Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Oddělění TV od PC na jedné zásuvce

Xanad (38)|7.10.2004 22:09
Heuréka, takže je to asi tak, že kdyby PC mělo odizolovaný zdroj od kostry skříně, tak je to v klidu.
No a mě asi opravdu teda nezbyde než objednat ten galvanický oddělovač nebo dá se to rušení nějak jinak eliminovat, teda krom toho ať se přestěhuju,
Ivo Mašek (10205)|7.10.2004 22:12
oddělovač
...ono se tu už o tom psalo, nemýlím-li se.
Vážení, mám po 12-ti hodinové šichtě a začínám zívat. Přeji dobrou noc vespolek :-)
Miuvek (858)|7.10.2004 22:13
[quote=Xanad]No jestli to dobře chápu, tak PC patří do I třídy, v podstatě kůli kovovému obalu na zdroji, který je natvrdo přišroubován na plechovou skřín, kdežto video má zdroj odizolovaný od skříně a je to v pořádku_?[/quote]
Ano, u PC zdroje není žádná dvojitá izolace, která by vylučovala "průnik" síťového napětí na kovový obal zdroje, proto na tento obal musí být připojen ochranný vodič, který v případě úrazu odvádí poruchový proud z kovového obalu a tím zároveň zajistí vybavení jističe nebo proudového chrániče.

P.S. Principiálně a teoreticky by do téže plechové krabice šel vyrobit zdroj II. bezp. třídy, který by potom díky dvojité izolaci mezi plechem a živými částmi zdroje nepotřeboval ochranný vodič, ale žádný výrobce to takto nedělá. To ale byla jenom taková myšlenková piruetka, neberte to moc vážně. :-)-
Miuvek (858)|7.10.2004 22:14
[quote=Ivo Mašek]Miuvek: tááák, teď si rozumíme. :-)[/quote]
Taky jsem rád :-E :BB:
Miuvek (858)|7.10.2004 22:18
[quote=Xanad]Heuréka, takže je to asi tak, že kdyby PC mělo odizolovaný zdroj od kostry skříně, tak je to v klidu.
No a mě asi opravdu teda nezbyde než objednat ten galvanický oddělovač nebo dá se to rušení nějak jinak eliminovat, teda krom toho ať se přestěhuju,[/quote]

