Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vadné body (pixely, subpixely)

teplitz (251)|24.1.2008 14:03
Založil jsem téma ohledně vadných bodů nebo jiných obrazových neduhů /nejen u LCD TV panelů/, tak pokud patříte mezi ty "smolné" zákazníky, podělte se o Váš názor. Věřím, že Vás bude mezi námi vícero a možná se tím i někomu uleví - že není sám.
Já osobně vlastním LCD TV Samsung LE-40R81 panel je od AU Optronic A-MVA. Nalezl jsem 2 vadné subpixely vedle sebe o rozměru cca 1 mm /svítí červeně a modře/ a další 2 částečně vadné subpixely /není prakticky znát - na černém pozadí mírně prosvítá zeleně část subpixelu, u jiných barevných pozadí není vidět/. Koukám na TV ze 4 metrů, tak je to v pohodě. Pokud se na to člověk zaměří, tak mu to samozřejmě vadí, ale když to hodíte za hlavu a navíc se nebudou objevovat další a navíc nesedíte moc blízko, tak není co řešit. Zakládám to i z toho důvodu, abych zjistil který panel /a jeho výrobce/ je na tom statisticky nejhůře.
Man5on (661)|24.1.2008 14:23
Už sem se o tom tady někde taky zmiňoval, našel sem dva stále zhaslé body na své plazmě, ale po pár týdnech sem si všimnul, že zas fungujou jak maj, asi zázrak, neumím si to vysvětlit ale je to tak. Teď už nic nehledám aneb co oči nevidí, to srdce nebolí ;-)
teplitz (251)|24.1.2008 14:28
[QUOTE=Man5on;163063]Už sem se o tom tady někde taky zmiňoval, našel sem dva stále zhaslé body na své plazmě, ale po pár týdnech sem si všimnul, že zas fungujou jak maj, asi zázrak, neumím si to vysvětlit ale je to tak. Teď už nic nehledám aneb co oči nevidí, to srdce nebolí ;-)[/QUOTE] Třeba to byl jen prach a pokud ne, tak jsi možná na panel /při čištění/ více zatlačil a mohlo dojít k obnově "spojení". Jinak si to vysvětlit nedovedu.
Man5on (661)|24.1.2008 14:39
teplitz: Prach to rozhodně nebyl, koukal sem na to z 20 cm a bylo nádherně vidět jak sou zhasnutý! Když sem se na to zaměřil, tak sem to viděl i z 1 - 1,5 m při hodně světlým pozadí, ale ze sedačky ze 3 m už samozřejmě ne. Každopádně to je fuč.
schima (95)|24.1.2008 14:47
Přináším vám info z druhé ruky:
"Pokud budete chtít reklamovat TV s vadnými body, musí být vadných bodů 10 a více"
Mám to od člověka, který byl nedávno na školení ohledně reklamací
teplitz (251)|25.1.2008 11:46
Záleží jestli jsou to pixely nebo subpixely. Mohou to už být jen 3 pixely nebo 3 subpixely v místě o rozměru 5x5 pixelů a jde to na výměnu. Většina výrobců se řídí normou ISO 13406-2 viz. http://www.agen.cz/produkt/17038/Norma-ISO-13406-2-jak-je-to-s-vadnymi-pixely.html pokud tedy není záruka 0 vadých bodů. Samsung tuším koncem roku 2007 začal dávat na všechny LCD 72 hodin záruku 0 vadných bodů.
goonies (21)|29.1.2008 09:51
Koupil jsem si minuly tyden LCD TOSHIBA a ma jeden vadny pixel v rohu obrazovky, porat sviti bile, nechtelo se mi to kvuli jednomu pixelu vracet.
teplitz (251)|29.1.2008 12:47
[QUOTE=goonies;163561]Koupil jsem si minuly tyden LCD TOSHIBA a ma jeden vadny pixel v rohu obrazovky, porat sviti bile, nechtelo se mi to kvuli jednomu pixelu vracet.[/QUOTE]
Jaký máš model? Opravdu svítí bílá tečka - jak je velká?
nksh (116)|29.1.2008 19:15
[QUOTE=teplitz;163591]Jaký máš model? Opravdu svítí bílá tečka - jak je velká?[/QUOTE]

bíle svítící bod je na reklamaci
skypi (176)|29.1.2008 19:40
[QUOTE=nksh;163646]bíle svítící bod je na reklamaci[/QUOTE]

