Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG RH 199 (177a188) poznatky z pouzivani

rado101k (298)|12.5.2007 18:26
Tak uz to ide.Super.Na 20.pokus!To boli ine nervy.
jebeno (11)|19.5.2007 14:41
Pani,
upgradoval niekto z vas firmware z tej polskej stranky LG (original)? Ak ano, funguje vam spravne zobrazovanie titulkov (interpunkcnych znamienok)?
Mne upgrade biosu, aj firmwaru presiel bez akychkolvek problemov, ale miesto pismenok z s dlznami, makcenmi dava stvrceky, pomlcky...
Existuje nejaka verzia, ktora podpori slovenske ci ceske interpunkcne znamienka?

Dakujem.
rado101k (298)|19.5.2007 23:10
Zkus sa pozriet na http://www.dvdboard.de mozno najdes nieco.
jebeno (11)|23.5.2007 07:03
dik za odkaz, poznam ho, nanestastie je to v nemcine, pre mna nepouzitelne, a predpokladam ze na nemeckej stranke sa nebudu zaoberat Slovenskymi znamienkami (moja domienka)
p.boban (2)|5.6.2007 18:31
Ahoj ve spolek,tak jsem narazil na tyhle stránky a super. Rád bych se přidal a mám zrovna jeden problém tak mi snad někdo poradí.Mám LG RH 188 a podle Vašich příspěvků jsem si přehrál fimware na ver.:60911A a
loader :SL40 a přehodil na MPG4.Vše se povedlo a je to OK! Ale chci se zeptat zda je nějaká volba ve kterém
formátu bych chtěl nahrávat zda jen v MPG2 nebo v MPG4. A hlavně zda se to dá v sevisním menu "přehodit"
do původního stavu tak jak jsem to koupil? Budu vděčný za radu,podle příspěvků tady jsou fachmani kteří vědí
co dělají a píšou. A jak je to s tím automatickým nastavení času?
Jinak jsem stímhle stroječkem spokojen.

Zatím díky a čau Roman
jezekml (1)|19.6.2007 13:36
Ahoj, snažím se o upgrade firmware u svoji RH199, vše dělám podle návodu, ale po tom, co se mě systém zeptá, jestli chci začít s upgrade firmware a já 3x zmáčknu Rec. Mi systém napíše CD data Fail a disk vyjede. Nevíte, co s tím? Verze moje současného firmware je 60325A. Ještě musím podotknout, že aktualizase biosu na verzi SL40 proběhla v pořádku. Díky za jakoukoliv pomoc. Ježek
sinrob079 (1)|3.7.2007 09:31
Zdravím všechny, mám RH199, download upgrade firmware se mi nezdařil, nevím, co dělám špatně:-)Nastal mi problém, přístroj mi teď nechce brát prázdné disky DVD+R (zkoušel jsem GigaMaster a Sony). Když si chci zkopírovat film z HDD na DVD, tak mi to nejde. U DVD-R mi to dělá to, že mi film zkopíruje, ale po ukončení kopírování se objeví hláška, že disk nejde přehrát a nedovolí mi tento disk ani finalizovat. Snad mi někdo poradí??? :-o
mastermint (4)|24.7.2007 14:52
já su z toho blbé.
vše jsem udělal podle návodu a CD s novým firmware jen šustí v mé LG 199 a nic se neobjevuje.
žebych to blbě napálil? dělám to v Nero normál jako data CD.
rado101k (298)|1.8.2007 14:03
FIRMWARE UPGRADE
--[how to dowload the upgrade file]
1) link: http://pl.lgservice.com/
2) press Floppy disc icon
3) select DVD/Video in Produkt
4) press Szukaj
5) select the file from the list

--[Creating the CD by using NERO]
1) use a CD-R or CD-RW;
2) create an ISO CD-ROM with only one session;
3) use ISO-9660 mode;
3b) select 31characters file name length;
4) label CD as "RH1000_UP";
5) burn just the file LG_HDR_UPDATE.004;
6) burn with DAO (disc-at-once) mode and finalize;
7) insert the CD in the DVD-Recoder;
8 ) press "Home" button and go on "Music > Disc"
9) follow the instruction the recorder shows (... you
have to press some times REC and so on..)
10) after the upgrade has been completed (be sure of this!), turn off the recorder.
urob to presne takto a musi ti to fungovat........
nicodocet (8)|4.8.2007 07:58
Hello to all, you can find a lot of information about such recorder here: http://ifndef.altervista.org.
mastermint (4)|4.11.2007 10:44
[QUOTE=rado101k;146979]FIRMWARE UPGRADE
--[how to dowload the upgrade file]
1) link: http://pl.lgservice.com/
2) press Floppy disc icon
3) select DVD/Video in Produkt
4) press Szukaj
5) select the file from the list