Jo, to si kup. Za ty peníze nemá smysl něco bastlit. Navíc by ti z toho vyšel stejně nějakej "usoplenec" z přestřiženýho koaxu a dvou kondenzátorů.
Doufám, že jsme tě debatou o eltech předpisech moc neunavili :-D :BB:
mirekv (7169)|7.10.2004 22:18
[quote=Xanad]Heuréka, takže je to asi tak, že kdyby PC mělo odizolovaný zdroj od kostry skříně, tak je to v klidu.
No a mě asi opravdu teda nezbyde než objednat ten galvanický oddělovač nebo dá se to rušení nějak jinak eliminovat, teda krom toho ať se přestěhuju,[/quote]Kam by ses stěhoval? všude je to stejné, pořiď si ten galvanický oddělovač. Pánové: Miuvek a Ivo, rozebírat tu elektrikářské znalosti je metání hrachu proti zdi! \/
Xanad (38)|7.10.2004 22:20
Díky za trpělivost Vám, všem, zase su chytřéší, jen by mě zajímalo jak hodně jsou tyto oddělovače účinné, protože jsem po nich pátral a až od Pitomce jsem dostal tip, na nějakého výrobce, takže mě přijde, že se tím zde nikdo asi moc nezabývá
Miuvek (858)|7.10.2004 22:30
[quote=Xanad]No a nic se neděje, já si matně vybavuji, že práce v našem případě příkon se rovná napětí kráte proud, no tak, když sečtu příkony všech věcí co běží tzn. monitor + TV asi 300W, zdroj na PC mám 300W, no jestli homka mají 300W + video, 20W úsporka, tak jsem někde okolo kilowaty, když to vidělím 220, tak se dostanu někde okolo 5A.
Aspoň takhle nějak nás to učilli na svářečáku, a v podstatě i podle tohoto jsem sháněl altík na Š110 ze Š120, aby mi utáh rádio, halogeny ventilátor stěrače, a jiné bláznoviny co mám v autě a já nedojel 20km a nenastartoval.
MOžná se mýlím, ale jak říkám rád se poučím[/quote]
Ten výpočet proudu z výkonu a napětí máš správně. K tomu alternátoru: Musíš si posčítat proudy spotřebičů a porovnat s proudem alternátoru (bývá uveden) + nějaká rezerva, abys nejel nadoraz a aby to vůbec během jízdy ještě dobíjelo :-) U žárovek spočítáš proud z udaného příkonu, ale u audio aparatury ho budeš muset změřit.
Můj známý má v autě aparaturu, která spolehlivě během 15 min při vypnutém motoru vybije 55Ah akumulátor.
Pokud se matně pomatuju, alternátory ze Š120 mají max proud 45 A, ale nejsem si vůbec jistý. Mrkni na http://skoda.panda.cz/ , tam by takové údaje mohly být.
Mohl by jsi mít taky chybu v regulátoru dobíjení. Doufám, že jsi v té Š110 nenechal ten původní elektromagnetický?
Xanad (38)|7.10.2004 22:31
No já si myslím, že to tak marný metání nebylo, jak jsem psal vejš jsem chytřejší a můžu někde házet patky, ne ale vážně díky moc, rád se účastním diskuzí, které mají co do činění z praxí, a mají něco do sebe, ahlavně mi něco přinesou :-I 8-) :-E
Miuvek (858)|7.10.2004 22:35
[quote=mirekv][quote=Xanad]Heuréka, takže je to asi tak, že kdyby PC mělo odizolovaný zdroj od kostry skříně, tak je to v klidu.
No a mě asi opravdu teda nezbyde než objednat ten galvanický oddělovač nebo dá se to rušení nějak jinak eliminovat, teda krom toho ať se přestěhuju,[/quote]Kam by ses stěhoval? všude je to stejné, pořiď si ten galvanický oddělovač. Pánové: Miuvek a Ivo, rozebírat tu elektrikářské znalosti je metání hrachu proti zdi! \/[/quote]
Ahoj, až teď jsem si tě všiml. S tím metáním máš celkem pravdu, ale všechno začalo náznakem toho, že by někdo mohl odpojovat ochranný vodič. To nejde nezareagovat... No a pak už se to "vezlo", jak už to v diskusích chodívá :-E
Xanad (38)|7.10.2004 22:45
[quote=Miuvek][quote=mirekv][quote=Xanad]Heuréka, takže je to asi tak, že kdyby PC mělo odizolovaný zdroj od kostry skříně, tak je to v klidu.
No a mě asi opravdu teda nezbyde než objednat ten galvanický oddělovač nebo dá se to rušení nějak jinak eliminovat, teda krom toho ať se přestěhuju,[/quote]Kam by ses stěhoval? všude je to stejné, pořiď si ten galvanický oddělovač. Pánové: Miuvek a Ivo, rozebírat tu elektrikářské znalosti je metání hrachu proti zdi! \/[/quote]
Ahoj, až teď jsem si tě všiml. S tím metáním máš celkem pravdu, ale všechno začalo náznakem toho, že by někdo mohl odpojovat ochranný vodič. To nejde nezareagovat... No a pak už se to "vezlo", jak už to v diskusích chodívá :-E[/quote]
Tak, tak k tý 110 já si to nejdřív neuvědomil, ale pak když jsem si spočítal, jedny halogeny, druhý halogeny, zadní mlhovka a světla, stěrače ventilátor, tak při 12V jsem asi tak na víc jak 25A. a to tam nejni rádio, no a altík tam je tuším nějaká 33A, takže šel ven.

