Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak přidělat TV na zeď

setres (158)|26.3.2008 14:37
[QUOTE=tom.pra;170137]Přesně ten držák a tu TV mám, dneska jsem ji pověsil a vše ok... Jenom jsem tu mřížku co je na stěně, na každé straně asi o 6cm zkrátil, aby moc nečouhala...[/QUOTE]
myslíš zkrátil na délku nebo i na výšku? A ještě jakou máš vzdálenost ode zdi?
vmachalik (19)|28.3.2008 09:14
Dle vašich dobrých zkušeností mi prosím doporučte nějaký držák na zeď do 1000Kč pro plazmu 37PX80e.
Dík.
imaster (11)|28.3.2008 10:33
Musíš se orientovat podle nosnosti a ne ceny. V cenové relaci co píšeš je něco tady

http://www.avstage.cz/lcd-video-audio/nastavitelne-drzaky/tvs-lcd710-hq/

já kupoval pro svou LCD panasonic TX 37 LZD 70 F tento

http://www.avstage.cz/lcd-video-audio/nastavitelne-drzaky/tvs-plsm210-hq/
ac8f0f0984fb7ac62dce9eb4636e0abb.jpg 68c371670db65a6581d335839351c892.jpg
amyr (120)|31.3.2008 20:32
Poradí někdo, jak pověsit 50-ku plazmu na zed, ktera je z dutých cihel ? Pořídil jsem držák Hama Action. Dodávané hmoždinky jsou určeny bud do panelů nebo norm. cihel. Jestli existují nějaké speciální do dutaku aby měly i požadovanou nosnost.
marwis (105)|31.3.2008 20:36
amyr: Odpoveď na Tvoju otázku by ma tiež zaujímala. Kolega radil nejaké špeciálne hmoždinky, len si teraz neviem spomenúť na presný názov.

Ak máte niekto skúsenosti, raďte prosím.
robert.kotasek (777)|31.3.2008 21:02
pat01 (249)|1.4.2008 08:01
Dobrý den.Včera jsem se byl u kolegy podívat na palzmu.Má jí na zdi všechno ok jen my zarazilo že palzma usazená na držáku byla asi 10cm od zdi.Nevypadalo to hezky moc se my to nelíbilo a z boku tam bylo vidět jak do prd****
Je my jasný že to bylo asi konstrukcí držáku ale zajímalo by mě z vás co už mají zkušenosti zda existuje jiný držák nebo řešení kdy plazma/lcd bude opravdu co nejvíce u zdi.Pro optický efekt.Těch 10cm moc efektně nevypadalo i když na duhou stranu chápu že tam je nějak potřeba dát a dostat scarty a kabeláž..Nějaké odklopení a přiklopení ?Děkuju
robert.kotasek (777)|1.4.2008 08:39
pat01: zkus toto tema zacit cist odzacatku... uzivatel Radoo ho zalozil prave ze stejnych duvodu jako ty... vyrobil si vlastni... dale se tady vyskytlo i par reseni (nove vyrobky) ktere splnuji tve pozadavky...
Jinak Ano existuji i drzaky co maji mensi vzdalenost od zdi... ;)
Ja osobne mam (ale jen do 32") a vzdalenost od zdi je 1,8cm ;)
pat01 (249)|1.4.2008 15:52
ok omlouvám jsem.Už jsem to přelouskal od začátku.Bohužel zručnost a manuelní práce my sudičky do vínku nedaly.To jak si to vytvořil Radoo bych prostě nezvládl.Proto bych se chtěl zeptat který z těch hotových držáků tady co kdo máte je opravdu dělaný tak,aby byl placka byla na zdi co nejvíc samozřejmě v rámci možností.děkuju.
divák (37)|1.4.2008 16:00
[QUOTE=pat01;171361]ok omlouvám jsem.Už jsem to přelouskal od začátku.Bohužel zručnost a manuelní práce my sudičky do vínku nedaly.To jak si to vytvořil Radoo bych prostě nezvládl.Proto bych se chtěl zeptat který z těch hotových držáků tady co kdo máte je opravdu dělaný tak,aby byl placka byla na zdi co nejvíc samozřejmě v rámci možností.děkuju.[/QUOTE]

