Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

koupě nové televize

roman2277 (582)|17.5.2008 15:27
[QUOTE=Karel129;177589][COLOR=Black]roman2277:Mas pravdu,ja myslel starsi modely a taky praktickou zkusenost z mereni,mozna by ale stalo zato, aby nekterej z majitelu novych typu zmeril a napsal svou prum.spotrebu.Me by to teda zajimalo k vuli porovnani ,jestli vyrobci opravdu tu spotrebu tlaci dolu,nebo je to jen reklamni tah.Ale pokud si kupuji placku, co ma vic jak metrovou uhlopricku za "dost "penez ,tak bych spis mel koukat na kvalitu obrazu(aspon ja tak kupoval).A hlavne ma dat vic na svuj dojem,hlavne na svuj,protoze vsechny reci co se tu vedou ,jsou jen subektivni nazory kazdeho z nas, co uz ji ma.Dneska jsem koukal na oba nove modely(Panak i Sam)v HD a bohuzel tam posteli jen nejakou HD smycku.Pokud je kvalitni zdroj, tak ty obrazy jsou oba perfektni,podle toho si opravdu clovek nemuze vybrat.O kvalite zpracovani(poctu reklamaci) se bohuzel obycejnej smrtelnik nikde nedovi pravdu.Kdys ja vybiral, tak mi v kazdem obchode rekli neco jineho , asi podle toho, co zrovna potrebovali prodat.
[/COLOR][/QUOTE] Přesně tak.U HD zdroje je obraz perfektní u každé Plazmy.Reklamace-běžný člověk nemá šanci nic zjistit.Je třeba mít kontakty na určitých místech.Navíc někdy z továrny vyjede celá vadná série.Tak jako tak koupí nové Plazmy nic nezkazíte.
petr1 (47)|18.5.2008 09:11
Děkuji všem kteří se mi snažili poradit o koupi televize,ale eště mi nejde na rozum ta vzdálenost od tv, a tím velikost televize. Už jsem to tady jednou zminoval a nikdo mi přijatelně neodpověděl,potřeboval bych vysvětlit/a možná ne jenom já/když u crt72cm. sedím max.3 m,a obraz je ok, tak proč je zapotřebí tel o velikosti třeba 42-50"?To je tak zásadní rozdíl mezi crt a lcd-plasma? Sami tady každý doporučuje jinej rozměr,zatím zůstávám u37" a když mi tady někdo dá dobrej argument že42" je lepší /kromě toho že budu mít pocit že jsem v kině, / tak o 42" můžu uvažovat.
bizzi (38)|18.5.2008 10:16
[QUOTE=petr1;177700]Děkuji všem kteří se mi snažili poradit o koupi televize,ale eště mi nejde na rozum ta vzdálenost od tv, a tím velikost televize. Už jsem to tady jednou zminoval a nikdo mi přijatelně neodpověděl,potřeboval bych vysvětlit/a možná ne jenom já/když u crt72cm. sedím max.3 m,a obraz je ok, tak proč je zapotřebí tel o velikosti třeba 42-50"?To je tak zásadní rozdíl mezi crt a lcd-plasma? Sami tady každý doporučuje jinej rozměr,zatím zůstávám u37" a když mi tady někdo dá dobrej argument že42" je lepší /kromě toho že budu mít pocit že jsem v kině, / tak o 42" můžu uvažovat.[/QUOTE]

No tak neni zapotrebi plasma/crt... ono vlastne neni zapotrebi ani televize, kdyz to tak vezmem:p Jde jen o rozdil napr. mezi telkou 40cm vs 72 :p proste o vetsi hezci obraz. Ja osobne se zbavuju crt taky kvuli tomu, ze to kazi oci:p

jinak k ty vzdalenosti - existuji "tabulky" jak uz tu nekdo psal, ktery udavaj jak daleko sedet daleko od ruznych velikosti televizi (ideal jit do kramu a kouknout z 50-ti cm na 42 televizi s analog signalem abys videl proc nesedet primo u ni :p). vetsinou maj lidi telku cca 3m od televize.. coz odpovida 42. to spojene i s relativne prijatelnyma cenama 42 dela tyhle televize nejoblibenejsi a nejkupovatelnejsi.
Matry (79)|18.5.2008 10:23
Koukám z 2,6-3 metru na plazmu 37" a připadám si taky jak v kině,na 3 metry bych větší nekupoval,to bych tam musel cpát lepší signál než SD.
tomzvule (249)|18.5.2008 10:31
Já mám obývák 3,3 metrů a vybírám mezi 37" - 40" - 42". Nejvhodnější je asi ta 40".
37" se ještě dá, ale už to není ono - optimum 3m
42" je už dost velká pro tuto vzdálenost - optimum 4m

Samozřejmě pro SD
Karel129 (503)|18.5.2008 10:45
[quote=Matry;177713]Koukám z 2,6-3 metru na plazmu 37" a připadám si taky jak v kině,na 3 metry bych větší nekupoval,to bych tam musel cpát lepší signál než SD.[/quote]
Vidis a ja mam 42" a ze 3 m si vubec jak v kine nepripadam.8-) A na tu 2,5- 3m vzdalenost bych si v zadnem pripade mensi nekoupil.Nevim ,ale ikdyby jsem mel analog na dve veci tak radsi vetsi.Preci s kvalitou signalu(Dvb-t atd) to bude cim dal lepsi, tak proc si proboha kupovat trpasliky?
Matry (79)|18.5.2008 11:23
37" neni přeci trpaslík jo do rodinýho domu se hodí větší tv ale do bytu asi ne.Ono až nám sem hodí mpeg 4 tak to bude chvíli trvat a to už tu budou třeba oled,když už jsou avizovaný na příští rok
PS: (abych si připadal úpně v kině tak to už bych si koupil snad to plátno :-D)
petr1 (47)|18.5.2008 13:37
[QUOTE=bizzi;177711]No tak neni zapotrebi plasma/crt... ono vlastne neni zapotrebi ani televize, kdyz to tak vezmem:p Jde jen o rozdil napr. mezi telkou 40cm vs 72 :p proste o vetsi hezci obraz. Ja osobne se zbavuju crt taky kvuli tomu, ze to kazi oci:p

