Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ceny u nas a v zahranici

hopik007 (31)|6.7.2007 21:25
Ahoj vsichni.
Tak jsem se dival za kolik u nas poridim napr. Philips 42PF9631D u nas kolem 47tis. :http://www.hshop.cz/televizor-philips-42pf9631d.htm

A v zahranici po prepoctu kolem 29tis.

http://www.pcworld.com/article/id,126363-page,1-c,televisions/article.html


To snad neni mozne, jsem o te televizi uvazoval a vypada to ze pouziji svouji embasovanou kartu. :)
robert.kotasek (777)|6.7.2007 22:53
1900 dolaru neni 29 tisic kc...
vity (292)|7.7.2007 08:59
Koukni se pořádně, 1346$ tu za 1150$ už nemaj.1900$ je stará cena.
hopik007 (31)|7.7.2007 11:58
Pane Pitomce prosim tema je trochu jine nez spotreba. Prosim cist lepe nadpis. Dekuji
Tema je ohledne cen u nas a v zahranici. Vypadato tak ze si TV necham predstavim treba v Datartu a pak mozna koupit nekde na zahr.net. obchode ;)
Pitomec (10211)|7.7.2007 16:45
[quote=hopik007;145434]Pane Pitomce prosim tema je trochu jine nez spotreba. Prosim cist lepe nadpis. Dekuji
Tema je ohledne cen u nas a v zahranici. Vypadato tak ze si TV necham predstavim treba v Datartu a pak mozna koupit nekde na zahr.net. obchode ;)[/quote]
A co tady chceš řešit? K ceně ze zahraničí si ještě přihoď DPH a dopravu, vem v úvahu záruku a servis a lehce dojdeš k závěru, že je lepší to koupit tady v republice. Jinak v Datartu pozdravuj, a kdyby s tebou náhodou vyrazili dveře, tak se nediv 9-)
robert.kotasek (777)|7.7.2007 18:32
mimochodem meli bychom ukoncit tuto diskuzi nebo zalozit nove tema... tematem teto diskuze neni spotreba plazmy ale ceny u nas a v zahranici.... ;)
Pitomec (10211)|7.7.2007 18:35
Mimo CRT tam vychází ten Filipes nejlevněji co se provozu týká a osobně tomu nevěřím, že je to pravda... Jinak tato diskuze je dávno ukončená, protože nákup v zahraničí je o ničem (už vidím tazatele jak tam tu TV potáhne na reklamaci když mu náhodou klekne...).
robert.kotasek (777)|7.7.2007 18:41
jj s tou reklamaci to vidim uplne stejne.... jedine kdyz to vijde hoooodne levne a doufat ze prijde ta co ji objednal a ze pokud se pokazi tak na vlastni naklady oprava vyjde levneji nez plna cena u nas ;)

jinak co cekas? 1) crt , 2) lcd, 3) plazma... na kterem miste by jsi chtel videt to lcd? za plazmou?
Golmanek (154)|7.7.2007 20:45
[QUOTE=robert.kotasek;145457]jj s tou reklamaci to vidim uplne stejne.... jedine kdyz to vijde hoooodne levne a doufat ze prijde ta co ji objednal a ze pokud se pokazi tak na vlastni naklady oprava vyjde levneji nez plna cena u nas ;)

jinak co cekas? 1) crt , 2) lcd, 3) plazma... na kterem miste by jsi chtel videt to lcd? za plazmou?[/QUOTE]

Tak já taky přidám do ohně. LCD rozhodně za plazmou, pokud nebude v ceně nad 50 000 Kč a to bych se taky hádal. Oči mi pořád slouží:-)
kdojekdo (73)|7.7.2007 21:59
Televizi si za mořem přes internet nekupuj, mám zkušenost, hlavně nevěř tomu, že v televizi chytneš cokoliv českého a požadovaném řádkování.
emmerityx (210)|7.7.2007 22:15
a/ 42PF9631D se dá u nás sehnat těsně pod 40t.
b/ uvedená TV je úplně něco jiného, z licenčních důvodů Philips mimo evropu používá panely LG a Samsung což má za následek nejen už odpočátku nižší cenu ale hlavně horší kvalitu obrazu...to platí i pro u nás prodávanou 50PF9631D - obrazově slabší...
robert.kotasek (777)|8.7.2007 07:49
[QUOTE=Golmanek;145464]Tak já taky přidám do ohně. LCD rozhodně za plazmou, pokud nebude v ceně nad 50 000 Kč a to bych se taky hádal. Oči mi pořád slouží:-)[/QUOTE]

precti si diskuzi nejedna se o kvalitu obrazu nybrz o spotrebu...