http://www.videoexpert.cz/stolky-drzaky/omnimount-wm1-l

Tento držák drží placku ve vzdálenosti 4,5cm od zdi. Já mám dveře do místnosti právě ze strany, kde je na stěně placka, tak jsem to zamaskoval reproduktory od domácího kina.
pat01 (249)|1.4.2008 16:28
[QUOTE=divák;171363]http://www.videoexpert.cz/stolky-drzaky/omnimount-wm1-l

Tento držák drží placku ve vzdálenosti 4,5cm od zdi. Já mám dveře do místnosti právě ze strany, kde je na stěně placka, tak jsem to zamaskoval reproduktory od domácího kina.[/QUOTE]
Ok děkuju za info.ale zdá se my to ještě pořád dost.Když jsem viděl předevčírem těch 10cm jak to nebylo hezký tak z toho asi blbnu.Možná už to mín ani nejde.Jen teoretizuju praktickou zkušenost nemám proto se ptám.dík.
robert.kotasek (777)|2.4.2008 00:15
Pat01: urcite jsi to cetl cele? co prispevek 58 https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=158965&postcount=58
3cm jsou uz hodne dobre a cena je taky super... lepsi na tuhle uhlopricku asi nenajdes... (mozna jo ale zapotis se)
setres (158)|11.4.2008 14:11
Dočetl jsem se zde o držáku HAMA ACTION, na který bych chtěl zavěsit plazmu Panasoinic PX80. Chtěl bych se zeptat majitelů jestli neměli nějaký problém s instalací ale hlavně s hloubkou pouze 3cm. Mám na mysli připojení scart kabelů a pod.
vmachalik (19)|14.4.2008 13:23
Držár HAMA Action mám již zakoupený, přestříkaný na černo a čekám jen už na plazmu 37PX80E. Rád se podělím se o rady až to nainstaluji.
setres (158)|14.4.2008 13:52
[QUOTE=vmachalik;173088]Držár HAMA Action mám již zakoupený, přestříkaný na černo a čekám jen už na plazmu 37PX80E. Rád se podělím se o rady až to nainstaluji.[/QUOTE]
díky budu rád
michal_h (492)|14.4.2008 14:25
[QUOTE=robert.kotasek;171251]co takhle pouzit google? ;)
napriklad... http://www.prumyslovydum.cz/Kotevni-technika-Pro-hurdisky-derov-cihly_d1763.html[/QUOTE]
a kdyby to nestačilo, tak tohle bude určitě:
http://www.pattex.cz/produkty/chemicka-kotva-duty-material.html
robert.kotasek (777)|14.4.2008 20:58
[QUOTE=michal_h;173096]a kdyby to nestačilo, tak tohle bude určitě:
http://www.pattex.cz/produkty/chemicka-kotva-duty-material.html[/QUOTE]

jj ale to uz je kapecku jiny kalibr a neni to zrovna nejlevnejsi... ;) Udrzi to i tank... :D
MrSmith1 (16)|22.4.2008 16:43
[QUOTE=imaster;170758]Musíš se orientovat podle nosnosti a ne ceny. V cenové relaci co píšeš je něco tady

http://www.avstage.cz/lcd-video-audio/nastavitelne-drzaky/tvs-lcd710-hq/

já kupoval pro svou LCD panasonic TX 37 LZD 70 F tento

http://www.avstage.cz/lcd-video-audio/nastavitelne-drzaky/tvs-plsm210-hq/[/QUOTE]

Zdravim jak daleko je ta TV od zdi na tom drzaku?