Na základě čeho?
goonies (21)|29.1.2008 20:13
Mám model 32C3035DG nebo tak nějak, je to jeden pixel, který pořád svití bíle, ale je to v rohu, takže mi to nevadí (možná trochu), ale tahat se stelkou na poštu a posílat to zpět se mi nechce.
ezechiel1917 (498)|30.1.2008 00:33
uprimne pochybuju pokud neni zaruka garance na nula vadnych pixelu ze se bude kdokoliv vubec zabyvat vymenou panelu ktery ma 1 pixel. A u televizoru se takove zaruky nedelaji. jedina sance na vymenu takoveho LCD je v ramci 14 dnu pokud kupni smlouva byla uzavrena na dalku. ISO norma ktera slouzi jako doporuceni a podle ktere vychazi vetsina vyrobcu je k dispozici treba zde: http://en.wikipedia.org/wiki/ISO_13406-2 u TV se nejcasteji setkame s panely II. tridy, na I. tridu lze vicemene zapomenout ;)
teplitz (251)|30.1.2008 10:38
[QUOTE=goonies;163654]Mám model 32C3035DG nebo tak nějak, je to jeden pixel, který pořád svití bíle, ale je to v rohu, takže mi to nevadí (možná trochu), ale tahat se stelkou na poštu a posílat to zpět se mi nechce.[/QUOTE]
Já mám 2 vadné svítící body - červený a méně viditelný modrý /možná jsou to celkem 4 subpixely 2x2 nad sebou - nejsem si ale jist. Zaráží mne že Vám vadný bod svítí bíle, na jaké barvě to pozorujete? Na černé, nebo i jiné? A jak je ten bod velký? Toshiba by měla mít asi S-IPS panel. U mé TV /A-MVA/ mě také zaráží, že vadné body svítí, ale zřejmě je to u vadných subpixelů normální. Vadné pixely u technologie IPS a MVA by měly být zhasnuté a tím pádem by měl být vidět černý bod. Údajně u TN panelu vadný bod /pixel/ svítí bíle.
schima (95)|30.1.2008 11:45
To teplitz:
Ne údajně, ale takhle to je. U TN panelů body svítí bíle, nicméně u těch kvalitnějších by měly být zhasnuty. Koukal jsem se na eshopy a ta Toshiba bude mít opravdu jeden z kvalitnějších panelů, 178 stupňů pozorovací úhel na TN nelze. U vadných subpixelů
goonies (21)|30.1.2008 12:01
[QUOTE=teplitz;163710]Já mám 2 vadné svítící body - červený a méně viditelný modrý /možná jsou to celkem 4 subpixely 2x2 nad sebou - nejsem si ale jist. Zaráží mne že Vám vadný bod svítí bíle, na jaké barvě to pozorujete? Na černé, nebo i jiné? A jak je ten bod velký? Toshiba by měla mít asi S-IPS panel. U mé TV /A-MVA/ mě také zaráží, že vadné body svítí, ale zřejmě je to u vadných subpixelů normální. Vadné pixely u technologie IPS a MVA by měly být zhasnuté a tím pádem by měl být vidět černý bod. Údajně u TN panelu vadný bod /pixel/ svítí bíle.[/QUOTE]
At tam mam jakoukoli barvu, proste pixel 1x1 porad sviti bile, kdyz neni signal tak mam cerny obraz a v rohu bilou tecku, kdyz zapnu funkci blue screen v menu tak kdyz neni signal obrazovka je modra a ten bod porad sviti bile, jde to videt proste porad.
teplitz (251)|30.1.2008 12:30
[QUOTE=goonies;163722]At tam mam jakoukoli barvu, proste pixel 1x1 porad sviti bile, kdyz neni signal tak mam cerny obraz a v rohu bilou tecku, kdyz zapnu funkci blue screen v menu tak kdyz neni signal obrazovka je modra a ten bod porad sviti bile, jde to videt proste porad.[/QUOTE]
Zkus to otřít, to není možné - buď máš TN panel, ale Toshiba má mít IPS, nebo je to něco jiného. Dej tam šedou barvu a zkus ty pixely vyfotit zblízka, nejlépe s použitím optického zoomu a foťák drž trochu kolmo k obrazovce co nejblíže, ale zároveň aby fungoval autofocus. Pokud tedy máš digi foťák či kameru s foťákem.
teplitz (251)|30.1.2008 12:35
[QUOTE=goonies;163722]At tam mam jakoukoli barvu, proste pixel 1x1 porad sviti bile, kdyz neni signal tak mam cerny obraz a v rohu bilou tecku, kdyz zapnu funkci blue screen v menu tak kdyz neni signal obrazovka je modra a ten bod porad sviti bile, jde to videt proste porad.[/QUOTE]

