Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG RH 199 (177a188) poznatky z pouzivani

Al Bunda (33)|11.2.2008 07:45
[QUOTE=Hooonzik;165307]provedl jsem UPDATE na nejnovější firmware

NAHRÁT SE MI Z DISKU "POVEDLO", ALE DISK JE NEPOUŽITELNÝ, ZOBRAZÍ SE HLÁŠENÍ:

NELZE PŘEHRÁT KVŮLI NAVIGAČNÍ CHYBĚ

takže problém pokračuje.....[/QUOTE]
Tady pomuze uz jenom reklamace.
Hooonzik (5)|13.2.2008 19:16
tak POZOR!!! záhada pokračuje!!! zkusil jsem DVD RW a to se povedlo! na něj zapisovat lze!!!

dále jsem vyzkoušel několik DVD-R a DVD+R a ty NIC, tam se prostě DVD zapisuje a pak se objeví že je problém v navigační chybě a konec, DVD se vysune.....
Al Bunda (33)|14.2.2008 19:29
[QUOTE=Hooonzik;165758]tak POZOR!!! záhada pokračuje!!! zkusil jsem DVD RW a to se povedlo! na něj zapisovat lze!!!

dále jsem vyzkoušel několik DVD-R a DVD+R a ty NIC, tam se prostě DVD zapisuje a pak se objeví že je problém v navigační chybě a konec, DVD se vysune.....[/QUOTE]

Jeste me napadlo jaka je znacka DVD, na ktere nahravas. Ja pouzivam DVD od Sony a nemam zadne problemy, jednou jsem zkusil Verbatim a na ten to nechtelo vubec nic nahrat. Mozna bude problem ve znacce DVD.
rado101k (298)|14.2.2008 20:52
verbatim je mitsubishi a tie predsa vyslovne v navode odporucaju.mne nechcelo palit na Emtec 8,5
GB+DL,vzdy napalilo len jednu vrstvu a teraz ho mam uz tyzden v servise............
Al Bunda (33)|14.2.2008 22:53
[QUOTE=rado101k;165863]verbatim je mitsubishi a tie predsa vyslovne v navode odporucaju.mne nechcelo palit na Emtec 8,5
GB+DL,vzdy napalilo len jednu vrstvu a teraz ho mam uz tyzden v servise............[/QUOTE]
Myslim, ze jsem nekde na foru cetl, ze to odmita palit na Verbatim 16x, ale nemuzu to uz najit.
rado101k (298)|15.2.2008 21:02
Napali to len 12 rychlostne!
lacoceco (2)|27.2.2008 16:21
Prosím vás o radu . mám LG RH 188 asi rok a teraz som zistil . že na paneli prístroja nejdú tlačidla , okrem power a channel minus . Keď stroj vytiahnem zo zásuvky večer a na druhý deň ho zapnem , tlačidla na prístroji fungujú .... ale zase ku večeru idú len power a channel minus. Z diaľkového ovládača to šlape na 100 %. Vie mi niekto z vás poradiť čo mám podniknúť? Ďakujem .... Laco
Victor77 (118)|27.2.2008 21:57
lacoceco: Reklamovat.
lacoceco (2)|28.2.2008 19:35
[QUOTE=Victor77;167495]lacoceco: Reklamovat.[/QUOTE]
ale takáto istá vada sa prejavuje aj kolegovi z práce a ten má taký istý typ ako ja..... či to nie je dačo z výroby alebo soft?
Victor77 (118)|29.2.2008 11:12
lacoceco: To je přece jedno. Proč bys to měl řešit ty? Reklamace nebo záruční servis. "Nefunguje mi to, tak tady to máte. Chci funkční zboží nebo peníze zpět". Proč se každý snaží nějakou závadu hned řešit samodomo, když to stejně nepomůže a nakonec přijde i o tu záruku. Když to jde vrátit, udělej to. Až bude po záruce, můžeš experimentovat. Vyhodil bys to tak jako tak. :-)
Ještě mě napadlo, jestli není umístěný na špatně větraném místě nebo neleží například na videorekordéru, který je zdrojem dalšího tepla. Takhle zlobit může třeba k vůli přehřívání.
kerrrry (10)|5.3.2008 02:17
Nevite nekdo, co je za presnej typ LG mechaniky v RH 188 HS ? Jestli se neda v rekorderu pouzit nova z nejaky PC DVD-RW vypalovacky ;-)
Al Bunda (33)|8.3.2008 17:59
[QUOTE=kerrrry;168118]Nevite nekdo, co je za presnej typ LG mechaniky v RH 188 HS ? Jestli se neda v rekorderu pouzit nova z nejaky PC DVD-RW vypalovacky ;-)[/QUOTE]
Tak se omlouvam za predchozi informaci, ale vcera jsem mel jednu 188 rozdelanou a mela by tam jit po mensich upravach vypalovacka z PC. Alespon pripojeni datoveho kabelu je uplne stejne. Opravdu nejlepsi by bylo, kdyby jhsi to rozdelal a podival se jak to tam mas pridelane. Pokud s tim budes neco delat tak napis jak jsi dopadl docela me to zajima.
anubis1 (1)|22.12.2008 22:49
Prosim o radu. Mam Tevion MD81335 s Loaderem SL40 a FW 60911A a nechodi spravne titulky. Neni tam diakritika, ale nejaky paznaky. A jeste nemam menu v CZ. Da se to nekde take zmenit? Diky
Schikula (1)|26.12.2008 20:52
Zdravím a pozdravuji,
jsem tu nováček a sháním odpověď na dost závažný problém.

