Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jsem zoufalej. Jakou z těhle tv?

machete (57)|10.8.2008 10:41
Takže v pátek se chystám do drážďan a chtěl bych si přivést tv. Můj finanční limit je 1160 eur (28 000)

Dlouho jsem byl rozhodnutej pro sony 40w4000 ale stačí chvíli pročítat tv freak a člověk začne váhat.

Navíc jsem sonku viděl zobrazovat sd signál a opravdu mě to neoslnilo. Dokonce i full hd LG mělo ostřejší obraz.

Tv budu používat především na blu-ray a ps3. Samozřejmě bych ale chtěl abych kvůli ostrému sd signálu nemusel sedět u sousedů.

Uvažuji o těchto modelech
1. Sony 40w4000 +-1150eur ( výborně hodnocená v recenzích ale to sdéčko se mě na ni nelíbilo-je možný že v datartu to neuměj nastavit)
2. Toshiba 42 Z 3030 D (zaujala mě hlavně cena-Zarsen 1128eur)-je větší než sonka ale neviděl jsem ji naživo
3.Toshiba 40ZF355D (musel bych to risknout a počkat jestli po oh nezlevní) Má to cenu např. oproti tý sonce??????????????????????

Kde se dají vidět ty dvě toshiby????????

Pokud budete mít jiný návrhy sem s nima, případně mne doporučte jednu z těch tří.
Díky moc
kornelius (170)|10.8.2008 12:54
no ja mam vyber mezi tou sonkou a samem 40a656 a zatim taky nejsem na 100% presvedcenej, copak je tak silenyho na ty sony? ja myslim ze je lepsi nez ten sam i kdyz nema 100Hz.
machete (57)|10.8.2008 13:30
Já jsem ji (sonku) do teď chtěl na 100% ale na Karláku mi pustil ct1 na digitálu a čekal jsem to fakt lepší. Pak jsem jel do datartu a pouštěli tam do všeho sd ze satelitu a např v nějaký full hd LG za 23 000,- to bylo ostrý jak břitva a na sonce ani náhodou. Tak jsem z toho celkem v rozpacích. Jestli je to kabelem nebo blbým nastavením kdo ví. To člověk zjistí až doma, a to už je pozdě.

Toho samsunga neberu, kvůli špatnýmu inputlagu pro ps3. Sony má poloviční takže i akční hry (call of duty) půjdou bez problému.

Zaujali mě ty toshiby hlavně designem a cenou (42 Z 3030 D) ale musel bych je někde vidět za chodu.

Toshiba 42 Z 3030 D už je zase starej model takže spíš se rozhodnout mezi w4000 a 40ZF355D.

Toho sama bych musel někde vidět připojenýho na ps3 abych o něm mohl zase začít uvažovat.
bandiit (160)|10.8.2008 17:48
Já když jsem se rozhodoval co za tv, tak mi v nejužším výběru skončily za plazmy Panasonic th-46PZ80 a za lcd Toshiba 46ZF355D. Pro mé využití jsem volil plazmu, ale pokud by to mělo být lcd, tak bych bral rozhodně Toshibu.- rozhodoval jsem se podle recenzí a osobního okukování. Musím říct, že jsem hodně váhal, protože obraz měli obě excelentní ( a to jsem byl vžycky plazmák ), ale je taky fakt, že mě moc nezajímal SD obraz, ale HD krmivo,ale co jsem si stačil všimnout tak i ten SD byl celkem kvalitní na obou TV.Sony mě moc neuchvátila vlastně v žádném ohledu- prostě taková šedá myš.Tak přeju šťastnou ruku při nákupu.
MONYS (460)|10.8.2008 17:48
[QUOTE=machete;187235]Já jsem ji (sonku) do teď chtěl na 100% ale na Karláku mi pustil ct1 na digitálu a čekal jsem to fakt lepší. Pak jsem jel do datartu a pouštěli tam do všeho sd ze satelitu a např v nějaký full hd LG za 23 000,- to bylo ostrý jak břitva a na sonce ani náhodou. Tak jsem z toho celkem v rozpacích. Jestli je to kabelem nebo blbým nastavením kdo ví. To člověk zjistí až doma, a to už je pozdě.

Toho samsunga neberu, kvůli špatnýmu inputlagu pro ps3. Sony má poloviční takže i akční hry (call of duty) půjdou bez problému.

Zaujali mě ty toshiby hlavně designem a cenou (42 Z 3030 D) ale musel bych je někde vidět za chodu.

Toshiba 42 Z 3030 D už je zase starej model takže spíš se rozhodnout mezi w4000 a 40ZF355D.

