Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak přidělat TV na zeď

comm (124)|21.6.2008 12:27
On ten zakladni ma sice jen 3cm, ale diky plastovym podlozkam jde zvetsit az na 4.5cm, tak to mam i ja. Pak uz je mista dost...
badboyrd (83)|23.6.2008 11:37
Co řikáte na tenhle držák??
http://eshop.pcservisjes.cz/?Mode=Sti&StiId=71207
je k dispozici i sklopný, ale ten jsem ještě u nás nenašel... podle mě nevypadá vůbec zle, sice je asi 5 cm, ale, když si představim 3 cm a jak tam šachuju s kabelama?? (při věšení samo kabely připojim, ale když bych něco chtěl doplnit pozměnit atd. tak ty 3 cm jsou asi málo co?
tak jsem ho už našel
http://www.shopingcity.cz/podrobne.asp?idz=11135&n=Hama+NEXT+56+nakl%E1p%ECc%ED

a teď se jenom rychle rozhodnout jestli HAMA NExt 56 nebo Omnimount WM2L cena stejná ....nemá někdo zkušenosti ??
zelinar (37)|23.6.2008 18:30
[QUOTE=badboyrd;182586]Co řikáte na tenhle držák??
http://eshop.pcservisjes.cz/?Mode=Sti&StiId=71207
je k dispozici i sklopný, ale ten jsem ještě u nás nenašel... podle mě nevypadá vůbec zle, sice je asi 5 cm, ale, když si představim 3 cm a jak tam šachuju s kabelama?? (při věšení samo kabely připojim, ale když bych něco chtěl doplnit pozměnit atd. tak ty 3 cm jsou asi málo co?
tak jsem ho už našel
http://www.shopingcity.cz/podrobne.asp?idz=11135&n=Hama+NEXT+56+nakl%E1p%ECc%ED

a teď se jenom rychle rozhodnout jestli HAMA NExt 56 nebo Omnimount WM2L cena stejná ....nemá někdo zkušenosti ??[/QUOTE]

badboyrd: Mám čerstvou zkušenost s tím sklopným http://www.hama.cz/ProductDetail.aspx?id=83757&categ=Q330000101&path=hama/domaci-kino/drzaky-na-stenu/plazma/lcd. Držák je co se týče mechanického provedení bytelný, s únosností TV není sebemenší problém. Distance od zdi v nesklopeném stavu je 7,5 cm.

Nicméně narazil jsem na tři problémy: První se týká uchycení horní výklopné tyče. Tyč se aretuje z každé strany chromovaným plastovým "kohoutem". Nicméně i při utažení na krev je v uložení tyče v pouzdrech vůle, takže tyč se lehounce viklá. Nicméně to není až takový problém a na únosnost držáku nemá vliv.

Co mě víc štve je to, že díky vyhádání se různých vůlí ve výklopné tyči v horní úvrati nadoraz není TV vodorovně se zdí, ale je lehoučce (tak o 2°) odklopená. Navíc plné dotažení "kohoutů" vyžaduje opravdu dotažení "na krev", což při přiklopené TV u zdi není příliš sranda se tam vejít s prstama , resp. vyvinout potřebnou sílu na dotažení.

Co je ale ve spojení s Philipsem 47PFL9703 problém je umístění kabelů vs. rameno výklopné tyče. Rameno u této TV zasahuje do konektorového hnízda tak blbě, že se tam nevejdou konektory Scart a to prakticky v jakékoliv "rozumné" pozici umístění lyžin k zádům TV. Posunutí lyžin na zádech TV problém se Scartem nevyřeší, naopak může navíc ještě překážet vyklápěcí tyč anténě a nebo hnízdu HDMI konektorů.
Konstrukčně je toto provedení s tyčí opravdu velmi nešikovné, příště bych volil jiný typ držáku, např. Hama Action, kde žádné zábradlí nepřekáží a cena je víc než o třetinu nižší. Doporučuji proto při montáži obzvláště pečlivé vyměření pro minimalizaci problémů s konektory.

Pro ty, kdo se obávají sníženého dosvitu aury Amblilightu (výrobcem je doporučeno 10 - 20 cm od zdi), je při distanci 7,5 cm dosvit samozřejmě menší (cca 0,5m/7,5cm na max. místo původního 0,75m/20cm na max.), nicméně podle mne to efekty Ambilightu nijak nedegraduje a jsou stále dostatečné, zejména ve tmě.
badboyrd (83)|24.6.2008 09:18
[QUOTE=zelinar;182650]badboyrd: Mám čerstvou zkušenost s tím sklopným http://www.hama.cz/ProductDetail.aspx?id=83757&categ=Q330000101&path=hama/domaci-kino/drzaky-na-stenu/plazma/lcd. Držák je co se týče mechanického provedení bytelný, s únosností TV není sebemenší problém. Distance od zdi v nesklopeném stavu je 7,5 cm.