Dik
vomic (671)|22.4.2008 17:32
moje řešení 50" plasmy pomocí o 5 cm předsazené stěny zhotovené z MDF desek a trámků zakoupených a nařenzaných na míru v Baumaxu a následně potažená stěna fasádní omítkou (samodomo výroba cca 3 hodiny za cca 2500 Kč celkem)
ve stěně je za plasmou díra kterou jdou všechny kabely dolu do další díry ze které vycházejí ke komponentům.
IMG_7737.JPG
denisek (260)|22.4.2008 18:20
[QUOTE=vomic;174159]moje řešení 50" plasmy pomocí o 5 cm předsazené stěny zhotovené z MDF desek a trámků zakoupených a nařenzaných na míru v Baumaxu a následně potažená stěna fasádní omítkou (samodomo výroba cca 3 hodiny za cca 2500 Kč celkem)
ve stěně je za plasmou díra kterou jdou všechny kabely dolu do další díry ze které vycházejí ke komponentům.[/QUOTE]

Nebyl by ten centr lepší pod TV? Jinak to vypadá moc pěkně.
michal_h (492)|23.4.2008 09:00
[QUOTE=vomic;174159]moje řešení 50" plasmy pomocí o 5 cm předsazené stěny zhotovené z MDF desek a trámků zakoupených a nařenzaných na míru v Baumaxu a následně potažená stěna fasádní omítkou (samodomo výroba cca 3 hodiny za cca 2500 Kč celkem)
ve stěně je za plasmou díra kterou jdou všechny kabely dolu do další díry ze které vycházejí ke komponentům.[/QUOTE]
tak to máme podobné....mdf deska, lakovaná, předsazená, po bocích skryté zářivkové osvětlení...
:-)
SNC10691.JPG
jirkaskra (139)|23.4.2008 09:26
michal h: tak to máme podobné....mdf deska, lakovaná, předsazená, po bocích skryté zářivkové osvětlení...

Tak tohle přesně nějak plánuju , nebyl by obrázek za tmy s rozsvíceným osvětlením ??? Díky
michal_h (492)|23.4.2008 09:40
[QUOTE=jirkaskra;174280]Tak tohle přesně nějak plánuju , nebyl by obrázek za tmy s rozsvíceným osvětlením ??? Díky[/QUOTE]
no problem, ale musíš počkat do večera
jirkaskra (139)|23.4.2008 14:05
Díky rád počkám, uvažuju totiž taky o nepřímém osvětlení za předsazenou stěnou 10cm od zdi na které bude telka. Asi bych to viděl nějak takhle viz.návrh obrázek :
tuti (55)|23.4.2008 14:10
viz výše 2 obrázky od kutilů Timů : skvělé, takhle to má vypadat, díky za podněty a nápady.
michal_h (492)|23.4.2008 19:43
[QUOTE=tuti;174328]viz výše 2 obrázky od kutilů Timů : skvělé, takhle to má vypadat, díky za podněty a nápady.[/QUOTE]
no tak já rozhodně kutil tim nejsem, vyrobeno na zakázku...
tuti (55)|23.4.2008 20:30
[QUOTE=michal_h;174363]no tak já rozhodně kutil tim nejsem, vyrobeno na zakázku...[/QUOTE]