--[Creating the CD by using NERO]
1) use a CD-R or CD-RW;
2) create an ISO CD-ROM with only one session;
3) use ISO-9660 mode;
3b) select 31characters file name length;
4) label CD as "RH1000_UP";
5) burn just the file LG_HDR_UPDATE.004;
6) burn with DAO (disc-at-once) mode and finalize;
7) insert the CD in the DVD-Recoder;
8 ) press "Home" button and go on "Music > Disc"
9) follow the instruction the recorder shows (... you
have to press some times REC and so on..)
10) after the upgrade has been completed (be sure of this!), turn off the recorder.
urob to presne takto a musi ti to fungovat........[/QUOTE]

Díky, bios i software se upgradovalo v pořádku
nicodocet (8)|7.11.2007 22:19
Here a new incredible fw: http://gurus.atw.hu/
kerrrry (10)|14.11.2007 22:45
Tak z http://gurus.atw.hu/ sem zkusil firmware 71020A beta a fakt jde vsechno editovany "FAST" a zustali mi i titulky v DIVX s českou diakritikou.. Problem, kterej sem mel i pred tim mam ale ten, ze mi nechce LG 188hs palit filmy z HDD na DVD-R , na DVD+R je to bez problemu... Abych to popsal presne : vypalil jsem spoustu filmu na DVD-R Sony a vsechno v pohode, ale pak se objevil problem - film z HDD na DVD-R vypalim, dam finalizaci a porad vsechno O.K. , ale jakmile dyvko vysunu a zkusim znova prehrat - tak mi ho nerozpozna a nejde prehrat ani v jinych prehravacich ( problem neni v mediich, zkousel sem i Verbatinky DVD-R a vysledek stejnej )... Cim to muze bejt ? Nekde jsem cetl, ze nekdo mel ten samej problem.. Mam vycistit mechaniku "cisticim DVD" , pomuze to ? A jestli mam cistit, tak za mokra nebo suchou technikou ? ... Diky moc za rady, uz jsem znicil fakt dost medii :-(
Superbobo (32)|17.11.2007 11:18
A kdyz jsi zkousel to "gurus", tak vse ostatni zustane v cestine, menu atd? jenom se nahraji nove (opravene) funkce?
Al Bunda (33)|17.11.2007 16:09
[QUOTE=kerrrry;155795]Tak z http://gurus.atw.hu/ sem zkusil firmware 71020A beta a fakt jde vsechno editovany "FAST" a zustali mi i titulky v DIVX s českou diakritikou.. Problem, kterej sem mel i pred tim mam ale ten, ze mi nechce LG 188hs palit filmy z HDD na DVD-R , na DVD+R je to bez problemu... Abych to popsal presne : vypalil jsem spoustu filmu na DVD-R Sony a vsechno v pohode, ale pak se objevil problem - film z HDD na DVD-R vypalim, dam finalizaci a porad vsechno O.K. , ale jakmile dyvko vysunu a zkusim znova prehrat - tak mi ho nerozpozna a nejde prehrat ani v jinych prehravacich ( problem neni v mediich, zkousel sem i Verbatinky DVD-R a vysledek stejnej )... Cim to muze bejt ? Nekde jsem cetl, ze nekdo mel ten samej problem.. Mam vycistit mechaniku "cisticim DVD" , pomuze to ? A jestli mam cistit, tak za mokra nebo suchou technikou ? ... Diky moc za rady, uz jsem znicil fakt dost medii :-([/QUOTE]
A z jakeho firmware jsi skocil do toho 71020A? Jde mi o to jestli se musi dodrzet nejaky postup napr. poradi nahravani jednotlivych firmware nebo je to jedno?
kerrrry (10)|17.11.2007 18:26
to Superbobo: Menu a vsechno ostatni zustalo tak jak bylo - v cestine a to i pouzivani titulku v DIVX a rezim EP pocita se 3 hodinama ( ale nezkousel sem kvalitu, protoze proste nemuzu palit na DVD resp. mi to pak nic neprehraje... Potrebuju radu, jak to VYCISTIT...

to Al Bunda: to nevim, neopsal jsem si predchozi cislo firmware.. ale bios mam SL40..