Toho sama bych musel někde vidět připojenýho na ps3 abych o něm mohl zase začít uvažovat.[/QUOTE]
Ano mohu potvrdit LG je osazen dobrými obraz. obvody jako je XD DCI+ FARUDGIA a panel S- IPS ty samé obvody mají i tv TOSHIBA!Mám ovšem na mysli FULLHD TV.
machete (57)|10.8.2008 18:26
To bandiit: Nevíš kde se dé ta toshiba vidět? Popř. i s tou sonkou w4000 najednou? Dík

Je fakt že toshiba má naprosto úžasnej design. V recenzi na hdtvtest.co.uk je řazena na stejnou, né-li vyšší úroveň než w4000 a sam a656.

Když pominu sama kvůli jeho problémům s firmwarem atd. atd. Tak w4000 a toshiba jsou v této cenové kategorii nejlepší.

Teď jestli se vyplatí čekat po olympiádě jestli nezlevní toshiba a nebo přece jenom jít do sonky.


To je dilema. Já se z toho zbláznim:)
machete (57)|10.8.2008 18:38
Zajímalo by mě taky za jak dlouho v průměru televize zlevňujou?

Jestli by se dalo určit že když je teď Toshiba 40ZF355D za 38 000,- tak by se měla během např. měsíce dát sehnat už za 30 000 atd.

Jestli si někdo nepamatujete jak to bylo např s w4000 když přišla na trh tak po jaké době třeba i v německu zlevnila? Jestli vůbec zlevnila.

Samozřejmě že každá značka to má jinak.
kornelius (170)|10.8.2008 18:46
[QUOTE=machete;187276]Zajímalo by mě taky za jak dlouho v průměru televize zlevňujou?

Jestli by se dalo určit že když je teď Toshiba 40ZF355D za 38 000,- tak by se měla během např. měsíce dát sehnat už za 30 000 atd.

Jestli si někdo nepamatujete jak to bylo např s w4000 když přišla na trh tak po jaké době třeba i v německu zlevnila? Jestli vůbec zlevnila.

Samozřejmě že každá značka to má jinak.[/QUOTE]

No mrkni treba na samsungy ty jedou dolu jak po masle, sleduju 40A656 a za 2 mesice 5 litru dole coz je krasavec.
machete (57)|10.8.2008 18:52
2 měsíce 5 litrů je hezký. Zajímalo by mě jakou roli v tom hrajou LOH. Jestli vůbec nějakou.
kornelius (170)|10.8.2008 20:03
MYslim ze zadnou, kazdopadne dolar nam trosku posilil takze bych s nakupem asi neotalel...
bandiit (160)|10.8.2008 20:21
[QUOTE=machete;187274]To bandiit: Nevíš kde se dé ta toshiba vidět? Popř. i s tou sonkou w4000 najednou? Dík

Je fakt že toshiba má naprosto úžasnej design. V recenzi na hdtvtest.co.uk je řazena na stejnou, né-li vyšší úroveň než w4000 a sam a656.

Když pominu sama kvůli jeho problémům s firmwarem atd. atd. Tak w4000 a toshiba jsou v této cenové kategorii nejlepší.

Teď jestli se vyplatí čekat po olympiádě jestli nezlevní toshiba a nebo přece jenom jít do sonky.


To je dilema. Já se z toho zbláznim:)[/QUOTE]

No nevím odkud jsi, ale já z Liberce a tady maj tyhle TV v elektroworldu. Jak padá cena u Toshiby se můžeš podívat třeba tady http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=118225 - záložka vývoj ceny samozřejmě
machete (57)|10.8.2008 21:00
Tak to by je tím pádem mohli mít v elektroworldech po celé ČR. No v tejdnu si udělám výlet do Prahy a musim ji někde najít. Ta toshiba se mi fakt libí čím dál víc ale potřeboval bych cenu kolem 30tis. a vidět ji.

To si asi budu muset pár tejdnů, ne-li měsíců počkat.
Drozd (8)|10.8.2008 21:29
[QUOTE=machete;187293]. No v tejdnu si udělám výlet do Prahy a musim ji někde najít. Ta toshiba se mi fakt libí čím dál víc ale potřeboval bych cenu kolem 30tis. a vidět ji.