Nicméně narazil jsem na tři problémy: První se týká uchycení horní výklopné tyče. Tyč se aretuje z každé strany chromovaným plastovým "kohoutem". Nicméně i při utažení na krev je v uložení tyče v pouzdrech vůle, takže tyč se lehounce viklá. Nicméně to není až takový problém a na únosnost držáku nemá vliv.

Co mě víc štve je to, že díky vyhádání se různých vůlí ve výklopné tyči v horní úvrati nadoraz není TV vodorovně se zdí, ale je lehoučce (tak o 2°) odklopená. Navíc plné dotažení "kohoutů" vyžaduje opravdu dotažení "na krev", což při přiklopené TV u zdi není příliš sranda se tam vejít s prstama , resp. vyvinout potřebnou sílu na dotažení.

Co je ale ve spojení s Philipsem 47PFL9703 problém je umístění kabelů vs. rameno výklopné tyče. Rameno u této TV zasahuje do konektorového hnízda tak blbě, že se tam nevejdou konektory Scart a to prakticky v jakékoliv "rozumné" pozici umístění lyžin k zádům TV. Posunutí lyžin na zádech TV problém se Scartem nevyřeší, naopak může navíc ještě překážet vyklápěcí tyč anténě a nebo hnízdu HDMI konektorů.
Konstrukčně je toto provedení s tyčí opravdu velmi nešikovné, příště bych volil jiný typ držáku, např. Hama Action, kde žádné zábradlí nepřekáží a cena je víc než o třetinu nižší. Doporučuji proto při montáži obzvláště pečlivé vyměření pro minimalizaci problémů s konektory.

Pro ty, kdo se obávají sníženého dosvitu aury Amblilightu (výrobcem je doporučeno 10 - 20 cm od zdi), je při distanci 7,5 cm dosvit samozřejmě menší (cca 0,5m/7,5cm na max. místo původního 0,75m/20cm na max.), nicméně podle mne to efekty Ambilightu nijak nedegraduje a jsou stále dostatečné, zejména ve tmě.[/QUOTE]

Tak to jsi ho koupil celkem draho, když na alze je za 1300,- Kč ?? no taky přemýšlím o hama ACTION.
televizi mám objednanou Philips 42PFL7403 takže problém s konektorama bude stejnej... vesa 400*400, tak teda asi tu Hamu Action, nebo ten omnimount??

každopádně dík
crazym (31)|24.6.2008 09:47
zoroastro (5)|24.6.2008 11:11
Jelikoz jsem pri nakupu a instalaci cerpal mnoho informaci z tohoto webu, rad prispeji mymi zkusenostmi.

Koupil jsem plasma Samsung PS50A557 a resil zaveseni na sadrokartonovou pricku. Jako drzak jsem pouzil fixni drzak HAMA Action zminovany v tomto threadu. Po dlouhem patrani po udajich o nosnosti sadrokartonu a nejvhodnejsich kotvicich materialech jsem dospel k tomu, ze se neni treba zaveseni do sadrokartonu bat. Dobry zdroj informaci je tato stranka.
Pro pripevneni drzaku na zed jsem pouzil 8 kovovych dutinovych hmozdinek HM6x50 (koupeno v Hornbachu) - 6 nahore a 2 dole. Kazda z nich ma v sadrokartonu udavanou nosnost 30-55kg (v zavislosti na vzdalenosti teziste upevnovaneho predmetu od steny), takze tech cca 5kg, ktere kazda z mych osmi hmozdinek drzi je prkotina. Hmozdinky jsem umistoval primo do sadrokartonu, trefovani se do kovovych nosniku jsem neresil. Televize visi jiz mesic jako pribita.

Co se tyce osvetleni, pouzil jsem diodove osvetleni "Dioder" (prodava IKEA) na ktere jsem nasel mnoho referenci na britskych AV forech. Sice ne uplne levne, zato celkem efektni, navic si muzete podle nalady volit z asi 8 barev. Prilozene foto je trochu zavadejici, svetlo je ve skutecnosti daleko tlumenejsi.
L1000487.jpg
michal_h (492)|24.6.2008 11:52
[QUOTE=zoroastro;182732]Co se tyce osvetleni, pouzil jsem diodove osvetleni "Dioder" (prodava IKEA) na ktere jsem nasel mnoho referenci na britskych AV forech. Sice ne uplne levne, zato celkem efektni, navic si muzete podle nalady volit z asi 8 barev. Prilozene foto je trochu zavadejici, svetlo je ve skutecnosti daleko tlumenejsi.[/QUOTE]
vypadá to pěkně
:-)
zelinar (37)|24.6.2008 12:46
[QUOTE=badboyrd;182709]Tak to jsi ho koupil celkem draho, když na alze je za 1300,- Kč ?? no taky přemýšlím o hama ACTION.
televizi mám objednanou Philips 42PFL7403 takže problém s konektorama bude stejnej... vesa 400*400, tak teda asi tu Hamu Action, nebo ten omnimount??