Nicmene - to, ze to slo me, neznamena, ze to treba pujde vam - popisuju to, jak to frci u me, takze pripadne problemy pak nehazejte na me :-)

Kdyby mi to spravne vypalovalo, bylo by to super - vsechno je fakt na FAST , ale to asi nemusim nikomu rikat - ten kdo pali 1:1 vi moc dobre, jakej je to vopruz.. :-/
kerrrry (10)|17.11.2007 18:33
P.S. jeste jedna vec - kdyz palit firmware na CD, tak postupujte podle navodu od rado101k, jen bod 4) dejte nazev DVD "RH1000_UP" BEZ uvozovek - tzn. jen RH1000_UP
nicodocet (8)|17.11.2007 21:32
@kerrrry
If you need some help, please ask me in english: I have maniy difficulties to understand your language.
Is there an on-line translator I could use to translate?
kerrrry (10)|17.11.2007 23:32
To nicodocet: I installed the firmware 71020A beta from http://gurus.atw.hu/ and everything looks ok (menu is in Czech language all the time and support subtitles in Divx too). Copy of recording and editing movie from HDD looks "Fast" - so it's ok. But I have some problems.
If I want to record the Movie from HDD to DVD-+R (Sony,Jvc,Verbatin,TDK 16x) = status is ok
Then when the "finalize" of movie to DVD-+R is finished = status is ok
But when I eject DVD from my LG Recorder RH188 and after it I put in DVD-+R with movie to my recorder LG or to some other DVD players, everything can't play the movie.
What should I do ? Should I use the "cleaner" disc to the recorder LG?
I will be so happy if you help me. Thanks.
nicodocet (8)|18.11.2007 09:53
Your problems looks strange.... I have no such problem (I use Verbatin -R 16x).
Did you use already initialized disk?
How did you initialize the DVD disk?
In Video Mode or in VRmode?
Copy fast is only available in VideoMode (notVR).

Have you experienced before problems in reading original DVD or writing some media?
I know the quality of the burner is poor, and after a little of usage, it goes easily out of order.

I sent you a PM.

P.S. What loader bios have you installed?
Superbobo (32)|19.11.2007 17:39
[QUOTE=kerrrry;155795]Tak z http://gurus.atw.hu/ sem zkusil firmware 71020A beta a fakt jde vsechno editovany "FAST" a zustali mi i titulky v DIVX s českou diakritikou.. Problem, kterej sem mel i pred tim mam ale ten, ze mi nechce LG 188hs palit filmy z HDD na DVD-R , na DVD+R je to bez problemu... Abych to popsal presne : vypalil jsem spoustu filmu na DVD-R Sony a vsechno v pohode, ale pak se objevil problem - film z HDD na DVD-R vypalim, dam finalizaci a porad vsechno O.K. , ale jakmile dyvko vysunu a zkusim znova prehrat - tak mi ho nerozpozna a nejde prehrat ani v jinych prehravacich ( problem neni v mediich, zkousel sem i Verbatinky DVD-R a vysledek stejnej )... Cim to muze bejt ? Nekde jsem cetl, ze nekdo mel ten samej problem.. Mam vycistit mechaniku "cisticim DVD" , pomuze to ? A jestli mam cistit, tak za mokra nebo suchou technikou ? ... Diky moc za rady, uz jsem znicil fakt dost medii :-([/QUOTE]

Tak nevim kde jsem udelal chybu, ale je to naprd ten gurus. film se mi jakoby vypali na dvd fast rychlosti, ale v nahledu je jen modro, a na cd nic neni. a film u ktereho vystrihnu uprostred reklamu, tak mi pri "vypalovani" spadne v tom miste kde to bylo preruseno (odmazana reklama). Nejde mi nejak vubec finalozivat DVD, ani RAM, proste nic. uz jsem i kvuli tomu znovu vytahnul manual. A ani ta udavana vlastnost, ktera automaticky vypne video pred casem nahraveho programu, taky nefunguje. Asi tam zkusim nahrat zpet ten firmware co tam byl. Jsem zklaman. mam RH199HS. mate nekdo radu?
kerrrry (10)|19.11.2007 21:08
to nicodocet: thanks.. Bios was SL40, firmware don´t know.