jinak k ty vzdalenosti - existuji "tabulky" jak uz tu nekdo psal, ktery udavaj jak daleko sedet daleko od ruznych velikosti televizi (ideal jit do kramu a kouknout z 50-ti cm na 42 televizi s analog signalem abys videl proc nesedet primo u ni :p). vetsinou maj lidi telku cca 3m od televize.. coz odpovida 42. to spojene i s relativne prijatelnyma cenama 42 dela tyhle televize nejoblibenejsi a nejkupovatelnejsi.[/QUOTE] jen tak mimochodem s tím analog signálem sem tady psal,a taky sem z různých vzdáleností na ně čučel,ale 42" se mi jeví jako obrovská kisna která je o cca 6* 8 v-š oproti 37". Takže o ceně to není , jenom že je to velká kraksna. A obraz musí!!! snad bejt stejnej jek u37" tak 42" /panasonic / pak už teda nevím." TOMZVOLE"tys někde viděl 40" plasmu konkrétně Panasonic? já teda ne. A jestli jí někdo vyrábí tak to sem hod, ale nějakej šunt typu lg mne nezajímá.
petr1 (47)|18.5.2008 13:53
[QUOTE=Matry;177727]37" neni přeci trpaslík jo do rodinýho domu se hodí větší tv ale do bytu asi ne.Ono až nám sem hodí mpeg 4 tak to bude chvíli trvat a to už tu budou třeba oled,když už jsou avizovaný na příští rok
PS: (abych si připadal úpně v kině tak to už bych si koupil snad to plátno :-D)[/QUOTE] taky si myslím že než pustěj full hd /5let?/ tak to bude pomalu na novou telku/tuto mám asi 8let crt orava/ a panasonic stejně nemá mpeg 4, takžeje to šuma fuk.Na televize jak 37" i 42" sem koukal ze 3 m, a 42" se mi jeví jako velká.mám obývák 8*4m a podle uspořádní /dokonce sem ho kvůli tel přestavěl/ tam můžou bejt obě velikosti, zatím mě nikdo nepřesvědčíl o velikosti42"A plátno bych si nekoupil ja bych koupil projektor,
Karel129 (503)|19.5.2008 08:23
petr1:Ja mam panelakkovej obyvak,tedy o dost mensi a nenapadlo me tam dat mensi.Pokud prechazis s CRT na placku ,tak se ti samozrejmne zda, ze je to krava,ale ver mi "vetsi je lepsi" zeptej se manzelky. :-E
petr1 (47)|19.5.2008 15:12
[QUOTE=Karel129;177826]petr1:Ja mam panelakkovej obyvak,tedy o dost mensi a nenapadlo me tam dat mensi.Pokud prechazis s CRT na placku ,tak se ti samozrejmne zda, ze je to krava,ale ver mi "vetsi je lepsi" zeptej se manzelky. :-E[/QUOTE] To je tvůj názor,mimochodem manželka se dívá na uhlopříčku tuším42cm a prej jí to stačí, byl sem jí ukázat tel v obchodě/42"/a když jí viděla tak jí mohl trefit šlak.Já si ale koupím jakou chci já . Dnes sem se byl podívat na Černým Mostě v Datartu a nestačil sem valit voči a vypadal sem jal péro z gauče, jakej byl přístup prodavač-zákazník.Prodavač mě probral jak někde u výslechu, poslouchal , poradil, pustil mi všechny signály/analog, sat, nějalou smyčku, a světe div se moje cd nahrané vším možným. Chtěl vědět na co se dívám , co upřednosnuji jak sedím daleko!! .Takže na vzdálenost do 3m stačí bohatě 37" , a byl sem tam cca 3/4 hod. Stál sem u obou cca 3m,a porovnával.Takže verdikt zní th37px80e. Měli tam starou px70 a tam byl vidět rozdíl mezi px 80.Jen tak mimochodem rozdíl obrazovky 37"-42" je 82*47-37" 92*52-42" takže skoro stejný. Jinak děkuji všem za rady.
bizzi (38)|19.5.2008 16:25
tak pochopitelne, ze "staci" 37" . Jestli uz si o tom presvedcenej, tak nema cenu ani neni duvod ti to rozmlouvat.. proti gustu zadny disputat :p my ostatni kupujem novou tv hlavne taky kvulil velikosti.

jinak ano, cim mensi tv, tim se horsi obraz bude zdat hezci. (pokud nepujdem do extremu s uhloprickou 1cm :D )

priklad:
1) jiz drive z minovana vzdalenost.. cim bliz jsi, tim horsi je obraz.
2) nahraj si fotakem nejaky video. pust si ho... na telefonu bude vypadat obstojne. pak si ho pust v televizi.. a bude to des:o)))
petr1 (47)|19.5.2008 18:29
[QUOTE=bizzi;177882]tak pochopitelne, ze "staci" 37" . Jestli uz si o tom presvedcenej, tak nema cenu ani neni duvod ti to rozmlouvat.. proti gustu zadny disputat :p my ostatni kupujem novou tv hlavne taky kvulil velikosti.

jinak ano, cim mensi tv, tim se horsi obraz bude zdat hezci. (pokud nepujdem do extremu s uhloprickou 1cm :D )

priklad:
1) jiz drive z minovana vzdalenost.. cim bliz jsi, tim horsi je obraz.
2) nahraj si fotakem nejaky video. pust si ho... na telefonu bude vypadat obstojne. pak si ho pust v televizi.. a bude to des:o)))[/QUOTE]
Zase další názor, já si taky kupuji tel. větší ale ne kraksnu, přečetl sis o kolik je větší42"? přiklad 1/ o vzdálenosti můžeme polemizovat, nevidím!!!! důvod sedět od tel cca50cm a hledat nějaké neduhy.A ani s těch 50cm sem moc velký rozdíly neviděl, a to mám oči jakštakš dobré a potrpím si aby obraz bylOK. Za 2/ proč bych si měl fotákem něco nahrávat a pouštět si v tel?Já si kupuji tel na dívání a ne abych si tam hrál hry nebo pouštěl video z fotáku!!! Na to mám jiné zařízení,a jak píšeš proti gustu...... NAPÍŠU TO TEDA ZNOVA obrazově sem neviděl rozdíl mezi 37a42",jeden rozdíl tam je, ano 42" je větší.A VĚTA" my ostatní" kolik vás teda je? Dokonce mi jeden prodejce doporučoval 50", a dělal vše proto abych jí hned koupil,snad by jí prodal pod cenou. On si každej hájí svůj názor,každej napíše něco jiného, na90% sem rozhodnutej pro37" těch 10% nechám pro42" když mě někdo přesvědčí že je 42" je lepší. A o moc větší není, tak včom je lepší? Pořád se tady omílá jenom to že je větší a že bych měl pocit že jsem v kině, do kina určitě nechodíte na hokej či fotbal že? Takže sem to zatím vyřešil!!!
Kebule (63)|19.5.2008 20:35
Když už, tak 42". Cenový rozdíl minimální a za týden se ti 37" bude zdát malá a budeš si řikat, že já si nevzal tu 42". Tot můj názor.
axicom (626)|20.5.2008 06:55
Souhlasim, take jsem zacal s vyberem 37" a ted mam 42", pokud muzu radit, tak 42PX80 je za ty penize dobra volba.
bizzi (38)|20.5.2008 09:59
[QUOTE=petr1;177905]Zase další názor, já si taky kupuji tel. větší ale ne kraksnu, přečetl sis o kolik je větší42"? přiklad 1/ o vzdálenosti můžeme polemizovat, nevidím!!!! důvod sedět od tel cca50cm a hledat nějaké neduhy.A ani s těch 50cm sem moc velký rozdíly neviděl, a to mám oči jakštakš dobré a potrpím si aby obraz bylOK. Za 2/ proč bych si měl fotákem něco nahrávat a pouštět si v tel?Já si kupuji tel na dívání a ne abych si tam hrál hry nebo pouštěl video z fotáku!!! Na to mám jiné zařízení,a jak píšeš proti gustu...... NAPÍŠU TO TEDA ZNOVA obrazově sem neviděl rozdíl mezi 37a42",jeden rozdíl tam je, ano 42" je větší.A VĚTA" my ostatní" kolik vás teda je? Dokonce mi jeden prodejce doporučoval 50", a dělal vše proto abych jí hned koupil,snad by jí prodal pod cenou. On si každej hájí svůj názor,každej napíše něco jiného, na90% sem rozhodnutej pro37" těch 10% nechám pro42" když mě někdo přesvědčí že je 42" je lepší. A o moc větší není, tak včom je lepší? Pořád se tady omílá jenom to že je větší a že bych měl pocit že jsem v kině, do kina určitě nechodíte na hokej či fotbal že? Takže sem to zatím vyřešil!!![/QUOTE]

a jeeeejeeeee, no nic, vezmem to postupne:
1) o vzdalenosti polemizujem. nikdo ti tu nevytyka ze si budes kupovat 37. Nevidis rozdil mezi37 a 42? tak v poradku, je pro tebe lepci 37 (byt je o cca 1500 levnejsi).
2) jestli si to s tim fotakem nepochopil,tak jeste jednou: Nekdo tu psal neco o tom, jaky je rozdil ve kvalite jednoho a toho samyho signalu vs velikost obrazovky. Ja to jen prevedl do nazorny ukazky... byt sem z toho udelal extrem

