Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nákup kamery v USA, je zde problém?

tomjery (2)|24.4.2008 14:38
Uvažuji o nákupu digitální kamery Panasonic SDR-H40 (označení v ČR SDR-H40EP-S), ukládání na HDD v mpeg2, záznam budu zpracovávat v PC pres Adobe premiere elements.

Dotaz zní, nenaběhnu si koupí kamery v USA? Malinko jsem znejistěl, jestli nebude problém s odlišnou normou PAL a NTSC. Domnívám se, že asi ne, protože je záznam ukládán do mpeg a to je univerzální formát na který uvedené televizní normy nemají vliv. Očekával bych, že např. video výstup z kamery do televize asi bude ovlivněn NTSC normou, ale to mi nevadí.
Domnívám se tedy správně, když záznam přes USB nakopíruji z kamery do PC, sestříhám v PC a vypálím na DVD v DVD formatu, že zaznam přehraju všude a hlavně v barvě?

Předem díky za názory, nemám s tímto osobní zkušenost.

Tom
stani (1647)|24.4.2008 14:43
Podobné téma.

Panasonic: Pokud je výrobek zakoupen v zemi mimo EU, nelze u takového výrobku v České republice uplatnit záruku. Nicméně v servisní síti naší společnosti je možno takový výrobek opravit na náklady uživatele.
Antonin (238)|24.4.2008 15:27
Není to fatální problém, ale může to být problém.
Kamera nejspíše bude nahrávat s jinou snímkovou frekvencí - NTSC - tedu 30 a 60 fsp.
Což nikdy do PALu s 25 a 50 snímky nepřevedeš bez dramtického vlivu na kvalitu (bude to divně škubat).
Ale:
1. většina přístrojů přehraje jak NTSC tak PAL, aniž bys to poznal. takže problé je reálkně jenom kombinovat nějaké nahrávky z jiných PAL kamer a tuhle s NTSC do jednoho filmečku.
2. je dobře možné, že na kameře jde nastavit, jestli chceš PAL snímkování nebo NTSC - ale to si zjisti.

Právní otázky záruk jsou další samostatná věc.
Mogon (5)|24.4.2008 17:30
Mam stejne dilema jako "tomjery". Koupit tady Canon HV30 za 23 000 Kc, nebo si ji privezt z USA kde stoji 850 $, to je pri dnesnim kurzu 13 600 Kc. Pritom moje televize slape i v NTSC norme. A kdyz to budu chtit prekonvertovat do PALu, tak si s tim Vegas snad poradi bez nezadouciho skubani. Zaruka je vec dulezita, ale ono to za tu desitku ktera mi zustane v kapse na nakup dalsiho prislusenstvi mozna stoji risknout. Co myslite ? (Samozrejme kdyz dostanu odpoved od cloveka ktery s timto zbozim na nasem uzemi obchoduje, tak uz predem vim jaka bude.)
glbco (93)|24.4.2008 20:03
Mozno Vas zaujme informacia o mojej kamere sony hc7, zakupena japonsko, zaruka celosvetova, oprava v avpro BA, uznana ako zarucna.
Antonin (238)|24.4.2008 21:16
Sony má Worldwide Warranty pro hodně výrobků už dlouhou dobu.
Ostatní firmy nemají úplně stejnou taktiku.
Vegas ani nic jiného podobného nepřekonvertuje NTSC na PAL, aniž by to bylo hodně vidět (prostě to nejde). Vyzkoušeno. Mám NTSC Sanyo HD1000. Pokud to nemá přepínání norem v sobě, pak nepočítej s tím, že kdy uděláš PAL. Ale kromě míchání s jinými PAL video to celkem k ničemu nepotřebuješ.
Mogon (5)|24.4.2008 21:39
Takze kdyz vypalim video na DVD v norme NTSC, tak pujde prehrat v beznem playeru treba i na PAL televizi ?
Antonin (238)|25.4.2008 09:23
Neviděl jsem takový, kde by to nešlo. Možná nějaké hodně staré typy s tím mohou mít problém. Běžně to ale funguje bez obtíží.