to Superbobo: No, asi je to tim, ze to neni oficialni a je to "Beta" , tak snad to doladi... S tim co popisujes zase ja problemy nemam...
Spis me zarazi, proc mam zrovna ja problem s tim vypalovanim a nikdo jinej :-) , asi sem narazil zrovna na "zmetek" :-(
mastermint (4)|20.11.2007 17:17
Po nainstalování firmware 60911A mi nejdou korektně titulky čeština je pryč. Zkoušel jsem od maďarů jiný firmware konkr. 70517A, vše korektně proběhne (100% done) ale pořád tam zůstává stará verze 60911. dělal sem to 3x a furt nic.Nevíte čím to může být? Nebo jak dostat do titulků v avi filmech zpět českou diakritiku?
Díky za váš čas.
Superbobo (32)|20.11.2007 19:15
[QUOTE=kerrrry;156207]to nicodocet: thanks.. Bios was SL40, firmware don´t know.

to Superbobo: No, asi je to tim, ze to neni oficialni a je to "Beta" , tak snad to doladi... S tim co popisujes zase ja problemy nemam...
Spis me zarazi, proc mam zrovna ja problem s tim vypalovanim a nikdo jinej :-) , asi sem narazil zrovna na "zmetek" :-([/QUOTE]

Tak jsem prehral tu beta verzi touto - 70517A, pri kontrole firmware se mi tam stale zobrazuje 60911A, ale to bude asi v poradku. Zmiznula mi moznost rychleho kopirovani pri editovanych titulech, nicmene ta avizovana funkce ze se mi video vypne samo pred casem nahravani nejak nefunguje nebo jsem nepochopil smysl upravy. Muze te mi toto nekdo vysvetlit? Funguje to nekomu?

PS: Nejak se mi stale nevede finalizovat DVD (v tomto pripade DVD-RAM). ulozim na to film, skocim na TV DVD a u nastaveni CD mi nejde vybrat FINALIZACE, co delam v tomto pripade spatne?? Ja to nikdy moc nepouzil, snad na zacatku kdyz jsem si s tim hral, ale to pomale nahravani me potom odradilo.
mastermint (4)|21.11.2007 15:26
[QUOTE=mastermint;156271]Po nainstalování firmware 60911A mi nejdou korektně titulky čeština je pryč. Zkoušel jsem od maďarů jiný firmware konkr. 70517A, vše korektně proběhne (100% done) ale pořád tam zůstává stará verze 60911. dělal sem to 3x a furt nic.Nevíte čím to může být? Nebo jak dostat do titulků v avi filmech zpět českou diakritiku?
Díky za váš čas.[/QUOTE]

Tak sem to vyřešil nastavením v tajném menu.
kerrrry (10)|23.11.2007 20:35
Tak jsem si s tim dneska trochu hral a zjistil jsem nasledujici... muj problem s vypalovanim DVD-R a DVD+R porad zustava a to i po pouziti cisticiho DVD ( na sucho ) , nicmene DVD-RW a DVD+RW funguje absolutne bez problemu tzn. vsechny editovany porady jedou na "FAST" ! ( pripominam, ze mam puvodni firmware preinstalovany firmwarem od madaru.. gurus.. ) a timto zpusobem je muzu prenest do PC ( kapacitu disku mam 750GB, takze me velikost v PC netrapi :-)) , ale hlavne si myslim, ze problem, kterej popisoval Superbobo se zamrzanim a modrou obrazovkou je vyresen - proste paradoxne NEPOUZIVAT DVD 16x , ale zkusit mensi rychlost - ty moje RW jsou 4x, treba prave ten rekorder nezvlada editovany programy palit fast na 16x rychlost... Zkuste a uvidite ;-) ja mam timhle svym zpusobem uz prevedeno do PC skoro vsechno z HDD - je to fakt husty :-). Tak snad vam to pujde ;-))
Superbobo (32)|23.11.2007 21:37
[QUOTE=kerrrry;156603]Tak jsem si s tim dneska trochu hral a zjistil jsem nasledujici... muj problem s vypalovanim DVD-R a DVD+R porad zustava a to i po pouziti cisticiho DVD ( na sucho ) , nicmene DVD-RW a DVD+RW funguje absolutne bez problemu tzn. vsechny editovany porady jedou na "FAST" ! ( pripominam, ze mam puvodni firmware preinstalovany firmwarem od madaru.. gurus.. ) a timto zpusobem je muzu prenest do PC ( kapacitu disku mam 750GB, takze me velikost v PC netrapi :-)) , ale hlavne si myslim, ze problem, kterej popisoval Superbobo se zamrzanim a modrou obrazovkou je vyresen - proste paradoxne NEPOUZIVAT DVD 16x , ale zkusit mensi rychlost - ty moje RW jsou 4x, treba prave ten rekorder nezvlada editovany programy palit fast na 16x rychlost... Zkuste a uvidite ;-) ja mam timhle svym zpusobem uz prevedeno do PC skoro vsechno z HDD - je to fakt husty :-). Tak snad vam to pujde ;-))[/QUOTE]