každopádně dík[/QUOTE]

badboyrd: Link jsem dal na stránky Hamy jenom jako ilustrační, na hodně eshopech (včetně Alzy) mají blbě obrázek, zaměněný za fixní držák. Já jsem ho koupil v pátek taky v Alze, protože byl skladem a chtěl jsem to za víkend zmáknout.

Podle obrázku ti radši doporučuju ten Hama Action, nebo jakýkoliv jiný jemu konstrukčně podobný. Hlavně nemá to průběžný zábradlí, který by překáželo kabelům, ale záda jsou pěkně rovná, jenom s malou konzolí na zavěšení. Taky se zdá, že by nemusel mít tolik různých vůlí v otočném uložení, takže TV bude pěkně rovnoběžně se zdí, pokud bys ji tak chtěl mít.
badboyrd (83)|24.6.2008 13:12
[QUOTE=zelinar;182747]badboyrd: Link jsem dal na stránky Hamy jenom jako ilustrační, na hodně eshopech (včetně Alzy) mají blbě obrázek, zaměněný za fixní držák. Já jsem ho koupil v pátek taky v Alze, protože byl skladem a chtěl jsem to za víkend zmáknout.

Podle obrázku ti radši doporučuju ten Hama Action, nebo jakýkoliv jiný jemu konstrukčně podobný. Hlavně nemá to průběžný zábradlí, který by překáželo kabelům, ale záda jsou pěkně rovná, jenom s malou konzolí na zavěšení. Taky se zdá, že by nemusel mít tolik různých vůlí v otočném uložení, takže TV bude pěkně rovnoběžně se zdí, pokud bys ji tak chtěl mít.[/QUOTE]

OK dík, tak si objednám ten Hama Action s náklonem (je tam přece jenom víc místa u zdi)
radolaco (43)|24.6.2008 15:51
[QUOTE=zoroastro;182732]Jelikoz jsem pri nakupu a instalaci cerpal mnoho informaci z tohoto webu, rad prispeji mymi zkusenostmi.

Koupil jsem plasma Samsung PS50A557 a resil zaveseni na sadrokartonovou pricku. Jako drzak jsem pouzil fixni drzak HAMA Action zminovany v tomto threadu. Po dlouhem patrani po udajich o nosnosti sadrokartonu a nejvhodnejsich kotvicich materialech jsem dospel k tomu, ze se neni treba zaveseni do sadrokartonu bat. Dobry zdroj informaci je tato stranka.
Pro pripevneni drzaku na zed jsem pouzil 8 kovovych dutinovych hmozdinek HM6x50 (koupeno v Hornbachu) - 6 nahore a 2 dole. Kazda z nich ma v sadrokartonu udavanou nosnost 30-55kg (v zavislosti na vzdalenosti teziste upevnovaneho predmetu od steny), takze tech cca 5kg, ktere kazda z mych osmi hmozdinek drzi je prkotina. Hmozdinky jsem umistoval primo do sadrokartonu, trefovani se do kovovych nosniku jsem neresil. Televize visi jiz mesic jako pribita.

Co se tyce osvetleni, pouzil jsem diodove osvetleni "Dioder" (prodava IKEA) na ktere jsem nasel mnoho referenci na britskych AV forech. Sice ne uplne levne, zato celkem efektni, navic si muzete podle nalady volit z asi 8 barev. Prilozene foto je trochu zavadejici, svetlo je ve skutecnosti daleko tlumenejsi.[/QUOTE]

ako su napajane tie diody z ikei? ja som rozmyslal ze si vyvediem 5V z HDMI konektoru a napojim zopar diod...ak by to teda slo.
zoroastro (5)|24.6.2008 16:17
[QUOTE=radolaco;182761]ako su napajane tie diody z ikei? ja som rozmyslal ze si vyvediem 5V z HDMI konektoru a napojim zopar diod...ak by to teda slo.[/QUOTE]


ma to nejake trafo/adapter, nevim, nevyznam se v tom :-)
streethawk (85)|25.6.2008 08:57
[QUOTE=badboyrd;182750]OK dík, tak si objednám ten Hama Action s náklonem (je tam přece jenom víc místa u zdi)[/QUOTE]
Jj, presne takto som rozmyslal aj ja, aj ked ihned po montazi som ostal trosku zdeseny tym velkym priestorom medzi telkou a stenou, bol to len prvy dojem, zrejme som cakal, ze to bude "nalepene" na stene, s tyzdnovym odstupom mozem povedat, ze je to perfektne, vyzera to super a to ze tam je viac miesta je len vyhodou, ja napriklad este planujem nejake osvetlenie za telku, takto sa mi tam nieco bezproblemov zmesti, caff
skumbrie (1)|3.7.2008 10:02
JAK DALEKO UMÍSTIT PLASMU OD STĚNY VZHLEDEM KE CHLAZENÍ?

