Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

pokec o Windows

Pitomec (10211)|1.11.2007 13:13
[quote=Doom;154545]naposledy - vylepšená správa paměti, lepší a stabilnější ovladače (Windows Driver Model), solidně použitelný 64bitový OS (oproti pokusu XP 64b), vykreslování grafického rozhraní pomocí GPU a nikoliv pomocí CPU. po páté to už psát nebudu.[/quote]
Sorry, ale argumentovat tímto: "vylepšená správa paměti, lepší a stabilnější ovladače" to je vcelku o ničem, protože to se napíše o každém novém produktu (byť se pak v 99% případů ukáže, že je to nesmysl a u těch ovladačů už tuplem). Takže zbývá 64-bitový OS, který ovšem nevyužiju a u grafického rozhraní je mně srdečně fuk, jestli GPU nebo CPU. Čili řady uživatelů W Vista nerozšířím, MS to snad přežije i bez mě 8-)
Doom (2331)|1.11.2007 13:21
tohle vlákno jsem opravdu zamýšlel primárně jako debatu lidí, co WV vyzkoušeli a mají nějaký názor, jak jim to sedlo nebo nesedlo a ne jako obhajobu novinky před kavárenskými odpůrci...
stávajícím uživatelům WV nikdo nenutí. pokud někdo nemá potřebu přejít, tak ať zůstane u svého osvědčeného softu.
Pitomec (10211)|1.11.2007 13:26
Tak zrovna mně to nesedlo, takže jsem svůj názor napsal a jinak vlákno se jmenuje "pokec o Windows Vista" a nikoliv "zde pište kladné názory na Windows Vista".
stani (1647)|1.11.2007 13:27
Ale jooo, pokud jseš Doome spokojenej a systém ti vyhovuje, já ti to přeji...;)

Já jsem měl spíš na mysli, aby už konečně nebyly Windowsy jen pro poloprofíky a profíky, ale aby také Microsoft přišel s něčím (opravdu)novým a jednoduchým(aby to třeba běželo i na starých strojích) i pro ostatní - jako jsem třeba já. Osobně PC používám úplně stejně jako Pitomec a dovolím si tvrdit, že takových je nás odhadem 70%...
Doom (2331)|1.11.2007 13:42
pitomec: mě nejde o pouze kladné názory, ale zajímaly mě obecně názory lidí, co vistu opravdu zkoušeli. zrovna tvoje posty mi přišly jako ukázka člověka, co WV zná pouze z článků. pokud jsem se spletl, tak sorka.

stani: pro mě WV opravdu znamená krok kupředu... WV sleduju už od doby prvního veřejného beta buildu, kdy jsem se aktivně zúčastnil testování. ty drobný hovadinky, který WV oproti XP má, se mi líbí, vyhovují mi a svou hodnotou převažují nedostatky, který ve WV znepříjemňují práci.
Ivo Mašek (10205)|1.11.2007 14:12
[quote=Doom;154524]win2000 by výborný OS, o tom žádná. u některých zákazníků na serverech běhá dodneška v pohodě. škoda, že už ho MS odepsal...[/quote]
To je úmysl. Protože by bylo méně lidí, co by si kupovali "novinky". Vývoj každé "novinky" stojí šílené peníze. A někdo to musí zaplatit. A pokud je takových lidí málo, protože ...................., tak se prostě šmikne to dobře fungující a praxí vyzkoušené, a je to.
Foolproof (2713)|1.11.2007 15:34
:-E