Bohuzel pro me, tvoje reseni neni spravne. Na vypalovani filmu pouzivam DVD max do rychlosti 4x, o rychlejsich jsem ani nevedel kdyz jsem je drive kupoval. Spis si rikam ze by jsi se mohl pokusit zkontaktovat s tim madarem, a rict mu co mam za model a ze mi nefunguje ani ta funkce toho vypnuti videa pred nahravanim programu. A pritom je to plna verze, zadna alpha. Typ meho modelu uz jsem psal.
nicodocet (8)|24.11.2007 07:17
@ kerrrry:
did you install a 750gb HDD on your recorder?
kerrrry (10)|24.11.2007 16:50
to nicodocet: No :-) I have problem with DVD-R and DVD+R ( "clearing DVD" didn´t help ) but there isn´t problem with DVD+RW and DVD-RW . So I burn from LG HDD to DVDRW and from DVDRW to PC and space 750 GB HDD is in my PC :-).
But "Superbobo" have a problem with "auto power-off the recorder before a timer recording starts" ( firmware from guru.. ) it´s not function on his LG RH199HS.. ( on my RH188HS it´s O.K. ).
kerrrry (10)|24.11.2007 16:56
to superbobo: nicodocet mi poslal jeste tohle forum - ale je taky v anglictine.. Jinak me se rekorder vypne, kdyz mam nastaveny nahravani, takze u me to funguje ...

http://www.dtvforum.info/index.php?s...c=42822&st=560
nicodocet (8)|24.11.2007 21:00
[QUOTE=kerrrry;156655]I have problem with DVD-R and DVD+R ( "clearing DVD" didn´t help ).
[/QUOTE]
What is the problem?
[QUOTE=kerrrry;156655]
So I burn from LG HDD to DVDRW and from DVDRW to PC..
[/QUOTE]
Do you know in the rh1xx website is published a tool to extract files directly from the recorder HDD to the PC and a guide which explain how to add an USB/IDE adaptor inside the recorder to share file with the PC?
[QUOTE=kerrrry;156655]
But "Superbobo" have a problem with "auto power-off the recorder before a timer recording starts" ( firmware from guru.. ) it´s not function on his LG RH199HS.. ( on my RH188HS it´s O.K. ).[/QUOTE]
Tell to "Superbobo" that he has to enter a timer recording with a delay of at least 7 minutes (NOT less)... at 6 minutes before the recording starts a message will appear, then 3 minutes before, the recorder will be switched off. May be "Superbobo" entered a TR with a shorter starting delay.
Superbobo (32)|25.11.2007 18:42
[QUOTE=nicodocet;156676]What is the problem?

Do you know in the rh1xx website is published a tool to extract files directly from the recorder HDD to the PC and a guide which explain how to add an USB/IDE adaptor inside the recorder to share file with the PC?

