HD, nikto netvrdí, že z 576i dostaneš pravé 1080i, ale obrazovo je to veľmi veľký kvalitatívny skok ( pri dobrom bitrate určite porovnateľné s upscalovaným DVD ).
jarino1978 (8045)|24.8.2008 09:37
[QUOTE=pat01;189103]Když už jsme u těch HD sat přijímačů.
Tak pro toho kdo je tad před nákupem a rozhodováním jaký HD přijímač koupit mohu vřele doporučit Octagon HD SF 918 nebo SAB ultimate super plus.
Oproti Vantage(taky dobrý) uplně jiná cena,silnější procesor,přijímač naprosto bez problému spolupracuje se všem moduly(hlavně diablo)a kartami a hlavně má plně funkční sítovou kartu(lan).[/QUOTE]

Áno , Octagon je tiež dobrý, len upozorňujem, že na Octagon ešte nie je doriešená 100 % stabilita a podpora PVR.

Super porovnanie Octagon vs. Vantage nájdeš tuto : [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Je to porovnanie od odborníka na saty a užívateľ doma používa obidva.

No a samozrejme medzi kvalitu HD receiverov treba zaradiť samozrejme Dream, IPBOX, Technisat
jarino1978 (8045)|24.8.2008 09:41
No a samozrejme HDTV receiver treba vybierať hlavne podľa :
- stability
- podpory
- kvality obrazu
- užívateľkej obsluhy ( PVR, EMU, CI sloty, čítačky..... )
jarino1978 (8045)|24.8.2008 09:44
No a ten, kto to stihne s nákupom HDTV receiveru, tak :[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Honza23 (80)|24.8.2008 10:08
No právě že tuhle funkci velici chválili u již dříve zmiňovaného Digicorder HD S2,zde je i na něho recenze
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Autor tam píše,že někdy měl opravdu problém rozeznat,jestli se dívá na HD nebo ještě na SD.
jarino1978 (8045)|24.8.2008 12:23
[QUOTE=Honza23;189112]No právě že tuhle funkci velici chválili u již dříve zmiňovaného Digicorder HD S2,zde je i na něho recenze
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Autor tam píše,že někdy měl opravdu problém rozeznat,jestli se dívá na HD nebo ještě na SD.[/QUOTE]

technisat je vždy zaradený medzi receivera s kvalitným obrazom, takisto vantage. Napr. Vantage 6000 som zohnal za 8 900 Sk , čiže cca 7 000 Cz . technisat Ti bohužiaľ neponúkne neoficiálny SW, čiže priame EMU, ak chceš pirátsky príjem, musím kúpiť napr. modul Diablo, čo je zasa nemalá investícia. vantage po zmene SW Ti ihneď ponúka EMU ( Nagravision 1+2, Seca 1+2, Cryptoworks, Viacess 1+2, Biss, Irdeto 1+2... ), má 2 čítačky karieť, po zmene SW sa tieto čítačky menia na univerzálne, čiže vložíš kartu Gital, T@T, Skylink, UPC a ideš. Nie je problém naraz Gital + Skylink a pod. Takisto spolupráca s modulom Diablo je 100 %.
Honza23 (80)|24.8.2008 13:27
[QUOTE=jarino1978;189119]technisat je vždy zaradený medzi receivera s kvalitným obrazom, takisto vantage. Napr. Vantage 6000 som zohnal za 8 900 Sk , čiže cca 7 000 Cz . technisat Ti bohužiaľ neponúkne neoficiálny SW, čiže priame EMU, ak chceš pirátsky príjem, musím kúpiť napr. modul Diablo, čo je zasa nemalá investícia. vantage po zmene SW Ti ihneď ponúka EMU ( Nagravision 1+2, Seca 1+2, Cryptoworks, Viacess 1+2, Biss, Irdeto 1+2... ), má 2 čítačky karieť, po zmene SW sa tieto čítačky menia na univerzálne, čiže vložíš kartu Gital, T@T, Skylink, UPC a ideš. Nie je problém naraz Gital + Skylink a pod. Takisto spolupráca s modulom Diablo je 100 %.[/QUOTE]
Tak jsi mě opravdu přesvědčil a dneska si objednám toho Vantage,zřejmě toho 7100S a je k tomu i 2 GB flashka zdarma.A z jakých družic příjímáte signál ?Bude mi stačit příjem z družic Astra 23.5(TaT) a 19.2 nebo si mám pořídit ještě jeden konvertor na ještě jinou družici ?
jarino1978 (8045)|24.8.2008 14:12
[QUOTE=Honza23;189127]Tak jsi mě opravdu přesvědčil a dneska si objednám toho Vantage,zřejmě toho 7100S a je k tomu i 2 GB flashka zdarma.A z jakých družic příjímáte signál ?Bude mi stačit příjem z družic Astra 23.5(TaT) a 19.2 nebo si mám pořídit ještě jeden konvertor na ještě jinou družici ?[/QUOTE]