Mám dual boot, psal jsem. Gothic3 se loaduje v XP asi 4x déle než ve Vistě, že by to bylo tím, že je Vista pouze kosmeticky upravená?
Srovnání DirectX10 a DirextX9 je na mnoha místech na netu, rozdíl je propastný.
HDVideo bez tearingu v D3D, počítač to stíhá, toto lze i pomocí NETFramework 3 i v XP, ovšem srovnejte zátěž procesoru.:)
ATD.
Nepatřím rozhodně k těm, co by Vistu chválili, snad naopak, ale to nemění nic na tom, že je technologicky dokonalejší a není to o tom, jestli je tam IE7 či WMP11, takové nepotřebné sračky nemám ani na XP a jak bude čas postupovat, XP prostě zmizí, jako ostatní.
Takže kdo už nyní s Vistou trénuje, nebude v budoucnu na forech prudit s dotazy.:-E :-E
Pitomec (10211)|1.11.2007 16:40
Jo - o hrách už to psal někdo výše. Ale to se mě netýká, protože Call of Duty MP jede v pohodě i pod XP a DirectX 9, a u HD videa na CPU E6600 se zátěží taky moc zabývat nemusím 8-) Jinak se obávám, že Vista zmizí mnohem dřív než XP, protože uživatel bude chtít něco víc než rychlejší bootování v Gothic 3, takže paralela s ME, jenž taky v tichosti odešly a nikdo je nepostrádal :-) A to se ani nebavím o tom, kolik lidí má OS nelegálně, čili tuto (jistě ne malou) skupinu lidí asi k Vistě sotva kdo přemluví...
Lubi (408)|1.11.2007 17:12
[QUOTE=Pitomec;154546]Sorry, ale argumentovat tímto: "vylepšená správa paměti, lepší a stabilnější ovladače" to je vcelku o ničem, protože to se napíše o každém novém produktu (byť se pak v 99% případů ukáže, že je to nesmysl a u těch ovladačů už tuplem). Takže zbývá 64-bitový OS, který ovšem nevyužiju a u grafického rozhraní je mně srdečně fuk, jestli GPU nebo CPU. Čili řady uživatelů W Vista nerozšířím, MS to snad přežije i bez mě 8-)[/QUOTE]

:D...no ja se z tebe vobtahnu...

:BB:

ale jo, tak co, kdo chce kam....

s Doomem souhlasim...az to tady trochu vychladne, pokecame normalne a "vlakno" se bude jmenovat holt jinak, aby prispivali "spravny" lidi(!)
:D:D
Pitomec (10211)|1.11.2007 17:20
[quote=Lubi;154570]:D...no ja se z tebe vobtahnu...

:BB:

ale jo, tak co, kdo chce kam....

s Doomem souhlasim...az to tady trochu vychladne, pokecame normalne a "vlakno" se bude jmenovat holt jinak, aby prispivali "spravny" lidi(!)
:D:D[/quote]
Zřejmě patříš k lidem kteří čekají, že když něco sami mají, tak jim to ostatní začnou opěvovat a poplácávat je po ramenách jak jsou vynikající - toho se ode mě ale nedočkáš, i kdybys mě chtěl vobtáhnou sám :-D
Doom (2331)|1.11.2007 17:53
nejlepší OS byl evidentně DOS 6.22 s Win 3.11 - běželo to v pohodě na 386DX s 8 MB RAM. všechny ostatní OS už byly jenom svině nenažraný.
stani (1647)|1.11.2007 18:14
[QUOTE=Doom;154573]nejlepší OS byl evidentně DOS 6.22 s Win 3.11 - běželo to v pohodě na 386DX s 8 MB RAM. všechny ostatní OS už byly jenom svině nenažraný.[/QUOTE]

Přesně! :-E :(
Ivo Mašek (10205)|1.11.2007 18:47
Win95 jsem měl na ZIP100. (fakt, nekecám :-D )
Doom (2331)|1.11.2007 18:59
instalačky Win95 měly cca 35 megabytů, 3.1 se vešly na pár disket... jo, to byly časy :-D (nechtěl bych se ale vracet - každopádně je vidět, že každou verzi windows doprovázela adekvátní změna hardwaru. a to samé se děje v určitých cyklech pořád. jiný standard byl před sedmi lety, když přišly tehdy haněné WinXP a jiný standard je nyní.