Tell to "Superbobo" that he has to enter a timer recording with a delay of at least 7 minutes (NOT less)... at 6 minutes before the recording starts a message will appear, then 3 minutes before, the recorder will be switched off. May be "Superbobo" entered a TR with a shorter starting delay.[/QUOTE]

Tak opravdu to funguje - to vypnuti. Nicmene je pravda, ze jsem to na 15 minut pozdeji nastavoval u toho novejsiho beta firmware, a u teto co mam ted, jsem nastavil jen asi 5 minu. Super. Diky moc.
p.boban (2)|28.11.2007 10:19
Ahoj ve spolek,vlastním přístroj lg rh 188 a jsem snim velmi spokojen,přehrál jsem i verzi fimware na 60911a.
V tajném servisním menu jsem si změnil hodnoty pro nahrávání ve formátu mpeg4 podle rad zde ve fórum.
Mám velkou prosbu,můžete mi někdo napsat originílní nastavení v sevisním menu?
Díííííky moc. Roman
kerrrry (10)|2.12.2007 17:08
to p.Boban: Neni to tohle : https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=11262&page=2 od NOUS
A nevite nekdo, jestli jde upravit v servisnim menu uprava a kopirovani zaznamu v mpeg4 ? ;-)

to nicodocet: Superbobo told Thank´s ;-)
nicodocet (8)|3.12.2007 07:10
Can someone send us his OPs dump (press progr+ and progr- on the recorder for a few seconds, and write down all the values starting with OP, in this form OPx: xx).
We have none from CZ and we want to update our database.
Thanks to all will help us.

@kerrrry: thanks, I have a big difficult to translate you language.
johny.h (41)|5.12.2007 22:34
Dal jsem přístroj se stejným problémem na záruční opravu, byla mi vymeněna DVD mechanika a nyní je vše OK:)
johny.h (41)|5.12.2007 22:36
Zapoměl jsem dopsat pro Kerrryho.
Problém byl ohledně čtení DVD-R,RW.
Blue (62)|7.12.2007 20:55
Potvrdzujem, zda sa že mechaniky v RH XXX maju nejaký vakl ... Mna trápilo nahrávanie editoveného titulu. Pri nahrávaní dochádzalo k náhodnému mrznutiu v miestach strihu (DVD zničené, film už potom mrzol aj na HDD) pomáhal len reset (dlho podržať tlačítko power). V servise vymenili mechaniku, fén a potom už to šlapalo ako má.
Dva mesiace nato ale rekorder začal blbnut pri zapnutom filme z disku sa sam vypol, pri nábehu začal vždy hladat disk v mechanike, sám spúšťal time shift náhodne, tiež listoval v programoch len tak, tlačítka priamo na rekordery uplne zblbli fungovalo len vypnutie power ... Momentálne ho mám už cca 9 mesiacov a už je druhý krát v záručnej oprave, asi som mal "štastie".
Tešil som sa, že tam nasmažím ten nový FW ale ked tak blbol bolo to riziko ...
Al Bunda (33)|11.12.2007 18:26
[QUOTE=mastermint;156357]Tak sem to vyřešil nastavením v tajném menu.[/QUOTE]

Mohl by jsi napsat jake upravy jsi provedl, docela by me to zajimalo. Dekuji.
Blue (62)|31.12.2007 09:20
So DVD recorder is home from service again I have it 9 months and I had two service repairs:
- 1st servise repair: bad DVD writer and fan
- 2nd one: bad motherboard

What is important - I did upgrade to release 71020A beta and everything looks good:
- auto power-off the recorder before a timer recording starts
(I tested it and DVD rec is switched off 3-5 minutes before time recording and 1 and half minute before time recording DVD rec is switch on and seconds are counted down to zero)
- copy fast available with edited titles
(I tested it in XP mode, Fast writing for edited title 45 minutes to DVD +RW and no problem was detected, very nice feature)
- EP 3 hours
(this feature is available in copy navigation but I havent tested it yet)
- improved DVD navigation
This is a question maybe for nicodocet (reason of english)? What is improved ? I discovered nothing ...
nicodocet (8)|6.1.2008 12:12
[QUOTE=Blue;160174]
- improved DVD navigation
This is a question maybe for nicodocet (reason of english)? What is improved ? I discovered nothing ...[/QUOTE]
You can skip any title, without restriction. You are no forced to watch some titles in original DVD....
jaruska (1)|14.1.2008 08:25
Prosím o radu, vlastním LG 177 , problém mám v tom, že a po poslední opravě nerozpozná prázdné DVD. Zkusila jsem různé značky DVD, při DVD-R hlásí buď "žádný disk", nebo "zkontrolujte disk" a vyjede ven. U DVD+R dojde k inicializaci, poté ale také samo vyjede ven. Dá se tato vada nějak opravit v nastavení ??

