Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jsem zoufalej. Jakou z těhle tv?

radon (142)|15.8.2008 09:58
[QUOTE=roman2277;187991]Čim to asi je?Hm...stručně napsáno výrobní technologií LCD.Proto filmy sleduji jen na jakékoliv jiné televizní technogii než je LCD.[/QUOTE]

Miluji odborníky co mají ve všem jasno a nebojí se poučit neznalou veřejnost a tak dále šířit ... bludy.

Ne vážně, jsem dalek od toho vychvalovat LCD jako finální dokonalé řešení, ale házet každou chybu obrazu na zobrazovač je zavádějící, blbneš tím lidi. Jestli LCD v rychlých scénách BD disku kostičkuje nebo při panorámování kamery obraz cuká, byla by to chyba jen v případě, že by neexistovaly HD ripy které jsou i v rychlých scénách bez kostiček (netvrdím že brutálně ostré!) a kdyby panorámování u běžného (ale převzorkovaného) SD rozlišení nebylo hladké bez cukání.
Když si takhle dáš 1+1 dohromady, je jasné že problém je zakopaný někde jinde. JÁ ale nejsem odborník jako někteří tady a tak si nebudu vymýšlet, vždyť by stačilo aby měli na prodejně příliš dlouhý HDMI kabel aby dosáhl ke všem TV a nemuselo to vůbec souviset s TV, také vím že cukání při panorámce mně dělala i CRT TV a problém je jinde než v LCD zobrazovači ... možností je spousta, ale různých chytráků ještě víc :-)
jarda50 (1424)|15.8.2008 10:07
[QUOTE=radon;188082]Miluji odborníky co mají ve všem jasno a nebojí se poučit neznalou veřejnost a tak dále šířit ... bludy.

Ne vážně, jsem dalek od toho vychvalovat LCD jako finální dokonalé řešení, ale házet každou chybu obrazu na zobrazovač je zavádějící, blbneš tím lidi. Jestli LCD v rychlých scénách BD disku kostičkuje nebo při panorámování kamery obraz cuká, byla by to chyba jen v případě, že by neexistovaly HD ripy které jsou i v rychlých scénách bez kostiček (netvrdím že brutálně ostré!) a kdyby panorámování u běžného (ale převzorkovaného) SD rozlišení nebylo hladké bez cukání.
Když si takhle dáš 1+1 dohromady, je jasné že problém je zakopaný někde jinde. JÁ ale nejsem odborník jako někteří tady a tak si nebudu vymýšlet, vždyť by stačilo aby měli na prodejně příliš dlouhý HDMI kabel aby dosáhl ke všem TV a nemuselo to vůbec souviset s TV, také vím že cukání při panorámce mně dělala i CRT TV a problém je jinde než v LCD zobrazovači ... možností je spousta, ale různých chytráků ještě víc :-)[/QUOTE]

S tím musím souhlasit. Kvalitní obraz je vždy souhrnem více faktorů a přesto, že nejsem odborníkem v této oblasti tak vím jaké problémy dokáže vyvolat "hloupý" kabel. K tomu posouzení čím se tak děje je asi potřebné znát počínaje zdrojem signálu jeho cesta do TV samotné nastavení TV. Bohužel v každém prvku se můžou vyskytnout značné chyby, které mají velký vliv na kvalitu zobrazování. Tak že rychlohodnocení typu viděl jsem TV v prodejně a za 5 minut ji můžu hodnotit je dle mého názoru značně neprofesionální a zavádějící a to nemluvím o určité subjektivitě v hodnocení, která také hraje svoji roli.