ja by som si radšej kúpil Diseq motor, jednak ušetríš za konvektory a je to tak lepšie. V Mojich podmienkach mám rozsah 36E - 30W.
V tvojom prípade :
- ASTRA 23,5E - Cs link, Skylink, Kabel Deutschland, Canaal Digital ( z toho HD : 4 programy )
- ASTRA 19,2E - Premiere World, C+ , TPS, UPC Direct ( z toho HD cca 7 programov )
RedBaron (90)|25.8.2008 15:20
[QUOTE=jarino1978;188787]prologue Ti mohlo prejsť rukami, ale GT5 už asi nie, ibaže by si býval v JPN. O to my išlo...[/QUOTE]

Ani v Japonsku plné GT5 není a ještě dlouho nebude, Kazunori Yamauchi před několika týdny ohlásil zpoždění vydání této hry až na rok 2010 ale na druhou stranu slíbil update Prologu přes internet, takže budeme mít do té doby stále updatovaný nový herní systém, fyziku, grafiku, zvuky, ovládání, tratě i auta. Předposlední (40 aut, 1 trať) i poslední (nová pro fyzika, zvuky aut, vylepšení AA a FPS, další drobnosti) update byl super, na podzim nás čeká poprvé v historii hry model poškození vozidel.

[QUOTE=jarino1978]GT5 je super, ide síce v 1080p[/QUOTE]

Špatná informace, v 1080p chodí menu a palubní deska automobilu ale okolní svět je počítán v rozlišení 1280x1080p a využitím PS3 upscaleru přepočítán do plného HD 1920x1080p.

[QUOTE=jarino1978]...textúry pozadia sú upscalované z GT4 z PS2...Škoda...[/QUOTE]

Jednak to není pravda a jednak koukáme stále v podstatě na vývojovou betaverzi této hry, já osobně jsem šťastný za to, že jsem za ni mohl zaplatit, je to v podstatě jediná hra, kterou ve svých třiceti letech ještě hraju a pořád mě baví.

[QUOTE=jarino1978]Už len škoda, že tých hier v 1080p je veľmi málo. Kde sú tie sľuby od Sony?[/QUOTE]

Sliby od Sony vůbec nejsou liché, jenom vývojáři se učí s novým hardwarem, o kterém je známo, že umí víc než konkurence ale je pekelně těžké pro něj programovat.
jarino1978 (8045)|25.8.2008 15:38
[QUOTE=RedBaron;189238]
Špatná informace, v 1080p chodí menu a palubní deska automobilu ale okolní svět je počítán v rozlišení 1280x1080p a využitím PS3 upscaleru přepočítán do plného HD 1920x1080p.[/QUOTE]

- veď je to stále 1080p !