Zdravím vás, nadšenci!

Nevím jestli je na tomto webu někde umístěna diskuse na téma jak daleko umístit plasmu od stěny vzhledem ke chlazení.
Tento thread mám již přečtený skoro dvakrát, ale nikde se nepíše o zabezpečení minimální vzdálenosti od stěny.
Můj Panasonic TH-42PX80E má v návodu uvedeno 7 cm od zdi, což mi připadá příliš. Jelikož stěna, na které bude pověšen je "průchozí", obávám se, že z boku půjdou "střeva" pěkně vidět; každopádně bude TV dost daleko od zdi.

Pokud bych chtěl např. 4 cm, myslíte, že hrozí riziko přehřátí?

Díky.
tomza (8)|3.7.2008 21:38
[QUOTE=skumbrie;183646]JAK DALEKO UMÍSTIT PLASMU OD STĚNY VZHLEDEM KE CHLAZENÍ?

Zdravím vás, nadšenci!

Nevím jestli je na tomto webu někde umístěna diskuse na téma jak daleko umístit plasmu od stěny vzhledem ke chlazení.
Tento thread mám již přečtený skoro dvakrát, ale nikde se nepíše o zabezpečení minimální vzdálenosti od stěny.
Můj Panasonic TH-42PX80E má v návodu uvedeno 7 cm od zdi, což mi připadá příliš. Jelikož stěna, na které bude pověšen je "průchozí", obávám se, že z boku půjdou "střeva" pěkně vidět; každopádně bude TV dost daleko od zdi.

Pokud bych chtěl např. 4 cm, myslíte, že hrozí riziko přehřátí?

Díky.[/QUOTE]
Samozdřejmě těch 7 cm je pouze doporučená vzdálenost .Určitě ty 4 cm budou stačit.
LooK (9)|9.7.2008 11:24
Zdravim, uz jsem rozhodnuty a koupim si Samsung LE40A656, ted jen vybrat nejaky vhodny drzak na stenu - nemate nekdo tip na typ :) ? Drzak bude na panelu ( ve kterem bude drazka na kabely ), takze bych byl rad, aby byl co nejnizsi ( aby tv byla co nejvic blizko steny ), a druha podminka je ze musi byt shora naklapeci, cenu odhaduji kolem 1.000 kc. Dekuji za pripadne tipy .....

Uvazuji o Omnimount WM2-L, nebo Hama action ale potreboval bych nekde zjistit hloubku u naklopnych drzaku. Vsude zatim vidim jen u fixnich, nejradeji kdyby byla do 5 cm a pritom by drzak naklopny.....
comm (124)|9.7.2008 12:54
LooK: no jak jsem uz psal, ja mam Hama [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ten je od zdi 3cm, ale kvuli kabelum jsem pouzil plastove podlozky (soucast baleni drzaku) a je od zdi 4.5cm. Zkratil jsem ho po stranach (urezal) at nevycuhuje a je super. TV se snadno sundava a nasazuje. Cena je celkem prijatelna za kus plechu... Srouby, vruty, vse je v baleni. Mel jsem povesenou LE40A559 a ted LE40A656.
LooK (9)|10.7.2008 10:56
Diky za info, problem pro me neni zakratit delsi casti, ale mam pocit ze tento je fixni ( nebo se mylim ? ) a ja opravdu potrebuju naklopny - je to nezbytna podminka, takze kdyby byl naklopny s temito parametry ( s touto hloubkou ) tak mam absolutne jasno.
comm (124)|10.7.2008 12:42
Aha, jsem spatne precetl tvuj post, myslel jsem ze prave fixni chces, tak potom tento no [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ale to uz je od zdi vice, tusim 8-10cm, nevim presne. Tech 10 uz je celkem dost.
LooK (9)|10.7.2008 12:52
No prave ze ja POTREBUJU NAKLOPNY a aby byl ode zdi max 6 cm - a za boha nedokazu zadny najit, kazdy vyklopny je strasne moc hluboky.... proto jsem se ptal na radu, zda-li nekdo ma nejaky tip. Nejlepsi zatim co jsem nasel byl tento:
http://www.videoexpert.cz/stolky-drzaky/omnimount-wm2-l
- ktery ma hloubku 69mm, asi tensi neni...nebo vi nekdo o necem ? Diky za rady.
michal_h (492)|10.7.2008 13:31
[QUOTE=LooK;184463]No prave ze ja POTREBUJU NAKLOPNY a aby byl ode zdi max 6 cm - a za boha nedokazu zadny najit, kazdy vyklopny je strasne moc hluboky[/QUOTE]
to dává smysl, že výklopný je hlubší, kdyby tam byla malá hloubka, těžko bys to vyklopil, já mám výklopný, vchod do pokoje cca 1,5 m vedle tv a hloubka je pro mě OK
comm (124)|10.7.2008 19:17
No jasne ze to dava smysl jak pise michal, kam bys tu tv pak naklapel, do zdi? :)
LooK (9)|10.7.2008 20:20
[QUOTE=michal_h;184468]to dává smysl, že výklopný je hlubší, kdyby tam byla malá hloubka, těžko bys to vyklopil, já mám výklopný, vchod do pokoje cca 1,5 m vedle tv a hloubka je pro mě OK[/QUOTE]