PS: ted jsem si vsiml ze administrator se spravne rozhodl a oddelil diskuzi, ale muj prispevek neoddelil :( kazdopadne plati viz vise, nejde o kvalitu ale o spotrebu ;)
oldboy (20)|8.7.2007 11:07
Čo sa týka reklamácie v EÚ, tak ak si kúpiš akýkolvek výrobok v zahraničí, tak ak máš zastúpenie tejto značky v ČR, alebo SR, tak ti tu platí záručný servis. To znamená, že výrobok ti v záručnej dobe opravia zdarma na území ČR, alebo SR. Píšem to preto, lebo sú tu česi aj slováci.
Golmanek (154)|8.7.2007 21:00
[QUOTE=robert.kotasek;145480]precti si diskuzi nejedna se o kvalitu obrazu nybrz o spotrebu...

Velká omluva:-(
hopik007 (31)|8.7.2007 21:02
ad A)Bohuzel pan Pitomec je velky odbornik v technice. ale jinak mam silne pochybnosti. kdyz koupim TV Philips treba v jiznim spanelsku tak to napriklad v Brne a autorizovanem servise neni problem servisovat v zaruce, jako kdybych to kupoval taky v Brne.
ad B) koupe v zahranici funguje tak,ze vy to tam koupite bez dane, a tady zaplatite DPH v ceske republice.
Samozrejme je lepsi koupit to tady,ale za usetreni nekolika desitek procent ta procedura stoji. PS: ta cena v odkazu je i s dph. tak si spocitej o kolik usetris
ad C) Spotreba? dobre i kdyby to zralo tolik kolik rikas tak je to same jako tri zaple zarovky (100W)

Protoze budu mit novy byt,nove vybaveny, tak bohuzel CRT tak by se svou hloubkou i designem moc nepasovalo.
hopik007 (31)|8.7.2007 21:07
PS: u novych automobilu to tak funguje normalne. Prozoze treba octavia je u nas nejdrazsi v EU (tedy druha nejd.) A treba uz v madarsku jste schopni usetrit klidne 70tis. podle vybavy. Vim samozrejme to neni tak jednoduche jak to dela pan Pitomec,ze zajde na do vankovky a koupit to tam v Datartu.
kdojekdo (73)|8.7.2007 21:46
to Hopik: Když kupuješ přes internet v EU tak žádné DPH ani nic jiného kromě dopravy už nikde neplatíš.
Když nakupuješ odjinud než EU, můžeš zaplatit clo, další DPH a jiné poplatky.

Auta nemůžeš míchat nikdy s elektronikou.....v Maďarsku je u aut docela levno, protože tam jsou auta zatížena 16% daní pro bohaté + DPH.

V EU jako český občan nebo firma nikdy nemůžeš zaplatit DPH dvakrát - tzv.dvojí zdanění. Buď ji zaplatíš v zahraničí nebo v ČR.
Celkově asi daňovou problematiku neznáš.
robert.kotasek (777)|8.7.2007 22:18
Golmanek - f klidku omluva prijata ;)