Jinak nemáš náhodou jmenovce v Hradci Králové
Miuvek (858)|8.10.2004 09:27
[quote=Xanad]
....
Jinak nemáš náhodou jmenovce v Hradci Králové[/quote]

Možná, ale nevím o tom :-)- HK není můj region
Ivo Mašek (10205)|8.10.2004 09:51
Já si myslím, že to není "házení hrachu na zeď". Ono 230V v suchém prostředí nezabíjí - ale stačí být spocený, nebo stát nohama v "louži", a je hotovo. Ale o to tu nejde. jde o to, si uvědomit, jaké mít jištění pro přístroje, které chce dotyčný použít. Jak se ochránit před živou částí. Zda můžu použít jištění, které bych chtěl, nebo potřeboval.
A myslím, že i laika bude např. zajímat, že pitomých 100V, ale stejnosměrných, tě může dokonale "vykolejit", že např. stejnosměrný proud rozkládá krvinky, atd....
Anonymous (825)|8.10.2004 11:55
Vidim že tady probíráte elektrifikace :-) , mám §8 a §9 (revize), živím se tím a nechápu proč se ochraný vodič odpojí od zásuvky za cenu jistého nebezpečí když stačí oddělit vše ostatní a uvést na stejný potenciál pomocí pospojování.
Podstata věci je že se přívádí el.energie (zavléká) z antény či zesilovače II.tř. (únikový proud viz ČSN 33 16 10) a protéká přes PC.
Stačí použít oddělovací transformátor 230/230V a použít ochranu elektrickým oddělením viz ČSN 33 2000-4-41 (dříve dle dnes již neplatné ČSN 34 10 10 - ochrana oddělením obvodů) a je po problému s odpojením ochanného vodiče protože u této ochrany není pro základní ochranu zapotřebí. Nebo je možné použít bezpečnostní trafa (železná) 230/12 a 12/230 a je to super. Případné kompenzace (dlouhé kabely) je možné použít k doplnění zase pospojování.
Jinak počítače mají krytí IP-20, takže jsou určeny do prostředí normálního (dříve základního) a umístění např. v koupelně se musí řídit předpisy dle ČSN 33 2000-7-701. :-E :-E :-E
Miuvek (858)|8.10.2004 12:09
Bullback: :-E :-E jj
Oddělovací trafo je sice věc elegantní (a košer), ale když vezmeme v úvahu pro daný výkon jeho cenu, rozměry a hmotnost, pak už moc elegantní není :-((
Jinak není co dodat...
Anonymous (825)|8.10.2004 12:22
[quote=Miuvek]ale když vezmeme v úvahu pro daný výkon jeho cenu, rozměry a hmotnost, pak už moc elegantní není :-(( [/quote]

A ještě to hřeje a hučí :-)
Ale když si někdo neporadí s tím pospojováním a oddělením kondenzátory ... Já to teď mám bez trafa, pouze kondíky na plošňáku a CY-6mm2 vodičem pospojený a žádný pruhy atd. nemám ... Bez toho pospojování je účinek velmi slabý ...
mirekv (7169)|8.10.2004 13:47
[quote=Bullback]Vidim že tady probíráte elektrifikace :-) , mám §8 a §9 (revize), živím se tím a nechápu proč se ochraný vodič odpojí od zásuvky za cenu jistého nebezpečí když stačí oddělit vše ostatní a uvést na stejný potenciál pomocí pospojování.
Podstata věci je že se přívádí el.energie (zavléká) z antény či zesilovače II.tř. (únikový proud viz ČSN 33 16 10) a protéká přes PC.
Stačí použít oddělovací transformátor 230/230V a použít ochranu elektrickým oddělením viz ČSN 33 2000-4-41 (dříve dle dnes již neplatné ČSN 34 10 10 - ochrana oddělením obvodů) a je po problému s odpojením ochanného vodiče protože u této ochrany není pro základní ochranu zapotřebí. Nebo je možné použít bezpečnostní trafa (železná) 230/12 a 12/230 a je to super. Případné kompenzace (dlouhé kabely) je možné použít k doplnění zase pospojování.
Jinak počítače mají krytí IP-20, takže jsou určeny do prostředí normálního (dříve základního) a umístění např. v koupelně se musí řídit předpisy dle ČSN 33 2000-7-701. :-E :-E :-E[/quote]No ty seš nadupanej! ale jo, beru, taky dělám "osmičku". Ovšem oddělovací trafo 500W, no nevím. :OO
Miuvek (858)|8.10.2004 14:19
[quote=Bullback][quote=Miuvek]ale když vezmeme v úvahu pro daný výkon jeho cenu, rozměry a hmotnost, pak už moc elegantní není :-(( [/quote]

