Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 4 z 5 PrvníPrvní ... 2345 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 46 až 60 z 66

Téma: Handan DVB-C STB CV-6000 DVR

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2008

Mám jednoduchou otázečku. Zobrazuje tento recordér na displeji při vypnutém stavu čas a pokud ano, je přesný (řízený teletextem) ?
    Díky, Johny A.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

Ano, při vypnutém stavu ukazuje čas.
    Řekl bych že není řízený telextem, ale nějakým UPC digi synchronizačním signálem.
    Přesný tedy je.

Nováček
    Registrace
    Oct 2008

Tip jak nahrávat FTV i CAS programy:

Jestliže máte nahrané filmy v DVR z kanálů označených CAS a štve vás, že je nemůžete dostat ze STB do PC pomocí USB kabelu nebo jestli vás štve neustálé předělávání .hav filmů do nějakého rozumného formátu, pak je zde návod jak si ušetřit trochu času a nervů:

Budete potřebovat:
    - settopbox a počítač s tv kartou nebo grafickou kartou s tv vstupem (cinch,scart nebo S-video)

Postup:
    - Připojte settopbox pomocí odpovídajících kabelů k počítači. (podobně jako připojujete televizi nebo video)
    - V PC zvolte TV vstup AV (resp. S-video) a spusťte nahrávání. (platí pro TV karty, jak je to jinde, nevím)
    - Na settopboxu pusťte přehrávání uloženého videa.
    - Toť vše.
    - Pro vytvoření DVD doporučuji již zmiňovaný Womble MPEG video wizard DVD

Výhody:
    - O něco kratší doba strávená přenosem filmu ze STB do PC (hodinový film: USB->1,25hod karta->1hod)
    - Možnost nahrávat i z CAS programů
    - Uložení filmu ve formátu .mpeg, .avi, atd. dle výběru uživatele a možnostech karty
    - Lepší kvalita filmů než po převodu filmu z .hav do .ts pomocí doporučeného programu (havtots)
    - Je úplně jedno co máte za firmware

Nevýhody:
    - Nelze zároveň sledovat TV a nahrávat film do PC
    - Pořízení TV karty (cca 1000,-)

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

To je sice zajímavá myšlenka, ale jaksi s převodem digitál>>analog>>digitál, takže poněkud o ničem, zvlášť proto, že ten analogový signál bude digitalizovat nějaká shitoidní karta za pár šupů, navíc s nutností SW encódování (místo HW). To už je lepší si ony filmy někde sehnat na DVD...

Nováček
    Registrace
    Oct 2008

Samozřejmě netvrdím, že je to ideální způsob. Je to jen určitý tip, jak ty filmy nahrát na DVD. Mě osobně kvalita takto nahraného filmu přijde naprosto dostačující. Rozhodně není vidět rozdíl mezi filmem nahraným v DVR a puštěným přímo z něj a filmem převedeným na DVD tímto způsobem. Kartu mám v notebooku od fy. Lifeview, což žádný supervýrobek není a i přes to vše funguje v pohodě.

Je tu občas
    Registrace
    Mar 2009

Osobně považuji celou produkci společnosti UPC za velefrašku. Rekordér i "standartní" DVB-C receiver nemají dohromady ani jeden skutečný digitální obrazový výstup. Digitální kvalita obrazu na zařízení s několika analogovými výstupy je tedy prokazatelně lživá reklama. Rekordér jsem pořídil (stejně jako většina) z důvodu archivace/střihání nabízených pořadů v konverzí nesnížené kvalitě (konkrétně pouze sporty). Nerozumím tomu, na co si UPC v době Blu-Ray disků a HD projekcí hraje. Omezení bych očekával (když už) u premiérového HBO HD, kde se dá díky pirátství očekávat jakýsi pokles sledovanosti. Zajímalo by mne, kdo by zabíjel čas "kradením" jakéhokoliv SD signálu, který distributor nabízí. Už tak cpe UPC do kabelu neskutečnou šlichtu, která je po konverzi digitál - analog - digitál na větších obrazovkách naproso nekoukatelná. Snad se mi podaří v nejbližší době z rekordéru data dostat v nesnížené kvalitě. Jinak hodlám kabelovou alternativu na neurčito definitivně odepsat...