JInak to s tim kinem... kolik lidi tu pise ze je to jak v kine?:p moc neee.
dalsi vec co me napada... priklad u panasoniku ... 37" maji mensi kontrast :p
cekam odpoved ze v realu to nepoznas.. ano nepoznas, ale nemeni to nic na tom ze maji:p
teplitz (251)|20.5.2008 14:07
[QUOTE=petr1;177905]Zase další názor, já si taky kupuji tel. větší ale ne kraksnu, přečetl sis o kolik je větší42"? přiklad 1/ o vzdálenosti můžeme polemizovat, nevidím!!!! důvod sedět od tel cca50cm a hledat nějaké neduhy.A ani s těch 50cm sem moc velký rozdíly neviděl, a to mám oči jakštakš dobré a potrpím si aby obraz bylOK. Za 2/ proč bych si měl fotákem něco nahrávat a pouštět si v tel?Já si kupuji tel na dívání a ne abych si tam hrál hry nebo pouštěl video z fotáku!!! Na to mám jiné zařízení,a jak píšeš proti gustu...... NAPÍŠU TO TEDA ZNOVA obrazově sem neviděl rozdíl mezi 37a42",jeden rozdíl tam je, ano 42" je větší.A VĚTA" my ostatní" kolik vás teda je? Dokonce mi jeden prodejce doporučoval 50", a dělal vše proto abych jí hned koupil,snad by jí prodal pod cenou. On si každej hájí svůj názor,každej napíše něco jiného, na90% sem rozhodnutej pro37" těch 10% nechám pro42" když mě někdo přesvědčí že je 42" je lepší. A o moc větší není, tak včom je lepší? Pořád se tady omílá jenom to že je větší a že bych měl pocit že jsem v kině, do kina určitě nechodíte na hokej či fotbal že? Takže sem to zatím vyřešil!!![/QUOTE]
Chlape, pochop konečně, že rozdíl v kvalitě zobrazení u LCD/Plazma oproti CRT je rapidní /v SD rozlišení/, takže při tomto rozlišení je u LCD/Plasmy potřeba sedět od TV dále. Výjimečně u velmi kvalitního signálu v rámci možností daného rozlišení se dá sedět o něco blíže. Takže např. u 72cm CRT 100 Hz, můžeš sedět i těch 0,5 metru před televizí a nebude to problém, kdežto u LCD/Plazmy samozřejmě s přihlédnutím k velikosti obrazu se např. na 94 cm z 1 metru určitě dívat nebudeš a budeš obrazem zhnusen. Nikdy nedocílíš srovnání obrazu v přesvíceném obchodě /navíc je již často přehráván HD signál/ oproti tomu domácímu. Tak samo, se Ti bude jevit i velikost TV. Až doma poznáš skutečný rozdíl mezi 37" a 42". Pokud nemáš 10m halu. Já osobně bych pozorovací vzdálenost u SD signálu na těchto televizorech viděl jednoduše i takto: 37"= 3,7 metru, 42" = 4,2 metru atd. Zde je obraz 100% koukatelný a opravdu si ho vychutnáte /ovšem pokud to není nějaká stará nepovedená vykopávka - tam jedině to CRT/. Dá se však častěji koukat i o něco blíže /max. o 1 metr/.
petr1 (47)|20.5.2008 17:59
[QUOTE=teplitz;177966]Chlape, pochop konečně, že rozdíl v kvalitě zobrazení u LCD/Plazma oproti CRT je rapidní /v SD rozlišení/, takže při tomto rozlišení je u LCD/Plasmy potřeba sedět od TV dále. Výjimečně u velmi kvalitního signálu v rámci možností daného rozlišení se dá sedět o něco blíže. Takže např. u 72cm CRT 100 Hz, můžeš sedět i těch 0,5 metru před televizí a nebude to problém, kdežto u LCD/Plazmy samozřejmě s přihlédnutím k velikosti obrazu se např. na 94 cm z 1 metru určitě dívat nebudeš a budeš obrazem zhnusen. Nikdy nedocílíš srovnání obrazu v přesvíceném obchodě /navíc je již často přehráván HD signál/ oproti tomu domácímu. Tak samo, se Ti bude jevit i velikost TV. Až doma poznáš skutečný rozdíl mezi 37" a 42". Pokud nemáš 10m halu. Já osobně bych pozorovací vzdálenost u SD signálu na těchto televizorech viděl jednoduše i takto: 37"= 3,7 metru, 42" = 4,2 metru atd. Zde je obraz 100% koukatelný a opravdu si ho vychutnáte /ovšem pokud to není nějaká stará nepovedená vykopávka - tam jedině to CRT/. Dá se však častěji koukat i o něco blíže /max. o 1 metr/.[/QUOTE] Děkuji za vysvětlení ted to začínám chápat,on to tady totiž nikdo pořádně nevysvětlil , takže doporučuješ 37"? Nebo zas něco nechápu, ono nejde o rozdíl v ceně, ale 42"se mi jeví moc velká.Protože max. vzdálenost od tel. je260-300cm.
teplitz (251)|20.5.2008 18:13
[QUOTE=petr1;177988]Děkuji za vysvětlení ted to začínám chápat,on to tady totiž nikdo pořádně nevysvětlil , takže doporučuješ 37"? Nebo zas něco nechápu, ono nejde o rozdíl v ceně, ale 42"se mi jeví moc velká.Protože max. vzdálenost od tel. je260-300cm.[/QUOTE] Ano těch 37" je v současné době až až, navíc je to ideální rozjezd pro zobrazení různých detailů /32" již ztrácí dech/. Pokud si zavěsíš TV na zeď, přibude trochu místa a zlepší se dojem z onoho SD signálu /720x576/. Záleží jen na Tobě jestli zvolíš LCD či Plazmu. Podle mě u LCD vyniknou lépe detaily, Plazma zase lépe pobere neduhy SD signálu.
Rozhodnutí je jen na Tobě.
P.S.: jakmile si zvykneš na větší plochu /nebude to trvat dlouho/, možná opravdu budeš litovat žes nekoupil větší, ale při současném znatelném rozdílu v kvalitě signálu bys častěji prskal než byl spokojený.
Matry (79)|20.5.2008 18:15
Máš to stejně jako já taky 2,6-3 a mám 37"a sem 37px80 naprosto spokojen
petr1 (47)|20.5.2008 18:29
[QUOTE=teplitz;177990]Ano těch 37" je v současné době až až, navíc je to ideální rozjezd pro zobrazení různých detailů /32" již ztrácí dech/. Pokud si zavěsíš TV na zeď, přibude trochu místa a zlepší se dojem z onoho SD signálu /720x576/. Záleží jen na Tobě jestli zvolíš LCD či Plazmu. Podle mě u LCD vyniknou lépe detaily, Plazma zase lépe pobere neduhy SD signálu.
Rozhodnutí je jen na Tobě.
P.S.: jakmile si zvykneš na větší plochu /nebude to trvat dlouho/, možná opravdu budeš litovat žes nekoupil větší, ale při současném znatelném rozdílu v kvalitě signálu bys častěji prskal než byl spokojený.[/QUOTE]
plasma px80 37", hlavně na sport a o zavěšení taky uvažuji,a jinak děkuji za obsáhlé vysvětlení.Ono přejít z crt 72 cm na 37"si myslím stačí,
pat01 (249)|20.5.2008 19:03
[QUOTE=petr1;177992]plasma px80 37", hlavně na sport a o zavěšení taky uvažuji,a jinak děkuji za obsáhlé vysvětlení.Ono přejít z crt 72 cm na 37"si myslím stačí,[/QUOTE]
Tak nemyslím to nijak zlomyslně ale na sport přeju v SD "přijemný pokoukáníčko"....At se na mě nikdo nezlobí ale v SD signálu to je všechno použitelný PL/LCD na DVDčkoooo maximálně.Ostaní je děs..
Ted jsem měl doma PX 80 42 asi 5 dní a to my nesmí do baráku..
Barvy vyblitý,bílá je šedivá,hloubka obrazu žádná,modrá je do zelena.SD signál otřes.I zadarmo je tato TV za trest !!!
Je to komplikovaný ja jsem známej kritik tady...ono je to i těžký CRT žádný už,SD signál většinou nekvalitní a lidi chudácí pak musí koupit placku a je malér..
Pak se řeší kolik metru od TV,jakej pořádnej kabel,jak velkou uhlopříčku atd....nepodstané věci se pak řeší a lidi mají děs a strach až to dovezou domu....
Karel129 (503)|20.5.2008 19:22
A dostelovaval jsi si vubec obraz?Se mi nezdaji ty barvy,odstiny.Ja totiz zjistil, ze barevne podani dost souvisi s kvalitou zdroje,tedy co nam pusti.Treba Sam ma podle me ostre Sonacke podani obrazu a Panak ma jemnejsi,ale oba dva jdou dostelovat,hlavne Sam, tam jdou s obrazem delat divy.Zkousel jsem teda starsi modely.Pokud jde o tu uhlopricku, tak si myslim ze Petr1 je rozhodnut pro 37" a nema cenu ho presvedcovat ze je lepsi vzit rovnou 42"Ja osobne bych ted taky radsi 50".:-E
petr1 (47)|20.5.2008 19:24
[QUOTE=pat01;178004]Tak nemyslím to nijak zlomyslně ale na sport přeju v SD "přijemný pokoukáníčko"....At se na mě nikdo nezlobí ale v SD signálu to je všechno použitelný PL/LCD na DVDčkoooo maximálně.Ostaní je děs..
Ted jsem měl doma PX 80 42 asi 5 dní a to my nesmí do baráku..
Barvy vyblitý,bílá je šedivá,hloubka obrazu žádná,modrá je do zelena.SD signál otřes.I zadarmo je tato TV za trest !!!
Je to komplikovaný ja jsem známej kritik tady...ono je to i těžký CRT žádný už,SD signál většinou nekvalitní a lidi chudácí pak musí koupit placku a je malér..
Pak se řeší kolik metru od TV,jakej pořádnej kabel,jak velkou uhlopříčku atd....nepodstané věci se pak řeší a lidi mají děs a strach až to dovezou domu....[/QUOTE] N o tak když si známej kritik tak co bys jen tak mimochodem doporučil ty? Tu px80 sem viděl nejenom v obchodě, i už i u kamaráda a že by měla tebou popisované neduhy sem neviděl leda že bych barvoslepej.Co vlastníš ty, že tak dobře kritizuješ někoho co si nevybral snad podle tebe? A nevidím důvod proč neřešit vzdálenost od tv, představ si kabely už mám vyřešeny snad 4 roky.A uhlopříčku sem taky vyřešil, tady se najdou lidi kteří dokáží poradit a ne jenom HANIT. Mimochodem děkuji taky za názor ale ten zásadně!!! neakceptuji. je ale zajímavé že tyto televize sou jedny z nejprodávanějších tak asi nebudou asi špatné že? A v testech taky dopadli dobře. Karel 129- máš pravdu sem rozhodnut pro37" protože mě nikdo!!! nepřesvědčil v čom je 42" lepší.Opakuji že nejde o penize ale co člověk jinej názor, tak sem si z toho udělal sumery a je to jasný . Děkuji všem za rady i kritikům a už to nebudu řešit.
Matry (79)|20.5.2008 19:28
Pat01: ach ty to máš těžký úplně s tebou soucítim ty dnešní tv sou tak hrozný,ale mám pro tebe dobrou zprávu v roce 2015 už budou OLED i ve 42" a v roce 2020 už budou umět vše :-D.
(neber to zle jen mi přijde,že všici v tom hledáte mouchy a přitom to neni tak strašný,aspoň né modely 2008)
KOCOUR65 (653)|20.5.2008 19:39
take nechapu vetsinu lidi - at koupi cokoli vzdy je to nejlepsi - kazdy je unesen jak to krasne ukazuje jak je to barevny ostry atd - pripojuji se k nazoru ze tyto tv na sd vysilani jsou vsechny pekny sracky - kdo to nevidi tak neni asi normalni - kdyz se vam to zamlouva tak si na to cumte ale nekricte ty nesmysly do sveta
Fandik (35)|20.5.2008 20:05
[QUOTE=KOCOUR65;178015]take nechapu vetsinu lidi - at koupi cokoli vzdy je to nejlepsi - kazdy je unesen jak to krasne ukazuje jak je to barevny ostry atd - pripojuji se k nazoru ze tyto tv na sd vysilani jsou vsechny pekny sracky - kdo to nevidi tak neni asi normalni - kdyz se vam to zamlouva tak si na to cumte ale nekricte ty nesmysly do sveta[/QUOTE]