A ještě to hřeje a hučí :-)
Ale když si někdo neporadí s tím pospojováním a oddělením kondenzátory ... Já to teď mám bez trafa, pouze kondíky na plošňáku a CY-6mm2 vodičem pospojený a žádný pruhy atd. nemám ... Bez toho pospojování je účinek velmi slabý ...[/quote]

No, většinou lidem pomohly už jenom to přerušení účastnické šňůry kondíky. V každém případě je asi po stránce vf techniky čistější řešení, co propagoval Pitomec:
http://www.tonercable.com/Toner%20Website/CatalogPages/SECTION%2016/TCE-XTI.pdf

Když už tady kecáme o všem možném - jak to asi funguje? Když to nemá základní nectnost "kondíkového řešení" - tj. přerušení stínění kabelu? Nevíte někdo? Nechci to vyrábět, jen mě to zajímá :-I
Ivo Mašek (10205)|8.10.2004 15:13
Já ten TONER z Pennsylvánie mám. Zapojuje se hned na vstup tv-karty a mám ho proto, abych svým provozem nerušil TV přijímače sousedů, připíchlých na kabelovku. (takových případů není málo) Stálo mě to něco kolem 300 Kč a koupit se to dá v obchodech, zajímajících se o tv techniku ve smyslu prodeje antén, kabelů a různých doplňků. U "rákosníků", kteří prodávají "HiFi šikmý oči" to neseženeš. (o takových věcech nemají ani páru) :-D
mirekv (7169)|8.10.2004 15:34
[quote=Miuvek][quote=Bullback][quote=Miuvek]ale když vezmeme v úvahu pro daný výkon jeho cenu, rozměry a hmotnost, pak už moc elegantní není :-(( [/quote]

A ještě to hřeje a hučí :-)
Ale když si někdo neporadí s tím pospojováním a oddělením kondenzátory ... Já to teď mám bez trafa, pouze kondíky na plošňáku a CY-6mm2 vodičem pospojený a žádný pruhy atd. nemám ... Bez toho pospojování je účinek velmi slabý ...[/quote]

No, většinou lidem pomohly už jenom to přerušení účastnické šňůry kondíky. V každém případě je asi po stránce vf techniky čistější řešení, co propagoval Pitomec:
http://www.tonercable.com/Toner%20Website/CatalogPages/SECTION%2016/TCE-XTI.pdf