A jaky typ mas? a jaka je mezera mezi tv a zdi? Je jasny, ze musi byt trochu hlubsi, ale 10cm je moc. Prave ze se bojim toho, ze kdyz vejdu a podivam se podel zdi tak uvidim velkou mezeru a hafo kabelu ..... ale asi jina moznost neni...
comm (124)|10.7.2008 22:41
Vyfotil jsem ti jak vypada drzak 4.5cm.

z vetsi dalky od TV
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

~20cm od zdi
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

~40cm od zdi
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

malo svetla ted, s bleskem to osvetli stenu a tv skoro nejde videt, kdyztak jeste rano prihodim.
LooK (9)|10.7.2008 23:59
Moc diky za fotky a uz se se mnou nezdrzuj... je mi to jasne. Mne slo celou dobu jen o to, ze tv bude viset na stene, ve ktere jsou i vchodove dvere, takze kdyz nekdo ( ja ) prijde do pokoje a hned od vchodu se podiva podel steny tak jsem chtel aby byla tv co nejvic nalepena na stene. Ale vidim, ze zbytecne resim drobne nuance. Je mi uz jasne, ze vyklopny drzak nebude nikdy stejne tak tenky jako tvuj fixni ( 4-5 cm ), takze jak to tak vidim, tak si koupim nakonec ten Omnimount, ktery ma slusnou hloubku 69mm ( na naklopne drzaky ). Diky moc za ochotu a nazory. Timto myslim, ze to mohu uzavrit a jit smele nakupovat a vrtat atd.
comm (124)|11.7.2008 12:57
Ja taky prichazim podel steny, viz fotka... tech 7cm snad bude OK, videl by byl spis drzak, ale ten muzes kdykoliv urezat pripadne upravit, je to preci jen kus zeleza... kabely uz nejak schovas. Tech 4.5cm je minimum, protoze pri 3cm je uplne zlomeny HDMI kabel.
lada22 (32)|26.7.2008 21:20
mohl bych poprosit, jaké šrouby jsou potřeba k připevnění panasonic 42 px 80 na držák na zeď, dík :-) L.
Radoo (1302)|26.7.2008 21:57
[QUOTE=ludevik;181370]To znamena,ze treba najprv kupit detektor kovu :)[/QUOTE]

Spíš to znamená udělat si plánek s mírama a nikam ho neztratit.
Nebo si to poznačit na podlaze :)
MrSmith1 (16)|31.7.2008 11:21
Cau Prosim te co to mas za repraky?
MrSmith1 (16)|31.7.2008 11:23
[QUOTE=comm;184520]Vyfotil jsem ti jak vypada drzak 4.5cm.

z vetsi dalky od TV
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

~20cm od zdi
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

~40cm od zdi
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

malo svetla ted, s bleskem to osvetli stenu a tv skoro nejde videt, kdyztak jeste rano prihodim.[/QUOTE]



Cau Prosim te co to mas za repraky?
RossiD (1271)|8.8.2008 21:35
Poridil jsem si Samsung PS50A457 a chtel bych tuto TV instalovat na zed.Po procteni teto diskuze jsem si vybral drzak http://www.penta.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=28728 ,je ma volba spravna,neni zde nejaky problem s uchycenim?Jake konkretni hmozdinky a srouby /v jakem poctu/ pouzit do dutych cihel dle vasich zkusenosti?Predem vsem mnohe diky za rady !
amyr (120)|10.8.2008 13:27
[QUOTE=RossiD;187120]Poridil jsem si Samsung PS50A457 a chtel bych tuto TV instalovat na zed.Po procteni teto diskuze jsem si vybral drzak http://www.penta.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=28728 ,je ma volba spravna,neni zde nejaky problem s uchycenim?Jake konkretni hmozdinky a srouby /v jakem poctu/ pouzit do dutych cihel dle vasich zkusenosti?Predem vsem mnohe diky za rady ![/QUOTE]