Problém je jenom kombinace PAL/NTSC ve střižně. To nejde. NTSC na PAL a naopak nepřevedeš, chyby budou zejména u věcí v pohybu (představ si jednoduše že máš šest fotek rozfázovaného pohybu a máš s nich vybrat pět, nebo máš dokreslit mezifotky - pokud nebudeš rozumět tomu pohybu, vniknou chyby při těch meziobrázcích (když nebudeš rozumět tomu, co je předmět, ale jenom budeš extrapolovat z úrovně pixelů), pokud jeden snímek vynecháš bude to ostré, ale sem tam to poskočí. Moje zkušenost je ta, že nejlepší domácí algoritmus je nahodilé vyhazování snímků z NTSC, aby se dosáhlo 25 fps. Nahodilé tak, že musí vypadnout vždy jeden z šesti a nikdy nesmí být k sobě blíže než ob dva.
Kdysi jsem si takové pokusy dělal, ale nevím jestli existuje nějaký soft, který by to prováděl tak, jak píšu (jestli někdo znáte, rád bych to věděl, všechny co znám já se snaží o extrapolace a jsou k ničemu, protože to rozmatlají a vytvoří nesmyslné efekty v různých hranách jako jsou zábradlí a mříže.)
Moje algo bylo: hoď kostkou a vyhoď obrázek o číslo na kostce, vem dva další obrázky, a opakuj proces (ale to není přesné, byl to jenom takový pokus, co to udělá, výsledek byl rozhodně lepší i u pohybujících se předmětů, než extrapolace.)
jibarr (792)|25.4.2008 09:51
V první řadě se chce podívat, jestli prodávají i PAL systém. Jako třeba na bhphoto. V pravo dole je záložka PAL.
http://www.bhphotovideo.com/c/category/3755/Professional_Video.html
Vozit kameru v NTSC do zatím PALového prostředí je stejné, jako jezdit po silnici s volantem na pravé straně. Taky to jde. Musí se ale počítat s nějakým tím problémem.
Jinak slušnému softu je jedno jestli míchá NTSC s PALem. Nebo jestli ukládá NTSC na PAL DVD. Je to poznat na kvalitě, ale technický problém to není.
V nejhorším je možnost převést malou utilitou NTSC do PALu před zpracováním.
jibarr (792)|25.4.2008 10:27
Antonín: ....Moje algo bylo: hoď kostkou a vyhoď obrázek o číslo na kostce, .......
To fakt takhle děláš ???? Kolik hodů to obnáší třeba při střihu videa z 14 ti denní dovolené ???

Pár testů: vč. toho sanya
http://www.super.cz/techno/21446-test-bozske-hd-kamery.html
Antonin (238)|25.4.2008 14:00
Tou kostkou samozřejmě hází počítač. Jmenuje se to generátor náhodných čísel.
Nepochopils? Že by poposednout? Nebo jsi to myslel jenom jako bonmot?

Že můžeš převádět NTSC do PAL je sice pravda, že to na jedno kliknutí udělá každý dětský program, je taky pravda. Ale hlavně je veliká pravda, že výsledek u pohyblivých obrázků, zejména pokud se pohybuje kamera, je úplně k ničemu. Je to tak hrozné, že se to k nehodí nikomu ukázat, ne tak použít. Ledaže jde o naprosto životní nenahraditelné záběry.
Na odkazu jsem žádné video se vztahem k NTSC/PAL nenašel. Jakýsi pokleslý bulvár?
Mogon (5)|25.4.2008 15:22
Ta HV30 umoznuje zaznam v "CINE" rezimu 24 fsp. Byl by to stejny problem v souvislosti s tim palem?
Antonin (238)|25.4.2008 15:26
Ne, to je už tak malinko, že to nepoznáš.
(Ale divil bych se kdyby to umělo více režimů fps, než NTSC, že by to neumělo PAL.)
KrocanX (243)|25.4.2008 15:37
jak uz KONECNE rekl jibarr kup si v americe PALskou kameru! na bhphoto je to ideal..maji vzdy oba systemy..pal i ntsc..je hloupost kupoval ntsc.....i v jinych shopech maji palske, staci poradne cist....jinak vysvetleni s autem je opravdu pobavilo, lip se to napsat nedalo..
Ondras_ (204)|25.4.2008 16:10
[QUOTE=Antonin;174579]... je taky pravda. Ale hlavně je veliká pravda, že výsledek u pohyblivých obrázků, zejména pokud se pohybuje kamera, je úplně k ničemu. Je to tak hrozné, že se to k nehodí nikomu ukázat, ne tak použít...[/QUOTE]