Na výsledku hodnocení to nic nemění, je to móc pěkné a je v podstatě jedno jestli si to uděláš sám nebo za to zaplatíš firmě ať už víc či méně. Nejdůležitější je Tvoje vlastní (a asi nějaké té ženské v domě) spokojenost.
michal_h (492)|23.4.2008 20:56
[QUOTE=jirkaskra;174327]Díky rád počkám, uvažuju totiž taky o nepřímém osvětlení za předsazenou stěnou 10cm od zdi na které bude telka. Asi bych to viděl nějak takhle viz.návrh obrázek :[/QUOTE]
tak posílám slíbené, pro případné kutily i nějaké skicy
SNC11105.jpg komoda obklad.jpg komoda.jpg obklad0001.jpg
michal_h (492)|23.4.2008 21:01
[QUOTE=tuti;174382]Na výsledku hodnocení to nic nemění, je to móc pěkné a je v podstatě jedno jestli si to uděláš sám nebo za to zaplatíš firmě ať už víc či méně. Nejdůležitější je Tvoje vlastní (a asi nějaké té ženské v domě) spokojenost.[/QUOTE]
já jsem se hlavně bál, aby ženská neremcala, že se nedá na telku dívat oproti dřívější kvalitní crt, ale to se řeší jinde...
jirkaskra (139)|23.4.2008 21:08
Díky je to super, jen bych volil jiné zářivky, ty co se spojují do sebe a tvoří celistvou řadu, výsledný efekt je že není vidět tmavý stín ve spoji a dokonce se dají dobře spočítat na délku, aby vyšly po celé délce . To je jen můj názor, třeba se zrovna někomu může líbit ten přerušenej světelnej paprsek. Jinak je fakt výborný i ten stolek na komponenty HIFI. Díky za foto.
michal_h (492)|23.4.2008 21:34
[QUOTE=jirkaskra;174391]Díky je to super, jen bych volil jiné zářivky, ty co se spojují do sebe a tvoří celistvou řadu, výsledný efekt je že není vidět tmavý stín ve spoji a dokonce se dají dobře spočítat na délku, aby vyšly po celé délce . To je jen můj názor, třeba se zrovna někomu může líbit ten přerušenej světelnej paprsek. Jinak je fakt výborný i ten stolek na komponenty HIFI. Díky za foto.[/QUOTE]
hm, to máš asi pravdu, to jsem nějak neřešil, nejsem až zas takový detailista a navíc jsem řešil celý byt a to byly jiné starosti (přebírání bytu, vady a nedodělky...)
vomic (671)|25.4.2008 19:07
[QUOTE=denisek;174168]Nebyl by ten centr lepší pod TV? Jinak to vypadá moc pěkně.[/QUOTE]

Zkoušel jsem to, rozdíl v kvalitě zvuku jsem nijak neslyšel takže jsem zvolil umístění pro mě více estetické :)
vomic (671)|25.4.2008 19:11
[QUOTE=michal_h;174397]hm, to máš asi pravdu, to jsem nějak neřešil, nejsem až zas takový detailista a navíc jsem řešil celý byt a to byly jiné starosti (přebírání bytu, vady a nedodělky...)[/QUOTE]
to svtělo je efektní na pohled ale přijde mi hodně ostré a silné na sledování TV v noci ale já mám na tohle hrozně subjektivní názor ... mám rád co největší tmu při sledování TV a stejně tak i naštěstí žena+dcera.

BTW: nevadí ti frekvence zářivek při sledování plasmy ? ... zářivky všeobecně zesilují pomyslné blikání obrazu. Kdybych to už řešil asi bych šel spíš do diod.
michal_h (492)|26.4.2008 16:00
[QUOTE=vomic;174625]to svtělo je efektní na pohled ale přijde mi hodně ostré a silné na sledování TV v noci ale já mám na tohle hrozně subjektivní názor ... mám rád co největší tmu při sledování TV a stejně tak i naštěstí žena+dcera.

BTW: nevadí ti frekvence zářivek při sledování plasmy ? ... zářivky všeobecně zesilují pomyslné blikání obrazu. Kdybych to už řešil asi bych šel spíš do diod.[/QUOTE]
ono je to v reálu trochu odlišné od té fotky (mám užitkový foťák), to světlo není ostré, je tlumené, takže vůbec nijak neovlivňuje obraz plasmy (frekvence)
jandre (34)|16.5.2008 13:38
Zdravím všechny,

po přečtení všeho výše uvedeného jsem začal hledat. Chci namontovat na zeď TH-37PX70 no a našel jsem tenhle držák http://www.acent.cz/DetailPage.asp?CatID=0&DPG=73853
Přijde mi lepší než ten od Hamy, který je moc dlouhý, takže jakmile bude namontováno hodím sem foto.