Mimochodem podařilo už se někomu proniknout do struktury disku, aniž by podstupoval zdlouhavou proceduru se skripty a Linuxem?
    Naposledy upraveno uživatelem Welshcorgi: 14-03-2009 v 00:56

Nováček
    Registrace
    Feb 2008

Vím, že se tu již řešilo, ale třeba někdo přišel na něco nového. Nevíte náhodou někdo, jak dostat CAS soubory ze set-top-boxu Handan 6000? Připojení k počítači není problém, ale soft umožňuje stažení jen souborů typu FTA, které jsou volně šiřitelné. Problém je, že v tomto formátu mám v set-top-boxu jen asi čtyři filmy a zbytek je v CAS formátu, kterou USB Downloader neumožní stáhnout. Neznáte někdo postup, jak tyto soubory ze set-top-boxu vytáhnout (kromě připojení k TV tuneru a stahování přes analog při pouštění filmů na set-top-boxu a následném zachytávání v komplu)?

Je tu občas
    Registrace
    Mar 2009

Myslím, že je to slepá ulička. Disk je prostě potřeba vyndat a připojit k PC s Linuxem, což je procedura, která musí z dlouhodobého hlediska asi každého odradit. Ale nejnovější vývoj posledních pár měsíců nesleduju. Třeba už to někdo zlomil a zjednodušil... nevím. Tahat to ale ven přes USB 1.1 je utopie. Zkus Googlit co je nového...
    Naposledy upraveno uživatelem Welshcorgi: 25-06-2009 v 13:40

Nováček
    Registrace
    Mar 2010

Po roce provozu, se začely objevovat potíže s přehráním, záznamu na disku, zasekávání. Nutný restart zařízení, ale po chvíli přehrávání se opět sekne. Zařízení je chlazeno. Máte někdo podobné zkušenosti. Díky

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Zdravím lidi,
    mám na Vás jednu prosbičku? Můžete mi prosím někdo poradit, jaký Hard disk obsahuje tento set-top-box? Ale hlavně, jaký typ bych tam eventuelně mohl dát? 2,5 nebo 3,5 Sata nebo Pata? Tzn., typ.,velikost, formát?
    Dííky moc všem za odpověď

Registrace
    Mar 2004

Tuším 160GB ATA a žádný jiný (tj. ani identický) tam nedáš.

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Že tam je 160 GB vím, ale šlo mi o formát a připojení. Tady:
    http://www.upczone.cz/viewtopic.php?...=asc&start=200
    jsem se dočetl, že tam je IDE Western Digital, že tam dali i 320GB, tak jestli je to možné a jestli s tím má i tady někdo zkušenosti.
    Díky

Registrace
    Mar 2004

On je ten STB vesměs jenom v nájmu, takže si málokdo lajzne ho kuchat a něco v něm měnit...

Je tu pravidelně
    Registrace
    Jun 2007

Na muj vkus to dela az moc lidi, a pak se divej ze kdyz to vratej bez HDD tak jim to nauctujem.

Pristroje nemaji zadne pecete, ale kdyz se ho nekdo rozhodne rozebrat tak musi i pocitat s jeho zaplacenim kdyz se neco stane.

Nováček
    Registrace
    Jul 2010

potřeboval bych to propojit s WIN7, jde to?

Strana 4 z 5 PrvníPrvní ... 2345 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Handan CV-6000 HDD problém
    Od Mambo v sekci DVB-C
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 30-12-2011, 14:14
  2. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 19-11-2009, 06:33
  3. DVB: Stream tv z STB HANDAN 6000 DVR cez PC
    Od goldman v sekci Zachytávání videa
    Reakcí: 2