Když už tady kecáme o všem možném - jak to asi funguje? Když to nemá základní nectnost "kondíkového řešení" - tj. přerušení stínění kabelu? Nevíte někdo? Nechci to vyrábět, jen mě to zajímá :-I[/quote]Může se to dělat jak "kondíkovým" stylem anebo malé vf tráfko. Zásada je ta, aby přenos byl bezestrátový v celém pásmu, tedy aby se tím transformovala impedance, jak má být (75ohmů). Nedodržení může vyvolet různé odrazy a zhoršit signál jiným účastníkům (zdvojené obrysy a tak). Z vlastní zkušenosti vím, že to až tak kritické není, účastnické zásuvky s tímhle počítají.
Xanad (38)|8.10.2004 17:19
No kondík jsem tam už taky přišmodrchal akorát místo 2 podelnejch hnusnej vošklivejch bílejch pruhů na všech programech a to ještě při vypnutým PC mi teď už jen při zapnutým PC běhá hafo tenkejch pruhů a jenom na ČT 1 a jsou už příčný, takto vypadá, že tam prší-už se těším až budou dávat něco ze sahary :-)
Jinak s tím oddělovačem, já dostal od Pitomce tip na jedny stránky kde ho mají za 3 kila, a to je všechno. Jinak aspoň tady v Pardubicích to zase tak běžná věc není, a na internetu se po ní taky tak lehce nedopátráte, a to jsem dostal ještě tip od antéňáků, že se něco podobnýho dělá i na zásuvky, jákýsi galvanický oddělovač napětí či co.
Berte to tak, že obyčejný člověk nezná všelijaké obchůdečky, kde se co dá sehnat, kabel k anténě mají v kde jakém elektru, ale henten bazmek tam nedostanete, a když už vyrazíte do jediného krámku s elektrosoučástkami, aspoň o kterém víte, nebo si myslíte, že je jediný, tak tam ho taky nemají. A na internetu je to podobné.
Ivo Mašek (10205)|8.10.2004 17:31
Xanad: určitě tam u vás bude někde na blízku nějaká firma, která se zabývá stavbou společných antén (STA). Zajdi tam, oni tyhle součástky používají, řeknou ti k tomu více.
Touhletou nekonečnou diskuzí nic neopravíš. Chtělo by to už nějakou akci. Co ty na to ?
Xanad (38)|8.10.2004 19:22
no konečně konstruktivní řešení, problém, je v tom, že moje pracovní doba bývá schodná s jejich, ale příští týdeń mám jeden den volno, navíc akce byla měl jsem tady antéňáky, a vysledek, jste už četli
mirekv (7169)|8.10.2004 19:46
[quote=Xanad]no konečně konstruktivní řešení, problém, je v tom, že moje pracovní doba bývá schodná s jejich, ale příští týdeń mám jeden den volno, navíc akce byla měl jsem tady antéňáky, a vysledek, jste už četli[/quote]No jesli jsou anténní firmy u vás, jak tady, tak potěš! :-k Já mám na tyto služby živnost, tak vím své, navíc pracovní dobu musí snad přizpůsobit zákazníkovi, ne? Škoda, že seš tak daleko.
Xanad (38)|8.10.2004 20:21
No to asi jo, místo v 15h přijeli až 16.30, nic nevyřešili, za týden se tu objevili čirou náhodou, a že si mám pořídit kabely s dvojitým stíněním, když jsem je chtěl po nich tak se kroutili, a že asi nebudou mít koncovky, asi za 1,5 hodiny dorazil, a že teˇuž to bude v pořádku, no a jinak, že teda ten galvanický dělič napětí, někde v prodejně s výpočetkou. :-k
Pitomec (10211)|9.10.2004 13:58
[quote=Xanad]Jinak s tím oddělovačem, já dostal od Pitomce tip na jedny stránky kde ho mají za 3 kila, a to je všechno. Jinak aspoň tady v Pardubicích to zase tak běžná věc není, a na internetu se po ní taky tak lehce nedopátráte, a to jsem dostal ještě tip od antéňáků, že se něco podobnýho dělá i na zásuvky, jákýsi galvanický oddělovač napětí či co.
Berte to tak, že obyčejný člověk nezná všelijaké obchůdečky, kde se co dá sehnat, kabel k anténě mají v kde jakém elektru, ale henten bazmek tam nedostanete, a když už vyrazíte do jediného krámku s elektrosoučástkami, aspoň o kterém víte, nebo si myslíte, že je jediný, tak tam ho taky nemají. A na internetu je to podobné.[/quote]
Ale ta firma ti to klidně zašle na dobírku! Takže nemusíš nikde nic obíhat, něco shánět a pak být vzteklej, že to není k mání :-)
Xanad (38)|9.10.2004 15:13
Ale jó to předpokládám, nebo už vím taky. Ale ve chvíli kdy mi to ti antéňáci řekli ( a ještě asi blbě), jsem nevěděl a anni nenašel nic stránky kde by se to dalo koupit. Pak jsi mi to poradil ty. Tak teď už to vím
Anonymous (825)|10.10.2004 14:54
[quote=mirekv]Ovšem oddělovací trafo 500W, no nevím. :OO[/quote]