Nemáš, Antoníne, pravdu. Patrně jsi se ještě nesetkal s nástroji, které tento problém řeší velice dobře.
jibarr (792)|25.4.2008 16:18
Antonín?......Tou kostkou samozřejmě hází počítač. Jmenuje se to generátor náhodných čísel.
Nepochopils?....
Ne. Kostka je kostka. Náhodný generátor je generátor. To už je pak zbytečná práce a je jedno, kam náhodně posunu ukazatel.

......pokud se pohybuje kamera, je úplně k ničemu. Je to tak hrozné, že se to k nehodí nikomu ukázat, ne tak použít. .......
To je daň za nevhodně koupenou kameru.
Antonin (238)|25.4.2008 16:51
2jibarr:
Tak úplně polopaticky: Kostka je generátor náhodných celých čísel v intervalu 1 až 6. Příště připojím překlad hned.
ad daň...
Proto o tom mluvím, že nemůžou čekat, že u kamery z USA tento jev nenastane, kdyby náhodou neměla jiný systém než NTSC. Tenhle thread se jmenuje "Nákup kamery v USA...."


2Ondras: Jaký nástroj řeší problém převodu PAL/NTSC dobře?
Patrně jsem se s ním skutečně nesetkal. A po pravdě řečeno si ani teoreticky nedovedu představit, jak by se to dalo udělat dobře, bez toho, aby ten komp byl schopen rozpoznávat, oč na pohyblivém obrázku jde (co je mrak, co je mlha, a co je huňatý svetr, a co je mříž a které dráty v ní patří k sobě). Ale jeden nikdy neví. Škoda že jsi ten nástroj, co to umí hned, nenapsal hned. Mohl jsem se ubránit zbytečnému podezření, že moc nevíš, o čem to ve skutečnosti je a co jsou výsledky převodu NTSC na PAL v takovém Vegasu ... o jednodušších hračkách ani nemluvě. Ale nesetkal, velmi rád se setkám. Velmi rád.
Mogon (5)|25.4.2008 17:11
No koupit si PALskou kameru na bhphoto je sice rada dobra, ale......... Canon HV30 tam bohuzel momentalne nemaji a napr. Canon HV20 v PALu tam stoji (nevim sice proc) o celych 450$ vic nez v NTSC. A obdobne je to ve vsech podobnejch amickejch kramech. Ten rozdil oproti cenam u nas uz pak prestava byt zajimavy.
Antonin (238)|25.4.2008 18:41
Pokud nechceš kombinovat s PALem do jednoho filmečku, nebo pokud to nechceš dělat pro vysílání v PAL, tak to to může být skutečně jedno.
Ondras_ (204)|25.4.2008 20:44
[QUOTE=Antonin;174608]2Ondras: Jaký nástroj řeší problém převodu PAL/NTSC dobře?
Patrně jsem se s ním skutečně nesetkal. A po pravdě řečeno si ani teoreticky nedovedu představit, jak by se to dalo udělat dobře, bez toho, aby ten komp byl schopen rozpoznávat, oč na pohyblivém obrázku jde (co je mrak, co je mlha, a co je huňatý svetr, a co je mříž a které dráty v ní patří k sobě). Ale jeden nikdy neví. Škoda že jsi ten nástroj, co to umí hned, nenapsal hned. Mohl jsem se ubránit zbytečnému podezření, že moc nevíš, o čem to ve skutečnosti je a co jsou výsledky převodu NTSC na PAL v takovém Vegasu ... o jednodušších hračkách ani nemluvě. Ale nesetkal, velmi rád se setkám. Velmi rád.[/QUOTE]

Bude jich celá řada. Mohu zmínit např. MVTools, o kterém jsme se zde již já i ostatní zmiňovali nejednou. Právě že slutečně pozná "oč na obrázku jde", neb funguje na principu analýzy motion vectorů.