Z jaké vzdálenosti je ten bílý bod ještě viditelný?
nksh (116)|30.1.2008 21:10
[QUOTE=teplitz;163710]Já mám 2 vadné svítící body - červený a méně viditelný modrý /možná jsou to celkem 4 subpixely 2x2 nad sebou - nejsem si ale jist. Zaráží mne že Vám vadný bod svítí bíle, na jaké barvě to pozorujete? Na černé, nebo i jiné? A jak je ten bod velký? Toshiba by měla mít asi S-IPS panel. U mé TV /A-MVA/ mě také zaráží, že vadné body svítí, ale zřejmě je to u vadných subpixelů normální. Vadné pixely u technologie IPS a MVA by měly být zhasnuté a tím pádem by měl být vidět černý bod. Údajně u TN panelu vadný bod /pixel/ svítí bíle.[/QUOTE]

pokud ty body nejsou vidět na černé ploše tak jsou "nesvítící"
goonies (21)|1.2.2008 09:39
Tak vcera jsem jeste jednou prohledl telku a nasel jsem dalsi vadny ted uz asi subpixel, jelikos sviti modre, ale je to taky divny subpixel sviti uplne slabounko vypada to jen jak by svitila modre jen mala cast toho pixelu jde to videt jen na cerne plose, nikde jinde ne, kdyz jsem dal teletext a zkousel ruzne barevne pozadi tak jen na cerne to slo videt, mam ho skoro presne uprosdred obrazu, pak uz jsem dal radej nehledal bo kdo vi co bych vsechno nasel a pak by me to jeste vice stvalo.
teplitz (251)|1.2.2008 14:02
[QUOTE=goonies;164004]Tak vcera jsem jeste jednou prohledl telku a nasel jsem dalsi vadny ted uz asi subpixel, jelikos sviti modre, ale je to taky divny subpixel sviti uplne slabounko vypada to jen jak by svitila modre jen mala cast toho pixelu jde to videt jen na cerne plose, nikde jinde ne, kdyz jsem dal teletext a zkousel ruzne barevne pozadi tak jen na cerne to slo videt, mam ho skoro presne uprosdred obrazu, pak uz jsem dal radej nehledal bo kdo vi co bych vsechno nasel a pak by me to jeste vice stvalo.[/QUOTE]
To je fakt - moc se v tom nešťourat, pak to o to víc štve, pokud jsi jinak s TV spokojen. Jinak vadný pixel, ale ani subpixel nepřehlédneš. To co uvádíš je část subpixelu a běžně si toho ani nevšimneš /já mám takové špatné 2 - prosvítá na černé ploše zeleně, na to se záruka vůbec nevztahuje/
goonies (21)|1.2.2008 15:50
[QUOTE=teplitz;164064]To je fakt - moc se v tom nešťourat, pak to o to víc štve, pokud jsi jinak s TV spokojen. Jinak vadný pixel, ale ani subpixel nepřehlédneš. To co uvádíš je část subpixelu a běžně si toho ani nevšimneš /já mám takové špatné 2 - prosvítá na černé ploše zeleně, na to se záruka vůbec nevztahuje/[/QUOTE]