Myslím, že tohle téma bylo založeno na téma koupě nové TV, tvoje rada na koupi byla myslím nějaká super 12" CRT, tak snad ještě poraď, kde se dá koupit (nová, nepoužitá) a nebo nekřič nysmysly do světa...
KOCOUR65 (653)|20.5.2008 20:13
cum si na svou tv a chrochtej si jak ti to krasne ukazuje - at zapadnes k ostatnim slepcum
pat01 (249)|20.5.2008 20:24
[QUOTE=petr1;178010]N o tak když si známej kritik tak co bys jen tak mimochodem doporučil ty? Tu px80 sem viděl nejenom v obchodě, i už i u kamaráda a že by měla tebou popisované neduhy sem neviděl leda že bych barvoslepej.Co vlastníš ty, že tak dobře kritizuješ někoho co si nevybral snad podle tebe? A nevidím důvod proč neřešit vzdálenost od tv, představ si kabely už mám vyřešeny snad 4 roky.A uhlopříčku sem taky vyřešil, tady se najdou lidi kteří dokáží poradit a ne jenom HANIT. Mimochodem děkuji taky za názor ale ten zásadně!!! neakceptuji. Karel 129- máš pravdu sem rozhodnut pro37" protože mě nikdo!!! nepřesvědčil v čom je 42" lepší.Opakuji že nejde o penize ale co člověk jinej názor, tak sem si z toho udělal sumery a je to jasný . Děkuji všem za rady i kritikům a už to nebudu řešit.[/QUOTE]