To si asi budu muset pár tejdnů, ne-li měsíců počkat.[/QUOTE]

Jo, jo, v Praze je blaze, takze urcite prima vejlet, ale nejsem si jistej, jestli budes uspesny. Prolezl jsem toho v Praze dost, ale vsude meli jenom XF, ZF maji udajne ve Fastu v Ricanech, ale tam jsem nebyl. Jinak zatim nejlevnejsi je za necelejch 34 tisic. Uvidime po OH.
bandiit (160)|10.8.2008 21:35
No tak s tou cenou 30 tis. to vidim dost bledě. Podle mě takhle nízko neklesne ani kolem vánoc, ale mohlo by se to přiblížit. Což asi není to co chceš slyšet. Zase udělat si hezký vánoce taky není špatný :)
kornelius (170)|10.8.2008 21:36
[QUOTE=bandiit;187301]No tak s tou cenou 30 tis. to vidim dost bledě. Podle mě takhle nízko neklesne ani kolem vánoc, ale mohlo by se to přiblížit. Což asi není to co chceš slyšet. Zase udělat si hezký vánoce taky není špatný :)[/QUOTE]

Ale kdo ma porad cekat az to klesne co? Ja tv vybiram dam tomu 14 dni max a bude doma :D
machete (57)|10.8.2008 21:44
Klidně 30tis v Drážďanech, to si myslím že zas není nic nemožnýho ale nechce se mi čekat do vánoc.

Asi to ale nevydržím a koupim si tu sonku 40w4000. Když jí můžu mít už teď v pátek tak jí vezmu. Už si chci konečně pustit Black hawk Down na pořádnou placku.

Takhle bych furt čekal a rozmýšlel a nic si nekoupil.

Škoda že ta toshiba nepřišla na trh dřív ale myslím že s tou sonkou vedle nešlápnu.
kdojekdo (73)|12.8.2008 11:13
th-46PZ85 to je v současnosti nejlepší TV v nižší cenové řadě. Jinak je stále nejlepší 508XD od Pioneera.
jarino1978 (8045)|12.8.2008 12:16
[QUOTE=kdojekdo;187512]th-46PZ85 to je v současnosti nejlepší TV v nižší cenové řadě. Jinak je stále nejlepší 508XD od Pioneera.[/QUOTE]

a zasa tá depka. škoda, že tá telka zobrazuje pohyb horšie, ako jej súrodenec z radu LCD...Ja by som skôr hľadal medzi Samkom A-čkom a Sonkou W4000.
bandiit (160)|12.8.2008 12:21
[QUOTE=jarino1978;187531]a zasa tá depka. škoda, že tá telka zobrazuje pohyb horšie, ako jej súrodenec z radu LCD...Ja by som skôr hľadal medzi Samkom A-čkom a Sonkou W4000.[/QUOTE]

Ano a toto si vyčetl v předposledním stereo a video že. Opravdu relevantní plátek.- jinak pokud by toto tvrzení bylo podloženo jakoukoli jinou recenzí, tak prosím o odkaz.Popř. nějakou osobní zkušenost.
kdojekdo (73)|12.8.2008 12:29
[QUOTE=jarino1978;187531]a zasa tá depka. škoda, že tá telka zobrazuje pohyb horšie, ako jej súrodenec z radu LCD...Ja by som skôr hľadal medzi Samkom A-čkom a Sonkou W4000.[/QUOTE]


Plazma zobrazuje hůře pohyb jako LCD. To jsou mi novinky!
jarino1978 (8045)|12.8.2008 12:55
[QUOTE=bandiit;187533]Ano a toto si vyčetl v předposledním stereo a video že. Opravdu relevantní plátek.- jinak pokud by toto tvrzení bylo podloženo jakoukoli jinou recenzí, tak prosím o odkaz.Popř. nějakou osobní zkušenost.[/QUOTE]

- na videotesteri za niekoľko melónov to muselo byť také hranie, že aj deti na piesku sú plátky...
jarino1978 (8045)|12.8.2008 12:57
[QUOTE=kdojekdo;187534]Plazma zobrazuje hůře pohyb jako LCD. To jsou mi novinky![/QUOTE]

Keby si nebol pako, prišiel by si na to, že aj LCD to vedia a naopak aj niektoré plazmy to nevedia..
PAKO, PAKO, PAKO...
bandiit (160)|12.8.2008 12:59
[QUOTE=jarino1978;187549]- na videotesteri za niekoľko melónov to muselo byť také hranie, že aj deti na piesku sú plátky...[/QUOTE]

Tak to sem moc nepochopil
bandiit (160)|12.8.2008 13:02
[QUOTE=jarino1978;187552]Keby si nebol pako, prišiel by si na to, že aj LCD to vedia a naopak aj niektoré plazmy to nevedia..
PAKO, PAKO, PAKO...[/QUOTE]

V tom s tebou souhlasím a proto by mě zajímalo, jestli na toto poukazovali i někde jinde než ve SV.
jarino1978 (8045)|12.8.2008 13:09
[QUOTE=bandiit;187555]V tom s tebou souhlasím a proto by mě zajímalo, jestli na toto poukazovali i někde jinde než ve SV.[/QUOTE]

veď si pozorne prečítaj to S@V 07/08 a pochopíš...
bandiit (160)|12.8.2008 13:17
[QUOTE=jarino1978;187561]veď si pozorne prečítaj to S@V 07/08 a pochopíš...[/QUOTE]