ad vista.
další změny k lepšímu: zepšený task manager, který nyní ukazuje i běžící služby (tady bych uvítal možnost zobrazit si i %času procesoru, který si služba bere), na něj vázaný nový resource monitor. stejně tak byl zlepšen i performance monitor, který nyní na základě dat z Event Logu ukazuje odhadované zdraví systému - různé chyby aplikací, pády, nekorektní vypnutí OS, aktualizace a podobné.

vzhledem k tomu, že jsme se dost odchýlili od původního tématu, přejmenoval jsem tohle vlákno a šupnul ho do pokecu, kde mu podle mě bude líp než v Problémech :-)
Alf (888)|1.11.2007 19:03
[QUOTE=Doom;154573]nejlepší OS byl evidentně DOS 6.22 s Win 3.11 - běželo to v pohodě na 386DX s 8 MB RAM. [/QUOTE]Dalším plusem bylo, že pokud to chtěl někdo nainstalovat, musel o tom něco vědět a bylo náročnější cokoliv přidat (myšleno HW). Dnes to odkliká každý vůl.
clee (6592)|1.11.2007 19:34
a osx 10.4.9 mi po startu zere 120mb:)
Doom (2331)|1.11.2007 20:02
imho paměť je od toho, aby se s ní pracovalo :-) k čemu je giga paměti, když je věčně prázdná :-)
clee (6592)|1.11.2007 20:11
presne tak, proto widle tolik swapujou :D :D :D
Doom (2331)|1.11.2007 20:30
hele, že na tebe pošlu Hulána :-D
Foolproof (2713)|1.11.2007 20:45
Argumentace ve stylu toto se mě netýká, já to nepotřebuji, já si hraji jenom piškvorky a na to mi stačí DOS.......není to náhodou jako ten z toho skladu s T602 ? :-E Jako prorokovali kartám 3dfx odsouzení k zániku, tak se z této technologie stal standard a po "znalci" vychvalovaných Matroxech se slehla země.
Oni totiž i ti piškvorkáři uznali, že to v 3D vypadá o chlup líp. Dnes je totéž o PhysicX, uvidíme za rok za dva, ale pokud technologii DirectX10 nepustí do XP.....má Vista rozhodně budoucnost, zábava na PC tvoří velmi podstatnou část finančního toku v této oblasti a to rozhodne. Srovnat se to prostě nedá.

V roce 1995 se mi divili, proč jsem kupoval Gravis Ultrasound a sháněl vzorky od MIles Design, "šak na PC speaker ti zvuk jde, ne "? I z tohoto důvodu Vistu testuji a to co potřebuji já, mě zatím nezklamalo.:)
clee (6592)|1.11.2007 20:51
no ja vistu taky zkousel a akorat me to nasralo a vzalo nekolik noci zivota. s instalaci maca sem se teda nadrel vic ale vysledek za to aspon stal!!!
Foolproof (2713)|1.11.2007 20:56
Pitomec (10211)|1.11.2007 21:24
[quote=Foolproof;154601]Argumentace ve stylu toto se mě netýká, já to nepotřebuji, já si hraji jenom piškvorky a na to mi stačí DOS.......není to náhodou jako ten z toho skladu s T602 ? :-E Jako prorokovali kartám 3dfx odsouzení k zániku, tak se z této technologie stal standard a po "znalci" vychvalovaných Matroxech se slehla země.
Oni totiž i ti piškvorkáři uznali, že to v 3D vypadá o chlup líp. Dnes je totéž o PhysicX, uvidíme za rok za dva, ale pokud technologii DirectX10 nepustí do XP.....má Vista rozhodně budoucnost, zábava na PC tvoří velmi podstatnou část finančního toku v této oblasti a to rozhodne. Srovnat se to prostě nedá.