[QUOTE=RedBaron;189238]
Jednak to není pravda a jednak koukáme stále v podstatě na vývojovou betaverzi této hry, já osobně jsem šťastný za to, že jsem za ni mohl zaplatit, je to v podstatě jediná hra, kterou ve svých třiceti letech ještě hraju a pořád mě baví.[/QUOTE]

- to máš pravdu, ja mám tiež 30 a je to stále paráda...
- a ešte toto si pozri :http://www.sony-playstation.cz/comment.php?comment.news.2260

- " Na internetu se totiž objevily fotografie z nové tratě Nürburgring do GT5P a začaly různé analýzy po nichž se přišlo na to, že trať využívá prvky v nízkém rozlišení ještě z Gran Turisma 4. Gran Turismo je jedna z nejoblíbenějších herních automobilových sérií všech dob a to co dělá Polyphony Digital není zrovna chválihodné. GT5P je defacto GT4 s hi-res auty a to stojí za zamyšlení, možná, kdyby byla hra vydaná jako "Gran Turismo 4 HD" nedivili bychom se. "
RedBaron (90)|25.8.2008 15:44
Ten Nürburgring bych okamžitě bral i ve verzi, v jaké byl pro GT4. Polyphony digital ho naimportovali spolu s okruhem v Le Mans přímo z GT-4 do hracích automatů na výstavách a autosalonech. Ale dosud žádná jiná hra ani dokonalé PC simulátory GT-R nebo LFS nemají Nürburgring tak dokonale věrný podle skutečnosti, je tam skutečně každý hrbol z těch 20 kilometrů trati. Pravda ale je, že se autoři zatím opravdu zaměřili jenom na modely aut, taky vypadají úžasně a na trati se jich pohybuje 16 najednou v "očůraném" fullHD a 60FPS! Zbytek podle mě teprve přijde a v roce 2010 bude Nürburgring vymodelován znovu, na naprosto jiné úrovni. V podstatě na to mají ještě dva roky, s tím že střípky jejich práce můžeme díky updatům vidět hned.
stembi (1)|25.8.2008 22:39
Jen několik základních údajů:
Lidské oko dokáže rozlišit změnu v obraze tehdy, dopadají li na dva nesousední čípky na sítnici. Tedy ob jeden čípek. To vzhledem ke geometrii oka dělá cca 1 úhlovou minutu.
Když si to spočítáme, zjistíme, že ve vzdálenosti 3,5 metru rozlišíme tedy dva body, které jsou od sebe cca 1 milimetr (2*sin (1/60/2) * 3500 [mm]).
Spočítejte si, nebo si změřte vzdálenost dvou bodu na vaší favorizované televizi a sami si zodpovězte na otázku, zda platíte za to, co skutečně dokážete využít nebo zda platíte za marketingové žvásty (mám na mysli 1920x1080 na 32'' panelu).

Já jsem si to propočítal na 32'' panel, o který mám zájem a zjistil jsem, že je skutečně pitomost si do takového panelu dávat plné rozlišení (1920x1080). Resp podle této teorie bohatě stačí rozlišení 708x398.
Určitě se najde spousta chytráků, kteří budou tvrdit, že jsem asi slepej když tohle tvrdím, ale to je mi vcelku jedno. Tuto teorie jsem si již potvrdit tím, že jsem film v tomto rozlišení na tomto panelu pustil a skutečně, ze 3,5 metrů jsem nezjistil žádný rozdíl oproti vyšímu rozlišení. Samozřejmě když člověk přijde blíž, tak rozdíl vidí, ale .... kdo se na filmy kouká z půl metru?
Proto doporučuji: zjistěte si z jaké nejbližší vzdálenosti se na filmy budete dívat, spočítejte si minimální rozlišení panelu a kupte si nejbližší vyšší. Anebo, samozřejmě můžete jít s trendem a koupit si FullHD, protože to je "nejlepší" - ale budete platit navíc výrobní náklady na výrobu složitějšího panelu a vyšší spotřebu.
majkicz (872)|25.8.2008 22:41
[COLOR="Navy"]Drahy stembi, a co tady asi celou dobu opakuji? :) Nekomu na to staci veta, jiny to tu musi sepsat do nekolika odstavcu :D[/COLOR]
Commanche (51)|26.8.2008 07:11
hehe, tak tak... ale stejne jsou lidi, co fullhd "poznaji" i z 6ti metru treba na 42" a s tim nikdo nic neudelame :-D
jarda50 (1424)|26.8.2008 13:05
doplním jen svoje subjektivní pozorování. 2m full HD TV 40" rozdíl je vidět. Testoval jsem to tak, že jsem pustil HD obraz a přepnul na SD a opakoval. Pak jse to střídal 4 HD programy se 4 SD. V HD je dost vidět rozdíl pokud se jedná o pořad nebo TV natočené v HD a nebo upscalované. Neporovnával jsem s BD protože tam je rozdíl markantnější. Pak jsem postavil vedle sebe HD ready 26" a tu 40"FHD. N a26 ce je ten obraz horší, ale takřka na všech kanálech stejný. Na té 40tce jsou už vidět rozdíly mezi kanály. Něco jde poznat i cca 3m ale spíše jen to, že obraz je barevně vyváženější a ostřejší a barevně plynulejší.
roman2277 (582)|27.8.2008 18:36
Konečně pár jedinců zde prokouklo triky výrobců.Vivat.
jarino1978 (8045)|27.8.2008 18:48
[QUOTE=roman2277;189585]Konečně pár jedinců zde prokouklo triky výrobců.Vivat.[/QUOTE]

