Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Quickstick-žádný signál

fvymazal (9)|12.12.2006 20:47
Tak jsem si dnes donesl domů nový Yakumo Quickstick Basic DVB-T, připojil jsem ho k PC, z přiloženého CD nainstaloval ovladače a obslužnou aplikaci, připojil přibalenou anténu, nechal vyhledat programy, a nic. Za boha nenaladim zadnou stanici.
Jsem v centru Brna, na STB u televize v bytě pode mnou DVB-T normálně frčí, takže to že bych doopravdy neměl signál předem vylučuji.
Nemáte někdo tip co dál?
laho (14)|12.12.2006 21:40
Mě to jede (75% signálu ukazuje DVBViewer) na anténku co je k tomu přibalená - akorát chvíli trvalo, než jsem našel to správné místo (pro anténu) - stačí posunout o půl metru a signál zmizí ... Lokalita Brno - Kamenný Vrch.
fvymazal (9)|13.12.2006 21:46
Tak beru zpět. Nečekal jsem to, ale fakt to bylo o signálu. Na tu přibalenou anténu jsem nechytil nic. A když říkám nic, tak tím myslím fakt NIC.
Dnes jsem si půjčil pokojové síto se zesilovačem se kterým mi celý Multiplex A jede v pohodě.
Že to s tou mobilní anténou bude tak tragické, to jsem fakt nečekal. Už jsem byl ochoten spřádat i absurdní teorie o konfliktu mezi analogovou a digitální kartou. Holt tedy budu muset zainvestovat ještě do větší antény. Nemáte někdo tip na něco co nebude vypadat moc strašně? nějakým velkým sítem se mi nechce hyzdit obývák. Vyhlédl jsem si tohle:
http://www.computershop.cz/eshop/default.asp?mtc=0&cls=stoitem&stiid=22888&stiplname=strong-aktivni-dvb-t-antena-srt-ant-10

Nějaké pozitivní či negativní tipy na pokojovou anténu?
mirekv (7169)|13.12.2006 22:00
fvymazal
To už jsem tu psal vícekrát, stejně jak analogový, tak digitální tuner potřebuje pořádnou anténu! Kde nic není ani smrt nebere!
MrPep (26)|13.12.2006 23:40
Vybral jsem si podobnou antenu, viz -link- a zkusenosti nic moc. Nepozoroval jsem absolutne zadne zlepseni.
fvymazal (9)|14.12.2006 07:46
No jo, prilis jsem se nechal unest tvrzenima ze DVB-T se da v centru brna chytit "na kus dratu".
Atkins (447)|14.12.2006 09:18
Rychley Stick je hold rychley Stick :-(((
laho (14)|14.12.2006 21:50
Tak nevím jak ostatní ale já opravdu chytám DVB-T na kus drátu (malá anténa přibalená k Yakumo QuickStick). DVBViewer ukazuje kolem 75% kvality signálu - bez chyb.
libora (24)|15.12.2006 07:36
Také mohu potvrdit že chytám signál na ten "kus drátu" přibalený ke QuickSticku - akorát sedím v Praze na Těšnově a ještě donedávna jsem měl přímý výhled na vysílač a anténku v okně. Teď mi sice před okny vyrostla nová administrativní budova, ale stejně jsem nějaké zhoršení nezpozoroval.
fvymazal (9)|20.12.2006 21:32
tak risknul jsem tu placku, a osvedcila se, staci to u mne k nerusenemu prijmu.