nooo tak já nevlastním ač budeš asi překvapen nic !!!Pouze starou vyšeptanou před smrtí CRT.ale to vše nikoliv z finačních duvodu !!Ale z toho že bych prostě nevydýchal a nepřekonal se dívat na rozoostřený SD signál na HD zobrazovači na který SD nepatří.tím to končí.A věř že s tím mám problém protože ta CRT umírá opravdu už a já nevím co pak budu dělat.Hodně se tím zabývám co koupit protože je to pro mě aktuální zběhal,otestoval,porovnal jsme toho dost a dost poznámých po obchodech,specializovaných i nespecializovaných typu "DATART" prostě SD a placka to nejde dohromady !!!
Co bych doporučil jako nejlepší zlo pro "SD a palcku" ?je pionner ale to je známé a cenově jinde.Ten má aspon hloubku obrazu,přirozené barvy a ostrost.I když se na SD samozřejmě maže taky.ale pokud moje CRT zhasne uplně koupím asi pionnera...
Jinač z tvých příspěvku je vidět že chceš koupit 37 a tady jen chceš at ti to každý posvětí.Tak to kup i když je to opravdu malý a koupil byhc 42...
No a toho Panasonica řady 80 nebudu komentovat obraz žalostnej v mých očích !! To 70 řada se my líbila daleko více.
Vše je jen muj názor a moje poznatky.Které jsou si dovolím říct po pulroce řešení co koupit zda placku docela velký.Jsem opřesvědčen že určitě větší než někoho kdo jde do obchodu koupí plazmu co se mu na první pohled líbí dá si jí doma do obýváku a je přesvědčen že má doma to nejlepší.
Všem co mají a myslí si že PX 80 hraje krásně a má super obraz bych jí přál mít možnost postavit vedle Pionnera a pustit najednou ze stejným signálem....
Ano je to cenová relace jiná uznávám ale at nikdo nepíše že je PX 80 dobrá volba !! není !! je to lacinej kompromis !!
a už končím stejně to ted schytám !!!
pat01 (249)|20.5.2008 20:31
[QUOTE=Karel129;178008]A dostelovaval jsi si vubec obraz?Se mi nezdaji ty barvy,odstiny.Ja totiz zjistil, ze barevne podani dost souvisi s kvalitou zdroje,tedy co nam pusti.Treba Sam ma podle me ostre Sonacke podani obrazu a Panak ma jemnejsi,ale oba dva jdou dostelovat,hlavne Sam, tam jdou s obrazem delat divy.Zkousel jsem teda starsi modely.Pokud jde o tu uhlopricku, tak si myslim ze Petr1 je rozhodnut pro 37" a nema cenu ho presvedcovat ze je lepsi vzit rovnou 42"Ja osobne bych ted taky radsi 50".:-E[/QUOTE]
Jooo doštelovat jsem to zkoušel to prostě nejde ono tam ani těch možností moc není.Prostě mě přijde že ta PX 80 má nějakou SW upravu aby se při SD tolik nemazala tím je to pohřbený.Je to vyhlazený ale na ukor ostrosti,hloubky atd...prostě ,,mrtvej" obraz...
to ten samsung je opravdu co se týče možností nastavení jiná káva
pat01 (249)|20.5.2008 20:49
[QUOTE=Matry;178011]Pat01: ach ty to máš těžký úplně s tebou soucítim ty dnešní tv sou tak hrozný,ale mám pro tebe dobrou zprávu v roce 2015 už budou OLED i ve 42" a v roce 2020 už budou umět vše :-D.
(neber to zle jen mi přijde,že všici v tom hledáte mouchy a přitom to neni tak strašný,aspoň né modely 2008)[/QUOTE]

Já to nemám těžký.já jsem obyčejnej človíček a chci se podívat na TV na normální obraz.Ani mouchy nehledám ale SD a PLACKA to je moucha jako prase to nemusím hledat to přece vidím na první pohled že tam něco není v pořádku a tak to být nemá....
Fandik (35)|20.5.2008 21:08
[QUOTE=KOCOUR65;178024]cum si na svou tv a chrochtej si jak ti to krasne ukazuje - at zapadnes k ostatnim slepcum[/QUOTE]

Já jsem tady někde psal, že mi krasne ukazuje? Kde?
Fandik (35)|20.5.2008 21:27
[QUOTE=pat01;178026]nooo tak já nevlastním ač budeš asi překvapen nic !!!Pouze starou vyšeptanou před smrtí CRT.ale to vše nikoliv z finačních duvodu !!Ale z toho že bych prostě nevydýchal a nepřekonal se dívat na rozoostřený SD signál na HD zobrazovači na který SD nepatří.tím to končí.A věř že s tím mám problém protože ta CRT umírá opravdu už a já nevím co pak budu dělat.Hodně se tím zabývám co koupit protože je to pro mě aktuální zběhal,otestoval,porovnal jsme toho dost a dost poznámých po obchodech,specializovaných i nespecializovaných typu "DATART" prostě SD a placka to nejde dohromady !!!
Co bych doporučil jako nejlepší zlo pro "SD a palcku" ?je pionner ale to je známé a cenově jinde.Ten má aspon hloubku obrazu,přirozené barvy a ostrost.I když se na SD samozřejmě maže taky.ale pokud moje CRT zhasne uplně koupím asi pionnera...
Jinač z tvých příspěvku je vidět že chceš koupit 37 a tady jen chceš at ti to každý posvětí.Tak to kup i když je to opravdu malý a koupil byhc 42...
No a toho Panasonica řady 80 nebudu komentovat obraz žalostnej v mých očích !! To 70 řada se my líbila daleko více.
Vše je jen muj názor a moje poznatky.Které jsou si dovolím říct po pulroce řešení co koupit zda placku docela velký.Jsem opřesvědčen že určitě větší než někoho kdo jde do obchodu koupí plazmu co se mu na první pohled líbí dá si jí doma do obýváku a je přesvědčen že má doma to nejlepší.
Všem co mají a myslí si že PX 80 hraje krásně a má super obraz bych jí přál mít možnost postavit vedle Pionnera a pustit najednou ze stejným signálem....
Ano je to cenová relace jiná uznávám ale at nikdo nepíše že je PX 80 dobrá volba !! není !! je to lacinej kompromis !!
a už končím stejně to ted schytám !!![/QUOTE]

Myslím, že neschytáš... Já měl do teď 55cm CRT, rozdíl oproti tobě byl ten, že opravdu umřela :( SD signál na plackách není nic moc, jak říkáš, nepatří tam, to jednoznačně uznávám, vidím to doma. Naštěstí to není úplná hrůza, kterou jsem čekal po přečtení některých příspěvků zde (speciálně od KOCOUR65). S názorem na Pioneer souhlasim a asi ne jenom já. PX80 je opravdu kompromis, ale z toho, z čeho lze vybírat, je to spíš lepší volba než horší. Řekl bych, že 70ková řada není lepší (v mých očích).
KOCOUR65 (653)|20.5.2008 21:45
to je moje rada -at zapadnes k ostatnim slepcum
OndraC (167)|20.5.2008 23:09
Kocour65: ty opravdu jenom kritizuješ nebo občas dodáš i něco zajímavého a přínosného? Pokud tě rozčiluje, co si tady lidí píšou, jaké mají názory, tak to nečti a ulevíš svým nervům. To, že pro hd televizi nebo sd signál zrovna to pravé ořechové, tady bylo zmíněno snad milionkrát, to fakt není třeba pořád dokola opakovat. Snad nikdo tady netvrdí, že je na současných plackách sd signál super. Každý, kdo o koupi uvažuje, se jen snaží vybrat takovou, která se s ním popere co možná nejlépe (i když třeba ne ideálně). Takže, pokud máš čím přispět, přispěj, tuhle přiblblou kritiku si nech!
x1men (27)|21.5.2008 10:37
Ahoj vsicni chtel bych se zeptat jestli nekdo (urcite) zkousel fotky z PC pres D-SUB na plazme? Jak ty fotky vypadaji? Jaky rozdil tam asi bude ve vzdalenosti 2m při uhlopřičce 42" na plazme HD ready FULL HD a LCD FULL HD pri stejne úhloopřicce? Co podaní barev atd. ? Díky za odpoved
paett (32)|21.5.2008 11:49
Zdravím, od včerejška mam doma 42PX80, takže konečně můžu objektivně popsat jak se mi jeví v domácích podmínkách. Po prvotním šoku z žalostné kvality analogu i digi signálu (první televize v novém baráku) jsem zapojil půjčeny DVD přehrávač (můj shodou okolnosti taky panasonic pouze se scartem nebyl schopen poslat signál do TV přes celou obrazovku... za to TV ale asi nemůže) a začal nastavovat parametry obrazu.