No po ruce ho fakt nemám, ale jestli mě to vysvětlíš tak to bude asi rychlejší.
kdojekdo (73)|12.8.2008 13:53
[QUOTE=jarino1978;187552]Keby si nebol pako, prišiel by si na to, že aj LCD to vedia a naopak aj niektoré plazmy to nevedia..
PAKO, PAKO, PAKO...[/QUOTE]

Jako sprostý slovák si sa vydaril.
U LCD se pohyb upravuje softwarově, plazma nemusí elektronicky upravovat nic. Realita LCD zobrazovače je stále na cca 4 ms, ostatní je software a jeho výkonnost, které má své významné mouchy.
jarino1978 (8045)|12.8.2008 14:58
[QUOTE=kdojekdo;187585]Jako sprostý slovák si sa vydaril.
U LCD se pohyb upravuje softwarově, plazma nemusí elektronicky upravovat nic. Realita LCD zobrazovače je stále na cca 4 ms, ostatní je software a jeho výkonnost, které má své významné mouchy.[/QUOTE]

- na ľudí, ktorí majú komplexi a stáli pocit menejcennosti nemusím reagovať, ale Ty si ma dnes už dostatočne pobavil, takže Ti dám ešte šancu na ďaľšie pobavenie...

- keby plazmy nemuseli elektronicky nič upravovať, ani by sa nedostali na svet. Vidno, že si totálne v "háji".


Ale zato, že si dobrý bavič, dám ti teraz v čase LOH jeden typ :
- nahraj si napr. tenis z akých chceš zdrojov ( čo ja viem, DIVX, SD PAL, HD 720p, HD 1080i, HD 1080p ), vraz do obchodu, kde sa podľa Teba nedajú vyberať TV, alebo zdrhni z psychiatrie, odkiaľ teraz píšeš a buď si istý, že z pohybom loptičky bude problém aj u LCD aj u plazmy.
petrvrr (4)|12.8.2008 15:21
[QUOTE=jarino1978;187614]- na ľudí, ktorí majú komplexi a stáli pocit menejcennosti nemusím reagovať, ale Ty si ma dnes už dostatočne pobavil, takže Ti dám ešte šancu na ďaľšie pobavenie...

- keby plazmy nemuseli elektronicky nič upravovať, ani by sa nedostali na svet. Vidno, že si totálne v "háji".


Ale zato, že si dobrý bavič, dám ti teraz v čase LOH jeden typ :
- nahraj si napr. tenis z akých chceš zdrojov ( čo ja viem, DIVX, SD PAL, HD 720p, HD 1080i, HD 1080p ), vraz do obchodu, kde sa podľa Teba nedajú vyberať TV, alebo zdrhni z psychiatrie, odkiaľ teraz píšeš a buď si istý, že z pohybom loptičky bude problém aj u LCD aj u plazmy.[/QUOTE]

Tak jsem se prokousal až sem, taky vybírám a jen na okraj - definitivně jsem zavrhl LCD, protože u tohoto typu TV vždy vidím převzorkování při pohybu - na rozdíl od plazmy. Prostě ty 4 ms vidím. A je mi úplně jedno jaká to je značka. Naposledy jsem se motal kolem LCD SONY a jejich nových W4000 a i tam to prostě bylo. Rychlý pohyb v SD signálu byl prostě průšvih. A vedle "obyčejná" plazma SAMSUNG se stejným signálem bez viditelných problémů.
jarino1978 (8045)|12.8.2008 15:51
[QUOTE=petrvrr;187622]Tak jsem se prokousal až sem, taky vybírám a jen na okraj - definitivně jsem zavrhl LCD, protože u tohoto typu TV vždy vidím převzorkování při pohybu - na rozdíl od plazmy. Prostě ty 4 ms vidím. A je mi úplně jedno jaká to je značka. Naposledy jsem se motal kolem LCD SONY a jejich nových W4000 a i tam to prostě bylo. Rychlý pohyb v SD signálu byl prostě průšvih. A vedle "obyčejná" plazma SAMSUNG se stejným signálem bez viditelných problémů.[/QUOTE]

veď si práve vyber to, čo sa Ti viac páči, čiže ak sa Ti viac pozdávala "obyčajná" plazma Samsung, tak si ju kúp. Nič viac, nič menej...
bandiit (160)|12.8.2008 16:38
[QUOTE=jarino1978;187561]veď si pozorne prečítaj to S@V 07/08 a pochopíš...[/QUOTE]