500W není skoro nic, než se elektrifikovalo z 120V na 220V tak se vyráběly trafa ze 120/220V, takový bakelitový s koženým uchem, a 300W bylo snad minimum ... Jinak i na tráfka 10 000W jely běžně celé domácnosti ..., a dokonce sem montoval trafo pro celej národní výbor ze 120V na 220/380 ... :-)
Anonymous (825)|10.10.2004 14:59
Xanad: Těch svislejch pruhů se stejně tímto nezbavíš, musíš odrušit celou kartu, pro VHF zcela předpokládám že neúspěšně :-((( :-((( :-(((
A můžeš si pozvat třeba 50 firem ...
Miuvek (858)|10.10.2004 15:03
[quote=Bullback][quote=mirekv]Ovšem oddělovací trafo 500W, no nevím. :OO[/quote]

500W není skoro nic, než se elektrifikovalo z 120V na 220V tak se vyráběly trafa ze 120/220V, takový bakelitový s koženým uchem, a 300W bylo snad minimum ... Jinak i na tráfka 10 000W jely běžně celé domácnosti ..., a dokonce sem montoval trafo pro celej národní výbor ze 120V na 220/380 ... :-)[/quote]

To je pravda, ale vysvětli lidem, že mají kvůli TV kartě koupit ještě trafo za cenu srovnatelnou s cenou TV karty :-E
Ivo Mašek (10205)|10.10.2004 15:09
To je pravda, ale vysvětli lidem, že mají kvůli TV kartě koupit ještě trafo za cenu srovnatelnou s cenou TV karty
...a nebo si dát dohromady "elektrifikaci" svého domu a mít klid, jednou provždy.
Miuvek (858)|10.10.2004 15:15
[quote=Ivo Mašek]To je pravda, ale vysvětli lidem, že mají kvůli TV kartě koupit ještě trafo za cenu srovnatelnou s cenou TV karty
...a nebo si dát dohromady "elektrifikaci" svého domu a mít klid, jednou provždy.[/quote]

Taky pravda, ale určitě to neřeší všechny problémy tohoto typu. Co s "bordelem", co leze z kabelovky? Jiný zemní potenciál, rušení od sousedů, atd....
Pitomec (10211)|10.10.2004 16:51
U kabelovky rušení od sousedů určitě nehrozí - ledaže by se na tebe píchli načerno. Na odbočovačích (v rozvodných skříních) je min. oddělovací útlum na každého účastníka 12dB (přesně dle EN 50083) a k tomu ještě účastnická zásuvka... Toto je hodně málo pravděpodobné.
Miuvek (858)|10.10.2004 20:12
Pitomec: Já s rušením od sousedů nemám přímé zkušenosti, jenom jsem o tom slyšel, že na toto téma tady někdo svého času plakal..