môžeš to trošku rozviesť ?
roman2277 (582)|27.8.2008 19:51
[QUOTE=jarino1978;189590]môžeš to trošku rozviesť ?[/QUOTE] Lidské oči mají své limity.A o tom to je.FULL HD je jen "nafouknutá bublina" výrobců.Tečka.
jarda50 (1424)|27.8.2008 20:06
to roman já tomu nějak nerozumím. Pokud pustím HD nebo BR na těch TV vedle sebe, tak ten rozdíl je viditelný. Ono to není o tom, že na 10m vidíš s..t mouchu na to musíš jít podstatně blíž. Ale i na 3m je vidět, že ten obraz je laicky řečeno učesanější, vyváženější, Nejlépe to vidíš na snímcích z přírody. Pls vysvětli mi coje ta nafouknutá bublina? Je ale jasné, že 37" na Full HD je nesmysl.
jarino1978 (8045)|27.8.2008 20:19
[QUOTE=roman2277;189600]Lidské oči mají své limity.A o tom to je.FULL HD je jen "nafouknutá bublina" výrobců.Tečka.[/QUOTE]

a zasa si v narkóze. už Ti to asi z toho kradnutia TV hrabe na nervy...

Tí, ktorí ten rozdiel vidia , nazývaj ich supermani...
roman2277 (582)|27.8.2008 20:24
[QUOTE=jarda50;189601]to roman já tomu nějak nerozumím. Pokud pustím HD nebo BR na těch TV vedle sebe, tak ten rozdíl je viditelný. Ono to není o tom, že na 10m vidíš s..t mouchu na to musíš jít podstatně blíž. Ale i na 3m je vidět, že ten obraz je laicky řečeno učesanější, vyváženější, Nejlépe to vidíš na snímcích z přírody. Pls vysvětli mi coje ta nafouknutá bublina? Je ale jasné, že 37" na Full HD je nesmysl.[/QUOTE] Hlavně na "malých" úhlopříčkách pod 1 metr je to zbytečné.A spíše i pod 1,5 metru.Určitý smysl to má až u obrazovek od 1,5(2m) a výše.Ale každý ať se s tím "popere" sám.Stembi to popsal výstižně.PS:Ovšem lidi chtějí být tzv."IN" a o tom to je.
jarino1978 (8045)|27.8.2008 20:28
[QUOTE=roman2277;189603]Hlavně na "malých" úhlopříčkách pod 1 metr je to zbytečné.A spíše i pod 1,5 metru.Určitý smysl to má až u obrazovek od 1,5(2m) a výše.Ale každý ať se s tím "popere" sám.Stembi to popsal výstižně.PS:Ovšem lidi chtějí být tzv."IN" a o tom to je.[/QUOTE]

Jeden tu napíše totálnu chujovinu a samozrejme mu to musíš hneď veriť.
Roman, Ty ma vždy vieš pekne pobaviť :
- najskôr napíšeš, že full hd je bublina
- potom napíšeš, že pod 1 m je to zbytočné
- potom napíšeš, že aj pod 1,5m je to zbytočné
Pýtam sa Ťa : máš to v hlave všetko v poriadku ??? jedna veta vylučuje druhú...Ale ja viem, že mi napíšeš, že sa Ti podarilo čorknúť z predajne 2 m plazmu a že až na tej plazme má FULL HD zmysel... Že áno ?