Ten samý držák mám na Panáku 50PX70. S hrůzou jsem zjistil, že zed ,o které jsem se domníval, že je z plných cihel, tak je z dutáků.Takže jsem zašel do speciálky, kde jsem se poptal a výsledek byl hmoždinky do dutých cihel myslím průměr 12 mm,k tomu odpovídající vruty, asi 8 mm průměr za 6 HR hlavou 13mm , délka asi 60mm. Do vrchní řady jsem dal 4+4 ks, dolu 2+2 ks a drží to fest
RossiD (1271)|11.8.2008 00:50
2amyr
Mnohe diky za perfektni odpoved,hned jakmile bude hotov spodni regal na zbylou "aparaturu" tak se do toho pustim.Regal jsem si musel navrhnout sam,zadny takovy co by vyhovoval mym pozadavkum a umisteni pristroju /HTPC,DVD-HDD,audio atd../ jsem nesehnal,takze zbylo pouze nechat si ho udelat "na miru" .Tento tyden jeste vyrazim do OD Ikea a zakoupim nejake to podsviceni za TV a doufam,ze v kratke dobe se ma zena /a ma malickost/ budeme moci oddat filmovym zazitkum :)
Jeste jednou velke diky !
RossiD (1271)|11.8.2008 20:39
Tak maly zadrhel,nevite nekdo kde maji tento : http://www.penta.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=28728 drzak skladem ?Pripada mi,ze Hama stahla veskere levne drzaky z trhu a prodavaji se pouze ty drahe :(Diky za jakekoliv info !
V nejhorsim bych zakoupil tento vyrobek: http://www.alza.cz/hama-next-nastenny-drzak-d94764.htm ,ale opet nevim,zda jde bez problemu na meho Samsunga PS50A457 namontovat,hlavne se bojim znepristupneni skartovych vstupu atd...
kornelius (170)|11.8.2008 21:05
[QUOTE=napisxy;158965]Dnes jsem náhodou sehnal držák za 665,- vč. DPH a naklápěcí je za 854,-
Vypadá to docela pevně, je u toho hromádka šroubů, podložek a hmoždinek, ještě jich pár mají skladem.

HAMA ACTION

LCD/Plazma 30 - 63 palců
nosnost do 75kg
hloubka 3cm
VESA 100x100 až 800x400
jištěné uchycení

http://www.penta.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=28727
http://www.penta.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=28728

na fotce je cca rozmístění pro Panasonic TH-42PX70EA
[/QUOTE]

Tak jsem ho taky objednal, naklapeci at to jede :D A mel bych dotaz na majitele nejlepe Samu 40" pokud tentio drzak maji zda je nutne jej zkratit nebo se da pouzit tak jak je? Hmozdinky asi taky dam lepsi. A jak vysoko od zeme jste jej montovali?
RossiD (1271)|14.8.2008 21:11
Dnes jsem si z OD Ikea dovezl osvetleni pro TV : http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/70115564 ,jake jste zvolili umisteni 4 diodovych prouzku na zadech plazmy?Plazma vzadu preci jen trosku vice topi,nebudou svetla prilepena oboustrannou paskou /zvlaste v horni casti/odpadavat?Je lepsi dat 2+2 dohromady a nalepit je pouze na leve a prave strane,ci rovnomerne umisteni po vsech ctyrech stranach je efektnejsi ac maji pasky pouze 25cm delku?Opet dekuji za odpoved.
radon (142)|27.8.2008 23:08
řeší se tu vzdálenosti od zdi s ohledem na místo pro kabely, sám bych rád natlačil TV tak na 3-4cm a tak uvažuji nad redukcemi jako jsou tyto :
http://www.shop4home.cz/product_info.php?products_id=13863
http://www.pcplus.cz/ProductDetail.asp?ProductID=2780&NextPage=%2FProductTree%2Easp%3FCategoryID%3D147%26PPP%3D%26SP%3D0
nevíte jestli tyto redukce neovlivní kvalitu signálu, resp. mně jde o to, že mám výstup z PC, kabel i vstup TV ve verzi HDMI 1,3 a obávám se, že vřazením té redukce to degraduji ... ?
kekule (5)|2.9.2008 16:29
...viděl jsem že dioder existuje i ve variatě s bílými ledkami. využíváte onoho přepínání barev nebo tam máte stejně nastavenou jen jednu? jo a jak je psáno níže, lepší rozmístit dokona na všechny 4strany či jen 2 (levá-pravá, horní-spodní)??
RossiD (1271)|2.9.2008 19:15
Tak ja mam nastavenu vzdy jen jednu barvu /prolinani nepouzivam/,ale po tydnech stridame modrou a zelenou.Jinak na mou 50´jsem pouzil pouze jeno baleni a bohate mi to staci,je to na mne tak akorat,ale je pravdou,ze kazdy mame jiny vkus.Umisteni diodovych pasek mam na zadech TV kolem dokola.Jelikoz jsem liny tvor,zapinani a vypinani jsem vyresil pres dalkove ovladanou zasuvku - podsviceni tedy pohodlne "nastartuji" pres DO z polohy vleze.Skoda jen ,ze DO je ovladane radiove /ne infra/ a nemohu jej tedy zaclenit do "aktivit" Harmony One :(
vuaras (29)|2.10.2008 15:21
[QUOTE=lada22;185906]mohl bych poprosit, jaké šrouby jsou potřeba k připevnění panasonic 42 px 80 na držák na zeď, dík :-) L.[/QUOTE]

