Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nákup kamery v USA, je zde problém?

bugr (295)|12.5.2008 14:22
to radši jedu na chatu k bazénu, čus :-D
George 2 (2)|14.5.2008 15:31
Kolik se platí přes BH Shoping clo ?
rjja (622)|21.5.2008 21:49
[QUOTE=George 2;177276]Kolik se platí přes BH Shoping clo ?[/QUOTE]

taky by mě to zajímalo
LosPablos76 (119)|21.5.2008 22:09
Z vlastní zkušenosti. Je to o druhu zboží a o jeho ceně. Neklepší je si zavolat na celnici a tam Vám řeknou co a jak. Přesný sazebník mají i na internetových stránkách. Při koupi filtrů (https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=15862 ) jsem neplatil ani clo ani DPH. Co se týče Raynoxu HD6600 tak clo bylo nulové, ale platil sem DPH. Pozor, ta se počítá z kompletní ceny. Tzn. včetně poštovného! No, každopádně se to vyplatilo. :-)
Tak dobrej kup.
bugr (295)|22.5.2008 07:46
clo nezávisí na tom odkud to kupuješ ;)
Na kamery je myslím 0kč, je tam ale to dph. Z mé zkušenosti, pokud tu firmu ukecáš nebo tam je ta možnost tak je nejlepší to nechat poslat normální poštou. Pak je velká pravděpodobnost že ti to přijde rovnou domů bez ničeho.
DHL, TNT atd to automaticky proženou přes celnici :-(
A úplně nejlepší je nechat si to dovézt od někoho kdo tam má cestu
Antonin (238)|22.5.2008 08:59
Pokud je ochoten risknout pašování.
To jen pro úplnost, platit DPH a cla se musí i při individuálním dovozu, sazby jsou stejné. Akorát kontrola je menší, ale kdyby někoho chytli ve dveřích na letišti s novou zabalenou kamerou a účtenkou, tak by to nic příjemného nebylo. Riziko ovšem není vysoké. To ví každý, že to moc nekontrolují.
Když tu kameru rozbalí a účtenku trochu schová, tak to bude úplně v pohodě.
LosPablos76 (119)|22.5.2008 16:39
Je úplně jedno jakou to bude poštou. Teda pokud to není míněno jak to teď uvedu já. Pokud si to necháš poslat někomu v USA a on Ti to pošle jako osobní balík pak se Ti vše počítá z částky na kterou to nacháš pojistit. A to se při trošce rizika dá pěkně ošmelit. :-)
bugr (295)|22.5.2008 16:43
no to právě není, tyhle zásilkový služby posílaj všechno na proclení, kdežto klasciká pošta ti to přiveze až domů a neřeší. Oni se totiž většinou nedoví cenu toho balíku ;)
bugr (295)|22.5.2008 16:45
[QUOTE=Antonin;178265]Pokud je ochoten risknout pašování.
To jen pro úplnost, platit DPH a cla se musí i při individuálním dovozu, sazby jsou stejné. Akorát kontrola je menší, ale kdyby někoho chytli ve dveřích na letišti s novou zabalenou kamerou a účtenkou, tak by to nic příjemného nebylo. Riziko ovšem není vysoké. To ví každý, že to moc nekontrolují.
Když tu kameru rozbalí a účtenku trochu schová, tak to bude úplně v pohodě.[/QUOTE]

Samozřejmě sebou člověk nemůže vozit účtenku, chce to vyházet originál krabice, účtenku mít někde jinde a má člověk klid.
I když bratrance teď v Praze lustrovali asi dvě hodiny, asi toho vez moc, ale ještě jsem s ním nemluvil tak nevím, třeba jim vadilo že má tři notebooky :-D On je takovej spořivej.
rjja (622)|22.5.2008 20:18
bugr (295)|22.5.2008 20:25
jestli je to co si myslím tak tam jde hlavně o ušetření za poštovné. Nevím jestli to ta firma ale vím že ta nejznámější co to dělala nedávno zdražila asi na dvojnásobek. Njn, velká poptávka
Ale možná je to jiná firma, já už na tohle rezignoval.