Když tak čtu celý ten humbuk, tak bych asi hledal řešení tam, kde celý problém začal:
VYHODIT TV KARTU A KOUPIT SI TELEVIZI :-!!! :-!!! :-!!!
Pitomec (10211)|10.10.2004 20:17
Stačí ten filtr (TONER XTI-1G) - sám ho mám a brum je pryč :-) Ještě podotýkám, že pokud má někdo propojenou i věž, tak je potřeba mít filtry 2 (jeden na TV výstupu z účastnické zásuvky a druhý na R výstupu).
Xanad (38)|10.10.2004 20:27
No tak já mám i televizi. Ale kartu taky, a vy myslíte, že by to mohlo být kartou??? I v případě, že pakliže někdo něco má ve vchodě vypnuto tak je to v pořádku???
Pitomec (10211)|10.10.2004 22:44
DOST - to je fakt házení hrachu na zeď. Místo, aby sis ten TONER koupil, tak začneš vymýšlet, že je ještě vadná TV karta a kdosi má cosi ve vchodě vypnutýho... Nakonec to bude tím, že vám týden nevyváží popelnice, ne...? :-k
Miuvek (858)|11.10.2004 08:09
:-E
mirekv (7169)|11.10.2004 08:12
[quote=Xanad]No tak já mám i televizi. Ale kartu taky, a vy myslíte, že by to mohlo být kartou??? I v případě, že pakliže někdo něco má ve vchodě vypnuto tak je to v pořádku???[/quote]Ach jo! 9-)
Xanad (38)|11.10.2004 14:55
Už mlčím, já sem jen zvedavej, navíc tam někdo nahodil, že si mám koupit TV a vyhodit TV kartu, toner jsem si už objednal
Miuvek (858)|11.10.2004 15:15
Xanad:nepolepšitelnej :-E počkej až ti dojde ten oddělovač a uvidíš
nejcennější je vlastní zkušenost :-!!!
gogolak (2)|2.2.2005 12:28
no já jsem taky z Pardubic a mám stejný problém. 3 kila je ale dost, ale 120 už je lepší a není to daleko od Pardubic:
http://nakupujeme.cz/anteny-sepo/search.php?stext=gt
:-D
Fox001 (8)|22.4.2005 16:13
Dobrý den vespolek, mám podobné problémy jako účastníci tohoto fóra. Mě se ovšem podařilo odstranit již některé "neduhy". Měl jsem pruhy na obraze a brum v repro u televize. Pruhy jsem odstranil a obraz je jak vino. Koupil jsem za cca 210Kč oddělovač "GROUND BREAKER FM2 5-1000MHz" a připojil jej na výstup z TV zásuvky kabelové televize a zároveň jsem koupil kvalitní kabel S-Video cca 300Kč od fy. HAMA. Co se týká brumu tak jsem zatím nic nepodnikl, jelikož nejsem elektrikář a v tomhle oboru jsem úplným laikem. Mám již, ale dva typy, které zaručeně odstraní brum. První je zapojit všechny spotřebiče do jedné zásuvky (fáze budou stejně na všech spotřebičích) a dalším stupňěm je zapojit PC jen přes dva kolíky (dvoudrátové vedení!!! tohoto řešení se ale bojím po přečtení diskuze a i předtím jsem byl na pochybách.) Přece je to 240V.