V roce 1995 se mi divili, proč jsem kupoval Gravis Ultrasound a sháněl vzorky od MIles Design, "šak na PC speaker ti zvuk jde, ne "? I z tohoto důvodu Vistu testuji a to co potřebuji já, mě zatím nezklamalo.:)[/quote]
Zase DirectX 10 nepřeceňuj, protože v porovnání s předchozí verzí tam pokrok nepochybně je, ale kolika lidem to trhá žíly natolik, aby šli koupit nový OS? A jak už jsem psal výše, tak hodně velká skupina uživatelů má OS nelegální (v podstatě těmto uživatelům může MS vděčit za svůj monopol na trhu), takže dost pochybuju o tom, že se všichni hromadně seberou a hurá do prodejny pro Vistu (tak naivní snad nejsou ani u MS, aby si toto mysleli 9-) ).
stani (1647)|1.11.2007 21:28
A představte si, že jsou i lidi kteří žádné hry nehrají...;) :-E
Foolproof (2713)|1.11.2007 21:30
Moc jsem to nepochopil, proč by měli utíkat do prodejny, tak jako si opatřili XP, tak si opatří Vistu a hotovo, otázka legálnosti nemá s technikou moc společného. Legální i nelegální snad funguje stejně.
Foolproof (2713)|1.11.2007 21:32
[quote=stani;154612]A představte si, že jsou i lidi kteří žádné hry nehrají...;) :-E[/quote]

Kromě her a multimedií se ve Vistě moc pokroku nedočkáš, dopis rychleji nenapíšeš ani s PC od NASA.:) :)
Doom (2331)|1.11.2007 21:34
mezi námi, ono není problém vyfakovat i aktivaci visty. já mám teda vistu služební, protože na ní testuju pracovní věci, ale s fakovadly jsem samozřejmě ze zvědavosti experimentoval :-) - různý emulace BIOSů, loadery... warez rulezz a pochybuju, že s tím MS bude něco extra dělat - párkrát zahrozí prstíkem ve formě WGA a jinak na to bude kašlat. logicky, i warezácký win jsou microsoftí win, no ne? :-) to bylo keců, jak se bude warezácká vista hlídat a deaktivovat a skutek utek, daleko víc problémů mají lidi s legálně aktivovaným OS

fooloproof: myslíš Aegia PhysX? tu docela solidně žere engine Havok, PhysX je podporována pouze pár hrami a navíc, Havok se dá akcelerovat i pomocí GP-GPU a jejich stream procesorů

ad DX10 - DX10 je nepochybně krok vpřed, ale her, které pod ním jedou a neumí DX9 je docela málo - hodně lidí si sice pořídilo karty podporující SM4.0 (GF 8x a Radeon HD 2x), ale stejně většinou jedou pod DX9, protože DX10 je prozatím málo rozšířený - vývojáři her jsou přece jenom opatrní a raději zatím pracují na hrách pod DX9. tohle je trochu zamotaná situace :-)

ad WV x WME - Milénia měla ve své době zdatného konkurenta - Win2k - oba OS vyšly přibližně ve stejné době a Win2k byly oproti Win NT4 obrovským skokem kupředu - hlavně v podpoře multimédií a her - pod NT4 toho moc nešlo, NT5 byly evolučně hodně vyspělé. WinME neměly moc šancí, protože jejich jádro z Win9x prostě NT nemohlo konkurovat. už jenom fakt, kolik lidí vidělo BSOD v 9x a kolik v NT5?
Pitomec (10211)|1.11.2007 21:41
No co si vzpomínám, tak jsem v té době měl doma jediný PC o který jsem se dělil s klukem a OS tam musely být 2 - W98SE a W2K, protože kluk hrál hry (což mu na W2K nešlo) a já potřeboval dělat s videem (což zase kvůli limitu 4GB nešlo pod W98SE). Takže W2K nebyl nástupce W98SE ani W ME, ale tyto OS se používaly paralelně až do příchodu XP.
Doom (2331)|1.11.2007 21:52
Win2000 samozřejmě nemůže být nástupcem pro Win9x/ME, protože má jádro NT - totálně jiná a daleko lepší architektura.
asi záleželo na konkrétní hře, mě většina tehdy aktuálních titulů pod 2k chodila. je teda pravda, že jsem měl multiboot WinME pro hry a Win2k pro pracovní věci, abych si pracovní OS neprasil.