pozri si prispevok Kornelia na tejto strane s obrazkami HAMA drziaku, su k tomu skrutky vsetkych velkosti, ja mam PX80 a stacili mi, akurat som dal svoje hmozdenky, lebo tie dodavane boli mensie - 10 vrtak do steny, mam to na 6 sroboch kvoli elektrike som nemohol dat 8 a zatial drzi perfektne. Praca na cca 30 minut aj s odmeranim, kde to ma byt. Vsetky sroby v baleni - 4 do TV a 6 do steny.

Treba si ale dat pozor pri kupe tohto stojana, lebo TV je od steny tak okolo 10 cm, podla mna aj viac, aby ti to nevadilo.

Peter
soban1 (9)|27.10.2008 12:32
Zdravím pánové, tak jsem se prokousal celou diskuzí od začátku až sem a musím uznat, že zajímavé téma to tu je... Dávám svou plazmu (Philips 42") taky na zeď. Držák jsem si teda udělal ze dvou jeklů 35x35mm a dva háky do zdi na které se to pověsí, až zaschne barva pošlu foto pro inspiraci, ale co teda řeším furt jsou ty kabely ...to je oříšek, lišta mi přijde kíč a zase celou zeď kvůli tomu dělat....no nevím. Jinak co šrouby do zdi...udrží vám to normální hmožděnky?
001david (169)|27.10.2008 12:41
[QUOTE=soban1;198234]Zdravím pánové, tak jsem se prokousal celou diskuzí od začátku až sem a musím uznat, že zajímavé téma to tu je... Dávám svou plazmu (Philips 42") taky na zeď. Držák jsem si teda udělal ze dvou jeklů 35x35mm a dva háky do zdi na které se to pověsí, až zaschne barva pošlu foto pro inspiraci, ale co teda řeším furt jsou ty kabely ...to je oříšek, lišta mi přijde kíč a zase celou zeď kvůli tomu dělat....no nevím. Jinak co šrouby do zdi...udrží vám to normální hmožděnky?[/QUOTE]

No já jsem si udělal takovou "nástěnku" ze sádroše. 150 x 120 cm x 6 + dolu cca 20 cm nohu těsně nad tv skříňku. V té noze mám dva zavírací bílé prostupy do nábytku na kabely a nahoře za TV ovor. Aparatura kryje spodní nohu včetně kabelů a já mám pohled jen na nástěnku.:)
soban1 (9)|27.10.2008 12:51
[QUOTE=001david;198236]No já jsem si udělal takovou "nástěnku" ze sádroše. 150 x 120 cm x 6 + dolu cca 20 cm nohu těsně nad tv skříňku. V té noze mám dva zavírací bílé prostupy do nábytku na kabely a nahoře za TV ovor. Aparatura kryje spodní nohu včetně kabelů a já mám pohled jen na nástěnku.:)[/QUOTE]

Ty hele fotku náhodou nemáš...? Mě tady zaujali ta "falešný" zdi z mdf desky, ale zase to natahovat lepidlem a pak natírat....nevím...
001david (169)|27.10.2008 13:19
[quote=soban1;198241]Ty hele fotku náhodou nemáš...? Mě tady zaujali ta "falešný" zdi z mdf desky, ale zase to natahovat lepidlem a pak natírat....nevím...[/quote]


Jak je ta nožka dole , tak její boky jsou protažené skrz celou část nahoru. Takže konstrukce je dokola + takový tunel uprostřed. V něm se budou lépe tahat kabely dolu. Není tam ještě otvor pod tv. Bylo to univerzální, nevěděl jsem jakou tv koupím. Jinak ze spoda je také otvor viz kabel + za tou nožkou je zásuvka 220V a trubky vezdi spojené do lišty u podlahy. Je to speciální lišta ve které lze tahat kabely, takže se dostanu za nástěnku odkudkoli. No a mám skříň pod sestavu, která krije zásuvky a je těsně pod hranou nástěnky a kulaté otvory na kabely jsou hned za aparaturou.:-R

[ATTACH=CONFIG]19529[/ATTACH]

A ještě se starou aparaturou.