hopik007 - vse je pravda - akorat zapocitej dopravu a moznost kdy bude na tv neopravitelna zavada a v servise ti daji dobropis... pak muzes verit ze kdyz ho posles do zahranici... ale to je o duveryhodnosti serveru od ktereho beres vyrobky. jinak naprosty souhlas.
tomzvule (249)|8.7.2007 23:42
Je paradox, že "na západě" při jejich příjmech mají ještě mnohem levnější elektroniku než u nás.
Navíc jsme ještě ochuzeni o některé modely televizí, které se prý sem "na východ" vozit nebudou.
Ještě mhohem větší rozdíl v ceně je u nových, ale doběhových modelů. To jsem našel skoro
dvojnásobnou cenu :-( např: Sharp LC-37 XD1E ab 1.174,00 EUR ku 53.990Kč
Pitomec (10211)|9.7.2007 09:21
[quote=hopik007;145515]ad A)Bohuzel pan Pitomec je velky odbornik v technice. ale jinak mam silne pochybnosti. kdyz koupim TV Philips treba v jiznim spanelsku tak to napriklad v Brne a autorizovanem servise neni problem servisovat v zaruce, jako kdybych to kupoval taky v Brne.
ad B) koupe v zahranici funguje tak,ze vy to tam koupite bez dane, a tady zaplatite DPH v ceske republice.
Samozrejme je lepsi koupit to tady,ale za usetreni nekolika desitek procent ta procedura stoji. PS: ta cena v odkazu je i s dph. tak si spocitej o kolik usetris[/quote]
Jednak nikde nepsals, že to budeš kupovat ve státech EU, ale i kdyby tomu tak bylo, tak tvoje úvaha je úplně o ničem, protože zboží ti na reklamaci nemusí žádný servis přijmout (ten s tebou v žádném smluvním vztahu není) - to je povinností jen a pouze prodávajícího. Takže když např. v Brně nafáráš do servisu s výrobkem koupeným v ESP, tak tě vypoklonkují ze dveří s tím, že se máš obrátit na prodejce a ten reklamaci musí vyřídit. Inu zelená je teorie, šedivý strom života (abych to jinak opačné přísloví upravil na tento případ) 8-)

P.S. V Datartu nenakupuju (a o Vaňovce vím pouze to, že existuje - nikdy jsem tam nebyl, narozdíl od tebe, který podobná zařízení asi vymetá každý den :-E ) a moje nákupy jsou výhradně z CZ net shopů :)
robert.kotasek (777)|9.7.2007 11:19
Pitomec: a to plati i napr. pro znackove zarizeni? napr. Philips?
Pitomec (10211)|9.7.2007 11:32
[quote=robert.kotasek;145538]Pitomec: a to plati i napr. pro znackove zarizeni? napr. Philips?[/quote]
Je úplně jedno pro jakého výrobce to platí, protože to (možná na malé vyjímky) platí pro všechny - oficiální zastoupení v ČR z takového zákazníka (jenž to nakoupil v cizině) nic nemá (takže tam se zastání nedobereš) a servis si s tím nebude přidělávat starosti. Navíc celá řada výrobků je primárně určená jenom pro konkrétní trh (ČR/SR, SRN, UK atd.), takže už tím je jasně dané, že se ten servis (potažmo oficiální zastoupení) bude mít na co vymluvit, že to neopraví. A i kdyby to nestačilo, tak ti prostě zpochybní toho daného prodejce, jestli je vůbec oprávněn prodávat tu konkrétní značku. Navíc (jak tady už zaznělo), tak v případě neopravitelnosti budeš ždímat peníze z někoho v cizině (a ten by se hned vymluvil na servis v ČR, že to tady pohnojili), čili milión důvodů proč to venku prostě nekupovat.
robert.kotasek (777)|9.7.2007 12:14
:( skoda, jedine ze by ta cena byla tak dobra ze by to clovek riskl i bez zarucaku, nebo by bydlel nekde u hranic s nemeckem nebo rakouskem (polsko ma skoro stejne ceny jako u nas) a neni problem si odskocit do zahranici...
Pitomec (10211)|9.7.2007 12:52
Ještě jedna "drobnost", kterou je východní zvuková norma u nás stále používaná (6,5/6,25MHz) oproti západní zvukové normě (5,5/5,75MHz), což šlo upravovat u dřívějších TV, ale rozhodně ne (nebo s velkými obtížemi) u LCD a Plazma TV. Nemluvě o CZ znacích v teletextu, což může taky být problém.
hopik007 (31)|9.7.2007 14:49
Pane Pitomce bohuzel pravdu nemate. Kdyz koupim TV v officialne doporucovanem obchode treba v nemecku tak tady u nas ve znackovem servise to vezmou. To je fakt.
PS: koupil jsem auto v liberci ale v zaruce servisuji v brne a neni problem. Proto neni problem servisovat napr. TV.
PS: vankovku vymetam hlavne kdyz kupuji obleceni. ;)
hopik007 (31)|9.7.2007 14:53
Otec koupil Canon EOS 350D (ci jak se to jmenuje) ve francouzske net. shopu a neni problem to u nas vyreklamovat. Samozrejme ne v kazdem vetesnictvi :)
robert.kotasek (777)|9.7.2007 15:08
[QUOTE=Pitomec;145558]Ještě jedna "drobnost", kterou je východní zvuková norma u nás stále používaná (6,5/6,25MHz) oproti západní zvukové normě (5,5/5,75MHz), což šlo upravovat u dřívějších TV, ale rozhodně ne (nebo s velkými obtížemi) u LCD a Plazma TV. Nemluvě o CZ znacích v teletextu, což může taky být problém.[/QUOTE]