co se WinME obecně týká, česká verze byla totálně domršená. ale totálně. anglická mutace byla podstatně spolehlivější než Win98/98SE - u anglických WinME jsem v životě neviděl BSOD. nechápu, jak tu českou verzi mohli tak doprčit. u přítelky na PC běžely české WinME a to byla katastrofa. na té samé mašině jsem zkusmo nainstaloval EN mutaci a bylo to taky v pohodě - a to šlo o totální krám PC - díky čipsetu VIA KT133, jinak 128 MB SDR a Athlon 550 MHz
Foolproof (2713)|1.11.2007 22:13
to Doom

Jaký fakovadlo na Vistu ? Všude už je ISO s Ultimate aktivovaná navěky hned po instalaci, to byly pokusy někdy z loňska, které zmiňuješ.

Jestli si někdo pořídil kartu podporující SM 4.0 jak píšeš a jede pod DirectX9......, nenapadá mě honem k čemu takové individuum přirovnat, ale měl by si pod DX10 zkusit nějaké piškvorky, udělané pro DX7, možná by se i divil.
Doom (2331)|1.11.2007 22:17
proč stahovat aktivovaný ISO ultimate, když mám k dispozici DVD z MSDN, na kterým můžu dělat pokusy. ušetřím sosání 3,5 GB dat :-) a fakovadlo má pár kilo.

kolik her v dnešní době podporuje DX10? já vím jenom o pár. crysis, bioshock... ale, že novinky moc nesleduju, na tom mojem střepu by mi stejně nejely (Crysis demo mi dělá cca 25 FPS při 800x600 a low detailech :-) )
Lubi (408)|2.11.2007 01:19
Pitomec:

no to te bohuzel musim zklamat a to hned dvakrat.

Nepatrim zdaleko k teto sorte lidi a uz vubec te nechci vobtahnout ...(wtf?)

Me prijde, ze ses uplne mimo. Tvoje prispevky nejsou relevantni reakci na nase, kdykoli se ti kdokoli snazi cokoli vyvratit, mas porad tu svoji. Stale jsi nepochopil o cem je tu rec. Jedni tvrdi proc jsou Vista nastupcem XP jelikoz MAJI OSOBNI ZKUSENOST s timto OS, jedni zase tvrdi ze nejlepsi je stejne Mac atd. Ty tvrdis neco, co jsi nekde vycetl a myslis si, ze lide jako ja, ti chteji Visty vnutit nebo snad cekaji od tebe pochvalu?? Naopak! Delej si klidne na Win 3.11 jestli se ti to libi, klidne tady muzes mit i kecy o tom, jak je to vsechno k nicemu a ze to nepotrebujes (kdyz to mas dolozeny), ostatne od toho forum jsou, ale nerikej mi tady ze ti nekdo neco nuti (dobre krome Billa :D) nebo ze nekdo od tebe ceka pochvalu. Radeji si precti par prispevku zpatky a znova se rozmysli o cem vlastne tahle debata je.

:P:P:P
Foolproof (2713)|2.11.2007 02:02
[quote=Doom;154622]proč stahovat aktivovaný ISO ultimate, když mám k dispozici DVD z MSDN, na kterým můžu dělat pokusy. ušetřím sosání 3,5 GB dat :-) a fakovadlo má pár kilo.

kolik her v dnešní době podporuje DX10? já vím jenom o pár. crysis, bioshock... ale, že novinky moc nesleduju, na tom mojem střepu by mi stejně nejely (Crysis demo mi dělá cca 25 FPS při 800x600 a low detailech :-) )[/quote]

Nevím jaké pokusy, jednou a konec, bez pokusů.:)

Vůbec nejde o to kolik her dnes, zítra už všechny. Kernel je tam přímo udělaný pro podporu více jader, je prostě jiný, lepší a takže třeba ovladače ke grafice jsou jiné, využívají vnitřních instrukcí, které v XP neexistují a z toho vyplývá i to, že není nutno některé věci vůbec loadovat (viz onen Gothic), už jsou obsaženy v těch 500 mega, co se tam natlačí při startu.
Zkus si nějakou starší pařbu pod Vistou (pokud je tedy sobře napsaná), bude se ti zdát, že někdo vyměnil textury, minulý týden jsem srovnával (ne teda starší) HalfLIfe2 Ep.2 - Vista je lepší, viditelně.

