Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-C od UPC, spárované Conax karty a zneužití dominantího postavení na trhu

Pitomec (10211)|17.1.2009 21:07
Kristepane co to je za šmejd ta TV, že to nepovolí manuální ladění? Takovou hrůzu jsem viděl naposledy někde v hotelu, ale tam to má alespoň nějaké opodstatnění :-k
jarda50 (1424)|17.1.2009 21:15
Irm to jsi první kdo píše. že mu to nejde manuálně naladit. Mně obě TV bez problémů a mnohým dalším. Můžeš konkretně napsat jak postupuješ a jaká je reakce. Nechce TV ladit, nebo ladění proběhne a nic se nennaladí?
JakubS (12)|18.1.2009 12:06
Mně to taky k tomu manuálnímu ladění vůbec nepustí (Sony40w4000)teda jen při digitálu v analogu to jde,Óčko mi to taky nenašlo,ale při tom automatickém ladění je tam možnost nastavit frekvenci tak jsem tam zadal 163,5 a Óčko už tam mám.
jarda50 (1424)|18.1.2009 13:59
To je divné já mám 40W4000 a 32W4000 jedu přes UPC digitál moduly Conax CAS7 a na obou jsou oba typy ladění dostupné...........

Upravuji: máte pravdu manální ladění jde pouze pokud se TV nastaví na POZEMNÍ a ne KABELOVÉ. Nyní jsem to zkouknul, ale naladí vše
mifon (1)|26.1.2009 20:35
Náš Sony Bravia KDL-32V4500 „automaticky“ naladil jen kanály 1-78; na Handanu jsou programy TV do 83, takže chybí 4 programy - mezi mimi Z1 a Barrandov. Na 83 je teď 2. Nova Sport - možná se připravují na spuštění tohoto pgmu v HD, takže o ten přijdu (pokud bude HD Novasport umístěn na 83). Nenaladilo to také prvních 12 radiových kanálů (všechny české), takže rozhlasové kanály naladěné na kabelovém tuneru v TV začínají Slovenskem 1. Co je toho příčinou? Poraďte někdo, prosím.
Welshcorgi (141)|14.3.2009 15:38
[QUOTE=buko;198141]Ano vse funguje naprosto bez problemu.[/QUOTE]

Chápu to tedy dobře tak, že stačí kontaktovat Licu s žádostí o koupi modulu (CAS7???) včetně spárované druhé karty (jednu už mám v STB od UPC), oni ověří moji smlouvu a tento komplet poté vložit do DVB-C receiveru/rekordéru (nevím proč, ale inklinuju k FireDTV-C) a pracovat i splacenými kanály v nesnížené kvalitě?
jarda50 (1424)|14.3.2009 15:52
Wels v podtatě ano. Ale modul můžeš použít do TV Sony s CI slotem. Otázka je do jakého receiveru - nemusí vždy fungovat. Nevím o rekorderu s takovým slotem a doposud na světě není rekorder s DVB-C tunerem. Půjdou Ti stejně pouze kanály, které máš placeny nic víc nic míň. Modul nemá nic společného s kvalitou je to pouze dokoder. Pokud ale uvažuješ o nahrávání tak jediná normální možnost je buď přes specielní kartu od Technisatu v PC a nebo analogové nahrávání na DVD rekorder. V případě, že by si chtěl nahrávat i z těch digitálních tak to půjde jen přes Line in vstup a jen to na co se díváš. A i to bude v analogové kvalitě.
Welshcorgi (141)|14.3.2009 16:29
Jasně. Jde mi o nahrávání přímo z digitálu. Že si UPC nedokáže ohlídat zloděje mě absolutně nezajímá. Že s námi všemi ale jako s potenciálními zloději jedná mě vytáčí. Takže karta spárovaná s modulem + karta od Technisatu a pak se to dá vytáhnout? Kašlu na HBO a filmy. Zajímám se jen o sporty (Nova Sport). Odmítám si to vytahovat analogovými výstupy...
jarda50 (1424)|14.3.2009 16:45
Wels tohle není věc UPC tohle platí na celém světě a proto nikdo takový rekorder neprodukuje. Jsou pouze rekordery s HDD a ty mají omezení, že to co je chráněno prostě na DVD nedostaneš a zejména HD obsah. Tento požadavek mají všichni výrobci TV programů, které poskytují svoji produkci kabelovým operátorům Ti tvrdě vyžadují aby jejich výrobky byly chráněny v souladu s ochranou autorských práv. Samozřejmě, že si to kabelovky hlídají, protože by jinak o takové programy přišly a ztratily by možnost a výhodu proti jiným poskytovatelům pouštět dříve pořady hlavně nové filmy, které ještě na ostatních TV nebyly. A právě proto jsou i jejich HDD rekordery upraveny aby se chráněný obsah nedostal z mašiny jinam. Nehledě k tomu, že pokud si pustíš třeba ten film z takového zařízení tak je v kvalitě, kterou nedosáhne takřka žádný klasický DVD rekorder.
Welshcorgi (141)|14.3.2009 20:05
Já ti rozumím stejně jako tomu proč to dělají. Nicméně bych rád koukal na digitální televizi, čehož se mi jaksi (mimo H7000) nedostává. Znamená to tedy, že ten stream se z těch jejich krámů v původní kvalitě dostat nepodařilo? Opakuji, že mi naprosto nejde o filmy, ale jen sporty.