Co na něj říkáte?
michal_h (492)|19.5.2008 09:57
[QUOTE=jandre;177549]Zdravím všechny,

po přečtení všeho výše uvedeného jsem začal hledat. Chci namontovat na zeď TH-37PX70 no a našel jsem tenhle držák http://www.acent.cz/DetailPage.asp?CatID=0&DPG=73853
Přijde mi lepší než ten od Hamy, který je moc dlouhý, takže jakmile bude namontováno hodím sem foto.

Co na něj říkáte?[/QUOTE]
no co se na to dá říct, je to jen držák... :-)
neměl by s tím být žádný problém
comm (124)|26.5.2008 13:54
Tak jsem se konecne taky odhodlal hodit TV na zed.

Puvodne jsem teda povesil TV a nechal kabely + repro na zvuk lezet, vypadalo to ale blbe
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Tak jsem si dal tu praci (klasicka cihlova zed) a zasekal to.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Drzak jsem pouzil HAMA FIX, ktery jsem ale musel na bocich o 15cm zkratit, aby nevycuhoval (zepredu videt nesel, ale zboku uz jo).
Matry (79)|26.5.2008 14:01
No to je jiný kafe bez kabelů!! Blahopřeji :-)
michal_h (492)|27.5.2008 09:54
[QUOTE=comm;178856]Tak jsem se konecne taky odhodlal hodit TV na zed[/QUOTE]
práce se vyplatila
:-)
tomba 1. (6)|3.6.2008 12:04
Re-COMM,a jiní
Měl bych na vás jeden dotaz,plánuji taky pověsit TV na stěnu ale není mě jasné jak máte vyřešeny všechny kable k TV když jsou zasekány ve stěně.Jak to máte zmáknuté?Nějakej husí krk?Koncovka scart je dost široká?Jak budete později přidávat další kablíky?Dík za info.
RedBaron (90)|3.6.2008 14:18
[QUOTE=tomba 1.;179919]Re-COMM,a jiní
Měl bych na vás jeden dotaz,plánuji taky pověsit TV na stěnu ale není mě jasné jak máte vyřešeny všechny kable k TV když jsou zasekány ve stěně.Jak to máte zmáknuté?Nějakej husí krk?Koncovka scart je dost široká?Jak budete později přidávat další kablíky?Dík za info.[/QUOTE]

Vůbec bych nepřemýšlel a udělal tunýlek do zdi, kam se v budoucnu vejdou i další káble, zasádrovat, zaštukovat, zatmelit a nabílit.
comm (124)|3.6.2008 14:30
Vysekal jsem solidni diru, husi krk jsem po ruce nemel, takze jsem kabely napevno zasadroval (prvni vrstva sadry, do ni hned kabely, to jsem nechal zaschnout, druha vrstva sadry, zarovnane spachtli, pak polystyrenem s vodou vyhlazene do dokonale roviny, nejde poznat nic...). Nechal jsem si cca pul metru rezervu za TV pro pripadne sundavani (od te doby jsem mel TV asi 5x sundanou, maloval jsem obyvak na jinou barvu atd.). Pripojil jsem veskere mozne kabely, vc. VGA, 2x HDMI, Scartu atd. Mam je vyvedene dolu do te komody. Menit to nebudu potrebovat. Kdyby jo tak to holt vyrvu, ale nemyslim ze bude treba :) Kdybych chtel dat husi krk tak bych musel udelat diru 3x vetsi... to uz bych asi nezahladil jako original :) Sadrokartonari to maji mnohem jednodussi... ale ne kazdy ma sadros, ze...

Mrknu doma jestli nemam fotku, kdy je TV sundana a jde videt vyvod kabelu.