Proto by jsem se chtěl zeptat na váš názor a řešení . Co by jste poradily vy odborníci nebo ti co jste tento problém řešily a vyřešily jej.
mirekv (7169)|22.4.2005 16:20
Fox001
Kdybys aspoň napsal odkud jsi. A nedělej hrubky. :-)
Fox001 (8)|24.4.2005 22:52
Nevím k čemu je to dobré, ale jsem z Brna z Lišně. Za hrubky se omlouvám všem jazykovědcům
ODSakEda (2278)|24.4.2005 23:46
Máš TV i PC zapojeny do jednoho okruhu, nejlépe centrálně z jediné zásuvky?!!! Natáhni raději prodlužku k PC ze stejné zásuvky ve které máš i TV!!! Neexistuje zapojit přístroje propojené galvanicky at již anténou nebo audio či video kablíkem mýt zapojený každý do jiné zásuvky v místnosti!!!!!!!!! Veškerý HiFi s PC i s TV napájet z jednoho centra!!!
Zemnící kolík se zparvidla odpojuje jen nouzově a vyjímečně a myximálně u zařízení v plastu na který nehrabeš (u hudebních skupin vyjímečně jen koncového zesilovače pro PA (ne MIX a jiná podiová technika!!! k MIXu se také táhne 220V z centra od koncáků a pod. a né že se píchne na druhým konci sálu do nějaký(!...) zásuvky!...), neb reprobedny jsou dřevěný a na koncáky nikdo běžně nehrabe! Nejprve se ale zkouší odpojit stínění audio(video) kablíků na straně výstupu signálu! Až pak protizákenné a riskantní odpojení zemnícího kolíku!...(mám na zkoušku jednu takovou zodvojku (vlastně je to defakto roztrojka...) co jsem jí vykuchal zemnicí kolíky :-) , ale opravdu jen na zkoušku při hledání problému či koncáky!!! jo a to ju mám raději blbůmvzdorně schovanou! :-E )
Miuvek (858)|25.4.2005 00:19
1) kolík - tedy ochranný vodič se neodpojuje ani vyjímečně \/
2) za připojení všech zmíněných verglů na jeden okruh se též přimlouvám
3) v případě kabelovky apod je tady stejně problém, protože ta je zmněná bůhví kde - potom jedině oddělovač do přívodu k účastnické zásuvky
4) "bedny jsou dřevěný a na zesáky nikdo běžně nehrabe" - :-E
ODSakEda (2278)|25.4.2005 01:15
Miuvek -však on je ten zesák(koncový výkonový! ne pokojový s potenciometry a pod!) stejně minimálně po stínění uzemněný od MIXU, výhybek, EQ a pod! Neboj! Zas tak bych nehazardoval s lidským životem a se svojí svobodou :-D A našeho zpěváka mám rád a taky zvučím dětské akce a tak MICrofony jsou zapojeny hoodně profi a bezpečně-tedy symetricky s oddělenou kostrou-pláštěm-stíněním od signálové dvoulinky a speciálně centrálně "ukostřeny" ´v jednom bodě v kovové cívce na dlouhý vícežilový kabel-párák, na které je i kabel s 220V pro MIX a kovová vidlice se zeměním, jak u starý žehličky, nebo trouby, aby byli mikráky uzemněny dokonale a zaručeně a také aby nevznikaly při dlouhém páráku brumové zemnící smyčky!!! Ale v některých "kulturních" střediscích z komančismu postavených v akci Z (zadarmo, zdarma...) a jejich elktroinstalací to někdy jinak bohužel nejde... I tak bez odzemění konce (zesilovače) někdy cítíš v takové paluši, kůlně jemné lechtání na rtech kovové mřížky profi mokrofonu, no hnus fuj, zavřít, předělat celou elektriku!!!
Fox001 (8)|25.4.2005 07:44
Díky vám za rady. Jeden oddělovač již mám na přívodu kabelovky Tv signálu.
Ptám se?
Je nutné jej dávat i na radio výstup a na datový výstup, který je pro internet?
Jinak jsem si dovezl kvalitní vrtačku z pneumatickým příklepem a dnes budu vrtat a vrtat a vrtat (panelový beton 20cm), abych to vše dal do společné zásuvky.
Ještě jednou díky a zítra se ozvu, jak jsem dopadl.
jopein (450)|25.4.2005 08:02
[quote]Ale v některých "kulturních" střediscích z komančismu postavených v akci Z (zadarmo, zdarma...) a jejich elktroinstalací to někdy jinak bohužel nejde... I tak bez odzemění konce (zesilovače) někdy cítíš v takové paluši, kůlně jemné lechtání na rtech kovové mřížky profi mokrofonu, no hnus fuj, zavřít, předělat celou elektriku!!![/quote]

Od té doby co náš kytarista tancoval nechtěný tanec hada na pódiu tak jsem to už nikdy neudělal. Ještě teď mě mrazí , když si na to vzpomenu.
Teď už to nedělám, ale před zábavou jsem si prošel s pořadatelem rozvaděče, vytahal jsem hřebíky s pojistek(ne kvůli brumu), dotáhl jsem šrouby na zemění atd. a někdy to pomohlo.Někteří mi zajistili namontování třífázové zásuvky přímo u rozvaděče, to zabralo skoro vždycky.