No myslím si, že kdyby skoro každý měl prohlédnout pořádně svůj LCD TV, tak by určitě něco našel. Byl jsem v elektroworldu a schválně jsem se pořádně zadíval na ty všechny LCD co tam mají a hned ta první LCD měla fakt razicí subpixel na kraji obrazovky (červený) a byla to Sony Bravia 32S3000 o té telce jsem kdysi uvažoval, no šel jsem dál a hle FULL HD SHARP Aquanos hned v tom promo videu uplně razil zase subpixel modrý, ale více než ten můj! tak jsem se docela uklidnil že nemám jen já smůlu. A zase si řikám stejně jak se znám, tak za dva nebo tři roky pujdu do FULLHD :) a ta stara TV pujde tak max do kuchyně :).
goonies (21)|4.2.2008 11:23
[QUOTE=teplitz;163062]Založil jsem téma ohledně vadných bodů nebo jiných obrazových neduhů /nejen u LCD TV panelů/, tak pokud patříte mezi ty "smolné" zákazníky, podělte se o Váš názor. Věřím, že Vás bude mezi námi vícero a možná se tím i někomu uleví - že není sám.
Já osobně vlastním LCD TV Samsung LE-40R81 panel je od AU Optronic A-MVA. Nalezl jsem 2 vadné subpixely vedle sebe o rozměru cca 1 mm /svítí červeně a modře/ a další 2 částečně vadné subpixely /není prakticky znát - na černém pozadí mírně prosvítá zeleně část subpixelu, u jiných barevných pozadí není vidět/. Koukám na TV ze 4 metrů, tak je to v pohodě. Pokud se na to člověk zaměří, tak mu to samozřejmě vadí, ale když to hodíte za hlavu a navíc se nebudou objevovat další a navíc nesedíte moc blízko, tak není co řešit. Zakládám to i z toho důvodu, abych zjistil který panel /a jeho výrobce/ je na tom statisticky nejhůře.[/QUOTE]

Jak se tak dívám, tak smůlu na vadné pixely máme asi jen my dva.
teplitz (251)|4.2.2008 12:04
[QUOTE=goonies;164363]Jak se tak dívám, tak smůlu na vadné pixely máme asi jen my dva.[/QUOTE]
Z toho si nic nedělej, spousta lidí má vadných bodů na svém LCD displeji, jen nemá zrovna namířeno na toto fórum, nebo vůbec na internet a nebo o tom moc neví a tak si toho třeba ani nevšimnou - pokud jim to nebije přímo do očí. Důležité je, že pokud Ti to bude už natolik vadit a splníš danou normu, tak to můžeš reklamovat. Většinou se ty vadné body objeví do několika hodin po prvním spuštění a potom už to bývá většinou v pohodě /bohužel jsou ale i situace, kdy se vadný bod objeví až po delší době užívání/ Takže do dvou let čas od času zkontrolovat a potom už to raději nechat být, aby Tě to nes..lo.
goonies (21)|4.2.2008 16:17
[QUOTE=teplitz;163062]Založil jsem téma ohledně vadných bodů nebo jiných obrazových neduhů /nejen u LCD TV panelů/, tak pokud patříte mezi ty "smolné" zákazníky, podělte se o Váš názor. Věřím, že Vás bude mezi námi vícero a možná se tím i někomu uleví - že není sám.
Já osobně vlastním LCD TV Samsung LE-40R81 panel je od AU Optronic A-MVA. Nalezl jsem 2 vadné subpixely vedle sebe o rozměru cca 1 mm /svítí červeně a modře/ a další 2 částečně vadné subpixely /není prakticky znát - na černém pozadí mírně prosvítá zeleně část subpixelu, u jiných barevných pozadí není vidět/. Koukám na TV ze 4 metrů, tak je to v pohodě. Pokud se na to člověk zaměří, tak mu to samozřejmě vadí, ale když to hodíte za hlavu a navíc se nebudou objevovat další a navíc nesedíte moc blízko, tak není co řešit. Zakládám to i z toho důvodu, abych zjistil který panel /a jeho výrobce/ je na tom statisticky nejhůře.[/QUOTE]