Chtel jsem koupit v zahranici receiver onkyo ;/ - muzes ty zvukove normy upresnit co to znamena v bezne praxi ...
Pitomec (10211)|9.7.2007 16:11
[quote=hopik007;145577]Pane Pitomce bohuzel pravdu nemate. Kdyz koupim TV v officialne doporucovanem obchode treba v nemecku tak tady u nas ve znackovem servise to vezmou. To je fakt.
PS: koupil jsem auto v liberci ale v zaruce servisuji v brne a neni problem. Proto neni problem servisovat napr. TV.
PS: vankovku vymetam hlavne kdyz kupuji obleceni. ;)[/quote]
Ty seš hezká ukázka teoretika, který si myslí jak by to mělo být a vsugerovává si, že to tak bude i doopravdy (samozřejmě nebude).
P.S. Liberec už nějaký ten pátek není součástí Říše, ale ČR, takže se nedivím, že tam zakoupený výrobek lze vyreklamovat i v Brně :D
Pitomec (10211)|9.7.2007 16:15
[quote=robert.kotasek;145580]Chtel jsem koupit v zahranici receiver onkyo ;/ - muzes ty zvukove normy upresnit co to znamena v bezne praxi ...[/quote]
To se týká TV, VCR a DVD rekordérů - v ČR se u analogových televizních vysílačů (a v některých kabelovkách a společných TV anténách) používá zvuková norma OIRT, takže tyto přístroje musí být vybaveny tak, aby tuto normu mohly přijímat. Jelikož na západ od našich hranic tuto normu nikdo nezná, tak ani tamní přístroje s tím nepočítají a při dovozu do ČR může být problém.
hopik007 (31)|9.7.2007 16:27
Jste 100 let za opicema pane pitomce. Asi nebudete z nejmladsich, technicke znalosti mate to je videt,ale jinak :(. Kupovani pre Ebay ci net obchody ze zahranici je dnes normalni vec. Protoze je jeste dost veci,ktere u nas nesezenete. Nemam na mysli cele sestavy, ale napriklas ruzne dily. Nema cenu se dohadovat, chapu ze se bojite o sve tezce vydelane korunky. Sam bych byl z toho nervozni,ale praxi uz mam, a neni problem. Jenom se musi chtit. Nebyt liny ;)
Golmanek (154)|9.7.2007 16:32
[QUOTE=hopik007;145589]Jste 100 let za opicema pane pitomce. Asi nebudete z nejmladsich, technicke znalosti mate to je videt,ale jinak :(. Kupovani pre Ebay ci net obchody ze zahranici je dnes normalni vec. Protoze je jeste dost veci,ktere u nas nesezenete. Nemam na mysli cele sestavy, ale napriklas ruzne dily. Nema cenu se dohadovat, chapu ze se bojite o sve tezce vydelane korunky. Sam bych byl z toho nervozni,ale praxi uz mam, a neni problem. Jenom se musi chtit. Nebyt liny ;)[/QUOTE]