Jako zdroj jsem měl HD ripy v DivX (kvalitu těžko soudit, nedá se to srovnávat s SD, ale bohužel jsou to pořád jen DivX a ne plnohodnotných 720p). V reakci na předchozí příspěvky bych za sebe řekl, že podání barev mi přišlo v pořádku. Šedivou bílou jsem registroval pouze v kino modu, v ostatních byla zářivě bílá. Ač mi v X Datartech přišla bílá hodně do zelena, toto jsem doma zatím nezpozoroval a proti bílé nemám výhrady. Možností nastavení je opravdu poskrovnu, nicméně i to dostačuje pro totální potlačení i přepálení barev, takže komu se líbí tráva ve fosforově zelené, taky si příjde na své.

Z čeho jsem zklamaný je černá. Všude ji vychvalovali, jak je dokonalá... hlavně v noci, ale u mě bohužel ne. Nevím, jestli jsem zbytečně náročný, nebo jsem to neuměl nastavit, nebo mam hold kousek, který to nadává. Každopádně v uplné tmě panel "zářil" stejně jako moje S-PVA LCD (to sice bylo za černou vychvalováno do nebes ještě více, ale stejně), což mě docela překvapilo, hlavně vzhledem k tomu, že jsem v obchodě opravdu viděl, že černá na 42PX80 byla černočernější, než všechno kolem.

Na ostrost DivXu z přehrávače mělo víc než nastavení TV vliv nastavení režimu, kterým se z přehrávače posílají data do TV. Když jsem nastavil 720p, korektně to zobrazovalo celý obraz 16:9, a to hodně ostře. Bohužel obraz byl místy "kostičkovaný". Dávám to za vinu "neplnohodnotnému 720p DivX". Když jsem z přehrávače posílal režim "576 (720p)"... nebo tak nějak, tak chyby byly vyhlazeny. Neboli kostičky zmizely tím, že se to lehce mázlo (to mázlo teď namyslím ve zlém). A co se týče ostrosti SD signálu, tam je to hold tragedie. Na druhou stranu, ukažte mi dnes televizi na které není. Na obranu 42PX80... je na tom přece jenom lépe než mnohé jiné LCD i plasmy. Hold ta obrazová informace tam není a at ji která televize vypočítá jakkoli, na výběr jsou 2 možnosti. kostičky a rozmazání. Jak tady někdo chválil CRT televize, tak ani na nich mi to bohužel nepřišlo o moc lepší. I dnešní všechny TOP modely CRT implementují jakési "vyhlazování" za účelem lepšího obrazu, protože i na 32" CRT už SD vypadá o ničem. U některých to naštěstí jde vypnout. Mám zkušenosti s Pixel+ u Phillipsu, který to teda hodně maže. Ale pravda, obraz pak vypadá skoro 3D. Což mi osobně na druhou stranu se třeba nelíbí, protože mi to připommíná kameru pořadů typu "Tak jde čas" a jiné soap-operas 10 let nazpět.

Suma sumárum, řekl bych, že pro ty, kdo nechtějí vrážet 40 tis za fullHD TV, dalších 10 tis za bluRay a pak prachy za filmy orig nebo z půjčovny a zcela zanevřít na SD vysílání, je to co se týče obrazové kvality ideální řešení, respektive nejlepší z nejhorších (myslim, ze ani se Samsungem Q97 nikdo nepochybí, která je "lepší" netuším). Na druhou stranu, pokud by někdo měl tip na 42" LCD obdobných obrazových kvalit za obdobnou cenu, klidně bych šel i do toho a alespoň by mě nestrašilo vypalování obrazu.

Uvítám připomínky, mejte se.
jiridrak (3)|21.5.2008 12:04
Zdravim zdejsi komunitu,
resil jsem ted temer stejny problem s vyberem TV jako petr1 v tomto threadu. Vyuziti TV cca 80% SD s velkym podilem sportu, zbytek DVD nebo HD signal z PC. Vzdalenost do 3m. Pomerne peclive jsem si nejdrive prostudoval tohle forum a po zvazeni vsech pro a proti jsem se rozhodl pro 37PX80E. Primo v prodejne jsem pak jeste vahal mezi 37PX80E a 37PX8E, obraz mi prisel prakticky stejny, rozdil v cene asi 3k. Ale protoze nebyla moznost vyzkouset ruzne signaly/stanice, tak jsem nakonec vzal radeji "novejsi" 80E, i kdyz ten model 8E by mi nejspis poslouzil stejne dobre.
Samozrejme jsem byl po precteni i spousty negativnich nazoru na placky predem smireny ze obraz muze byt "vselijaky", ale na prazdnou zed nebo z okna se divat nechci a neco proste clovek koupit musi. Takze ted nejake dojmy po cca tydnu pouzivani. Potvrdilo se to co se zda jiz x krat psalo a to ze u SD signalu hodne zalezi na jeho kvalite. U CT1 a Primy nemam zadne vaznejsi vyhrady a jsem z obrazem spokojeny. U CT2 uz mam nekdy vice a nekdy mene viditelna ruseni (videt je to hlavne pri tmavem obraze a nebo z mensi vzdalenosti), ale z tech 3m se to nastesti celkem ztraci a na hokej z MS i zaverecne kolo nasi kapr ligy jsem koukal v pohode a bez jakohokoliv sebezapreni :) Abych potesil i kritiky placek, tak Novu mam ted prakticky nekoukatelnou, ale tu mame bidnou i na CRT, kde se na to da koukat jen diky male uhlopricce. Zdroj analogoveho signalu je spolecna antena v bytovce na kterou uz nejspis dlouha leta nikdo nesahnul a je dost pravdepodobne, ze kdyby se s ni trochu postelovalo bylo by pro me v pohode koukatelne vse. DVD nebo HD signal myslim nema moc cenu resit, tam nevidim duvod proc si na neco stezovat.

Zaver: Zatim spokojenost, ale pokusim se jeste vylepsit bidnou kvalitu SD signalu u nekterych kanalu.

A jeste jeden dotaz pro odborniky. Spousta DVD/HD filmu je ve formatu 2.xx:1 tudiz i na 16:9 TV pak jsou dole a nahore cerne okraje. Muze na plazme zanechat nejake nasledky kdyz na ni 2x-3x tydne pustim takovy film ?
bizzi (38)|21.5.2008 13:17
[QUOTE=jiridrak;178136]. Muze na plazme zanechat nejake nasledky kdyz na ni 2x-3x tydne pustim takovy film ?[/QUOTE]