Vegas sem nepleť, protože jeho přístup ke změně fps (stejně jako ke zpomalování či zrychlování) je až směšně prostý a nic dobrého z toho nemůže vyjít.

Když jsem v threadu o HD1000 nabízel ukázky převodu videí majitelů této kamery z 30/60fps do 25/50fps, nebyl zájem. Mohu dodat něco ze samplů stažených z netu nebo syntetické testy, ale šlo mi o prověření technologie na nějakém "killer-samplu", např. plynulé švenky apod.
intel_tvf (35)|26.4.2008 06:29
Jo take mam kameru z BHphotovideo s obema normama BH je fakt dobra Firma mam od nich uplne vsechno!
Antonin (238)|26.4.2008 09:12
S MVTools jsem se setkal ve verzi myslím 1.0.0.3.
Výsledky byly celkem úplně obdobné jako u ostatních softů.
Švenky s mřížemi na nevhodném pozadí (vysvětlení pro některé kostky: nemyslím jenom mříže, ale cokoliv tomu podobného, co má svislé a hlavně šikmé struktury, je to komplikované věcně, ale jednoduché pro oko, třeba švenk na nějaký ozdboný kryt kažny, kdy jsou mříže v různých vzdálenostech), pohybující se kamera snímá pohybující se objekt. To tak z mých malých pokusů byly tak největší obtíže.
Ale možná, že dělám něco úplně blbě. Moc jsem se tomu nevěnoval, zkusil jsem, nešlo to, zeptal jsem se a...
Nechal jsem pokusů, když mi profíci z ČT řekli, že to prostě pořádně nejde ani u nich.
Není to nic, co bych potřeboval, nemám potřebu kombinovat NTSC a PAL.

Mohl bys tady nějaké svoje výsledky konverze fsp s MVTools dát?
(Doufám, že nejsi jenom teoretik.)
bugr (295)|26.4.2008 10:56
já chtěl xh-a1 koupit v USA ale kvůli záruce jsem jí nakonec koupil tady, objektivy v pohodě ale věci v kterých se něco hýbe radši doma. Proože případná oprava lehce překoná cenu za novou kameru
Ondras_ (204)|26.4.2008 12:38
[QUOTE=Antonin;174693]Mohl bys tady nějaké svoje výsledky konverze fsp s MVTools dát?
(Doufám, že nejsi jenom teoretik.)[/QUOTE]

S tím nemám nejmenší problém. Nemaje 30/60fps kameru, prováděl jsem z vlastních materiálů jen zátěžové testy limitů technologie. K vidění na vimeu http://www.vimeo.com/user333168/videos . Konverze 30/60 -> 25/50 jsem prováděl na samplech z různých for, ale radši to budu prezentovat na k tomu účelu dodaných problematických ukázkách. Můžu zkusit i nějaký analytický test s parametry problematického videa, které jsi popsal.
Antonin (238)|26.4.2008 21:08
To jsou všechny převedené?
Nebo některé z nich?
Je jich tam hodně bez nějakého popisu a padá to. Asi je teď v USA sobota odpoledne...
Ondras_ (204)|26.4.2008 21:32
[QUOTE=Antonin;174768]To jsou všechny převedené?
Nebo některé z nich?
Je jich tam hodně bez nějakého popisu a padá to. Asi je teď v USA sobota odpoledne...[/QUOTE]

Všechny ne :D

[video=vimeo;778908]http://www.vimeo.com/778908[/video]
[video=vimeo;788109]http://www.vimeo.com/788109[/video]

Ale pozor! Jak jsem psal, nejedná se o konverze 30<->25, ale o zátěžévé testy MVTools.