Nakupovat v zahraničí, proč ne. Jen je vždy lepší si ověřit, zda záruční servis vezme i výrobek zakoupený v zahraničí. Měl jsem takto problémy s kávovarem Clatronic a HF Jabra. Záruční servis Clatroniku opravuje pouze produkty zakoupené v ČR atd. Takže bych s tím byl taky opatrný a vždy si to předem zjistil.
hopik007 (31)|9.7.2007 16:35
Ahoj,
Samozrejme, je lepsi si zavolat. Je to trochu vice starani,ale sranda je ze jsem si jednou ve stejnou dobu kupoval dve veci z net. shopu. jednu u nas a druhou z ameriky. Byly priblizne stejne velke a zasilka z ameriky prisla asi po 4 dnech a z CR asi po 14dnech. Podotykam ze jsem nedaval zadnou expres sluzbu.
Pitomec (10211)|9.7.2007 16:40
[quote=hopik007;145589]Jste 100 let za opicema pane pitomce. Asi nebudete z nejmladsich, technicke znalosti mate to je videt,ale jinak :(. Kupovani pre Ebay ci net obchody ze zahranici je dnes normalni vec. Protoze je jeste dost veci,ktere u nas nesezenete. Nemam na mysli cele sestavy, ale napriklas ruzne dily. Nema cenu se dohadovat, chapu ze se bojite o sve tezce vydelane korunky. Sam bych byl z toho nervozni,ale praxi uz mam, a neni problem. Jenom se musi chtit. Nebyt liny ;)[/quote]
Normální je nakupování zboží v ceně pár korun (typicky DVD disky), kde to nikoho netrápí.
Jinak o svoje těžce vydělané korunky se bojíš spíš ty, protože je ti líto jich vydat pár navíc a koupit to tady a místo toho si pro pětník necháš vrtat koleno a hlavně když je to co nejlevnější - vsadím se, že kdybych jel k Lídlovi/do Kauflandu, tak tě uvidím mezi důchodcema v první řadě :-E