A prosímtě kde přesně na LCD máš ty vadné pixely ty?
teplitz (251)|5.2.2008 11:57
[QUOTE=goonies;164401]A prosímtě kde přesně na LCD máš ty vadné pixely ty?[/QUOTE]
V levé dolní části /cca 10 cm zleva a 15cm zespodu/, při světlejším pozadí mi to do 3 metrů bije do očí /protože o tom vím/ od 4 metrů už to moc nevidím. Naštěstí mám 5-ti metrovou místnost, takže koukám na TV zhruba ze 4 metrů a je to pohoda. Kvalitní DVD jsou super a koukám na ně i ze 3 metrů / i DivX jsou slušné/. Horší je to s TV vysíláním, mám DVB-S satelit a kvalita příjmu je dost proměnlivá. Naštěstí se mohu od telky ještě trochu odsunout.
goonies (21)|5.2.2008 14:08
[QUOTE=teplitz;164512]V levé dolní části /cca 10 cm zleva a 15cm zespodu/, při světlejším pozadí mi to do 3 metrů bije do očí /protože o tom vím/ od 4 metrů už to moc nevidím. Naštěstí mám 5-ti metrovou místnost, takže koukám na TV zhruba ze 4 metrů a je to pohoda. Kvalitní DVD jsou super a koukám na ně i ze 3 metrů / i DivX jsou slušné/. Horší je to s TV vysíláním, mám DVB-S satelit a kvalita příjmu je dost proměnlivá. Naštěstí se mohu od telky ještě trochu odsunout.[/QUOTE]

Tak ještě že maš tak velký pokoj, to ja se na tu telku divám se vzdálenosti 2,5metru, to víš panelák mista jak v králikárně, takže já ten pixel vidím jen když se zaměřím na to místo kde vím že je, jinak s rodiny to nikdo neřeší a že prý to nejde vidět, to jen já jsem taký puntičkář no a ten modrý částečný subpixel vidím jen asi se vzdálenosti ani ne metr pak splyne s okolím, kdybych tenkrát nečetl tvůj příspěvek, tak bych si toho modrého asi nevšiml, kromě toho razícího v rohu.
teplitz (251)|5.2.2008 16:15
[QUOTE=goonies;164532]Tak ještě že maš tak velký pokoj, to ja se na tu telku divám se vzdálenosti 2,5metru, to víš panelák mista jak v králikárně, takže já ten pixel vidím jen když se zaměřím na to místo kde vím že je, jinak s rodiny to nikdo neřeší a že prý to nejde vidět, to jen já jsem taký puntičkář no a ten modrý částečný subpixel vidím jen asi se vzdálenosti ani ne metr pak splyne s okolím, kdybych tenkrát nečetl tvůj příspěvek, tak bych si toho modrého asi nevšiml, kromě toho razícího v rohu.[/QUOTE]
Tak to "sorry", také jsem naivně čekal, že se tu ozve vícero nespokojených diváků s vadnými body na obrazovce. Takto to vypadá, že jen 2% zákazníků má v obraze vadné body, ale opak je pravdou - podle mě to bude minimálně 30%.Třeba S-PVA panely mají přísnější výrobní normy oproti A-MVA, přitom A-MVA panely jsou výrobně nákladnější a ve výsledku by mohli předčít právě zmiňované S-PVA. Proto se i více setkáváme s obrazovými vadami zejména u A-MVA panelů oproti S-PVA. Jo Čína - země neomezených možností, bohužel v té horší podobě !
skypi (176)|5.2.2008 19:39
Mám Toshibu 42X3030DG, FullHD - nemám vadnej ani jeden pixel. Jeden "vadnej" opravila navlhčená utěrka z mikrovlákna...
johnylcd (4)|19.2.2008 22:30
Jenom kopmletne "death" pixel ma cernou barvu.