JInak další fičurky jako přímá podpora tabletu,(kdo dělá v CAD ví o čem to je),media connect pro PDA (mně velmi vyhovuje),podpora UPnP - kdo má ethernet na stolním playeru, už jsem si i testoval ovládání hlasem, ale moc se mi nedaří, ale ve Skyview dokáži přepínat satelitní kanály (jenom nahoru, dolů mi to nějak nejde:) ), je tam toho moc.
Na druhou stranu mi spousta věcí nefunguje, jak jsem psal na začátku, je toho 10 x víc než toho co se mi líbí, nerozjel jsem skener,nejde mi kalibrovat tiskárna,RS232 jsem musel dát na redukci do USB, na druhou stranu ale žádný zápas s HDMI zvukovým výstupem jako v XP......je to boj, a celkem mě to baví.
Mám to na zábavu.:)
Ivo Mašek (10205)|2.11.2007 05:54
[QUOTE]asi záleželo na konkrétní hře, mě většina tehdy aktuálních titulů pod 2k chodila. [/QUOTE]
"Dvoutisícovky" zpočátku hry odmítaly a lokalizovaly je jako vir. Dvoutisícovky nebyly zpočátku vůbec pro herní PC průmysl určeny. To byly vyloženě pracovní stanice.
StD (8612)|2.11.2007 06:58
Quote Foolproof: Mám to na zábavu.

A jsme doma! A já na práci, a ne jeden, ale hned 4 stroje...
Doom (2331)|2.11.2007 07:18
já měl Win2k SP3 a posléze SP4, tak je možné, že prvotní 2k hry nežraly.

foolproof: s tím "zítřkem" máš samozřejmě pravdu. koneckonců jsi to psal už dřív - kdo si WV osahá dneska, nebude se muset "zítra", až se WV stane standardem, lamersky ptát na diskuzních fórech
Pitomec (10211)|2.11.2007 08:36
[quote=Lubi;154634]Pitomec:

no to te bohuzel musim zklamat a to hned dvakrat.

Nepatrim zdaleko k teto sorte lidi a uz vubec te nechci vobtahnout ...(wtf?)

Me prijde, ze ses uplne mimo. Tvoje prispevky nejsou relevantni reakci na nase, kdykoli se ti kdokoli snazi cokoli vyvratit, mas porad tu svoji. Stale jsi nepochopil o cem je tu rec. Jedni tvrdi proc jsou Vista nastupcem XP jelikoz MAJI OSOBNI ZKUSENOST s timto OS, jedni zase tvrdi ze nejlepsi je stejne Mac atd. Ty tvrdis neco, co jsi nekde vycetl a myslis si, ze lide jako ja, ti chteji Visty vnutit nebo snad cekaji od tebe pochvalu?? Naopak! Delej si klidne na Win 3.11 jestli se ti to libi, klidne tady muzes mit i kecy o tom, jak je to vsechno k nicemu a ze to nepotrebujes (kdyz to mas dolozeny), ostatne od toho forum jsou, ale nerikej mi tady ze ti nekdo neco nuti (dobre krome Billa :D) nebo ze nekdo od tebe ceka pochvalu. Radeji si precti par prispevku zpatky a znova se rozmysli o cem vlastne tahle debata je.