žeby si ma premenoval na IN jarino1978 ????
roman2277 (582)|27.8.2008 20:29
[QUOTE=jarino1978;189602]a zasa si v narkóze. už Ti to asi z toho kradnutia TV hrabe na nervy...

Tí, ktorí ten rozdiel vidia , nazývaj ich supermani...[/QUOTE]Ne.ne.Je to pouze tzv."psychologická" záležitost.Věc podvědomí.(dražší =lepší)To máš stejné jako u zesilovačů apod.Když jsme testovali pár různě drahých přístrojů,tak zvítězili ty nejdražší.Ovšem když jsme je přikryli,tak překvapivě pořadí se úplně změnilo.A žádní zvukoví "supermanové" se nekonali.Asi tak.
roman2277 (582)|27.8.2008 20:33
[QUOTE=jarino1978;189604]Jeden tu napíše totálnu chujovinu a samozrejme mu to musíš hneď veriť.
Roman, Ty ma vždy vieš pekne pobaviť :
- najskôr napíšeš, že full hd je bublina
- potom napíšeš, že pod 1 m je to zbytočné
- potom napíšeš, že aj pod 1,5m je to zbytočné
Pýtam sa Ťa : máš to v hlave všetko v poriadku ??? jedna veta vylučuje druhú...Ale ja viem, že mi napíšeš, že sa Ti podarilo čorknúť z predajne 2 m plazmu a že až na tej plazme má FULL HD zmysel... Že áno ?


žeby si ma premenoval na IN jarino1978 ????[/QUOTE]Nic se nevylučuje.Ale ani odborníci(z různých oblastí) se nedokážou plně shodnout na těchto věcech.Pravda je "někde uprostřed".
jarino1978 (8045)|27.8.2008 20:48
[QUOTE=roman2277;189605]Ne.ne.Je to pouze tzv."psychologická" záležitost.Věc podvědomí.(dražší =lepší)To máš stejné jako u zesilovačů apod.Když jsme testovali pár různě drahých přístrojů,tak zvítězili ty nejdražší.Ovšem když jsme je přikryli,tak překvapivě pořadí se úplně změnilo.A žádní zvukoví "supermanové" se nekonali.Asi tak.[/QUOTE]

Jasné, to ti vážne žeriem. Ani nenapíšeš, čo ste testovali. Napíš ešte, že nie je rozdiel v signálových kábloch napr. k repro a spálim doma všetky kvalitné káble a vymením ich za poľské tenkožilky.
Vymením av receiver Onkyo za Ferguson a bude to len "psychologická záležitosť ". Rozbijem svoj TV a idem si kúpiť kvalitu zn. Hometech. Paráda ! začínam Ťa ľutovať...
jarino1978 (8045)|27.8.2008 20:51
[QUOTE=roman2277;189606]Nic se nevylučuje.Ale ani odborníci(z různých oblastí) se nedokážou plně shodnout na těchto věcech.Pravda je "někde uprostřed".[/QUOTE]

jasné, všetci videofily ideme k Tebe do predajne a porozbíjame Ti plazmy Pioneer, o ktorých si medzičasom tvrdil, že lepší obraz z TV si ešte nevidel, že ich predávaš desiatky... určite sa potešíš !

Mám taký dojem, že si sa vyfarbil :
roman2277 (582)|27.8.2008 20:56
[QUOTE=jarino1978;189609]Jasné, to ti vážne žeriem. Ani nenapíšeš, čo ste testovali. Napíš ešte, že nie je rozdiel v signálových kábloch napr. k repro a spálim doma všetky kvalitné káble a vymením ich za poľské tenkožilky.
Vymením av receiver Onkyo za Ferguson a bude to len "psychologická záležitosť ". Rozbijem svoj TV a idem si kúpiť kvalitu zn. Hometech. Paráda ! začínam Ťa ľutovať...[/QUOTE]Tohle vážně nemá cenu komentovat.Omlouvám se za SPAM.
roman2277 (582)|27.8.2008 21:00
[QUOTE=jarino1978;189610]jasné, všetci videofily ideme k Tebe do predajne a porozbíjame Ti plazmy Pioneer, o ktorých si medzičasom tvrdil, že lepší obraz z TV si ešte nevidel, že ich predávaš desiatky... určite sa potešíš !