A teď ještě k té reklamaci - např. Panasonic ČR podmiňuje záruční opravu zboží nakoupeného v cizině jejich schválením a mají dost přísná kritéria. Prakticky nějaký netový shop nemá vůbec šanci. Tak ještě mezinárodní řetězce (DSG international/Electro World, Metro/Makro apod.) ano. To jenom aby někteří zdejší nadšenci nakupování v cizině byli trochu v obraze 8-)
hopik007 (31)|9.7.2007 16:45
Ok. Mas pravdu, chci usetrit. Ale zase nemusim pocitat kazdy wat, ktery mi spotrebuje telka ci lednice. ;) Tak daleko jsem zatim neklesl.
hopik007 (31)|9.7.2007 16:46
jestli je u tebe 12tis. par korun tak to potom ano. to musim souhlasit
Pitomec (10211)|9.7.2007 16:48
[quote=hopik007;145594]Ok. Mas pravdu, chci usetrit. Ale zase nemusim pocitat kazdy wat, ktery mi spotrebuje telka ci lednice. ;) Tak daleko jsem zatim neklesl.[/quote]
To v tom případě máš doma ještě kamna na naftu (nejdražší topení) a v krbu si zatápíš pětitisícovkama, ne? :D Fakt jsem zvědavý, kdy z té puberty vyrosteš a tady na diskuzi se přestane prášit :D :D :D
robert.kotasek (777)|9.7.2007 16:49
sen nehadejte
vzdy je to jine... kdyz to bude tisicikorunova polozka tak to nresim ale kdyz koupim vec ktera u nas stoji stale 40k a v zahranici 20k, protoze tam to maj drive je to vybehovy model (napriklad),tak uz to stoji za zvazeni ne?
hopik007 (31)|9.7.2007 16:50
Jestli si dobre pamatuji tak jste nebyl schopen ani dobre precist na zacatku teme o teto diskuzi. A odpovidal jste uplne na neco jineho. :) :) :)
hopik007 (31)|9.7.2007 16:51
To: Pitomec
PS: jestli nevis kamarade tak uz jsme par chvil v EU. Probud se :)
hopik007 (31)|9.7.2007 16:55
to:robert.kotasek
Presne tak, ale urcite je to slozitejsi nez vyklikat adresu na ceskem net. obchode. To je samozrejme, chce si to pozjistovat vsechny veci kolem. kvuli par korunam nema cenu v zahranici neco kupovat ale pokud to jde na tisicu, uz to za trochu namahy stoji. Dobrou TV nekupujes kazdy den. Tedy krome pana Pitomce asi :) :) :)
Pitomec (10211)|9.7.2007 16:59
[quote=hopik007;145599]To: Pitomec
PS: jestli nevis kamarade tak uz jsme par chvil v EU. Probud se :)[/quote]
He, he, he - to tě učí na základce, že když jsme v EU, tak to automaticky znamená, že venku nakoupený výrobek vyreklamuješ tady? No pěkný vymývání mozku, jen co je pravda 9-) Až si jednou vyděláš nějaké peníze (myslím sám, ne to co ti dají rodiče doma) a koupíš si za ně něco zvenku a ono to klekne, tak se možná probudíš když se tady dozvíš, že si s nějakým fluspapírem vydávaným za záručák a bezcennou fakturou můžeš akorát vytřít zadnici, protože to tady nikoho nezajímá. U žádného netového shopu není garance ani toho, že zboží ten prodejce bere od oficiálního zastoupení v dané zemi (a ne třeba nějaký dovoz z Asie nebo jižní Ameriky), takže svoje slova o tom, že jsme v EU, si schovej pro paní učitelku abys dobře odpovídal až tě vyvolá k tabuli - život je ale o něčem jiným :D
robert.kotasek (777)|9.7.2007 17:06
mam tady zarucak sveho filipsa a ted koukam ze je psany ve 4 jazycich a zaroven jsou zkratky techto zemi v dolni casti zarucaku (PL CZ SK HU) tzn. pokud bych koupil zbozi v techto zemich tak si myslim ze by nemel byt problem s reklamaci... (ale jeste si to asi overim v autorizovanem servisu) jinak u vyrobku model pro cr se uvadi 32pfl7562d/10 a to /10 znamena region pro ktery se tento vyrobek dovazi. Otazka je zda v techto zminovanych zemich neni cena vyrobku obdobna lisici se v radech stovek mozna par tisicu a zda by se to oplatilo...
hopik007 (31)|9.7.2007 17:11
To:Pitomec
Nerozcilujte se prosim. To za to nestoji. Jsem si sice poridil za sve penize nove auto, mam novy byt na sice na hypoteku ale budiz. Hlavne klid at to s vami netriskne. Nejdrive jsem to bral jako normalni diskuzi,s tim ze kazdy ma jiny nazor, ale vidim ze s vami se normalne bavit neda. Mate nazor a nikdo jiny pravdu nema. Skoda ze na tomto pekne udelanem foru se objevuji i taci lide. Skoda :(
gti (58)|9.7.2007 17:12
[QUOTE=Pitomec;145601]He, he, he - to tě učí na základce, že když jsme v EU, tak to automaticky znamená, že venku nakoupený výrobek vyreklamuješ tady? No pěkný vymývání mozku, jen co je pravda 9-) Až si jednou vyděláš nějaké peníze (myslím sám, ne to co ti dají rodiče doma) a koupíš si za ně něco zvenku a ono to klekne, tak se možná probudíš když se tady dozvíš, že si s nějakým fluspapírem vydávaným za záručák a bezcennou fakturou můžeš akorát vytřít zadnici, protože to tady nikoho nezajímá. U žádného netového shopu není garance ani toho, že zboží ten prodejce bere od oficiálního zastoupení v dané zemi (a ne třeba nějaký dovoz z Asie nebo jižní Ameriky), takže svoje slova o tom, že jsme v EU, si schovej pro paní učitelku abys dobře odpovídal až tě vyvolá k tabuli - život je ale o něčem jiným :D[/QUOTE]