na 95% ne
teplitz (251)|21.5.2008 15:18
[QUOTE=petr1;177992]plasma px80 37", hlavně na sport a o zavěšení taky uvažuji,a jinak děkuji za obsáhlé vysvětlení.Ono přejít z crt 72 cm na 37"si myslím stačí,[/QUOTE]
Není zač, ikdyž jsem to vysvětlil jen zjednodušeně a tudíž pro mnohé nedostatečně. Trochu to napravím -např. LCD obrazovky mají nativní rozlišení /většinou maximální/ např. 1366x768 a pokud pojedete v tomto rozlišení, můžete klidně sedět ten 1 metr od telky a obraz bude čistý, ostrý a s detaily, ale kámen úrazu nastává při jiném než tom nativním rozlišení, zde už má panel s tímto veliké problémy. Ztrácí se ostrost a čistota obrazu, písmo je hůře čitelné apod. A zde na řadu přichází elektronika, která se snaží tyto neduhy panelu eliminovat. Zatím ale nebylo docíleno čistého a kontrastního obrazu v jiném než nativním rozlišení daného panelu /+- 5%/. Dobrou zprávou alespoň je, že na takovou telku se dá dobře koukat z větší vzdálenosti než je doporučována pro její nativní rozlišení, aniž by jste o něco přišli. Pokud se ale budete dívat zblízka, ztrácí se veškeré detaily a ostrost obrazu a tento se kdekomu jeví jako častokrát zmíněná "mazanice". Kdo se chce o těchto technologiích více dozvědět, není problém si to vygooglit na netu. Je to ale laické vysvětlení pro neznalé, navíc už jsem to tu někde psal.
teplitz (251)|21.5.2008 15:55
[QUOTE=KOCOUR65;178015]take nechapu vetsinu lidi - at koupi cokoli vzdy je to nejlepsi - kazdy je unesen jak to krasne ukazuje jak je to barevny ostry atd - pripojuji se k nazoru ze tyto tv na sd vysilani jsou vsechny pekny sracky - kdo to nevidi tak neni asi normalni - kdyz se vam to zamlouva tak si na to cumte ale nekricte ty nesmysly do sveta[/QUOTE] KOCOURE65, myslím že už jsi se dostatečně proslavil svou do nebe volající kritikou na současné TV panely. Pochop, že se lidé chtějí na něco dívat /CRT už odzvonilo/ a když je jim to umožněno a nebrzdí je jejich rozpočet a navíc si mohou pořídit i něco vzhledného do obýváku, proč jim to v tomto již zkaženém světě nedopřát?! Pokud si budeš ze své paměti stále dokola vytahovat onen nezapomenutelný zážitek z nedokonalého signálu, který jsi na placce kdysi viděl, nebudeš chtít zřejmě vidět i ten následující - již důstojný a vyhovující, který by zastínil ten předchozí - nedokonalý. Stačí zatím dodržet pár základních pravidel, a to buď přijímat kvalitní signál /tím 100% předčí CRT/, nebo si od telky sednout dále než bylo běžné u CRT /a tím se CRT minimálně vyrovná a naopak přibudou detaily, o kterých si ani neměl ponětí, že existují/. Je pěkné, že tu na nedostatky těchto technologií upozorníš, ale svým přeháněním a opakováním se tu spíše působíš dojmem, že se chceš jen více zviditelnit, silně se nudíš a zdejšího fóra využíváš jen k odreagování. Tvé příspěvky bohužel nikomu neprospějí /kromě Tebe a o to Ti samozřejmě jde, že?!/.
petr1 (47)|21.5.2008 16:28
[QUOTE=pat01;178026]nooo tak já nevlastním ač budeš asi překvapen nic !!!Pouze starou vyšeptanou před smrtí CRT.ale to vše nikoliv z finačních duvodu !!Ale z toho že bych prostě nevydýchal a nepřekonal se dívat na rozoostřený SD signál na HD zobrazovači na který SD nepatří.tím to končí.A věř že s tím mám problém protože ta CRT umírá opravdu už a já nevím co pak budu dělat.Hodně se tím zabývám co koupit protože je to pro mě aktuální zběhal,otestoval,porovnal jsme toho dost a dost poznámých po obchodech,specializovaných i nespecializovaných typu "DATART" prostě SD a placka to nejde dohromady !!!
Co bych doporučil jako nejlepší zlo pro "SD a palcku" ?je pionner ale to je známé a cenově jinde.Ten má aspon hloubku obrazu,přirozené barvy a ostrost.I když se na SD samozřejmě maže taky.ale pokud moje CRT zhasne uplně koupím asi pionnera...
Jinač z tvých příspěvku je vidět že chceš koupit 37 a tady jen chceš at ti to každý posvětí.Tak to kup i když je to opravdu malý a koupil byhc 42...
No a toho Panasonica řady 80 nebudu komentovat obraz žalostnej v mých očích !! To 70 řada se my líbila daleko více.
Vše je jen muj názor a moje poznatky.Které jsou si dovolím říct po pulroce řešení co koupit zda placku docela velký.Jsem opřesvědčen že určitě větší než někoho kdo jde do obchodu koupí plazmu co se mu na první pohled líbí dá si jí doma do obýváku a je přesvědčen že má doma to nejlepší.
Všem co mají a myslí si že PX 80 hraje krásně a má super obraz bych jí přál mít možnost postavit vedle Pionnera a pustit najednou ze stejným signálem....
Ano je to cenová relace jiná uznávám ale at nikdo nepíše že je PX 80 dobrá volba !! není !! je to lacinej kompromis !!
a už končím stejně to ted schytám !!![/QUOTE] Takže eště jednou !!! Já nechci aby mi tady někdo něco posvěcoval,já sem se rozhodl až po pondělní po návštěvě kamaráda.PŘESVĚDČI MNE V ČOM JE 42"LEPŠÍ!!!! oproti 37" kromě velikosti. Už sem to tady psal xkrát že klidně koupím 42" ale musí mě někdo přesvědčit, a ty to asi nebudeš. A pohled na70tkovou řadu je u mne opačný, protože takovej rozdíl v obraze je markantní.Tak kdo potom špatně vidí?A nějako postrádám odpověd na dotaz co vlastně vlastníš za přijímač! A nějal mi uteklo tvoje doporučení co bych si mohl koupit mimo PIONNERA.A kde bych si měl kupovat tel?On datart nejni speciálka?Akorát v datartu mi dokázali poradi jinde nezájem! Tak mi taky porad kam nakupovat! Že by do mlíkárny?
peath (9)|21.5.2008 16:34
Ahojte, KOCOUR65 reprezentuje své názory trošku přehnaně (snad se neurazí ;) ), ale na druhou stranu se tu asi objevuje občas i přehnaná chvála. Spoustě lidí asi nazvedne mandle už tím, že jim kazí tu představu, že si koupí pěknou a super "televizi". Ale více mě vyděsí příspěvek PAETTa. Moje situace je po přestěhování (do sice malého bytu 1+kk) taková, že mám televizi po dědovi Otava 55cm asi 3,5 m od pohovky. Na zápasy MS v hokeji jsem byl nucen koukat ze země 8-), abych viděl aspoň puk. Placka půjde určitě na zeď a pak už bude sledovací vzdálenost bez pár cm 4 m. Většinou koukám na DVD (po kvalitnějším zdroji videa jsem zatím neměl důvod pátrat) a to i KOCOUR65 napsal, že bych nemusel z mého jediného okna kvůli kvalitě obrazu zvracet sousedovi na zahrádku :) Pokud už sleduji televizní vysílaní, pak je to většinou sport a tam se asi budu muset smířit s tím nad čím tu PAT01 pláče ;) Moje volba tedy padla na plasmu - filmy jsou opravdu už skoro můj koníček (viz za poslední tři dny jsem zhlédl čtyři :)) a proto koukám po 50". Zatím i ta DVD by tam mohla vypadat ucházejíce (v blízké budoucnosti snad i nějaký kvalitněší zdroj) a TV vysílaní by vypadalo blbě i na té 42".
Al Bunda (33)|21.5.2008 16:37
[QUOTE=jiridrak;178136]Zdravim zdejsi komunitu,
resil jsem ted temer stejny problem s vyberem TV jako petr1 v tomto threadu. Vyuziti TV cca 80% SD s velkym podilem sportu, zbytek DVD nebo HD signal z PC. Vzdalenost do 3m. Pomerne peclive jsem si nejdrive prostudoval tohle forum a po zvazeni vsech pro a proti jsem se rozhodl pro 37PX80E. Primo v prodejne jsem pak jeste vahal mezi 37PX80E a 37PX8E, obraz mi prisel prakticky stejny, rozdil v cene asi 3k. Ale protoze nebyla moznost vyzkouset ruzne signaly/stanice, tak jsem nakonec vzal radeji "novejsi" 80E, i kdyz ten model 8E by mi nejspis poslouzil stejne dobre.
Samozrejme jsem byl po precteni i spousty negativnich nazoru na placky predem smireny ze obraz muze byt "vselijaky", ale na prazdnou zed nebo z okna se divat nechci a neco proste clovek koupit musi. Takze ted nejake dojmy po cca tydnu pouzivani. Potvrdilo se to co se zda jiz x krat psalo a to ze u SD signalu hodne zalezi na jeho kvalite. U CT1 a Primy nemam zadne vaznejsi vyhrady a jsem z obrazem spokojeny. U CT2 uz mam nekdy vice a nekdy mene viditelna ruseni (videt je to hlavne pri tmavem obraze a nebo z mensi vzdalenosti), ale z tech 3m se to nastesti celkem ztraci a na hokej z MS i zaverecne kolo nasi kapr ligy jsem koukal v pohode a bez jakohokoliv sebezapreni :) Abych potesil i kritiky placek, tak Novu mam ted prakticky nekoukatelnou, ale tu mame bidnou i na CRT, kde se na to da koukat jen diky male uhlopricce. Zdroj analogoveho signalu je spolecna antena v bytovce na kterou uz nejspis dlouha leta nikdo nesahnul a je dost pravdepodobne, ze kdyby se s ni trochu postelovalo bylo by pro me v pohode koukatelne vse. DVD nebo HD signal myslim nema moc cenu resit, tam nevidim duvod proc si na neco stezovat.