Tak jsem si ho přečetl a pořád nějak nechápu. Asi jsem holt trochu pozadu. Jinak jsem koukal v novim čísle S@V mají test 46PZ85E a strašně ho tam vychvalujou a hodnocení je vynikající s plným počtem bodů.v 07/08 je to porovnání s lcd(mimochodem s úhlopříčkou 32" a plazma 42") a tam má 42PZ80 hodnocení velmi dobrý se strátou dvou bodů a poměrně kritickým komentářem k obrazu. Podle mě jsou teda ty panely až na velikost úplně totožné, takže ta různá hodnocení moc nechápu. Nikde jinde jsem nic o špatném podání pohybu u této plazmy nečetl a když jsem ji viděl společně s tím lcd a běžel na nich fotbal, tak mi rozhodně nepřišlo, že by ta plazma byla horší. Proto jsem od tebe chtěl nějaký link, nebo osobní zkušenost s tímto problémem. Jak to ale vypadá, tak toto pozorovali jen "odborníci" v S@V.
jarino1978 (8045)|12.8.2008 18:20
[QUOTE=bandiit;187638]Tak jsem si ho přečetl a pořád nějak nechápu. Asi jsem holt trochu pozadu. Jinak jsem koukal v novim čísle S@V mají test 46PZ85E a strašně ho tam vychvalujou a hodnocení je vynikající s plným počtem bodů.v 07/08 je to porovnání s lcd(mimochodem s úhlopříčkou 32" a plazma 42") a tam má 42PZ80 hodnocení velmi dobrý se strátou dvou bodů a poměrně kritickým komentářem k obrazu. Podle mě jsou teda ty panely až na velikost úplně totožné, takže ta různá hodnocení moc nechápu. Nikde jinde jsem nic o špatném podání pohybu u této plazmy nečetl a když jsem ji viděl společně s tím lcd a běžel na nich fotbal, tak mi rozhodně nepřišlo, že by ta plazma byla horší. Proto jsem od tebe chtěl nějaký link, nebo osobní zkušenost s tímto problémem. Jak to ale vypadá, tak toto pozorovali jen "odborníci" v S@V.[/QUOTE]

- test LCD vs. plazma : účelom testu bolo porovnať od rovnakých výrobcov obe technológie. osobne si myslím, že veľmi logický test. Nakoľko výrobcovia, ktorý robia obe technológie väčšinou využívajú črevá a elektroniku do oboch technológií skoro rovnakú, rozdiely sú len v použití panelov, či už LCD alebo plazmy. nech si tvrdí kto, čo chce, osobne mám tiež výhrady k časopisu S@V, takýto test je asi naozaj logický k porovnaniu oboch technológií. Proste skoro rovnaké črevá, rozdielne panely. A čo je z toho lepšie ? test to jednoznačne neukázal, čiže plazma spolu s lcd je na rovnakej úrovni, rozdiely dané technológiami vyrovnané, plus mínus ...
- neviem, či niekto napíše, že autorov niekto uplatil, ale skrátka v teste LCD a plazmy od Panasonica vyšlo čo sa týka pohybu víťazne LCD. Plazma mala nastavené zle PAL dekodér ( z toho vyplívala nie dobrá kvalita SD ), podala horšie výsledky v pohybe. Ale čo je podstatné je to, čo tvrdím stále : panel nie je všetko, veľkú časť kvality výsledného obrazu robí práve elektronika.
- veď prečo sa Panasonc chváli v printoch tým, že ich panel má reakčnú dobu 0,001 ms, čo v reále nie je pravda ?
- ak chceš odvolávky na testy, ktoré sa tu tak vehementne omieľajú, polistuj o ničo dozadu a prídeš na to, že 42PZ80 dostalo menej bodov, ako A-čko od Samsunga a W4000 od Sony a prídeš na to, že 46PZ85E je prekonaný aj napr. W4000. Lenže....
- podstatné je to, aký zdroj signálu máš doma, či to bude len SD, alebo aj HD, či to bude PC, alebo nie a pod. Toto sú hlavné kritéria pri výbere TV, alebo teda možno technológie, možno zvolíš napr. CRT...Plazma napr.môže podať viac v SD, ale v HD už nie, môže to byť aj LCD, lenže TV budeš mať doma s tým, čo máš. A môžeš byť nemylo prekvapený, ako si sa otiahol...
vincent2 (10)|12.8.2008 18:24
Mám plazmu TH46PZ85E podání rychlého pohybu v pohodě signál CS link/Gital naprostá spokojenost sehnal jsem ji za slušných 40 tis.
machete (57)|12.8.2008 19:06
Plasma má význam jen pro určitou skupinu lidí. Ale třeba já když chci stríhat na pc video a chci taky šetřit elektřinou tam jdu do lcd. To že na lcdéčkách vypadá blbě sd signál všichni víme ale proto si lcd nepořizuju. Je to kvůli blu-ray, ps3 a pc. A jestli se dále chcete hádat co je lepší tak si založte svoje téma lcd vs. plasma a nepište to sem, kde jsem čekal nějaké postřehy ohledně lcd tv kterou chci pořizovat. Děkuju a v pátek si jedu pro 40w4000 a myslím že mezi lcd je to špička.
jarino1978 (8045)|12.8.2008 21:03
[QUOTE=machete;187657]Plasma má význam jen pro určitou skupinu lidí. Ale třeba já když chci stríhat na pc video a chci taky šetřit elektřinou tam jdu do lcd. To že na lcdéčkách vypadá blbě sd signál všichni víme ale proto si lcd nepořizuju. Je to kvůli blu-ray, ps3 a pc. A jestli se dále chcete hádat co je lepší tak si založte svoje téma lcd vs. plasma a nepište to sem, kde jsem čekal nějaké postřehy ohledně lcd tv kterou chci pořizovat. Děkuju a v pátek si jedu pro 40w4000 a myslím že mezi lcd je to špička.[/QUOTE]