díky za odpovědi.
stani (1647)|14.1.2008 08:35
[QUOTE=jaruska;161854]Prosím o radu, vlastním LG 177 , problém mám v tom, že a po poslední opravě nerozpozná prázdné DVD. Zkusila jsem různé značky DVD, při DVD-R hlásí buď "žádný disk", nebo "zkontrolujte disk" a vyjede ven. U DVD+R dojde k inicializaci, poté ale také samo vyjede ven. Dá se tato vada nějak opravit v nastavení ??

díky za odpovědi.[/QUOTE]

"Tvrdý reset" = vypnutí přístroje a vypnutí i ze sítě. Pokud to nepomůže, pak reklamace. Pokud za reklamaci vrátí peníze pak koupit Panasonic(dále poradí Pitomec)....
Pitomec (10211)|14.1.2008 08:38
Tady není moc co radit a je to jak píšeš. Reklamace, ideálně si nechat vrátit peníze a koupit Panasonic (přičemž záleží jenom na požadavcích a finančních možnostech uživatele, který typ zvolí).
mantinel (2)|17.1.2008 07:44
Nevíte někdo zda jde odstranit závadu u DVd rekordéru LG RH 188, při záznamu ze satelitu se objeví je detekován signál bránící záznamu.
Al Bunda (33)|30.1.2008 10:39
[QUOTE=mantinel;162230]Nevíte někdo zda jde odstranit závadu u DVd rekordéru LG RH 188, při záznamu ze satelitu se objeví je detekován signál bránící záznamu.[/QUOTE]
To neni zavada rekorderu, proste do nejde nahravat. Nepujde ti to ani u propagovane znacky od Pitomce
Al Bunda (33)|30.1.2008 10:41
[QUOTE=jaruska;161854]Prosím o radu, vlastním LG 177 , problém mám v tom, že a po poslední opravě nerozpozná prázdné DVD. Zkusila jsem různé značky DVD, při DVD-R hlásí buď "žádný disk", nebo "zkontrolujte disk" a vyjede ven. U DVD+R dojde k inicializaci, poté ale také samo vyjede ven. Dá se tato vada nějak opravit v nastavení ??

díky za odpovědi.[/QUOTE]
Rada od Pitomce je k nezaplaceni. Pokud jsi mela rekorder jak pises v oprave tak jim to tam dones zpet. Tohle nikde v nastaveni neni.
jarynn (1)|1.2.2008 20:48
Zdravím všechny,mám rh-177,a zobrazuje se mi na displeji "m-chk-cable",neví někdo co to znamená,dík
Hooonzik (5)|10.2.2008 10:16
mám LG Rh199 již rok, leč stále mám stejný problém...
vložím prázdné DVD-R, zvolím titul k nahrávání z HDD a potvrdím Kopírovat
film se nahrává na DVD reálnou rychlostí, tj. se rovnou i přehrává reálně v televizi
po ukončení se na displeji ukáže myslím něco jako WRITING DISC a nic, takhle to je zablokováno několik hodin až to musím natvrdo vypnout....

pokud při vložení prázdného DVD zvolím SETUP, tak v nabídce jsou všechny volby jako Inicializace atd... neprosvětlené, tj. nelze nic s diskem dělat, stejně jako nechápu kdy a jak zvolit rychlejší kopírování z HDD na DVD

prostě se mi na klasické DVD ještě NIKDY nepovedlo nic nahrát, nechápu to... jenže bohužel mám už nahráno na disku 248 titulů a tak bude maximum 255 brzy vyčerpáno a já nevím jak dál...

prosím o pomoc, děkuju
Hooonzik (5)|10.2.2008 12:17
provedl jsem UPDATE na nejnovější firmware

NAHRÁT SE MI Z DISKU "POVEDLO", ALE DISK JE NEPOUŽITELNÝ, ZOBRAZÍ SE HLÁŠENÍ:

NELZE PŘEHRÁT KVŮLI NAVIGAČNÍ CHYBĚ

takže problém pokračuje.....