Mám taký dojem, že si sa vyfarbil :[/QUOTE]O Plazmách Pioneer jsem nikdy netvrdil ,že jsou nejlepší.Jen ,že jsou jedny z nejlepších.Já mám spíše jiné krédo a to dostat za své peníze kvalitní a trvanlivý výrobek.O tom to je.
skypi (176)|27.8.2008 21:44
[QUOTE=roman2277;189605]Ne.ne.Je to pouze tzv."psychologická" záležitost.Věc podvědomí.(dražší =lepší)To máš stejné jako u zesilovačů apod.Když jsme testovali pár různě drahých přístrojů,tak zvítězili ty nejdražší.Ovšem když jsme je přikryli,tak překvapivě pořadí se úplně změnilo.A žádní zvukoví "supermanové" se nekonali.Asi tak.[/QUOTE]

Doteď jsem byl přesvědčenej,že jsi zatím žádný pořádný FULL HD neviděl, teď vidím, žes neslyšel ani pořádnej zesilovač. Nebo možná slyšel, ale pak to nebyly skutečně kvalitní přístroje a nebo pokud to bylo na bednách Tesla za 5000,- , tak to bylo taky o ničem.

Takový demagogický příspěvky jsou naprosto k ničemu. Je to stejný, jako kdybys napsal, že fabia je stejně "dobrá" jako BMW řady 5 , protože z dojede taky z místa A do místa B.

FULL HD samozřejmě význam má - samozřejmě pokud koukám na vhodnou úhlopříčku z vhodné vzdálenosti - dívat se na 40-tku ze 6 metrů je o ničem...

A nejlepší je se o tom přesvědčit na vlastní oči.
jarino1978 (8045)|27.8.2008 21:47
[QUOTE=roman2277;189612]O Plazmách Pioneer jsem nikdy netvrdil ,že jsou nejlepší.Jen ,že jsou jedny z nejlepších.Já mám spíše jiné krédo a to dostat za své peníze kvalitní a trvanlivý výrobek.O tom to je.[/QUOTE]

Veď hovorím, že si sa vyfarbil... Klamár !

Kde sú tie reči o tom, že predávaš plazmy Pioneer ľuďom, ktorý sú zazobaní a že ostatné značky je len humus ??? Veď sú to Tvoje slová....
Ako ma dokážeš presvedčiť o full hd, keď si nebol schopný odpovedať ani na to, aký používaš doma signál ? Zasa nič !
Zmohol si sa len na jedno, že full hd testuješ na traileroch z PSN, čo je hanba pre toho, kto o sebe tvrdí, že mal doma 30 TV, že je členom EU games fóra, že cez tvoje ruky prešli všetky hry na XBOX 360 a PS3, ktorý tvrdil, že v GT5 Prologue je len pravé 1080p. Dávam Ti to na zamyslenie...Mal by si si uvedomiť, že radšej sa na vlastné oči o niečom presvedčím a potom drístam. Lebo googlovať vie už každý...
Huncut (221)|28.8.2008 09:09
skypi: "FULL HD samozřejmě význam má - samozřejmě pokud koukám na vhodnou úhlopříčku z vhodné vzdálenosti - dívat se na 40-tku ze 6 metrů je o ničem..."

Ze dvou a půl metrů už to o ničem neni a FULL HD tam stejně nepoznáš :) Je to otázka preferencí, pokud někdo má na to prostor a chce sedět před TV dostatečně blízko, má na to zdroj signálu, pak to smysl má. I když ani tak ten rozdíl není příliš výrazný.
jarino1978 (8045)|28.8.2008 09:29
[QUOTE=Huncut;189653]skypi: "FULL HD samozřejmě význam má - samozřejmě pokud koukám na vhodnou úhlopříčku z vhodné vzdálenosti - dívat se na 40-tku ze 6 metrů je o ničem..."