Hned na začátek jen malá poznámečka, LG RH177 o kterém budu psat je asi 2 měsíce po záruce a jedné opravě.

Včera se stala velmi zajímavá věc. Po nahrání pohádky z televize se zařízení zbláznilo a rozhodlo se žít vlastním životem. Nešlo vypnout a neustále spouštělo nahrávání. Po dlouhém přemlouvání se vypnutí podařilo.
Od té chvíle se ale po zapnutí přes dálkové ovládání (tlačítka na přístroji při Stand-By nereagují) začne okamžitě nahrávat. Nahráváni lze vypnout pouze dálkovým ovladačem a tlačítka na přístroji (vyjma Open/Close) spouští nahráváni.
Setkla se někdo s tímto problémem? Nevíte prosíííím, jak to odstranit?

Poraďte prosím!
Tomik.Od (1)|27.12.2008 18:04
dobrý den.Mám LG RH 188 a nemůžu se dostat do menu časovače nahrávání.Poradí mi někdo jestli to jde nějak nastavit v tom tajném menu pr+ pr- nemám k tomu návod k použití ani originál dálkové ovládání.Děkuji
kubowitz (5)|2.1.2009 20:34
[QUOTE=Schikula;208572]Zdravím a pozdravuji,
jsem tu nováček a sháním odpověď na dost závažný problém.

Hned na začátek jen malá poznámečka, LG RH177 o kterém budu psat je asi 2 měsíce po záruce a jedné opravě.

Včera se stala velmi zajímavá věc. Po nahrání pohádky z televize se zařízení zbláznilo a rozhodlo se žít vlastním životem. Nešlo vypnout a neustále spouštělo nahrávání. Po dlouhém přemlouvání se vypnutí podařilo.
Od té chvíle se ale po zapnutí přes dálkové ovládání (tlačítka na přístroji při Stand-By nereagují) začne okamžitě nahrávat. Nahráváni lze vypnout pouze dálkovým ovladačem a tlačítka na přístroji (vyjma Open/Close) spouští nahráváni.
Setkla se někdo s tímto problémem? Nevíte prosíííím, jak to odstranit?

Poraďte prosím![/QUOTE]

Taktéž žádám o radu. Mám LG RH188SH a po dvou letech se mi zbláznil. Když dám časové nahrávání, tak začne nahrávat, ale po ukončení naprogramovaného času se nevypne, ale nahrává až po vymezený 12-ti hodinový čas. Pokud násilim vypnu nahrávání tlačítkem power, tak se nic neuloží, stáva se to, když dám VPS nahrávání :-(. Začíná se to sekat čím dál častěji. Zajímalo by mne, jestli třeba přenahráním firmware by se to opravilo a jestli nějakej jinej fígl. Díky za pomoc. A taky by mne zajímalo jestli lze někde v systemovém nastavení přenastavit vypalování na DVD disky, protože když vypaluji na DVD, tak mám u některých filmů možnost "fast" kde vypaluji cca 15 minut celý film, ale u některých musím vypalovat celou řádnou dobu hraní filmu, což je taky třeba 1:55 hodin a mám zablokovaný recordér na nahrávání :-( Rád bych nahrával vše v režimu fast (y)
Ještě jednou díky
Blue (62)|6.1.2009 23:26
Moj bol 3x v záručnej oprave behom roku a pol naštastie 3tiu opravu vyhodnotili ako nerentabilnú, dostal som dobropis a penízky som dostal nazad. Takže prenájom/požičanie na 1,5 roka zdarma ...