W4000 je naozaj špička. ináč by ma zaujímalo, ako je to s DVB-T HD tunerom, niekde som postrehol, že majú chalani z blavy problém chytiť STV3 v Mpeg4. no skôr je to asi otázka FW počítam...
jarino1978 (8045)|12.8.2008 21:04
[QUOTE=vincent2;187652]Mám plazmu TH46PZ85E podání rychlého pohybu v pohodě signál CS link/Gital naprostá spokojenost sehnal jsem ji za slušných 40 tis.[/QUOTE]

ak si spokojný, tak nie je o čom. mne je to jedno, či je to plazma, alebo LCD. A cenu si mal slušnú...
bandiit (160)|12.8.2008 23:11
[QUOTE=machete;187657]Plasma má význam jen pro určitou skupinu lidí. Ale třeba já když chci stríhat na pc video a chci taky šetřit elektřinou tam jdu do lcd. To že na lcdéčkách vypadá blbě sd signál všichni víme ale proto si lcd nepořizuju. Je to kvůli blu-ray, ps3 a pc. A jestli se dále chcete hádat co je lepší tak si založte svoje téma lcd vs. plasma a nepište to sem, kde jsem čekal nějaké postřehy ohledně lcd tv kterou chci pořizovat. Děkuju a v pátek si jedu pro 40w4000 a myslím že mezi lcd je to špička.[/QUOTE]

Sorry trochu jsme se tu s jarinem1978 zasekly.
To jarino1978: já jsem si zvolil tu plazmu, jelikož mi přišla prostě lepší a nechtěl jsem to směřovat na souboj LCD vs PLAZMA- to mi je fakt ukkradený, ať si každý koupí co chce. Šlo mi spíš o ty recenze v S@V a o ten konkrétní problém co tam popsali, ale jestli někde v testu porazilo LCD o pár bodů plazmu mě fakt nikterak netrápí.No hlavně že jsme to nějak rozlouskly
roman2277 (582)|13.8.2008 19:10
[QUOTE=jarino1978;187651]- test LCD vs. plazma : účelom testu bolo porovnať od rovnakých výrobcov obe technológie. osobne si myslím, že veľmi logický test. Nakoľko výrobcovia, ktorý robia obe technológie väčšinou využívajú črevá a elektroniku do oboch technológií skoro rovnakú, rozdiely sú len v použití panelov, či už LCD alebo plazmy. nech si tvrdí kto, čo chce, osobne mám tiež výhrady k časopisu S@V, takýto test je asi naozaj logický k porovnaniu oboch technológií. Proste skoro rovnaké črevá, rozdielne panely. A čo je z toho lepšie ? test to jednoznačne neukázal, čiže plazma spolu s lcd je na rovnakej úrovni, rozdiely dané technológiami vyrovnané, plus mínus ...
- neviem, či niekto napíše, že autorov niekto uplatil, ale skrátka v teste LCD a plazmy od Panasonica vyšlo čo sa týka pohybu víťazne LCD. Plazma mala nastavené zle PAL dekodér ( z toho vyplívala nie dobrá kvalita SD ), podala horšie výsledky v pohybe. Ale čo je podstatné je to, čo tvrdím stále : panel nie je všetko, veľkú časť kvality výsledného obrazu robí práve elektronika.
- veď prečo sa Panasonc chváli v printoch tým, že ich panel má reakčnú dobu 0,001 ms, čo v reále nie je pravda ?
- ak chceš odvolávky na testy, ktoré sa tu tak vehementne omieľajú, polistuj o ničo dozadu a prídeš na to, že 42PZ80 dostalo menej bodov, ako A-čko od Samsunga a W4000 od Sony a prídeš na to, že 46PZ85E je prekonaný aj napr. W4000. Lenže....
- podstatné je to, aký zdroj signálu máš doma, či to bude len SD, alebo aj HD, či to bude PC, alebo nie a pod. Toto sú hlavné kritéria pri výbere TV, alebo teda možno technológie, možno zvolíš napr. CRT...Plazma napr.môže podať viac v SD, ale v HD už nie, môže to byť aj LCD, lenže TV budeš mať doma s tým, čo máš. A môžeš byť nemylo prekvapený, ako si sa otiahol...[/QUOTE] No rád bych to shrnul:většina lidí(redaktorů) v redakci S@V dává přednost Plazmové TV.Vědí proč.Nic víc,nic méně. Dodatek:Machete: já bych si koupil rozhodně Toshibu.
jarino1978 (8045)|13.8.2008 19:30
[QUOTE=bandiit;187697]Sorry trochu jsme se tu s jarinem1978 zasekly.
To jarino1978: já jsem si zvolil tu plazmu, jelikož mi přišla prostě lepší a nechtěl jsem to směřovat na souboj LCD vs PLAZMA- to mi je fakt ukkradený, ať si každý koupí co chce. Šlo mi spíš o ty recenze v S@V a o ten konkrétní problém co tam popsali, ale jestli někde v testu porazilo LCD o pár bodů plazmu mě fakt nikterak netrápí.No hlavně že jsme to nějak rozlouskly[/QUOTE]