Zaver: Zatim spokojenost, ale pokusim se jeste vylepsit bidnou kvalitu SD signalu u nekterych kanalu.

A jeste jeden dotaz pro odborniky. Spousta DVD/HD filmu je ve formatu 2.xx:1 tudiz i na 16:9 TV pak jsou dole a nahore cerne okraje. Muze na plazme zanechat nejake nasledky kdyz na ni 2x-3x tydne pustim takovy film ?[/QUOTE]
Nekde jsem to uz psal, byl jsem nedavno u jedenoho znameho, ktery si koupil take placku, zaroven s tim si nechal udelat kompletne rozvod signalu od profi firmy a muzu ti opravdu rict, ze kvalita se blizila digitalni. Spis jsem byl presvedcen, ze je to digitalni signal. Nevim jak to mas doma s prijmem jestli by s tim neco slo udelat nebo jsi nekde v doliku a nepujde s tim udelat vubec nic i kdyby jsi se na hlavu stavel. Pokud by ti nevadila dalsi investice tak by bylo lepsi koupit satelit a kartu, i kdyz se pry kvalita Czechlinku take zhorsila a neni to co to bylo, ale stale by to bylo lepsi nez nic.
petr1 (47)|21.5.2008 19:10
[QUOTE=teplitz;178170]Není zač, ikdyž jsem to vysvětlil jen zjednodušeně a tudíž pro mnohé nedostatečně. Trochu to napravím -např. LCD obrazovky mají nativní rozlišení /většinou maximální/ např. 1366x768 a pokud pojedete v tomto rozlišení, můžete klidně sedět ten 1 metr od telky a obraz bude čistý, ostrý a s detaily, ale kámen úrazu nastává při jiném než tom nativním rozlišení, zde už má panel s tímto veliké problémy. Ztrácí se ostrost a čistota obrazu, písmo je hůře čitelné apod. A zde na řadu přichází elektronika, která se snaží tyto neduhy panelu eliminovat. Zatím ale nebylo docíleno čistého a kontrastního obrazu v jiném než nativním rozlišení daného panelu /+- 5%/. Dobrou zprávou alespoň je, že na takovou telku se dá dobře koukat z větší vzdálenosti než je doporučována pro její nativní rozlišení, aniž by jste o něco přišli. Pokud se ale budete dívat zblízka, ztrácí se veškeré detaily a ostrost obrazu a tento se kdekomu jeví jako častokrát zmíněná "mazanice". Kdo se chce o těchto technologiích více dozvědět, není problém si to vygooglit na netu. Je to ale laické vysvětlení pro neznalé, navíc už jsem to tu někde psal.[/QUOTE] Děkuji za další obsáhlé vysvětlení, tys jediný který dokáže vysvětlit podstatu věci. Většina tady doporučuje něco ale nedokáže mi vysvětlit proč je to lepší to jejich doporučené.Je pravda že se musím rozhodnout ke koupi sám,zatím si pořád stojím za svým předcházejícím názorem. A některé názory které zavánějí rejpáním nemá cenu vůbec komentovat.On žádnej učenej z nebe nespad.
Karel129 (503)|22.5.2008 08:16
petr1:Ja bych to ale otocil ,proc si ty myslis, ze je 37"lepsi jak 42"?Zobrazeni na obou je +-stejne a pokud budes blizko(1-2m)tak uvidis ty same neduhu jineho rozliseni nez HD.
petr1 (47)|22.5.2008 12:14
[QUOTE=Karel129;178259]petr1:Ja bych to ale otocil ,proc si ty myslis, ze je 37"lepsi jak 42"?Zobrazeni na obou je +-stejne a pokud budes blizko(1-2m)tak uvidis ty same neduhu jineho rozliseni nez HD.[/QUOTE] Já ale nebudu určitě! sedět tak blízko,ty rozdíly obrazovky sem tady psal,nejsou oproti 37"nijak markantně velké.Nezlob se na mne ale v obchodě když sou obě vedle sebe tak tak pro mne je 42" velká kráva.A sme u toho/konečně/zobrazení je +- stejné tak proč 42"?? Mě se ta velikost jednoduše nelíbí.A eště něco, dnes sem si teda zavolal do Panasoniku tam sem řekl co bych chtěl a na vzdálenost do 3m mi bylo sděleno že stačí 37", nad 3,5m doporučují 42" stačí? Nebo že by tam taky byli nespecializovaní inbecilové jak tady píše jeden abonent?
pat01 (249)|22.5.2008 13:13
[QUOTE=petr1;178308]Já ale nebudu určitě! sedět tak blízko,ty rozdíly obrazovky sem tady psal,nejsou oproti 37"nijak markantně velké.Nezlob se na mne ale v obchodě když sou obě vedle sebe tak tak pro mne je 42" velká kráva.A sme u toho/konečně/zobrazení je +- stejné tak proč 42"?? Mě se ta velikost jednoduše nelíbí.A eště něco, dnes sem si teda zavolal do Panasoniku tam sem řekl co bych chtěl a na vzdálenost do 3m mi bylo sděleno že stačí 37", nad 3,5m doporučují 42" stačí? Nebo že by tam taky byli nespecializovaní inbecilové jak tady píše jeden abonent?[/QUOTE]

Hele až se budou dávat nový občanky tak každý bude mít u své fotky napsané ještě číslo IQ.U tebe je jasný že tam budeš mít 0 !!!
Už si jdi koupit tu svojí 37 placů uhlopříčku a přestan tu unavovat.Obvolej ještě pekárny,rozvodný závody a ustavy pro dementy at ti poradí a PŘESVĚDČÍ ŽE SI MÁŠ KOUPIT 37 !!! hlavně už si jí kup !!!!
Poradit si stejně nenecháš a vymluvit si to taky ne.
Takže znova ! 37 placů je nejlepší volba lépe sis vybrat nemohl děláš moc dobře,rozhodl ses správně,je vidět že víš co děláš,rozumíš tomu"KONEC tečka.Utíkej už koupit....
Hlavně se zase neptej aby Ti někdo zdůvodnoval proč 42 ANO a 37 NE...
Omluvám se za ostřejší ton ale ten pán začal sám ostřejší tonem..
Matry (79)|22.5.2008 13:33
:-D přesně tak už bych o tom nepřemýšlel a koupil.
Brunc (30)|22.5.2008 13:50
pro pat01:líp bych to nenapsal!