Pokud ti to padá, tak se ani nedivím tvým potížím s editací h264 z hd1000 ve Vegasu. Chtělo by to dát si do kupy stroj ;)
Antonin (238)|27.4.2008 08:21
Padal jim přetížený server, ne můj komp.

Pokud tam není žádný převod NTSC/PAL a pokud jsi žádný nedělal, tak nechápu, co se do věci pleteš, když o tom nic nevíš? To je jako dojem, že když jsi udělal "zátěžový" test - což nevím co je, tak že to bude převádět i rozdílná fps?
Já fakt furt nevím, jestli něco víš o tomto, nebo jsi jeden z řady webových patlalů.
MVTools nepřevedl pži mém pokusu NTSC/PaL nebo naopak (nemáš asi ani filmečky v PALu, abys to zkusil?? směr převodu je celkem lhostejný) o nic lépe než deset dalších programů. Mnoho jsem se tím nezabýval, tak je možné, že jsem to dělal blbě, ale zdá se, žes ty to neudělal ani jednou, takže jsem v v tomto smyslu zkušený expert.

P.S. Co s tím má společného H264 a to že vegas neumí dobře udělat Preview HD souborů v H264? To není moje zkušenost, to prostě v 8.0 tak je. Tato poznámka mne přesvědčuje, že toho asi skutečně moc nevíš a je zbytečné se tvými dojmologiemi zdržovat. Kdybys aspoň někdy viděl H264, tak bys věděl, jak funguje s vegas a že to nemá nic společného s kompem.
Ondras_ (204)|27.4.2008 13:33
Antoníne, experte zkušený, několik testovacích převodů 30/60 -> 25/50 jsem si pro své účely zhotovil. Vesměs z ukázek natočených HD1000 plus několik SD 30fps záznamů, jelikož se nejedná o mnou pořízená videa, nepřipadá mi zveřejnění zcela v pořádku. Proto jsem nabízel v tomto i jiném threadu otestování na k tomu účelu pořízených ukázkách. Ani ty, ani nikdo jiný není schopen dodat, budu tedy muset udělat nějaký analytický test, nebo použít SD 30fps záznamy z vlastního archivu. MVTools není point+click utilita pro lamky, takže chápu, že jsi po prvních pokusech ztroskotal. Sám autor v dokumentaci uvádí jen několik příkladů použití a laborování nechává na uživateli.

Zátěžovým testem se pro tvou informaci označuje testování technologie v limitních situacích. Co jiného je extrémní slowmotion než změna fps (např. 25 -> 250) záznamu a jeho přehrávání původní rychlostí?

Pokud míníš, že převod 25/50 -> 30/60 je totéž jako opačný, tak nad tím se pouze pousměju.