PS: Rekordéry v US mají běžně firewire výstup a pouštějí ven i HD.
jarda50 (1424)|14.3.2009 20:48
To co bylo označeno ochranou tak se nedalo přenést, ale ostatní jo.
Welshcorgi (141)|14.3.2009 23:40
[QUOTE=jarda50;219546]To co bylo označeno ochranou tak se nedalo přenést, ale ostatní jo.[/QUOTE]

Ok. I tak dík.
Welshcorgi (141)|1.4.2009 14:38
[QUOTE=jarda50;219546]To co bylo označeno ochranou tak se nedalo přenést, ale ostatní jo.[/QUOTE]

Pořád nechápu proč UPC blokuje tímto způsobem pouze kabelový příjem když ze satelitu placené kanály nahrávat a stříhat lze.
jarda50 (1424)|1.4.2009 14:55
Placené ano , ale ne kodované.
Welshcorgi (141)|1.4.2009 15:16
To mi hlava nějak nebere. Jaký je v tom rozdíl? Přijímač přece kódovaný, tj. placený kanál odkóduje a uloží ne? Tj je ke zpracování nekódovaný...
jarda50 (1424)|1.4.2009 15:56
To znamená, že jsou kanály, které jsou volné nekodované a ty přeneseš např. z H 6000 PVR, ale pak jsou takové, které mají ochrany proti kopírování a ty holt nepřeneseš.
Welshcorgi (141)|1.4.2009 15:58
Jasně... nerozumíme si. Po kabelu nevytáhnu nic co je kódované. Na satelitu vše co si usmyslím nebo ne? Proč tedy blokují kabel když satelit to umožňuje?
JM_ (353)|1.4.2009 22:53
[QUOTE=jarda50;221815]To znamená, že jsou kanály, které jsou volné nekodované a ty přeneseš např. z H 6000 PVR, ale pak jsou takové, které mají ochrany proti kopírování a ty holt nepřeneseš.[/QUOTE]

Čemu říkáš "nepřeneseš"? Např. DVB-C rekordéry Vantage (ptám se na ně ve vedlejším vlákně) nahrávají v PVR režimu na externí HDD = médium už z principu "přenosné"...
jarda50 (1424)|1.4.2009 23:42
To nemá co dělat s principem ale se systemem upožení souboru na disdku. Specielně se používají jiné sysgtemy ulůožení než na běžných discích. H 6000 právě kvůli tomu používívá .hav což je soubor pro uložení videa ve vyoké kvalitě a to můžeš připojit kam chceš a je ti to na prd.Prostě v PC to nespustíš.
artam (1147)|2.4.2009 01:53
Subory .hav by malo byt mozne prekonvertovat do rozumne spracovatelneho formatu m2ts napriklad programom DVR-Studio HD (http://www.haenlein-software.com). Je nemecky, ale celkom zrozumitelny. :)
Welshcorgi (141)|2.4.2009 09:24
[QUOTE=jarda50;221861]To nemá co dělat s principem ale se systemem upožení souboru na disdku. Specielně se používají jiné sysgtemy ulůožení než na běžných discích. H 6000 právě kvůli tomu používívá .hav což je soubor pro uložení videa ve vyoké kvalitě a to můžeš připojit kam chceš a je ti to na prd.Prostě v PC to nespustíš.[/QUOTE]

Promiň. Nechci z tebe dělat vola, ale vystvětlím ještě jednou. To je jako když budu mít do domu dvoje vchodové dveře a jedny zamknu na tři petlice (DVB-C) příjem a druhé nechám otevřené dokořán (DVB-S). K čemu mi to pak bude?
Ivo Mašek (10205)|2.4.2009 10:53
Na to ti tu revelantně nikdo neodpoví. Snad jedině poslanci, senátoři, nebo vedení UPC. (to, jak se z toho šikovně budou kroutit, by si chtěl poslechnout i já :-D )
irm (6)|2.4.2009 23:53
[QUOTE=mifon;213511]Náš Sony Bravia KDL-32V4500 „automaticky“ naladil jen kanály 1-78; na Handanu jsou programy TV do 83, takže chybí 4 programy - mezi mimi Z1 a Barrandov. Na 83 je teď 2. Nova Sport - možná se připravují na spuštění tohoto pgmu v HD, takže o ten přijdu (pokud bude HD Novasport umístěn na 83). Nenaladilo to také prvních 12 radiových kanálů (všechny české), takže rozhlasové kanály naladěné na kabelovém tuneru v TV začínají Slovenskem 1. Co je toho příčinou? Poraďte někdo, prosím.[/QUOTE]

Taky jsem měl problém vyladit vše na 40W4000: na webu jsem našel toto doporučení pro ladění a pomohlo mi. V MENU zvolit: - Digitální nastavení - Automatické ladění - Kabelové ladění - Typ ladění: rychlé, Kmitočet: 163.500, Symbol rate: 6900.