[QUOTE=teplitz;163710] Vadné pixely u technologie IPS a MVA by měly být zhasnuté a tím pádem by měl být vidět černý bod. Údajně u TN panelu vadný bod /pixel/ svítí bíle.[/QUOTE]
teplitz (251)|20.2.2008 11:34
[QUOTE=johnylcd;166400]Jenom kopmletne "death" pixel ma cernou barvu.[/QUOTE]
Vždyť to píšu: "vadný pixel" - to je jeden celý bod o třech barvách: red-green-blue, čili RGB. U TN technologie "vadný pixel" svítí trvale bíle.
Aliens_II (380)|20.2.2008 13:30
Samsung PS42C96HD - jeden vadný pixel.
MrSmith1 (16)|19.4.2008 19:51
Samsung - taky jeden vadny.
MrSmith1 (16)|19.4.2008 22:06
Dva - do pr...
MrSmith1 (16)|21.4.2008 16:22
Dneska jsem volal na servis Samsungu. Norma rika ze pri uhlopricce 37" se da reklamovat az od 8 nesviticich pixelu.
Jack_6428 (32)|11.5.2008 16:37
Já se bohužel taky musim přidat...Rok a půl mám plasmu Panasonic Viera TH-37PV600E, celou dobu vše Ok a dnes v poledne ji zapnu a pruh! svitici zelenožlutě...viz.foto:



podrobneji tady:
http://i32.tinypic.com/2a8m1rn.jpg

nevite nekdo co presne to je a co s tim ? dela mi to na vsech stanicich, pouze na cernem pozadi to neni..jsou to teda "nesvitici" odumreli pixely ? to by se nemelo stat, max. tak po 3-5letech

asi reklamace co ? :(
KOCOUR65 (653)|11.5.2008 18:33
toto presne resili 2 uzivatele tv ale bylo to u rady px70e -panasonic se vyjadril ze pry se toto objevuje jen u rady px70e a ze pry u px70ea je toto odstraneno - pry neco odejde vlivem vnitrniho tepla - pokud je tv v zaruce tak vraci penize - pry je to neopravitelne - nevim proc se to stalo u starsi rady - asi to nebude jen u rady px70e
Jack_6428 (32)|11.5.2008 18:43
[QUOTE=KOCOUR65;176795]toto presne resili 2 uzivatele tv ale bylo to u rady px70e -panasonic se vyjadril ze pry se toto objevuje jen u rady px70e a ze pry u px70ea je toto odstraneno - pry neco odejde vlivem vnitrniho tepla - pokud je tv v zaruce tak vraci penize - pry je to neopravitelne - nevim proc se to stalo u starsi rady - asi to nebude jen u rady px70e[/QUOTE]


hm, ja tu TV stale v zaruce nastesti mám..ale obchod, v kterým sem ji kupoval před rokem a pul - listopad 06 (na Floře) už je zrušenej...hm, takže mi vrátí peníze jo ? fajn, aspon si koupim novejsi model s fullHD :)
ezechiel1917 (498)|11.5.2008 18:46
[quote=Jack_6428;176797]hm, ja tu TV stale v zaruce nastesti mám..ale obchod, v kterým sem ji kupoval před rokem a pul - listopad 06 (na Floře) už je zrušenej...hm, takže mi vrátí peníze jo ? fajn, aspon si koupim novejsi model s fullHD :)[/quote]