:P:P:P[/quote]
Máš chlapče smůlu, ale negativní názor na Vistu má mnohem víc lidí, než názor pozitivní a s tím nic nenaděláš ani když budeš kolem sebe kopat vzteky nožičkama sebevíc :p Takže s tebou souhlasím, že seš úplně mimo a patříš zřejmě k té sortě lidí, kterým stačí omalovánkovatější vzhled OS alá AERO a hned se do něho nahrnou 9-)
Mimochodem nikde sem neříkal, že by mně někdo něco nutil (to bych si ani nenechal nic vnutit) - to se ti asi něco zdálo, ne?
Doom (2331)|2.11.2007 08:43
mě by opravdu strašně zajímalo, kolik lidí z té většiny s negativním názorem, včetně tebe, s WV opravdu pracovalo a kolik jich WV vidělo jenom na obrázkách
Pitomec (10211)|2.11.2007 08:55
Zatím většina lidí, jenž Vistu z nějakého důvodu měla (obvykle díky předinstalování třeba v NB) ji dala pryč a přešla na XP. Skutečně neznám jediný rozumný důvod ji mít a když se podívám na stránky MS, co Vista nabízí (http://www.microsoft.com/cze/windows/products/windowsvista/editions/n/choose.mspx), tak už to mě utvrdí v tom, že oproti XP je to jenom hračkárna a nepříliš povedený facelift (ono se taky není čemu divit, MS potřebuje z něčeho vegetovat a na XP už nebyl takový vývar jako kdysi, když tento OS už všichni mají) 9-)

Dosud nejbezpečnější systém Windows

Rychlé vyhledání všeho, co potřebujete

Elegantní prostředí Windows Aero

Nejlepší volba pro přenosné počítače

Spolupráce a sdílení dokumentů

Fotografie a zábava

Vychutnejte si aplikaci Windows Media Center

Ochrana před selháním hardwaru

Použití [COLOR=#0000ff]plánovaného zálohování[/COLOR]

Snadnější připojení k podnikové síti

Lepší ochrana dat

Snadné vytváření disků DVD

Více zábavy s počítačem

Vytváření videí s vysokým rozlišením

Prostě 14 důvodů proč je Vista nenahraditelná :-)
stani (1647)|2.11.2007 09:12
Doome: to už jsi při zakládání tohodle vlákna snad tušil, že se strhne menší flamewar, ne?...;) Téma je k tomu docela "předurčeno"....:D
Doom (2331)|2.11.2007 09:16
flame světí prostředky. ale primárně jsem opravdu doufal, že se připojí hlavně lidi co nemají zkušenosti pouze z internetu a z hospody :)
Pitomec (10211)|2.11.2007 09:20
Nevím kolik lidí řeší Vistu v hospodě (a kazí si tak chuť), ale pokud jde o internet, tak se názory lidí musí brát vážně už vzhledem k tomu, že přechod na nový OS není zadarmo a člověk nevyhodí peníze do luftu jenom proto, že někde na stránkách MS mu to vychválí do nebes...
StD (8612)|2.11.2007 09:51
Mno, tak zrovná já znám jeden takový "případ", který si nosí do lokálu IV. cenové skupiny noťas (s Vistou) a celý večer pak na tom u piva mastí Solitaire... Docela si vystačí, ale nač na tom má WV a proč s tím vůbec leze do hospody už mi uniká logika... :-E
Pitomec (10211)|2.11.2007 10:27
Kdysi jsem znal jednoho týpka, který aby v hospodě před ostatníma vypadal jako KING kolik toho vypije, tak si sám dopisoval čárky na cejch :-D
Doom (2331)|2.11.2007 12:15
a ani na to nepotřeboval windows
Pitomec (10211)|2.11.2007 12:19
Ale okno pak měl i po těch několika málo vypitých kusech :-D
StD (8612)|2.11.2007 12:24
Ale to bylo WINDOW (jedn. číslo)... :-E
Doom (2331)|2.11.2007 12:25
Doom (2331)|3.11.2007 21:09
zrovna dneska se mi vylepšený resource monitor hodil. něco mi pořád lozilo po disku a zátěž CPU na 100%. a von to sfiňa windows defender dělal test na spyware :-)
clee (6592)|3.11.2007 21:39
tak tohle ale ukazuje i obycejnej task manager...