na súboj LCD vs plazma prdím aj ja. myslím si, že je najdôležitejšie, že je užívateľ spokojný a môže mať aj CRT Jupiter. hlavná je spokojnosť.
radon (142)|14.8.2008 10:49
taky jsem váhal mezi plasmou a LCD, četl různá Sterea a přiklonil bych se k tomu co vyplynulo z toho srovnávacího testu plasmy&LCD ... dnes už asi více ovlivní kvalitu obrazu dokonale sladěné signálové obvody, rychlá a výkonná elektronika, použití poslední generace obrazového panelu, dokonalý vstupní signál ... a zda to je LCD nebo plasma už není až tak důležité.
Osobně jsem si před pár dny pořídil LCD (Samsung 656 na DVB-T), ale jen proto že ho budu krmit přes HTPC a full HD LCD jsou levnější a míň žerou, než plasmy. Obrazové (ne)kvality jsem se trochu bál, byl s ní smířený, ale nakonec se neprojevily chyby které jsem od LCD čekal jako artefakty (měla by je líp zvládat plasma, ale vůbec je nevidím, koukám vesele i na DivX na jedno CD !), žádné problémy nemám ani se sportem (pokud je dostatečný datový tok), černá je srovnatelná s mou starou CRT (většinou spíš lepší, jen je strmější, horší je jen v kombinaci tmavé scény + tma v pokoji ... samozřejmě CRT je lepší pokud bych neustále manipuloval s jasem podle toho zda je noc nebo den, což jsem ale nikdy nedělal) ... takže nakonec pro mne je LCD slabé jen v jednom parametru -> barvy (jejich paleta je znatelně jiná, občas skoro dobrá, jindy sklouzne do trochu zvláštních odstínů). Nemohu to ale značit jako zklamání, barvy jsou (pro mne!) už za hranicí, kdy bych se tím výrazně trápil a ostatní výhody (filmy 16:9 konečně nejsou úzká nudle na které detaily zanikají) tu jednu nevýhodu převálcují.
Myslím, že s plasmou bych byl obdobně spokojený, jen by se trochu zpřeházely +/- (lepší barvy, ale v té ceně zase jen HD Ready a trochu obava z vypalování)
jarda50 (1424)|14.8.2008 12:31
Osobně si myslím, že des už se rozdíly stírají a nejdůležitějším kriteriem je asi to jak to kdo vidí. Já mám rád dobrý obraz, který vyhovuje mně což x dalším vyhovovat nebude. Ruku na srdce sledujete na TV údaje jako např odezva rozdíl mezi 4,5,8 ms? Myslím si pokud je kvalitní obraz tak je jedno jakou odezvu to má když vše běhá tak jak má. Samozřejmě, že ani suppe duper TV neodstraní nekvalitní signál. Tak že zdroj signálu je asi prvotní důležitý faktor. A když je opravdu kvalitní signál tak různé fíčurry pro vylepšení jsou stejně na nic, protože mají zase vliv na něco jiného a tak to je dle mne TV plná kompromisů. Já zatím na své TV nevidím nějaké velké nedostatky a díky bohu mne pánu bohu, že mě obdařil zrakem, který vidí tak jak vidí.

Hodím sem později link kde je porovnání plazem a LCD a ve většině rozdílů stojí vždy poznámka díky novým implementacím elektroniky jsou prakticky tyto rozdíly setřeny a pod.