penize ti samozrejme muze vratit akorat prodejce, tzn. pokud jde jen o zrusenou prodejnu obratit se na jinou pobocku, pokud skoncila cela firma u ktere nakup probihal bude to uz horsi. samotnej panasonic ti ale penize neda...
KOCOUR65 (653)|11.5.2008 18:54
a to jsi prisel na to jako jak ze mu firma panasonic nevrati penize - zapomen - panasonic penize vrati
ezechiel1917 (498)|11.5.2008 20:13
kdyz to rikas... ja mam zkusenosti opacne, konkretne tedy u jinych znacek, ne u panasonicu, ale nevidim duvod proc by mel panasonic vracet penize, pokud byla kupni smlouva uzavrena mezi kupujicim a prodavajicim, kterymzto panasonic nebude. panasonic sam o sobe tedy z hlediska zakona zadnou povinnost, vuci kupujicimu krome opravy v servisnim stredisku, pokud je vada pri reklamaci neodstranitelna byva vystaven reklamacni protokol s timto vysledkem na jehoz zaklade vystavuje prodavajici dobropis a vraci penize. samozrejme pokud to ma panasonic osefovane jinak, jedine dobre, ale pravidlem to rozhodne nebyva...
nodiggity (199)|12.5.2008 17:17
Sony KDL-40S3000, zakoupena 11/07, 1 vadný subpixel v pravém dolním rohu.
Sedvo (194)|12.5.2008 18:59
[QUOTE=ezechiel1917;176816]kdyz to rikas... ja mam zkusenosti opacne, konkretne tedy u jinych znacek, ne u panasonicu, ale nevidim duvod proc by mel panasonic vracet penize, pokud byla kupni smlouva uzavrena mezi kupujicim a prodavajicim, kterymzto panasonic nebude. panasonic sam o sobe tedy z hlediska zakona zadnou povinnost, vuci kupujicimu krome opravy v servisnim stredisku, pokud je vada pri reklamaci neodstranitelna byva vystaven reklamacni protokol s timto vysledkem na jehoz zaklade vystavuje prodavajici dobropis a vraci penize. samozrejme pokud to ma panasonic osefovane jinak, jedine dobre, ale pravidlem to rozhodne nebyva...[/QUOTE]

O tomto by se dalo polemizovat. Pokud firma zanikla, tak by měl vše převzít Panasonic. Když půjdu do servisního střediska a tam mi řeknou, že je to neopravitelné, tak dodám fakturu, kde je vidět částka a servisní středisko to pošle Panasonicu a ten by to měl dořešit. Je to jejich výrobek, není to výrobek toho prodávajícího.A panasonic inkasoval nějakou částku od toho prodávajícího, takže záleží jak je to pořešené. Kupující má právo na odstanění vady a v tomto případě Panasonic není schopný vadu odstranit, takže musí nabídnout nějakou kompenzaci - vrácení kupní ceny nebo druhý výrobek atd.
Hmm (1739)|12.5.2008 21:00
No tady bych byl opatrný, jestli v takovém případě Panasonic musí, ale i kdyby nemusel, tak pokud se chce chovat slušně k zákazníkům a dbát o goodwill, tak to prostě udělá. Ostatně pár takových případů vzhledem k jeho prodejům vstřícně vyřešit, to jim nic neudělá....
ezechiel1917 (498)|12.5.2008 23:27
No jak jsem psal mam zkusenosti opacne, ve vetsine pripadu jsou servisni strediska firem pouze treti stranou autorizovanou opravovat konkretni znacku, tedy dalsim meziclenem v retezci subjektu, kteremu je pripadna oprava proplacena, az dle daneho pripadu. Takova firma nema vuci koncovemu zakaznikovi absolutne zadnou povinnost, takove firmy ani nemivaji k dispozici kapital v servisni provozovne, ze ktereho by mohly odstupeni od kupni smlouvy proplatit (napr. z duvodu neodstranitelne vady). Nesmi se zapominat na to, ze kupni smlouva byla uzavrena s prodavajicim a pokud je v takovem pripade zanikla firma vse byva delako tezsi nez proste servis XXX vrati penize. pokud to maji zarizene takovym zpusobem ze to tak funguje tak klobouk dolu, nicmene znam nekolik konkretnich pripadu kde se reklamace po zaniknuti firmy musela resit i soudni cestou a ne vzdy to bylo uspesne! to jen na okraj... To ze Vas prodavajici posila primo do autorizovanych servisu znacek je jen z toho duvodu ze on usetri cas a penize, protoze se ho v mnoha pripadech vysledek reklamace uz nebude ani tykat (vada odstranitelna, zavada se neprojevi atd). Ano kupujici muze usetrit cas primym kontaktem se servisem, nicmene to je samo o sebe dalsi vec, ja vzdy reklamuju u prodejce a to nejen z toho duvodu ze to tam mam temer vzdy bliz a ze zakona na tom mam nesmazatelne pravo, at se to prodejci libi nebo ne, slusny prodejce samozrejme ani nepipne. Zkusenosti se servisnimi stredisky mam horsi a zrejme ovlivne i faktem, ze pro ne nejsem dalsi potencialni zakaznik, ktery by u nich mohl nechat sve dalsi penize...

