Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Handan DVB-C STB CV-6000 DVR

Welshcorgi (141)|13.3.2009 18:55
Osobně považuji celou produkci společnosti UPC za velefrašku. Rekordér i "standartní" DVB-C receiver nemají dohromady ani jeden skutečný digitální obrazový výstup. Digitální kvalita obrazu na zařízení s několika analogovými výstupy je tedy prokazatelně lživá reklama. Rekordér jsem pořídil (stejně jako většina) z důvodu archivace/střihání nabízených pořadů v konverzí nesnížené kvalitě (konkrétně pouze sporty). Nerozumím tomu, na co si UPC v době Blu-Ray disků a HD projekcí hraje. Omezení bych očekával (když už) u premiérového HBO HD, kde se dá díky pirátství očekávat jakýsi pokles sledovanosti. Zajímalo by mne, kdo by zabíjel čas "kradením" jakéhokoliv SD signálu, který distributor nabízí. Už tak cpe UPC do kabelu neskutečnou šlichtu, která je po konverzi digitál - analog - digitál na větších obrazovkách naproso nekoukatelná. Snad se mi podaří v nejbližší době z rekordéru data dostat v nesnížené kvalitě. Jinak hodlám kabelovou alternativu na neurčito definitivně odepsat...

Mimochodem podařilo už se někomu proniknout do struktury disku, aniž by podstupoval zdlouhavou proceduru se skripty a Linuxem?
frkal659 (1)|25.6.2009 10:27
Vím, že se tu již řešilo, ale třeba někdo přišel na něco nového. Nevíte náhodou někdo, jak dostat CAS soubory ze set-top-boxu Handan 6000? Připojení k počítači není problém, ale soft umožňuje stažení jen souborů typu FTA, které jsou volně šiřitelné. Problém je, že v tomto formátu mám v set-top-boxu jen asi čtyři filmy a zbytek je v CAS formátu, kterou USB Downloader neumožní stáhnout. Neznáte někdo postup, jak tyto soubory ze set-top-boxu vytáhnout (kromě připojení k TV tuneru a stahování přes analog při pouštění filmů na set-top-boxu a následném zachytávání v komplu)?
Welshcorgi (141)|25.6.2009 13:36
Myslím, že je to slepá ulička. Disk je prostě potřeba vyndat a připojit k PC s Linuxem, což je procedura, která musí z dlouhodobého hlediska asi každého odradit. Ale nejnovější vývoj posledních pár měsíců nesleduju. Třeba už to někdo zlomil a zjednodušil... nevím. Tahat to ale ven přes USB 1.1 je utopie. Zkus Googlit co je nového...
armada (1)|14.3.2010 13:03
Po roce provozu, se začely objevovat potíže s přehráním, záznamu na disku, zasekávání. Nutný restart zařízení, ale po chvíli přehrávání se opět sekne. Zařízení je chlazeno. Máte někdo podobné zkušenosti. Díky
Stanly13 (6)|28.4.2010 21:28
Zdravím lidi,
mám na Vás jednu prosbičku? Můžete mi prosím někdo poradit, jaký Hard disk obsahuje tento set-top-box? Ale hlavně, jaký typ bych tam eventuelně mohl dát? 2,5 nebo 3,5 Sata nebo Pata? Tzn., typ.,velikost, formát?
Dííky moc všem za odpověď
Pitomec (10211)|28.4.2010 21:30
Tuším 160GB ATA a žádný jiný (tj. ani identický) tam nedáš.
Stanly13 (6)|28.4.2010 22:07
Že tam je 160 GB vím, ale šlo mi o formát a připojení. Tady:
http://www.upczone.cz/viewtopic.php?t=1820&postdays=0&postorder=asc&start=200
jsem se dočetl, že tam je IDE Western Digital, že tam dali i 320GB, tak jestli je to možné a jestli s tím má i tady někdo zkušenosti.
Díky
Pitomec (10211)|28.4.2010 22:12
On je ten STB vesměs jenom v nájmu, takže si málokdo lajzne ho kuchat a něco v něm měnit...
|Mio| (350)|4.5.2010 23:42
Na muj vkus to dela az moc lidi, a pak se divej ze kdyz to vratej bez HDD tak jim to nauctujem.

Pristroje nemaji zadne pecete, ale kdyz se ho nekdo rozhodne rozebrat tak musi i pocitat s jeho zaplacenim kdyz se neco stane.
gunit1 (1)|22.7.2010 19:43
potřeboval bych to propojit s WIN7, jde to?
zahradnicek (1)|20.12.2010 13:20
pokročili jsme o 2 roky
není nějaký ovladač který by uměl zařídit aby XP viděla soubory když ten HDD z settopboxu vyjmu ?

zkoušel jsem stáhnout http://masek.ic.cz/Dvbc/dvbc1.html ovladače ale i tak když spustím handan usb dowload tak kopírování nejde a xp hlásí usb zařízení nebylo rozpoznáno
Ivo Mašek (10205)|20.12.2010 18:10
Doporučuji pročíst ty elaboráty zde: http://www.upczone.cz/viewtopic.php?t=1820
Věru, není to vůbec tak jednoduché zkopírovat něco z HDD z UPC vysílání.
cuaron (244)|1.6.2011 18:41
Dotaz ke stahovani video do PC. Nainstaloval jsem ovladac i program USB downloader (Win Xp). Programem se mi povedlo pripojit k STB, vidim v nem vsechny videa, ale kdyz kliknu na "upload", tak mi to hodi hlasku "upload failed". V cem muze byt problem?
Dejvi_cz (2)|3.7.2019 13:48
Přidávat příspěvek do tak starého vlákna je asi bláznovství, ale nemáte někdo zálohované ovladače a software které se zde zmiňují? Sousedka chce vyměnit tento obstarožní přístroj za nový, ale za každou cenu z něj chce nahrávky. Všechny zde zmiňované odkazy jsou mrtvé a podle názvu mi to buď nic nenašlo, nebo opět byli odkazy mrtvé. :(
jito (999)|3.7.2019 15:04
Driver pro XP
http://slitecz.smetiste.eu/?p=62
Co tam má za cenné nahrávky?
Dejvi_cz (2)|3.7.2019 19:20
Vůbec netuším a snad to asi nechci vědět, co by tam tak mohla mít z kabelovky za 12 let. Každopádně moc díky