Jinak na stránkách AUO jsou krásné manimace výroby LCD panelů
Já v těch hodnoceních vidím trochu moc oddanosti technickým věcem než skutečnému obrazu což je dle mne priorita.
Huncut (221)|14.8.2008 16:19
Já mohu jen přidat jednu vlastní zkušenost, kterou jsem viděl na vlastní oči. V Electroworldu měli Sony W4000 a na ní puštěného Spidermana z Blu Ray disku. Obraz byl perfektní, až na rychlé scény. Jakmile tam byl nějaký rychlý pohyb, byly tam vidět nějaké podivné artefakty. Nejvíce to bylo vidět třeba při nějakém výbuchu nebo kdyz se rozlétaly střepy. Nevíte někdo čím to mohlo být? Opravdu rychlý pohyb byl tragický.

Jinak ale byl obraz perfekt.
slampik (113)|14.8.2008 16:33
Ja budu mit v sobotu 40W4000 z Dresdenu. Rozhodoval jsem se hodne dlouho a hodne rozvazne (vsak jsem taky VAHA). Limit jsem mel pomerne vysoky - cca 40000 Kc. Vesel by se do nej i spickovy Philips 42PFL9603. Jenomze cenovy rozdil 500 euro nebyl adekvatni minimalnimu rozdilu v kvalite. A co kdyz za dva roky prijde neco uzasneho? Radej odstavim na chalupu TV za 27000, nez za 40000. Navic bych ani nevyuzil Ambilight, mam steny bytu barevne tonovane. Uz od dob trinitronu byla Sony spicka a kazdy s ni byl vzdy spokojen. Zadne problemy s FW jako Samsung, perfektni obraz i zvuk, adekvatni cena.
roman2277 (582)|14.8.2008 19:36
[QUOTE=Huncut;187962]Já mohu jen přidat jednu vlastní zkušenost, kterou jsem viděl na vlastní oči. V Electroworldu měli Sony W4000 a na ní puštěného Spidermana z Blu Ray disku. Obraz byl perfektní, až na rychlé scény. Jakmile tam byl nějaký rychlý pohyb, byly tam vidět nějaké podivné artefakty. Nejvíce to bylo vidět třeba při nějakém výbuchu nebo kdyz se rozlétaly střepy. Nevíte někdo čím to mohlo být? Opravdu rychlý pohyb byl tragický.

Jinak ale byl obraz perfekt.[/QUOTE]Čim to asi je?Hm...stručně napsáno výrobní technologií LCD.Proto filmy sleduji jen na jakékoliv jiné televizní technogii než je LCD.
jarino1978 (8045)|14.8.2008 19:55
[QUOTE=Huncut;187962]Já mohu jen přidat jednu vlastní zkušenost, kterou jsem viděl na vlastní oči. V Electroworldu měli Sony W4000 a na ní puštěného Spidermana z Blu Ray disku. Obraz byl perfektní, až na rychlé scény. Jakmile tam byl nějaký rychlý pohyb, byly tam vidět nějaké podivné artefakty. Nejvíce to bylo vidět třeba při nějakém výbuchu nebo kdyz se rozlétaly střepy. Nevíte někdo čím to mohlo být? Opravdu rychlý pohyb byl tragický.

Jinak ale byl obraz perfekt.[/QUOTE]

Typnem si : LCD je naprd, alebo 24Hz... Vyber si...
jarino1978 (8045)|14.8.2008 19:57
[QUOTE=roman2277;187991]Čim to asi je?Hm...stručně napsáno výrobní technologií LCD.Proto filmy sleduji jen na jakékoliv jiné televizní technogii než je LCD.[/QUOTE]

Roman, radšej prosím Ťa stále kradni Tv z obchodu, doma skúšaj a potom tým dobrákom to predávaj. A nezabudni to napísať aj na ten obchod....
jarda50 (1424)|14.8.2008 21:48
to roman
a já zase vše sleduji na LCD TV a jsem v podhodě.
jarda50 (1424)|14.8.2008 21:53
To jarino
V krámu Sony studio mně ukazovali, že to v Mpeg 4 funguje. Síše jak detekovat zdroj Mpeg4. Nevíte někdo, jestli v CR jede nějaký volně dostupný program v Mpeg4? Taky bych to vyzkoušel.
petrkos (23)|15.8.2008 06:58
Něco jsem četl ,že Poláci začínají testy na mutiplexech -DVB-T v Mpeg-4 ale byl to myslím až Krakov -takže pro nás ještě nic - u nás na Mpeg-4 ještě zapomeň -jestli vůbec bude platit ten jejich posranej plán přechodu na Mpeg-2 a ten má zatím končit až v roce 2012.
jarda50 (1424)|15.8.2008 09:36
To petrkos

UPC vysílá HD kanály (4 programy) v Mpeg 4. Od září něco pojede (CT1 HD a NOVA HD v Mpeg 4-zkušebně)