Trochu odlahčím:
LG servisu sa docela darí, už majú v Prahe nové sídlo a vypadá to tam pekne :)
rado101k (298)|7.1.2009 21:43
Tak moj LG DBRH 197 sa pokazil treti krat......buduci tyzden ho beriem do servisu a som zvedavy do kedy tam bude.....prestal rozpoznavat dvd disky....je jedno ake.......
Larry666 (3)|29.9.2009 08:50
Doma mám tento dvd rekordér a mám problémy s mechanikou, špatně načítá dvd-rw. Neví někdo co by se dalo s tím dělat. jestli třeba nepasuje nějaká jiná mechanika třeba z PC. Našel jsem odkaz na netu http://ifndef.altervista.org/index_eng.html jsou tam různé úpravy, ale angličtina není moc pro mě.
bovaj (1)|17.10.2009 19:33
Mam taky problém s rozpoznáváním disků na rekordéru RH199. Když vložím do stroje DVD-RW, tak to jen stále načítá a nic neukáže. Maximálně hlášku, že nerozpozná disk, který jsem vložil. A když na to přece jen něco nahraju a ukončím ho, tak na PC už to přehrát nejde. Nevím jestli je to mechanikou a mám ji vyměnit nebo jen vyčistit a poradí mi někdo jak správně to udělat? Díky za odpověď.
rado101k (298)|12.11.2009 22:05
Mam LG DBRH 197 s DVB-t tunerom a tiez mi uz menili dvd mechaniku........podla mna ked to nemate v zaruke tak to rozoberte a mozno bude pasovat z pc mechaniky vnutro..alebo to dajte do servisu...
Larry666 (3)|23.11.2009 12:33
[quote=rado101k;248319]Mam LG DBRH 197 s DVB-t tunerom a tiez mi uz menili dvd mechaniku........podla mna ked to nemate v zaruke tak to rozoberte a mozno bude pasovat z pc mechaniky vnutro..alebo to dajte do servisu...[/quote]

Zkoušel jsem napojit jinou vypalovačku z PC také LG, ale nefunguje.
Myslíte si, že kdybych vyměnil střeva z PC vypalovačky a napojil bych původní desku z mechaniky DVD rekordéru tak by to mohlo fungovat?
TALIS (16)|23.11.2009 17:01
No já také nejsem zrovna angličtinář, ale z tvého výše zmíněného odkazu, je více než patrné, že do tohoto rekordéru jde připojit jiná mechanika, ale jedná se konkrétně o dva typy od LG a to GSA-H50N a GSA-H55N u kterých je ale nutné nejdříve přeflešovat firmware, aby s nimi uměl rekordér pracovat.

Návod (průvodce) jak to provést (ENG) : [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Firmware pro H55N

download link: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Heslo: I believe in miracles!

* Archiv obsahuje:
* GSA-H55N_1.05_speedpatched.exe --> flasher program
* [email]GSA-H55N@H50N_1.02.bin[/email] --> standard firmware
* [email]GSA-H55N@H50N_1.02_RPC1.bin[/email] --> standard firmware + region free
* [email]GSA-H55N@H50N_1.02_slowed.bin[/email] --> special firmware patched to reduce noise during DVD / DVix playback
* [email]GSA-H55N@H50N_1.02_slowed_RPC1.bin[/email] --> special firmware + region free
* (select only one firmware, in accordance to your need)
*********************************************************************


Firmware pro H50N (or drive H55N with H50N standard fw already installed)

download link: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Heslo: I believe in miracles!

* Archiv obsahuje:
* GSA-H50N_1.02_speedpatched.exe --> flasher program
* [email]GSA-H50N@H50N_1.02_slowed.bin[/email] --> special firmware patched to reduce noise during DVD / DVix playback
* [email]GSA-H50N@H50N_1.02_slowed_RPC1.bin[/email] --> special firmware + region free
* (select only one firmware, in accordance to your need)
*********************************************************************

Firmware pro H55N (with H50N standard fw already installed)

download link: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Heslo: I believe in miracles!

* Archiv obsahuje:
* GSA-H50N_1.02_speedpatched.exe --> flasher program
* [email]GSA-H50N@H55N_TorestoreH55n.bin[/email] --> special firmware to restore H55N drive
*********************************************************************
Larry666 (3)|1.4.2010 10:52
Mám LG RH 177 kde je analogový tuner, neví někdo zda by se dal tento tuner vyměnit za digitální DVB-T?