kazdopadne tohle je ode mne uz vse k teto odbocce od tohoto tematu.
teplitz (251)|14.5.2008 10:51
[QUOTE=MrSmith1;173866]Dva - do pr...[/QUOTE]
Chlapi, budou to určitě subpixely a ne pixely. Rozhodně u toho Samsunga LE-37R86, protože vadný pixel u PVA a IPS matric nesvítí, je zhasnutý /černý bod/. Stejné to bude i u Plazmy. Jeden pixel se skládá ze tří obrazových bodů: červený, modrý a zelený. Pokud svítí bod červeně, je to celkem o nervy /z blízka/. Modrý a zelený tolik neruší.
Aliens_II (380)|14.5.2008 13:59
[QUOTE=teplitz;177230]Chlapi, budou to určitě subpixely a ne pixely. Rozhodně u toho Samsunga LE-37R86, protože vadný pixel u PVA a IPS matric nesvítí, je zhasnutý /černý bod/. Stejné to bude i u Plazmy. Jeden pixel se skládá ze tří obrazových bodů: červený, modrý a zelený. Pokud svítí bod červeně, je to celkem o nervy /z blízka/. Modrý a zelený tolik neruší.[/QUOTE]

Znova píšu, u mě "nesvítí" jeden vadný pixel, neb jeho barva je černá. Jak to mají ostatní to nevím, ale to že tam je RGB to snad musí vědět každý, ne. Boha jeho.
Jack_6428 (32)|14.5.2008 17:51
[QUOTE=Sedvo;176994]O tomto by se dalo polemizovat. Pokud firma zanikla, tak by měl vše převzít Panasonic. Když půjdu do servisního střediska a tam mi řeknou, že je to neopravitelné, tak dodám fakturu, kde je vidět částka a servisní středisko to pošle Panasonicu a ten by to měl dořešit. Je to jejich výrobek, není to výrobek toho prodávajícího.A panasonic inkasoval nějakou částku od toho prodávajícího, takže záleží jak je to pořešené. Kupující má právo na odstanění vady a v tomto případě Panasonic není schopný vadu odstranit, takže musí nabídnout nějakou kompenzaci - vrácení kupní ceny nebo druhý výrobek atd.[/QUOTE]

hmm...tak zítra si přijdou pro TV, vypadá to z 90%, že Panasonic nám vrátí peníze...už mám vytipovanou novou TV...Panasonic TH-37PX80E :) problém je, že zas nejsou moc stolky k mání
Fandik (35)|14.5.2008 18:05
Panasonic TH-42PZ85E, buď jsem s manželkou slepej :) nebo 0 vadných pixelů...
ezechiel1917 (498)|14.5.2008 19:30
Toshiba 40ZF355 , 2subpixely v ramci jednoho pixelu vpravo dole
Peteer (43)|29.12.2009 10:15
Ahoj, mám tuto PLAZMU- 50PG6000 zhruba rok a mám s ní asi problém, nejdříve jsem si myslel že je to HDMI které používám na PC (DVI-HDMI), ale pak jsem zjistil že se to stává i když mám zapojený satelitní příjímač přes HDMI tak je to to samé. Není to tak že by byli vadné pixely, ale na krajích - jak v levo tak i v pravo se prosvicují zelené body, jako kdyby to bylo nějaké rušení - vypadá to jako když máte špatný obraz špatně nalazený na staré TV. Je to zvláštní ale po čase to zmizí, ale když dám třeba šedé pozadí tak je to vidět. Včera to začalo dělat i když mám přepnuto na HDMI - satelitní příjímač. Prosím o radu čím by to mohlo být.