Ze dvou a půl metrů už to o ničem neni a FULL HD tam stejně nepoznáš :) Je to otázka preferencí, pokud někdo má na to prostor a chce sedět před TV dostatečně blízko, má na to zdroj signálu, pak to smysl má. I když ani tak ten rozdíl není příliš výrazný.[/QUOTE]

ak si mal aspoň možnosť sledovať LOH v 720p ( ORF HD, STV3 HD ) a možnosť sledovať LOH v 1080i ( ANIXE HD, EUROSPORT HD ), tak by si prišiel na to že , že rozdiel je výrazný.
Už pri sledovaní HD ripov v 720p a 1080p by si mal vidieť z optimálnej vzdialenosti rozdiel . Pokiaľ ho nevidíš, chyba je na Tvojej strane a v Tvojom technickom vybavení.
Na to, aby som Ťa o tom presvedčil, poradím Ti si stiahnuť alebo kúpiť Blu-ray demo sampler, kde sú z rovnakého uhla, za rovnakých technických podmienok testované práve režimy SD 576i/p, 720p, 1080i/p. Odporúčam vyskúšať !
Huncut (221)|28.8.2008 09:36
jarino1978: abych se v te tve reakci vyznal (podle me sis ani poradne neprecetl co jsem ja napsal). Tvrdis, ze 2,5m je optimalni vzdalenost pro sledovani FULL HD na 40"?
jarino1978 (8045)|28.8.2008 11:02
[QUOTE=Huncut;189665]jarino1978: abych se v te tve reakci vyznal (podle me sis ani poradne neprecetl co jsem ja napsal). Tvrdis, ze 2,5m je optimalni vzdalenost pro sledovani FULL HD na 40"?[/QUOTE]

46" - 2,6-2,8 m
40" - 2,2-2,4 m

Opravil som údaje pre 40", samozrejme som sa uťal...
jarino1978 (8045)|28.8.2008 11:03
Na satelitu Astra 1F, orbitální pozice 19,2° východně zahájily vysílání dvě televizní stanice „Simul HD” a „Simul SD”. Každému diváku to umožní sledovat rozdíly v kvalitě mezi běžným standardem DVB a standardem s vysokým rozlišením HDTV.

zdroj : satcentrum
Huncut (221)|28.8.2008 11:23
40" - 2,5-2,8 m

Z takove dalky si to na 40" nikdy v realu neporovnaval, co? :)
majkicz (872)|28.8.2008 11:25
[COLOR="Navy"]Se asi sekl, 40" idealne DO 2m, max 2.2m[/COLOR]
Huncut (221)|28.8.2008 11:32
Podle meho pozorovani je to tak 1,5 - 2m. Ty 2m jsou tak maximum.
jarino1978 (8045)|28.8.2008 12:10
[QUOTE=Huncut;189686]Podle meho pozorovani je to tak 1,5 - 2m. Ty 2m jsou tak maximum.[/QUOTE]

na akej Tv si toto zistil a pri akom zdroji ?
roman2277 (582)|28.8.2008 14:11
[QUOTE=jarino1978;189616]Veď hovorím, že si sa vyfarbil... Klamár !

Kde sú tie reči o tom, že predávaš plazmy Pioneer ľuďom, ktorý sú zazobaní a že ostatné značky je len humus ??? Veď sú to Tvoje slová....
Ako ma dokážeš presvedčiť o full hd, keď si nebol schopný odpovedať ani na to, aký používaš doma signál ? Zasa nič !
Zmohol si sa len na jedno, že full hd testuješ na traileroch z PSN, čo je hanba pre toho, kto o sebe tvrdí, že mal doma 30 TV, že je členom EU games fóra, že cez tvoje ruky prešli všetky hry na XBOX 360 a PS3, ktorý tvrdil, že v GT5 Prologue je len pravé 1080p. Dávam Ti to na zamyslenie...Mal by si si uvedomiť, že radšej sa na vlastné oči o niečom presvedčím a potom drístam. Lebo googlovať vie už každý...[/QUOTE] Problém je,že sem píšeš převzaté články(názory).Google využíváš spíše Ty než já.Praxe ti je dost vzdálená,že? Narozdíl ode mě,který zkouší všechno(TV,herní konzole apod.) v praxi.Teorie je hezká věc,ale...
roman2277 (582)|28.8.2008 14:16
[QUOTE=skypi;189615]Doteď jsem byl přesvědčenej,že jsi zatím žádný pořádný FULL HD neviděl, teď vidím, žes neslyšel ani pořádnej zesilovač. Nebo možná slyšel, ale pak to nebyly skutečně kvalitní přístroje a nebo pokud to bylo na bednách Tesla za 5000,- , tak to bylo taky o ničem.