Bez tech kabelu je to ale 100 a 1... doporucuju vsem.
tomba 1. (6)|9.6.2008 19:41
Chlapci kde je k mání ta omotávka nebo jak to mám nazvat která sloučí kabely od TV ke komponetům?
comm (124)|9.6.2008 20:50
toto? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
FALCO_01 (10)|10.6.2008 16:35
Tak po dlouhé době taky hodím svoje fotečky, držák jsem koupil za tisícovku - nějaký B-tech , takže mám telku skoro u zdi. :)
Zasekal jsem husí krk asi 5cm tlustý abych mohl protáhnout rozebrané SCARTY a ostatní kabely.
IMAG0220.jpg IMAG0221.jpg IMAG0223.jpg IMAG0224.jpg
ludevik (5)|12.6.2008 18:29
Ja sa len bojim,ze mi ten drziak tv neudrzi-kupil som le40a656,drziak vsak este nemam,ako si sa neviem odhodlat kupit,alebo si vybrat...
Ide o to,ze obyvacka je oblozena sadrokartonom za ktorym je urcita medzera a az potom je panel...ake sroby by boli najlepsie?Myslim dlzku.
michal_h (492)|13.6.2008 09:22
[QUOTE=ludevik;181098]Ja sa len bojim,ze mi ten drziak tv neudrzi-kupil som le40a656,drziak vsak este nemam,ako si sa neviem odhodlat kupit,alebo si vybrat...
Ide o to,ze obyvacka je oblozena sadrokartonom za ktorym je urcita medzera a az potom je panel...ake sroby by boli najlepsie?Myslim dlzku.[/QUOTE]
otázka je jakej sádrokarton tam máš, pro jistotu to můžeš klidně navrtat až do panelu
Radoo (1302)|14.6.2008 12:57
Já osobně mám taky sádroš a navrtal jsem to rovnou do plechu na který je šroubován sádroš.
Zjistíš to poklepem, nebo detektorem kovu.
ludevik (5)|14.6.2008 19:55
To znamena,ze treba najprv kupit detektor kovu :)
streethawk (85)|20.6.2008 07:06
Nazdar ludia, po pol roku spokojnosti z mojou TV 42px70, som sa rozhodol zavesit si ju na stenu, mal som to v plane, ale este pred par tyzdnami boli ceny drziaku, ktory som si obhliadol privysoke, zo zaciatku, ked som len po nom pokukoval stal 1000Skk, ked som sa odhodlal k jeho kupe, zrazu cena vyskocila na cca 3000, to ma skoro porazilo a teraz ako som povedal po par tyzdnoch sa cena zasa celkom prijemne upravila, aby som nechodil ako psik okolo horucej kase, tak tu je (HAMA Action - naklapaci) :
http://www.alza.sk/SK/polohovatelny-nastenny-drzak-pro-lcd-a-plazmove-televize-hama-action-d80287.htm
Hned ako mi prisiel, pustil som sa do montaze, ALE zhrozil som sa ked som ho vybalil, ja som cely cas pozeral na fore fotky od Vas (ale to bol ten pevny typ) a ten mal hlbku 3cm, kdezto tento ma hlbku 8cm, je to dane samozrejme polohovatelnou konstrukciou, ale aj tak velmi ma to schladilo.
Chvilku som zvazoval, ze ho vratim a necham si poslat ten druhy, ALE zamyslel som sa nad tym co tu niektory o tej zakladnej verzii HAMy pisali, ze by to chcelo predsa len trosku viac priestoru pre kabelaz a musim len potvrdit, ze ak by som mal ten zakladny nenaklapatelny model, nezmestil by som tam moje kable, pretoze moje SCART kable su kvalitne, velmi hrube a neohybne kable a len tak tak sa vosli pod tento drziak.
Nakoniec aj vysledny esteticky efekt nieje vobec tak zly ako som na prvy pohlad do krabice ocakaval, je to velmi elegantne, telka je aj v nesklopenom stave mierne(naozaj velmi mierne, ale je) klopena nadol, co sa mi ale velmi paci, spodok TV mam vo vyske 95cm, dlho mi trvalo kym som sa rozhodol do akej vysky ju umiestnim.
Tolko moja skusenost, dnes dolozim este par foto ak bude zaujem, cafffte

Street