S H264 jak 1920x1080 (60i), tak 1280x720 (30p, 60p), pracuji na svém prehistorickém stroji ve Vegasu 7 zcela volně a nepozoruji tebou popsané problémy. Funguje zcela bez problémů jak s ukázakami z HD1000, tak s vlastními rendery v tomto formátu (stejný kontejner). To mě ujišťuje v tom, že svůj systém nemáš v úplném pořádku. Takže šupky, hupky, uklízet!
Antonin (238)|28.4.2008 09:53
1. Nejsem zkušený expert, ale starý hračička, když už něco.
2. S MVTools jsem se moc nezdržoval skutečně. Převod NTSC/PAL mne netrápí, jen teoretické rovině mne to zajímá - prostá zvědavost. Jinak si vystačím s NTSC a nahrávky kombinovat asi nikdy nebudu. Když potřebuju nutně PAL natočím to jednoduše jinou kamerou.
3. Ukázky SANYO HD1000 jsem stejně slíbil z jiných důvodů jiným, takže jak tu budou, bude prima když zkusíš ten převod. Možná to někoho bude trápit více než mne, koneckonců je to docela podstatný a ZAJÍMAVÝ problém. Tak na sebe asi přitlačím, původně jsem to chtěl odložit až za k910. Dneska to ale určitě nebude, mám chlapský program se syny a vnuky: jedeme do Brna na fotbal a tam kameru sebou brát nebudu. Jsem už dost pomalý a kamery by bylo škoda, i když máme přes moje brněnské partnery lístky do bezpečí na tribunu mezi VIP pány....
4. Převod jedním směrem není totožný, jako převod jiným směrem, ale furt jde o to dopočítat meziobrázky. Pokud se na to jde touto dopočítávací metodou (Co vlastně MVTools přesně při tom převodu dělá, dopočítá obrázky?? já jsem myslel, že jo, ale třeba se pletu). Z pohledu algoritmu je to vcelku totéž, mám snímky z času A a B a mezi nimi čas C, kdy chci vědět, jak to vypadalo. Algo, které bude úspěšné v jednom směru, musí fungovat v jakémkoliv směru, i kdyby (a to asi bude nutné) pracovalo i s N snímky na stranu A, a N snímky na stranu B. Furt to vyjde na stejno. Leda časové rozdíly jsou jiné - ale protože natáčené pohyby jsou řádově pomalejší, tak nemůže být nějaká milisekunda sem a milisekunda tam zase tak významná.


Ad. H264 and Vegas
Už jsem sice nakročil jiným směrem (viz jinde), ale přesto mi to nedá:
Všechno lze ve Vegas dělat, ale Preview při použití MP4 s H264 v 1080i (výhradně toto, u 720p to vůbec nedělá) přeskakuje hodně snímků, tolik, že to není k ničemu, tak se stříhat prostě nedá (dá ale je to tak nepohodlné, že člověk nemůže zkouknout hned mezivýsledek, že to nejde). Vše ostaní funguje bez obtíží, toto je jediný problém. Strojem to asi nebude, rozhodně ne nepořádkem v něm. Možná nevýhodný AMD procesor? Mám X64 5000+. Že by? Protože tyto obtíže s Preview ve Vegas 8.0 indikuje na všemožných fórech hromada lidí, aniž by kde bylo napsané, že nějaký vlastník Sanyo ve Vegasu vidí plynulé Preview s 1080i, obávám se že tvoje jednoznačné rychlé soudy nemusí mít velikou platnost. Ale jeden nikdy neví, třeba je ve Vegas 7.0 (nemám) jiný princip Preview, třeba je to otázka jiných kodeků, třeba ... těch možností je moc, a já se velice rád poučím.
Omlouvám se za nedůvěru, ale sebevědomých všeználků je bohužel na webu (a to nejen kamerových) tolik, kteří tvrdí ledacos a pak se zjistí, že třeba dělají preview ve Vegas jenom s 720p snímky, že jsem se už naučil jisté nedůvěře. Skutečného znalce ovšem doufám neraním tak moc, protože by mohl porozumět, z čeho to plyne, že to není myšleno ve zlém.