[ATTACH=CONFIG]19530[/ATTACH]
priprava tv.jpg 1 033a.jpg
soban1 (9)|27.10.2008 13:44
Tak to je fakt šikovný...sice tu je pak problém u mě s držákem na zeď...páč tu těžkou krávu mu to neudrží to musí jít do zdi,ale nějak to zimpovizuji a podobně to udělám...chtěl jsem takhle nějak udělat plech...kolem celé TV...tak to nějak vykoumám :) díky
001david (169)|27.10.2008 13:55
[quote=soban1;198258]Tak to je fakt šikovný...sice tu je pak problém u mě s držákem na zeď...páč tu těžkou krávu mu to neudrží to musí jít do zdi,ale nějak to zimpovizuji a podobně to udělám...chtěl jsem takhle nějak udělat plech...kolem celé TV...tak to nějak vykoumám :) díky[/quote]

Z držákem problém právě není. Kovové hmoždinky do sádroše ( jedna unese cca 40 kg na střih) takové ty co udělají v dutině hvězdu ,tech tam dáš několik podle držáku. Hlavně 2 hmožnidky musí přijít do těch svislých kolejnic , které jsou protažené do toho sloupku dole. Celkově je základní konstrukce chycená na zaď cca 25 hmoždinek každá na cca50kg nosnosti. Je to předimenzované !!!\\/ Připravoval jsem to na plazmu 45kg, ale teď tam bude LCD 32kg. Je to na klasický držák pevný nebo sklopný. Takový ten výsuvný do prostoru cca 50cm dopředu bych ale neriskoval. To už by byla velká páka.:eek:
soban1 (9)|27.10.2008 14:07
No já jsem si držák udělal vlastní (vyšel mě asi na 200,-) a drží mi to dva šrouby do zdi...to znamená že na hmotnost plazmy se dělí na1/2...takže ten sádroš by to asi nedal....ale už jsem to tak asi nějak vymyslel :)
Pičmulínek (0)|28.10.2008 22:44
Čau, můžeš trošku popsat tvoje řešení, uvažuju o něčem podobném, skoby, háčky, jednoduché řešení za pár peněz, žádné polohování (podle mě není třeba, jednou nastavíš a hotovo, fakt se mi nechce za pověšení tv na zeď platit dvojku). Máš nějaké foto? Díky
soban1 (9)|29.10.2008 10:15
[QUOTE=Pičmulínek;198472]Čau, můžeš trošku popsat tvoje řešení, uvažuju o něčem podobném, skoby, háčky, jednoduché řešení za pár peněz, žádné polohování (podle mě není třeba, jednou nastavíš a hotovo, fakt se mi nechce za pověšení tv na zeď platit dvojku). Máš nějaké foto? Díky[/QUOTE]

No tak jsem strávil včerejší odpoledne trochou vrtání a tak...a plazma je na zdi :), foto mám a pokusím se ho přiložit. Držák není nic těžkýho, stačí frička, vrtačka a jekl. Jinak ze zdi koukají jen dva ty malé háčky a drží to na 12" hmožděnce s vrutem dlouhým 13cm...samotná jedna udrží i mě :D No a už jsem vymyslel i skrytí kabelů, takže až lidově dotvořím, taky se pochlubím :) Kdyby jste někdo chtěl....zkusím udělat nějakej nákres držáku atd,tak pak můžu poslat mailem.
DSC00249m.JPG DSC00250m.JPG DSC00253m.JPG
001david (169)|29.10.2008 10:42
[quote=Pičmulínek;198472]Čau, můžeš trošku popsat tvoje řešení, uvažuju o něčem podobném, skoby, háčky, jednoduché řešení za pár peněz, žádné polohování (podle mě není třeba, jednou nastavíš a hotovo, fakt se mi nechce za pověšení tv na zeď platit dvojku). Máš nějaké foto? Díky[/quote]

Co toto.??\\/

http://www.kasa.cz/audio-video-technika/koupit/413306/rott-univerzalni/rott-torino-m/
http://www.kasa.cz/audio-video-technika/koupit/362220/rott-univerzalni/rott-venezia-m/