Přesně tak,naprostý souhlas s Pitomcem.Tady si někdo myslí,že když si někdo koupí TV v zemích EU,tak má vyhráno a u nás v servisu se znich po..rou.Takže omyl,pokud daná značka nemá evropskou garanci,tak odchod na párek.A ikdyž ji má,tak ještě není vyhráno,přísná kritéria atd.Ale to už tady někdo psal.A ještě ne,luvím o tom,že každá země má svou specifikaci daného modelu.Např SAMSUNG plazma:UK má Q96,Germany má Q91 a my máme Q97.A všechny se přitom dělají v SK v Galantě.Takže chytrolíni.
Honndzyk (32)|9.7.2007 18:19
Až se dohádáte tak by mě docela zajímalo, jestli u DDRáků ty plasmy vyjdou nebo nevyjdou levněji...
Je mě totiž jedno jestli pojedu po dálnici na reklamaci z Ústí n/L do Prahy anebo do Drážďan. Oboje je 50 minut...
Konkrétně jsem byl v Media Hallu v Pirně a jediné co jsem záviděl byla nabídka.TV tam měli mraky, ovšem ceny bych řekl že nic moc. Třeba jsem tam zíral na Sony plasma tv, vůbec jsem netušil, že plasmy dělají. Myslel jsem že jedou jen v LCD a v šuplíku mají nastartovanou OLED technologii...
jahha (4)|9.7.2007 18:51
Že se mezi Vás pletu.
Jakožto servisní technik v elektronice mám co dočinění s reklamačními řády různých servisů a výrobců.
Pokud výrobce má autorizované servisní středisko v ČR a v tomto středisku přímo přijímají zboží na opravy. Jsou dle zákonů EU nuceni přijmout zboží zakoupeno v EU na reklamaci. Pokud by tak neučinili porušují zákony.Pokud Vám tvrdí něco jiného tak to není nic jiného než zbavení se problému a přehození to jinam. Každá reklamace je nepříjemná a lidi zvlášť češi to nechcou dělat.

ad dobropis) při dobropisování po reklamaci se tato procedura řídí nařízením v ČR, neboli dobropisuje to kde jste zboží reklamovali. Autorizovaný servis nemá právo Vás odeslat na prodávajícího protože u většiny elektra typu TV, ledničky, pračky, dvd přehrávače a podobné kde dostanete záruční list VÝROBCE vás prodejce stejně odkáže na autorizovaný servis.
Tyto informace čerpám ze servisů firem Samsung, Panasonic, Candy, LG a není důvod si myslet že ostatních takových firem to bude jiné. Například Blaukpunkt je výjimka nebo´t nemá žádné oficiální servisní středisko ale jen spoustu certifikovaných opravářů a to je rozdíl.
robert.kotasek (777)|9.7.2007 18:53
honndzyk: jeste bych overil tu zvukovou normu OIRT co uvedl Pitomec v prispevku 29.
robert.kotasek (777)|9.7.2007 18:57
jaha: s tim dobropisem to bylo tak jek rikam (vlastni zkusenost - 32pwphilips9520 - neopravitelna zavada).
Mohu se zeptat... pri reklamaci vam plati ty hodiny primo vyrobce? pokud ano proc by servis nemel prijimat reklamace, kdyz ho to vlastne zivi... (mate nejakou smlouvu mezi vyrobcem a autorizovanem servisu)?
hopik007 (31)|9.7.2007 18:58
To: Jahha
Ahoj diky za velice zajimave info. Ale mohu si zbozi koupit v jakkem koliv net.shopu nebo musi byt treba uvedeny jako certifikovany dovozce napr. na strankach te a te firmy? diky za odpoved
Pitomec (10211)|9.7.2007 19:05
To je přesně to, o čem jsem psal - netový prodejce kdesi z prdelákova to zboží může individuálně dovézt třeba z Brazílie nebo kterýho čerta, vystaví na to svůj záručák (podobně to dělala firma Protec v Brně) a fakt bych chtěl vidět jak se tady rozumbrada s vlastním autem a bytem na hypotéku dovolá svých práv 9-) Sklapne podpatky a vyjede ze servisu jak namydlenej blesk :-D