P.S. Šupky hupky uklízet můžeš říkat tak mému vnukovi. Ten podobné věty ještě polyká, jak jsou. Já už jsem si trochu odvykl. Z havířského mládí zato mám celou řadu rychlých odpovědí.
tomjery (2)|29.4.2008 15:34
Pouze pro úplnost, pokud se tedy někdo rozhodne koupit a zaslat si kameru z US i přes to, že pravděpodobně zvladne záznam jen ve formátu NTSC, tak by měl počítat s následujícím navýšením ceny. V internetových obchodech US jsou ceny vesměs uváděny bez "DPH", které činí 13%. Případné clo na tento druh zboží je dalších cca 12%. Nejvýhodnější je samozřejmě zakoupit v US a provést jako osobní věc.
LosPablos76 (119)|29.4.2008 20:16
S tou daní nemám tuhle zkušenost. Už sem kupoval spostu věcí, ale s daní nic nebylo. Clo a DPH u nás je jiná věc. Clo se mění dle druhu zboží a do určité částky se neplatí vůbec. Jo a to clo počítají z celé částky. To znamená i z poštovného. A bacha na Amazon. Někdy si jen tak přirazí šílený procenta. Ideální je si to nechat přeposlat přes někoho známého v US. Ten to přepošle jako soukromou věc a clo se počítá z výše na kterou byl balík pojištěn. Což se dá při trošce rizika rozumně snížit. Toliko moje zkušenost.
petrt (63)|5.5.2008 08:39
Také vlastním kameru NTSC - SONY HDR-CX6. ( Je to první digitální kamera, která mě natáčí v extrémějších podmínkách na vysokých horách. Předchozí digitální páskové kamery mě v hoších podmínkách vždy přestaly zaznamenávat.) Po střihu ve VEGAS 8a jsem vyzkoušel renedering jak do NTSC, tak do PAL a pak vytvoření DVD v DVD ARCHITEKT 4.0. DVD jsem pak přehrával na DVD přehrávači.
Když jsem vyrendroval projekt do NTSC, musel jsem navolit NTSC i v properties architekta a obráceně když jsem vyrendroval projekt do PAL, musel jsem navolit PAL i v properties architekta. Jinak při přejíždění kamerou po krajině obraz poskakoval. Vím, že by měl podle teorie poskakovat při každém vyrendrování do PAL ( musí vynechat obrázky ), ale neděje se tak. Prohlížel jsem na obrazovce 82 cm - větší nemám. Nejlépe se jevil rendering do MAIN CONCEPT MPEG 2 - HDV 1080 50i ( nebo 60i )
Možná "poskakování" při projekci na plátno nebo velké plazmě vidět bude, ale to nemohu vyzkoušet.
Důležitější se mě zdá natáčet s tím největším datovým tokem jinak při přejíždění je obraz rozmazaný.
Tolik mé zkušenosti s renderingem.
bugr (295)|5.5.2008 12:51
Dph maji jen v Kalifornii, musí to člověk koupit jinde, Nebo možná ještě v jednom státě, takový odborník zas nejsem.
Antonin (238)|5.5.2008 15:52
To asi není DPH, ale spíše věc podobná naší původní dani z obratu jmenuje se to Sales tax a skládá se to ze State tax a Local tax. Zdaňuje se jenom koncový maloobchodní prodej.
Mají to skoro všechny státy USA, ale v různé výši od cca 4 do 12%.
V několika státech to není vůbec. Myslím v Delaware, pak na Aljašce není state tax, a možná ještě někde? Nevím. Ale spíše je to všeobecně a skoro všude ke koncovému prodeji přirazí 8-11%. Indiáni na teritoriích mají daňové výhody taky.
Kažodpádně je to dost složitý systém složený daní, které mohou být okres od okresu jiné. (Ale v Evropě taky nejsou stejné daně, tak co).
bugr (295)|5.5.2008 16:07
no to teda rozhodně všechny státy nemají a v kalifornii to opravdu odpovídá naší dph.
kupoval jsem toho venku hodně a vím že je velký rozdíl mezi obchodem v CA a jinde.
A zas tak složitý to neni, prostě se k tomu ta daň připočte a je to.
Antonin (238)|5.5.2008 21:41
Nebudu se s tebou hádat, ale nevíš o daních asi skoro nic.
Respektive znáš DPH jenom z obchodu jako kupující.
Tam vypadá podobně jako State a Local Tax.
Ale zbytek funguje jinak (třeba se nepoužije při nákupu obchodního zboží mezi firmami narozdíl od DPH, nebo u DPH mohou existovat neplátci a plátci, kdežet Sales Tax musí platit úplně každý.)