Takový demagogický příspěvky jsou naprosto k ničemu. Je to stejný, jako kdybys napsal, že fabia je stejně "dobrá" jako BMW řady 5 , protože z dojede taky z místa A do místa B.

FULL HD samozřejmě význam má - samozřejmě pokud koukám na vhodnou úhlopříčku z vhodné vzdálenosti - dívat se na 40-tku ze 6 metrů je o ničem...

A nejlepší je se o tom přesvědčit na vlastní oči.[/QUOTE]Taky vtipálek,že? Reprobedny Tesla jsem naposledy testoval v roce 1995.(spíše měniče z Valašského Meziříčí TVM).Jinak ty zesilovače byli těchto značek:NAD,Denon,Yamaha,Onkyo a jako premianti Accuphase a Mark Levinson.Reproduktory byly Sonus Faber.
w-one (93)|28.8.2008 14:25
...prý by mělo být o víkendu hezky ;-). A už toho mužové nechejte. Chováte se jako malí kucí viď? Tohle nikam nepovede. Každý máte svoje a basta.
roman2277 (582)|28.8.2008 15:01
[QUOTE=w-one;189705]...prý by mělo být o víkendu hezky ;-). A už toho mužové nechejte. Chováte se jako malí kucí viď? Tohle nikam nepovede. Každý máte svoje a basta.[/QUOTE]Máš pravdu.Já končím.
jarino1978 (8045)|28.8.2008 15:18
[QUOTE=roman2277;189703]Problém je,že sem píšeš převzaté články(názory).Google využíváš spíše Ty než já.Praxe ti je dost vzdálená,že? Narozdíl ode mě,který zkouší všechno(TV,herní konzole apod.) v praxi.Teorie je hezká věc,ale...[/QUOTE]

všetko Ti to žeriem...

Ja v praxi nepoužívam na testovanie 1080p traileri z PSN....
jarino1978 (8045)|28.8.2008 15:20
[QUOTE=roman2277;189704]Taky vtipálek,že? Reprobedny Tesla jsem naposledy testoval v roce 1995.(spíše měniče z Valašského Meziříčí TVM).Jinak ty zesilovače byli těchto značek:NAD,Denon,Yamaha,Onkyo a jako premianti Accuphase a Mark Levinson.Reproduktory byly Sonus Faber.[/QUOTE]

väčšiu chujovinu si si nemohol ani vymyslieť. určite si rozdiel nepoznal ??? a čo si počúval ... Mp3-64 kbit/s ?
jarino1978 (8045)|28.8.2008 15:20
[QUOTE=roman2277;189709]Máš pravdu.Já končím.[/QUOTE]

.......pre istotu, že ?

PS : Stále si my dlžný adresu toho elektra, v ktorom robíš...
Huncut (221)|28.8.2008 16:50
Koukam ze Jarino je dobrej posthunter. On to nemuze napsat do jednoho prispevku, ale radsi nam tu v tom udela neprehlednej bordel :-(
kdojekdo (73)|29.8.2008 21:23
[QUOTE=Huncut;189718]Koukam ze Jarino je dobrej posthunter. On to nemuze napsat do jednoho prispevku, ale radsi nam tu v tom udela neprehlednej bordel :-([/QUOTE]

Jarino si v česku našel druhý domov a opruzuje svými "radami" několik fór místo toho, aby se odborně vzdělával.