Které státy v USA nemají Sales Tax = Local Tax + State Tax ?
stayman (12393)|5.5.2008 22:35
S DPH je to "odkial-kde".
bugr (295)|6.5.2008 09:06
Jako účetní rozhodně o daních nevím nic. Howgh!
bugr (295)|6.5.2008 10:15
[QUOTE=stayman;176043]S DPH je to "odkial-kde".[/QUOTE]


jj, když se nakupuje v eshopu a člověk si to nechá přeposlat do jiného státu USA tak tam daň nepřipočítají.

A daň která počítá jako dph imho odpovídá naší dph a je jedno jak to kdo nazve ;)
Antonin (238)|6.5.2008 10:30
Pokud je pro tebe DHP stejná věc, jako daň z obratu, pak ano.
Ale mezitím je veliký rozdíl. Účetní by ho mohl znát, i když z hlediska laika v prodejně to skutečně vyjde dost nastejno.

Ve kterém státě USA není Sales Tax, podle tebe? Tvrdils, že většinou není, tak kde se to většinou nachází?
Já myslím, že jenom v Delaware a na Aljašce není Sales Tax a v obou případech to má docela mnoho omezení a pravidel. E-shopy ovšem využívají několika dalších postupů při prodeji do zahraničí, protože třeba uskuteční obchod jinde, než v USA, nedaní ho Sales Tax. V některých státech to tak jde udělat.
bugr (295)|6.5.2008 10:37
myslel jsem že řešíme nákupy pro nás, aspoň tak byl začátek tématu a při posílání ven tam prostě daň nepřipočítávají. Jen když si to člověk z eshopu nechá posílat na nějaké místo v tom samém státě v USA a tam odsud si to potom přiveze, tím odpovídám na dotaz ze začátku threadu.
A opravdu nevím jaký je rozdíl mezi výpočtem dph a daní kterou připočítají v USA, to je jenom o slovíčkaření ale v principu je to stejné, hlavně mi teď uniká co to je ta daň z obratu, to myslíš to co tu bylo kdysi a já se s tím v praxi nesetkal?
ale to není důležité.
Antonin (238)|6.5.2008 15:01
Ano, myslím tu daň z obratu, jak tady fungovala před DPH/VAT.
Byla svou funkcí velmi podobná tomu, jak funguje Sales Tax v USA, od DPH se to právě v principu dost liší (ovšem pro koncového zákazníka je to prašť jako uhoď).
bugr (295)|6.5.2008 15:59
no tak jsem to myslel, že pro koncového zákazníka je to už jen o slovíčkaření ale prostě se k ceně konečného produktu přidá nějaké procento.
Což při vývozu neplatí ale dph se dopočítá při dovozu u nás pokud to někde nedoveze tak nějak v kapse ;)
Antonin (238)|10.5.2008 16:44
Ondrasi, máš v threadu HD1000 odkaz na ukázky, můžeš zkusit, jestli opravdu dokážeš pomocí MTV dostat ze 60fps 50 nebo 25fps, aniž by to bylo na první pohled vidět. Rozlišení je 1080i nebo 720p.
Ondras_ (204)|10.5.2008 22:10
Zatím jsem to splácnul v 640x384. Je tam 60p verze a dvě konverze do 25p a 50p. Tak do toho.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

HD ASAP... Jinak Šilheřky pěkné :D

EDIT: Alternativní link: http://uploaded.to/?id=z5268d
Antonin (238)|11.5.2008 13:23
Šilheřovice jsou pěkné a vždycky byly.
Máš pravdu s přesunem do threadu o Sanyo HD1000.
Kdo chce najde si to tam - s nákupem v USA už to souvisí jenom velmi jemně.
bugr (295)|12.5.2008 10:40
jenže na tohle přece nepotřebuješ hdkameru ;)
Ondras_ (204)|12.5.2008 12:52
Co to meleš?
bugr (295)|12.5.2008 12:54
ztratil jsem nit...

640* já nevím kolik není hd video :-)
Ondras_ (204)|12.5.2008 14:20
Evidentně jsi tu nit ztratil definitivně. Neřešil se problém rozlišení. Zkus se laskavě poohlédnout kolem.